De wereld heeft behoefte aan daadwerkelijke ontwapening Zoutloos dieet en diëetzouten Wat brengt DE RADIO? In 1960 is het driemaal zo druk op onze wegen dan thans! REYNAUD DE LANDERIJEN VAN MUSSOLINI De Canadese tarwe-oogst Neem'nAKKERTJE FRANS OFFENSIEF IN INDO-CHINA Ook Engelse plannen voor atoomduikboot? Prinses Asjraf Pahley bestolen Voorbereidingen voor de Bermuda-conferentie Sterkste zender ter wereld in bedrijf gesteld Poolse boer ter dood veroordeeld Duitse Vissersboot in moeilijkheden NIXONS BEZOEK AAN MANILLA Ertsen in het Cycloop gebergte op Nw.-Guinea Amerikaanse professor geschorst Laat alleen de dokter daarover beslissen I Indische regering stelt stammen ultimatum DE MOORD OP BOBBY GREENLEASE DE ADVOCATEN VAN HALL AAN HET WOORD STAATSLOTERIJ Rijk goudveld in Marokko gevonden? Over 7 jaar hebben wij 1 millioen bromfietsen SPORTNIEUWS VOETBAL WIELRENNEN. GEVONDEN VOORWERPEN „Zenuwen" „Nart dagen"? Moe en mat? i i Medische rubriek De Franse vice-premier Paul Reynaud heeft in een interview, dat in het onafhankelijke tijd schrift U.S. News and World Re port is verschenen, verklaard dat hij het denkbeeld van een Euro pees leger zou laten varen, in dien Rusland er in toestemde tot daadwerkelijke ontwapening over te gaan. Hij liet er. echter op volgen, dat zolang de Sowjet-Unie zich ver zet tegen de aanvaarding van een op een scherpe controle be rustend stelsel van daadwerke lijke ontwapening, het Westen voor de verdediging van zijn grondgebied moet zorgen. Reynaud noemde de politieke en militaire eenheid van Europa van buitengewoon belang voor de verdediging. Hij gaf als zijn mening te kennen, dat Frankrijk er in toe zal stemmen tot de Europese unie toe te treden en zeide dat de Franse nationale vergadering de Europese defen siegemeenschap zal ratificeren en dat dit vermoedelijk vóór Maart zou plaats hebben, zodat het Europese leger binnen een jaar een feit zou zijn. Reynaud zeide de noodzakelijk heid niet te kunnen inzien van een niet-aanvalsverdrag met de Sowjet-Unie. Indien de algemeen aanvaarde en controleerbare ont wapening een feit is, zijn er ook geen moeilijkheden meer, zeide hij. De provinciale landdag van Karinthië heeft op zijn verga, dering besloten nog een poging te doen land, dat door Hitler in 1938 aan Mussolini is geschon ken, terug te krijgen en de Oos tenrijkse regering te verzoeken in deze zaak haar bemiddeling te verlenen. Tot dusverre hebben alle po gingen van de regering van Ka rinthië gefaald. Het betwiste land, bestaande uit 1,411 ha, ligt nabij Tarvis, aan de Oosten rijks-Italiaanse grens. De landdag besloot de Oosten rijkse regering te verzoeken een rechter van het internationale gerechtshof in Den Haag te la ten uitmaken, of het land aan Oostenrijk moet worden terug gegeven of niet. Hij had weinig vertrouwen in niet-aanvalsverdragen. De ge schiedenis van de eerste helft van deze eeuw toont ten over vloede aan, dat een overeen komst, waarbij een zwak land zich verbonden heeft geen aan val te doen op een sterk land, het sterke er nog nooit van heeft weerhouden het zwakke aan te vallen. Reynaud toonde zich voorstan der van de deelname door com munistisch China aan alle alge mene besprekingen met betrek king tot de Aziatische proble men. Volgens hem is er slechts één land, dat in Azië een hete oorlog voert en dat land is com munistisch China. Het zou in het belang van China zelf zijn de strijd in Indo-China op te geven in ruil voor handel met het Wes ten. Hij wees er evenwel op, dat de tijd nog niet rijp is om in Indo- China te onderhandelen over een wapenstilstand, zoals die in Ko rea gesloten is. Hij voegde er Volgens de slotraming van het Canadese bureau voor de sta tistiek bedraagt de Canadese tarwe-oogst van dit jaar 613.965.000 bushels. Deze oogst is de op één na grootste, die ooit in Canada is voorgekomen. Zij is ongeveer 74 millioen bushels kleiner dan die van het vorige