Na de Bermuda-conferentie West-Duitsland HET VOORSTEL VAN DEAN Geslaagde ministersconferentie der Beneluxlanden te Luxemburg BELANGRIJKE BESLUITEN GENOMEN Verklaringen van minister Lyttelton in het Britse Lagerhuis De moordzaak te Lurs en de voorgesielde conferentie te Berlijn Belgische zeeloodsen nog niet aan het werk WEERSVERWACHTING. HOOGWATER Het „Geluk op Wielenkwam in Tilburgs gezin Spionnage in de Verenigde Staten DONDERDAG 10 JANUARI 1953. 9e Jaargang No. 3020. Duits oorlogsmisdadiger ter dood veroordeeld Treinbotsing in Berlijn 6,33 HOOFDPRIJS ROODE KRUIS-PRIJSVRAAG Churchill aan het woord Sowjet-Unie verliest eigendomsrecht op twee landerijen in de V.S. Franhering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. Na afloop van de gisteren te Luxemburg gehouden conferen tie van het comité der ministers van de Beneluxlanden, verklaar de de heer Jasper, de secretaris generaal der BelgischNeder landsLuxemburgse douane- unie, tegenover de pers, dat in geen jaren een Beneluxconferen- tie zó vruchtbaar is geweest en zulke goede resultaten heeft af geworpen als die welke Woens dag werd gehouden. Dit is niet maar alleen een pla tonische verklaring mijnerzijds, ap zeide hij. Wij hebben een be slissende stap gedaan op de weg naar de vrijmaking van de trans fer van kapitalen. De ministers zijn tot een accoord gekomen en hebben de commissie voor mone taire problemen opgedragen voor de volgende conferentie, die op 28 Januari te Brussel zal wor den gehouden, een rapport op te stellen, waarin practische voor stellen worden gedaan om tot een gemeenschappelijke vrijmaking 8e geraken. Het tweede resultaat is, zo zeide de heer Jaspar verder, dat de ministers het protocol heb ben ondertekend, dat een ge meenschappelijke politiek in het domein van de buitenlandse han del en buitenlandse betalingen, alsmede een gemeenschappelijke vertegenwoordiging op interna tionale conferenties, voorziet. Omdat dit accoord reeds getekend ie, kan het, indien noodzakelijk, onmiddellijk ter goedkeuring aan de parlementen der drie landen worden voorgelegd. De deskundi gen zijn ermee belast de toepas singsmodaliteiten van deze over eenkomst uit te werken. Met deze gemeenschappelijke handelspoli tiek zal een begin gemaakt moe ten worden uiterlijk twee jaar na bekrachtiging van de desbetref fende conventie door de parle menten. De overeenkomst sluit een aantal producten uit, waar voor een speciaal regiem bestaat, tenzij hiervoor een speciaal ac coord tot stand komt. De ministers hebben ook het reeds bestaande protocol der openbare aanbestedingen onder zocht. Daar verschillende punten hiervan nog nader moeten wor den bestudeerd, is de betrokken commissie van deskundigen er mee belast dit protocol te herzien waarna het opnieuw ter sprake zal komen op de conferentie van 28 Januari. De ministers hebben voorts van gedachten gewisseld over de inte gratie van Europa en over de rol die de Benelux hierbij kan spelen. De ministers waren het er una niem over eens, aldus de heer Jaspar. dat nu de integratie van Europa moeilijkheden onder vindt, Benelux als voorbeeld kan dienen en goede diensten kan be wijzen. In het na afloop van de confe rentie uitgegeven communiqué wordt met betrekking tot de overeenkomst inzake gemeen schappelijke handelsaccoorden nog verklaard, dat hoewel het ac coord zich niet uitstrekt tot de overzeese gebiedsdelen, de lan den zich het recht voorbehouden in dit accoord clausules op te ne men die van belang zijn voor die gebiedsdelen, waarmee zij door politieke, economische en mone taire banden zijn verbonden. De heer Jaspar deelde nog mede, dat de maandelijkse confe renties van het ministerscomité van Benelux voortaan steeds te Brussel zullen worden gehouden in het gebouw van het secreta riaat-generaal der douane-unie. De