Bidault opent zitting van NAVO-raacf Ernstige mogelijkheid tot verwezen lijking in de nabije toekomst De dreigende staking in Engeland MULDER Eisenhowers voorstel over de atoomkracht Communisme in Guatemala Franse parlementsleden uit Polen terug Mr L Elias perschef bij de Caraibische commissie Hongaarse boeren moeten minder aan de staat leveren Rede van premier van Ceylon Mn De reis van Nixon ZON- EN MAANSTANDEN Verklaring van Dulles in de Atlantische Raao Mevrouw Pandit over Eisenhowers toespraak WEERSVERWACHTING. HOOGWATER DINSDAG 15 DECEMBER 1953. 9e Jaargang No. 3024. Interne dicipline en nauwere eenheid Fa VAN OVERBEEKE De economische Unie van Benelux Kerstmisviering in gevaar Geef echte wijn Geef import wijn Geef ALCIERA Rechter Clark zal blijven Franl.ering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 - Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Bidault, heeft Maandag, in zijn functie van voorzitter, de zitting van de NAVO-raad in 't Paleis de Chail- lot in Parijs geopend. In zijn openingstoespraak tot de veertig ministers van Buiten landse Zaken, Financiën en De fensie vroeg hij om versterking van de Atlantische organisatie, niet door herziening van het ver drag, doch „door een meer dyna mische uitvoering en striktere naleving van de beginselen en door een meer wederzijds over eengekomen interne discipline en nauwere eenheid". De verdediging van vrede en vrijheid eist meer dan samen werking en wederzijdse garan ties. „Het zou raadzaam zijn uitwegen naar buiten te ver schaffen, als men wil voorkomen dat twee werelden tegenover el kaar komen te staan in een ver stard vijandelijk afwachten, dat op de lange duur zou leiden tot verbitterd antagonisme en een uiteindelijke impasse", zo zei Bi dault. Volgens hem moet een verde- digingspolitiek „positieve en vastbesloten initiatieven voor vrede omvatten". Verwijzend naar de komende vier-mogendhedenconferentie in Berlijn zei hij: „Wij zullen zien, wat er wellicht uit voortvloeien kan". ©e Westelijken zien de bespre kingen met „vertrouwen in hun zaak" tegemoet. De Franse ex-premier Daladier, die met 8 andere Franse parle mentsleden een particulier be zoek heeft gebracht aan Polen, heeft na terugkomst in Parijs verklaard,,Als de Duitsers de rivier de Oder zouden overtrek ken zou dat oorlog betekenen Hij meende, dat Polen, als het vrede blijft, over 10 jaar een gr«te natie zal zijn. Het land is homogeen, heeft geen nationale minderheden binnen zijn gren zen en het bezit een snel groei ende industriële productie. Vol gens Daladier bezit Polen nu een snel groeiende industriële productie. Volgens Daladier be zit Polen nu langs de Oder en de Neisse een natuurlijke grens. Mr E. Elias, redacteur van Elseviers Weekblad", is be noemd tot „information officer iperschef i bij de Caraibische commissie, waarin de Ver. Sta ten, Engeland, Frankrijk en Ne derland samenwerken vcor de behartiging der economische en sociale belangen van hun rijks delen in het Caraibische gebied. De heer Elias zal zich begin Januari naar Trinidad begeven. I Volgens radio-Boedapest zijn de verplichte leveranties van de Hongaarse boeren aan de staat voor de komende 3 jaar in ver gelijking met het afgelopen jaar met 10 tot 50 procent ver- In Hongaarse kringen te We ren is men van mening dat de maatregel een onderdeel is van net regeringsprogram om de steun van de boerenbevolking te winnen en de productie te ver greten. Be premier van Ceylon, sir John Kotelawala, heeft in een rede te Moratoewa nabij Colom bo verklaard, dat Ceylon het contact met communistisch Chi na wil beperken tot handel in rijst en rubber. Het heeft vol gens hem voor de Chinese rege ring geen zin een „goodwill - missie naar Ceylon te zenden. Sir John sprak zijn afkeer van de communistische partij uit, omdat deze, naar hij zei, niet trouw was aan Ceylon, maar trouw aan