RADIO? Binnenlands Nieuws U«1 «Ie Srcvincic Marktberichten Het offer van Svitjold De nieuwe christelijke school te Slussks! officieel in gebruik genomen Wat brengt de ArENDA fisum voor de Ver. Staten geweigerd Grote voorraden winterkool aanwezig NIXON BRENGT VERSLAG UIT Benauwde hoest PHILIPPINE. BRESKENS. BRUINISSE. SLUIS. HOEK. OVERSLAG. Maandagavond heeft de vereni ging voor het christelijk onderwijs te Sluiskil door de officiële over dracht van de nieuwe school een nieuwe mij 1 paabereikt in haar bU- iariee geschiedenis. Fier wapperde de nationale driekleur bij de ingang der school ten teken van feest en vreugde nu de nieuwe school, waaraan sinds jaren een grote be hoefte bestond, in gebruik kon worden genomen. De bouw. Het prachtige gebouw heeft haar plaats gevonden in het onlangs bouwrijp gemaakte gedeelte van de LouisapoldeV. De school omvat drie ruime leslokalen met het iront naar de zuidzijde, waarbij een rui me gang en een ruime spreek- en leraarskamer het geheel complete ren. Opmerkelijk is, dat men door gebruik van veel glas van zon, licht en lucht in ruime mate zal kunnen profiteren. Bouw- en schoolplein worden gedecoreerd door een weelderige aanplanting van struiken en heesters. De overdracht. Het was voor de voorzitter van het schoolbestuur, de heer F. de Ruijter, een grote voldoening, ge nodigden en ouders der leerlingen, hot 7inopn van Psalm 75 vers 1 na het zingen van Psalm 75 vers en 6 te verwelkomen. Speciaal richtte hij zich tot burgemeester Teilegen en wethouder J. den Ha mer. Hij bracht de gemeenteraad dank voor de bemoeiingen, die tot de verwezenlijking hadden geleid. Hij schetste de totstandkoming van de school, waarvoor de eerste stap werd gezet op 22 Nov. 1950 dooi het toenmalig hoofd van de school, de heer J. van den Hengel. De hulp die men van gemeentewege heeft ontvangen, werd door de voorzitter bijzonder gewaardeerd. De heer De Ruijter betreurde het dat de inspec teur van het lager onderwijs te Goes verstek moest laten gaan. In specteur Kuijper, die de tot stand- koming van de school zo sterk be vorderde, bracht schriftelijk zijn gelukwensen over. H\j bracht dank aan architect Voogt en aan de heer Vermeulen als aannemer voor de wjjze waarop de school werd ge bouwd. Vervolgens aan de initia tiefnemer de heer J. v. d. Hengel, die de eerste stoot had gegeven. Hij sprak de hoop uit, dat de leraren in de nieuwe bouw met plezier zou den lesgeven en spoorde de aanwe zigen aan om mee te blijven helpen het beste te doen voor de school met de bijbel. Hij besloot met de wens uit te spreken, dat de nieuwe school tot in lengte van dagen ten dienste mocht staan voor het chris telijk onderwijs tot eer van Gods naam. Burgemeester Teilegen compli menteerde namens het gemeente bestuur het bestuur der school met de totstandkoming. Hij herhaalde wat hjj reeds meermalen had be klemtoond, dat Sluiskil om haar geografische ligging men denke aan het moeilijke uitbreidingsplan een bijzondere zorg heeft. Dit moge blijken uit het feit, dat iede re gelegenheid te baat wordt geno men om van de belangstelling van gemeentewege blijk te geven. Wij zende op de opleiding van de jeugd in deze tijd, verheugde het hem dat het Protestants-christelijk onder wijs hier ter plaatse op solide basis was gebouwd. Hij besloot met de wens, dat op de nieuwe school Gods zegen mocht rusten. Architect Voogt bracht zijn dank uit voor het vertrouwen