militaire rechtbank te Ber lijn heeft de voormalige korpo raal van de Gestapo, Wilhelm Korf Woensdag ter dood veroor deeld. Korf was er van beschul digd vijf kloosterlingen te Bros se Montceaux als verzetsstrijders te hebben doodgeschoten. De voormalige korporaal was er ook van beschuldigd Verzets- strijders te hebben gemarteld, toen hij tijdens de Duitse bezet ting was ingedeeld bij de Gesta po te Melun bij Parijs Korf heeft bekend de monnik ken te hebben neergeschoten. Hij zeide, dat hij op bevel had gehan deld. Hij ontkende Fransen te hebben gemarteld. In de recht zaal schold hij Fransen uit, die tegen hem getuigden. De Duitse kolonel von Krmin- ski, die volgens Korf het bevel had gegevén de kloosterlingen neer te schieten, werd bij ver stek veroordeeld to)t levenslange gevangenisstraf. De correspondent ivan Reuter te Parijs, King, schrijft: „De Frans-Britse betrekkingen heb ben tijdelijk geleden van de bij eenkomst op Bermuda en de kansen om het Franse parlement tot bekrachtiging van het E.V.G.- verdrag in zijn huidige boven nationale vorm te brengen, zijn kleiner geworden". In persberichten, zo gaat King door, wordt met verontwaardi ging gesproken over „ontoelaat bare" aanvallen, die de Britse eerste minister op Bermuda tegen de Franse houding inzake militaire kwestie had onderno men. „Ongegrond of niet, deze berichten zullen de tegenstand tegen de Europese verdedigings gemeenschap in de nationale ver gadering ;vergroten", aldus King. In gewoonlijk betrouwbare kringen was, aldus de correspon dent, vernomen, dat Churchill 'n ander verdedigingsplan te berde heeft gebracht. Churchills plan zou „een groot verbond in plaats van een veeltalig leger" beogen. De Britse minister van kolo niën, Oliver Lyttelton, heeft Woensdagmiddag in het Lager huis verklaard, dat de regering bereid is, als het parlement toe stemming geeft, aan Kenia nieu we financiële hulp ten bedrage van 110 millioen gulden te verle nen voor de strijd tegen de Mau- Mau en ter financiering van een agrarisch vijf-jarenplan. Het feit, dat meer verzetslieden in Kenia gedood werden dan ge vangen genomen twee Labour- aïgevaardigden hadden gewezen op het „abnormale verschil" aan de hand van gepubliceerde cijfers noemde de minister niet ab normaal, als men er rekening mee houdt, dat de strijd van man tegen man wordt geleverd in dichte bossen. Volgens door minister Lyttel ton gegeven cijfers zijn dit jaar tussen 1 Januari en 28 November 2.822 verzetslieden gedood en 980 gevangen genomen. Naar aanleiding van door La- bour-leden uitgesproken vrees, dat mogelijk bij de huidige bom bardementen op verboden gebie den onschuldigen getroffen zou den worden, antwoordde de mi nister, dat deze operaties zeer zorgvuldig werden voorbereid. Over Brits-Guyana verklaarde minister Lyttelton, dat de rege ring absoluut overtuigd was ge weest van het bestaan van een brandstichtingcomplot in de kolo nie, ondanks gebrek aan vol doende bewijzen om vervolging tegen bepaalde personen in te stellen. Hij wilde geen bijzonder heden geven, omdat hij „met an dere overwegingen rekening moest houden". In de Britse sectór van Berlijn zijn twee treinen tyj dichte mist op elkaar gelopen. Volgens de eerste'berichten zijn ten minste 60 personen gewond van wie enige errtstig. Brand weer, politie en hulpgroepen heb ben zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeluk begeven. De oorzaak rvatf het ongeluk stond nog niet onnjiddellijk vast. Nu de oude boer Gaston Domi- nici zijn bekentenis de moord op de Drummonds te hebben ge pleegd, heeft ingetrokken, is de aandacht oppieuw gevestigd op de activiteit van commissaris Se- beille. Deze is thans in feite belast met een nieuwe opdracht van de rechter van instructie, die blijk baar, vóór hij Dominici voor een tweede keer ondervraagt, graag