Franse premier wint vertrouwens votum van Nationale Vergadering m k BOZE BOEREN ENHOGE BEWAPENINGSKOSTEN De besprekingen te Panmoendjon Geen Russische voorwaarden voor bijeenkomst van „grote vier" Minister Beijen sprak voor de televisie Alarmtoestand in Manilla Nieuwe voorsteiien voor de toekomst van het Saargebied ZON-en MAANSTANDEN. De spionnage-organisatie- Gehlen WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZATERDAG 28 NOVEMBER 1953. 8e Jaargang No. 3010. Bidault trok ontslagname in He «•openings^ W. VAN LEEUWEN CO MET DECEMBER KOMT MIJN STEVIGE BROER 'T IS EEN MUNCHENER TYPE EISENHOWERS PERIKELEN Atoomv/apens alleen zijn niet voldoende „Harde Dollar" blijft een droom Reacties op de nota Rusland stelt conferentie te Berlijn voor Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Ni 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand L75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 ceaat; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 war. De Franse premier, Joseph La- rael, heeft Vrijdag in de nationale vergadering een vertrouwensvo tum gewonnen, daardoor zijn re gering gered en het mogelijk ge- ,3>fiak( de Bermuda-conferentie te wonen. fa de nationale vergadering ver kreeg hij een meerderheid van 31 stemmen; 275 afgevaardigden stemden vóór, 244 tegen. VANDAAG NOG rcclom« NDuwediepstr. 83 - Terneuzen MAATKLEDING HERENMODES WERKKLEDING Het conflict tussen degenen die het Europese legerplan steunen en de nationalisten, die zich ver zetten tegen de herbewapening van Duitsland in het kader van «le Europese verdediging, heeft gedurende dit debat dat een week heeft geduurd zijn cli max bereikt. De uitslag betreffende deze kwestie was twijfelachtig, daar het onzeker was hoe de Gaullis ten zouden stemmen. Tenslotte hebben zij besloten de regering niet ten val te bren gen in dit uiterst gewichtige sta dium van de internationale aan gelegenheden, maar Laniel hun afkeuring van het Europese legerplan te doen blijken door hem slechts een kleine meerder heid te laten behalen. Laniel heeft zijn vijf maanden •ud premierschap in de waag schaal gezet door zijn instem ming met de Europese verdedi gingsgemeenschap. De tegenstan ders van deze gemeenschap heb ben heel het debat dóór een ver woede strijd geleverd. Zij hoopten, dat de Russische instemming met een conferentie van ministers van de grote vier, die Donderdagavond is bekendge maakt, de stemming in hun voor deel zou beïnvloeden. Laniels motie verzocht de na tionale vergadering eenvoudig zijn Europese politiek, als om schreven in zijn toespraak in het begin van deze week, goed te keuren. Dit hield in de ratificatie van het E.V.G-verdrag in het be gin van het volgend jaar, nadat het conflict tussen Frankrijk en Duitsland over het Saargebied is geregeld en nadat Engeland toe stemt in een enge band met de verdedigingsgemeenschap van de zes naties. Laniel heeft de goedkeuring van zijn buitenlands beleid ge maakt tot een vertrouwenskwes tie, teneinde er zeker van te kun nen zijn dat hij bij de besprekin gen op Bermuda de steun zou hebben van de nationale verga dering. Hij had de nationale vergade ring reeds medegedeeld dat hij van president Eisenhower en Winston Churchill de verzekering kou vragen, dat de Amerikaanse en Britse troepen niet uit Europa zullen worden teruggetrokken. Tegenstanders van het E.V.G.