aan hem geschonken en aan de aannemers voor de prachtige samenwerking. Ten teken van overdracht reikte hij de sleutels aan de voorzitter over. Namens de kleuterschool bracht de heer C. Vermeulen de gelukwen sen over. De heer J. van den Hengel was verheugd over het boorlingske, dat vandaag werd aanschouwd en wenste hiermede het bestuur ge luk. Hij bracht dank aan het col- lege van B. en W. en de secretaris van de gemeente voor hun volle medewerking en steun, daarbij ook aan de inspecteur Kuijper, die door afkeuring van de oude school, de stoot gaf. Het is vandaag met al leen een feestdag maar tevens een dankdag, wanneer wij worden her innerd aan het vele werk dat onze voorouders hebben gedaan voor het christelijk onderwijs. Hu wees er op dat de christelijke school het bestaansrecht heeft zolang de bij bel het eerste leesboek blijft. Als predikant van de Hervormde gemeente complimenteerde ds J. Starrenburg. Hij was blij dat met de totstandkoming van deze school de eerste stap was gezet tot de bouw van een groot geestelijk cen trum van waaruit een positieve strijd' kan worden gevoerd tegen de geestelijke gevaren De heren J. Hamelink en P. Dourleijn brachten hun gelukwen sen resp. namens de jeugdvereni gingen en de ouders. Namens de aanwezigen bood de heer Dourleijn het bestuur een schoolbel aan. Nadat de oud-voorzitter, de heer W. Oostdijk, zijn gelukwens had aangeboden, was het aannemer Vermeulen, die, ook namens de on. deraannemers, de gelukwensen aanbood en het als een eer had be schouwd deze school te mogen bou wen. Namens de onderaannemers en hemzelf bood hij het bestuur een electrische klok aan. T Na de pauze besprak de heer J v d Wal, het hoofd der school over' de bijbel en het kind en be lichtte het verband tussen beide Wanneer men de bijbel wegneemt is er armoede bij het onderwijs. Hu wees er op dat de school niet a leen de kinderen wil opleiden voor het aardse leven maar in het bij zonder voor het eeuwig leven. Na de avondzang ,,'k Wil U, mijn God mijn dank betalen" en gebed, waarbij Gods zegen over het werk van de nieuwe school werd afge smeekt, werd de bijeenkomst ge sloten. Tenslotte maakten de aanwezi gen een dankbaar gebruik om het schoolgebouw te bezichtigen. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Miss Belvedère is ver- Garage W. Koevoets, 2.30 uur: Publieke veiling van 100 dekkleden en tentzeilen. AXEL: Het Centrum, 8 uur: De arend van Madagascar. Volgens het Russische persbu reau Tass, hebben de Ameri kaanse autoriteiten een visum geweigerd stan. aartsbisschop Germogen van Krasnodar en Koeban, die een bezoek aan de Ver. Staten wilde brengen m verband met de dood van de vertegenwoordiger van het Mos- kouse orthodoxe patriarchiaat in de Ver. Staten, Metropoliet Makary van de Aleoeten en N. Amerika, op 12 December j.l. Tass noemde deze weigering van het State Department „on gemotiveerd". Het persbureau kondigde aan, dat het patiiar- chaat te Moskou nieuwe verzoe ken aan Washington zal richten. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in de Sow jet-Unie bevestigde, dat op het verzoek om een visum voor de Russische aartsbisschop af wijzend was beschikt. BEWUSTELOZE MAN HAD DE BLOEMETJES BUITEN GEZET. De politie te Alphen aan de Rijn houdt thans rekening met de mogelijkheid dat de 24-jarige H. van IJ. uit Rotterdam, die Zaterdagavond in bewusteloze toestand op de weg van Alphen aan de Rijn naar Koudekerk aan de Rijn werd aangetroffen, niet door een automobilist uit een auto is gegooid, zoals aan vankelijk is gemeend. Tijdens een verhoor heeft IJ. volgens de politie namelijk ver klaard dat hij Vrijdag in Rot terdam een klap op zijn hopfd heeft gekregen en dientengevol ge op weg was naar het Berg- wegziekenhuis aldaar. Bij het onderzoek is echter gebleken, aldus de politie, dat hij in Alphen aan de Rijn 24 uur de bloemetjes heeft buiten- van de heer De Zeeuw, die werd benoemd als dienstgeleider te Philippine. DONDERDAG 17 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Schoolradio; 10.00 Ge wijde muziek; 10.30 Morgend.; 1100 Voor de zieken; 11.45 Voor de school; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mededelingen; 12.33 Cau serie: 13.00 Nieuws; 13.20 Voor dracht; 13.45 Gram.; 14.00 Pia no- 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vróuw- 15.15 Amus. muz.; 15.40 Cram.; 16.00 Lezing; 16.30 Gi taar; 17.05 Voor de jeugd; 17.35 Gram.; 17.40 Voordracht; 18.00 Gram. 18.35 Raadhuispraat 18.45 Leger des Heilskwartier 19.00 Nieuws; 19.10 Voor de kin deren- 19.30 Gram.; 20.00 Ra diokrant; 20.20 Gev. program- 21.45 Causerie; 21.55 Amus. mu ziek; 22.20 Orgel; 22.45 Gebed' 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. DE VERBINDING ZIERIKZEE BROUWERSHAVEN Men heeft een aanvang ge maakt met het herstel van de z-g- Blokweg, de laatste tot dusver onbruikbare schakel in de ver bindingsweg van Zierikzee naar Brouwershaven. Dit betekent, dat binnen afzienbare tijd automobi- listen weer gebruik zullen kun- nen maken van de hormale weg- verbinding. In weggebruikers kringen juicht men dit hei stel toe, aangezien de tocht langs de noodverbinding door het Bette- waerde, waar de kwaliteit van de weg de laatste tijd aanzienlnk slechter is geworden, niet zonder gevaar is. Bovendien wordt de veiligheid van het verkeer op deze smalle weg vaak in gevaar gebracht door de vele grote vrachtwagens welke ten dienste van het herstel aan dijken en wegen op Schouwen en Duive- land eveneens gebruik maken van deze verbinding. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7*15 Gymn.7.30 Gram.; 7.50 Bagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 ©ram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Orgel- 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram'.- 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Orkest; 11.40 Voordr.12.00 Orgel- 12.30 Mededelingen; 12.33 Sextet; 12.50 Causerie; 13.00 Meuws13.15 Gram.; 13.20 Lich- te muziek; 13.50 Hoorspel; 14.30 Kamermuziek; 15.00 Voor de zieken; 15.45 Gram.; 16.00 Tus sen vier en vijf; 16.45 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 Rege ringsuitzending; 18.00 Nieuws 18.15 Sport; 18.25 Gram.; 18.30 ■Orgel- 18.45 Hoorspel; 19.00 Voor de jeugd; 19.05 Gesproken brief sit Londen-, 19.10 Lichte muz.; 19 45 Kerstprijsvraag; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 21.40 Gr.; 21.50 Causerie; 22.20 Muziek uit Equador; 22.45 Sport; 23.00 Nieuws; 23.15 Jazzmuziek; 23.45 ©ram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram. 12 30 Weerbercht; 12.34 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Eng. les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Zang; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Neuws; 19.40 Volksmuziek; 19 50 Causerie; 20.00 Zang; 20.10 Klankbeeld; 20.40 Verzoekpro- eramma; 21.15 Wat is dat? 