DE BERMUDA-CONFERENTIE Het de De nieuwe Zondagswet weer in Europa Het Westelijk antwoord op Russische nota van 26 November De kwestie-Saariand WEERSVERWACHTING. HOOGWATER ZEEPOST Laniel kan besprekingen door ziekte niet meer bijwonen De voorgestelde vier mogendheden-conferentie Eisenhower zal tot de Verenigde Naties spreken ZON- EN MAANSTANDEN De moord op de familie Drummond De olievondst in Australië DINSDAG 8 DECEMBER 1953. 9e Jaargang No. 3018. Z.-Slavische trr epen trekken zich terug van de Italiaanse grens Da prijs van broedeieren en kuikens Britse zaakgelastigde in Teheran benoemd Terugbetaling heffing Zuivelfcnds IV Anti-Briise betogingen in Teheran Dominici ireki bekenienis in Nog geen nieuw Tsjechoslowaaks vijfjarenplan De besprekingen te Panmoendjon Besluiten van de Alg. Vergadering der V. N. 4 FranLering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. Maandag is op de Bermuda eilanden de laatste bijeenkomst van de staatslieden der „Wester se grote drie" begonnen. Het on derwerp van bespreking was het Verre-Oosten. VaJi gezaghebbende zijde is Maandag te Hamilton vernomen dat de Franse premier Laniel te aek ïs om nog verder aan de be sprekingen van de staatslieden der „Westerse grote drie" deel te nemen. Naar deze bron mededeelde heeft Laniel een begin van long ontsteking gehad en is hij ern stig ziek geweest. Hij was nog te zwak als ge volg van zijn ziekte en de medi cijnen, die hem van een volledige longontsteking hebben gered, om verder deel te nemen aan de con ferentie. Maandag werden röntgenop- namen van hem gemaakt. Een van Franse zijde gegeven verklarine zeide: „Premier La niel is beter. Hij heeft geen ver hoging maar moet zijn kamer houden. Er is nog een kleine in fectiehaard in zijn rechterlong, die thans langzaam aan het weg trekken is". Een Franse woordvoerder zei- de, dat de dokter nog moet be slissen wanneer Laniel in staat aal zijn de terugreis naar Frank rijk te aanvaarden. De woordvoerder voegde eraan toe, dat de conferentie voldoende vooruitgang had geboekt om een commissie te kunnen opdragen het slotcommuniqué op te maken. Een Amerikaanse woordvoer der zeide, dat hij aannam, dat de bespreking over het Verre Oosten afgelopen is. Op de vraag hoe de grote drie de problemen van het Verre Oos ten in weinig meer dan twee uren hadden kunnen bespreken en af handelen, antwoordde hij: „Deze problemen zijn gedurende de laat ste vier dagen ook informeel be sproken door de staatslieden en functionarissen van de delega ties, zodat het onmogelijk is een bepaalde tijd vast te stellen die aan de bespreking van bepaalde problemen gewijd is geweest". Een gewoonlijk betrouwbare Franse bron deelde mede, dat pre sident Eisenhower en premier Churchill Maandag een Frans verzoek bestudeerden, waarin gevraagd wordt om steun voor een verlenging van de tijdsduur van het Atlantisch pact tot 50 jaar in plaats van 20 jaar. De Franse minister van buiten landse zaken Georges Bidault heeft dit verzoek Zondag gedaan tijdens de besprekingen over de Europese verdedigingsgemeen schap. Bidault heeft Churchill en Eisenhower medegedeeld, dat hij het voorstel de volgende week zou indienen bij de Atlantische raad in Parijs. Amerikaanse bronnen zeiden dat het onwaarschijnlijk was, dat president Eisenhower dit voorstel zal steunen, daar het door het congres bekrachtigd moet wor den. Britse bronnen zeiden, dat En geland Frankrijk heeft medege deeld, dat het de verlenging van de N.A.V.O. tot 50 jaren zal steu nen, maar dat het niet waar schijnlijk is, dat Churchill erop zal aandringen, als het door pre sident Eisenhower koel wordt ontvangen. De V. S„ Groot-Brittannië en Frankrijk zullen voorstellen de bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de „gro te vier" in de eerste week van Januari te Berlijn te houden, zo wordt van gezaghebbende zijde te Hamilton (Bermuda) vernomen. Indien Rusland hiermee in stemt, zal de conferentie worden gehouden vóórdat in aansluiting op de installatie van de nieuwe Franse president op 17 Januari, een nieuwe Franse regering zal zijn gevormd. De V. S. zouden er bijzonder op zijn gesteld in begin van Januari de besprekingen te laten beginnen, omdat zij geen hindemissen voor het bekrachti gen van het E.V.G.