zou weten of de mogelijkheid be staat, dat er een medeplichtige bestaat of zelfs, of iemand anders Tijdens een vergadering van de stakende Belgische zeeloodsen te \Bissingen heeft men met 64 tegen 0 stemmen een motie aan genomen, die is verzonden aan de directeur-generaal en alle dienstoversten van het beheer van het zeewezen in België. De motie luidt als volgt: „De leden der vereniging van staatszeeloodsen voelen zich be reid over te gaan tot werkher vatting na het bekendmaken van de naam van de candidaat, die volgens het statuut de plaats zal aangewezen worden als chef- loods te Vlissingen, en deze aan duiding beantwoordt aan de uit gegeven criteria door het beheer medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Zacht. Zwaar bewolkt met verspreide opklaringen en plaatselijk mist. Overwegend droog weer. Weinig verandering in temperatuur. 2wakke wind. VRIJDAG 11 DECEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 4.40 5.15 *5 6.05 n.m. 5.08 5.43 6 93 Dr Adenauer hcopt tijdens het komende weekeinde in Parijs de gelegenheid te hebben met de drie Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken, die zich be reid hebben verklaard Molotof in Berlijn te treffen, liet West- Duitse standpunt te verduide lijken. Dr Adenauer heeft Dinsdag avond het Westelijke antwoord aan Moskou in zijn kabinet be sproken en er zijn volle instem ming mee betuigd. De ministers besloten een adviserende com missie in te stellen teneinde van Westduitse zijde de conferentie voor te bereiden. Deskundigen van de ministeries van Buiten landse Zaken, van Binnenlandse Zaken, van zaken betreffende geheel Duitsland en van Justitie, zullen in deze commissie zitting hebben. Voorts heeft de minis ter zonder portefeuille dr Robert Tilmanns het voorstel gedaan voor de aanvang van de Berlijnse conferentie de bondsdag bijeen te roepen, teneinde een gemeen schappelijke verklaring over het standpunt van alle in het parle- merit vertegenwoordigde partijen af te leggen. Minister Tillmanns acht zulk een verklaring nodig om daar mee de thesen van de Oostduitse regering te lijf te gaan. De Oost duitse regering heeft namelijk het besluit der ministers om in Berlijn samen te komen een re sultaat van de door het Ooste van zeewezen in het schrijven van 3 Augustus 1953". In het tweede deel van de mo tie wordt gezegd: „Ter vermijding van verdere verlenging van het conflict wordt het normaal ge acht van de bevoegde instanties dat bij verstrijken van de termijn tot uitbrengen van gebeurlijke bezwaren tegen de aangewezen candidaat, deze onmiddellijk in functie zal treden in afwachting van de bekrachtiging der benoe ming". Zoals bekend, staakt sinds eni- ge weken de grote meerderheid h.Jke blok. gevolgde politiek ge- van de Belgische zeeloodsen, die dienst doen bij de beloodsing van schepen voor de mond van de Westerschelde. Deze loodsen na men géén genoegen met de tijde lijke benoeming van een bepaalde chef-loods te Vlissingen. Maan dag deelde het Belgische ministe rie van Verkeer mede, dat het be reid was de functie van chef- loods opnieuw vacant te verkla ren en gelegenheid te geven tot sollicitatie naar deze functie. noemd. Uiteraard neemt men in Bonn het tegengestelde stand punt in. Hier wordt het tot stand komen van de onderhandelingen uitsluitend beschouwd als het gevolg van de politiek van ver sterking der Westelijke een dracht, die in Bonn en de overige Westelijke hoofdsteden ge voerd is. Dr Adenauer zal heden naar Parijs gaan om daar deel te ne men aan de ministersconferentie van de landen van de raad van Europa. Van bevoegde zijde fs in Bonn Dinsdag verklaard, dat de mogelijkheid bestaat, dat hij daar niet alleen Bidault zal spreken, doch eveneens Eden en Dulles, die tijdens het weekeinde in Pa rijs hopen aan te komen om de ministerraad