We zien vooruitgang CHINEZENWIJK Mossadeq voor zijn rechters CY RADIO? w Meer televisie-uren Meer export Meer ongelukken Verslag van het Ministerie van Sociale Zaken Hoe de ex-premier vluchtte Australische reactie op de verklaring van minister Sunarjo Jubileum St. Nicolaas Reclame Zweedse inventaris voor kleuteronderwijs in St. Maartensdijk De „vliegende schotels" Philippijns dementi MM Neef van Faroek kreeg 15 jaar VAN KRIEKEN Boeganda Nieuwe regeling der lerarensalarissen Wat brengt de TWEEDE BLAD Donderdag 3 December 1953 8e Jaargang No. 3014 LOONCONTROLEDIENST WAS ACTIEF Het beste bed ooit gemaakt I Cm lju Sang ALS ST NICOLAAS INKOPEN DOET. INDONESIË ITogek.1 NOORD STRAAT 70 TERNEUZEN VRIJE ZEEUW In Sint Maartensdijk op het eiland Tholen is Dinsdag een complete inventaris voor een kleuterschool namens de Zweed se vereniging „Radda Barnen" (redt de kinderen), overgedra gen aan het bestuur van de nutskleuterschoolstichting. Zoals bekend is, heeft deze Zweedse vereniging 40 kleuter, scholen in het .rampgebied, die de inventaris geheel of gedeel telijk verloren, verblijd met een geheel nieuwe inrichting. De waarde van deze kostbare ge schenkzendingen bedraagt to taal ongeveer een kwart millioen gulden. Twee kleuterscholen, één in Zuidland en één in Moerdijk, hebben reeds een nieuwe Zweed se inventaris ontvangen. In Sint Maartensdijk droeg de kringsecretaris van het Neder, landse Roode Kruis op Tholen een zending kindermeubels, ontwikkelings- en ander spel materiaal alsmede een complete keukeninrichting namens „Rad- da Barnen" aan de burgemees. ter van deze gemeente over. De ze gaf op zijn beurt het fraaie geschenk weer aan de voorzit ter van de nutskleuterschool. stichting, de heer J. Arendsen. Binnen enkele dagen zal ook in Poortvliet een complete kleu terschoolinventaris worden overgedragen. In een reeds lang verwachte televisie-nota heeft onze regering haar sdandpunt voor de komen de televisieprogramma's bekend gemaakt. In deze nota verklaart minister Cals, dat de omroepers»- organisaties in feite de aange wezen instellingen zijn, om de programma's van de televisie te verzorgen, echter onder super visie van de overheid. De samen stelling van de programma's zal aan de samenwerkende omroep verenigingen worden overgelaten maar naast deze programma's eist de regering ook haar zend tijd voor een meer algemeen pro gramma. De grote vraag is nu, of de omroepverenigingen hiermede accoord gaan, daar zij fel gekant zijn tegen een algemeen pro gramma, wat een eventuele goe de indruk van haar „eigen" pro- Het verslag van het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid over 1952 bevat een voorwoord van minister Suur- hoff, waarin hij over de loonpo litiek het volgende zegt: De loonpolitiek behoefde in het betreffende jaar geen verande ring te ondergaan. In dit verband dal men heeft in het min of meer objectieve systeem van de alom meer toegepaste methode der werkclassificatie, waardoor de beloning der arbeiders op meer verantwoorde wijze kan worden afgestemd op de mate van vak kennis, ervaring en verantwoor delijkheid. Het geringe aantal stakingen zij opgemerkt, dat het aantal jn 1952, n.l. 38, en de weinige door stakingen verloren gegane I iaarbij verloren gegane arbeids- arbeidsdagen lager was dan int ,agen 31.237 geven reden alle voorafgaande jaren sedert tot tevredenheid. Het gemiddeld de bevrijding. Hoewei deze arbeidsrust tot voldoening stemt, mag zij ons niet doen geloven in een algeme ne en onverdeelde voldaanheid op sociaal gebied. Binnen de grenzen, welke de economische positie des lands stelt, blijft een voortvarend sociaal beleid nood zakelijk. Bij dit beleid dienen de organisaties van werkgevers en werknemers zoveel mogelijk te worden ingeschakeld. Slechts op die wijze zal het mogelijk blijken de voor ons volk zo kostbare ar- beidsvrede te handhaven. Door de betrokken organen in de Landbouw werd aangedrongen