jaar, welke 687.922.000 bushels bedroeg en de grootste in de geschiedenis van Canada was. Ook de oogsten van gerst rogge, mais en raapzaad waren de op één na grootste, die Ca nada ooit heeft geproduceerd De Canadese sojabonen-oogst was in 1953 groter daan ooit te voren. aan toe de voorkeur te geven aan algemene besprekingen over Aziatische problemen met Rus land, China en onze bondgenoten boven directe onderhandelingen met de Vietminse communisten leider Ho Chi Minh. Naar zijn mening zou het mogelijk zijn binnen anderhalf jaar een aan vang te maken met het terug trekken van de Franse strijd krachten uit Indo-China. Franse unietroepen zijn een aanval begonnen, waarbij de Rode Rivier, 25 km ten Noord westen van Hanoi werd overge stoken. In dit gebied ligt de 318e Vietminh-divisie, die zich naar onlangs is gemeld aan het voor bereiden is voor 'n grootscheep se aanval op Frans-Vietnamese posities in de Delta. Een woordvoerder deelde mee, dat de unie-troepen 69 Viët- minh-militairen hebben ge dood en het terrein langs de Noordelijke oever hebben gezui verd. Er zijn 15 gevangenen ge maakt en een: grote wapenvoor- raad is buitgemaakt. Tegelijkertijd hebben Franse bommenwerpers aanvallen ge daan op Vietminh-posities, be zet door de 12.000 man sterke 318e divisie. De gevechten van de laatste tijd doen vermoeden, dat beide partijen zich voorbereiden op 'n grote slag aan de Noordzijde van de delta. Het Engelse blad „Daily Sketch" schrijft, dat de vervaar diging van de eerste Britse atoommotor voor duikboten het volgend jaar zal beginnen. Het blad meent te weten, dat de plannen voor deze motor bin nenkort aan het kabinet zullen worden voorgelegd. Aan deze plannen zou op het ogenblik in het centrum voor atoomonder zoek te Harwell, onder leiding van sir John Oockroft, de laat ste hand worden gelegd. Prinses Asjraf Pahlevi, zuster van de Perzische sjah, heeft te Parijs doen weten, dat 2 Franse „zakenlieden" haar waardevolle voorwerpen ter waarde van on geveer 800.000 gulden hebben ontstolen. Een van de voorwer pen was een mantel van sabel bont, die zij van Stalin had ge kregen. Eisenhowers perschef, James Hagerthy, is in gezelschap yan andere Amerkaanse ambtenaren en; leden der staven van de Britse en Franse ambassades te Washington, naar de Bermuda eilanden vertrokken om aldaar voorbereidingen te treffen voor de komende bijeenkomst van staatslieden der „Westerse Gro te Drie". De reis wordt gemaakt met het particuliere vliegtuig van de Amerikaanse president. De sterkste zender ter wereld, waarmede alle Amerikaanse vliegtuigen en schepen waar ook ter wereld bereikt kunnen wor den, is in bedrijf gesteld. De zender „Big Jim" genaamd bevindt zich in de staat Was hington. Er is 6 jaar aan ge werkt. 14 Millioen dollar zijn er aan ten koste gelegd. De zender heeft een capaciteit van 1200 ki lowatt. Haar advocaat deelde mede, dat de prinses in November vo rig jaar een jongeman in Parijs had ontmoet, die zich directeur van een maatschappij noemde. De prinses die met het oog op de onzekere toestand in Perzië over geld in Frankrijk wilde be schikken, deed de jongeman ju welen ter waarde van 300.000 gulden toekomen om ze voor haar te verkopen. Een paar dagen later had de jongeman haar verteld, dat de makelaars, die hij had belast met de verkoop, waren bestolen. De prinses gaf de jongeman een schriftelijke volmacht om voor haar op te treden. Met deze volmacht maakte de man zich achtereenvolgens meester van een dozijn karpet ten van de prinses in de Perzi sche ambassade en een aantal bontmantels, die zij voor de vei ligheid naar een bontwerker te Parijs had gezonden. Sedertdien "zijn directeur en zijn medewerker niet meer ge zien. Een boer uit het district Poz- nan, in W.