Binnenlands nieuws RADIO? Hel offer van Svitjold H.D.Z. u Van de Ree aureole C. DE ROG i Vijl Tsjechen zochten hun heil in het buitenland ZatBrdagmiddapoetba! I 1 23ste Step i jj 'ft Borghstijn aanbidding Zaterdagmiddagvoetba! Prinses Asjraf Pahlevi beroofd Dreigende staking in Italië GEVONDEN VOORWERPEN DE FILM OVER HITLER DE ZAAK-D0M1NICI De Zuidafrikaanse apartheidspolitiek Nieuwe V. N,-postzegel Naar een wapenstilstand in Indo-China? VOETBAL Amerikaans observatorium registreert aardschokken Nederlands schip aangevaren GEMEENTE TERNEUZEN Resolutie inzake „wreed heden" in Korea aanvaard Wac brengt de 'ii Schommel TREKKING Levend als hun liefde... vt 0—^— Boterham- worst Rookworst Leverkaas IJsebaerds gesmolten Rund vet V rapport over de britse mist. ned. kustvaartuig kreeg lekkage. i: De was voor: TERNEUZEN 4,95 23 Varkens RECLAME ïs. Adriaansens DE POSTBESTELLING OP TWEEDE KERSTDAG. Het landelijk bestuur van één «Ier vakorganisaties voor P.T.I.- personeel, te woten de organisa* tie „Ons Belang", heeft aan de directeur-generaal der verzocht de uitvoering van de aangekondigde bestelling op 2de Kerstdag niet te doen doorgaan op grond van de traditie op deze algemeen erkende christelijke feestdag. Een hardnekkig beletsel voor de vermindering van de overlast, welke in Engeland van rook, vooral in combinatie met mist, wordt ondervonden, wordt ge vormd door de voorkeur van de meeste mensen voor open-haard vuur. Aldus luidt één der con clusies van een rapport, dat door de regeringscommissie inzaKe luchtverontreiniging is uitge bracht. Het rapport zegt, dat bijna de helft van de meer dan 2 millioen ton rook die in een jaar tijds de lucht inging, afkomstig was van huisbrand. De veront reiniging van de lucht wordt vooral veroorzaakt door onvolle dige verbranding van brandstof fen en het zwaveloxyde, dat bij verbranding vrij komt, aldus het rapport. SIAMESE TWEELING GEOPEREERD. Eén van de vier maanden oude Siamese tweeling uit Nigeria, die Donderdag te Londen aan een operatie zijn onderworpen om van elkaar te worden geschei den, is twee uur na de operatie overleden. Het kind, Tomonotanye (Gods wil) geheten heeft bloedtransfu sies ontvangen en is in een incu bator geplaatst toen het na de operatie instortte. Zij is nog eni ge tijd in leven gebleven doch is later bezweken. De toestand van haar zusje. Wariböko, werd goed genoemd. Vijf en twintig medische deskun digen hebben de operatie bijge woond. Er zijn van de operatie kleuren- en geluidsfilms gemaakt voor studiedoeleinden. Het 315 b.r.t. metende Neder landse kustvaartuig „Heems kerk" van J. Vermaas scheep vaartbedrijf te Rotterdam is ge assisteerd door de reddingboot van Weymouth deze Zuid-Engel- se haven binnengevaren. Het schip, dat Woensdag vertrokken was van Fowey naar Luckstadt kreeg met zwaar weer te kam pen in het Engelse Kanaal. Het schip heeft een lek opgelo pen. De bemanning is veilig. granaten kwamen buiten veiligheidszone terecht. Door een vergissing bij een radiotelefonisch doorgegeven v uurbevel zijn bij een oefening met mortieren in het artillerie- schietkamp Oldebroek 13 gra naten buiten de z.g. veiligheids zone terecht gekomen. Een aan tal daarvan viel in de nabijheid van een boerderij in de buurt schap De Dellen. De bewoonster, mevr. Langen- berg-Roke, die buiten haar huis bezig was, moest zich kruipende in veiligheid stellen. Ook enige arbeiders in de buurt moesten dekking zoeken. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er werd geen schade aangericht. Men kan zich niet herinneren dat iets dergelijks ooit eerder is gebeurd. Het huis en de weg, waaraan de arbeiders werkten, liggen juist aan de grens van de ge vaarlijke zone. Vijf Tsjechen, onder wie twee kinderen, zijn er na veel moeite en ontberingen in geslaagd, naar de Amerikaanse zone van Oos tenrijk uit te wijken. Op 21 November verheten Bed- rich Cech, zijn 30-jarige zoon Ma rian, een houthandelaar, diens 24-jarige vrouw Drahomira, die binnenkort een kind verwacht, en hun twee kinderen Ladislaus (4 jaar) en Vlast (2 jaar) Cervena, dat 160 km van de Oostenrijkse grens ligt. De twee mannen had den een wagon met hout met be stemming Triest zó geladen, dat er onder het hout een ruimte van twee meter breedte was uit gespaard voor het gezelschap. Toen de trein de grens nader de, stopten zij alle kieren met dik pakpapier dicht, opdat de speurhonden van de grenspolitie geen lucht van de vluchtelingen zouden krijgen. Bij Horni-Drvo- risti passeerde het gezelschap ongemerkt de Oostenrijkse grens, waarna de Tsjechen ter viering van het welslagen van hün plan de gehele voedsel- en watervoor raad opmaakten. Zij bleken ech ter te vroeg te hebben gejuicht, want de trein zette zich opnieuw in beweging, doch nu in de rich ting van Tsjecho-Slowakije Drie dagen leden de vluchtelin gen honger en dorst in de hout wagon, die op een Tsjechisch em placement was gezet. Het enige wat men de kinderen, die om water huilden, kon geven was in pruimenjenever gedoopte suiker. Toen besloot Bedrich Cech zich aan te geven. Hij hoopte dat, als hij de schuld op zich zou nemen, hij wellicht zou worden opgehan gen en zijn zoon en schoondoch ter zouden worden gevangen ge nomen, maar dat men tenminste de kinderen zou sparen. Met zijn zoon boorde hij een gat in de houtlading. „Wij tuimelden naar buiten als dode vliegen", zo zei- de hij later in Linz. In de nabij heid van hun wagon zagen zij juist een houttrein in de richting van de grens vertrekken, maar zij konden er niet meer op klim men. Hierop besloten zij nog een wanhopige poging te doen om het buitenland te bereiken. Zij lieten de stationchef hun papie ren van employé's bij de staats- houtfabrieken zien en slaagden erin hem te overtuigen van de noodzaak om hun wagon met zijn „dringend gewenste lading de volgende dag over de grens te brengen. Deze volgende dag passeerde de wagon inderdaad, nu voor de derde maal, de Tsjechische grens. Ook nu weer werden zij niet op gemerkt. Toen zij na een reis door de Russische zone van Oostenrijk in Linz, in de Amerikaanse zone, waren aangekomen, kroop Ma rian Cech naar buiten en vroeg l.Ben ik hier in de Rifcsische zone?". De Tsjechen warén uit gelaten van vreugde, toen zij be merkten, dat zij in de Amerikaan se zone waren. De vluchtelingen zijn thans on dergebracht in een kamp te Wels ,in Opper-Oostenrijk, waar zij wachten op toestemming om naar de Verenigde Staten te gaan. Zij hadden n.l. reeds aan het plan gewerkt, sinds Bedrichs dochter, de 19-jarige Vlasta, in 1949 kans had gezien naar Linz uit te wijken, daar met een Ame rikaanse militair trouwde en vervolgens naar Iowa verhuisde. Prinses Asjraf Pahlevi de tweelingzuster van de sjah van Perzië, heeft voor een Parijse rechtbank verklaard, dat twee Het katholieke vakverbond in Italië heeft besloten tot een al gemene 24-uurstaking in de in dustrie als protest tegen de „on verdraagzame houding", die de werkgevers hebben ingenomen Fransen de30-jarige Auguste tegenover de looneisen der .transen, ue j o orhoirtors ne st.nkinsr zq.l worden TERNEUZEN. De korpschef der gemeente politie te Terneuzen maakt be kend, dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen. Kinderhandschoen, Hendrik straat 10; een paar br. kinder wanten, Bastionstraat 6; rol touw, Meidoornstraat 3; geruit kindertasje, Nieuwediepweg 4; blauwgrijze glacé handschoen, Van Steenbergenl. 28; een paar wollen dameshandschoenen (ge ruit) Dijkstraat 25; lipssleutel, Burg. Geillstr. 20: padvinders- riem, Bernhardstr. 