De besprekingen in de Noord- Atlantische raad KOREA De waarschuwing van DULLES te Parijs De 24-uursstaking in de Italiaanse industrie Verklaring van dertig Labourafgevaardigden De Navo-conferentie te Parijs Senator McCarthy meldt nieuwe ontslagen Na het opschorten van de onderhandelingen te Panmoendjon Noordelijken herhalen beschuldigingen Laniel DE PERZISCHE OLIE De uitvoer van Britse wapens naar Spanje Berichten over Montgomery Japans inannevaartuig beschoten De dreigende staking in Engeland WEERSVERWACHTING. HOOGWATER WOENSDAG 16 DECEMBER 1953. 9e Jaargang No. 3025. Vooruitgang „fantastisch" volgens Generaal Gruenther presidentscandidaat Een grove diplomatiekefout VAN ZEELAND OVER DE NAVO. ZON- EH MAANSTANDEN op onder op onder Dec. 16 8.43 16.29 13.21 3.51 17 8.43 16.29 13.48 5.18 18 8.44 16.29 14.24 6.43 19 8.45 16.29 15.14 7.59 20 8.45 16.30 16.17 9.01 Franl.ering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. Generaal Gruenther, de gealli eerde opperbevelhebber in Euro pa, heeft in de Noordatlandtische raad verklaard, dat de vooruit gang van de Navo op militair ge bied dit jaar ..fantastisch" is ge weest, als men de moeilijkheden waarvoor de organisatie ge plaatst was in aanmerking neemt. Hij ging in zijn voldoening over de resultaten van 1953 veel ver der dan verschillende deelne mers aan de ministersconferen tie, die in zijn redevoering van Maandag de vooruitgang „aan zienlijk" of „bevredigend" had den genoemd. De generale staf, aldus Gruen ther, kan zich nu in veel grotere mate dan voorheen gaan bezig houden met het maken van plan nen op lange termijn, daar de urgentere problemen afgezien van het nog bestaande tekort op het gebied van de luchtmacht grotendeels zijn opgelost. De opperbevelhebber waar schuwde de minister echter, zich niet te veel te laten leiden door de veronderstelling dat het ge bruik van nieuwe wapens ver mindering van de omvang der strijdkrachten mogelijk zal ma ken. Hoewel het mogelijk is, dat die veronderstelling uiteindelijk juist zal -blijken te zijn, raadde Gruenther de ministers aan, af te wachten tot het inderdaad zo ver zal zijn. Admiraal Sir John Edelsten, opperbevelhebber van de Navo voor het kanaal pleitte voor maatregelen der versterking van Senator McCarthy heeft mee gedeeld, dat naar aanleiding van een onderzoek op de lucht basis Griffis 12 burgeremployé's om „veiligheidsredenen" zijn ontslagen. de havens in die sector, havens waardoor in tijd van oorlog mi litaire en burgerbenodigdheden naar het vasteland moeten wor den aangevoerd. Die havens had den volgens hem ook een betere luchtverdediging nodig. Het rapport van het militaire comité over de ontwikkeling van de Navo op militair gebied en het rapport van het secretariaat- generaal over het militaire risico in de tegenwoordige situatie werden beide door de ministers zonder commentaar aanvaard, 'n feit, dat men in conferentiekrin gen een gunstige reflectie op de toestand van het ogenblik noem de. Na de ochtendzitting van de Noordatlantische raad hield de Belgische minister van Buiten landse Zaken, Paul van Zeeland, een persconferentie tijdens wel ke hij het standpunt verdedigde, dat versterking van de militaire positie der Navo en onderhande lingen met Rusland had in hand moeten gaan. „Terwijl wij ster ker worden moeten wij onvermin derd bereid blijven tot onderhan- delen", zei hij. „Het zal een gro te fout zijn, hetzij om het ene, hetzij om het andere van dit voornemen af te wijken, want slechts op deze wijze z uilen wij uiteindelijk tot een .Vreedzaam compromis voor het naast elkaar bestaan kunnen komen"; Hij ver klaarde, dat wij bij die onderhan delingen moeten uitgaan van concrete ideeën, die rekening houden met de werkelijkheid aan beide zijden van het IJzeren gor dijn. En de oplossingen die wij voorstellen, moeten ook voor beide kanten dienstelijk zijn, an ders