- verdrag beweerden, dat West- duitse troepen eventueel gebruikt zouden worden ter vervanging van Amerikaanse en Britse troe pen en dat dit zou leiden tot een herleving van het Duitse milita risme. Laniel stelde een compromis motie samen, pogende de steun van zijn verdeeld parlement te winnen, doordat, het een oompro mis was, verloor hij bijna zijn mi nister van buitenlandse zaken, Georges Bidault, die Vrijdagmor gen dreigde zijn ontslag te ne men. Bidault, die een prominent ver dediger is van de E.V.G. heeft in derdaad zijn ontslag ingediend, maar na een gesprek onder vier ogen met Laniel bleek er over eenstemming bereikt. Vóór de nationale vergadering tot stemming overging, deed Bi dault een beroep op de Kamer om te volharden in Frankrijks solidariteit met het Westen on danks de nieuwe Russische nota. Deze daad van de Sowjets, zeide hij, vertegenwoordigde het resul taat van de krachtige Westelijke politiek. Bidault zei, „voor de eerste keer in lange tijd is het Russische antwoord niet negatief", maar hij verklaarde nadrukkelijk, dat de Atlantische solidariteit bewaard moet blijven. Premier Laniel had Vrijdag morgen in zijn laatste verklaring elke toespeling op Bidaults plei dooi voor Europese eenheid ver meden. Dat was het ogenblik dat Bidault woedend zijn lessenaar dichtsloeg en door zijn vrienden weerhouden moest worden de Kamer te verlaten. Laniel zei, dat de bewoordingen van de mo tie minder belangrijk waren dan de geest waarin de regering het beleid, omschreven in zijn vroe ger in het debat gehouden rede, zou ten uitvoer leggen. De zaken zagen er slecht uit voor Laniel na zijn verklaring, die de woede had opgewekt van de volksrepu blikeinen, de voornaamste voor standers van een bovennationaal Europa en die de gaullisten had mishaagd, die wensen dat de Eu ropese Verdedigingsgemeenschap zodanig wordt gewijzigd, dat de nationale souvereiniteit in meer dere mate wordt gehandhaafd. Later werd gemeld, dat Laniel de gaullisten had beloofd, dat hij aan president Eisenhower en sir Winston Churchill zou uitleggen, dat Frankrijk zijn politiek van vereniging van Europa zou voortzetten, maar dat het zou moeten zijn zonder het tegen woordige Europese-legerplan, of in ieder geval met een sterk ge wijzigde versie ervan. Het, kabinet werd gered dank zij de gaullisten, die voor het me rendeel zich van stemming onthielden. Hun leider, Chaban, zeide dat zij dit deden om een nieuwe kabinetscrisis te vermij den op de vooravond van de con ferentie op Bermuda. Volgens de stemmingsuitslag van Vrijdag is er voor het Euro- pese-legerverdrag geen meerder, heid in de tegenwoordige verga dering. De 275 stemmen, die vóór de regering werden uitgebracht, zijn het maximale aantal dat bij eengeschraapt kan worden en wanneer de ratificatie van het verdrag in stemming komt, zul len er zeker afvalligen zijn. Het grootste deel van de 100 afge vaardigden die zich van stem ming onthielden staat vijandig tegenover de E.V.G. Tezamen met de 244 stemmen tegen de regering, die Vrijdag zijn uitgebracht, is een absolute meerderheid tegen het verdrag gekant. De opstandige Hoeks hebben naar het gebied van Manilla „zelfmoordgroepen" gezonden om de nieuwe president, Ramon Magsaysay en de nieuwgekozen senatoren van het nationalis- tisch-democratische partij te vermoorden, zo heeft het hoofd der politie te Caloocan, een ten Noorden van Manilla gelegen stad, Vrijdag verklaard. De op standelingen zouden er in ge slaagd zijn tot het gebied van de hoofdstad door te dringen, niet tegenstaande de pogingen van de politie en het leger om hen op te vangen. In Manilla en de voorsteden is de alarmtoestand afgekondigd. Onlangs trokken honderden boeren uit het midden-westen der Verenigde Staten naar Washing ton om tegenover de minister van Landbouw, Ezra Taft Ben son, uiting te geven aan hun woede over het feit, dat de re gering niets ondernam om de snelle daling der "vlees-, aard- appel- en tarweprijzen een halt toe te roepen. Benson had hemel en aarde be wogen 'om deze cavalcade tegen te houden. Reeds de in October in het negende district van Wis consin (van oudsher een agra risch bolwerk der republikeinen) gehouden verkiezingen voor een zetel in het Huis van Afgevaar digden, waarmede een demo craat