West-Duitsland en de jongste Russische nota Persconferentie van Eisenhower De besprekingen te Panmoendjon zone Bermuda, centrum van de wereldpolitiek WEERSVERWACHTING. HOOGWATER Aanval op McCarthy De mijnbouw in Oost-Duitsland Engelands positie ars de Suezkarsaa? Rijksdiensten op 2 Januari gesloten Rumoer om Kesselring ZON- EN HAANSTANDEN DONDERDAG 3 DECEMBER 1953. 9e Jaargang No. 3014. Gagerust sen avondje uit... ATLANTISCHE ^^SOCEAAN Twee millioen Britse asbaicfers in staking Prins Bgrnbardfonds zond ielegram aan Kamerleden Churchill naar Bermuda vertrekken Landbouwprijsindexcijfers October 1953 Een politieke conferentie in Neiv Delhi Blijde gebeurtenis in Luxemburg Ongeregeldheden in Tibeih Maatregelen iegen Mau Mau De emsch-Briise betrekkingen Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. De West-Duitse regeringspar tijen hebben hun beraad over de voorstellen tot wijziging der grondwet om een Duitse bewa pening mogelijk te maken, be ëindigd. Tot voor de verkiezingen stel de de Westduitse regering zich op het stadpunt, dat een aanpas sing der grondwet aan de E.V.G. niet nodig was. Nu zij de voor een wijziging der grondwet no dige meerderheid van twee derde zowel in de bondsdag als in de bondsraad heeft verkregen, heeft zij gemeend aan alle onze kerheid een einde te moeten ma ken en door de aanvulling der grondwet de beslissing over het verdrag uit handen van het staatsgerechtshof te moeten nemen. De voorgestelde aanvul lingen strekken ertoe, de ver dedigingszaken aan de federale regering op te dragen en deze te machtigen door 'n wet de dienst plicht af te kondigen. Aan» de bondspresident zal het recht der benoeming van officie ren en onder-officieren worden gegeven. Voorts wil men in de grondwet uitdrukkelijk verkla- Advertentie) De vaat houdt U niet langer tegen Zo'ji berg afwas behoeft Uw ge zellig avondje-uit niet meer in de war te brengen, of U ruwe „afwashanden" te bezorgen. Met Castella Vaatwas is Uw afwas zo aan de kant en blijven Uw han den zo zacht als fluweel. Een lepeltje Castella Vaatwas ont- ontwikkelt een teil vol actief sop, dat blijft doorschuimen, tot het laatste bordje gereinigd is. Alle vet, alle vuil en aanslag verdwij nen in een ommezien, U heeft dit wondermiddel (Castella Vaatwas kost maar 25 cent per pak) toch in huis? ren, dat deze niet in strijd is met het van kracht worden van het E.V.G.-verdrag. Dit gebaar, dat Bonn aan de vooravond van Bermuda wenst te maken, doet natuurlijk niets af aan de overtuiging, dat de Rus sische nota de overeenkomst der Westelijke staatslieden een an dere inhoudt heeft gegeven dan aanvankelijk was voorzien. De belangstelling voor de conferen tie staat daarom ook in Bonn ge heel en al tegen de achtergrond van een mogelijke conferentie der vier in Berlijn. Bondskanselier Adenauer heeft zijn kabinet verslag uitgebracht over de stand der voorbereidin gen voor deze conferentie en de mate, waarin Bonn hierin ge mengd is. Hij deelde mede, dat de bondsregering thans uitge breide onderhandelingen met de Westelijke geallieerden voert over het antwoord, dat aan de sche vlag naast die der Russen zal moeten worden ge- lijke mogendheden wappert, her geven j innert te zeer aan de tijd van het Dr Adenauer deelde mede, dat verdrag van Potsdam. Overigens hij reeds uitvoerig door de Ame- ziet men wel in, dat Berlijn om rikaanse commissaris was inge- j practische redenen wel de ge licht over de wijze, waarop de j schikste stad voor de conferentie Westelijken wilden antwoorden, zal blijken. dienen de Russen thans door een wijziging van hun houding te genover het Duitse probleem te bewijzen, dat het hun ditmaal ernst is. Overigens blijft men in Bonn sceptisch ten aanzien van de conferentie der vier. Men ver wacht, dat de Russen deze slechts zullen