zou de discussie nooit tot iets kunnen leiden. Het zogenaamde „vredesplan" van Van Zeeland, waaromtrent de laatste weken geruchten de ronde hebben gedaan, zal volgens de Belgische minister niet op de conferentie van de Noordatlan tische raad ter tafel worden ge bracht, omdat hij het juiste De afgevaardigden van de V.N. en die van de communisten heb ben gisteren elkaar wederzijds beschuldigd de voorbereidende besprekingen te Panmoendjon te hebben doen mislukken en elke partij heeft de andere opgewekt ze weer op gang te brengen. In diplomatieke kringen te To kio is men pessimistisch gestemd, maar de Amerikaanse afgevaar digde Arthur Dean, die op weg naar huis is voor overleg, zei te vertrouwen, dat de besprekingen op verzoek van de communisten zouden worden hervat. Hij is van mening, dat de Noor delijken bewust de besprekingen in de war hebben gestuurd, maar dat zij hun beschuldigingen aan het adres van Amerika zullen in trekken. Het is de wens van Amerika, zei hij, tot een politie ke conferentie te komen. Radio-Peking heeft omgeroe pen, dat de Noordelijke afgevaar digden Dean Dinsdagochtend nog hebben verzocht naar Panmoen djon terug te keren om de confe rentie te hervatten. De president van Zuid-Korea, Syngman Rhee, heeft Deans be sluit tot schorsing van de bespre kingen een overwinning voor de V. N. genoemd. Hij hoopte dat de V. N. zouden inzien, dat een verzoenend gebaar jegens de communisten „nooit wat ople vert". De Amerikaanse onder-minis ter van Buitenlandse Zaken Ro bert Murphy, heeft de ambas sadeurs van de 16 landen met troepen in Korea bijeengeroe pen om hun uit te leggen, waar om de Amerikaanse afgevaar digde te Panmoendjon heeft be sloten, de besprekingen met de Noordelijke vertegenwoordigers op te schorten. In officiële kringen te Washington wordt verklaard, dat Murphy de na druk heeft gelegd op het feit, dat Dean de onderhandelingen heeft opgeschort en niet afge broken. De ambassadeurs hebben nog geen besluit genomen over de vraag, wat de Ver. Naties thans moeten doen om te komen tot een politieke conferentie ovei Korea. De Noordelijken hebben de V. N. in een nota, die Maandag was gedateerd, voorgesteld, de voorbereidende besprekingen te Panmoendjon te hervatten. Zij herhaalden evenwel hun eerder geuite beschuldiging van „ver raderlijkheid" aan 't adres van Ver. Staten. De vertegenwoordi ger der- V. N., de Amerikaan Dean, heeft in zijn antwoord dan ook het verzoek afgewezen en er aan toegevoegd, dat de Noordelijken hun „ongegronde en valse" beschuldigingen moe ten intrekken, wilden zij tot hervatting der onderhandelin gen komen. In een door president Rhee uitgegeven verklaring wordt het opschorten der onderhandelin gen een overwinning der V. N. genoemd. Zijn minister van Buitenlandse Zaken verklaarde pessimistisch te zijn over de kansen op hervatting der voor bereidende besprekingen. Dean is intussen uit Moensan naar Seoel vertrokken, vanwaar hij per vliegtuig naar Japan zal gaan, op weg naar de V. S. ogenblik ervoor nog niet geko men acht. Van Zeeland bleek begrip te hebben voor de aandrang der Verenigde Staten om tot ratifi catie van de Europese verdedi gingsgemeenschap te komen. „Er zijn grote moeilijkheden te overwinnen en de aarzeling van sommige onzer is niet geheel on gegrond. Daarom moeten alle leden van de Navo helpen de moeilijkheden te overwinnen, zo dat er een einde kan komen aan de aarzelingen. Voor alle landen van de Navo is het ogenblik ge komen om ten aanzien van de E.V.G. ja of neen te zeggen", al dus Van Zeeland, die daar bij voegde: „Ik ben er van over tuigd dat de stem van de rede binnen enkele maanden ons daar zal brengen waar wij heen wil len". Mocht dit echter niet het geval zijn, -dat wil zeggen als de E.V.G. nog niet bekrachtigd mocht wor den, dan zijn er weliswaar nog andere wegen die men kan be gaan, zoals de uitbreiding van de