op een loonsverhoging in deze bedrijfstak, aanvankelijk op grond van de motivering, dat de gemiddelde inkomens sinds 1948 in verschillende andere bedrijfs takken waren gestegen. Eén van dergelijke beginselen uitgaande methode is onjuist en gevaarlijk, daar bij doorvoering daarvan de loonvorming in 'n vicieuse cirkel zou geraken. Bovendien zou het loon geen bedrijfseigen karakter dragen en zou geen rekening worden gehouden met de be kwaamheden en prestaties der betrokken werknemers. Uit een inmiddels verschenen werkclassificatie-rapport in de landbouw bleek intussen, dat 'n verhoging van de lonen in die bedrijfstak verantwoord was. Deze werd daarop verwerkt in de nieuwe regelingen van lonen en andere arbeidsvoorwaarden voor de akker- en weidebouw en de veehouderij. De looncontroledienst heeft in vele bedrijven een onderzoek in gesteld naar de naleving van de loonvoorschriften en andere ar beidsvoorwaarden. In talrijke ge vallen werden afwijkingen van de rechtens geldende lonen ge constateerd. In het jaar 1952 werden 13.078 ondernemingen met in totaal 265.047 werknemers bezocht. Van deze ondernemingen waren er 7.162 of bijna 55 pCt op enigerlei wijze in overtreding. Aan 100.061 werknemers werd 'n afwijkend loon uitbetaald en wel aan de meesten, n.l. 85.348, een te hoog loon; 14.713 werknemers ontvingen een loon, dat lager was dan het hun rechtens toekomen de. Het instellen van een straf vervolging werd ook nu slechts als ultimum remedium gebruikt. Slechts in 411 gevallen of nog geen 6 pCt van het aantal over tredingen moest proces-verbaal worden opgemaakt. Overigens werd volstaan met het geven van mondelinge en schriftelijke waarschuwingen. ARBEIDSRUST. De in ons land voorbeeldige ge handhaafde arbeidsrust is mede te danken aan het vertrouwen, aantal betrokken arbeiders be droeg 3451. Voortgegaan werd met de voorbereiding van een herziening in breed verband van de thans in verschillende wetten neerge legde veiligheidsvoorschriften. Het ligt in de bedoeling de bepa lingen omtrent de veiligheid, nu voorkomende in de stuwadoors wet, de steenhouwerswet 1921 en de caissonwet, op te nemen in de in voorbereiding zijnde nieuwe veiligheidswet. De teruggang van het aantal in Nederland werkende Belgische grensarbeiders duurde voort. De oorzaak hiervan is gelegen in de omstandigheid, dat de Belgische arbeiders wegens de lagere lonen in Nederland er minder voor ge voelen hier te lande arbeid te aanvaarden. gramma zou kunnen benadelen. Deze verantwoordelijkheid ach ten zij te groot. In zijn nota ver klaart minister Cals verder, dat deze bezwaren niet gelden voor een televisie, die pas kort bestaat en slechts een beperkte zendtijd tot haar beschikking heeft. Het plan is echter, om tot een vaste zendtijd te komen van twaalf uur per week, wat niet zou leiden boven de financiële draagkracht. Voor financiering van het tele- visiebestel is de regering bereid, renteloze voorschotten te ver strekken. Tenslotte wil men ook de re clame hierin betrekken. De be zwaren tegen de reclame per televisie zijn echter van dien aard, dat door de minister eerst de mogelijkheid voor goede TV- reclame zal worden onderzocht, waarvan de Tweede Kamer op de hoogte zal worden gehouden. ECONOMISCHE ZAKEN. Bij de bespreking over de be groting van Economische Zaken in de Tweede Kamer heeft mi nister Zijlstra verklaard, dat de Nederlandse export zich bevredi gend ontwikkelt. In vergelijking met vorig jaar is de export over het derde kwartaal van 1953 in volume 20 hoger dan in het derde kwartaal van 1952. Bovendien verwacht men, dat de investeringen in ons land, die ook hoger zijn dan verleden jaar, nog zullen worden uitgebreid, hoewel het moeilijk zal zijn, om de doelstelling van 1800 milüoen gulden te bereiken. Wat betreft de industrialisatie zou de minis ter het toejuichen, indien zou worden overgegaan tot een grote spreding van de industriefinan ciering, door middel van