willen gebruiken om het Europese leger op het zwakste punt, namelijk in Frankrijk, de beslissende stoot te geven. Het gebaar dat men in deze dagen in Bonn maakt, houdt dan ook het advies in, dat dr Adenauer de staatslieden op Bermuda zal geven: in elk geval vasthouden aan de lijn, die men tot nu toe ter verzekering van de Westelijke veiligheid heeft gevolgd. Tegen de mogelijkheid dat de conferentie met de Russen in Berlijn, en wel in het in de Ame rikaanse sector gelegen gebouw van de geallieerde controleraad zou worden gehouden, zijn te Bonn bepaalde psychologische bedenkingen gerezen. Dit ge bouw, waar nog altijd de Russi- Weste- Het Duitse standpunt ten aan zien van de samenkomst met de Russen vatte de bondskanselier samen in de opmerking, dat nie mand zozeer bij deze besprekin gen belang heeft als Duitsland, doch dat het daarbij noodzakelijk zou zijn, dat de Westelijke landen een gemeenschappelijk en stabiel front zouden vormen. Naar de opvatting van regeringskringen in Bonn dient dit front reeds tot uiting te komen bij de vaststel ling van de agenda voor een sa menkomst. Van Duitse kant wenst men nu het Duitse vraag stuk voorop gesteld te zien, en men geeft te verstaan, dat men vreest, dat een verbinding van dit vraagstuk met de erkenning van communistisch-China slechts tot onnodige verlenging van de besprekingen zou kunnen voeren. Naar de Westduitse opvatting AMERIKA ARIJS WASHINGTO BERMUDA AFRIKA Nu de reeds veelbesproken Bermuda-conferentie staat te be ginnen, komt deze kleine eilan dengroep in de belangstelling van de gehele wereld te staan De Bermuda-eilanden, de Brit se kolonie waar de grote drie zul len confereren, liggen in de At lantische Oceaan, ongeveer 1200 mijl van de oostkust van Noord Amerika op de 32ste breedte graad. De groep bestaat uit hon derd grotere en twee honderd medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Weinig verandering. Droog weer met opklaringen en in de ochtend hier en daar ne vel. Matige tot vrij krachtige zui delijke wind. Weinig verandering in temperatuur. VRIJDAG 4 DECEMBER. Rreskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.18 0.53 1.33 1.43 n.m. 12.31 1.06 1.46 1.56 ZON MAAN op onder op onder Dec. 4 8.29 16.31 6.40 14.27 5 8.31 16.30 7.51 15.20 6 8.32 16.30 8.57 16.04 7 8.33 16.29 9.54 17.03 vijftig kleinere eilandjes, waar van er slechts 16 zijn bewoond. De gezamenlijke oppervlakte is nog geen 50 km2. Toch wonen er ongeveer 38.000 mensen, waarvan éénderde deel blanken zijn. De overige bewoners zijn kleurlin gen. De hoofdstad Hamilton op het eiland Mainhand bezit een haven, die om zijn helder water en zijn prachtig gevormde koraalriffen bij toeristen en zeelieden bijzon dere bekendheid verwierf. Het toeristenverkeer is één van de belangrijkste bronnen van in komsten op deze welvarende eilandengroep. In de zomer ko men er vooral Amerikanen hun vacantie doorbrengen, maar ook des winters zijn de eilanden met hun subtropisch klimaat druk be zocht, dank zij de bekendheid, die zij als winterkuuroord verkregen. Een andere bron van inkomsten is de verbouw van groenten, die vooral naar de Verenigde Staten van Noord Amerika wordt uitge voerd. In 1951 voerden de eilanden in het geheel niets naar Nederland uit, doch ons land exporteerde voor bijna anderhalf millioen gulden daarheen. De Bermuda-eilanden ontlenen hun naam aan de Spaanse zee man Juan de Bermudez, die de groep in 1515 ontdekte en er in zijn scheepsjournaal melding van maakte. Bijna een eeuw later, in 1609, leed de Engelse koopvaar der Georg Somers voor 'de kust van één der eilandjes schipbreuk en betrad voor zover bekend, als eerste blanke de eilanden, die naar hem ook wel de Somers eilanden (Somers islands) worden genoemd. Twee millioen arbeiders in de Britse scheepsbouw en