De komende viermogendheden- besprekingen Indien nodig, atoomwapens voor de bondgenoten Geen Britse spoorwegstaking! Binnenkort opening proces tegen Beria De vooruitzichten voor de Lage Landen DE BRITS-EGYPTISCHE BESPREKINGEN Syngman Rhee verandert van standpunt WEERSVERWACHTING. HOOGWATER Voormalige maarschalk Paulus niet tot staatssecretaris benoemd Amenestie in Argentinië Geweer door 5 Navo-landen als standaard aanvaard Ulbricht vraagt Oost- en West- Duitse vertegenwoordigers op conferentie van grote vier ZON- EN MAANSTANDEN Duitsland wil geen oorlog voor herovering van Oostelijke gebieden DONDERDAG 17 DECEMBER 1953. 9e Jaargang No. 3026. Verenigde Siaten overwegen geen Oost' en Westduitse vertegenwoordiging Persconferentie van Eisenhower Overeensiemming bereikt op onder op onder Dec. De a.s. Franse presidents verkiezingen Studentenbetoging Plan van Frans Parlement inzake E.V.G. Inleiding van senator Julius Hoste Franhering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Ni 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. 36 Conservatieve Lagerhuis- leden eisen in motie, afbre king er van. 36 Conservatieve Lagerhuis leden hebben een motie inge diend, waarin het afbreken der Brits-Egyptische besprekingen over de Britse bases in de Suez- kanaalzóne en het intrekken van alle reeds door Groot-Brittannië gedane toezeggingen wordt ge- eist. Vandaag wordt in het Lager huis over de Britse buitenlandse politiek gedebatteerd. Het indienen der motie werd bekendgemaakt kort nadat de re gering had geweigerd het Lager- huiste verzekeren dat het in de gelegenheid zou worden gesteld de voorwaarden ener eventuele overeenkomst der Britse Suez- kanaalbases te bespreken vóór de ondertekening van een ver drag. De 36 „rebellen" hebben met het indienen der motie gewacht tot na de terugkeer van sir Win ston Churchill van de Bermuda conferentie. De premier werd te voren van de inhoud er van op de hoogte gesteld. Syngman Rhee, de Zuidkore- aanse president heeft Woensdag de tijdsduur voor de Koreaanse wapenstilstandsovereenkomst verlengd en de vrees weggeno men dat hij op eigen houtje tot handelen zou overgaan tegen de communisten op 27 Januari a.s. Hij verklaarde in een pers conferentie dat Korea de wapen stilstand in acht zal nemen ge durende 90 dagen na het begin van een Koreaanse politieke conferentie, onverschillig wan neer deze laatste bijeenkomt. Deze jongste verklaring van Rhee is een algehele wijziging van zijn vroeger standpunt, dat nog deze week door zijn minister van Buitenlandse Zaken werd herhaald toen deze correspon denten meedeelde, dat er geen verandering was gekomen in de belofte van Korea om de wa penstilstand in acht te nemen gedurende slechts 6 maanden na het tekenen van de wapenstil standsovereenkomst, derhalve tot 27 Januari. De minister zeide bij die gele genheid dat Korea niet lijdelijk zou afwachten maar tot hande len zou overgaan. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Oostelijke wind. In de ochtend plaatselijk mist, overigens droog weer met opkla ringen. Zwakke tot matige wind. Iets lagere temperaturen dan gis teren. VRIJDAG 18 DECEMBER. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft te Washington verklaard, dat het State Departement niet voorne mens is „een voorstel, om Oost en Westduitse vertegenwoordi gers op de komende vier-mo- gendhedenbesprekingen te Ber lijn toe te laten, in overweging te nemen. De „Westerse Grote Drie" zul len hun bondgenoten raadplegen bij de bepaling van de politiek ten aanzien van Rusland. Lord Ismay, secretaris-gene raal der Navo, heeft verslagge vers te Parijs meegedeeld dat de „Westerse Grote Drie" hun elf Navo-bondgenoten zullen raad plegen, alvorens op de komende Berlijnse besprekingen hun poli tiek ten aanzien van de Sowjet- Unie te bepalen. „De Brifse, Franse en Ameri kaanse vertegenwoordigers