Rusland, waardoor zij gefinancierd werd. De premier zei, dat commu nisten in Ceylon buitenlandse vrouwen trouwden waardoor zij in staat waren geld dat zoge naamd van hun vrouwen was, uit het buitenland naar Ceylon te brengen. Na verklaard te hebben, dat in president Eisenhowers voorstel voor een internationaal orgaan voor atoomenergie grote kansen lagen, zei Bidault, dat het Atlan tisch pact nooit een alternatief voor de Ver. Naties zou kunnen zijn. Hij meende voorts, dat ook nooit de NAVO en de Europese gemeenschap met elkaar in con flict mochten komen. De organisatie van Europa was volgens hem de „fundamentele kwestie op dit ogenblik in de ge schiedenis", doch een Europese verdedigingsorganisatie was „on denkbaar zonder het Atlantisch bondgenootschap", dat Bidault een voorwaarde voor de instel ling ervan noemde. „Wij moeten daarom de mid delen vinden om onze krachts inspanning te coördineren en in evenwicht te brengen. Als wij er in slagen een dergelijk even wicht tussen de Europese or ganisaties en het Atlantisch bondgenootschap te vinden, zul len wij tezelfder tijd dicht bij het bereiken ervan binnen de Euro pese organisaties zelf zijn". „Europa bevindt zich heden ten dage in een gevaarlijke posi tie en opofferingen, welke natio nale tradijies niet kennen, moe ten worden gemaakt ten hehoeve van een nieuw evenwicht". Bidault meent echter, dat „het vasteland van Europa ook een tegenwicht en garantiegevers nodig heeft, tenminste tot de verzoening, waaraan wij ons wij den, stevig gegrondvest zal zijn". Volgens hem is het de taak van de raad om „geschikte gedach ten over de verschaffing van het tegenwicht en de garantiegevers te formuleren. Defensie, economie en vooruit gang eisen bredere groeperingen, doch als dit vervanging van na tionale isolatie door Europese betekent, zal de toekomst zo ris kant zijn, dat „velen geneigd zou den zijn hun heil te zoeken" in het verleden, aldus Bidault. Na de toespraak van Bidault werd. de vergadering achter ge sloten deuren voortgezet. De NAVO-raad nam het rap port van lord Ismay, de secre taris-generaal der organisatie, aan. Het rapport behandelt de vor deringen, die zijn gemaakt en omvat de activiteit van de NA VO op het gebied van de aanleg van nieuwe vliegvelden, de bouw van installaties, de burgerlijke verdediging en administratie. Bidaults opmerking dat velen geneigd zouden zijn hun heil in het verleden te zoeken, indien nationale isolatie door Europese zou woraen vervangen, werd door vele van zijn toehoorders uitgelegd als herinnering aan de bij verschillende Franse politici bestaande wens om het Frans- Russische verdrag van 1947 nieuw leven in te blazen. Behalve Bidault spraken op de ochtendbijeenkomst ook Eden, Dulles, Pella (de Italiaanse pre mier) en Foead Koprulu (de Turkse minister van Buitenland se Zaken). Dulles drong er bij de zes van het EVG-verdrag op aan voort te maken met de bekrachtiging van dat verdrag. Een uiterste datum noemde hij echter niet. Hij gaf een lang overzicht van de toestand in de Sowjet-Unie zoals hij die-zag. Hij zei, dat dat land voor vele ernstige bin nenlandse vraagstukken staat. Het gevaar van die kant be stond nog steeds en het Westen kon in zijn defensiemaatregelen niet verslappen. Bidault heeft een memorandum ingediend, waarin gewezen wordt op het belang van een betere voorlichting over de NA VO. Dit voorstel werd goed ont vangen en op voorstel van de Italiaanse minister Pella zal heden een commissie ad hoe be ginnen het vraagstuk te bestude ren. Zij zal op de huidige zitting nog verslag uitbrengen. I JACHTHONDEN moeten goed gevoed zijn. FLORA'S HCNEENBROOD is een PRIMA voeding voor alle honden. U koopt het bij Westkclkstraat 36 (Tel. 2251) Axelsestraat 2 (Tel. 2328) De Amerikaanse vice-president Nixon is per vliegtuig uit Tehe ran vertrokken, waar hij 3 da gen lang besprekingen heeft