Navo met West-Duitsland, maar die oplossingen zouden volgens Van Zeeland minder goed of, als men wil, nog slechter zijn dan die van de E.V.G. en, beslobt hij, „hoe is de kans dat een plan voor onvoorwaardelijke opne ming van West-Duitsland in de Navo, waar bilamiditeit geëist is, inderdaad alle veertien stem men om zich zou verenigen?". Joseph Laniel, de Franse eer- ste-minister. zal candidaat zijn bij de deze week te houden Franse presidentsverkiezingen. Laniel, die sedert Juni premier is, is eigenaar van een textiel fabriek in Normandië. Hij is, naar men zegt, het vermogendste lid van het Franse parlement. Hij staat bekend als een vooruit strevend werkgever. Laniel werd in 1932 voor het eerst in het parlement gekozen. Tijdens de oorlog nam hij deel aan het verzet tegen de Duitse bezetters. Hij geniet bij alle par tijen populariteit. Jacques Four cade, voormalig voorzitter van de Assemblee der Franse Unie, die evenals Laniel gematigd conservatief is, had zichzelf reeds candidaat gesteld. Woesdag zal de gematigd conser vatieve parlementsfractie verga deren om een officiële candidaat te kiezen. Andere candidaten zijn op dit ogenblik, Marcel Nagelen, socia list, en senator Andre Cornu, een niet-officiële radicaal. Delbos candidaat. Yvon Delbos is met algemene stemmen door de radicaal-socia listische fractie aangewezen als candidaat voor het president schap. De fractie der volksrepubli keinen heeft Bidault gevraagd candidaat te willen staan. Bidault heeft nog niet beslist. Een aantal Franse voorstan ders van het Europese-legerplan beschouwen Dulles' dreigement dat de Amerikaanse politiek zal veranderen als het Europese le- gerplan wordt verworpen, als „een grove diplomatieke fout", aldus schrijft de „New York Ti mes". Door velen in Frankrijk is deze waarschuwing opgevat als een ultimatum 'voor de presidentsver kiezingen, die Donderdag gehou den zullen worden en waarbij, naar men verwacht, de Europese politiek een rol zal spelen, aldus de Parijse correspondent van het blad. De correspondent schrijft, dat Franse voorstanders van het Eu ropese-legerplan hebben voor speld, dat dit nieuwe teken van Amerikaanse druk op Frankrijk in het voordeel zou zijn van de tegenstanders van het plan. De correspondent van Reuter te Parijs meldde later, dat vol gens de meest gehoorde mening te Parijs Dulles met zijn waar schuwing het Europese-legerplan eigenlijk heeft getorpedeerd. Eén van de hoogste Franse autoritei ten die verantwoordelijk zijn Maandag is in de Italiaanse in dustrie de aangekondigde 24- uurswaarschuwingsstaking be gonnen waaraan door tenminste drie millioen arbeiders, leden van de Katholieke en communistische federaties van vakverenigingen, die de grootste van Italië zijn, wordt deelgenomen. In alle bedrijven der Noordita- liaanse steden zijn de openbare vervoersmiddelen zes uur buiten werking geweest. De staking had geen invloed op andere, voor het publiek van vitaal belang zijnde bedrijven. Communistische arbeiderslei ders verklaarden dat de staking van Maandag als waarschuwing voor de werkgevers is bedoeld. „Heeft zij niet de gewenste uit werking, dan, zal, zo nodig, aan de eisen der arbeiders kracht worden bijgezet door een golf van „tactische stakingen"", verklaar den zij. De stakers wensen een alge hele herziening van het loonstel- sel der Italiaanse bedrijven, ge paard gaande met een loonsver hoging, welke volgens de werkge vers het thans in geheel Italië aan lonen betaalde bedrag met meer dan tien procent zou ver hogen. Italiaanse Katholieke arbeids- leiders gaven te kennen niet van zins te zijn zich in een langdurige communistische „stakingsgolf" te laten meeslepen. De kleine sociaaldemocratische federatie van vakverenigingen heeft haar leden geraden niet aan de staking deel te nemen. Het be stuur is n.l. van mening dat de arbeiders er slechts het verlies van een