^Polen, is door een militaire rechtbank ter dood veroordeeld wegens „het aan voeren van een bende saboteurs, gevormd uit Koelakken (rijke boeren) en pogingen om het werk van de collectieve boerde rijen te ondermijnen", aldus is door het officiële Sowjet-pers- bureau „Tass" meegedeeld. Drie andere leden van de ben de zijn tot gevangenisstraffen van 3 tot 10 jaar veroordeeld. De Duitse reddingboot „In stitution" uit Bremen heeft ge meld, dat de Duitse vissersboot „Wanderer PX 547" heeft mee gedeeld, dat zij in de buurt van Helgoland met motorstoring te kampen heeft en ronddrijft. Twee opvarenden van de Wan derer hebben het schip verla ten en zijn op Helgoland aange komen. Twee man zijn op het schip achtergebleven. Kolonel Lucero, hoofd van de politie van Manilla, heeft zeer krachtige maatregelen genomen om de veiligheid van de Ameri kaanse vice-president, Nixon, die heden te Manilla wordt ver wacht, te verzekeren. De kolonel deelde mede, dat aanvankelijk genomen maatre gelen waren uitgebreid, nadat was ontdekt, dat 6 verzetslieden naar Manilla waren gekomen om een aanslag op Nixon te or ganiseren. De minister van Overzeese Rijksdelen heeft de Tweede Ka mer doen toekomen, ter voorlo pige vertrouwelijke kennisne ming van de leden, een drietal rapporten betreffende het on derzoek naar 't voorkomen van nikkel en andere ertsen in het Cycloopgebergte van Nieuw Guinea, te weten: a. Het voorlopig verslag van het onderzoek op nikkel, kobalt en chromiet van de terreinen Tan ah Merah en Tablasoefa van prof. ir C. L. van Nes; b. Geologische onderzoekingen in Nederlands Nieuw-Guinea door Delftse studenten, door prof. dr F. J. Faber; c. Geschiedenis van het geolo gische onderzoek in 't Cycloop gebergte en de omgeving daar van, door ir J. G. H. Ubaghs. I Prof. Maurice Halperin, hoog leraar aan de hogeschool van Boston, is geschorst op grond van het feit, dat hij' in een rap port (van het federale opspo ringsbureau F.B.I. een „spion voor de Sowjet-Unie" is ge noemd. De Amerikaanse minister van Justitie Brownell, heeft in zijn getuigenis voor de subcommissie voor de binnenlandse veiligheid van de Amerikaanse senaat over dit rapport gesproken. Prof. Halperin heeft reeds eerder voor dezelfde subcom missie geweigerd te antwoorden op bepaalde vragen, zoals die, of hij communist was geweest of nog was, en of hij ooit voor de Sowjet-Unie in de Ver. Staten had gespionneerd. De Indische regering heeft de leden van de Tagin-stam, nabij de Birmaanse grens, laten we ten dat zij strafmaatregelen te gen de stam zal nemen, indien zij tegen a.s. Maandag niet de gijzelaars, die 24 October wer den gemaakt, zullen zijn vrijge laten. Op genoemde datum lokte de Tagin-stam een groep van 170 vertegenwoordigers van de re gering van India in een hinder laag, waarbij ongeveer 80 In diërs werden gedood en een 60- tal als gijzelaar werd meege voerd. De ervaring heeft geleerd, dat tal van patiënten met bepaalde hartafwijkingen en nierziekten gunstig reageren op het volgen van een zoutloos diëet. Deze weinig smakelijke kost wordt ook wel voorgeschreven aan patiënten met vallende ziek te, aan vrouwen met zwanger schapsvergiftiging en als het z-g- Gerson-diëet aan tuberculoselij ders. Over het algemeen heeft men met deze behandeling een dehydratie ontwatering) van het lichaam op het oog. In al die gevallen, waar oedeem u terzucht) bestaat, heeft deze the rapie stellig kans op succes. van hun gezondheid gingen zij er in arren moede maar weer toe over eens „iets hartigs" te nut tigen. NEDERLANDSE INDUSTRIE. Het diëetzout moet dus om te beginnen werkelijk zout smaken. Voorts mag het geen natrium bevatten. Diëetzouten met natrium-for- miaat, die bij het zoutloze diëet wel ter vervanging van keuken zout worden aanbevolen, zijn dan ook volstrekt waardeloos. Er zijn andere chloorverbindingen dan natriumchloride, die ook werkelijk zout smaken. Een tyd lang is het gebruik van lithium-chloride aanbevolen, een stof, die de smaak van keu kenzout inderdaad zeer dicht be nadert. Deze verbinding is ech ter giftig gebleken. In Amerika zijn er door het