het systeem van kleine aandeelcou pures. Hierdoor zou de arbeids intensieve productie gestimuleerd worden, wat voor een land als het onze uitermate noodzakelijk is. Volgens prof. Zijlstra komen de nieuwe belastingmaatregelen overeen met de te volgen in dustrialisatie-politiek en is, de gegeven omstandigheden in acht genomen, het streven van de minister gericht op een active ring van de kapitaalmarkt, wat de industriefinanciering weer ten goede komt. De leiding der Amerikaanse luchtmacht heeft naar 75 van haar bases, overal ter wereld in het buitenland speciale foto grafische apparaten doen toe zenden, waarmede men wil po gen het geheim der z.g. „vlie gende schotels" te doorgronden. Dit besluit werd genomen na dat van verscheidene dezer ba ses rapporten waren ontvangen over waarnemingen van deze voorwerpen. onbeperkte garantie geruisloos HAZEL IE DOEN» EN STAA\ WARE N F A RIEKEN TE ZEVENBERGEN In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. ONGEVALLENWEEK. Opmerkelijk is het aantal on gevallen, dat deze week in ons kleine landje plaats vond. Het treinongeluk op het traject ZwolleMeppel, het auto-onge luk bij Waddinxveen, het auto ongeluk bij het Wilhelmina- kanaal, om er slechts enkele te noemen. Hoewel verschillende ongeluk ken goed afliepen, waren er toch ook 7 doden te betreuren tenge volge van verdrinking. De oor zaken hiervan zijn verschillend, maar een waarschuwing houden zij toch wel in, niet alleen voor de bestuurder van een voertuig, maar ook voor de overheid. Het is zaak, dat op de reeds goed be veiligde wegen, ook aandacht wordt besteed aan de beveiliging van punten, die op het eerste ge zicht geen gevaar inhouden. Voor de bestuurder is een grote voorzichtigheid en zelfbeheersing een eerste vereiste, om ongeluk ken te voorkomen. UNIE MET INDONESIË OPGEHEVEN? In Indonesische regeringskrin gen is bekend gemaakt, dat In donesië zich thans voorbereidt op de oppheffing van het Unie statuut met Nederland. Hierbij zal het grondgebied Nieuw-Gui- nea bij de republiek Indonesië worden ingevoegd. Of hier sprake zal zijn van een eenzijdige opheffing van het sta tuut is niet bekend, maar wordt wel waarschijnlijk geacht, omdat van Nederlandse regeringszijde nog niets is vernomen en men hier alleen wacht op de dingen, de komen gaan, wat in dit geval wel de beste oplossing is. wordtert 5x zoveel woror ner meesre ge aan snoepgoed be steed gekocht ais normaal wordt er 42% meer geld uitgegeven aan de herenmode dan aan de damesmode wo rdternahet snoep, en speelgoed het meest handschoenen gekocht 3x zoveel als normaal Ramon Magsaysay, president van de Philippijnen, heeft cate gorisch tegengesproken dat hij of de vice-president binnenkort naar Formosa zouden gaan om met Tsjiang Kai-Sjek te spre ken over een Aziatisch defensief verdrag, zoals in berichten uit Taipeh was gezegd. vorden er in de week toor 5 Dec.meer uif- iaven voor dranken ge- aan, dc weken wordt het meeste geld in warenhuizen be steed Het wordt weer St. Nicolaas en vindt U dan ook dat de maand December de langste maand van het jaar is? Hebt U dan ook al tijd zoveel moeite om het einde van die maand te halen met een platte portefeuille? Zonder twij fel wel denken wij en hoe dat komt toont U de bijgaande beeld grafiek waar U kunt zien hoe veel zij die niet in St. Nicolaas geloven uitgeven aan hen, die on wrikbaar in de overtuiging leven om 's morgens iets uit hun schoen te halen. En er komt heel wat in die schoen lijkt ons als wij zo eens het grafiekje bekijken. Het zijn niet alleen die grote hoe veelheden speelgoed en zoetig heid die ons zo merkwaardig veel voorkomen maar het zijn die handschoenen. Zo tegen 5 De cember geeft schijnbaar de helft van Nederland de andere helft 'n paar handschoenen. En mocht U bedenkelijk het hoofd schud den, bedenk dan dat ook Uw uit gave deze tekening bepaalde en misschien waren het wel die dure handschoenen voor Uw vrouw of Uw