gevoerd met de sjah en rege ringsleiders. Anders dan verwacht werd, zijn er in de dagen van Nixons verblijf in Perzië geen anti- Amerikaanse betogingen gehou den. De resultaten van de confe rentie van het comité van minis ters der Beneluxlanden, welke vorige week in Luxemburg werd gehouden, wordt hier door des kundigen als één der meest ge slaagde Benelux-conferenties ge noemd. Van die zijde werd ons opge merkt, dat men over die resulta ten wel tevreden mag zijn. Er is meer vertrouwen in de verwe zenlijking van de economische unie gekomen, na de moeilijkhe den in het afgelopen jaar. Er is meer begrip voor de reële moge lijkheid dezer verwezenlijking. In beginsel is er nu niets meer, dat zou verhinderen om tot de definitieve stap over te gaan. Men heeft thans hoop, dat er in de loop van het volgend jaar in belangrijke mate aandacht zal worden besteed aan de voorbe reiding van het verdrag en dat men wellicht in de loop van 1955 tot het sluiten van het verdrag zal kunnen overgaan. Men dient er rekening mee te houden, dat België in het vol- Naar de Britse minister van Arbeid, sir Walter Monckton, Maandagavond in het Lagerhuis heeft medegedeeld, zijn de beide partijen in het loonconflict bij de Britse spoorwegen overeengeko men met hem samen te komen om te spreken over de dreigende staking met Kerstmis. Deze bijeenkomst met lei ders van de Britse transport commissie (die de genationali seerde spoorwegen beheert) en vertegenwoordigers van de drie spoorwegvakverenigingen zou Maandagavond plaats hebben. Hij weigerde een opinie te ge ven over de staking: „Ik zal waarschijnlijk de zaak beter kun nen dienen als ik naar die bijeen komst ga met betrekkelijk scho ne handen". Hij beloofde de leden van het Lagerhuis vandaag een verkla ring te zullen afleggen. De aankondiging van de mi nister kwam een paar uur nadat premier Churchill een spoedzit ting van het kabinet had bijeen geroepen teneinde de dreigende staking te bespreken. De spoorwegarbeiders wensen een 15 procent loonsverhoging, terwijl de spoorwegen bereid zijn een verhoging van 4 shilling toe te staan en het gehele loonbeleid te herzien. Dit voorstel van de spoorwe gen is door geen der betrokken drie vakverenigingen aanvaard, maar alleen de nationale vakver enigingen van spoorwegarbei ders heeft een stakingsbevel uit gevaardigd. De andere twee vak- mis viervijfde van de 625 mil- lioen brieven en kaarten en 10 millioen pakjes bezorgen, die dan door de Engelsen worden verzon den. De voedselvoorziening zal in gevaar worden gebracht, vooral wat betreft vis en melk, terwijl het werk in de kolenmijnen spoe dig zou stilstaan, daar de mijnen niet over voldoende opslagruim te beschikken. De „commissie voor de inter nationale politiek" van de Ameri kaanse „Planning Association" heeft Zondag te Washington me degedeeld, dat de communisten in Guatemala cjie daar een sterke plaats innemen thans pogen hun invloed ook tot andere Zuid- Amerikaanse landen te verbrei den. De „Association" meent, dat er iets aan moet worden ge daan om toeneming der commu nistische invloed in Guatemala te verhinderen. Geiger, de voorzitter van de vereniging, verklaart, dat de Guatemalese communisten klaar blijkelijk niet voornemens zijn binnenkort een staatsgreep te volvoeren, doch dat zij thans po gen zich een overeenkomstige positie te verwerven. Volgens Geiger worden de communisten hierbij geholpen door het feit, dat zij vele posten op het Guatemalese ministerie van Buitenlandse Zaken en bij de diplomatieke dienst bezetten. In de laatste tijd zijn zij begonnen zich ook in het leger en de veilig heidspolitie in te dringen. Volgens Geiger zweren de communisten op drie wijzen sa men: tegen de Guatemalezen, tegen de bewoners van andere Midden- en Zuid-Amerikaanse re publieken en tegen hun „naïeve meelopers" in de regering zelf. Ambtenaren van