ging strijken, hadden aan getoond, hoe weinig hij in de gunst van de boeren staat. Een De communistische onderhan delaars hebben op de Vrijdag te Panmoendjon gehouden by een- komst voorgesteld de politieke conferentie over Korea 26 Dec. a.s. te doen beginnen. Hun geallieerde collega's heb ben daarop het voorstel gedaan de confer ntie niet eerder dan 28 dagen en niet later dan 42 dagen na de datum, waarop in de inleidende besprekingen al gehele overeenstemming zou worden bereikt, te doen begin nen. Vernomen wordt, dat de Ame rikaan Dean, de leider der ge allieerde onderhandelaars, Vrij dag een uit 11 punten bestaand voorstel heeft ingediend, dat op Van Parijse diplomatieke zijde wordt vernomen dat de Sow jet- Unie in haar nota aan de „Wes terse Grote Drie", waarin zij in stemt met een bijeenkomst der ministers van Buitenlandse Za ken van de „Grote Vier", geen vooraf in te willigen voorwaar den heeft gesteld. In de nota wordt volgens deze bron verklaard dat de vier mi nisters van Buitenlandse Zaken zouden moeten spreken over de veiligheid van Europa en Duits land. Van dezelfde zijde wordt ver der meegedeeld dat in de nota wordt verklaard dat de Sow jet- De Duitse oppositie in het Saar gebied heeft zich thans weer in het Frans-Duitse disipuut over het land gemengd en een drietal voorstellen toegevoegd aan de bestaande Saarplannen. Deze voorstellen zijn in Bonn door de liberale partij gepubli ceerd weinige uren vóór de ope ning van de Haagse conferentie. De Duitse oppositie dient „een echte Europese politiek voor het Saargebied" als de ideale toe stand aan. Daartoe zou volgens haar de Duitse mark spoedig naast de Franse franc als be taalmiddel in het Saargebied moeten worden toegelaten. De bestaande contingenteringen en douanebeprrkingen, die in het gebied gelden, zouden geleidelijk moeten worden ingetrokken, zo dat het Saargebied vrijelijk naar alle richtingen handel zou kun nen drijven. De mijnindustrie zou voortaan beheerd moeten worden door ondernemingen, waarin Frankrijk, het Saargebied en de bondsrepubliek gelijkelijk aandeel hebben. De vrijheid van alle politieke partijen zou moeten worden verzekerd met dien ver stande, dat men een gentlemans agreement zou aangaan om geen „Heim ins Reich"-propaganda te bedrijven. Om de buitenlandse belangen van het gebied te be hartigen, zou een Frans-Duits- Saarlaindse bestuurscommissie moeten worden ingesteld. Deze regeling zou volgens de oppositie kunnen worden aangegaan „met handhaving van de wederzijdse juridische standpunten en zonder vooruit te lopen op een latere beslissing". Als alternatief stelt de Duitse oppositie voor het Saarland als tiende land bij de bondsrepubliek te voegen met dien verstande, dat Frankrijk voor vijftig jaren alle eenmaal verworven econo mische voordelen in het gebied zou blijven behouden. Ook in dit geval zouden de kolenmijnen moeten worden beheerd door een gemeenschappelijke Frans-Duits- Saarlandse onderneming. Mochten alle onderhandelingen tot niets voeren, dan dient vol gens de oppositie het Saarland voor vijf of tien jaren onder in ternationale voogdij te worden geplaatst, waarbij de Verenigde Staten leiding moeten nemen. Unie op een bijeenkomst der 4 ministers van Buitenlandse Za ken als één der eerste punten ter sprake zou willen brengen: het uitschrijven van een confe rentie der „Grote Vijf", met deelneming van communistisch China, om te spreken over „ver mindering der internationale spanning". Volgens Parijse diplomatieke Bermuda-conferentie op eniger lei wijze moet beïnvloeden. Het feit dat Rusland zijn eis tot oen voorafgaande conferentie met Peking-China heeft laten vallen, wordt te Londen als een diploma tiek succes voor het Westen ge zien. Een officiële woordvoerder van het State Department las op een drukbezochte persconferentie 