INDO-CHINA Eisenhower op Bermuda aangekomen PLANNEN VOOR NiEUW LAND De besprekingen Ie Fanracendjcrs Een probleem van wereldbetekenis Aanklacht van Duitse kapitein tegen Belgische staat Maatregelen in de Suez-Kanaaizêne WEERSVERWACHTING. Duitse oorlogsmisdadigers door Denen vrijgelaten De stakingen in Spanje Uitkering aan door de watersnood getroffen land en tuinbouwers Wariboko maakt het goed VAN WAES B00DTS Westduitse regeringspartijen stellen grondwetswijziging voor öostduitse beschuldiging HOOGWATER DE LEVENSSTANDAARD IN OOST-DUÏTSLAD DE ZAAK-GOEZENKO Vliegvelden in N.-Korea ZON- EN MAANSTANDEN K. L. M. ZATERDAG 5 DECEMBER 1953. 9e Jaargang No. 3016. U op onder op Dec. in Ds; vorming van ds nood voedsel reserve- voorraad emigranlenvluchien Egypte neutraal in kouds ooilog Franl.ering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pat advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. De oorlog in Indo-China, die nu al acht jiiren duurt, roept pro blemen op, die met alleen Frank rijk, dooh de gehele vrije wereld betreffen. Sinds 1945 heeft deze norïög Frankrijk 2.400 milliard francs gekost; 30.000 man uit Frankrijk en Frans-Afrika en ongeveer 35.000 Vietnamesen zijn gesneuveld of gevangen geno men. De druk, die deze strijd op de Franse economie uitoefent, is zeer zwaar, doch vooral in poli tiek opzicht lijdt niet alleen Frankrijk, doch de gehele vrije wereld onder de gevolgen. Het twijfelen van de Fransen en hun aarzeling om het Europe se Defensie Gemeenschapsver drag te ratificeren en verder te bouwen aan hetKleine Europa dat oorspronkelijk een Frans plan was, is hoofdzakelijk te wij len aan Frankrijks verzwakte positie in Europa als gevolg van de zware verbintenissen in Indo- China. Deze oorlog is één van de be langrijkste obstakels bij de ver wezenlijking van een sterk en verenigd Europa en is waarschijn lijk de voornaamste hindernis, die een Frans-Duitse samenwerking belet. Het valt niet te voorspellen, wanneer er een einde aan deze oorlog zal komen. Daarvoor zijn er te veel onbekende factoren in het spel. Aan de andere kant zijn er de laatste tijd enige nieu we factoren bijgekomen, waar door de toestand er iets gunsti ger uitziet. Er zijn drie manieren, waarop oorlogen in het algemeen beëin digd kunnen worden: door een complete overwinning; door een algehele overgave; of door te trachten door onderhandelingen tot een onderlinge schikking te komen. Voor Frankrijk is een overgave onmogelijk. Een com plete militaire overwinning is mogelijk, doch hangt evenzeer af van de steun, die China de Viet- minh verleent, als van de kracht inspanning, die Frankrijk en Vietnam nu op het punt staan te leveren De laatste verklaringen van de Franse ministers wijzen erop, dat Frankrijk zal trachten tot 'n vrede door onderhandelen te ko men. Doch niet voordat zij haar militaire positie verbeterd heeft en zij zal er zich in geen geval toe lenen, om onderhandelingen met de Vietminh aan te knopen op basis van gelijkheid. Frank rijks politiek om de oorlog te be ëindigen, schijnt dus te zijn, al les er op te zetten, om de Viet- minh-troepen zo ver mogelijk terug te dringen en te vernieti gen tot er over een verdrag, dat voor Frankrijk en de Vietminh aanvaardbaar is, kan worden on derhandeld. Met andere woorden, men zal niet met onderhandelin gen beginnen, vóórdat Frankrijks positie sterk staat. NATIONALISME Er zijn nu enige nieuwe fac toren bijgekomen, die goede hoop geven, dat Frankrijks kracht zal toenemen. Eén van de grootste moeilijkheden, waarvoor BaoDai zich geplaatst zag bij zijn poging om de actieve steun van het Viet namese volk te krijgen in de strijd tegen de communisten, was de bewering van de Vietminh, dat zij, maar ook zij alleen, de ware