10; een paar bruine glacé herenhandschoe nen, Lechner, Rozenstraat. Aan het bur. van pol. zijn te bekomen een paar blauwe en 'n paar grijze kinderwanten, sleu tel om klok op te winden, rode want, een paar gymschoenen, br. dames glacé handschoen, een heren glacé handschoen, rode kinderportemonnaie, bril, glacé handschoen, een paar br. kin derwantjes (geel met groen), roeiboot en doublé armbandje. Richard en de 42-jarige Joseph Bergman haar beroofd hadden van juwelen, tapijten en bont werken waaronder een kostbare mantel van sabelbont die Stalin haar gegeven had. De twee mannen zeiden, dat zij goederen verkocht en 't geld bij financiële transacties verlo ren hadden. Zij beweerden ook, grote bedragen aan de prinses gegeven te hebben, die zij met spelen verloren had. De rechtbank gelastte hun, hun beweringen met bewijsstuk ken vóór 12 December te staven. De Westduitse film over Hitier doet steeds meer stof opgaan. De film is twee weken geleden door een plotseling ingrijpen van de bondsregering verboden. Van regeringswege in Bonn is verklaard dat het ministerie van Buitenlandse Zaken een handha ving van het verbod noodzake lijk acht om de slechte indruk, die de film op het buitenland zou kunnen maken. In de pers is de verdenking uitgesproken, dat de regering het verbod heeft afgekondigd, niet zozeer vanwege de vrees, dat hij anti-militaristische neigingen bij de Duitse jeugd zou kunnen aan wakkeren. In Hamburg en Bremen heb ben de landelijke regeringen ver klaard, dat zij de film ondanks het verbod van Bonn zullen toe laten. In Bremen heeft men zelfs zoiets als een officiële aanbeve ling gegeven. Terrein Molendijk. Zaterdag 5 Dec. om 2.30 u. TERNEUZENSE BOYS I tegen A.Z.Z.V. I. De advocaten van de 77-jarige Franse boer Gaston Dominici, die de drievoudige moord op de Britse voedseldeskundige sir Jack Drummond, zijn vrouw en dochtertje ten laste is gelegd, hebben de rechter-commissaris van instructie verzocht het pro ces tegen de beklaagde onver wijld te doen beginnen. Chrysantstraat 20 Kt DE VER. NATIES Charles Lucet, de Franse ver tegenwoordiger in de speciale politieke commissie der algeme ne vergadering van de Ver. Na ties, heeft verklaard dat de in ternationale organisatie het recht mist critiek te oefenen op de Zuidafrikaanse apartheids politiek. Lucet zeide dat, ofschoon het Franse volk geheel vreemd staat tegenover het denkbeeld van af scheiding der rassen, Frankrijk er niettemin niet mee kan in stemmen dat de algemene ver gadering zich inlaat met het geen een geheel binnenlandse aangelegenheid der Zuidafri kaanse unie is. De Indonesische afgevaardig de, Tjondronegoro, bestreed de Zuidafrikaanse apartheidspoli tiek. Hierop werd de bijeen komst opgeheven. De speciale politieke commissie vergadert Woensdag weer. D.U.W.-ARBEIDERS HELPEN SINTERKLAAS. In het D.U.W.-kamp te Seve- num is Woensdagavond in tegen woordigheid van enkele hogere functionarissen van deze rijks dienst en van vertegenwoordigers van het departement voor maat schappelijk werk een bijzondere Sinterklaasplechtigheid gehou den. Allerlei speelgoederen, die door in het kamp verblijvende arbeiders zijn vervaardigd met daartoe door de D.U.W.-leidmg verstrekte middelen, zijn over gedragen aan een comité dat deze artikelen als Sinterklaas-surpri ses zal doen toekomen aan kinde ren uit behoeftige gezinnen in het omringende Peelland. Met deze vrije tijdsbesteding is vorig jaar begonnen. Zij is toen zowel bij de arbeiders als bij de bevol king in zo goede aarde gevallen, dat de actie dit jaar een nog veel groter omvang heeft aangeno men. De arbeiders werken over dag in de Peelontginningen en zijn voornamelijk uit Nijmegen en omgeving en de noordelijke provincies afkomstig. HET NUT VAN DRANKMISBRUIK. Woensdagmiddag is op het po litiebureau Nassaukade te Am sterdam een man