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws-, 22.15 Gr.; 28.00 Nieuws. OUWERKERK WEER VIA DE WEG BEREIKBAAR. Konden wij op het laatste van de vorige week mededelen dat de verkeersweg door de Vierban- nenpolder op Schouwen en Dui- veland was drooggevallen, thans is ook het dorp Ouwerkerk als gevolg van de goede vorderingen, welke bij de droogmaking wor den gemaakt, weer via de weg bereikbaar. Ook dit laatste dorp, dat van 1 Februari af slechts per boot kon worden bereikt, is hier mede uit zijn isolement bevrijd. Ook aan het herstel van de in middels drooggevallen en gedeel telijk vernieuwde verbindings weg van Zierikzee naar Zijpe werd intussen reeds begonnen. Algemeen wordt verwacht dat waarschijnlijk over 14 dagen deze weg voor het verkeer zal wor den vrijgegeven. Dit zal tengevol ge hebben dat het overzetten van auto's zich dan weer als vóór de ramp zal concentreren op de veerdienst ZijpeAnna Jacoba- polder. De thans ingelegde veer dienst ZierikzeeAnna Jacoba- polder zal daarmede overbodig zijn geworden. malen van de polder Schouwen niet zo vlot meer. Zo kunnen b.v. de pompen bij Den Osse slechts met vrij grote tussenpozen draai en, omdat telkens moet worden gewacht totdat nieuwe waterlo pen zijn vrijgemaakt, waardoor weer nieuwe hoeveelheden watei in de richting van de pompen kunnen vloeien. In de buurt van Serooskerke staat nog voldoende water en men is daar bezig en kele pompen van Burgsluis waar ze geen dienst meer behoe ven te doen over te plaatsen naar de dijk bij Schelphoek, waar ze ter hoogte van de z.g. gemene geul binnenkort opnieuw in wer king zullen worden gesteld. Ook in de buurt van Zierikzee heeft men thans maatregelen ge nomen om de verdere waterlozing te vergemakkelijken. Men laat nu het water uit de polder in de Zie- rikzeese stadsgracht lopen, ter wijl aan de Westhavendijk twee pompen binnen enkele dagen zul len beginnen het water uit deze gracht in het havenkanaal over te hevelen. Zo wegen de laatste loodjes het zwaarst, doch de provinciale wa terstaat probeert, in samenwer king mt# de dienst landbouwher- stel, de moeilijkheden zo snel mogelijk de baas te worden. tot 0,51; 26 kg rog 0,50 tot 0 39; 1131 kg wijting 0,36 tot 0,16- 20.352 kg haring 0,20 tot 0,19; 482 kg schardijn 0,12; 2792 kg export-garnalen 1,46 tot 0,78: 75 kg binnenland garnalen 1,02 tot 0,84. Door gedraaid werden; 907.988 kg ha ring en 45.190 kg schardijn. gezet, alvorens hij in de nabij heid van het dorp werd gevon den. De man, die „in de ziektewet liep" en derhalve om 18 uur be hoorde binnen te zijn, is op het asfalt aan de rechter kant van de weg gevonden. De politie neemt aan, dat hij niet door een auto is aangereden. INBREKER MET BONTJAS VERTROKKEN. Maandagmiddag is op klaar lichte dag ingebroken bij Ir S. van Ravestijn aan de Prins Hendriklaan te Utrecht. Door een bovenraam is men in de slaapkamer terecht gekomen. Met een bontjas ter waarde van 1500, enige byouterieën, een klapcamera en wat kleding stukken is via het kelderraam onopgemerkt de terugweg vol bracht. Dë politie stelt een on derzoek in. AUTO TE WATER. Inzittende verdronken Schuur afgebrand. Maandagavond omstreeks kwart voor negen is door tot nu toe on bekende oorzaak brand uitgebro ken in de schuur van de landbou wer P. Schieman op het eiland. Niettegenstaande dat de brand weer wegens werkzaamheden aan de haven moest omrijden was ze spoedig