nationalistische elementen in het land vertegenwoordigden en dat hun strijd er slechts op gericht was, om de Fransen uit hun land te verdrijven en de volledige en souvereine onafhankelijkheid voor Vietnam te verkrijgen. Doch deze bewering is nu niet meer steekhoudend. Frankrijk heeft nu de drie staten van Indo-China volledige souvereine onafhanke lijkheid beloofd. Op 22 October j.l. werd het ver drag met Laos ondertekend. Laos zal deel blijven uitmaken van de Franse unie, doch Frankrijk er kent Laos als een volledig onaf hankelijke en souvereine staat. De onderhandelingen met Cam bodja, waarbij de politie, de ge rechtelijke en militaire macht in dat land aan Cambodja wordt overgedragen, zijn juist geëin digd en binnenkort zal een dele gatie van Cambodja in Parijs aankomen, om over de voorwaar den van een onafhankelijkheids verdrag te spreken. De onderhandelingen over een dergelijk verdrag met Vietnam zijn vertraagd door moeilijkhe den, die keizer Bao Dai met het Vietnamese congres heeft en die hoofdzakelijk betrekking hebben op de kwestie van de relaties van een toekomstig onafhankelijk Vietnam met de Franse unie. Het is echter te hopen, dat de onder handelingen over 'n Vietnamees onafhankelijkheidsverdrag ook nog voor het einde van het jaar zullen beginnen. Men verwacht, dat het verdrag met Laos, dat zeer gunstige voorwaarden in houdt, als model voor de twee andere verdragen zal dienen. BONDGENOTEN. Er is alle reden, om aan te ne men, dat het verkrijgen van hun onafhankelijkheid er belangrijk toe zal bijdragen, dat de staten van Indo-China zich enthousiaste re bondgenoten in de oorlog te gen de communisten zullen to nen. Aan de andere kant is er ook alle grond om aan te nemen, dat de Vietminh het hoogtepunt van haar militaire kracht heeft be reikt. Hoewel zij waarschijnlijk steun van China zullen blijven ontvangen, is het zeer onwaar schijnlijk, dat zij een grotere troe- penmacht op de been zullen kun- nen brengen dan op het ogenblik, die dan tengevolge van verliezen langzamerhand zal afnemen. Hiertegenover neemt de Frans- Vietnamese troepenmacht gesta dig t°e. Op 30 September kondigden de V.S. en Frankrijk gezamenlijk het plan tot intensifering van de In do-Chinese oorlog aan. De Veren. Staten beloofden, om nog eens 385 millioen dollar aan de 400 millioen dollar, die zij Frankrijk reeds als steun voor deze oorlog verleend had, toe te voegen. De troepenmacht van de drie Indo- chinese staten zou worden uitge breid en Frankrijk stemde er in toe, nog negen bataljon hulptroe pen in de strijd te werpen. Al de ze nieuwe hulp zal door generaal Navarro gebruikt worden bij een vastberaden poging om de macht van de Vietminh te vernietigen. De kapitein van het Duitse vrachtschip „Bellatrix", die ver leden week voor Heist (België) zijn schip aan de grond moest zetten nadat het in de mist was leg geslagen op een wrak, heeft een aanklacht ingediend tegen de Belgische staat. In 't scheeps. verslag, waarvan een uittreksel aan de rechtbank te Brugge is overgemaakt, verklaart de ge zagvoerder, dat zijn schip juist voor de havemnuur van Zee- brugge gestoten is op een wrak, dat geen enkel waarschuwings teken droeg. Het schip liep een lek op dat bijna een vierkante meter groot was. De kapitein stelt de Belgische staat verant woordelijk voor de opgelopen averij. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Minder zacht. In de ochtend plaatselijk mist. Overigens veranderlijke bewol king en droog. Matige tot zwak ke wind hoofdzakelijk tussen zuidoost en zuidwest. Overal min der zacht. Britse militaire autoriteiten in de Suez-kanaalzöne hebben een Egyptische handelsnederzetting te Fayid binnen de met prikkel draad beschermde zóne getrok ken, daar de bescherming door de Egpytische politie de laatste weken sterk verzwakt is, aldus is Donderdag te Cairo bekend gemaakt door 'n militaire woord voerder van de Britse ambassade. De woordvoerder zeide, dat met het oog op de toegenomen wet teloosheid, overvallen en dief stallen in het dorp, de Britse autoriteiten het binnen het met prikkeldraad gebied hebben ge trokken. Maar de Egyptische hande laars zou niet belet worden, de zaken voort te zetten als ge woonlijk, voegde hij er aan toe. De woordvoerder zeide, dat de handelaars niet wisten wat te doen, daar er een Egyptische ver ordening bestaat die de handel met de Britse troepen in de ka naalzone beperkt. De woordvoerder zeide dat wachtposten rond het dorp zijn uitgezet „om het binnenkomen van onbevoegde personen te ver hinderen". Hij vervolgde, dat op 23 Nov. de politie 14 winkeliers heeft ge arresteerd wegens overtreding van de Egyptische prijsverorde ning en goederen heeft geconfis- keerd ter waarde van 16.000 Egyptische ponden. Op 16 No vember hadden vier gewapende Egyptenaren een inbraak ge pleegd in een winkel. Zij hadden de eigenaar gedood en goederen gestolen ter waarde van 20.000 Egyptische ponden. De laatste 4 Duitse oorlogs misdadigers die in Denemarken gevangenisstraf uitzaten, zijn vrijgelaten en het land uitgezet met verbod nog ooit in Dene marken terug te komen, aldils heeft het Deense ministerie van Justitie meegedeeld. Het zijn de Gestapo-leider, Bovensiepen die verantwoordelijk was gesteld voor 63 moorden, vele gevallen van marteling en 421 gevallen van deportatie (hij was oor spronkelijk ter dood veroor deeld, hetgeen later in levens lange gevangenisstraf werd ver anderd). Verder zekere Soehn- lein die persoonlijk deelnam aan de moord op de Deense dichter Kaj Munk. Schwerdt, die Hitiers speciale afgezant was en ver antwoordelijk werd geacht voor enkele van de ergste in Dene marken bedreven terreurdaden, en tenslotte een zekere Kniest. De correspondent van de Ti mes tekent bij dit bericht aan, dat de laatste tijd in Denemar ken dikwijls hakenkruisen ge kalkt worden op monumenten voor in de in de oorlog gevallen patriotten. De Spaanse autoriteiten zijn tot overeenstemming gekomen met arbeiders in een looncon- flict in fabrieken, die n October j.l. door overstromingen zijn getroffen zo wordt in berichten uit Noord-Spanje gemeld. De staat zal het verschil bij passen tussen het tegenwoordi ge, lagere loon van de arbeiders het gevolg van lagere produc tie en hun normale loon. Er worden ook pogingen ge daan, het conflict op de scheeps werven van de Euzkalduna Mij. in Bilbao tot een oplossing te brengen. Het merendeel van de 900 arbeiders vari deze maa schappij is in staking. Stakingen zijn onwettig in Spanje en naar wordt gemeld, ziin enige personen die zich be zig zouden hebben gehouden met politieke agitatie door de politie in Bilbao gearresteerd. De politie heeft ook arbeiders, die op de werven een „gevou wen armen"-staking hadden ge organiseerd, van de werven ver dreven. President Eisenhower is Vrij dag per vliegtuig op Bermuda aangekomen voor de conferentie met sir Winston Churchill en pre mier Laniel. Britse oorlogsbodems vuurden 21 saluutschoten af en Ameri kaanse en Britse militairen ston den stram in de houding, toen Eisenhower het presidentsvlieg- In aansluiting op een vorig schrijven, waarin de mogelijkheid wordt geopend bijzondere uitke ringen te verstrekken aan mid denstanders en zelfstandigen, heeft de minister van maatschap pelijk werk aan de gemeen ten medegedeeld dat' met in achtneming van bepaalde richt lijnen, eveneens een bijzondere uitkering kan worden verstrekt aan door de watersnood getroffen land- en tuinbouwers. Het meisje Wariboko, 4 maan den oud, dat Donderdag te Lon den operatief is gescheiden