Algemene vergadering derZ.LM. te Goes Adenauer wijst genaturaliseerd Ouitsland af J CHINEZENWIJK Gezagvoerder van Spaans vliegtuig gearresteerd HET PROCES-MOSSADEQ De belangen onzer veehouderij Kerk en staat in Oost-Duitsland Vrijlating in Argentinië Donau-commissie aanvaardt Zuidslavische voorstellen AGENDA Leugenwedstrijd te Putte SANOSTOL loo CIGARETTEN Vietminh herhaalt aanbod tot vredesonderhandelingen met Frankrijk Mevrouw Jagan gearresteerd Lezing van Ir. Huisman over: €n Ijtu Sang Hel Kremlin en de voorgestelde vierroogendheden- conferentie Tijdens de gistermiddag te Goes gehouden vergadering van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij heeft de voorzitter, ir M. A. Geu ze, in zijn openingswoord gewaar schuwd tegen het te ingewikkeld maken van het leven. Hij noemde namelijk in dit verband de inge wikkelde administratie die de boe ren tegenwoordig moeten bijhou den. Voorts sprak ir Geuze over de tegenwerkende factoren in de Westeuropese integratie-politiek, hetgeen blijkt uit Engelands hou ding ten aanzien van de export van tuinbouwproducten. Hij achtte het van belang da» de Nederlandse landbouw haar productie vergroot, maar dit moet niet tegengewerkt worden. Met de hoogste waarden zal deze De gezagvoerder van het vier December j.l. boven het Gua- darrama-gebergte gestorte Bris- tol-vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij „Avia- cion Corremcio" is een mili taire gevangenis ingesloten. Er wordt een onderzoek ingesteld naar zijn gedrag gedurende en na het ongeluk. Bij dit ongeluk zijn 23 perso nen om het leven gekomen. Het proces tegen de voorma lige Perzische premier dr Moh. Mossadeq, dat 3 dagen onder broken is geweest werd Zondag in een andere zaal voortgezet. Bij de opening der zitting verklaarde de openbare aankla ger: „Het is nodig dat wij 18 uur per dag aan de afwikkeling van deze zaak werken. Het proces moet niet zo lang duren, dat 't Perzische volk zou gaan verge ten welk een kwaad Mossadeq het gedaan heeft". Zondag werden 2 getuigen van de verdediging, nauwe vrienden en voormalige mede werkers van Mossadeq, gehoord, die beiden gunstige verklaringen voor de beklaagde aflegden. De voorzitter van het hof verwierp echter deze getuigenverklarin gen. productie moeten worden gekop peld aan een kostprijsverlaging en vergrote afzetmogelijkheden, en ondertussen zal de overheid zo nodig de landbouw een steun in de rug moeten geven voor het in stand houden van enkele wat hij noemde pijlerteelten. Over de arbeidsverhoudingen had ir Geuze ook weinig goeds te zeggen. Alle goede bedoelingen ten spijt blijken wij op dit punt op drift te zijn geraakt. Hij sprak voorts zijn ongerustheid uit over het lang uitblijven van de z.g. eerste vergoeding van de waters- noodschade. Ir Geuze deed voorts enkele mededelingen. Dit jaar zal waar schijnlijk de eerste provinciale voorlichtingsraad voor de land bouw worden geïnstalleerd door de directeur-generaal van de land bouw, ir A. W. van de Plasse. De ze dienst zal met de bestaande rijkslandbouwvoorlichtingsdienst samenwerken. Zij is paritair sa mengesteld. Namens de Stichting voor de Landbouw in Zeeland ne men vijf personen zitting, n.l. 2 van de Z.L.M., een van de C.B.T. B„ een van de Landbouw- en Tuindersbond en een namens de landarbeiders. De Stichting van de Landbouw heeft plannen om een proefbedrijf in Zeeuws-Vlaan- deren te stichten. De domeinen heben medewerking toegezegd, door grond voor dit doel toe te wijzen. De Z.L.M. telt 5600 leden. De vergadering besloot onder applaus een telegram te sturen aan de rijksdienst voor landbouw- herstel met het verzoek op korte termijn overleg te