machine- industrie hebben Woensdag een staking van 24 uur gehouden. Vijfduizend scheepswerven en fabrieken werden door de staking getroffen. De staking, bedoeld ter onder steuning van een eis van 15 per cent loonsverhoging, kost het land ongeveer 10 milioen pond door productieverlies. Het was de ernstigste staking in Engeland sinds de nationale staking is 1926. Het overgrote deel van de drie millioen leden van het vakver bond heeft het werk neergelegd. In verschillende plaatsen heb ben vrouwelijke employées de staking geboycot en de posters genegeerd. Bij de Fordfabrieken hebben de 17.000 arbeiders zich gemeld voor het werk, nadat de bedrijfsleiding beloofd had, de eis tot loonsverhoging te overwegen, onafhankelijk van andere werk gevers. De minister van arbeid, sir Wal ter Monckton, die beide partijen arbitrage door de regering heeft aangeboden, zal naar verwacht wordt, tussenbeide komen, als de vakverenigingen er toe besluiten, een verbod van overuren af te kondigen, dat een ernstige weer slag zou hebben op de industrie. De staking van Woensdag stond niet onder communistische leiding. De communisten slaagden er niet in de staking uit te breiden tot de arbeiders in de staatswa penindustrie en het vliegveldper- soneel. Slechts een klein deel van het personeel van hei arsenaal van Woolwich in Londen heeft het werk neergelegd. Het Prins Bernhardfönds heeft Woensdag een telegram gezon den naar leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarin het „de motivering van de afwijzing van het plan staat- loterij-Prins Bernhardfönds namelijk de baten voor de afzon derlijke instellingen zouden ge ring zijn -ondeugdelijk noemt. Het totaal bedrag van alle openbare inzamelingen beloopt circa 5 millioen gulden per jaar. De bijdrage uit de winst der staatsloterij ruim 2 millioen. De opbrengst der kinder- en zomer - zegels tezamen circa 1 millioen. Alle hierbij betrokken instel lingen aldus besluit het tele gram gaan met het plan van het P. B.-fonds accoord en heb ben vertrouwen in de verdeling door het fonds. De Britse eerste minister, sir Winston Churchill, is met de mi nister van Buitenlandse Zaken, Eden, uit Londen per vliegtuig naar Bermuda vertrokken. De beide staatslieden verlieten Dins dagavond laat onder stormach tige toejuichingen het Lagerhuis om zich naar het vliegveld te be geven. Zij hadden aan de stem ming deelgenomen over de huur wet. Churchill en Eden maken ge bruik van hetzelfde vliegtuig, dat kortgeleden het Britse ko ningspaar naar Jamaica bracht. De „Canopus" is Woensdag ochtend vroeg op het vliegveld van Shannon, in Ierland, geland. Van Shannon is de „Canopus" doorgevlogen naar Gander in New Foundland. Churchill op Bermuda aangekomen. De Britse premier,""Sir Winston Churchill is Woensdagavond op het vliegveld van Kindley nabij Hamilton (Bermuda) aangeko men voor de conferentie met president Eisenhower en pre mier Laniel van Frankrijk. President Eisenhower heeft Woensdag senator McCarthy openlijk uitgedaagd door te ver klaren, dat „vrees voor ondermij nende activiteit van communis ten tegen onze regering geen Het Westberlijnse christen democratische blad „Der Tag" meldt, dat in O.-Duitsland mijn werkers gearresteerd zijn omdat zij geprotesteerd hebben tegen het bevel de productie te ver hogen. Te Sedlitz in Saksen zijn vol gens het blad 7 mijnwerkers ge arresteerd, die handtekeningen verzamelden voor een protest resolutie. Acht waren er aange houden te Oelsnitz, eveneens in Saksen. Vier communistische partijfunctionarissen moesten daar naar een ziekenhuis wor den gebracht wegens verwon dingen, die zij bij een vechtpar tij met mijnwerkers hadden op gelopen. Volgens het centraal bureau voor de statistiek vertoont het landbouwprijsindexcijfer (basis 1946/'47 1949/'50 100) een stijging van 