-verdrag door Frankrijk wensen, voordat het Amerikaanse congres zich in het voorjaar met de toewijzing van gelden voor hulp aan het buiten land gaat bezig houden. De wes telijke „grote drie" koesteren, naar verluidt, geen hoop, dat de Fransen het Europese-legerver- Zuid-Sla.vië is Maandag' begon nen zijn troepen van de Italiaan se grens terug te trekken, aldus is. volgens het persbureau „Tan- joeg", door het Zuidslavische departement Van Buitenlands^ Zaken medegedeeld. Het terugtrekken van de troe pen zal, naar men verwacht, 15 dagen vergen, aldus het persbu reau. President Eisenhower zal Dins dagmiddag tot de Verenigde Na ties spreken over „de gevaren «Be de wereld bedreigen in het atoomtijdperk". De tekst van zijn rede is goed gekeurd door Engeland en Frankrijk. Naar vernomen wordt, heeft de secretaris-generaal van de V. N„ Eisenhower uitgenodigd de «ede onmiddellijk na de Bermu daconferentie uit te spreken. In overleg met zijn minister van Buitenlandse Zaken en de hoof- «ten van de delegaties van Frank rijk en Engeland heeft president Eisenhower die uitnodiging aan genomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Veel bewolking. Zwaar bewblkt met hier en daar opklaringen en op enkele plaatsen mist. Overwegend droog weer. Matige wind tussen oost en ■uidoost. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. WOENSDAG 9 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 3.20 3.41 Terneuzen 3.55 4.16 Hans weert 4.35 4.56 Walsoorden 4.45 5.06 ZON MAAN op onder op onder Dec. 8 8.35 16.29 10.38 18.13 9 8 36 16.29 11.11 19.32 10 8.37 16.29 11.36 20.53 Lord Lewis Chrewell Churchills aviseur voor atoomzaken en ad miraal Struass, de Amerikaanse atoomdeskundige, hebben al drie dagen aan Eisenhowers toe spraak voor de V. N. gewerkt. De uitnodiging van Dag Ham- marskjoeld dateert van Vrijdag. Eisenhower vliegt heden naar New-York om zijn rede in de al gemene vergadering van de V. N. uit te spreken. Een Amerikaanse woordvoer der heeft verklaart, dat Eisen hower zal spreken als Ameri kaans president en niet als woordvoerder van de drie rege ringshoofden op Bermuda. Uit beleefdheid had hij de tekst van zijn rede aan Churchill en Laniel laten lezen. Waarnemers bij de V. N. zijn van mening, dat de rede mogelijk de „operatie oprechtheid" zal in luiden, het plan, waarover in Washington reeds enige maanden gesproken wordt, en dat bedoeld zou zijn om het Amerikaanse volk en de wereld meer te laten weten omtrent de vorderingen op het gebied van atoomwapens. drag zullen ratificeren, voordat er nog een poging is gedaan om met de Russen tot overeenstem ming te komen. In de omgeving van vice-pre- mier Reynaud werd Maandag ochtend verklaard, dat te Parijs van de Franse delegatie op Ber muda nog geen telegram was ontvangen waarin wordt ge vraagd. een bijeenkomst van de ministerraad te beleggen ten einde het voorstel om op 5 of 6 Januari te Berlijn bijeen te komen, goed te keuren. In de pluimveecommissie van de stichting voor de Landbouw is besloten advies uit te brengen over de prijs van broedeieren. Deze orijs wordt naar de me ning van het landbouw econo misch instituut beïnvloed door het aantal geleverde eieren, maar cok door de prijs van cqnsumpüe-qieien tijdens het broedscizoen. Bi;, de betekening heeft het L.E.I. een beloning voor de be drijfsleiding van 1 per hen