dag loon mee zullen be reiken. Alle Italiaanse fabrieken wer den Maandag door sterke politie posten beschermd. De regering heeft verklaard dat deze posten tot taak hadden het werkwilligen mogelijk te maken te werken. Er is geen melding gemaakt van in cidenten. Volgens het conservatieve Britse blad Daily Express, zijn geheime besprekingen aan de gang tussen de Brits-Iraanse oliemaatschappij en vertegen woordigers van de Amerikaanse olie-industrie over de wijze, waarop de raffinaderij van Abud weer op gang kan worden ge bracht en de Perzische olie op de markt kan kcmen, wanneer er met de Perzen een overeen komst wordt gesloten. De Britse regering heeft be sloten, d.e bepalingen ten aan zien van de uitvoer van wapens naar Spanje in zekere mate te verzachten, zo heeft de minister van Staat, Sclwyn Lloyd in ant woord op een schriftelijke vraag in het Lagerhuis meegedeeld. Veldmaarschalk Montgomery heeft geweigerd zijn post van plaatsvervangend opperbevel hebber van de Noordatlantische strijdkrachten in Europa op te geven, een functie, welke de Britse regering aan de huidge hoge commissaris in Malakka. generaal sir Gerald Templer, had willen geven, zo weten de Britse bladen Daily Herald en Daily Mail te melden. Volgens het laatstgenoemde blad was de regering oorspronkelijk van plan geweest gisteren de vervanging van „Monty" door sir Gerald bekend te maken, hetgeen ten gevolge van de weigering van Montgomery niet kon door gaan. De Daily Mail voegt hieraan toe, dat de 66-jarige veldmaar schalk „geen reden ziet, waarom hij niet tot zijn 70ste jaar zijn huidige post zou kunnen blijven bekleden." Communistisch Chinese sche pen hebben in de Gele Zee een vaartuig van de Japanse verde digingsstrijdkrachten beschoten en geraakt, zo meldt 't marine hoofdkwartier te Tokio. Aan boord van het Japanse schip de „Hirado", vielen geen slachtoffers eti er werd geen zware schade aangericht. voor het opstellen van het E.V.G.- verdrag, zeide over Dulles' waar schuwing: „Dit is het einde van het verdrag". Een Frans blad noemde Dulles „een Amerikaanse Bismarck". De meeste Franse commenta toren brachten de waarschuwing van Dulles in verband met de toenemende oppositie in het Amerikaanse congres tegen hulp aan Europa. In Westduitse regerings- qn op positiekringen was men het er oVer eens, dat de uitlating van Dulles eigenlijk een ultimatum aan het adres van Frankrijk was. Enkele regeringsfunctionaris sen noemden het optreden van Dulles „shocktherapie", maar men vreesde wel, dat het op een verkeerd ogenblik was gekomen en dat het een averechtse uitwer king zal hebben. Amerikaanse republikeinse en democratische senatoren hebben in te Washington afgelegde ver klaringen Foster Dulles' waar schuwing dat, indien er niet spoedig een Europees leger tot stand komt, de Verenigde Saten gedwongen zullen zijn hun poli' tiek „op alarmerende wijze te herzien", onderschreven. In Amerikaanse-congreskringen is men er klaarblijkelijk terdege van overtuigd dat het congres de voor het komende jaar uitgetrok ken bedragen voor de Ameri kaanse hulpverlening aan het buitenland krachtig zal besnoei en, indien het Europese leger niet wordt ingesteld. „Ik ben van mening dat, indien er in Europa op dit gebied niet iets concreets tot stand komt, het congres bij de eerstvolgende be handeling van het wetsontwerp „Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland" zelfs nog verder zal gaan dan Foster Dulles heeft verklaard", aldus een verklaring van de democratische senator Edwin Johnson tegenover een medewerker van „Reuter". De democratische senator Mike Mansfield, die eveneens van me ning was dat een meerderheid van het congres Foster Dulles zou steunen in zijn pogingen om de instelling van een Europees leger te bespoedigen, verklaarde evenwel gekant te zijn tegen con- gressionele weerwraaksmaatre- gelen tegen Frankrijk in