plegen in zake de voorlopige normen van de ver goeding voor geleden werktuigen- schade. De secretaris van de Z.L.M., mr Schlingemann, deelde mede, dat aan landbouwwerktuigen uit het buitenland thans voor ƒ5.000.000 naar het getroffen gebied is ver voerd, of beschikbaar gesteld. Deze landbouwwerktuigen komen uit Canada, Zweden en Denemar ken. De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, sprak zijn grote bewondering uit voor de snelle wijze waarop de landbouwende bevolking zich weer van de slagen heeft her steld. Hij deelde mede dat er een regeling voor naschade aan ge bouwen op komst is, die er zeer goed uitziet. AeZ' ééM&te Mevrouw Janet Jagan, echtge note van dr Jagan, de afgezette voormalige premier van Brits Guyana, is Zaterdag j.l. te Geor getown gearresteerd op grond van het, verkleed als Indische, bijwonen van een onwettige sa menkomst, die was uitgeschre ven onder het mom ener „gods dienstige bijeenkomst." Met haar zijn nog zes andere leden der Guyanese „vooruit strevende volkspartij", de vroe gere regeringspartij, gearres teerd. Later is gemeld dat de arres tanten tegen borgstelling op vrije voeten zijn gesteld. Mevrouw Jagan en negen me- debeklaagden zullen heden voor het gerecht verschijnen. De Westduitse kanselier Kon- zouden het niet toestaan. Maar de rad Adenauer lieeft Maandag op Sowjet-Unie zou het met genoe- een persconferentie na zijn terug-gen doen". keer uit Parijs verklaard dat in dat geval, betoogde Adenau- voorstellen om Duitsland te neu- er, zou Duitsland spoedig een sa- traliseren volkomen onaanvaard baar zijn voor West-Duitsland en niet waard zijn om op de viermo- gendliedenconferentie te Berlijn besproken te worden. Het is onmogelijk, zei hij „een volk van 50 millioen zielen tegen zijn wil te neutraliseren, het het recht te ontnemen zijn eigen huid te verdedigen als dat nodig zou zijn". Adenauer zeide: „Ik persoon lijk geloof niet dat Amerika troe pen in Duitsland zal blijven lege ren om toezicht uit te oefenen op een neutralisatie van Duitsland". „De Verenigde Staten zouden het niet willen doen en de moe ders en vrouwen van Amerika tellietstaat worden en als Duits land eenmaal ten onder was ge gaan, zou het met de andere Wes telijke staten van Europa gedaan zijn". Hij zei dat neutralisatie ge heel en al onaanvaardbaar is. „Wat dat betreft ben ik het hele maal eens met de Oostduitsers". Adenauer noemde voor de Franse aarzeling het E.V.G.-ver drag te ratificeren de volgende vier redenen: 1. Tegenzin tegen het afstand doen van het Franse nationale leger. „Dat valt te begrijpen", zei Adenauer, „maar de Fransen moeten ervan overtuigd worden dat in geval van dringende nood- zaalfc zelfs traditie over boord ge- Op de sluitingsbijeenkomst va* een door Oostduitse com- anunisten te Weimar in Thu- ringen, georganiseerde „vredes conferentie", die 3 dagen heeft geduurd, verklaarde de Oost- ciuitse minister zonder porte feuille, Wandel, o.m. dat het „afnemen van de spanning tus sen kerk en staat in O.-Duits land een aanwijzing is voor de goede wil der Oostduitse rege ring". Volgens het- officiële Oost duitse persbureau AD.N., dat dit meldt, zeide Wandel ook nog: „Wij streven oprecht naar een ontspanning. Wij hebben dit sinds de afgelopen zomer in za ken van geringer belang ge toond, doch wij zullen ook bij de behandeling van gewichtiger aangelegenheden een overeen komstige houding aannemen". Van Oostduitse kerkelijke zij de wijst men er echter op, dat kortgeleden in geheel O.