Binnenlands nieuws /(kMJ de> De stakingen New York K H PRI1SKAARTIKG in Het probleem grensboerderijen Protest van kerkelijke leiders in Kenya Hulp voor circus Van Beveren Geen Amerikaans lucht- machtpersoneel in Denemarken Mededeling van Japanse krijgsgevangenen DE VEILIGHEIDSRAAD BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Zeer aparte japon! Ternsuzens Reistea Wat zijn de meest beoefende sporten in Nederland? Duits schip vermist Oostenrijkse violist om gekomen bij auto-ongeluk Ook zacht weer in België Engeland optimistisch over hervatting van betrekkingen met Perzië Duitsland en de N.A.V.O. DE RANGORDE DER SPORTEN IN NEDERLAND (GlORfcANIbttaiJt SPORTBEOEFENAREN IN V.H. TOTAAL) MJKLM. Jêl -£ I Vietminh post door Franse unie-froepen veroverd Kanalise ing van da Sv1aas :n België Loonsverhoging voo? Brilse spoorwegamployées PB 90 Evangelisatie- Samenkomst Oranjeverenigisffj Zaamslag „Het is middernacht. Dr. Schweitzer" no. 550 v.v, Terneuzen Tcrneuzen 2 Breskens 2 Openbare Verkoping Mubilaire Goederen Alle pogingen om op enigerlei wijze het New Yorkse publiek het gemis van haar dagelijkse cou- rantenlectuur te vergoeden, zijn met slechts matig succes be kroond. Grote menigten verdrongen zich rond kiosken waar dagbla den uit andere steden worden verkocht, daarbij blijk gevende van haar voorkeur om het nieuws uit de krant te putten en niet via radio of televisie te ont vangen. Twee spoorwegmaatschappijen Dr. M. Frey, voorzitter van het landbouwersverbond van Rijn land en christendemocratische afgevaardigde in het Westduitse parlement heeft de federale rege ring gevraagd, stappen te onder nemen bij de Nederlandse auto riteiten, „opdat de ongelijke be handeling ophoude die sinds de oorlog Duitse boeren ten deel valt, die landerijeh bezitten op Nederlands grondgebied, vergele ken met Nederlandse boeren met landerijen op Duits gebied die nog steeds hun oude rechten ge nieten." Dr. Frey heeft de federale re gering gevraagd de volgende maatregelen als represaille te treffen: 1. Het opheffen van de vrij heid van in- en uitvoer van pro ducten door Nederlanders op Duits gebied geoogst. 2. Nederlandse boeren verbie den hun op Duits gebied gelegen gronden te bewerken daarbij niets afdoende aan hun recht van eigendom en de exploitatie van hun gronden in handen ge ven van benadeelde Duitse boe ren. 3. De invoer van Nederlandse landbouwproducten op merkbare wijze beperken totdat een be vredigende regeling voor deze grensgeschillen is getroffen en weigeren toe te treden tot de Europese landbouwgemeenschap die door de Nederlandse minister van Landbouw is voorgesteld. De Duitse ambassade te Den Haag deelt mede, dat dr. Frey geen lid van de Westduitse bondsdag is. Hij was als zodanig niet herkozen. Een aantal kerkelijke leiders in Kenya hebben in een open brief in de pers hun bezorgdheid uit gesproken over het feit, dat gel delijke beloningen zijn uitgeloofd voor het doden van leden van de Mau Mau. Dit was kort geleden gebleken bij een proces tegen een Britse militair, die werd beschul digd van het doodschieten van twee loyale kikoejoes. Doordat de Britse overheid strenge richtlijnen had uitgevaar digd, waren er tekenen van ver betering, aldus de brief. Er was evenwel een radicale verandering nodig van houding en optreden bij velen van hen, die verant woordelijk zijn voor het herstel van orde en recht. De brief was o.m. ondertekend door de bisschop van Mombassa, do moderator van de kerk van Schotland, Methodiste, het