binnengebracht en opgesloten, die bepaald moest uitrusten van vermoeidheid ont staan door een uitvoerig lessen van zijn dorst. Daarmee een uitzondering ma kend op de regel dat kinderen en dronken mensen de waarheid zeggen, gaf deze man een valse naam op. Toen hij was uitgerust bleek hij minder uitgeslapen te zijn. Hij kon alras niet meer ontkennen degene te zijn, die zijn loon nog moest ontvangen voor een dief stal van 15 loonzakjes, tezamen bevattend 1305,67. JEUGDIGE AMSTERDAMSE INBREKERS INGESLOTEN. De Bloemendaalse politie heeft een drietal jeugdige inbrekers ge arresteerd dat Zondag j.l. in en kele villa's in Aerdenhout heeft ingebroken. Het zijn de 18-jarige J. G. L, de 14-jarige H. van E. en de eveneens 14-jarige B. S., ailen uit Amsterdam. Hun buit bestond veelal uit gebruiksvoor werpen, horloges, kettingen en geld. Zij hebben bekend ook in braken te hebben gepleegd in Heemstede en Amsterdam. Een groot deel van de ontvreemde goederen kon in beslag worden genomen. IN VLAMMEN OMGEKOMEN. Op de rijksweg tussen Delft en Rijswijk heeft zich Donderdag ochtend ter hoogte van het vlieg veld Ypenburg een tragisch on geval voorgedaan, dat aan de 57- jarige J. B. uit Den Haag het leven heeft gekost. B. reed met een vrachtauto op de rijksweg en wilde deze oversteken om het vliegveld op te rijden, toen uit de richting Rotterdam 'n vracht auto kwam, welke werd bestuurd door de 23-jarige J. van der P. uit die stad. De auto's kwamen met elkaar in botsing, waarbij de benzinetank van de wagen van B. uit Den Haag lek stootte. B. raakte in de cabine in brand. Hij wist er uit te komen, doch stap te toen juist in een plas benzine. Een hoge steekvlam sloeg op en B. kreeg dermate ernstige brand wonden dat hij vrijwel onmiddel lijk overleed. De cabine van de andere auto was ingedeukt. De bestuurder, Van der P., had ech ter kans gezien, zich snel van achter het stuur af weg te schui ven, zodat hij met de schrik vrij kwam. arbeiders. De staking zal worden gehouden tussen 15 en 19 De cember, tenzij tegen die tijd een wijziging van het standpunt der werkgevers hervatting van de onderhandelingen mogelijk heeft gemaakt. De communistische en de so cialistische vakorganisaties heb ben haar houding nog niet be paald. De posterijen van de Ver. Na ties hebben aangekondigd, dat de vierde en laatste V. N.-her denkingspostzegel van dit jaar zal verschijnen op 10 December a.s. de dag, waarop 5 jaar gele- 'den door de algemene vergade ring van de Ver. Naties de uni versele verklaring van de rech ten van de mens werd aangeno men. Deze zegel, die dan ook aan de rechten van de mens zal zijn gewijd, wordt uitgegeven in de waarden 3 en 5 dollarcents. Bei de waarden zullen een oplage hebben van 2 millioen exempla ren. Zij zijn verkrijgbaar op het hoofdkwartier van de V. N. te New York tegen betaling in dol lars, op het V. N.-postkantoor te Londen tegen betaling in pon den en op het Europese hoofd kwartier van de V, N. te Genève tegen betaling in Zwitserse francs. Ce mogelijkheid wordt overwogen, het volgend jaar de V. N.-postzegel ook beschikbaar te stellen tegen betaling in plaatselijke valuta. Het Franse kabinet heeft ver klaard, dat 't elk langs officiële weg ingediend voorstel voor een wapenstilstand in Indo-China zal bestuderen. De verklaring was het officiële antwoord van de regering op de suggestie van de Indochinese communistische leider Ho Tsji Minh, dat Frankrijk voorstellen zou doen om een einde te maken aan het conflict. Ho Tsji Minh deed dit voorstel in een de vorige week in een Zweeds dagblad gepubliceerd in terview. HONGAARS VOETBALTEAM LUISTERRIJK INGEHAALD. Het Hongaars voetbalelftal, dat 25 November in het Wem- bleystadion met 6-3 van Enge land won, is bij zijn terugkeer in Boedapest door de bevolking van