-Duits land een Duitse vertaling van een Russisch boekje is verspreid, waarin de godsdienst „onzede- Iqk" wordt genoemd. Generaal Fortunato Giova- ponni, voormalig bevelhebber* van de Argentijnse eerste leger divisie, is zonder dat beschuldi gingen tegen hem zijn uitge bracht, vrijgelaten, na 3 jaar in hecntenis ler beschikking van de regering gehouden te zijn. Veruer is een aantal politieke gevangenen vrijgelaten. In ge woonlijk betrouwbare kringen meent men, dat de meeste poli tieke gevangenen die ter be schikking van de regering wor den genouden, dit weekeinde zullen worden vrijgelaten, voor uitlopend op de behandeling van een regeringswetsontwerp voor amnestie. De Donau-commissie, welke in Galatz (Roemenië! vergaderde, heeft eenstemmig een werkpro gram voor 1954 aangenomen. Ook Zuidslavische voorstellen met betrekking tot de veiligheid van de scheepvaart op de Do- nau werden goedgekeurd, het geen volgens Zuidslavische afge vaardigden in Belgrado zal wor den beschouwd als „een nieuw bewijs voor het bestaansrecht van de commissie". Zoals gemeld heeft Zuid-Slavië op de jongste vergaderingen van de commissie critiek op de ac tiviteit van de organisatie ge oefend. Tijdens de algemene vergade ring van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, die Maandag in Goes werd gehouden, heeft ir T. P. Huisman, voorzitter van het hoofdbedrijfschap voor akker bouwproducten, een rede gehou den over: „Het handhaven der graanprijzen in Nederland en de belangen der veehouderij". Spreker besprak eerst de tegenwoordige wereldmarkt voor granen en wees hierbij op het kunstmatige er van. Deze kunst matigheid blijkt o.m. uit het feit, dat alleen van de twee granen, die nog goede prijzen op de we reldmarkt doen, enorme voor raden aanwezig zijn. Dit zijn tarwe en maïs, waarvan de Ver enigde Staten zodanige regerings- voorraden hebben dat een slecht oogstjaar alleen maar opluch ting, maar geen gevaar voor te korten kan betekenen. Door deze kunstmatigheid, die vooral bestaat in het handhaven van het prijspeil der granen op een naar Nederlands oordeel hoog prijsniveau in enige zeer belangrijke exportlanden (V. S. en Argentinië) en in zeer vele belangrijke importlanden, be staat volgens spr. de kans dat de graanprijzen op de wereldmarkt door gebrek aan aanpassing van productie noch van verbruik nog lang de neiging zullen vertonen laag te blijven. Overigens is het toekomstig verloop in sterke ma te afhankelijk van wat de Ver enigde Staten met de grote voor raden zullen doen en van de grootte der komende oogsten. Uit een vergelijking van het prijsniveau, dat in Nederland wordt aangehouden, met dat van landen als Duitsland, Engeland, Frankrijk, V.S. en Argentinië krijgt men de indruk, aldus spr., dat de Nederlandse prijzen zeer laag zijn en de Nederlandse con sument bij het handhaven van re delijke prijzen voor de granen zeer goedkoop door onze boeren stand van voedsel wordt voorzien. Niet alleen op deze grond, doch ook met het oog op de kunstmatigheid en daarmee volledige onzekerheid der wereld markt en andere motieven meent spr., dat het van algemeen belang is en een onmisbare pijler voor onze landbouwpolitiek dat in Nederland de prijzen op voor de boerenstand lonende en daarmee op voor de consument uitermate redelijk peil worden gehandhaafd. Vervolgens ging spr. over tot behandeling van de vraag of dat lonend houden der graanprijzen werkelijk onmisbaar is voor het Nederlandse landbouwbedrijf en of het niet mogelijk is de produc tierichting te wijzigen in de rich ting van andere nog goed ren derende gewassen. Daar de gra nen in Nederland meer dan de helft van het bouwland beslaan en op de kleigronden ook nog 40 'a 50 procent, zou een omzwaai van enige betekenis een grote uit breiding bij de andere gewassen betekenen. Deze zijn