Leger des Heils en de christelijke raad van Kenya (een vereniging van ulle protestantse lichamen in de kolonie). Tot het verlenen van hulp aan het circus Van Beveren, dat zoals bekend door een brand op 22 November zo zwaar is getroffen, hebben zich op initiatief van de club van circusvrienden twee co- mité's gevormd. Een comité van aanbeveling dat bestaat uit de burgemeesters van Maastricht, Kerkrade, Roer mond, Hoensbroek, Venlo, Eind hoven, Den Bosch, Breda, Ter- heide, Goes, Vlissingen en Ter- neuzen en een comité van actie, onder voorzitterschap van dr. H. J. van Doome, waarin voorts zit ting hebbende heren P. W. Louw man, dir. Wassenaars dierenpark, D. M. Stok, E. van Loon, W. C. A. M. van Spaandonck, J. F. Rom- mens, Stef Kleijn, H. W. Keikes. Het secretariaat berust bij de heer F. Dixhoom te Breda. Het Duitse schip Barbara Meentzen (768 brt), dat op 29 November Oslo heeft verlaten met bestemming Bremerhaven na ernstige schade te hebben op gelopen ten gevolge van 'n brand, is nog niet in Bremerhaven aan gekomen. De radio-installatie van het schip is onklaar. Schepen die de Barbara Meentzen tussen 29 No vember en 1 December of later hebben waargenomen, is verzocht daarvan kennis te geven. De bekende, uit Oostenrijk af komstige violist Ossy Renardy is bij een auto-ongeluk op een be-ijzelde weg bij de grens tus sen Nieuw-Mexico en Colorado om het leven gekomen. Drie per sonen liepen verwondingen op. Renardy bereikte de leeftijd van 33 jaar. zullen hun plan een eigen ge drukt nieuwsbulletin onder haar reizigers te verspreiden vermoe delijk moeten opgeven. De kosten van het opruimen van de in de coupé's achtergelaten bladen zijn te hoog. Ook een poging van een radio station om in het hiaat te voor zien mislukte. De maatschappij had employées uitgezonden met draagbare ontvangtoestellen, om zo voorbijgangers een kans te ge ven van het nieuws op de hoogte te blijven. Er ontstond zo n op loop rondom de toestellen, dat de politie moest ingrijpen daar het verkeer werd belemmerd. In een restaurant wordt een nieuwsbulletin onder de gasten verspreid als aperitief. Het communistische blad Daily News werd aanvankelijk wat be ter verkocht dan gewoonlijk, maar ook dat behoort weer tot het verleden. Er worden vaker nieuwsberich ten uitgezonden over de radio dan anders, maar de beknopte vorm van berichtgeving is geen volle dige vergoeding, te meer daar de kranten bijzonder geliefde rubrie ken bevatten. De Deense regering heeft be sloten, de uitbreiding van twee vliegbases in Jutland uit te stel len, als gevolg van de beslissing voorlopig het aanbod van het op perbevel van de N.A.V.O. om Amerikaans luchtmachtpersoneel Deense bases te stationeren niet te aanvaarden. De bases maakten deel uit van het N.A.V.O.-programma, dat door de vorige regering is goed gekeurd. Door deze inkrimping denkt men een derde van de oorspron kelijke kosten (100 millioen kro nen) te kunnen besparen. Politieke kringen beschouwen deze beslissing van de regering als een onderstreping van haar voornemen, voorlopig geen Ame rikaans luchtmachtpersoneel op Deense bases te laten legeren. Als gevolg van het zachte weer staan op verscheidene plaatsen in België de aardbeien en bosbessen voor de tweede maal dit jaar in bloei. Ook de insecten worden door de milde temperatuur tot een vroegtijdig leven geroepen en een electriciën te Malmedy vond dezer dagen vier geheel ontwik- kele levende Meikevers in zijn tuin. Acht Japanse krijgsgevangenen die