van haar zusje Tomonotanje, maakt het naar omstandigheden goed. De doodsoorzaak van het zusje moet nog worden vastgesteld. Gevolg gevend aan talrijke verzoeken herhaalt zijn zomercampagne. Bijzonderheden vindt de advertentiepagina. op tuig „Columbine" verliet. Hij werd hartelijk welkom geheten door sir Winston en premier La niel alsmede door hun ministers van buitenlandse zaken. Een me nigte van naar schatting 4.000 be woners van het eiland juichte het Amerikaanse staatshoofd toe. De militie en de politie van het eiland waren volledig op de been gebracht om het vliegveld de door de Amerikaanse luchtmacht gepachte basis Kindley en de weg naar de ruim zeven kilome ter verder gelegen ,.Mid Ocean Club" af te zetten. Een uur vóór de aankomst van het vliegtuig van de president was de laatste groep correspon denten van het Witte Huis gearri veerd. In het geheel bevinden zich thans meer dan 150 persver tegenwoordigers op de Bermuda. Op het vliegveld legde Eisen hower de volgende verklaring af: „Het is mij een zeer groot voor recht, op deze prachtige plaats oude vrienden te ontmoeten. Ik vertrouw er op en ik weet, dat onze besprekingen hier zullen lei den tot een beter begrip tussen de betrokken volkeren, en naar ik oprecht hoop, tot heil van on ze respectieve landen. Ik dank I ieder van u, die hier is gekomen, voor uw hartelijk welkom". Het Öostduitse ministerie van Bevoorrading heeft „vijandige organisaties" er van beschul digd, vervalste instructies in omloop te brengen, die schijnen uit te gaan van de staatshan- delsorganisatie in O.-Berlijn en ten doel hebben verwarring te stichten onder de bewaking. Het Öostduitse persbureau A. D.N. dat de mededeling van het ministerie heeft gepubliceerd, zeide, dat de nagemaakte in structies verkeerde openings uren voor staatswinkels opga ven alsmede verwarrende gege vens over kopen op afbetaling, en seizoensuitverkopen. Het persbureau heeft vorige maand gemeld, dat verval-te bonnen voor kolen en soortgelij ke bescheiden in O.-Duitsland in omloop zijn. ZONDEG 6 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.30 2.05 2.45 2.55 MAANDAG 7 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON 6 8.32 16.30 8.57 7 8.33 16.29 9.54 8 8.35 16.29 10.38 9 8 36 16.29 11.11 8.37 16.29 11.36 11 8.38 16.29 11.56 12 8,39 16.28 12.13 13 8.40 16.28 12.28 De Öostduitse regering heeft een nieuwe maatregel genomen, welke ten doel heeft de levens standaard te verhogen. Zij maakte bekend, dat onafhanke lijke handwerkers en particu liere industriëlen, die consump tiegoederen produceren, aange- n.m. moedigd moeten worden. De be- 1.42 palingen omtrent belastingen 2.17 en staatscredieten zullen wor- 2.57 den herzien, teneinde hen te 3.07 helpen bij de aankoop van nieu we machines en de financiering van herstelwerkzaamheden aan n.m. hun machines. Particuliere in- 2.21 dustriëlen zullen thans machi- 2.56 nes van de staats-handelscentra 3.36 kunnen kopen. Zij kunnen zich 3.46 thans ook rechtstreeks wenden tot de districtsraden om vergun ningen voor ultru:ting, welke van schaarse grondstoffen is ge- MAAN maakt. In de mededeling wcr- onder den handwerkers en particuliere industriëlen uitgenodigd hun 16.04 productiecapaciteit tot 't uiter- 17*03 ste te vergroten, nieuwe tech- 18.13 nieken tot ontwikkeling te bren- 19.32 gen en de kwaliteit te verbete- 20.53 ren. Een groot aantal particulie- 22.16 re fabrieken zullen met ploegen 23.38 moeten gaan werken, zo wordt 'in de mededeling gezegd. v.m. 2.06 2.41 3.21 3.31 De Kamer van Koophandel en Fabrieken van Zéeuws-Vlaande- ren in Terneuzen heeft het voor nemen een studie te maken over de inpoldering van het Verdron ken land van Saeftinge. Een Volgens leden van de West duitse coalitiepartijen hebben de regeringspartijen een voorstel in gediend om de grondwet te wij zigen teneinde twijfel over de vraag, of de bondsregering de dienstplicht mag invoeren, weg te nemen. De bedoeling is een einde te maken aan de onzekerheid om trent de grondwettigheid van het E.V.G.