van de NAVO bij te wonen. In Bonn wordt de ver wachting uitgesproken, dat de Westelijke ministers gaarne van dit toevallige samenzijn in de Franse hoofdstad gebruik zullen maken om dr Audenauer nog uitvoeriger in te lichten over het verloop van hun besprekingen op Bermuda. Aan alle zijden wordt hier be toogd, dat het communiqué van Bermuda de volle instemming van Bonn geniet. In het bijzon der waardeert men het, dat de Duitse en de Oostenrijkse vraag stukken als de meest dringend ste naar het voorste plan zijn ge schoven. In het bijzonder geldt de instemming van Bonn die ge deelten van het communiqué, waarin de voortzetting van het streven naar een Europese ver- dedigingsgeméenschap noodza kelijk wordt genoemd om de At lantische gemeenschap veiligheid te geven. Bonn voelt zich in zijn bekende bezorgdheid over het mogelijke verloop van de Berlijn se conferentie enigszins gerust gesteld door de energie, waarmee de leiders der Westelijke geal lieerden zich hebben verzet tegen een splitsing van de krachten van Europa. De erkenning van de noodzaak van een insluiting van Duitsland in een verenigd Europa heeft hier kennelijk veel voldoening geschonken. Men ziet daarin een herhaalde bekrachtiging van de besluiten om de politiek van Westelijke eenheid voort te zetten. Bonn zelf heeft tot dusver met uiterste consequenties een voortzetting van de politieke lijn der Europese samensmelting voorgestaan, ook en vooral in het aanzicht van een beraad met de Russen. Een der leiders van de West duitse liberalen, dr Schaefer, heeft dit standpunt Dinsdag nog eens onderstreept door aan de Westelijke partners de eis te richten, dat zij op de komende conferentie het recht van elk land zullen verdedigen om deel te nemen aan supranationale gemeenschappen, die op het be wustzijn van culturele en econo mische solidariteit zijn geba seerd. Een gereserveerder geluid komt van de kant der Westduitse socialisten, ofschoon ook deze het besluit van de Westelijke landen om de Sowjet-Unie te ontmoeten van harte toejuichen. Het communiqué van Bermuda heeft volgens de socialisten dui delijk gemaakt, dat de solidari teit van de Westelijke drie nog niet zo indrukwekkend is als men zou moeten hopen en als bij de eerste indruk uit het communi qué, zou kunnen worden gelezen. De socialisten lezen in het be richt der drie ministers, dat de ratificatie van de E.V.G. door Frankrijk onzekerder dan ooit is geworden. In elk geval menen de socialisten bij voorbaat te moeten waarschuwen tegen over dreven verwachtingen van de komende Berlijnse conferentie. Dat is overigens een inzicht dat vast en zeker gedeeld wordt door de regeringspartijen, die alle even sceptisch zijn ten aanzien van de conferentie. ook de hand in de moorden heeft gehad. Gaston Dominici heeft name lijk verklaard het dochtertje van de Drummonds, Elizabeth, met een enkele kolfslag op het hoofd te hebben gedood. Maar waar het meisje blijkbaar vier kolfslagen heeft gekregen, vraagt men zich af, of, als de oude Dominici de waarheid spreekt, een ander per soon Dominici's werk heeft vol tooid. Het uitzoeken van het ant woord is thans het werk van commissaris Sebeille. Franse bladen hebben Woens dag geprotesteerd tegen een „nieuwsverduistering" in de zaak van Gaston Domonici, de 77-jarige boer uit Lurs, die zoals gemeld zijn bekentenis, dat hij 17 maanden geleden de Drummonds had vermoord, heeft ingetrokken. ZON Het „geluk op wielen", de hoofdprijs van de Roode Kruis- If\ki ru uil iiCT t unru prijsvraag van dit jaar, is terecht ZON- EN MAANSTANDEN geitomen m het gezin van de heer C. H. Smulders te Tilburg. De heer Smulders kreeg van de directie van de dekenfabriek, waar hij werkzaam is, een extra 20.53 vrije dag om zijn prijs, een luxq 22.16 auto (Peugot), die gratis door de 23.38 importeur