uit de Sowjet-Unie zijn terug gekeerd, hebben verklaard dat er ongeveer 500 Franse, Duitse, Ne derlandse, Japanse, Chinese, Ko reaanse en Russische gevangenen zijn in de Wladimirgevangenis, 150 km ten N.O. van Moskou. Zij zaten daar straffen uit variërend van 8 tot 25 jaar. Op het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft men zich Vrijdag optimistisch uitge laten over een spoedige hervat ting der diplomatieke betrekkin gen met Perzië, nadat men een boodschap uit Teheran had ont vangen. Perzië antwoordde in een bood schap, via de Zwitserse gezant te Londen aan het ministerie over gebracht, op een schrijven van Anthony Eden, de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, waarin deze hervatting der diplo matieke betrekkingen als voor spel tot directe onderhandelingen over de oliekwestie voorstelde. Minister Eden, die thans op Bermuda is, werd direct op de hoogte gesteld. Men verwacht, dat de Britse en Amerikaanse delegaties op Bermuda de olie- kwestie zullen bespreken en in het bijzonder de manier waarop de Perzische olie weer op de we reldmarkt kan worden gebracht. Volgens diplomatieke kringen te Londen zullen Engeland en Perzië heden mededelen, dat zij de diplomatieke betrekkingen die dertien maanden geleden wer den verbroken, hervatten. Te Londen en Teheran zal het nieuws in korte mededelingen worden bekend gemaakt. Als wij zo eens zien welk een belangstelling de sport trekt vragen wij ons af hoe deze be langstelling verdeeld is. Bijgaan de tekening geeft U hierop een duidelijk antwoord. Als wij de aantallen georganiseerde sport beoefenaren in ons land nemen, krijgen wij een bepaalde rang orde. Het zal niemand verwon deren, dat in deze rangorde het voetbal verreweg het grootste percentage van het aantal geor ganiseerde sportbeoefenaren tot zich trekt. Koning Voetbal zit dan ook wel hoog en stevig in het zadel. Zó stevig, dat er heel wordt beoefend in een mate dat het de derde plaats op onze rang lijst kan innemen. Ongetwijfeld is het aantal hengelaars nog veel groter, want hier konden alleen de georganiseerde hengelaars worden geteld. Al die hengelaars die niet bij een club zijn aange sloten zijn dus niet geteld. Opmerkelijk vinden wij ook de vooraanstaande plaats die het tennis inneemt. Het staat nog voor het korfbal. Onze grafiek sluit met Volleybal. Deze nieuw ste sport die pas na de oorlog is opgekomen blijkt dus in ver houding nog snel terrein gewon- 2.4 16 1.3 1.3 1,2 1.2 1.1 fN -Ci ca ct DE SIAMESE TWEELING IN FRIESLAND. Naar Vrijdagavond te Londen is bekendgemaakt, zijn uitvoe rige gegevens betreffende de operatie, die te Londen is ver richt op de Siamese tweeling uit Nigerië, naar het ziekenhuis te Leeuwarden gezonden, waar zij nauwkeurig bestudeerd wforden door de dokters, die de eerste Siamese tweeling in Nederland zullen opereren. AUTOBUSSEN BOTSTEN TE ROTTERDAM. Op de kruising Waalhaven (zuidzijde) en de Vondelingenweg te Rotterdam zijn Donderdag avond twee bussen met elkaar in botsing gekomen. De autobus van het reisbureau De Valk uit "Oosterhout, die 26 arbeiders van Pakhuismeesteren te Rotterdam vervoerde, gleed bij het afremmen door, waarna de bus met 'n stadsbus van de R.E.T. in aanraking kwam. In de laatste bus bevonden zich 45 passagiers, van wie de 46-jarige machinist R. W. de J. uit de Adrianastraat te Rotterdam enkele gekneusde ribben opliep. Nadat hij in een verbandpost was behandeld, kon hij naar huis terugkeren. Van de arbeiders uit de andere bus moesten