123 in September tot 126 in October. In de sector van de akkerbouw producten was het groepsindex- cijfer voor October nagenoeg ge lijk aan dat voor September, n.l. 135 resp. 134. Bij de groep veehouderijpro ducten werden de prijsdalingen voor rundvee, paarden en eieren overtroffen door de prijsstijgin gen voor schapen en melk, waar door het indexcijfer steeg van 1200 tot 123 (2,5 Het indexcijfer voor de groep kostenfactoren onderging een zeer geringe daling van 133 tot 132. punt zal uitmaken bij de verkie zingen in 1954". „Lang voor die tijd zal deze re gering zulke vorderingen hebben gemaakt bij het opsporen van communisten volgens het door de minister van justitie, Herbert Brownell opgestelde veiligheids program, dat dit niet langer als een ernstige bedreiging kan wor. den beschouwd. Zoals U reeds weet zijn ongeveer 1500 perso nen aan wier betrouwbaarheid wordt getwijfeld, al verwijderd. Een eerlijk, zorgvuldig en fat soenlijk onderzoek, gevolgd door resolute correctiemaatregelen, is de enige doeltreffende manier om dit noodzakelijke werk op te knappen", aldus de president op zijn wekelijkse persconferentie. Hij voegde hieraan toe: „Ik hoop dat tegen de herfst van het volgend jaar het publiek niet langer er voor bevreesd behoeft te zijn dat communisten in deze regering hun afbrekend werk doen, de doeltreffendheid zal prijzen, waarmee dit bestuur deze bedreiging van de staatsveilig heid wegneemt". Eisenhower onderschreef vol komen de verklaring van minis ter Dulles, waarin deze Dinsdag had gezegd, dat de kern van de Wanneer de Britse premier, sir Winston Churchill, volgende week uit Bermuda in Londen is teruggekeerd, zal hij zich ge plaatst vinden tegenover een hernieuwde actie van conserva tieve zijde met betrekking tot het Brits-Egyptisch conflict over de Britse basis in de Suezkanaal- zöne. Een groep van 37 parlements leden, onder wie vele, idie zich kanten tegen elke overeenkomst die de ontruiming van de basis zou inhouden, is Dinsdagavond bijeengekomen om de positie te bespreken. Men was van mening, dat de toestand veel slechter was ge worden voor Engeland tengevol ge van de verkiezingen in Soe dan, waardoor de nationale een heidspartij die de steun van Thans is officieel meegedeeld, dat op Zaterdag 2 Januari de rijksdiensten, voor zover de dienst dit toelaat, gesloten zui len zijn. Bepaald is echter dat het dienstverzuim dient te wor den ingehaald. Dit is ook aan de gemeentebesturen meege deeld. De voorbereidende besprekin gen te Panmoendjon over de te houden politieke conferentiezijn Woensdag hervat na een dag recès om de geallieerden gele genheid te geven een nieuw communistisch voorstel te be studeren. Daarin werd voorge steld de politieke conferentie te New Delhi te houden, door de Sowjet-Unie als neutraal land zonder stemrecht bijgewoond. De geallieerde afgevaardigde Dean, heeft de communisten er van beschuldigd, dat zij de conferentie door Rusland willen laten beheersen. Hij noemde het voorstel „ongelukkig en niet van werkelijkheidszin getuigend". „Wij kunnen en willen de Sow jet-Unie niet als neutraal land aanvaarden", zei hij. Ook het voorstel om het aantal verslag- gervers op de conferentie te be perken, wees hij van de hand, hoewel hij zich voor noch tegen New Delhi als plaats van bijeen komst uitsprak, zei Dean, dat hij er verheugd over was dat de Noordelijken Panmoendjon als conferentieplaats hebben opge geven. gen aan Zuidkoreaanse krijgs gevangenen die weigeren naar Zuid-Korea terug te keren. De Zuidkoreanen hielden zich rustig en luisterden beleefd naar de uiteenzetters. Na 2 uur hadden 10 krijgsgevangenen uit eenzettingen gehad. Zij bleven er bij niet naar Zuid-Korea te willen terugkeren. Hierop wer den zij door Indische wachten gescheiden van de Zuidkoreaan se krijgsgevangenen, die nog uiteenzettingen moeten krijgen. Vóór het begin der uiteenzet tingen lieten de officieren-uit- eenzetters Koreaanse volksmu ziek en 't Zuidkoreaanse volks lied langs mechanische wijze ten gehore brengen. Alle 30 Zuidkoreaanse gevan genen, onder wie 3 vrouwen, die Woensdag door landgenoten zijn Te Luxemburg is Woensdag- toegesproken, hebben nadien geweigerd naar hun land terug te keren. De uiteenzettingen hebben 7 uur geduurd. De Zuidkoreaanse luchtmacht. De chef van de Zuidkoreaanse luchtmachtstaf, luit.