op de conferentie kunnen niet namens de gehele Noordatlantische ver dragsorganisatie spreken, omdat de elf andere lid-staten niet tot de bezettende mogendheden in Duitsland en Oostenrijk behoren. Zij zullen hun bondgenoten ech ter wel raadplegen", aldus Ismay. De woordvoerder, Henry Suy- dam, maakte gewag van een be richt uit Berlijn, inhoudend dat de Westduitse regering, naar verwachting, een voorstel tot ver. tegenwoordiging op de besprekin gen zou verwerpen, daar bonds kanselier Adenauer reeds eerder heeft verklaard dat aanvaarding er van een erkenning van gelijk waardigheid voor de regeringen van Oost- en West-Duitsland zou inhouden. „De Westduitse bondskanselier heeft de positie juist weergege ven", aldus Suydam. Hij besloot met de mededeling dat hij niet wist of West-Duits land zou worden verzocht de con ferentie door waarnemers te doen bijwonen. Een woordvoerder van de Oost- duitse .regering heeft ontkend dat de vroegere Duitse veldmaar schalk Paulus, die kort geleden uit Russische gevangenschap is teruggekeerd, benoemd is tot staatssecretaris van het Oost duitse ministerie van Binnen landse Zaken of in enige andere functie. Deze en soortgelijke berichten over Paulus, die door de weste lijke pers zijn gepubliceerd, wa ren „niets als leugens", aldus de woordvoerder. Het Argentijnse congres heeft een amnestie voor alle politieke gevangenen, behalve voor terro risten, goedgekeurd. De ministers van Defensie van de Verenigde Staten, Groot-Brit tannië, Frankrijk, België en Ca nada hebben Dinsdag te Parijs een geweer van 0,3 duim als standaard voor lichte wapens aanvaard. Men meende te weten, dat het geweer het door de Belgische fa briek F. N. gemaakte wapen is, waarmede onlangs in de Verenig de Staten proeven zijn genomen. Bij deze proeven bleek het Belgische geweer lichter te zijn en gemakkelijker te hanteren en schoon te maken dan het Ame rikaanse van het tyje Gerand I. Het kaliber van deze beide ge weren is gelijk. Het kaliber van een door de Britten aanbevolen geweer was 0,28 duim. Als voordelen voor het Belgi sche F. N.-gewlber werden o.m. genoemd, dat men er afzonderlij ke schoten mee kan lossen, het als semi-automatisch en als ma chinegeweer kan gebruiken, en dat de voor het geweer bestem de munitie ook geschikt is voor lichte machinegeweren. President Eisenhower heeft Woensdag op een persconferen tie te Washington gezegd, dat de Verenigde Staten misschien be reid zullen zijn in bepaalde om standigheden Amerik. atoomwa penen en -geheimen ter beschik king te stellen van hun bondge noten. Indien er een oorlog uitbreekt, zo zeide Eisenhower, zullen de atoomwapens worden gebruikt op de wijze die het meest in het be lang van de Verenigde Staten is. Op zijn voorstel in de algemene vergadering van de Verenigde Naties om grondstoffen voor atoomwapenen onder gemeen schappelijke controle te plaatsen, is, zo zeide Eisenhower, nog geen Russische reactie ontvangen. Maar, zo ging de Amerikaanse president voort, een verwerping Walter Ulbricht, de waarnemen de Oostduitse premier, heeft in een regeringsverklaringin de Oostduitse volkskamer een be roep gedaan op de grote vier om Westduitse en Oostduitse ver tegenwoordigers te laten deel nemen aan de komende vier- mogendhedenconferentie in Ber- Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0A0 0.50 n.m. 11.43 12.18 12.58 1.08 ZON MAAN 17 8.43 16.29 13.48 5.18 18 8.44 16.29 14.24 6.43 19 8.45 16.29 15.14 7.59 20 8.45 16.30 16.17 9.01 21 8.46 16.30 17.31 9.47 Premier Joseph Laniel en Jac ques Fourcade, beide leden der gematigd conservatieve partij, zijn door hun partij en door een aantal voormalige aanhangers van generaal De Gaulle candidaat gesteld voor de Franse presi dentsverkiezingen. Men heeft geen overeenstemming kunnen bereiken over het aanwijzen van een candidaat. Vernomen wordt dat generaal KÖnig, de huidige