de 34-jarige grondwer ker W. A. uüHVIade en de 27-ja- rige A. S. uit Oosterhout, resp. in het Zuiderziekenhuis en het Ha venziekenhuis te Rotterdam wor den opgenomen. Drie andere ar beiders werden ter plaatse be handeld. AUTOBUS KWAM IN 2 HUIZEN TERECHT. Een autobus van de Brabantse buurtspoorwegen en autobus diensten is Vrijdagmiddag, door dat de linke rvoorband sprong, in Kruisland van de weg afgeraakt en twee naast elkaar gelegen huizen aan de linkerkant van de weg binnengereden. Nadat de band was gesprongen schoot de autobus van de rech terhelft naar de linker en greep daarbij de 32-jarige wielrijder H. de M. Hij werd een tiental meters meegesleurd en zeer ernstig ge wond. In de bus bevonden zich acht tien dijkwerkers, die van Anna Jacoba onderweg waren naar hun woonplaatsen om daar het Sint Nicolaasfeest te vieren. Zij liepen allen lichte verwondingen op. In één van de huizen bevond zich het echtpaar F. A., dat eveneens werd gewond doordat het een gedeelte van de ingedruk te muur tegen zich aan kreeg. AUTO OP SCHOOLKLAS INGEREDEN. Toen Vrijdagmorgen een auto mobilist op de 's Gravendijkwal te Rotterdam wilde remmen om wat procenten tussen liggen eer wij aan de „tweede" sport ko men, het turnen. Van alle geor ganiseerde sportbeoefenaars heeft 23,6 zijn of haar hart aan deze sport verpand. Het voetbal en het turnen worden dus in een mate beoefend, dat ruim de helft van alle georgani seerde sportbeoefenaren in het voetbal of turnen ondergebracht moet worden! Alle andere spor ten gezamenlijk bevatten nog niet eens het percentage dat het voetbal en het turnen omvat. De statistiek werkt met een totaal van 44 sporten, dat betekent dus dat 2 sporten met 55,6 van de totaal georganiseerde sportbeoe fenaren uit de bus komen, ter wijl 42 andere takken van sport het met de rest moeten doen'. Hengelen is ook een sport die De Vietminh post Muong Koea, 130 km ten noorden van Loeang Prabang aan de rivier de Nam Hoe, is door troepen van Frank rijk en Laos ingenomen, aldus is door de generale staf te Saigon medegedeeld. Ondersteund door B 26 bom menwerpers hebben de troepen De Westduitse regering heeft president Eisenhower een plan voorgelegd om Duitsland op te nemen in de Navo, aldus is Vrij dag door welingelichte kringen te Parijs verklaard. Het plan z!ou oorspronkelijk aan de grote drie op Bermuda zijn overhandigd door de minister van buitenlandse zaken, Walter Hallstein, maar toen Duitslands pogingen, aan de Bermuda confe rentie deel te nemen faalden, is het overhandigd aan de Ameri kaanse hoge commissaris in Bonn, James Conant, die het doorgestuurd heeft naar Wash ington, aldus genoemde bronnen. De zaak zal door de Fransen op Bermuda ter sprake worden ge bracht. Zij zullen voornamelijk stellen, dat als Duitsland tot de Navo zou worden toegelaten, om dat het Europese legerplan voor het Franse parlement onaan vaardbaar blijft, het duidelijk zal moeten vaststaan, dat het leider - schao over het Atlantisch pact van 'de grote drie gehandhaafd moet blijven. De permanente commissie van de Navo waarvan Amerika, Engeland en Frankrijk de enige leden zijn moet, naar de Fran sen zullen betogen, een zaak van<jer Franse Unie de Vietminh be- drie naties zijn, waarbij de positiezetting verdreven uit deze post, nen te hebben, want alle andere sporten, die niet op onze grafiek staan vermeld, hebben een per centage beoefenaren dat beneden de 1,1 blijft. Wij hebben reeds gezien, dat de statistiek met een totaal van 44 sporten