per jaar en de k .mende 5 percent loonsverhoging in aanmerking genomen Uitgaande vai de geirdddelde kostprijs van consumptie-eieren over het gehele jaar van 12 ct per stuk komt het L.E.I. dan tot de conclusie, dat 'n goed broed- ei franco kuikenbroederij 28 ct mag kosten, welk prijs door de pluimveecommissie is overgeno men. De prijs van 28 cent kan, naar de mening van het L.E.I. de extra kosten ten behoeve van de productie van broedeieren boven die van consumptie-eie- eren, goed maken. Uit deze prijs vloeit een kui- kenprijs van 56 ct en een prijs van 1,20 voor gesexte kuikens voort aldus het advies. In Londen is officieel bekend gemaakt, dat Denis Hepworth Wright, chef van de afdeling eco nomische betrekkingen van het Britse ministerie van buitenland se zaken, is benoemd tot ambas saderaad in Teheran. Hij zal op treden als zaakgelastigde tot een Britse ambassadeur in de Perzi sche hoofdstad zal zijn benoemd. Wright, wiens eerste taak in Teheran zal zijn de voorbereiding van een hervatting der directe Brits-Perzische onderhandelingen over de oliekwestie, zal spoedig met een kleine ambassadestaf naar Perzië vertrekken. In diplomatieke kringen in Lon den gelooft men, dat de huidige Britse zaakgelastigde in Cairo, Robert Hankey, zal worden be noemd tot ambassadeur in Tehe ran. De nieuwe Zondagswet is gis teren in werking getreden. Zij bepaalt o.m. dat bij algemene maatregel van bestuur voorstel lingen e.d. zullen worden aange wezen, welke niet als vermake lijkheden in de zin der wet wor den aangemerkt. Hetzelfde is het geval ten aanzien van optochten en openluchtbijeenkomsten. In verband hiermede is een koninklijk besluit verschenen, dat ook gisteren in werking is getre den en waarin wordt bepaald; Niet als openbare vermakelijk heden in de zin van de Zondags wet zullen worden beschouwd: toneelvoorstellingen, filmvoor stellingen, concerten en andere openbare bijeenkomsten, welke Het lente-achtige weer van de laatste weken heeft in vele delen van Europa tot nadelige gevolgen geleid. Oostenrijkse papierfabrie ken zijn gesloten wegens de droogte. De waterstand van de Rijn is zó laag, dat aken slechts half geladen kunnen varen en Franse hotelhouders maken zich zorgen over het wintersportsei zoen. In de Oostenrijkse Alpen ligt beneden 2.000 meter geen sneeuw hoewel het wintersportseizoen reeds in volle gang zou moeten zijn. Het Westelijke antwoord op de Russische nota van 26 November zal hedenochtend te Moskou overhandigd worden, aldus is Maandag in gewoonlijk welinge lichte kringen te Bonn verno men. Uit dezelfde bron werd verno men, dat de drie Westelijke mo gendheden in de nota voorstellen de vier-mogendhedenconferentie te Berlijn in de eerste week van Januari te houden. Ook werd ge zegd, dat de Westelijke nota zeer kort is en geen agenda omvat. Volgens onofficiële berichten zal men zich op de conferentie bezighouden met kwesties be treffende de Europese veiligheid, met inbegrip van Duitsland. Men verwachtte, dat de tekst hedenmiddag zal worden bekend gemaakt. Een lid van het Franse hoge- commissariaat zeide, dat bonds kanselier Adenauer zonder voor behoud zijn instemming met de nota had betuigd. Adenauer is geraadpleegd in overeenstemming met een lang geléden gedane toezegging, dat men de opinie van zijn regering zou inwinnen ten aanzien van kwesties met betrekking tot Duitsland, die met de Sowjet- Unie besproken zullen worden. De geallieerde hoge commissa ris heeft de vorige week verschei dene bezoeken gebracht aan kan selier Adenauer en de minister van buitenlandse zaken Walter Halstein om zich van hun ziens wijze ten aanzien van op Bermu da besproken aangelegenheden en verwante kwesties op de hoog te te stellen. Het is bekend, dat Adenauer een memorandum aan de bond genoten heeft voorgelegd, waarin