de vorm van een besnoeiing op de buiten- landse-hulpverlening. „Ik pleit voor beter begrip van Frankrijks moeilijke positie", verklaarde hij. Senator Homer Capehart, voor zitter van de senaatscommissie voor het bank- en geldwezen, zeide dat de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken dui delijk heeft gemaakt dat hij het standpunt van het congres, dat elk (West-) Europees ïand zijn deel moet dragen der lasten van een gemeenschappelijk (West-) Europees verdedigingsstelsel, on- schrijft. „Het congres zal het hierin met hem eens zijn", zeide hij. In Britse diplomatieke kringen is men ernstig bezorgd over de aanzienlijke Frans-Amerikaanse meningsverschillen, welke op de Maandag gehouden bijeenkomst van de Navo-raad aan de dag zijn getreden. Men beschouwt Foster Dulles' verklaring te Londen als een plechtige waarschuwing der Ver enigde Staten aan Frankrijk, ge geven met volledig inzicht in de Amerikaanse binnenlands-politie ke verhoudingen. Men legt verband tussen Dul les' waarschuwing en de Verkla ring van de Franse minister van Buitenlandse Zaken Bidault dat, „indien aan het voorgestelde Eu ropese leger van buitenaf geen tegenwicht en bepaalde waarbor gen worden verstrekt, de moge lijkheid bestaat dat de zes be trokken Europese landen dit plan zullen opgeven en teruggrijpen op hun „weermacht in nationaal verband". De standpunten der Franse en Amerikaanse regeringen zijn be paald door stromingen in de we derzijdse volksvertegenwoordi gingen en openbare meningen. Dit in aanmerking genomen, vreest men in Britse diplomatie ke kringen Voor ernstige moei lijkheden in het Westerse kamp in 1954. Vele Britse autoriteiten geven als persoonlijke mening uiting aan de vrees, dat de woorden van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken mogelijk het tegengestelde zullen uitwerken van hetgeen er mede beoogd werd. Op een persconferentie in het Lagerhuis is aan de journalisten een document overhandigd, waar in dertig Labourafgevaardigden van de linkervleugel zeggen, dat Engeland zijn politiek grondig moet wijzigen om uit de koude oorlog tussen Rusland en Ameri ka te geraken. Engeland moest spreken met een stem, „even onafhankelijk als die van India", de overblijfse len van het oude imperialisme De Atlantische raad te Parijs breken van een oorlog, doch dat heeft het verslag van zijn mili- veel van de uitrusting en een taire commissie goedgekeurd, goed deel van de opleiding van waarin als totale gemobiliseerde deze divisies nog niet voltooid sterkte van Europa veertig divi- is. sies en 5000 vliegtuigen worden In het verslag werd ook Ver- vermeld. I klaard, dat in het afgelopen jaar I het aantal manschappen onder Voorts werd in het verslag de wapenen niet noemenswaardig verklaard, dat 53 reservedivisies is toegenomen, doch dat „zeer waaronder Griekse en Turkse, bevredigende" vorderingen zijn beschikbaar zijn voor mobilisatie 1 gemaakt bij de uitrusting van de binnen drie maanden na het uit- De hoopt neemt toe, dat de re gering kans zal zien de staking van 400.000 spoorwegmannen af te wenden. Het Lagerhuis heeft gister avond sir Walter Monckton, mi nister van Arbeid, toegejuicht toen hij zei, dat de besprekingen met de transportcommissie en de nationale bond van spoorwegper soneel worden voortgezet. De vakbond eist een loonsverhoging van 15 procent. Als men niet tot een accoord komt, zal de staking Zondag te middernacht beginnen. Kort nadat de minister in het Lagerhuis had gesproken, werd bekendgemaakt dat de vakbond van spoorwegpersoneel de leiders van 29 andere vakverenigingen hadden overgehaald ook een sta king uit te roepen, en wel in de werkplaatsen van de spoorwegen. In de werkplaatsen werken 120 duizend man, van wie 80.000 lid zijn van de bond van spoorweg personeel. Ook de overige 40.000 zullen dus nu in staking gaan als er geen oplossing wordt gevon den