gebruik van dit lithium-chloride zelfs sterfgeval len voorgekomen. Toch zijn er voortreffelijke diëetzouten te verkrijgen. De Ne derlandse industrie is op dit ge bied niet achtergebleven. Hier te lande wordt in overleg met voor aanstaande deskundigen op voe- dingsgebied een diëetzout ver vaardigd, dat met alle moderne inzichten geheel in overeenstem ming is. Het bevat kalium, ammonium, calcium, magnesium, chloor en nog enkele andere bestanddelen in een bepaalde onderlinge ver houding. Diëetzouten koopt men echter niet op eigen houtje in de winkel. Men laat zich op dit punt niet voorlichten door de kranten- of tijdschriftreclame. Voor een doeltreffend en on schadelijk vervangingszout dient iedere zieke zijn geneesheer te raadplegen. Dr. Alfr. BRIEDé. ZATERDAG 21 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Morgen gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de vrcuw; 9.15 Waterstan den; 9.40 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nieuws; 13.20 Ork.; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gr.; 14.20 Eng. les; 14.40 Zang; 15.00 Kunst; 15.35 Gram.; 16.00 Fan farecorps; 16.20 Voor de jeugd; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 17.55 Sport; 18.00 Voor de jeugd; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Lichte muziek; 18.45 Cau serie; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Parlementsoverzicht; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Causerie; 20.50 Gram.; 21.00 Gev. programma; 21.50 Ac tualiteiten; 22.00 Wedstrijd; 22.30 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gymnastiek; 9.10 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Viool; 12.00 Or gel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Va ria; 13.20 Dansmuziek; 13.45 Sport; 14.00 Gram.; 14.25 Drents programma; 14.50 Gram.; 15.10 Causerie; 15.25 Dansmuziek; 15.55 Causerie; 16.10 Orkest; 17.00 Weekjournaal; 17.30 Gr.; 18.00 Nieuws; 18.20 Dansmuziek; 18.40 Regeringsuitzending; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Causerie; 19.40 Causerie; 20.00 Nws.; 20.05 Gev. programma; 22.00 Soc. commentaar; 22.15 Franse mu ziek; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nws.; 23.15 Verzoekprogramma. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.15 Ethnologische muziek; 16.00 Gr.; 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gr.; 19.45 Radio-ommeganck21.15 Accordeon; 21.30 Gram.; 21.45 Accordeon; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gr. In het proces inzake de moord op Bobby Greenlease zijn de advocaten van Carl Hall aan 't woord geweest, die de moorde naar afschilderden als een slap pe figuur die op de verkeerde weg is gekomen, maar die zich gedurende zijn diensttijd van 8 jaar bij de zeemacht een goed militair heeft getoond. Twee jaar had hij tijdens de tweede wereldoorlog in het gebied van de Stille Oceaan gediend, waar bij hij wegens dapperheid was onderscheiden. Bij de dood van zijn moeder in 1944 had hij 200.000 dollar ge- erfd. Dit vermogen had hij er echter snel door gejaagd, waar na hij enige tijd later wegens diefstal was veroordeeld. Aan de andere kant heeft één aan het gerecht verbonden me dicus er nog eens op gewezen, op wat voor afschuwelijke wijze In de 521ste Staatsloterij, 4e klasse, vierde lijst is de prijs van 15.0000 gevallen op lotnummer 19907. de jongen van het leven werd beroofd en dat de moordenaar en zijn medeplichtige het echt paar Greenlease de verzekering hadden gegeven, dat Bobby zich in goede welstand bevond, ten einde op deze wijze het losgeld van 600.000 dollar in handen te krijgen. Sedert Woensdagmorgen staat een terrein in de nabijheid van Oran in Marokko onder politie bewaking wegens een goud vondst op dit gebied. Een onder zoek heeft uitgewezen, dat de grond van het terrein, dat 400 ha groot is en toebehoort aan 'n familie te Oran, ongeveer 500 gram goud per ton bevat, een gehalte, dat