voorzitter van de commissie voor de landsverde diging der Franse nationale ver gadering, heeft besloten zich niet candidaat te zullen laten stellen. Woensdagavond is overeen stemming tussen werkgevers en werknemers bereikt, waardoor het gevaar voor een algemene Britse spoorwegstaking, die even tueel Zondag as. zou zijn begon nen, is afgewend. Meer dan 500 studenten van de vrije universiteit te Brussel heb ben een protestbetoging georga niseerd voor een dansgelegen heid bij de Louisapoort. De direc tie hiervan had de toegang ge weigerd aan een Amerikaanse negerstudent en aan een Belgi sche kleurling „omdat deze door hun aanwezigheid de gevoelens van een deel der cliëntèle zou kunnen choqueren". Een delegatie van studenten had een onderhoud met de direc teur van de dansgelegenheid en eiste een excuusschrijven aan de betrokken studenten en aan het bestuur van de universiteit. In tussen hieven de studenten, die zich buiten hadden opgesteld, een spreekkoor aan waarbij zij riepen „a bas les racistes". Aan voorbijgangers deelden zij pam fletten uit. De vakbondleiders besloten de voorgenomen staking af te gelas ten, nadat de werkgevers hadden verzekerd, de lonen over de ge hele linie te zullen verhogen. De overeenstemming werd be reikt na een conferentie van bij na vijf uur op het ministerie van Arbeid tussen de directie der Britse spoorwegen de Britse vervoersccommissieen leiders der drie grootste Engelse vak bonden. De ruim een half millioen spoorwegarbeiders krijgen een loonsverhoging van vier shilling per week, welke aanvankelijk door hen als „weerzinwekkend laag" was verworpen. Hun is ech ter tevens toegezegd dat het ge hele toonstelsel in 1954 zal wor den herzien, waarbij hun lonen bovendien zullen worden ver hoogd met een bepaald percenta ge, dat door een onafhankelijk scheidsgerecht zal worden vastge steld. De vervoerscommissie heeft verklaard de scheidsrech terlijke uitspraak in elk geval te zullen aanvaarden. De directie der spoorwegen zal. waar nodig, het verschil in belo ning van het werk van geschool de en ongeschoolde arbeiders ver groten. De vakbonden zullen van hun kant alles in het werk stellen om de doelmatigheid van werken bij de spoorwegen op te voeren. Het Franse senaatslid Jean Maroger, onafhankelijk-conserva- tief, heeft een resolutie inge diend waarin hij richtlijnen geeft voor een wijziging van 't E.V.G.- verdrag opdat Engeland, Noor wegen en Denemarken ook kun nen meedoen. De Franse rege ring wordt uitgenodigd daarover onderhandelingen te beginnen. Het plan is opgesteld in samen werking met een groot aantal parlementsleden van de meeste partijen. Het wil in hoofdzaak de verwijdering van het boven-natio- naal gezagsorgaan en in plaats daarvan de raad van ministers de opperste leiding geven zoals bij de Atlantische raad. Duits land zou op voet van gelijkheid deel moeten uitmaken van de E.V.G.maar zou geen lid wor den van de NAVO. De senator was aanvankelijk voornemens zijn plan pas over verscheidene weken in te dienen, voorzien van de namen van alle fractieleiders die het steunen, maar de recente verklaring van Dulles over de E.V.G. heeft daar verandering in gebracht. lijn over Duitsland. Volgens de Oostduitse regering dient bij een behandeling van de Duitse kwes tie op de conferentie eerst te worden gesproken over een vre desverdrag en daarna over her stel der Duitse eenheid „op vreedzame en democratische grondslag".