ter plaatse. De schuur welke tegen het woonhuis is aangebouwd en waarin een kleine hoeveelheid hooi en gras was geborgen is ge heel uitgebrand; alleen de muren bleven overeind staan. Door het flink optreden van de brandweer kon het huis waaruit inmiddels de gehele huisboedel was verwijderd behouden blijven. Enkele stuks vee die in een be lendend gebouwtje stonden kon den eveneens worden gered. Door de spontane hulp van ve len werd de huisraad in korte tijd bij een buurman ondergebracht LAATSTE LOODJES WEGEN HET ZWAARST BIJ HET DROOGMALEN VAN SCHOUWEN. Door de zeer ongeregelde toe vloed van de resterende hoeveel heden water naar de pompen verloopt de slotfase van 't droog BENOEMING POLDERBESTUUR. Bij Kon. Besluit is benoemd in de provincie Zeeland tot lid van 't bestuur van de waterkering van de calamiteuze Zimmermanpol- der, de heer W. Walraven te Ril land (gemeente Rilland-Bath) De gladheid van de weg. Tengevolge van de gladheid van het wegdek slipte Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur op de Groese straatweg, nabij de splitsing bij de heer Roofack, de auto van de smid C. R„ alhier. De auto kwam tegen de stil staande auto van de landbouwer J. L. uit Groede terecht. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, zodat het bij materiële scha de aan beide auto's bleef. Aanvoer vismijn Aan de vismijn werd in de week van 7 t/m 12 Dec. aange voerd. 227 Kg bot 0,38 tot 0,16; 765 kg schar 0,64 tot 0,32; De ui'enexport in November. Ondanks de opleving van de handel medio November, on danks ook de betrekkelijk bevre digende hoeveelheid uien die werd geëxporteerd, wil de uien- prijs nog niet boven het plafond van de kostprijs uitkomen. Inte gendeel zakte deze prijs van 6 cent per kg (medio November) tot 4 cent per kg biedprijs. Voor deze laatste prijs wordt echter door de telers niet of zeer wei nig afgegeven, zodat er weer wei nig leven in de markt zit. Er zijn in Engeland nog uien van eigen teelt aan de markt, als ook Spaanse en Poolse. Verder spreekt natuurlijk ook het bui tengewoon zachte weer 'n woord je mee, om de prijs laag te hou den. De meerdere vraag naar uien komt pas, als de andere groenten moeilijk meer te krijgen zijn. De totale export was in No vember ruim 7 millioen kg. Engeland nam daarvan ruim 7 millioen kg en' Duitsland bijna 5 millioen kg, Hongarije 314 mil lioen kg en West-Indie en Frank rijk samen ruim 1 millioen kg. De rest ging voornamelijk naar Afrika, Midden-Amerika, Hong- Ontspanningsvereniging Heille. De ontspanningsvereniging „ONA" te Heille hield, onder voorzitterschap van de heer Alois van Deursen, een druk bezochte jaarvergadering in haar club lokaal bij de heer Leliaert. Uit het optimistische jaarver slag van de secretaris bleek een grote vooruitgang in het leden tal. De leuze blijft echter „Alle Heillenaars lid van ONA". De penningmeester van de ver- eniging kon <al even verheugd zijn, want er was een batig saldo van ongeveer 100. De aftredende bestuursleden, de heren A. Leliaert en S. Ram- melaere werden bij acclamatie herkozen. Verder werd nog besloten op kermis-Maandag een H. Mis te laten opdragen voor de overleden inwoners. De avond werd verder gevuld met een goed verzorgde koffie maaltijd en diverse wedstrijden. Binnenkort wordt naast kaar ten, bollen en vogelpieken ook begonnen met schaken en dam men. Raadsvergadering De gemeenteraad van Sluis zal Donderdagavond a.s. in