volgens spr. echter alle met uitzondering van suikerbieten afhankelijk van ex port en deze export is niet voor uitbreiding vatbaar. Enerzijds niet door een onelastische vraag, anderzijds door belemmering, die deze' export ondervindt door de protectionistische politiek der af nemende landen, aldus spr. Een uitbreiding van enige betekenis noemde hij catastrophaal, zowel voor de aardappelcultuur als voor peulvruchten, vlas en kleinere producten. Spr. conclusie is dan ook, dat de graanprijzen gezamenlijk lo nend moeten blijven om bij de andere gewassen een ramp te voorkomen. Met het oog hierop wordt gewezen op de uitlating in de toelichting op de landbouwbe groting 1954, waarin de minister zegt, dat bij de te volgen land bouwpolitiek behoort te worden gelet op het lonend zijn van het bedrijfstype in zijn geheel, dus niet zozeer per product. Spreker meent, dat de groep granen zó belangrijk is dat deze in haar ge heel lonend moet blijven om het bedrijf in zijn geheel niet volledig te ontwrichten. Bij de kleinbedrij ven spreekt dat het duidelijkst, doch voor de veenkoloniale bedrij ven, waar de aardappelteelt tot begrensd is en de graanbouw een belangrijk deel zal blijven uitmaken, geldt volgens spreker hetzelfde. Spreker is echter van opvat ting, dat op de veenkoloniale be drijven een aanmerkelijke in krimping kan en moet geschieden van het rogge-areaal en wel in de richting van tarwe, wellicht gerst en suikerbieten. Met het oog op de wenselijk heid de roggeteelt te beperken, maar vooral met het oog op het feit, dat het huidige stelsel van importheffing per product de Ne derlandse afnemers belemmert in het vooral kopen van het graan dat op de wereldmarkt het goed koopst is elke graanprijs wordt door de importheffing op getrokken tot de Nederlandse richtprijs gevoelt spr. meer voor een stelsel waarbij op de import van rogge, haver en gerst een en dezelfde heffing wordt ge legd. Deze heffing dient deze gra nen tot een prijspeil op te heffen, dat gemiddeld lonend is. Indien dit stelsel zou worden gevolgd, zou, als men de rogge- verbouw in de veenkoloniën meent te moeten steunen met een toeslag per ha, deze toeslag niet moeten worden gebaseerd op het rogge-areaal, maar op het rogge- plus haver-areaal en indien de gerst mogelijkheden van beteke nis blijkt te bieden op het geza menlijk areaal der drie granen, zo meent spr. Deze toeslag zou per ha gelijk moeten zijn, onver schillig welke dezer granen is verbouwd. Ook moet de toeslag gebaseerd zijn op het verlies wat op deze granen gemiddeld wordt geleden, aldus het oordeel van ir Huisman. Ten aanzien van de veehoude rij staat spr. op het standpunt, dat ook voor deze tak uitgangs punt moet zijn van welke gezon de landbouwpolitiek, dat de Ne derlandse consument zodanige prijzen voor zijn producten be taalt als een goed geleid bedrijf nodig heeft om lonend te zijn. In zodanige prijs dient volgens spr. ook 'n lonende graanprijs te zijn gedisconteerd. Hoe belangrijk dat is blijkt wel uit het feit, dat van de totale productie het grootste deel in Nederland zelf wordt ver bruikt, n.l. bij melk en zuivel 60 gooid moet worden". 2. De Fransen vrezen betrok ken te zullen raken in een oorlog om verloren Duits gebied te her overen. „In Duitsland denkt zelfs niemand aan zo'n lichtzinnig avontuur, zelfs niet in Oost- Duitsland", verklaarde de kanse lier. 3. Vrees voor economische druk. Er leefde vrees onder de Fransen dat de Duitsers, dank zij hard werken, niet „gemakkelijk" zouden zijn in de Europese ge meenschap. Maar, betoogde hij, waar huizen, industrieën en goe deren door oorlog verwoest zijn, bestaat een krachtige drang naar werk om een menswaardige le vensstandaard te bereiken. 