de Hongaarse hoofdstad op grootse wijze ontvangen. Het station was met vlaggen en wimpels versierd en span doeken riepen een „welkom thuis" tot ,,'s werelds beste voet ballers". Gelijk met de aankomst van het elftal begon aan het station de verkoop van nieuwe Hon gaarse postzegels van 2 florint met als opdruk: Londen, Wem bley - 1953, 11, 25 - 6-3". De volledige film van de wed strijd zal deze week in talrijke theaters in Hongarije worden vertoond. De opnamen geven alle 6 de Hongaarse doelpunten te zien. Het doelpunt, dat mid- voor Hidegkuti scoorde, doch dat, zoals men weet, door de Nederlandse scheidsrechter Leo Horn op advies van grensrechter Bronkhorst wegens buitenspel werd afgekeurd, is vertraagd op genomen. Het observatorium van de Fordham-universiteit bij New York heeft een serie aardschok ken geregistreerd waarvan het epicentrum op 13.000 km van New York was gelegen. In welk gebied de bevingen zich voor deden, kon niet worden vast gesteld. De laatste schokken wa ren bijzonder hevig. BENOEMING LID VAN DE GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Terneuzen maakt be kend, dat vanaf heden ter se cretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van de gemeenteraad, noodzakelijk geworden door het overlijden van de heer M. L. van Li^re. Terneuzen, 2 December 1953. De voorzitter voorncemd, P. Teilegen. In de haven van New Port (South Wales) is Donderdag het 500 brt. metende Nederlandse m.s. „Noordland" aangevaren door een cp drift geraakt Noors stoomschip, de 2183 ton meten de „Tarva". Daarna voer de Tarva nog een Brits motorschip, de 5380 ton metende „Tashinia" aan. Er wordt een onderzoek in gesteld naar de schade. De Noordland is eigendom van de N.V. motorschip Zuidland te Rotterdam. I De algemene vergadering der V. N. heeft Donderdag met 42 tegen 5 stemmen bij 10 onthou dingen een resolutie aanvaard, waarin uiting wordt gegeven aan „ernstige bezorgdheid" over de beschuldigingen, dat de Noordelijken in Korea wreedhe den bedreven zouden hebben. De Sowjet-groep stemde te gen. ZATERDAG 5 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Koor; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den: 9.40 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Franse chansons; 10.35 Gram. 11.00 Voor de zie ken; 12.03 Gram.; 12.30 Mede delingen; 12.33 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 14.00 Boekbespreking- 14.10 Gram.; 14.20 Eng. les; 14.40 Koor; 15.00 Kunst; 15.40 Orkest; 16.00 Ork.; 16.20 Gram.; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 17.55 Sport; 18.00 Voor de jeugd: 18.15 Week overzicht; 18.25 Koor; 18.45 Bui- tenl. correspondenties19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Pari. overzicht; 19.30 Gram.- 20.25 De gewone man; 20.30 Causerie; 20.50 Gram.; 21.00 Gev. progr.; 21.50 Gram.; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.1o Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUMII: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Beiaardspel; 8.30 Sinterklaasviering; 8.40 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Causerie- 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Gev. muziek; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Ork.; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia-, 13.20 Reportage; 13.25 Dansmuziek; 13.50 Sport; 14.05 Gram.; 14.20 Klankbeeld; 14.40 Volksdansen; 15.05 Reportage; 15.15 Kinder - matinée; 16.15 Orkest; 17.00 Re portage; 17.05 Orgel; 17.15 Ra- dioklaasjournaal; 17.30 Jam session; 18.00 Nieuws; 18.20 Dansmuziek; 18.40 Reportage; 18.45 Sinterklaasprogramma; 19.30 Deze week besloten met Sinterklaas; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.05 Gram.; 20.55 Re portage; 21.00 Franse liedjes; 21.25 Soc. commentaar; 21.40 Gev. programma; 