open- In de gevaarlijke bocht van de Spaarndammerdijk te Amster dam is Maandagavond door nog niet opgehelderde oorzaak om streeks 22.10 uur een kleine be stelauto via het trottoir de dijk afgereden en te water geraakt. De bestuurder de 40-jarige H. H. uit Zaandam heeft geen kans meer gezien de wagen, die circa 8 meter uit de wal in het water terecht kwam, te verlaten. Zijn stoffelijk overschot werd naar het Wilhelminagasthuis overge bracht. De auto, die uit de richting van de stad kwam, ramde eerst een klein boompje, dat ge heel ontworteld werd en gleed teen in schuine richting de dijk helling af. Hierbij werd een hek werk met een 10-tal paaltjes meegesleurd. Vier agenten begaven zich te water en vonden, doordat de lichten nog brandden de wagen. Met een mes slaagden zij er in het linnen dak open te scheuren en de man uit de wagen te ha len. Inmiddels hadden zij nog assistentie gekregen van 3 bur gers. Kunstmatige ademhaling werd toegepast, doch zonder re sultaat. De brandweer heeft de auto met de takelwagen uit het water gehaald. bezocht. Onderweg kwam men de andere drie tegen en Van W. gaf hun in bedekte termen te ver staan dat hij van plan was de Amerikaan te beroven. Alleen is hij met de journalist naar een stil gedeelte gegaan, waar hij zijn slachtoffer sloeg. M. was hem achterna gekomen en de twee an deren kwamen later in zijn wo ning om eens te kijken hoe de zaak was afgelopen. In het vermaakcentrum van de Rotterdamse lichtweek hebben zij geholpen een gedeelte van het geld op te maken. EEN DRIELING GEBOREN. Bij de familie Ten Brummeler- Hofman, wonende aan de Oude Leedeweg te Pijnacker, is giste ren een drieling geboren, 2 meis jes en 1 jongen. De meisjes we gen ca 3 pond elk en de jongen bijna 4 pond. De kinderen zijn ge zond, maar moesten toch voor couveuse-behandeling naar het Oude- en Nieuwe Gasthuis te Delft worden overgebracht. De moeder maakt het goed. Het echtpaar bezat reeds drie kinderen. In een vergadering van de veilingvereniging' „De Noorder- marktbond", heeft de voorzitter, de heer P. Duijvis, de slechte toestand geschetst van de tuin bouw en de minder goede voor uitzichten met de export van de winterkool, waarvan grote hoe veelheden in voorraad zijn. Bij de Noordermarktbond, een der grootste koolveilingen in N.-Holland liggen thans de vol gende hoeveelheden opgesla gen in wagons van 10.000 kg- Tussen haakjes is de voorraad van December 1952: rode kool 1009 (1071), gele kool 319 (336 Deense witte kool 1804 (1558 uien 295 (93), peen 160 (53), en peen 56 (21) wagons. kong, Ceylon, Zweden, Zwitser- bare vergadering bijeen komen land en Malakka. j De agenda vermeldt onder am- Een bijzonderheid is wel de deren: verlenging rekening-cou goede uitvoer naar Hongarije, rant-overeenk0mst met de N.V. een land dat anders zelf uien ex- Amsterdamse Bank; beslissen porteert. naar aanleiding van een verzoek Tot eind November werd van yan het Hoofdbestuur der P.T.T. de oogst 1953 bijna 38 millioen inzake bouw van een postkan toor door de gemeente; beschik ken op een verzoek van de Ver eniging voor Vreemdelingenver kg geëxporteerd. Badinrichting. keer te Sluis om het nadelig saldo ad f 492,70 van het feest t e Het aantal bezoekers aan de sint Anna ter Muiden in 1952, gemeentelijke badinrichting be- yo<)I. rekening van de gemeente i .1 TVT rrv rvnf - 1 A J /\v* Gisteravond kwart over zeven is de 43-jarige J. van der P. uit