hij zijn inzichten over lopende problemen uitvoerig uiteenzet, Gewoonlijk welingelichte bron nen te Bonn zeiden dat de confe rentie van de grote vier waar schijnlijk gehouden zal worden in het geallieerde Contrölegebouw in de Amerikaanse sector te Ber lijn, daar dit de enige plaats voor een conferentie zou zijn, die zo wel voor de Sowjet-Unie als voor het Westen aanvaardbaar is. De geallieerde Contróle-raad voor Duitsland is sinds 1948 niet bijeen geweest, nadat de Russen eruit weggelopen zijn. De vlag gen van de vier bondgenoten uit de oorlog wapperen nog steeds voor het gebouw. Onmiddellijk na zijn onderhoud met de bondskanselier vertrok de Franse hoge commissaris per vliegtuig naar Parijs. Een Franse woordvoerder deel de mee, dat Francois-Poncet vijf of zes dagen in de Franse hoofd- stad zal blijven. Dit bezoek was reeds enige tijd geleden vastge steld, zo voegde hij hieraan toe. De Oostduitsers en de voor gestelde conferentie. Het Oostduitse nationale front waarbij alle politieke partijen en massa-organisaties zijn aange sloten heeft Maandag een be roep op zijn „voorlichtingsafde lingen" gedaan om te verzekeren, dat „de stem van het Duitse volk" wordt gehoord op de voor gestelde viermogendhedenbespre- king te Berlijn. Volgens het blad van het Ame rikaanse hoge-commissariaat in Duitsland, „Neue Zeitung", zijn de communisten van plan massa- Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De da ta waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd. staan achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. „Willem Ruijs" (14 Dec.); Ned. Nw Guinea: m.s. „Willem Ruys" (14 Dec.); Ned. Antillen: m.s. Hecuba" (16 Dec.); Suriname: m.s. „Bonaire" (21 Dec.)Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Bloemfontein" (15 Dec.); Canada: m.s. „Noor- dam" (17 Dec.); Zuid-Amerika: s.s. „Urugay Star" (14 Dec.); Erazilië: m.s. „Alnati" (16 Dec.); Australië: s.s. Orion" (14 Dec.); Nieuw-Zeeland: via Engeland (12 Dec. Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten verstrekken de postkantoren. Omtrent de vergadering van de werkgroep algemene zaken van de raadgevende vergadering van de raad van Europa, die te Brus sel bijeen is geweest, weet „Le Peuple" Maandag te berichten, dat deze zich uitsluitend heeft be zig gehouden met de economische aspecten van het rapport van de Nederlandse socialist Van der Goes van Naters over het Saar- probleem. Het blad schrijft, dat met betrekking tot de afstem ming van de economische en mo netaire politiek van Frankrijk en Duitsland op die van het Saarge- bied, van Belgische zijde gewezen werd op het Belgisch-Luxem burgse voorbeeld. Ook in deze bei de landen werden de monetaire en de economische unie namelijk tezelfdertijd verwezenlijkt. De Franse, Duitse en Saarlandse af gevaardigden zouden, aldus het blad, niet ongevoelig gebleken zijn voor het Belgische argument en zouden een formule hebben geVonden voor het monetair pro bleem waarbij de autonomie van het Saarland gewaarborgd zou blijven. Ook zou op deze vergade ring een oplossing zijn uitge werkt voor andere vraagstukken. In het bijzonder dat van de inbe slagnemingen in het Saargebied. Het resultaat der besprekingen zal in de vorm van een rapport worden voorgelegd aan de alge mene commissie, die binnenkort te Parijs zal vergaderen. De leden van de werkgroep waren van oor deel, zo besluit „Le Peuple", dat de gedachtenwisseling te Brussel ook van bplang zou blijken voor de besprekingen tussen Bidault en Adenauer over het Saarpro- bleem. demonstraties in Oost-Berhjn en „protest-acties van werklozen" in West-Berlijn te organiseren. Ook West-Berlijn geraad pleegd. De burgemeester van West- Berlijn, dr Schreiber, is door de staatslieden der „Westerse grote drie" geraadpleegd over de Wes terse