werkt, dat betekent dus dat volleybal 30 sporten heeft overvleugeld! Bekijkt U deze grafiek eens rustig, van Koning Voetbal tot die jongste telg Volleybal. En mocht Uw sport er niet bij zijn weet dan dat alle andere sporten beneden het percentage van Vol leybal liggen. Overigens moet het ons nog even van het hart, dat Koning Voetbal toch niet al tijd zo stevig schijnt te zitten, want vorig jaar bedroeg het per centage nog 33,9 terwijl het thans is gedaald tot 32 van Frankrijk volledig verzekerd moet zijn. Een bevoegde Duitse bron heeft Vrijdagavond het bericht, dat West-Duitsland aan president Eisenhower een plan om zich bij de Navo aan te sluiten zou heb ben voorgelegd, beschreven s^ls „volkomen ongegrond". De Veiligheidsraad heeft aan bevolen Japan en de republiek San Marino te aanvaarden als ondertekenaars van het statuut van het internationale gerechts hof te Den Haag. In beide ge vallen nam de raad zijn besluit met 10 tegen 0 stemmen. De algemene vergadering moet de aanbeveling van de Veilig heidsraad overnemen, voordat deze rechtsgeldigheid verkrijgt. Voorwaarden voor Japan De raad beval aan dat Japan, alvorens als ondertekenaar te worden toegelaten, bij het se cretariaat-generaal der Ver. Na ties een document zal inleveren, waarin het verklaart: 1. De bepalingen van het sta tuut van het internationale ge rechtshof te zullen aanvaarden. 2. Alle hieruit voortvloeiende verplichtingen te zullen nako men. 3. Te zullen bijdragen aan de kosten voor de instandhouding van het hof. Een Luikse afvaardiging onder- leiding van de gouverneur der orovincie voert op het ogenblik te Antwerpen besprekingen over de plannen tot kanalisering van de Maas. De kanalisatie van de Maas tot aan Sedan en het bou wen van een sluis te Hoei zou het industriegebied van Lotha ringen toegankelijk maken voor lichters van. 1300 ton. De Luikse afvaardiging zou ook met het Antwerpse gemeentebestuur en havenkringen van gedachten wis selen over het Antwerpse pro ject tot aanleg van een kanaal Visé-Neuss, dat voor Antwerpen een Rijnverbinding via het AI- bertkanaal zou verwezenlijken. een schoolklas ongehinderd te laten oversteken is zijn wagen geslipt met het gevolg dat deze op de kinderen is ingereden. Zeven hunner werden gewond en moesten naar ziekenhuizen worden overgebracht. De ver wondingen zouden niet van ern stige aard zijn. De kinderen ho ren thuis in het schippersinter- naat, dat is gevestigd in 'n schip aan de Coolhaven. De verwondingen van de zeven schoolkinderen bleken nogal van lichte aard te zijn, v/ant allen konden na behandeld te zijn, de ziekenhuizen weer verlaten. AXEL. Huwel.-aangiften. 4 Nov. Ja cobus C. Folmer (won. te Hulst), 33 j. jm. en Janna M. Faas, 25 j. jd. 5 Nov. Achille E. H. van Britsom, 26 j. jm. en Ma ria A. Fassaert, 23 j. jd. Huwel.-voltrekkingen. 19 Nov. Adriaan Colijn (won. te Goes), 23 j. jm. en Aaltje A. van de We- ge, 19 j. jd. 25 Nov. Jacobus C. Folmer (won. te Hulst), 33 j. jm. en Janna M. Faas, 25 j. jd. Geboren. 3 Nov. Ingrid Mar- garetha Franciscus, d. van Ar- mand van Hoecke en Philomena S. Tieleman. 4 Nov. Adriaan, z. van Martinus de Pooter en Ma ria M. van Langevelde. 5 Nov. Elizabeth Janna, d. van Johan nes J. Kotvis en Adriana Boeije. Paulus, z. v. Willem v. Oosten en Anna Koolstra. 20 Nov. Herma- nus, z. van Cornells Smies en Dingena van 'Doeselaar. 23 Nov. Anna Maria, d. van Daniël Op peneer en Ivonna C. de Nijs. 24 Nov. Adèle Celine Francisca Al- phonsa, d. van Arthur J. van Rumste en Elisabeth M. Neve. Overlijden. 