voor het goede doel I werd afgestaan, in ontvangst te 1,011 nemen. op onder op Dec. 10 8.37 16.29 11.36 11 8.38 16.29 11.56 12 8.39 16.28 12.13 13 8.40 16.28 12.28 14 8.41 16.28 12.44 MAAN onder Met zijn gehele familie werd de winnaar van het „geluk op wie len" ontvangen door het hoofd bestuur van het Roode Kruis. De heer A. van Emden, directeur van deze nationale instelling, bood na een hartelijke toespraak de sleu teltjes van de auto aan. In zijn toespraak zeide de heer Van Em den o.a., dat alleen al de bijslag op de Roode Kruispostzegels dit jaar een bruto bedrag van 240.000 gulden opbracht. Daarnaast wor- LUITEN ANT-KOLONEL PALSTRA CHEF-SECRETARIS VAN HET LEGER DES HEILS. Generaal Orsborn, de interna tionale leider van het Leger des Heils, heeft als opvolger van kolonel Smael, die enkele weken geleden door een ongeval om het leven kwam, benoemd tot chef secretaris van het Leger des Heils in Nederland luitenant kolonel W. F. Palstra te Amster dam. De nieuwe chef-secretaris be gon zijn loopbaan in Indonesië in 1925 waar zijn vader destijds eveneens een leidende functie had als officier van het Leger des Heils. Na de oorlog kwam kolonel Palstra naar Nederland, waar hij enkele jaren belast was met de opleiding van officieren in de kweekschool te Amstel veen. Later werd hij veld-secre- taris. Volgens genoemde kringen had Eisenhower dit plan niet willen bespreken. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Bidault, stond op het E.V.G.-verdrag, maar hij is er niettegenstaande dat in ge slaagd de Amerikanen en Britten er van te doordringen, dat Frank, rijk bekrachtiging niet kon ga randeren, aldus King. Bidault had, aldus de correspondent, met nadruk verklaard, dat Frankrijk zich in geen geval wil laten „Eu ropeaniseren". Volgens een Deficnt uit Bermu da, opgenomen in de „New York Times", zijn de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk tot over eenstemming gekomen over twee essentiële voorwaarden voor het in beschouwing nemen van een Sowjet-voorstel om een conferen tie van de grote vijf waaronder communistisch-China te hou den. Deze voorwaarden zijn, vol gens het blad: 1. „De communistische onder handelaars te Panmoendjon moe ten blijk geven van kennelijk ver langen de langdurige impasse in de voorbesprekingen voor de Ko reaanse vredesonderhandelingen te willen doorbreken". 2 „De communistische op standelingen, die de strijd hebben aangebonden tegen de Fransen in Indo-China, moeten doeltreffende stappen nemen om het conflict te beëindigen". Volgens dit bericht is deze over eenstemming, ofschoon daaraan geep publiciteit is gegeven, „een der belangrijkste resultaten van de onderhandelingen op de Ber muda-eilanden". Sir Winston Churchill heeft op een feestmaaltijd, gegeven door de voorzitter van de Assemblée van Bermuda, sir John Cox, ver klaard er voorstander van te zijn, dat de leiders van de Engels sprekende wereld regelmatig op Bermuda bijeenkomen. De wereldstaatslieden moesten met elkaar van gedachten kun nen wisselen, zonder agenda en zonder aan het einde een commu niqué uit te geven. Dit offer moest de pers zich getroosten ter vergroting van de veiligheid ih de wereld. Sir Wniston zei dat hij doelde op vergaderingen van staatshoof den, premiers of ministers van Buitenlandse Zaken. Nationalitei ten noemde hij niet. Er zouden meer van zulke conferenties wor den gehouden, zei hij. De „General Electric" heeft Woensdag bekend gemaakt, dat onmiddellijk ontslagen zullen worden alle personeelsleden die bekennen communist, spionnen en saboteurs te zijn en dat perso neel dat weigert onder ede te ge tuigen „voor een bevoegde rege ringsautoriteit", geschorst zal worden. De maatschappij verzocht de regering een onafhankelijke vei ligheidsorganisatie in te stellen, teneinde geschorste personeels