antwoord-nota aan de Sow jet-Unie. Radio Boedapest heeft een be roep gedaan op de bevolking om zuinig te zijn met water. In Bel gië wordt het scheep- en lucht- vaartverkeer reeds twee dagen ernstig gehinderd door dichte mist. In Oostende brandde Maan dag de gehele dag de straatver lichting. Rond het meer van Genève, waar sedert 7 November geen re gen meer is gevallen, hangt even eens een hardnekkige mist. In Zwitserland hoopt men op spoe dige sneeuwval, zodat het winter seizoen, dat hier in Januari be gint, niet nadelig beïnvloed zal worden. Als gevolg van het uitblijven van sneeuw verwachten Franse verzekeringsmaatschappijen dit jaar minder aanspraken van skiërs. Verleden jaar kwamen in totaal 1.500 Franse wintersport enthousiasten naar huis met een been of een arm in het gips. In midden- en Zuid-Frankrijk regent het reeds 48 uur. Hier en daar dreigen ernstige overstro mingen INBRAAK AAN DE ZUIDWAL TE 's-GRAVENHAGE. In een kledingmagazijn aan de Zuidwal is een inbraak gepleegd, waarbij 57 herenpantalons wer den gestolen, ter waarde van 1400. De daders zijn blijkbaar gestoord, want de kledingstuk ken zijn later teruggevonden in een portiek aan de Zuidwal. in besloten ruimten worden ge houden en de geestelijke, zede lijke of culturele verheffing of ontwikkeling van het publiek ten doel hebben. Niet als optochten of bijeen komsten in de open lucht in de zin van de Zondagswet zullen worden beschouwd: a. optochten of bijeenkomsten in de open lucht met een gods dienstig karakter; b. wandeloptochten, welke niet dpor muziek worden begeleid. Het bestuur van het bedrijf schap voor zuivel heeft besloten, in afwachting van de definitieve afwikkeling van zuivelfonds IV een bedrag van ruim 18.000.000 ten laste van dit fonds uit te ke ren. Deze uitkering zal geschie den aan diegenen, aan wie in het melkprijsjaar van 2 November 1952 tot en met 31 October 1953 de zuivelfondsheffing is opge legd. De uitkering komt neer op: a. 0.10 per vet per 100 kg melk over alle gedurende het melkprijsjaar van 2 November 1952 tot en met 31 October 1953 door veehouders aan zuivelfabrie ken en standaardisatiebedrijven afgeleverde melk of room; b. 3.30 per 100 kg kaas over alle gedurende het melkprijsjaar van 2 November 1952 tot en met 31 October 1953 door boerenkaas producenten bereide kaas; c. 0.375 per 100 liter voor al le gedurende het melkprijsjaar van 2 November 1952 tot en met 31 October 1953 door melkvee houders rechtstreeks of via slij ters in consumptie gebrachte vol le melk. Gaston Dominici, de 77-jarige „patriarch van Lurs", heeft Maandagavond zijn bekentenis van de moord op de Britse ge leerde, sir Jack Drummond en diens vrouw en dochtertje inge trokken. Bij het eerste formele verhoor voor de rechter, dat Maandag avond plaats vond, antwoordde de oude boer op alle vragen „Ik heb niet geschoten, ik heb hen niet gedood". Precies drie weken geleden werd Dominici 3-voudige moord ten laste gelegd, nadat zijn beide zoons Gustave en Clovis hem daarvan beschuldigd hadden en na een reconstructie van de mis daad waarbij hij toonde hoe hij de moord bedreven had. Voor het eerst sinds 1948, het jaar waarop de communisten in Tsjecho-Slowakije aan de macht wisten te komen, zal 't land geen vijfjarenplan kennen. Het centrale comité der Tsje- choslowaakse communistische partij heeft verleden week op een bijeenkomst te Praag een plan van een jaar voor 1954 voorge steld. Het oude vijfjarenplan loopt eind 1953 af. Op het in Juni 1954 te houden partijcongres zal onder meer worden gesproken over „de taak voor 1955 en het plan voor 1956 1960". Volgens Weense waarnemers betekent dit, dat er tot 1956 tel kens slechts plannen voor één jaar zullen worden opgesteld. Van 19561960 komt er dan, evenals in de Sowjet-Unie, een nieuw vijfjarenplan. Zij