-generaal Tsjo Jong Doek, heeft meege deeld, dat de luchtmacht in de nabije toekomst zal worden ver sterkt met het oog op de sterkte van de Noordkoreaanse lucht macht. De generaal is uit Ame rika teruggekeerd, waar hij met de militaire autoriteiten heeft onderhandeld hierover. Een aantal officieren zal in Amerika worden opgeleid, zei hij. Volgens berichten, uit Ka- limpong in Noord-Bengalen te Calcutta ontvangen, rukken Chinese troepen op naar de grens van Tibet en Assam, klaarblijkelijk omdat in de Oost avond officieel medegedeeld datTibetaanse provincie Cham on- prinses Josephine Charlotte een geregeldheden zijn uitgebroken, blijde gebeurtenis verwacht. De toen" de plaatselijke bevolking De uiteenzet.»ngen tegenover bisschop Van Luxemburg heeft I weigerde wapens uit te leveren weigerachtige geallieerde opdracht gegeven dat in alle ker- aan de Chinese militaire autori- krygsgevangenen. j ken van het groothertogdom teiten. Woensdagochtend zijn Zuid- openbare gebeden zullen worden Ook zou een garnizoen der koreaanse officieren begonnen gehouden voor een voorspoedigeChinese troepen zijn aangeval met het geven van uiteenzettin- bevalling van de prinses. len. y J Egypte geniet een meerder heid heeft verkregen. Door enige leden van de con servatieve groep werd gezegd, dat als Engeland, na het ophou den van Britse invloed in Soedan ook nog de Suezkanaal-zöne zou verlaten, het zijn steunpunt in het Midden-Oosten verloren zou zien gaan. De critici waren evenwel niet voornemens over te gaan tot enige actie die Churchill en Eden tijdens hun afwezigheid in het buitenland zou hinderen. Zij be sloten dat zij over ongeveer twee weken, nadat hun leiders zijn te ruggekeerd zullen overwegen een motie in te dienen waarin hun weerstand tegen enige over eenkomst die een dergelijk ge volg zou hebben, tot uitdrukking wordt gebracht. Een aantal dissidente conser vatieven heeft persoonlijk ver klaard dat zij bereid zijn zelfs tegen hun eigen leiders te stem men om een onbevredigende re geling te verhinderen. Maar het wordt niet algemeen aangenomen dat de groep als geheel haar tegenstand zover zal drijven dat zij de regering in ge vaar zou brengen, of zelfs het gezag van de regering zou be dreigen. De gouverneur van Oeganda, sir Andrew Cohen, heeft bijzon dere maatregelen in het Britse protectoraat afgekondigd na be richten volgens welke er infiltra ties van de Mau Mau, de in Kenia opererende anti-Britse organisa tie van Kikoejoes, zouden zijn geweest. Amerikaanse buitenlandse poli tiek bloot staat aan ongerecht vaardigde critiek. In dit verband wees de president de eis van Mc Carthy van de hand, dat de V. S. Engeland dienen te dwingen de handel in niet-strategische mate rialen met communistisch China op te geven. De president was van oordeel dat wanneer de V. S. andere vrije volkeren" dwang gaan op leggen dit meer het kenteken van „de imperialist" dan van „de leider" zou zijn. Hij voegde hier aan toe, dat Amerika de niet- communistische landen helpt omdat eenheid onder de vrije volkeren onze enige hoop is om staande te blijven tegenover de Sowjet-samenzwering in de ge hele wereld, die gesteund wordt door de militaire macht van de Sowjets". Om deze reden zullen de V. S. hun programs voor militaire en