leden de kans te geven van ver denking gezuiverd en in functie hersteld te worden. In een formele beleidsverkla ring zegt de maatschappij, dat het tegenwoordige regeringspro gram ter beveiliging van defen sie-industrieën „goed is", maar „niet geheel voldoende, gezien de huidige wereldsituatie". De „General Electric" heeft 131 fabrieken met in totaal 230.000 arbeiders. Veertien fabrieken met ongeveer 69.000 arbeiders voeren defensieopdrachten uit. De zeventien punten van het deld worden. Er zal tussen de 2 digers aanstellen om in Genève den de winsten op de 400.000 verkochte Roode Kruis-brief- kaarten en op de 700.000 inzen- dingen van de prijsvraag nog be- hebben, zullen worden uitgeno- ontwerp-voorstel van Dean zijn: 1. De conferentie zal zijn tussen twee partijen die volledige be voegdheid zullen hebben. 2. De stemgerechtigde deelne mers zullen zijn de Verenigde Na ties die troepen hebben afgestaan voor Korea aan de ene zijde en communistisch-China, Noord-Ko- rea en Rusland aan de andere zijde. 3. Beslissingen zullen worden getroffen door de stemgerechtig de deelnemers aan beide zijden en de Sowjet-Unie. Alle beslissingen zullen voor de tekenende rege ringen bindend zijn. 4. „Enige of alle" regeringen, die actuele ervaring in Korea cijferd. „Wij zijn zeer erkentelijk voor al deze financiële medewer king", zo zeide de heer Van Em den, „want de aanvulling en uit breiding der rampendepöts en tal van andere urgente voorzienin gen vergen nog grote sommen". De overdracht van de auto werd bijgewoond door de Tilburgse voorzitter van het Roode Kruis, dr. A. C. M. Beukers, en tal van andere functionarissen van het Ned. Roode Kruis. lingen samen te stellen terzake procedure, hoe de kosten zullen worden gedeeld en verwante on derwerpen. 17. De kosten zullen worden ge dragen door iedere regering ,voor zich en gezamenlijke kosten zul len gelijkelijk worden verdeeld over de twee partijen. zijden unanieme overeenstem-1 bijeen te komen voor de politie- ming bereikt moeten worden ke conferentie, teneinde aanbeve- orver de agenda. 8. Elke regering zal slechts 'n vertegenwoordiger ter conferen tie het woord doen voeren. 9. De procedure-regeling zal worden vastgesteld met eenstem migheid. 10. De zittingen zullen besloten zijn, tenzij eenstemmig anders besloten wordt. 11. De volgorde van redevoerin gen zal bij eenstemmigheid wor den vastgesteld. 12. De twee zijden mogen sub commissies instellen naar wordt overeengekomen tussen de bei de zijden. 13. Engels, Koreaans en Chi nees zullen de officiële talen zijn. 14. Er zullen dagelijss zittingen zijn, behalve op Zondagen en feestdagen, conform beslissingen Van beide zijden. 15. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties zal worden uitgenodigd te zorgen voor een I gezamenlijk secretariaat voor digd deel te nemen zonder stem gerechtigdheid. Regeringen tot wie zulk een uitnodiging is ge richt, zullen alleen hun mening kenbaar maken met betrekking tot de punten op de agenda die besproken worden. 5. De conferentie zal gehouden worden te Genève. 6. Zij zal bijeenkomen 28 tot 42 gelijktijdige vertaling. Elke zijde dagen na de voorafgaande be- kan op eigen verzoek een eigen sprekingen. i secretariaat erop na houden. 7. Een agenda zal eerst behan-1 16. Elke zijde zal vertegenwoor- lar gekocht. De Sowjet-Unie heeft het eigen domsrecht op twee landgoederen op Long Island verloren, omdat zij niet bereid is de hiervoor ver schuldigde belasting te betalen. Zij is van mening, dat de land goederen, bewoond door de gede legeerde bij de V. N„ Andrej Wys- jinsky, en leden van de Sowj et- stat, v/egens de diplomatieke sta tus der bewoners van belasting zijn vrijgesteld. De landgoederen zijn indertijd voor twee honderd duizend dol-

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1