het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken hebben verklaard, dat het bovenstaande zal worden besproken op de bijeenkomst der ministers van Buitenlandse Za ken van de Amerikaanse landen, die in Maart a.s. in de Venezo laanse hoofdstad Caracas zal worden gehouden. ZON MAAN op onder op onder Dec. 2.25 15 8.42 16.29 13.01 16 8.43 16.29 13.21 3.51 17 8.43 16.29 13.48 5.18 18 8.44 16.29 14.24 6.43 19 8.45 16.29 15.14 7.59 verenigingen verklaren dat zij verder willen onderhandelen. Twee bijeenkomsten, die gis teren werden gehouden teneinde de staking af te wenden, resul teerden niet in een verzoening, de transportcommissie kwam bijeen maar wenste haar aanbod niet te verhogen, de leiders van de nationale vakvereniging van spoorwegarbeiders kwamen eveneens bijeen maar kwamen niet tot een compromisaanbod. Integendeel, zij besloten de staking uit te breiden tot de leden, werkzaam bij de Londense ondergrondse, ofschoon de loon eisen van deze laatste groep het voorwerp is van aparte onder handelingen. Minister Monckton zal eerst trachten beide partijen te over reden er nog eens over te den ken. Als dat mislukt zal hij hen verzoeken de zaak voor te leggen aan een regeringshof van onder zoek, dat het dispuut zal onder zoeken en er rapport over zal uitbrengen. Als beide partijen weigeren de zaak aan een dergelijk onder zoek te onderwerpen, zal de mi nister niet bij machte zijn een staking te voorkomen. De stakin- zou de postdien sten stilleggen die elke Kerst- Na de spoedbijeenkomst van het kabinet, die vijf kwartier heeft geduurd, werd tegen de ge woonte een verklaring afgelegd. Gewoonlijk wordt er over alle aangelegenheden betreffende het kabinet strikte geheimhouding betracht. Naar in de verklaring wordt gezegd, „is Maandagavond in het Lagerhuis een speciale zitting van het kabinet gehouden om de jongste ontwikkelingen in het loonconflict bij de spoorwegen in ogenschouw te nemen". ,,De minister van arbeid heeft verslag uitgebracht over het ver loop van de besprekingen, die hij in de loop van de dag heeft ge voerd met de Britse transport- commissie en met de betrokken vakverenigingen". „Deze besprekingen zullen Dinsdag worden voortgezet. Ver dere zittingen van het kabinet zullen, indien nodig, plaats vin den". De gewone Dinsdagse vergade ring van het kabbinet zal als ge bruikelijk, gehouden worden op Downingstreet 10. Later zal Churchill, zo nodig, nieuwe ver gaderingen bijeenroepen om over het conflict te beraadslagen. gend jaar voor de verkiezingen en een nieuwe regering staat en men er dus ni^fc onmiddellijk al le aandacht aan het verdrag zal kunnen besteden. Maar een verwezenlijking in de tijd van 1 a twee jaar wordt thans zeker als een reële mogelijkheid ge acht. Nu moet men, na de conferen tie te Luxemburg, ook niet gaan zeggen, dat alles is bereikt, er zijn nog tal van moeilijkheden te overwinnen. Men is er nog niet. Maar belangrijk is, dat er thans een vaste basis is en een reële mogelijkheid. Het belangrijkste resultaat noemde men wel, dat de open grens wordt gehandhaafd, dat de verdubbeling van de markt in eigen landen is geconsolideerd, waarop dan weer de export kan worden ontwikkeld. Dat men de conferentie te Luxemburg als een der meest geslaagde noemt, werd ons van deskundige zijde zeker juist ge noemd. Zeker als men die confe rentie ziet tegen de achtergrond van de ontwikkeling. Na de periode van herstel van ons land in de eerste jaren, die in 1952 als het ware werd afgeslo ten, is er een ernstige crisis in Benelux ingetreden. Die crisis is thans overwonnen. Wat in Lu xemburg is gebeurd werd van vrij grote betekenis genoemd. Die 'betekenis ligt niet uitslui tend in wat in concreto onder de ogen is gebracht, maar nog veel meer in het algemene politieke akpect van Benelux. Na de conferentie van 24 Juli 1953 trad er een duidelijke ont spanning in. Daarmee