- Oost-Duitsland zal alles doen om de conferentie in Berlijn de „hoofdstad van Duitsland", te doen plaatsvinden in een atmos feer van vrede en democratie, zo verklaarde Ulbricht. Aan het begin van zijn rede, die werd uitgezonden door radio- Berlijn, verwelkomde de vice- premier een aantal voormalige Franse verzetslieden, die als ere gasten de vergadering bijwoon den. Een goed deel van zijn rede was gewijd aan waarschuwingen aan het adres van Frankrijk om te waken voor herstel van West duits militairisme. Ulbricht herhaalde het voor stel om rrtet de Westduitse rege ring besprekingen te voeren over vorming van een voorlopige re gering voor geheel Duitsland en ter voorbereiding van vrije ver kiezingen in het gehele land. „Het is in het belang van Duits land, als wij gedurende de vier- mogendhedenc'onferentie onder handelen", zo zei hij, hieraan toe voegend, dat Oost-Duitsland niet streeft naar neutralisatie van het land. „Wij wensen een vreed zaam, democratisch Duitsland, welks militaire kracht moet wor den bepaald door een vredescon ferentie," aldus Ulbricht. Hij beschuldigde dr Adenauer van doordrijven van remilitarisa- tie zonder acht te slaan op de ge volgen ervan. De Europese defen siegemeenschap bedreigde vol gens hem niet slechts West- Duitsland, doch tevens Frankrijk en de andere landen. De enige weg naar een vreedzame oplos sing van het Duitse vraagstuk is, aldus Ulbricht, het verhinderen van de E. V. G. en het sluiten van een vredesverdrag. van de Sowjet-Unie zou hem niet weerhouden alle mogelijkhe den na te gaan om een zo goed mogelijk gebruik van de atoom energie te maken. Op een vraag, of hij het con gres om wetswijzigingen wil vra gen die het mogelijk zullen ma ken, dat de landen van de Navo deel hebben in de ontwikkeling van de atoomwapens, antwoordde Eisenhower, dat zekere wetswij zigingen noodzakelijk zijn alvo rens een volledig deelgenootschap op dit terrein kan worden ver wezenlijkt. Er waren geen wijzi gingen voorbereid, noch door de president, noch door de voorzitter van de commissie van atoomener gie, die wetenschappelijke inlich tingen over kernsplijting en atoomwapens betreffen. Eisenho wer herinnerde er aan, dat de wet op de atoomenergie tot stand was gekomen in een tijd toen de omstandigheden verschillend wa ren van de huidige. Over het gebruik van atoom wapens zeide Eisenhower nog, dat een ander land misschien met meer effect de atoomwapens zou kunnen gebruiken dan de Ver enigde Staten. De beslissende factor in deze kwestie is, volgens Eisenhower, altijd datgene wat het meest in het voordeel van het „verlichte eigenbelang" van de Verenigde Staten is. In antwoord op een vraag, zei de Eisenhower later nog eens dat als het noodzakelijk wordt atoom wapenen ter beschikking te stel len van de bondgenoten van de Verenigde Staten, hij geen reden ziet, waarom men het niet zal doen. DE WAARSCHUWING VAN DULLES. President Eisenhower heeft verklaard, dat de Amerikaanse wet de minister van buitenland se zaken, Dulles, noopte te zeg gen, dat de Amerikanen hun bui tenlandse politiek zullen herzien, indien het E.V.G.-verdrag niet wordt bekrachtigd. Eisenhower zeide verbaasd te zijn, dat Dulles' verklaring als iets nieuws is opgevat. Volgens de dit jaar aangenomen wet op de hulp aan het buitenland, moet van de toewijzingen van 1 Janua ri 1954 af de helft voor de E.V.G. bestemd zijn. Eisenhower vroeg de verslag gevers wat de Verenigde Staten met dit deel moeten doen, indien de E.V.G. niet bestaat. Dulles heeft met zijn waar schuwing alleen maar de nadruk gelegd op de noodzaak van een grotere eenwording in Europa or* de veiligheid van de Westelijke wereld te kunnen vergroten, al dus Eisenhower. Bondskanselier dr. Adenauer heeft in een Woensdag in het Franse blad „Figaro" gepubli ceerd vraaggesprek verklaard, dat Duitsland, na verwezenlijking van de Europese verdedigingsge meenschap, niet meer in staat zou zijn een oorlog ter herovering van de gebieden ten oosten van de Oder-Neisse te ntkeotenen. Hij bracht zijn vroegere ver klaringen in herinnering, waar in steeds slechts van een vreed zame hereniging van Duitsland door internationale onderhande lingen en vrije verkiezingen was gesproken. „Ik herhaal", aldus de West duitse bondskanselier, „dat het Duitse volk geen oorlog wil." Een in het Europese leger op genomen Duitsland zou niet met eigen middelen oorlog kunnen voeren, elke zelfstandige beslis sing over het gebruik van de Duitse contingenten zou zonder toestemming van de andere E.V.G.