4. Vrees, dat Frankrijk zou ophouden een wereldmogendheid te zijn en slechts een Europese mogendheid zou worden. Frank rijk zou echter, zo vervolgde Ade nauer zijn overzeese rijk behou den en daar zijn verantwoorde lijkheden hebben. Duitsland zou in internationale aangelegenhe den niet zulk een gewicht in de schaal leggen. Adenauer zeide, dat de West- duit.se regering niet op de confe rentie te Berlijn vertegenwoor digd zal zijn. „Als wij zouden willen komen, zouden de Russen vragen om een vertegenwoordiging voor de Oost duitse regering. Wij zouden aan dezelfde tafel moeten zitten... wat wij niet wensen". Adenauer zeide dat naar zijn mening die hij dacht dat door de Westelijke leiders gedeeld wordt alleen de vorm van de Sowjetpolitiek gladder en beleef der geworden is. Het doel was niet gewijzigd, het bestond nog steeds in het neutraliseren van Duitsland. De viermogendhedenconferen- tie in Berlijn zou de eerste confe rentie van die aard zijn, waarbij de Westelijke mogendheden- had den gehandeld „in algehele over eenstemming" met Bonn. Het Westen zou geen vitale beslissin gen nemen zonder West-Duits land te raadplegen, zei Adenauer. a 70 pet, bij rundvlees 90 pet, bij varkens 60 pet en bij eieren 50 pet. Evenals thans reeds geschiedt met de diverse graanverwerken- de industrieën die ook voor ex port werken, behoort ook voor de veehouderij de importheffing be schikbaar te worden gesteld om bij export als restitutie over het daarin verbruikte graan te kun nen dienen Dit betekent volgens spr. hier echter niet, evenmin als dat bij de genoemde industrieën het geval is, dat deze restitutie direct bij export moet worden weggegeven. Het verdient aldus spr. integendeel aanbeveling om o.m. met Denemarken en de im porterende Westeuropese landen te gaan praten over het op peil houden der prijzen in het raam der integratie-gedachte, zodra de wereldmarktprijzen der dierlijke producten inderdaad de daling der graanprijzen gaan volgen. De restitutiebedragen dienen volgens spr. zodanig te worden besteed, dat zij het grootst mogelijke nut voor de Nederlandse veehouderij afwerpen en dat kan helaas wel eens zijn door uit de markt ne ming en beperkingsmaatregelen. Met dit alles wilde spr. niet de indruk vestigen, dat hij overtuigd is dat het op de wereldmarkt ra dicaal gaat mislopen. Alles is nog mogelijk, doch we moeten weten welke weg we willen volgen. In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse, door E VEEGENS—LATORF. 110) Nadruk verboden. 3. „Elsie, waarom verloven jullie je niet?" zei mevrouw Yang op haar gewone bruuske manier op een Vrijdag nadat Tom weg was gegaan. Mevrouw Yang was een geboren koppelaarster. Zij vertel de dikwijls, dat zij zeven of acht huwelijken tot stand had ge bracht en dat zij allemaal een succes waren geworden. Elsie bloosde. Zij legde uit, dat Tom nog studeerde, en zij wist niet zeker hoe lgng het zou duren voordat hij naar China terug kon gaan en of hij eigenlijk wel naar China terug wilde, en dat zij al leen met een man wilde trouwen, die bereid was naar China te gaan en met haar moeder samen te wonen. „Ik heb de laatste tijd wel gemerkt, dat Tom gedepri meerd is en zich meer terugtrekt. Ik geloof wel, dat hij nog van mij houdt, maar het is niet meer zoals vroeger." „Heb je hem ontmoedigd?" „Ik heb niet ja en niet nee ge zegd. Hij zei, dat hij zou wachten en nu heeft hij een paar maal ge zegd, dat hij niet goed genoeg voor mij is. Mevrouw Yang, mijn moeder is ver weg en ik heb nie mand met wie ik hierover kan praten." „Elsie, laat mij je helpen. Heeft hij je de laatste tijd nog