Zoeterwoude met een bestelauto, vermoedelijk tengevolge van de mist, ter hoogte van de Leimui- derbrug (gemeente Haarlemmer meer) in de ringvaart gereden. De heer v. d. P. kwam hierbij om het leven. Het slachtoffer was ge huwd en vader van 10 kinderen. OVERVAL OPGELOST. Donderdag j.l. werd, zoals ge meld, de 37-jarige journalist R B. S. uit Pittsfield aan de Admi raai de Ruyterweg te Rotterdam neergeslagen en van 130 be roofd. Hij moest toen in het St Fran- ciscus gasthuis worden opgeno men, waaruit hij Maandag kon worden ontslagen. De politie te Rotterdam heeft na onderzoek aangehouden de 23- jarige G. de R., de 22-jarige M. W. B. en de 24-jarige A. W. M., allen zeelui te Rotterdam, en de 25-ja- rige opperman F. E. van W. uit Schiedam. Uit het onderzoek is gebleken, dat de laatste met de Amerikaan se journalist enkele café's had De vice-president der Ver. Staten, Nixon, die na een reis van 6 weken door het Verre en. Midden-Oosten in Washington is teruggekeerd, heeft president Eisenhower verslag uitgebrach'. Bij zijn aankomst verklaarde Nixon o.m.: „Als de communis ten het vredesplan op atoomge bied van president Eisenhower verwerpen, zullen zij bij de vol keren van Azië een geweldig prestige verlies lijden". Men verwacht, dat de vice- president zijn invloed zal aan wenden om; 1. De herbewape ning van Japan er door te krij-A gen- 2. Het congres te bewegen de hulp aan Frankrijk en de 3 verbonden Indo-Chinese staten in hun strijd tegen de Vietminh voort te zetten-, 3. President Syngman Rhee te brengen tot een onvoorwaardelijke samen werking met de Ver. Staten; 4. De nadruk te leggen op de noodzaak om hulp te verlenen aan Pakistan, onder het geven van de nodige waarborgen aan India, en om 5. Een verdrag met koning Idris el Senoessi van Liby te sluiten met het oog op het vestigen van Amerikaanse bases in dat land. droeg over de maand November 921. Overgeplaatst. De rijksambtenaar der I. A. 785 Kg scnar j u,ut mi j - alhier, de heer Meijei. werd over k° tons f 2 84- 80 kg schol 0,38 1 geplaatst naar de gemeente Axel. lmg tot 032 187 kabeljauw 0,19 Hij zal daar de plaats vervullen 1954. te nemen; benoemen van leden voor burgerlijke instellingen van weldadigheid; beschikken op een verzoek van J. P. v. d. Plasse om gebruik van gemeentegrond aan het Walplein voor het plaatsen van benzinepompen en vaststel gemeente-begroting dienst VEEMARKT ROTTERDAM 15 December. Totale weekaanvoer 6944. Aan voer 4428 w.o. 800 vette koeien en ossen, 1034 (473) gebruiks- vee, 80 vette kalveren, 234 (165) graskalveren, 776 nuchtere kal veren, 201 varkens, 429 biggen, 131 paarden, 11 veulens, 688 -chapen of lammeren, 44 bokken Als andere middelen gefaald hebben, Uw hoest minder benauwd te maken, neem dan 32. „Wat? Koning Eric en zjjn zoon ge vangen?" stoot Svit jold hevig verschrikt uit. „En waar is het kind, de kleine Hrulf? Bij de Goden, wat is er dan toch gebeurd?" „Meester Eric zien licht op kust," stot tert de dwerg, terwijl hij benepen naar het wrede vertrokken ge laat van Svitjold tuurt. „Meester denken, dat zijn noodsein, maar valstrik." „Dus toch strand jutters!" gromt de grote Noor woest. „Wel, had ik „Nee, geen strandjutters Slechte kind, rover Sörli," jammert Pum Pum. „Hij maken grote sme rige streek!" En struikelend over zijn woor den, vertelt hij Sörli's listige over val. Een toornig gemompel gaat op onder de Noormannen. „Wel, en dan