20 Nov. Wilhelmi- na de Feijter, 51 j., echtg. van Hendrik; Herrebout. 21 Nov. Ro- zalia Frederiks, 88 j., d. van Pe trus Fr. Frederiks en Josepha Fr. van Doeselaar. 24 Nov. Ca- thajina G. Dieleman, 70 j., wed. vaft! Willem Mieras. 29 Nov. Ja cobus Dekker, 84 j., echtg. van Janneke Vinke. VOGELWAARD. Geboren. 1 Nov. Maria Hen- riëtte, d. van Alfred Leenknegt en van Paulina de Booij. 2 Nov, Klazina Maria, d. van Leonardus Josephus Verschuren en van Margarete Ida Telling. 5 Nov Ronaldus Cornelis Lucien, z, van Alphonsus Maas en van Ma ria Christnia de Smet. 7 Nov. Eduardus Josephus Eugenius Maria, z. van Eugenius Jacobus Eduardus Verschueren en van Celina Louisa Michielsen. 23 Nov. Johanna Maria Cornelia Gilbert, d. v. Georgius Petrus M. Bral en van Cornelia Lucia Joan na Amanda Ferket. Overleden. 23 Nov. Louisa Sophia de Koning, 47 j., echtg, van Petrus Augustinus de Booij 28 Nov. Maria Louisa Kerck- haert, 90 j., wed. van Leonardus van den Bulck. 29 Nov. Florent Camiel Joseph Marie du Puy, 52 jaar, echtg. van Maria Louisa Catharina Fassaert. VOGELWAARDE. Gevestigd: Irma A. Lernout Meijs, van Hontenisse. VertrokkenNorberta T. M de Maat, naar Etten en Leur Johanna C. Huige, naar Ovezan- de; Octavia A. Borm, naar Nieuw- Vossemeer; Ivonne M. Hermans, naar Hulst; Maria M. Heijens, naar Hulst; Theresia M. van Belle, naar Hulst. die befaamd is door de hardnek kige tegenstand die zij verleden jaar meer dan een maand lang aan de Vietminh heeft geboden. De post is een belangrijk knooppunt van wegen die China verbinden met Tonkin en de hoofdstad van Laos. De inneming is het gevolg van het grote offen sief, dat, in het diepste geheim voorbereid, op 26 November j.l. ontketend is door de unietroepen. De Vietminh werd volledig ver rast. Alle aandacht was geves tigd op de bezetting van Dien Bien Phoe door Frans Vietname se parachutisten en door opera tie Jura, die zich in de provincie Sam Noea afspeelde. Het nationale werknemerstribu naal van de Britse spoorwegen heeft Donderdag een loonsverho ging gelast voor 443.000 spoor- wegemployées, ondanks krachti ge tegenstand van de directie der spoorwegen. De loonsverhoging zal volgende week ingaan en betekent vier shilling meer per week voor vol wassen mannelijke werkkrachten en een evenredige verhoging voor vrouwen en jeugdige employées. De Britse transport commissie komt de volgende week bijeen om te beslissen of de tarieven der spoorwegen ook zullen moeten stijgen. Ons streven is steeds, om zulke ontwerpen te plaatsen, waarvan bij voorbaat vaststaat, dat een groot aantal lezeressen er mee gebaad is, d.w.z., dat het een aan trekkelijk model is. Met het ontwerp van deze week geloven we onze opzet zeer dicht te bena deren. Vooral de niet meer zo heel slanke vrouwen vinden in onze japon buitengewoon goed afkle- dende eigenschappen. Let u eens op de voorpanden, die, breed overslaand, gerimpeld aan een taillepas zijn gezet. De voorrok bestaat uit 3 banen, waarvan de middenbaan ook weer gerimpeld aan de taillepas is gezet. Deze middenbaan en zijbanen zijn, evenals de 3 banen in de achter- rok, klokkend geknipt. Het ach terpand heeft voor de goede pas vorm 2 coupenaden. De mouwen zijn lang en slank. Van de zij naden uit worden ceintuurdelen gestikt, die, op de rug vastge- strikt, de taille aan de voorkant goed accentueren. Prima materiaal voor dit ja ponmodel is wollen georgette, maar ook zijden georgette, waar van bij een breedte van ^0 