mocht men niet tevreden zijn, als er niet een duidelijke en bewuste stap van positieve aard zou zijn gevolgd. Men drukte zich zo uit: In Juli stond men op één been. De verbetering van Juli is geconso lideerd en nu staat men op twee benen. En wat het geheel betreft zou men kunnen zeggen, dat hoe nauwer men verbonden is, hoe moeilijker het is, zich van elkaar los te maken. Zoals minister Zijlstra opmerkte, is thans het teruggaan moeilijker dan het vooruitgaan. Dat wil niet zeg gen, dat alles nu gemakkelijk zal gaan. Er zijn nog tal van moei lijkheden te overwinnen. Maar men heeft thans een consolidatie van de douane-unie en er is de bewuste wil om met de gecoördineerde politiek ver der te gaan. DE BESLISSINGEN VAN LUXEMBURG. De conferentie in Luxemburg leidde tot twee belangrijke be slissingen. Eén van principiële en één van feitelijke aard. Ten aanzien van de samenwer king op het terrein van de han delspolitiek is een definitieve stap gedaan. Binnen een bepaal de periode zal die gemeenschap pelijke handelspolitiek geheel zijn afgerond. De uitvoering van die gemeen schappelijke politiek wordt een zeer ingrijpende zaak genoemd, want zij raakt meer de souverei- niteit der landen dan totnogtoe het geval is geweest. Zeer belangrijk is de liberali satie van het betalingsverkeer. Bij alle liberalisatie in Europa in de laatste jaren, was het beta lingsverkeer daarvan uitgezon derd. Nu is er een plan aan vaard om werkelijk tot een ze kere bevrijding van het commer ciële betalingsverkeer te komen. Er werd in Luxemburg geen concrete beslissing genomen, maar wel een principiële, om tot zekere vormen van liberalisatie van het betalingsverkeer te ko men. Van minder belang was wel licht de kwestie van de openbare aanbestedingen, hoewel deze ook van betekenis is. Men hoopt eind Januari het protocol over deze zaak gereed te hebben. Daarbij is men het erover eens, dat de formele bevoorrechting bij de openbare aanbestedingen zal moeten verdwijnen. Voorts zal men er volgens een bepaalde methode naar streven de discri minatie zoveel mogelijk te voor komen. Er zullen lijsten worden opgesteld, met de namen van de aannemers. Er komt een com missie, die een zekere repressie ve controle zal hebben, opdat de aannemers, die op de lijsten voorkomen, in aanmerking zul len komen voor de inschrijving bij openbare aanbestedingen van openbare werken. Rechter William Clark heeft ondanks het feit dat hij door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken uit zijn functie van hoofdrechter van de Amerikaanse hoge commissie ontheven is, Maandag een een persoonszitting gehouden en te genover verslaggevers en foto grafen verklaard, dat hij niet zal weggaan. „Ik blijf", zei hij. De zitting werd door rechter Clark gehouden ondanks een be vel van zijn opvolger, Carl Fulg- hum, die haar tot volgende maand had uitgesteld. Clark verklaarde dit bevel nietig, daar het niet zijn handte kening droeg. „Het voorstel van de president om materiaal, dat wordt ge bruikt bij de opwekking van kernsplijtingskracht, onder in ternationaal beheer te brengen, is in de practijk zeer goed uit voerbaar en ik hoop dat het ook, met of zonder medewerking der Sowjet-Unie, zal worden uitge voerd". Aldus luidde de com mentaar hierop van Gordon Dean, voormalig voorzitter van de Amerikaanse commissie voor de atoomenergie, in een televisie uitzending. Hij voegde hieraan toe te me nen, dat het niet moeilijk zou zijn de nodige waarborgen te ver schaffen, opdat bij de uitwerking van Eisenhowers voorstel tegen kwade trouw zou kunnen worden gewaakt. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dulles heeft Maandag op de bij eenkomst van de Atlantische raad verklaard dat het Westen een veiligheidsmarge heeft in de bewapeningswedloop met Rus land. Deze marge is het gevolg van een grotere vaardigheid in atomische oorlogsvoering. Zij is evenwel niet zo groot als wen selijk wordt geacht. Dulles spoorde de zes landen van het E.V.G.