-landen niet mogelijk zijn, zo zei hij. Bovendien zou Duits land niet over een eigen generale staf beschikken, aangezien de plannen voorzien in een algeme ne Europese generale staf. Voorts wees Adenauer er op, dat ook de gemeenschappelijk verzorgingsorganisatie van de E.V.G. afzonderlijke operaties door lidstaten verhinderen zou. Radio Moskou heeft gisteravond een verklaring uitgezonden van het bureau van de openbare aanklager, waarin wordt mede gedeeld, dat het onderzoek in de zaak Beria is voltooid. Lawrenti Beria is de Sowjet- Russische minister van Binnen landse Zaken, die medio 1953 werd afgezet. Volgens de Sowjet-Russische pers zal het proces tegen Beria zeer spoedig worden geopend. De pers heeft de tenlastelegging gepubliceerd. Volgens de verklaring is uit het onderzoek komen vast te staan, dat Beria van zijn functie gebndk had gemaakt om „een groep ver raderlijke samenzweerders te kweken, die de Sowjet-Russische regering vijandig gezind waren." De samenzweerders stonden ja renlang in verbinding met Beria en voerden gemeenschappelijk ac- Woensdagmiddag heeft in Den Haag de voorzitter van het co mité Benelux in België, senator Julius Hoste, een lezing gehou den over het onderwerp „De vooruitzichten voor de lage lan den". De Belgische spreker begon zijn lezing met te stellen, dat het van een verkeerd inzicht zou ge tuigen, indien men bij de pogin gen te komen tot een grotere ge meenschap in Europees of At lantisch verband de samenwer king tussen Nederland, België en Luxemburg zou verwaarlozen. Een mislukking van de samen werking in Benelux-verband, waalraan spreker zeide niet te geloven, zou z.i. de toekomst van de lage landen ernstig bedreigen. Komende tot de samenwerking in Benelux-verband zelf zeide spr., dat tengevolge van allerlei omstandigheden de samenwer king zich niet zo snel heeft kun nen ontwikkelen als men had gehoopt. Spr. merkte op, dat zij, die voordeel hebben van deze samenwerking, „een voorzichtig zwijgen in acht nemen, terwijl zij die er ook maar enig nadeel van ondervinden, al te zeer geneigd zijn moord en brand te schreeu wen". Te ontkennen, dat er geen resultaten zijn bereikt, getuigt naar sprekers mening van voor ingenomenheid en onkunde. Het ruilverkeer bijv. tussen Neder land en België heeft zich meer ontwikkeld dan bij het handels verkeer tussen enige andere Europese landen. De gemiddelde uitvoer van Nederland naar België in de eerste 9 maanden van 1953 had een waarde van 1360 millioen Belgische francs per maand tegen 1331 millioen in 1952 en 812 millioen in 1950. De waarde van de uitvoer van België naar Nederland was in deze maanden 1576 millioen francs in 1953, 1562 millioen in 1952 en 1542 millioen in 1950. Ter vergelijking noemde spre ker de cijfers van het handels verkeer van België met Frank rijk en Engeland, waarvan de waarde over het algemeen ver bij die van de handel met Ne derland achter blijft. Over de samenwerking in de Europese kolen- en staalgemeen schap zeide spr., dat er voor ge waakt dient te worden, dat ook in deze gemeenschap de invloed van Frankrijk en W.-Duitsland niet overheersend wordt, zodat de kleine landen in de knel zou den raken. Spr. noemde het toe zicht op deze gemeenschap on voldoende en uitte de vrees, dat het kleine Europa op zijn beurt door een soort tolmuur zal wor den omringd. Als teken daarvan noemde de Belgische senator een motie, die onlangs is aangenomen op het congres van de Britse conserva tieve partij, waarin wordt aan gedrongen cp het handhaven van de politiek van voorkeurs rechten in Ihet Britse gemene best. In dit verband merkte spr. nog op, dat de kleine landen niet alleen een brede Europese, maar