Binnenlands Nieuws U«t Je S «•ovasnee® NIXON WAS IN KOREA Sportnieuws Spionnagezaak in Vietnam DE KABINETSCRISIS IN FINLAND HET PROCES-MOSSADEQ VOORBEREIDENDE CONFERENTIE HERVAT DE ZAAK-DRUMMOND Voorlichting van krijgsgevangenen hervat DE ARRESTATIE VAN TOUSEUL VOETBAL BORBA OVER TPJEST Scheepsbotsing in het kanaal BLADEREN EN REGEN: GLADDE WEGEN. HAROLD RUSSELL MET FAKKEL VOOROP. TERNEUZEN. AARDENBURG. AXEL. BRESKENS. EEDE. SLUISKIL. SLUIS. AmeL onderscheidingen voor Korea-vnjwiiRgers è"n Lijken van vermist Brits echtpaar gevonden AUTOBUS RIJDT NA BOTSING KRUIDENIERSWINKEL BINNEN. Omstreeks half vijf Maandag ochtend ontstond op het kruis punt Gijsbrecht van Aemstel- straat en Neuweg te Hilversum een hevige botsing tussen een autobus en een vrachtwagen met aanhangwagen. De auto bus, die ar jeiders ophaalde voor de Trio tapijtfabriek in Huizen, werd door de klap het trottoir opgeduwd en reed een kruide nierswinkel binnen. De pui werd ingedrukt. In de winkel ont stond een grote ravage. De pas sagiers van de bus kwamen met schrik vrij. De chauffeur liep lichte verwondingen op. Enkele wegwerkers, die in een houten keet op de volgwagen van de vrachtauto zaten, kregen ernsti ger verwondingen. Enkelen van hen moesten met een hersen schudding in het ziekenhuis worden opgenomen. Het ongeluk werd veroorzaakt ucordat de buschauffeur, die op dit uur geen verkeer verwachtte, aan de vrachtwagen geen voor rang verleende. i MAN VAN STOEP GEVALLEN EN OVERLEDEN. Zondagavond is de 80-jarige bewoner J. E. van een perceel aan de Eerste Jan van der Heij- cienstraat te Amsterdam van 'n 15 treden tellende stoep geval len. De man werd naar het Wilhel- minagasthuis overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. BABY IN WIEG GESTIKT. Zaterdagochtend is een zes maanden oude baby van een familie in de Noorderbeekdwars- straat te Den Haag dood in de wieg aangetroffen. Het jonge tje bleek te zijn gestikt. De regen van de laatste dagen mogen de weggebruiker er aan herinneren dat de tijd van de ge vaarlijke najaarsperiode weer is aangebroken. De K.N.A.C. wijst er op, dat regen en bladeren de wegen glad kunnen maken en dat de kans op slippen dus groot is. Men diene met deze gevaars factoren ernstig rekening te houden bij het rijden. Het geldt zowel voor de automobilist, die zijn snelheid zal dienen aan te passen aan deze ongunstige om standigheden als voor de wielrij der en motorrijder, om de voet gangers niet te vergeten, die niet door ondoordachte of plotselin ge manoeuvres de automobilist dienen te dwingen plotseling op het gladde wegdek te moeten remmen. Voorzichtigheid van alle wegge bruikers is in deze periode gebo den, want voor de rechter zal men slippen maar zelden als een verontschuldiging kunnen aan voeren, wanneer als gevolg daar van ongelukken of aanrijdingen zouden geschieden, aldus de K.N.A.C. M.S. „GRETA" VLOT. Na enkele vergeefse pogingen van de motorkotters L 27, L 266, L 207 en L 97 is het onder leiding van schipper J. van Slooten mo gen gelukken het Maandagmor gen bij Urk gestrande m.s. „Gre ta" vlot te brengen. Het 255 ton metende schip is geladen met meubelhout en was op weg van Parijs naar Groningen. Schippper C. B. Kruijt raakte door de mist misleid en liep onder de kust van Urk aan de grond, vlak bij de restanten van het in het laatste van de oorlog gezonken „klokke- schip". Dank zij het fraaie weer bestond er voor de „Greta" geen direct gevaar. Het schip heeft zijn reis voortgezet. ZIJSPAN VAN MOTOR LOSGERAAKT. Maandagmiddag is op het Weesperzand bij Diemen de zij span van een motor losgeraakt, toen de berijder van de motor de bocht bij de Bijlemerbrug wilde nemen. Het zijspan vloog tegen de betonnen wand van de brug. De inzittende, mevr. K.K. uit Amsterdam, is met ernstige ver wondingen naar het O. L. V.