'n kringen is de Russische notaj verklaring van minister Dulles opzienbarende ont- in de Sow jet-Unie overlijden van Sta- ,.de meest wikkeling sinds het lin". Er blijkt uit, dat het Kremlin niet langer de eis stelt dat be sprekingen over het Duitse vraagstuk vooraf moeten wor den gedaan door een conferen tie der „Grote Vijf". Ook wordt j niet meer gesproken over een j steken door het Westen van zijn I militaire afweermaatregelen als een voorwaarde voor interna- tionale besprekingen. Wel wordt nog in de nota ge zegd dat „Duitse herbewape ning geen bijdrage zal zijn voor de zaak van de vrede". Hieraan wordt toegevoegd: „Er moet niet naar een herbewapening van Duitsland worden gestreefd, doch naar de totstandkoming, op vrije en democratische basis, van een verenigd Duitsland". „Teleurstellend" zegt State Department. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft de nieuwe Russische nota „teleur stellend" genoemd en „een nieu we poging om de voortgang bij de bekrachtiging van het E.V.G.- verdrag te belemmeren". Engeland zal vermoedelijk ac- coord gaan met Berlijn als plaats van de conferentie van vier en zal voorstellen de bespreking eind Januari of begin Februari te houden, zo wordt in Londense diplomatieke kringen verklaard. Churchill is niet van mening, dat het Russische voorstel de voor, waarin gezegd wordt dat de nota alle tevoren bekendgemaak te inzichten van de Sowjet-Unie handhaaft, die bij stemmingen in de assembled van de V. N. al on aanvaardbaar zijn gebleken voor het Westen. De Westelijke drie hadden op de Bermuda-conferentie alle gele genheid over de Russische nota van gedachten te wisselen. De woordvoerder noemde de nota een tactische terugtocht vergeleken met de nota van 3 November en hij zag hierin een verdere aanwijzing, dat de Sow- jet-politiek in de verdediging is. In officiële Londense kringen heerst geen optimisme ten aan zien van het resultaat van een viermogendhedenconferentie. De moeilijkheden zijn enorm groot, aldus 'n woordvoerder van het Foreign Office, doch Enge land zal zijn best doen om vorde ringen, als de conferentie wordt gehouden, mogelijk te maken. Oostenrijkse regeringsfunctio- narissen, Sowjet-autoriteiten in Wenen aanhalend, verklaarden, dat de viermogendhedenconfe rentie wellicht in Wenen gehou den zou kunnen worden. Wenen is, in tegenstelling tot Berlijn, niet het toneel geweest van ge schillen tussen de bezettende mo gendheden, zo zeiden zij. ZON op onder Nov. 28 8.21 16.35 29 8.22 16.34 30 8.24 16.33 MAAN op onder 0.50 1,58 zekere hoogte tegemoet zou ko men aan de wens der commu nisten, om ook vertegenwoordi gers van neutrale staten aan de politieke conferentie over Korea te doen deelnemen. Enkele pun ten zijn evenwel in strijd met de communistische wensen. Dit betreft niet slechts de rol van neutrale vertegenwoordigers op een conferentie, doch ook en zelfs bovenal het aandeel der Sowjet-Unie in besprekingen tot regeling van het Koreaanse vraagstuk. Dean spreekt met Zuid-Ko- reaanse leiders. Arthur Dean heeft zelf mee gedeeld Donderdag te Seoel be sprekingen te hebben gevoerd met président Syngman Rhee en andere Zuidkoreaanse lei ders. Laatstgenoemden hebben Dean toen te kennen gegeven volledig vertrouwen te hebben in de nuidige ontwikkeling der inleidende besprekingen te Pan moendjon. De krijgsgevangenen uit de Koreaanse oorlog. De neutrale terugzendings commissie heeft meegedeeld dat zij zich slechts kan bezig hou den met de bestemming der krijgsgevangenen, die vóór 25 September j.l., de datum, waarop zij onder toezicht van de Indi sche bewakingstroepen zijn ge steld en de periode der „uiteen zettingen" begon, onder haar hoede zijn gesteld. Zij kan zich daarom niet inlaten met het vraagstuk van de bestemming der 3 Noordkoreaanse militairen, die 19 November