economische steun aan het bui tenland voortzetten, ook al zul len er waarschijnlijk altijd me ningsverschillen met de bondge noten bestaan, aldus de presi dent. DE JONGSTE RUSSISCHE NOTA. Op de vraag, of de V.S. accoord zullen gaan met het Russische voorstel voor een conferentie van ministers van buitenlandse zaken der „grote vier" te Berlijn, ant woordde Elsenhower, dat hij eerst de nota nauwkeurig zou moeten bestuderen, alvorens een precies antwoord te kunnen ge ven. De vraag was z.i., of de Sow jet-Unie op redelijke wijze tege moet was gekomen aan de voor waarden, welke reeds herhaalde malen door de westelijke mogend heden zijn gesteld. De V.S. zouden bereid zijn aan de voorgestelde bijeenkomst deel te nemen, mits zij verzekerd kunnen zijn van de goede trouw van de Sowjet-Unie Eisenhower deelde mede dat hi. Vrijdagmiddag naar Bermuda vertrekt, in gezelschap van mi nister Dulles, drie functionaris sen van diens departement, de onderminister van defensie Frank Nash en de speciale advi seur van de president Jackson. McCarthy zal Eisenhower antwoorden. Senator McCarthy heeft on middellijk na de persconferentie van Eisenhower te kennen gege ven, dat hij zal antwoorden op de verklaring van de president. „Misschien zal ik morgen een verklaring afleggen", aldus de senator. De Perzische premier, Zehedi, heeft een zestigtal prominente figuren uit het politieke en han- delsleven ontboden om hem te helpen bij het opstellen van een antwoord op de jongste Britse nota die een weg zoekt om de diplomatieke betrekkingen tus sen de beide landen te hervatten. In sommige welingelichte krin gen is voorspeld, dat Perzië bin nen 48 uur er in zal toestemmen de diplomatieke betrekkingen met Engeland te herstellen. Voor het eerst sedert de ver breking van de Engels-Iraanse betrekkingen, is Dinsdag een En gels vliegtuig op het vliegveld van Teheran geland met drie vertegenwoordigers van de Boac die met de „Iranian Airways" besprekingen gaan voeren. De Britse delegatie zou Woensdag weer vertrekken. De voormalige Duitse lucht- maarschalk Kesselring doet weer van zich spreken. Kessel ring werd een jaar geleden door de Britse bezetting vrijgelaten uit de gevangenis van Werl in het Ruhrgebied en hij trad daarna terstond op het politieke toneel door zich tot president van de herleefde „Stahlhelm" te laten kiezen. In die kwaliteit heeft Kesselring zich opgewor pen als verdediger van menige wandaad der nazi's. Onlangs trad hij als militaire deskundige op in een proces tegen 'n leider van de „Volksstorm", die in de laatste dagen van de oorlog 8 mensen had laten vermoorden, omdat zij niet meer aan het zin loze „verweer" wilden deelne men. Kesselring heeft daaroij de 8-voudige moord als militaire noodzaak verdedigd. Hij is daar over in de pers scherp aangeval len als een soldaat, die in Hitier geloofde „zolang er nog een te- tionneerde". Minister Strauss heeft nu Kesselring geken schetst als een generaal die „tot het laatste ogenblik bruine vod den ondersteund heeft". De mi nister heeft beloofd in het kabi net de vraag te zullen behande len of aan zulke generaals nog pensioenen betaald kunnen worden. Voormalige Duitse ge neraals genieten een pensioen van 1500 mark per maand. Strauss een der geestdriftigste voorstanders van de Duitse her bewapening, heeft voorts de eis gesteld, dat lieden van het slag van Kesselring nooit meer iets te zeggen zullen krijgen in de Duitse militaire formaties. De in München verschijnende „Süd- deutschen Zeitung" knoopt daar de opmerking aan vast: „Het zou goed zijn, dat Strauss deze woorden in herinnering hield voor het geval hij straks inplaats van minister zonder Portefeuille minister van Defen- lefoondraad naar Berlijn func- |Sie zou worden".

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1