gevraagd?" „Nee, de laatste tijd niet meer. Het is net- of hij alles in zichzelf opsluit. Wat denkt u ervan?" „Dat hangt er van af wat hij in zichzelf opsluit." „Hoe moet ik dat weten? Hij lijkt zo gespannen." „Waarover?" „Misschien over zijn studie. Soms word ik vertederd als ik zijn gezicht zie. Vindt u hem niet een beetje vreemd?" „Wat is er vreemd of niet goed aan als hij ingespannen met zijn studie bezig is? Misschien is hij nerveus doordat hij voortdurend probeert je waardig te zijn. Elsie, je bent een jong meisje. Je be grijpt het hart van de jonge man nog niet. Misschien is dat een goed teken. Een jonge man wordt meestal een beetje bang voor het meisje, dat hij werkelijk lief heeft, en jij bent geen gewoon meisje. Ik ben er zeker van, dat hij je in stilte aanbidt. Ik kan mij heel goed voorstellen wat hij probeert te doen. Elsie, je bent één en twintig. Maak niet de ver gissing van zoveel jonge meisjes, „Tass" maakt melding van een artikel van de officiële voorlich tingsdienst der opstandige Indo- chinese „Vietminh"-regering, waarin onder meer wordt ge zegd: „Leger en volk der Viet minh strijden vastbesloten voor vrede en onafhankelijkheid, in dien de Franse regering zich werkelijk bereid toont de onaf hankelijkheid van Vietnam te eerbiedigen, en indien zij onder handelingen wil aanknopen met de Vietnamese volksregering (de Vietminh-leiders), zijn regering en volk der democratische repu bliek Vietnam bereid een derge lijk Frans voorstel te aanvaar den". Voorts wordt nog verklaard dat ,,de jarenlange worsteling heeft bewezen dat de krachten der democratische Vietnamese republiek onoverwinnelijk zijn", waaraan wordt toegevoegd: „Het Vietnamese volk zal waakzaam blijven, opdat het niet belemmerd worde in zijn streven naar een heid en onafhankelijkheid. Het zal in dat geval vastberaden die geen besluit kunnen nemen. Ik weet zeker, dat hij erg intel ligent is." „Ja, dat is zo." „Hij is intellligent en ernstig en anders dan de meesten, en hij is verliefd op je. Wat wil je nog meer?" Nu begon ook Elsie gevoel voor Tom te veranderen. Zo is het menselijk hart, dat hoe on zekerder Tom van zichzelf werd, hoe zekerder Elsie werd, dat zij hem wilde hebben en hoe ban ger hem te verliezen. Toen zij zeker van hem geweest was had zij niet kunnen besluiten, maar nu deed zijn gereserveerdheid haar intuïtief beseffen wat het voor haar zou betekenen als zij zonder hem moest leven en hoe zij hem nodig had, niet in het koude licht van het verstand maar diep in de onbekende diep ten van haar vrouwelijke wezen. Zij keek op, Mevrouw Yang leek zo vol vertrouwen te zijn. Zij was blij, dat iemand voor haar wilde besluiten. „Waarom gaat hij niet met je uit?" vroeg mevrouw Yang. „Misschien heeft hij het te druk, en zijn week-ends zijn be zet. Wij maakten vroeger heer lijke Zondagswandelingen sa men". „Waarom vraag je het hem niet?" „Dat doe ik niet. Een meisje hoort niet te vragen. Hij moet mij vragen." Als op ditzelfde ogenblik Tom haar zou vragen met hem in de regen uit te gaan zoals vroeger, of een van die onbezorgd gezel lige tochtjes te maken, zou zij alles laten schieten en met hem doorstrijden en het zal de mili taire en politieke plannen van zijn vijanden op niets doen uit lopen". De Vietminh-leider Ho Tsji- Minh heeft verleden maand, als gemeld, via een onderhoud met een vertegenwoordiger van het Zweedse blad „Expressen", uiting gegeven aan zijn bereidwilligheid om een staak-het-vuren af te kondigen, indien dit zou worden gevolgd door rechtstreekse vre- desbesprekingen met Frankrijk. De Franse regering heeft toen verklaard: 1. Een dergelijk voorstel moet officieel worden gedaan en niet slechts in een onderhoud met een journalist. 