beschou wen dit als een nieuwe maat regel om het Tsjechos'owaakse economische en politieke staats bestel volledig met dat van de Sowjet-Unie te doen samenval len. Militairen hebben Maandag het vuur geopend op studenten van de universiteit van Tehe ran, die een anti-iBritse beto ging hielden. Twee personen werden als gevolg hiervan ge dood en één gewond. Er zijn 30 arrestaties verricht. Volgens de militaire gouver neur van Teheran poogde een honderdtal studenten merendeels communisten, een betoging te or ganiseren tegen de regering in verband met de hervatting van de diplomatieke betrekkingen met Engeland. Toen zij de mili tairen, die ontboden waren om de orde te helpen bewaren wilden ontwapenen, openden deze het vuur. Het hoofd van de delegatie der V. N. de Amerikaan Dean, heeft Maandag niet deelgenomen aan de besprekingen met de Noorde lijken over de voorbereidingen van de politieke conferentie over Korea. Zijn plaats werd inge nomen door de Amerikaanse des- oude kundige op het gebied van het Verre Oosten Kenneth Young. Dean is naar Seoel gegaan voor een onderhoud met de Ame- officieren, die zijn verklaringrikaanse ambassadeur aldaar, hebben neergeschreven. Ellis Briggs. Geruchten hadden te Digne reeds de ronde gedaan, dat hij zijn bekentenis zou intrekken. Woensdag j.l. vroegen zijn advo caten aan rechter Persies die Maandagavond het verhoor af nam om de zaak voor de recht bank te brengen. Naar verluidt zou rechter Pe- ries voornemens zijn de man te confronteren met zijn zoons en met hoofdinspecteur Ed- mond Sebeille en andere politie- Er zijn reeds duizenden ponden sterling aan dollarinvesteringen toegezegd voor het tot ontwikke olie-industrie gebaseerd zouden kunnen worden. Hoewel alles er op wijst, dat een rijke olievondst ling brengen van het olieveld, dat is gedaan, blijven de betrokkenen nabij Exmouth ten noorden van toch zeer voorzichtig. Perth is ontdekt. Volgens de Sydney Sun-Herald heeft de vice-president van de Standard Oil of California, welke een voornaam belang heeft in de Westaustralische onderneming, verklaard, dat zijn maatschappij bereid is een bedrag van 4.5 mil- lioen Australische ponden te be steden voor de ontwikkeling van het olieveld. De bedrijfsleider van de pros pectiemaatschappij Ampol petro leum Ltd heeft te Sydney ver klaard, dat verwacht mag wor den, wanneer de hoop, welke door de ontdekking van de olie is ge wekt, in vervulling zou gaan, dat er binnen enkele jaren een stad van 150.000 inwoners ter plaatse zal verrijzen. De minister-president van Australië, Robert Menzies, ver klaarde dat de olievondst, wan neer deze zo groot zou zijn als ge raamd wordt, voor de economie van het zuidelijke gebied van de Stille Oceaan van beslissende be tekenis zou zijn en dat een en an der een enorme en vér strekken de invloed op de toekomst van Australië zou hebben. In zaken- kringen spreekt men reeds over de mogelijkheid, dat grote indus De algemene vergadering van de Ver. Naties heeft Maandag met 46 tegen vijf stemmen (Sow- jetblok) bij zes onthoudingen een resolutie goedgekeurd, waarin „ernstige en voortdurende be zorgdheid" wordt uitgesproken naar aanleiding van gegevens, volgens welke meer dan 300.000 Duitse, Japanse en Italiaanse ver miste krijgsgevangenen nog wor den gevangen gehouden in com munistische landen. De vergadering deed voorts een „dringend beroep" op alle landen die nog niet hebben geantwoord op vragen omtrent nog niet gere- patrieerden van de speciale V.N.- commissie voor krijgsgevange nen, om zulks alsnog te doen. De vergadering keurde met 40 tegen vijf stemmen bij twaalf ont houdingen een resolutie goed, waarin zij verklaart belang te hechten aan afschaffing van trieën, o.a. voor plastics, op de dwangarbeid.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1