een werkelijk Atlantische poli tiek nodig hebben. De Europese defensie-gemeen schap besprekend, zeide spr. te vrezen, dat deze gemeenschap zal leiden tot een grote militaire bureaucratie. Een voordeel noem de hij het, dat in elk geval de belangen van de kleine landen in zekere mate zullen kunnen worden gewaarborgd, doordat de nationale ministers over de zelfde rechten en bevoegdheden kunnen beschikken als de verte genwoordigers van de grote na ties. mm Spr. waarschuwde vervolgens uitdrukkelijk tegen voorwaar den voor samenwerking op po litiek terrein, die het lot van de kleine landen in gevaar zouden brengen, Spr. trok in twijfel, of er een werkelijk parlementair toezicht zal uitgaan van de vol- kerenkamer. Het gevolg van het feit, dat er geen onverenigbaar heid zou bestaan tussen het lid maatschap van deze volkeren- kamer en het lidmaatschap van de nationale parlementen, zou zijn, dat deze kamer twee of 3 weken per jaar bijeen zal komen om enige redevoeringen aan te horen, zonder dat zij haar taak naar behoren zal kunnen ver vullen. Spr. sprak zich uit voor een statenkamer op voorwaarde, dat zij op paritaire grondslag wordt samengesteld. Dit laatste hebben de afgevaardigden van de grote mogendheden afgewe zen. Hierbij kunnen wij ons niet neerleggen, aldus spreker, die uitvoerig inging op de gevaren :voor de kleine landen van deze houding van de grote mogend heden. Spr. besloot zijn met grote aandacht aangehoorde rede met een dringende oproep de Bene- lux-gedachte niet te laten ver flauwen. „Het wordt nu uitgemaakt, of de kleine landen zullen voortbe staan. Indien zij hun invloed in de volkerengemeenschap willen bewaren, die hun toekomt, niet alleen in hun eigen belang, maar ook om de vrede en de bescha ving te dienen, dan zullen de kleine landen van een realisti sche visie moeten getuigen". tiviteit in de geheime politie. De verklaring noemt de volgen de samenzweerders: de voorma lige minister van Staatsveiligheid en kortgeleden nog minister van Staatscontrole, V. N. Merkoelow. het vroegere hoofd van de leiding der geheime politie en kort ge leden minister van Binnenlandse Zaken van Georgië, V. G. Deka- nozow, de voormalige waarne mende volkscommissaris van Bin nenlandse Zaken van Georgië en tot voor kort vice-minister van Binnenlandse Zaken der Sowjet- Unie, B. Z. Koboelow, de voor malige Georgische volkscommis saris van Binnenlandse Zaken en onlangs hoofd van een van de departementen van het ministerie van Binnenlandse Zaken, 3. A. Goglidze, het vroegere hoofd van een van de departementen van, de geheime politie en onlangs Oekraïns minister van Binnen landse Zaken, P. Y. Mesjik, het vroegere hoofd van het departe ment van Onderzoek voor bijzon der belangrijke zaken van het Sowjet-Russische ministerie van Binnenlandse Zaken, L. E. Vlodzi- mirsky. De verklaring van het bureau van de openbare aanklager zegt verder, dat Beria, zich van. de or ganen van het ministerie van Binnenlandse Zaken had willen bedienen „voor zijn verraderlijke doeleinden." Dit, aldus de verklaring, zou moeten geschieden in het cen trum en elders in het land tegen de communistische partij en de regering van de Sowjet-Unie, in het belang van buitenlands kapi taal. De groep wilde het ministerie van Binnenlandse Zaken boven de communistische partij en de regering stellen, zich van de macht meester maken en het be wind van de Sowjet-Russische ar beiders en boeren likwideren, ten einde het kapitalisme te herstel len en de macht van de bourgeoi sie opnieuw te vestigen, zo heet het in de verldaring. Radio Moskou heeft later be kend gemaakt, dat Beria en zijn medeplichtigen schuld hebben be kend en gezamenlijk voor het hooggerechtshof der Sowjet-Unie terecht zullen staan op beschul diging van hoogverraad en anti- Sowjet-Russische activiteit.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1