man, waarvoor U nu reeds weer nieuwe hebt ge kocht. De voormalige Perzische pre mier, de 72-jarige Moh. Mossa deq, die voor een krijgsraad we gens verraad terechtstaat, heeft de openbare aanklager uitge daagd voor 'n worstelwedstrijd. Hij maakte de toeschouwers beurtelings aan het huilen en het lachen toen hij zijn ont snapping uit zijn huis beschreef, toen dat in Augustus door sol. daten en een woedende menigte werd belegerd. De aanklager vertelde de rechtbank dat Mossadeq sterker was dan hij er uitzag en kans had gezien over een tuinmuur te springen om te ontsnappen. Mossadeq wees op de voorzit ter van de rechtbank, generaal Hasrollah Moghbelli en zeide „als ik kwaad ben ben ik ster ker dan u, generaal", en zich wendend tot de aanklager, ver klaarde hij „als u het toestaat zal ik met genoegen een partij worstelen met de aanklager. Als ik hem sla, heb ik het bewijs geleverd. Als hij mij staat is dat mijn straf". De rechters konden een glim lacht niet onderdrukken en de aanklager bedekte zijn gezicht met zijn handen om zijn lachen te verbergen. Bij het verhaal van zijn ont snapping zei Mossadeq dat, zij op 19 Augustus ongeveer om 12 uur .besloten te vertrekken. Mijn lieve vrouw kwam tot mij en zei „Mijn lieve man, wij moeten gaan". „Ik heb haar toen gezegd te gaanIk ben bereid mijn kinderen vaderloos te zien, maar niet moederloos. Breng je in veiligheid, wat mijn lot ook moge zijn, laat het komen. Ver geef mij mijn fouten". Verschillende vrouwen barst ten in luid snikken uit toen Mossadeq dit zeide en toen hij 100) Nadruk verboden. Op de bijeenkomsten brachten de leden de beloofde som mee en wie de hoogste interest bood kreeg het gehele bedrag voor die maand. De biedingen werden op dichtgevouwen papiertjes ge schreven, die werden ingeleverd en tijdens de vergadering ge opend. Zij, die het geld niet nodig hadden, boden niet mee. Soms bedroeg de interest wel tien per cent en het kon zelfs gebeuren dat de interest nog hoger werd, als een lid het geld hard nodig had. Zo kon een lid, dat tien dol lars had gegeven voor die maand, een dollar interest krijgen. De leden, die niet meededen aan het bieden en tot het einde wachtten, waren het voordeligste af. De trekking vond eens in de maand of eens in de twee maanden plaats en de ingelegde bedragen waren wisselend. Het was een coöperatief spaarsysteem, dat de hoogst mogelijke rente verzeker de. Zulk een vereniging bestaat uitsluitend uit mannen en vrou wen, die elkaar kennen of die bekend zijn aan het bestuur, de tsung, waarvan de naam tsung- hwei is afgeleid. Het bestuur is er moreel verantwoordelijk voor dat zij, die reeds hebben getrok ken, hun maandelijkse spaarsom blijven betalen en zich niet terug trekken. Zulke spaarverenigingen bestaan in verschillende vormen. Er zijn er, die het systeem van het rentegeven niet kennen. De hele lijst van maandelijkse trek kingen en progressieve interest wordt bij het begin vastgesteld en precies in dollars en centen be rekend. Zij, die vroeg opnemen, betalen een hogere interest en zij, die laat opnemen, betalen minder. De trekkingen vinden dan plaats door het werpen met dobbelste nen, en het maandelijkse totaal bedrag gaat naar wie het hoogste aantal ogen gooit. Het schrifte- Australische autoriteiten toon den zich Dinsdag niet veront rust door de verklaring van de Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, de heer Su narjo, dat de Indonesische re gering thans- voorbereidingen treft voor het spoedig invoegen van Westelijk Nieuw-Guinea bij de republiek van Indonesië. De ze autoriteiten zeiden, dat zij de Indonesische regering er van verdachten „toneel te spelen" om indruk te maken op de In donesische kiezers ten aanzien van de souvereiniteit over Nw.