-verdrag. De sociaal-demo craten houden n.l. staande, dat het verdrag in strijd met de con stitutie is. Waarschijnlijk zal het voorstel op 13 Januari in behandeling ko men, wanneer de bondsdag van het Kerst-reces terugkeert. Waarnemers zijn van mening, dat het ontwerp wellicht later in het licht van critiek van Weste lijk geallieerde zijde zal worden gewijzigd. Naar verluidt achtte de Westelijke bezettende mogendhe den, in dezen geleid door Frank rijk, het wetsvoorstel prematuur. Zij zouden er een artikel aan wil len zien toegevoegd, waarin ge zegd wordt, dat de dienstplicht eerst na het van kracht worden van het E.V.G.-verdrag zal wor den ingevoerd. De coalitiepartijen zullen een meerderheid van twee derden no dig hebben om het voorstel tot wet te maken. In de bondsdag be schikken zij over 36 van de 487 zetels 11 meer dan nodig en in de bondsraad over 26 van de 38 zetels. De Westduitse grondwet in haar huidige vorm bevat geen artikel, dat rechtstreeks betrekking heeft op de dienstplicht. Wel wordt er gens gezegd, dat „acties onderno men met de bedoeling het vreed zame leven onder de volkeren te verstoren, in het bijzonder om een aanvalsoorlog voor te berei den, zijn ongrondwettig. Zij moe ten worden bestraft. Slechts met toestemming van de federale re gering mogen wapens worden vervaardigd, vervoerd en ge bruikt. Bijzonderheden zullen bij federale wet worden geregeld". Engeland, de Verenigde Staten en Canada hebben zich Vrijdag uitgesproken tegen het vormen van een wereldvoedselvoorraad voor noodtoestanden, teneinde landen welke door rampen, zoals droogte, overstroming en aardbe ving worden getroffen te helpen. De genoemde drie landen zijn van mening, dat aan de spontane hulp door afzonderlijke landen gege ven, zoals in het verleden is ge schied, de voorkeur moet worden gegeven. Doch enige andere landen, w.o. India, drongen erop aan, dat de voedsel- en landbouworganisa tie van de Verenigde Naties een reservevoorraad voedsel in een c(f andere vorm zou aanleggen. Dit vraagstuk komt voor op de agenda van de conferentie der voedsel- en landbouworganisatie, welke thans te Rome wordt .ge houden. NOORDZEE oosetidaal; prqpn op- k/lissingen SCNsiDt erneuzen 'BELGIE [Mogelijke inpoldering |lan4 v Saeffinqe in shjdief Antwerpen NOORDZEE Schiermonnikoog okkuiri Leeuwarden^fe> Mogelijke algehele indijking v.d Lauwerszpe in shudie deze studie zullen o.a. de econo mische voor- en nadelen voor het bedrijfsleven in Nederland en België worden onderzocht. In dien een inpoldering van het land van Saeftinge tot stand komt, wordt de afstand tussen Zeeuws- Vlaanderen en het „vasteland" zodanig ingekort dat in combi natie met deze studie men de mogelijkheid wil onderzoeken van een tunnel onder de Wester- Schelde. Hierdoor zou Zeeuws- Vlaanderen een directe verbin ding met het „vasteland" verkrij gen. Voorlopig heelt men be sloten om voor deze studie ƒ2000 uit te trekken. De juiste kosten voor een dergelijke studie zijn echter nog niet bekend. Ook in het Noorden van ons land heeft men plannen voor het winnen van nieuw land. In de voordracht op de provinciale be groting van Groningen 1954, wordt o.m. aandacht besteed aan een ev. indijking van de Lauwers- zee. Men denkt hier aan een al- gehe'e indijking, hetgeen zou betekenen dat Nederland er zo'n 5500 ha nieuwe landbouwgrond mogelijke inpoldering van het bij zou kunnen krijgen. Deze land van Saeftinge zal nieuw indijking wordt op het ogenblik land voor Zeeuws-Vlaanderen