22.40 Hoor spel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.15 Ethnologische muziek; 16.00 Gr.; 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gr.; 19.45 Orkest; 21.15 Accordeon- i muziek; 21.30 Gram.; 21.45 Ac cordeon-, 22.00 Nieuws; 22.15 I Verzoekprogramma; 23.00 Nws.; I 23.05 Gram. V 22. Op de terugweg naar Wograms burcht maakt Svitjold Eric deelgenoot van zijn voornemen, zijn leven te zullen wijden aan de bescherming van vrouwe Godelinde en haar kind. Er is een klare, ge laten rust over hem gekomen, die zich op zijn gelaat weerspie gelt. Als hij uitgespro ken is kijkt Eric hem bewogen aan. „Uw besluit verheugt mij, trouwe vriend," zegt hij. „Ik had niet anders ook van U ver wacht. Doch gij zult niet alleen zijn bij de uitvoering van uw taak. Ik zal U zoveel in mijn vermogen is bijstaan!" „Ik dank U, heer Eric," antwoordt Svitjold ontroerd. Terug op de burcht gekdmen geeft de Noorman snel zijn be velen. „Laat onmiddellijk twee Dra- kars zeilklaar maken. Zorg dat er proviand en voldoende water aan boord komt! En gij, heer Svitjold, GROTE VERLOTING- Muziekvereniging „De Volharding", Zaantslag Zaterdag 5 December, des 's avonds 8 uur, bij de heer R. J. VAN DE VEKE. Nog enkele loten beschik baar. Haast U. Zaterdag 5 December a.s. aanvang 2.30 uur ZAAMSLAG-DRIEWEGEN op het nieuwe Sportterrein Entrée 35 ct.; kinderen tot 12 j. 10 ct. Donateurs vrij. TE KOOP: (lopers). Nieuwendijk 69, Axel. wilt ge zo goed zijn vijftig van on ze beste krijgers voor de tocht uit te zoeken. Zodra alles gereed is, vertrekken wij!" Na zijn bevelen te hebben ge geven gaat hij Winonah op de hoogte stellen. Terwijl hij hiermee nog bezig is, komt Erwin het ver trek binnenhollen, op enige afstand gevolgd door Pum Pum. „Fatir, fatir!" roept hij. „Toe, laat mij met U meegaan!" „Meegaan?" herhaalt Eric, terwijl hij nadenkend de stevige knaap aanschouwt, die hem al tot de schouders reikt. Na een kort ogenblik knikt Eric goedkeurend, ,,'t Is goed, ge moogt meegaan," laat hij er op volgen. Winonah, die bezorgd toekijkt wordt nu door Eric gerustgesteld. „De onverlaten hebben slechts een kleine voorsprong. Wij zullen met onze snelle Drakars hen spoedig in halen. Er kan onmogelijk veel ge beuren." „Als gij het goedvindt, moet het maar," zegt zij, terwijl haar trek ken zich ontspannen tot een glim lach. „Pas maar goed op Fatir, Erwin," voegt zij er plagend aan toe. „Meesteres hoeven niet-ongerust te zijn, Pum Pum gaan mee om op Erwin te passen," zegt cle dwerg trots. „En wie moet er dan op U pas sen, kleine man?" vraagt Eric lachend. „Pum Pumzijn geen kleine man," zegt het kereltje veront waardigd, terwijl hij zich op zijn teentjes verheft en de borst uit zet. „Pum Pum kunnen heel goed op zichzelf passen!" „Nu, als iedereen dan op iedereen past, moet het wel goed gaan," be sluit Winonah vrolijk. Intussen is alles klaar voor het vertrek. De mannen schepen in en weldra kiezen de Drakar's met bolle zeilen statig het ruime sop. Zullen zij er in slagen de laffe ontvoerders in te halen? b het goud van deze nng. Zij schonken elkiu het een- TOudigste, edelste Beraad cl», bewijs Tan hun liefde. Wb to feilloos b in zijn keuze kan met een gerust halt toekomst tegemoet gaan. Zij wisten het: een H.DZ Tetlovingsring wil zeggen Het Duurzaamst Zinnebeeld. Dfirom deze Toegloze ring', Tan lerend goad, met n«s l het djkskeur bet UDZatmiï- Nieuwstraat 14 Teraeusea vers of uit blik 25 cent per 100 gram steeds vers 42 cent per 100 gram lekker en goedkoop 25 cent per 100 gram is veel goedkoper dan margarine. 60 cent per 500 gram Fa E. A. i.l sa haart Vlooswijkstraat PRESTATIE van de ZWITSERSE Horloge-industrie Reparatie-inrichting voor Gouden- en Zilveren Werken Uurwerken

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3