2. Ho Tsji Mirh wil, dat Frank rijk de eerste stap zal doen om tot een wapenstilstand te komen doch hij zal zelf het initiatief moeten nemen, indien hij de In- dochinese oorlog beëindigd wil zien. 3. De Vietminh-leider wil klaarblijkelijk niet te maken hebben met de regeringen der meegaan. Maar Tom had het haar niet gevraagd. „Kan het je schelen, dat hij uit een wasmannengezin komt?" vroeg mevrouw Yang. „Nee." „En je moeder?" „Ook niet. Mevrouw Yang, mijn moeder lijkt een beetje op u." „Als ik je moeder was, zou ik je aanraden hem te accepteren." „Ik zal haar nog eens schrijven en haar vertellen wat u zegt. Mag ik u mijn moeders brieven laten lezen?" Elsie het mevrouw Yang brie ven zien, die Tom niet had ge zien. De moeder en de dochter schreven elkaar als twee vrien dinnen, behalve de aanhef. „Mijn kind, op het kiekje, dat je mij gestuurd hebt, zie ik, dat die jonge man goede oren en een goede kin heeft. Ik maak mij werkelijk zorgen over die kwestie. Ik weet niet of het dwaas van je is hem lief te hebben of dwaas hem te weigeren het is misschien wel het laatste. Het is goed om dwaas te zijn. Ik geloof, dat ieder jong meisje zo nu en dan dwaze ideeën moet hebben. Ik ben ook dwaas geweest toen ik een jong meisje was en je vader ontmoette. Ik ben met hem getrouwd en ik heb er nooit spijt van gehad. Als je je erg gelukkig voelt als je dwaas bent, zeg hem dan, dat je met hem zult trouwen. Denk niet aan mij. Ik kan toch niet je hele leven met je samen blijven?" (Wordt vervolgd). HEDEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Mis Belvedere is ver liefd". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Miss Belvedère is ver liefd. Garage W. Koevoets, 2.30 uur: Publieke veiling van 100 dekkleden en tentzeilen. AXEL: Het Centrum, 8 uur: De arend van Madagascar. verenigde Indochinese staten van Cambodja, Laos en Vietnam, doch Frankrijk staat er op dat ook zij deel zullen hebben aan eventuele besprekingen. De eerste Russische reactie op de voorgestelde vier-mogendhe- denconferentie doet veronder stellen, dat de Russen twijfelen of de conferentie een onmiddel lijke verandering van de aard van de koude oorlog tengevolge zal hebben, aldus het oordeel van Westerse waarnemers te Mos kou. Een officieel antwoord op de geallieerde nota, waarin 4 Jan. a.s. als aanvangsdatum voor de vier-mogendhedenconferentie wordt genoemd, is nog niet ont vangen, maar in de Russische pers wordt gezegd, dat de Ame rikanen verantwoordelijk zijn als een dergelijke conferentie zou mislukken. Volgens de „Prawda", het blad van de communistische partij, zijn de Verenigde Staten door de Britten en de Fransen gedwon gen het Russische voorstel voor een conferentie aan te nemen. Zaterdagavond is te Putte (N.-Br.) de eerste leugenwed strijd gehouden door de onlangs opgerichte leugenaarsclub. In zijn openingswoord bestreed de voorzitter, de leugenaarsclub uit Anderlecht die de eer opeist de eerste leugenaarsclub te zijn Hij deelde mede dat zijn club reeds 18 maanden bestond, maar hij legde de leden de verplichting op hierover te zwijgen too in het graf.' Hierna ging mrn over tot de wedstrijd die gewonnen werd door Jan Laurijssen. Deze be haalde 83 procent der punten. Als gold het de gele trui van de Tour de France, zo werd Lau rijssen door hulpvaardige han den het begeerde kledingstuk aangetrokken. Een groot bou quet rode tulpen en enige zeer vriendelijke jongedames die zeer kwistig overwinningszoenen uit deelden voltooiden het geheel, terwijl de persfotografen de rest deden.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2