-verdrag Italië, Frankrijk, West-Duitsland en de half jaar oude E.V.G.-verdrag zo spoedig mogelijk te bekrachti gen. Een uiterste termijn stelde hij evenwel niet. Rusland maakte thans een moeilijke tijd door, waardoor het onmiddellijke oorlogsgevaar was verminderd. De Sowjet-Unie had moeilijkheden met haar satelliet staten in Oost-Europa en was niet zeker van het bondgenoot schap met China. Wat het bin nenland betrof, stond zij voor een crisis in de landbouw en onte vredenheid van het volk over het rranKrijK, vvesi-r-'uu&icuiu en uc - Beneluxlanden aan het ander- tekort aan verbruiksgoederen. Dulles meende, dat de Russen alles zouden doen om te voor komen, dat op de conferentie van vier te Berlijn vorderingen worden gemaakt ten aanzien van de kwesties Duitsland en Oosten rijk- i De Europese beschaving kon niet blijven bestaan zonder „een Europese gemeenschap waarin de belangen en capaciteiten van Frankrijk en Duitsland onver brekelijk zijn verbonden". Amerika zou Europa militair blijven steunen als het Europese leger eenmaal was gevormd. Als de Europese eenheid niet spoedig tot'stand kwam, zouden „verde lende krachten" misschien de overhand krijgen en zou de vrije eenwording misschien voor al tijd onmogelijk worden. „Wij zijn tot de slotsom geko men", aldus de Amerikaanse mi nister, „dat een Russische ag ressie in Europa thans minder waarschijnlijk is dan het ver scheidene jaren geleden scheen". Het gevaar bleef echter bestaan en was te ernstiger door de ont wikkeling van atoomwapens in de Sowjet-Unie. De voorzitster van de alge mene vergadering van de Ver. Naties, mevr. Vidjaja Laksj mi Pandit, heeft verklaard, dat president Eisenhowers toespraak tot de algemene vergadering van de V. N. aandacht verdient als „de bevestiging van de hcop der mensheid op eenheid en op bouwende samenwerking". Mevr. Pandit zeide in een vraaggesprek voor de radio van de Ver. Naties, dat hoewel de gedachte in Eisenhowers toe spraak niet geheel nieuw was, de boodschap zeer belangrijk is. Op de vraag of het laatste woord van de Sowjet-Unie in de kwestie van de ontwapening was gehoord, zeide mevr. Pandit, dat men het laatste woord niet on middellijk moest verwachten. Indien de principes van het plan van Eisenhower zijn aan vaard, is, volgens het oordeel van mevr. Pandit, verwerkelij king van het plan mogelijk. Het bestuur van de federatie van Amerikaanse geleerden heeft in een Zondag uitgegeven ver klaring Eisenhowers voorstel voor het bijeenbrengen der we reldvoorraden aan materiaal voor opwekking der kernsplijtings- kracht onderschreven als „een te rechter tijd gedane stap in dé richting ener grotere internatio nale samenwerking, welke zozeer nodig is om de dreiging, welke de atoomwapens voor de wereld betekenen, af te wenden". Verklaard wordt, dat de „tech nische ontwikkeling van op ver nietiging gerichte krachten zo snel is geweest, dat het mensdom zich bijna zeker voor een ramp- gesteld zal zien, tenzij de politici en hun instellingen dit weten te verhoeden". Nadat gezegd is. dat ..de weg naar een overvloedig en nuttig gebruik der atoomkracht nog lang en hard is", wordt besloten met: „Het is te hopen, dat de Sowjet-Russische leiders zich zeer goed zullen bedenken en dat zij zullen besluiten in goed ver trouwen mede te werken aan deze betrekkelijk goedkope en zo veelbelovende onderneming". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch- tend tot Dinsdagavond. Iets zachter. Veranderlijke bewolking met hier en daar wat lichte regen. Overwegend matige zuidelijke wind. Iets zachter. WOENSDAG 16 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 9.36 10.19 Terneuzen 10.11 10.54 Hansweert 10.51 11.34 Walsoorden 11.01 11.44

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1