j.l. naar Zuid- Korea zijn uitgeweken en die verzochten daar als politieke vluchtelingen te mogen blijven. Een woordvoerder van de In diase bewakingstroepen heeft meegedeeld, dat 7 Chinese ge vangenen zich komende maand voor 'n militair hof zullen moe ten verantwoorden. Hij gaf ver der geen bijzonderheden. De niet-terugwillende geallieer de krijgsgevangenen. De Verbondenen hebben voor gesteld, dat 3 commissies van 5 leden, respectievelijk bestaan de uit Amerikanen, Britten en Zuidkoreanen, „uiteenzettingen" zullen geven tegenover de ge allieerde krijgsgvangenen, die niet teruggezonden willen wor den. De neutrale terugzendings commissie heeft dit voorstel evenwel verworpen. Hel Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Vrijdagochtend vroeg officieel meegedeeld, dat de Sowjet-Unie een conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken van En geland, Frankrijk, de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten te Berlijn, op een niet nader genoemde da tum, heeft voorgesteld. De woordvoerder van het mi nisterie, Henry Suydam, zei, dat het voorstel was gedaan in een nota, die aan de Amerikaanse ambassade te Moskou is aange- nieuw bewijs van impopulariteit had hij niet nodig. Maar zijn manoeuvres mochten niet baten. De boeren kwamen en roerden duchtig de mond. On der meer kreeg de regering te horen, dat zij alleen snel en door tastend optreedt, wanneer de be langen van de „big business" op het spel staan, zoals in de kwes tie van de voor de kust gelegen olievelden, die tegen veel verzet in aan particuliere ondernemin gen werden toegewezen. President Eisenhower steunt zijn minister van Landbouw. Dat geschiedt niet slechts uit een bij deze president natuurlijke loyali teit dezelfde overigens, die president Truman tegenover zijn medewerkers in acht nam maar ook op grond van een zeer practische overweging. Een op volger van Benson zou evenzeer het doelwit van de democratische oppositie en de vertoornde boe ren zijn, zolang de regering zelf niet besluit de prijzen der land bouwproducten krachtiger te steunen. De „Christian Science Monitor" wees er dezer dagen op, dat Benson op het ogenblik de zelfde rol van man-die-de-klap-' pen-krijgt speelt, als Acheson met zoveel moed en ruggegraat in de regering van Truman ver vulde. Dat Eisenhower overigens de landbouwpolitiek, die een natuur lijk gevolg is van het in de ver kiezingscampagne in het voor uitzicht gestelde streven naar evenwichtige begrotingen, ter- wille van het behoud van stem men voor de republikeinse partij zou willen herzien, is onwaar schijnlijk. De president is bezield van de idee, dat hij een mandaat van het volk en niet van een partij uitoefent. Daarom zijn de beloften, die hij het volk vóór zijn verkiezing deed, hem heilig en hij is zeker niet van plan deze te breken, enkel en alleen omdat dit in het voordeel zou kunnen zijn van de partij, die hem deze be loften indertijd zelf in de mond gaf. KAN ER BEZUINIGD WORDEN? Wanneer president Eisenhower desondanks zijn verkiezingspro gramma van de „harde dollar" en het „vrije spel der economi sche krachten" niet gestand zal kunnen doen, is dit een gevolg van de noden der defensie. De vraag, waar het daarbij om gaat, is deze: Kan er op de bewapening worden bezuinigd? De Amerikaanse minister van Financiën, Humphrey, en die van defensie, Wilson, zouden het zeer eenvoudig kunnen doen. Zij zou den zich namelijk slechts behoe ven bezig te houden met een atoomoorlog, dat wil zeggen met een oorlog, waarin de beslissen de rol wordt gespeeld door ato- mische aanvalswapens en alle andere wapens van onderge schikt belang zijn. Voorwaarde daarbij is de ontwikkeling op grote schaal van de verschrikke lijkste vernietigingsmiddelen, on der stilzwijgende aanvaarding van het feit, dat een tenminste