- Guinea. Functionarissen van 't Australische gemenebest voeg den hieraan toe, dat zij van me ning waren, dat de Indonesische regering niet de bedoeling^heeft positieve stappen te doen. Officiële functionarissen zei. den, dat een proclamatie van Indonesische souvereiniteit over lijke contract is altijd volgens een bepaalde formule opgesteld en luidt: „Als twee hetzelfde aantal ogen werpen, wint degene, die het eerste heeft gegooid. Als een dobbelsteen schuin blijft staan moet hij worden neergetikt. Als een dobbelsteen boven op een an dere komt te staan, moet hij om laag worden gezet met dezelfde kant naar boven. Het is aan de leden verboden om bij de trek kingen andere zaken te verreke nen." Elsie Tsai was een van die merkwaardige meisjes, die het hoofd koel houden als zij verliefd zijn. Op haar bureau stond een klein leren lijstje met de portret ten van haar ouders. Zij stuurde geld naar huis wanneer zij maar enigszins kon, maar er kwamen soms een maand lang geen brie ven. Haar gelukkigste dagen wa ren wanneer zij brieven kreeg van haar moeder of van haar vriendinnen thuis. Zij liet Tom een paar brieven van haar moe der lezen, die zij speciaal bewaar de in een juwelenkistje met een slot, en die haar kostbaarste bezit vormden. Het was een mooi kistje met lettertekens op een etiket, die het beste te vertalen waren met „Woorden van een moeder". Het handschrift van Elsies moeder droeg de kenmerken van een intellectueel milieu. Tom Nederlands Nieuw-Guinea niet de feitelijke toestand, dat Ne derland dit gebied bestuurt, kon veranderen. Voorts zeiden zij, dat de Australische contacten met Indonesië er zeer sterk op gericht zijn op de hoogte te blij ven, of de Indonesische rege ring drastische maatregelen overweegt om haar huidige po sitie te veranderen. De procla matie van Indonesische souve reiniteit over Nederlands Nieuw- Guinea zou voor Australië geen betekenis hebben, doet Indo-" nesië ook aanspraak op Weste lijk Nieuw-Guinea gelden. Ne derland voert het bestuur over dit gebied en de Nederlandse souvereiniteit wordt door Australië erkend. De autoriteiten voegden hier aan toe, dat indien Indonesië zou trachten in werkelijkheid de souvereiniteit uit te oefenen, Australië nieuwe stappen zou moeten overwegen, mogelijk op internationaal niveau. Australië heeft met het oog op Austra. lisch Nieuw-Guinea, dat aan het Nederlandse gebied grenst, er zeer groot belang bij, dat er in dit gebied vrede en rust heerst. voortging nam het snikken nog toe. „Mijn vrouw verliet mij. Ik bleef alleen achter met drie mi nisters". Hoessein Fatemi had, naar hij zeide, de bunker waar in zij een schuilplaats hadden gezocht, reeds verlaten. Mossadeq sloeg zich op de borst en zei: „Ik heb hun ge zegd, ik ga niet met u mee. Ik wil gedood worden om mij voor mijn land op te offeren". Maar, volgens Mossadeq, heeft een minister hem gezegd: „Als u blijft, blijven wij ook. Dat wil zeggen, dat wij dan ook gedood zullen worden". Toen had Mossadeq besloten over de muur te vluchten en zich in veiligheid te stellen. De voordeur werd geramd door zeer zware tanks en de kogels vlogen over de muur. „Wij vonden een ladder en ik achtte dat een geschenk van de Heer", verklaarde Mossadeq. Maar hij was er niet zeker van, of de ladder sterk genoeg was en daarom „zond ik eerst twee stevige mannen over de muur om te kijken wat er gebeurde". De twee mannen hadden de andere zijde levend bereikt en hij had toen besloten dat de ladder het wel houden zou. Dinsdag was het de twintigste dag van de rechtszaak. Prins Abbas Halim, een neef van ex-koning Faroek, is tot 15 jaar gevangenisstraf veroor deeld op beschuldiging van ver raad. De rechtbank heeft een uitstel van de uitvoering van 't vonnis toegestaan. De prins acht zich niet schul dig en heeft verklaard een te genstander van Faroek te zijn. voelde het als een onbillijkheid, dat Elsie in zo'n omgeving was opgevoed en hij niet. De brieven waren meestal twee of drie blad zijden lang en gaven hier en daar korte, rake, vertrouwelijke be schrijvingen. „De vorst is inge vallen en de bladeren vallen van de perenbomen in