be- bestudeerd bij de div. bevoegde tekenen. Binnen het kader van instanties. Het ligt in de bedoeling van de K.L.M., indien daarvoor voldoen de belangstelling bestaat, op 25 Januari a.s. een vlucht met Ne derlandse emigranten naar Zuid- Afrika uit te voeren. Het eind punt van deze vlucht, die met een DC4 zal worden gemaakt is Johannesburg. Andere emigratievliegtuigen vertrekken op de volgende data. Canada met bestemming Mon treal: 8, 13, 15 en 26 Januari. Aus tralië met bestemming Melbour ne: 18 Januari. De Russische deelneming aan een politieke conferentie over Korea vormde ook op de Vrijdag te Panmoendjon door vertegen woordigers der communisten en van de verbondenen gehouden besprekingen het voornaamste geschilpunt. De communisten stelden op nieuw de eis, dat de Sowjet-Unie als „neutrale mogendheid" zou deelnemen. De verbondenen handhaafden hun bezwaar hier tegen. Zij willen de Sowjet-Unie slechts als partij aan de be sprekingen doen deelnemen, on der meer op grond van de over weging dat de Russen dan gebon den zullen zijn aan besluiten der conferentie. De Amerikaanse afgevaardigde Arthur Dean zei na de vergade ring van Vrijdag, dat de commu nisten op overtuigende wijze te Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Canadese ambassadeur te Wa shington schriftelijk verzocht zijn regering te verzoeken voorberei dingen te treffen voor een ont moeting tussen Igor Goezenko, voormalig codee^klerk der Sow- jet-Russische ambassade te Ot tawa, en leden van de Ameri kaanse senaatscommissie voor de binnenlandse veiligheid. Generaal Samuel Anderson, be velhebber der Amerikaanse luchtmachtgroep te Seoel, heeft Donderdag in een uitzending van het New Yorkse radiostation „Columbia Broadcasting System" medegedeeld dat de communisten thans in Noord-Korea over onge veer dertig vliegvelden beschik ken. Hij zeide dat 't grootste ge deelte dezer terre'nen is aange legd na het van kracht worden van het Koreaanse bestand. On geveer drie vijfde gedeelte dezer vliegvelden kan worden gebruikt door straaljagers en jachtbom menwerpers. Anderson zeide deze vliegvel den „een rechtstreekse bedrei ging voor de strijdkrachten der Verbondenen" te achten, waar aan hij evenwel toevoegde: „Ik persoonlijk geloof niet, dat de communisten thans de vijande lijkheden willen hervatten". kennen hebben gegeven, dat zij een vredesconferentie willen ver hinderen. Volgens hem willen zij daarmede de vrijlating van krijgsgevangenen voorkomen. Volgens geallieerde kringen te Seoel zullen de voorbereidende besprekingen voor een politieke conferentie over Korea misschien nog weken, mogelijk tot het be gin van de lente duren. DE UITEENZETTINGEN. De Zuidkoreaanse officieren- „uiteenzetters" bekortten Vrijdag hun pogingen om weigerachtige Zuidkoreaanse krijgsgevangenen over te halen naar Zuid-Korea terug te keren, die in verband met het feit dat zij Woensdag en Donderdag j.l. de beide eerste dagen der geallieerde uiteenzet tingen, geen succes hebben ge boekt. Vrijdag werden vijf Zuidko reaanse krijgsgevangenen in 20 minuten tiids voorgelicht. De viif bleven bij hun besluit om niet naar Zuid-Korea terug te keren. Egypte heeft de Ver. Staten meegedeeld, dat het een „neutra liteitspolitiek" in de koude oor log tussen Oost en West zal vol gen, als de Westelijke „grote drie" op de conferentie van Ber muda geen weg vinden om tege moet te komen aan de Egyptische eisen inzake de zóne van het Suezkanaal, aldus heeft radio- Caïro Vrijdag bekendgemaakt. De Egyptische ambassadeur in Washington, dr. Ahmed Hoessein heeft dit standpunt onder de aan dacht gebracht van de Ameri kaanse minister van Bu'tenland- se Zaken, Dulles, voegde radio- Caïro hieraan toe.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1