zijt gij in dit bootje gevlucht?" dringt Svitjold aan. „Neen, neen, gebeuren veel er ger ding!" stamelt de dwerg, die COP MARTEN TOONDER STUDIOS zich de held van de dag voelt. „Varen langs kust, dan wordt schip overvallen door ander boot, vol met vreselijke mannen. Allemaal zeerovers. Groot, harig, zeerover, hoofdman nemen Meester Eric aan boord met Erwin en slechte Sörli met kind! Dan slechte boef ma ken roer stuk en. zeil stuk en Sör li's boot en laten alle krijgers van slechte kinderrover wegdrijven. Wij varen lang met grote zee struikrover naar ver eiland En daar ik, kleine dwerg, glippen gauw weg! Zeerover niet vinden mij. In donker ik stelen bootje, en roeien weg, maar wordt boos weer. Veel boos weer. En arme Pum Pum verliezen roeispaan één, twee, hup! Arm kleine dwerg bang, drij ven op lelijke zee en worden nat." Svitjold knikt. Met een zweem van een glimlach zegt hij: „Gij zijt een dappere man! Trouwe die naar van koning Eric!" De overige Noormannen grom men eenstemmig in en Pum Pum borst zwelt van trots. „Nu wij komen en bevrijden Meester Eric gauw!" zegt hij dapper, doch het volgende ogenblik krabt bij zien beteuterd de kale schedel. „Mij niet weten waar eiland van groot rover," jammert hij. „Maar kunt ge U niet herinne ren, waarheen het schip van de zeerover ging na de overval?" „Ahschip gaan niet verder langs kust, gaan recht in zee!" Dat is genoeg voor de ervaren Svitjold. Kort geeft hij zijn be velen en met nieuwe hoop in het hart koersen zij naar de open zee. Naast Svitjold staat de dwerg op het voorschip. Zijn kleine scherpe oogjes turen onafgebroken langs de horizon en als hij na enkele dagen varen eindelijk een smalle strook land aan de horizon ziet op rijzen, slaakt hij een opgewonden of geiten. Prijs per kg: Vette koeien lei kw. 2,62 tot 2,74; 2e kw. 2,44 tot 2,53; 3e kw. 2,15 tot 2,30. Vette kalveren le kw. 2,80 tot 2,90; 2e kw. 2,70 tot 2,80; 3e kw. 2,40 tot 2,60. Slachtpaarden le kw. 1,702e kw. 1,60 3e kw. 1,55. Prijs per kg: Graskalveren le kw. 400; 2e kw. 325; 3e kw. 240. Nuchtere kalveren le kw. 56; 2e kw. 50; 3e kw. 45. Biggen le kw. 48; 2e kw. 40; 3e kw. 35. Schapen le kw. 125; 2e kw. 110; 3e kw. 90. Lammeren le kw. 95: 2e kw. 85; 3e kw. 75. Kalf- en melk koeien le kw. 1100; 2e kw. 940; 3e kw. 780. Vare koeien le kw. 725; 2e kw. 575; 3e kw. 500; Vaarzen le kw. 850; 2e kw. 700; 3e kw. 575. Pin ken le kw. 575; 2e kw. 475; 3e kw. 375. Overzicht: Vette koeien aanvoer groter, handel redelijk, prijzen le kw. iets stij ver, 2e en 3e als gisteren, prima's boven notering. Vette kalveren aanvoer even meer, handel vlot, prijzen hoger, prima's boven itering. Graskalveren aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel vlug. prijzen iets hoger. Biggen aanvoer iets minder, handel matig, prijzen ruim prijshou dend. Slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel williger, prijzen hoger. Lammeren aan voer veel groter, handel leven dig, prijzeif onveranderd. Kalf- en melkkoeien aanvoer iets gro ter, handel kalm, prijzen sta biel. Vare koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prij zen ruim prijshoudend. Vaarzen aanvoer gewoon, handel stil, tdaar Pum Pum van-, daan gekomen," prevelt Mj trots, prijzen onveranderd. T.b.c.-vrij W« varen daarheen en vinden j vee aanvoer als vorige week, Móester EricI handel kalm, prijzen prijshou dend.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3