in het loongeschil. bestaande strijdkrachten. Een uitzondering hierop maakt de luchtmacht. Men bleef 300 vliegtuigen ten achter op de plannen voor dit jaar. Generaal Gruenther, de Atlantische bevel hebber in Europa, deelde de raad mede, dat deze tekortkoming de ernstigste zwakte van zijn com mando vormde. Verder maakte het rapport nog melding van de aankomst in Duitsland van een Amerikaans bataljon atoomartillerie en deel de mede, dat binnenkort nog vijf van deze bataljons in West- Europa worden verwacht. Het verslag betreurt, dat de leden- staten niet algemeen een militai re dienstplicht van twee jaar hebben ingevoerd. Na dei goedkeuring van het verslag begon de raad met de be handeling van het NAVO-pro- gram voor het komende jaaf en de voorlopige doelen voor 1955 en 1956. Generaal Gruenther heeft op de vergadering van de raad ver klaard, dat de Ver. Staten beloof den nieuwe wapens aan Europa te verschaffen. Men meent te weten, dat de Amerikaanse rege ring het congres zal vragen de wet-Macmahon, die betrekking heeft op atoomgeheimen, te her zien. Voorts meldt AFP, dat België, Canada, de Ver. Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië zijn overeen gekomen als standaardkaliber voor munitie van lichte wapens aan te nemen 7.62 m. Generaal Gruenther zeide, dat, de moeilijkheden in aanmerking genomen, de dit jaar gemaakte militaire vorderingen „fantas- tisch" zijn. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, zei de na afloop van de bijeenkomst, dat zijn waarschuwing van Maan dagavond informeel was bespro ken. Dulles had Maandagavond gezegd, dat de Amerikanen hun buitenlandse politiek zouden her zien, indien het Europese leger- plan een mislukking wordt. Toen hem werd gevraagd, of de Fran se afvaardiging commentaar op zijn verklaring had gegeven, zei de Dulles: „Niet rechtstneeks aan mij". De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Van Zeeland, heeft Dinsdag op een perscon ferentie te Parijs verklaard, dat de leden van de NAVO de landen van de EVÖ dienen te helpen bij de bekrachtiging van het EVG- verdrag. Een voorbeeld van der gelijke hulp zou, zo zeide de Bel gische minister, die zijn land in de Atlantische raad vertegen woordigt, nauwere Britse aan sluiting bij de gemeenschap zijn. De deelname van West-Duits land aan de verdediging van Europa vond van Zeeland de enige mogelijkheid, die in de hui dige omstandigheid tot een goed resultaat kan leiden. De Belgische minister dacht, dat er weinig kans is, dat West- Duitsland tot de NAVO zal wor den toegelaten, daar beslissingen van de NAVO eenstemmig moe ten worden goedgekeurd. Van Zeeland zeide, dat hij liever W. Duitsland als lid van de NAVO ziet dan dat alle inspanningen van de NAVO in het afgelopen jaar op niets uitlopen. opruimen, minder bewapenen, 'n „oorlog tegen het gebrek" begin, nen en er naar streven, dat alle Britse koloniale gebieden zo spoe dig mogelijk zelfbestuur krijgen. De grootste gebeurtenis in de wereld van vandaag wordt de so ciale revolutie genoemd, veroor zaakt door het ontwaken van on geveer twee derden van de we reldbevolking die eeuwen lang in armoede geleefd hebben, maar nu in het Westen hebben gezien, dat hun armoede niet onvermijdelijk is. Als wij deze wereldrevolutie niet begrijpen, aldus het document, en wij ons niet van ganser harte aan de zijde van 's werelds ar men scharen, zal die revolutie ons tenslotte vernietigen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Later opklaringen. Aanvankelijk veel bewolking en plaatselijk mist. Overigens droog weer en later opklaringen. Zwak ke tot matige Z.O.-wind. Iets la gere middagtemperaturen, voor al in het O. van het land. DONDERDAG 17 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweei«t Walsoorden v.m. 10.49 11.24 0.04 0.14 n.m. 11.20 11.55 12.35 12.45 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1