groter is dan dat van de rijkste goudvelden, die bekend zijn. Het speciale laboratorium van het Franse ministerie van Fi nanciën zal een officieel onder zoek instellen. Waarom heeft het keukenzout- vrije diëet bij de hierboven ge noemde ziektetoestanden zulk een gunstig effect? Die vraag ligt voor de hand en het is merk waardig, dat het antwoord daar op zoveel hoofdbrekens kost. Een eenvoudiger stof dan keu kenzout bestaat er immers bijna niet! De scheikundige formule NaCl zegt het reeds; iedere mo lecule keukenzout is opgebouwd uit slechts twee elementen, na trium en chloor, en van ieder dezer elementen bevat elke mo lecule slechts één atoom. Maar het is met de zoutwater huishouding van het lichaam een tamelijk ingewikkelde geschiede nis. Hoe verder men in deze ma terie doordringt, des te voorzich tiger wordt men bij de beant woording van de opgeworpen vraag. Men is het er thans echter toch wel over eens geworden, dat de gunstige invloed van het zout loze diëet gezocht moet worden in de onthouding van natrium. Het chloor schijnt bij dit alles geen rol van betekenis te spelen. VERHOOGDE BLOEDDRUK. Voor de samenstelling van diëetzouten is dit laatste natuur lijk van principiële betekenis. Naar zulke vervangingszouten heeft men reeds lang gezocht. Het volgen van een zoutloos diëet is voor de patiënt namelijk geen gemakkelijke taak, vooral niet wanneer er, zoals dat bij ver hoogde bloeddruk het geval is, zeer streng de hand aan moet worden gehouden, wil er enig resultaat worden bereikt. Een geschikt diëetzout kan het de zieke mogeltfk maken de ge geven voorschriften ook werke lijk op te volgen. Tal van pa tiënten immers hebben er na een poosje de brui aan gegeven tel kens weer die flauwe kost, die hen een steeds grotere kwelling werd, te verorberen. Tot schade De bromfiets eerst afwachtend en critisch ontvangen, is thans bezig in snel tempo ons land te veroveren. Ondanks het, wel of geen rijwielpad, heeft de stijging van het aantal bromfietsen zich voortgezet in een tempo waarbij het alle- andere weggebruikers ver achter zich laat. Op 1 Augus tus 1953 telden wij precies 283.023 van deze brommers. Dat is bin nen één jaar een stijging van niet minder dan 30 Het ziet er niet naar uit, dat er een spoe dig einde aan deze stijging zal komen. Als het zo door zal gaan hebben wij eind van dit jaar circa 310.000 van deze „geen fiets of motor". Wij mogen dus wel vast stellen, dat de bromfiets het pleit heeft gewonnen en men heeft berekend, dat ze tegen 1960, dat is dus over 7 jaar, het aantal bromfietsen het millioen zal heb ben bereikt! Dan zal naast het rijwiel, dat thans circa 5,5 mil lioen Nederlanders omvat, de bromfiets het meest gebruikte vervoermiddel zijn. In ieder ge val is het tijdperk van de voet ganger wel afgelopen want tegen de fiets en brommer moeten zelfs de sterkste wandelbenen 't afleggen. Als U nog wilt weten welke provincie schijnbaar het meeste genoegen schept in de bromfiets, kunnen wij U vertellen dat dat de provincie Drente is. Per dui zend inwoners bezit men daar 34.9 bromfietsen. Na Drente komt Overijssel met 33,4. Zeeland staat op de derde plaats met 33,3. Limburg heeft de minste belang stelling voor het nieuwe vervoer- DE BROMFIETS VEROVERT NEDERLAND I AANTAL BROMFIETSEN, PERSONENAUTO'S EN MOTORRIJWIELEN 300 Bromfieteen Personenauto's Motorrijwielen, scooters en drie wielers 1 Juni Deze stad „bromt" als eerste op de lijst met een aantal van 41 bromfietsen per duizend inwo ners. Na Enschede komt Rotter dam met 29. Dan pas komt Am sterdam met 28,1. Arnhem volgt hierop met 27,2 waarna dan achter Utrecht met 27,1, Den Haag met 26,2 staat. Groningen heeft in zijn stad een aantal van 25,6 terwijl Haarlem onze rij sluit met 23,4. Een van de vraagstukken van de bromfiets zal ongetwijfeld worden de overbevolking van onze fietspaden. Want men kan niet zonder meer er maar even tjes een millioen bromfietsen