gedeeltelijke vernietiging van het eigen land onvermijdelijk is. Bereidt men zich op een zui vere atoomoorlog voor, dan ware dit ongeveer, alsof men zich voor de vorige oorlog alleen op een gasoorlog had voorbereid. Wanneer men de hoop wil be houden, dat in een eventuele nieuwe oorlog beide partijen zul len afzien van het gebruik van atoomwapens in Korea is dit inderdaad geschied! dan kan men niet tegelijk de zogenaam de „conventionele" wapens naar het oudroest verwijzen, maar moet men de bewapening op alle gebieden bedrijven. Dat is in ieder geval de mening van de Amerikaanse generale staf. In getallen en cijfers uitgedrukt be tekent dit echter, dat de premie voor de verzekering van de vei ligheid zo hoog wordt, dat er van een evenwichtige begroting in de komende jaren van het Eisen- hower-bewind geen sprake kan zijn. Natuurlijk is het onmogelijk, dat de president en zelfs de heren Humphrey en Wilson zich uit liefde voor een budget, dat zon der tekort sluit, slechts op een atoomoorlog zouden voorberei den. Daarom kan men op het ogenblik reeds één ding met zekerheid zeggen: het regerings programma van 1952 is reeds door de harde feiten getorpe deerd. Men wil dat in Washing ton slechts nog niet toegeven. De Oostberlijnse radiozender heeft Donderdag gemeld, dat uit de verklaringen van één van de agenten van de spionnage - organisatie-Gehlen is komen vast te staan, dat deze organi satie niet alleen ten nadele van Oost-Duitsland, maar ook ten nadele van' Westeuropese lan den, in het bijzonder Frankrijk, werkt. De agent, Hoeher,, zou hebben gezegd, dat er een sterke afde ling van de organisatie in het Saargebied werkzaam is. Deze organisatie is er op gericht het Saarprobleem in positieve zin voor West-Duitsland op te los sen. Hoeher heeft, volgens de Oost berlijnse zender, verklaard in het bijzonder de gangen van de vertegenwooridger van 't Franse persbureau A.F.P. en tevoren die van de correspondent van „Le Monde" nagegaan te hebben. 13.12 1? 13.36 boden. De Nederlandse minister vein Buitenlandse Zaken, mr Beijen, heeft Vrijdagmiddag van het Binnenhof uit een rede voor de Nederlandse televisiestichting ge houden over de conferentie van Europese ministers. De minister waarschuwde er voor, dat men niet moet menen dat er een kans bestaat om op deze conferentie plotseling een verenigd Europa tot stand te brengen. Anderzijds moet men ook oppassen niet ongeduldig te worden, wanneer er niet onmid dellijk concrete resultaten zicht baar zijn. Hij gaf uiting aan zijn grote waardering voor het en thousiasme, dat op het ogenblik aanwezig is voor. de gedachte der Europese éénwording, een en thousiasme dat bijzonder sterk tot uiting gekomen is op het on langs in Den Haag gehouden congres van Europa. De heer Beijen pleitte voor meer begrip voor de taak der ministers, want zo zei hij o.m„ er zijn weerstan den te overwinnen, die deze taak niet altijd eenvoudig maken. „Waar de wereld het op het ogenblik van moet hebben, is een onwrikbaar besluit om tot een resultaat te komen, en deze wil is hier op deze conferentie zeer be slist aanwezig", aldus de minis ter. Hij sprak zijn bijzondere voldoening uit over het feit, dat de Belgische Kamer van Afge vaardigden heeft besloten het verdrag van de Europese verde digingsgemeenschap te ratifice ren, hetgeen hij een evenement van bijzondere betekenis noemde. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. OVERWEGEND DROOG Overwegend droog weer en op klaringen. Matige Z.O.-wind. Wei nig verandering in temperatuur. ZONDAG 29 NOVEMBER. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden 7.51 8.26 9.06 9.06 8.34 9.09 9.49 9.59 MAANDAG 30 NOVEMBER Breskens 8.57 9.41 Terneuzen 9.32 10.16 Hansweert 10.12 10.56 Walsoorden 10.22 '11.06

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1