onze westelijke tuin." In de winter: „Ik zit de lange avonden alleen bij de sche merige petroleumlamp." In het voorjaar: „De kleuren van de lente maken mij onrustig." In iedere brief kwamen een of twee klassieke citaten voor, die Tom niet begreep. „Elsie, je houdt erg veel van je moeder, is het niet?" „Ik lig 's nachts aan haar te denken," zei Elsie. „En niet aan mij?" „Geen bekentenissen, Tom." „Als je van mij houdt, denk je dan niet, dat je moeder mij goed genoeg voor je zal vinden?" „Wil je haar een brief in het Chinees schrijven?" „Hou me niet voor de gek. Je weet, dat ik mij zou schamen. Ik heb het gevoel, dat het alles zou bederven als je moeder mijn handschrift zag." „Tom, ik maakte maar een grapje. Ik heb haar er over ge schreven en haar alles verteld." Hierdoor voelde Tom zich aan gemoedigd. (Wordt vervolgd.) WOENSDAG werd de Ï54 M' gewonnen door: BEATRIXSTRAAT 2 TERNEUZEN Elke dag een Fietsje of Poppenwagen GRATIS. Nalinja Zalwango, de oudste zuster van kabaka (koning Moe- tsa H van Boeganda is Maan dag doodgebleven toen zij hoor de van de afzetting van haar broer door de Britse regering en zijn deportatie. Zoals bekend is, heeft de mi nister van Onderwijs, in Sep tember j.l. een nieuwe regeling der lerarensalarissen aangekon digd. In verband daarmede moest in het bezoldigingsbesluit een aantal wijzigingen worden aangebracht, waarover in de af gelopen maanden in de leraren organisaties overleg is gepleegd. Genoemde wijzigingen zijn vast gelegd in een koninklijk besluit, da -Dinsdag door H. M. de Ko- nfe'a is getekend. Dit besluit dezer dagen in de staats courant worden gepubliceerd. VRIJDAG 4 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.: 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws: 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den: 9.40 Gram.; 9.45 Schoolra dio; 10.00 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Koor; 12.03 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gev'. muziek; 13.00 Nieuws; 13.20 Franse chansons; 13.40 Gram.; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Fran se muziek; 14.30 Hier vrij Euro pa; 15.00 Schoolradio; 15.30 Ka mermuziek: 16.00 Voor de zie ken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Koor; 17.40 Gev. muziek: 18.00 Gram.18.10 Amusementsmu ziek; 18.40 Vragenbeantwoor- ding; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.10 Regeringsuitzend.; 19.30 Gram.20.25 De gewone man; 20.30 Pol. forum; 21.00 Or kest; 21.40 Gram.; 21.50 Cause rie; 22.05 Gram.; 22.45 Advents- uitzending; 23.00 Nieuws; 23.15 Dansmuziek; 23.40 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws* 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.;' 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Causerie 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de jeugd; 10.40 Koor; 11.00 Voor dracht; 11.20 Gram.; 11.30 Or gel; 12.00 Orkest; 12.30 Medede lingen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Dansmuziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Piano; 14.50 Voor dracht; 15.10 Koor; 15.30 Lichte muziek; 16.00 Gram.; 16.30 Cau serie; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Lichte muziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Verzoekprogramma; 18 45 Hoorspel; 19.00 Kinderliedjes* 19.30 Causerie; 19.50 Berichten1 20.00 Nieuws; 20.00 Boekbespre king; 20.15 Zang; 20.30 Vraagge sprek; 20.40 Causerie; 21.00 Voor de jeugd; 21.35 Kwartet* 21.55 Weekoverzicht; 22.10 Lichte mu ziek: 22.40 Causerie; 22.45 Ge bed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws* 13.15 Orgel; 14.00 Schoolradio: 15.30 Opera; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Opera; 18.30 Voor de sol daten: 19.00 Nieuws; 19.40 Gr.; 19.50 Kinderweelde; 20.05 Gr. 20.15 Orkest; 20.55 Kunst; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Cau serie; 22.45 Gram.23.00 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5