aan toe te voegen bij de toch al druk bereden rijwielpaden. Het gebrek aan ruimte zal zich dus zeker doen gelden en om maatregelen vragen. Ruimte, die ook onze auto's hard nodig zullen hebben want deze groep stijgt ook nog steeds op een wijze die ons te verstaan geeft, dat het zo tegen 1960 driemaal zo druk op onze wegen zal zijn dan thans. Of liefst 6 maal zo druk als vóór de oorlog. Als het dan ook zo door gaat komen wij beslist nog eens aan de invoering van een distri butiekaart voor het gebruiken van onze wegen. Ook onze mo toren, scooters etc. vertonen een gestadige stijging. Op 1 Juni van dit jaar bedroeg hun aantal ruim 130.000. De nieuwe klasse „Scooterianen" wordt ge ZUID-AFRIKA NODIGT NEDERLAND UIT. De heer H. M. Hosking, één van de managers van het Zuid- afrikaanse voetbalteam, deelde Dinsdagavond aan een verslagge ver van het A.N.P. mede, dat de Zuidafrikaanse voetbalbond voor nemens is het Nederlandse elftal uit te nodigen voor het maken van een tournée door Zuid-Afri- ka in de zomer van '54. De heer Hosking deelde verder nog mede, dat het in de bedoeling ligt om het Nederlandse elftal in een periode van 6 weken ongeveer tien wedstrijden te laten spelen in verschillende steden van zijn land. De Zuidafrikaanse official be greep zeer wel, dat de K.N.V.B., wanneer men deze uitnodiging ontvangt, grote moeilijkheden te overwinnen zal hebben om haar te aanvaarden, al was het alleen maar, omdat het niet gemakkelijk zal zijn een aantal spelers gedu rende zes weken van huis te laten gaan. De Zuidafrikaanse bond zal op dit punt nader contact zoeken met het bestuur van de K.N.V.B., aldus mr. Hosking. DE RONDE VAN FRANKRIJK 1954. In een interview met een me dewerker van het A.N.P. naar aanleiding van de berichten dat het parcours van de ronde van Frankrijk in 1954 door Neder land zou voeren, heeft Jacques Goddet, directeur van deze wed strijd, verklaard dat hij evenals elk jaar verzoeken had ontvan gen om Nederland in het route schema op te nemen, maar hij wacht op aanbiedingen welke hem in dit verband zullen wor den gedaan. „Ieder jaar", aldus Goddet, „stellen wij een dossier samen aan' de hand van de ver schillende verzoeken van de ste den, die étappestad willen wor den. Volgens de mogelijkheden van deze steden stellen wij het parcours vast. Wat Nederland aangaat is op het ogenblik ech ter nog niets beslist." van middel. Daar komen wij op slechts 19 bromfietsen per dui zend inwoners. Noord-Brabant komt op 20,5 waarmede wij dan vast kunnen stellen, dat het Zui den de bromfiets niet algeheel kan waarderen. Van de grote steden zal het U ongetwijfeld ver bazen te horen dat niet Amster dam naar verhouding de meeste bromfietsen bezit maar Enschede. TERNEUZEN. De korpschef der gemeente politie te Terneuzen maakt be kend, dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen. Rol koperdraad, Steenkamplaan 37, houten duimstok, Noordstraat 5;'paar gele glacé handschoenen, Narcisstraat 24; kleine houten step, Willem de Zwijgerlaan 38; bruine kip, Nieuwediepstraat 91; strijkplank, Axelsestr. 218; fiets- ketting, Dijkstraat 16; 2 muntbil- schat op circa 16001700 en nogÈjetten, N. J. Hartestr. 12; munt- biljet, Chrysantstr. 3; huissleutel, maar steeds stijgen de lijnen. Maar de bromfiets spant hier toch wel de kroon. Misschien is het wel daarom, dat alle motor voertuigen eind 1956 voorzien moeten zijn van een van over heidswege afgegeven keurings bewijs. Want alleen Motorvoer tuigen krijgen dit en de bromfiets is een bromfiets, althans vol gens de Minister. en mouw van een jurk, Nieuw- straat 12; bril, Donze-Visserstraat 82; capuchon, v. Steenbergenlaan 71; wit hondje met zwarte vlek ken, Burg. Geillstr. 20; heren glacé-handschoen, Chrysantstraat 19; jute zakje (inh. paling),Don- ze-Visserstr. 5; houten toonbank meter, jaeger kinderwantje en want, Bureau van politie.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 6