cm 4V2 meter, en bij een breedte van 130 cm, 3 meter nodig is. Ons patroon is uitgezet in maat 48 en Iaat zich gemakke lijk op ware grootte overnemen. De getallen bij de stippellijnen duiden centimeters aan. Naden en zomen, die nog niet bij het patroon zijn berekend, dienen alsnog te worden aangeknipt. De mouwen worden 3% cm vóór de zijnaad ingezet. Het mooist vallen de gerimpelde voorpanden, als de halslijn langs de zelfkant der stof komt te lig- kunnen worden besteld bij Pers- patronendienst, postbus 35 te Utrecht. Bestellingen kunnen geschieden per postwissel of per brief met insluiting van post- A» ■chlfotnd gen. Deze aanwijzing is ook op het uitgezet patroon van het voorpand te lezen. Die lezeres sen, die van ons model graag een uitstekend verzorgd knippatroon zouden willen hebben, kunnen dit besteTen voor de maten 42 tot en met 50. BESTELLEN. Kr—nn Tonen van dit model zegels 0,90. Na ontvangst van dit bedrag en bij juiste vermelding van het nummer P.B. 90, gewenste maat en adres, wordt het patroon u zo spoedig mogeijlk toegezon den. Vergeet u vooral niet, uw adres in de brief te vermelden? RARA. De Here verblijdde on* met de geboorte van twee dochtertjes GEERTJE en LIZELOT G. RIBBENS G. RIBBENS—DEKKER Zaandam, 3 December 1953. Vinkenstraat 54. Tijd. adres: „Spes Viva". Heden' overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ziekte, mijn geliefde Vrouw en der Kinderen zorgvolle Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Zuster, Be huwdzuster en Tante, SUZANNA HUIJSSEN, in de leeftijd van 53 jaar. G. PLATTEEUW, Kinderen, Behuwdkin- deren en Kleinkind. Hoek, 4 Dec. 1953. Tramstraat 21. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op Maandag 7 Dec., des nam. te 2.30 uur op de algemene begraafplaats te Temeuzen. Voor de vele blijken van medeleven en daadwerkt - lijke hulp, ondervonden bij het ongeval van ons geliefd Zoontje GILLY, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. JAC. MAAS- VAN OVERDUL.VB. Zaamslag, December 1953. Veerstraat 14. Op Maandag 7 December hoopt D.V. te spreken in lokaal „Bethel": Ds. J. SERVAAS, van Gent. Aanvang 7.30 uur. Algemene Vergadering op Dinsdag 8 December '53, des avonds 6.30 uur, in het Verenigingsgebouw. Om half acht vertoning van. de film: Entrée ƒ0,25 voor leden en huisgenoten; ƒ0,50 voor niet-leden. Komt allen deze prachtige film zien! HET BESTUUR. Telefonisch aangesloten. onder P. VAN ALTEN, Vert. Smeerolie, Vetten en Zaaigranen, Singel weg 47 AXEL. NAAR BRUSSEL op Zaterdag 12 Dec. 1953- Speciale reis ter bezichti ging van de schitterende en toverachtige verliehting dezer wereldstad. V. Ter- neuzen 14 uur. Van Brus sel 22 uur. Opgaven tot Woensdag 9 Dec. bij de be kende adressen van het T. R. B. In Temeuzen: Bea- trixstr. - Boekhandel Van Aken (Tel. 2169) en Tram- str. 20 (Te!. 2017). (Zie Reïs- programmaboek 1953). Sportpark Westel. Bolwerk: Competitie Res. 2de Klasse K-NA ZONDAG a.s., aanv. 2.30 u. tegen Entrée 50 ct. Kinderen 25 ct ZONDAG 6 DEC. A-S. Grote Algemene ST. NI CO LAAS- in het PAROCHIEHUIS Korte Kerkstraat Aanvang 7.15 uur stipt. Notaris HOVING te Ter- neuzen zal op DINSDAG 8 DECEMBER 1953, des nam. 2 uur, ten verzoeke van de heer H. Kaijser, vóór en in het huis Tholensstraat 45 te Terneuzen, in het openbaar verkopen: als: tafels, stoelen, pendule met stolp, kachels, vloer kleed, overgordijnen, spie gels, schilderijen, glas- mi aardewerk enz. Betaling contant

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3