- gasthuis te Amsterdam overge bracht. OVERTREDING VAN DE LOTERIJWET Voor de kantonrechter te Dord recht stonden terecht de direc ties Van twee Dordtse kran ten „De Dordtenaar" en „Het Dordtsch Dagblad". Volgens de Vietnamese politie is een Chinese communistische spionnage-organisatie ontmas kerd, die via de radio contact hield met het communistische hoofdkwartier in Hongkong. On der de 60 arrestanten bevonden zich de „voorzitter van de com munistische partij" in Noord- Indo-China, aldus de politie. De voornaamste agent had echter de wijk naar communistisch China kunnen nemen. De organisatie, waarvan voor namelijk rijke Chinese hande laren en studenten en steden in de delta van de Rode Rivier deel uitmaakten, had haar documen ten verborgen onder de dakpan nen van de moskee in Hanoi, waar zij gemakkelijk te bereiken waren via de ramen van het hoofdkwartier. Eén der bladen („De Dordte naar") was een overtreding van de loterijwet ten laste gelegd door het opnemen van een kruis- woordpuzzle met kans op prijzen en het houden van een actie, waarbij muntbiljetten van een gulden, waarvan de nummers ge noteerd waren, in omloop werden gebracht en men Zich bereid ver klaarde deze muntbiljetten, na dat ze in circulatie waren ge weest, in te wisselen voor munt biljetten van een rijksdaalder. Het andere blad („Het Dordtsch Dagblad") had volgens de ten lastelegging een folder verspreid waarin het een aantal vragen had gesteld over de inhoud van de krant en waarin tevens werd gevraagd hoeveel inzendingen men dacht, dat er op deze prijs vraag zouden binnenkomen. De ambtenaar van het O. M. achtte beide bladen schuldig aan overtreding van de loterijwet en eiste tegen het ene blad („De Dordtenaar") ƒ25 en 250 boe te en tegen het andere 100 boe te. De raadslieden van beide bladen bestreden de interpreta tie van de loterijwet en betoog den dat er geen economisch voor deel uit was getrokken. De kantonrechter deelde mede, dat hij uitspraak zal doen op 25 November. „KOTA INTEN" BESCHADIGD. Een van de drie sleepboten die het m.s. „Kota Inten" van de Rotterdamsche Lloyd Zaterdag avond binnenloodsten in de Schie- haven te Rotterdam, geraakte on klaar en moest daarom losgooien. Daardoor voer de „Kota Inten" tegen de kademuur. Het schip kreeg een deuk van vijftig cm diepte over een vlak van drie m. De gording werd over een af stand van acht m, de kademuur over vijftien m beschadigd. DRIE GEZINNEN DAKLOOS DOOR UITSLAANDE BRAND. Een felle uitslaande brand in de Nieuwstad te Groningen heeft drie gezinnen met 21 kinderen binnen een uur dakloos gemaakt. De brandweer van Groningen heeft een verwoede strijd gevoerd tegen de felle vuurzee, die een gevaar opleverde voor de belen dende percelen. Men zag geen kans de inboedel te redden en de talrijke bewoners moesten bij bu ren worden ondergebracht. De brand is ontstaan, doordat een zoontje van een der families met lucifers speelde nabij een kast, waarin een fles petroleum stond. Woensdagavond plechtigheid op de Dam. Harold Russell, de Amerikaan zonder handen, die vooral bekend is geworden door zijn spel in de film „De beste jaren van ons le ven", zal Woensdagavond te Am sterdam met een fakkel voorop gaan in een optocht over het Ro- kin naar de Dam van invaliden, oorlogsweduwen, oudstrijders, B.S.-ers en jeugdorganisaties. Om 7 uur zal hij bij het natio naal monument in het Damplant- soen een krans leggen. De plech tigheid gaat uit van de „World Veteransfederation", die deze week in Den Haag bijeen is. In de optocht zullen Nederland se dragers van kransen en vaan dels der W.V.F., alsmede de ko ninklijke militaire kapel in cere monieel tenue meelopen. Na een korte toespraak door de president der W.V.F., de heer Morel, zal de kapel op de Dam een taptoe spelen. 30 INBRAKEN GEPLEEGD. De politie te Rotterdam heeft de 33-jarige loodgieter J. D. de K. aangehouden, verdacht van een aantal diefstallen. De man werd al geruime tijd gezocht. Toen hij Zaterdagavond op pad was met de bedoeling weer een inbraak te gaan plegen, werd hij gearresteerd. Uit het verhoor is gebleken, dat hij sedert hij begin van dit jaar dertig inbraken heeft gepleegd, die hem circa 7000 opleverden. De directeur van de ?|nSe bank, Sakari Toeomija, hleft president Paasikivi meegedeeld, dat hij er niet in geslaagd is, een kabinet „op zo breed moge lijke basis" te vormen. Het was hem niet gelukt, de voornaamste politieke partijen te winnen vcor een plan om de huidige economische crisis op te lossen. Toeomiia is partijloos en heeft eens de post van minister van Buitenlandse Zaken bekleed. De kabinetscrisis begon tien dagen geleden, toen het parle ment, dat vond dat de minder heidsregering-Kekkonen te wei nig gelden uittrok voor de hui zenbouw, een motie van ver trouwen over deze zaak ver wierp. Het wordt niet uitgesloten ge acht, dat nieuwe algemene ver kiezingen zullen moeten worden gehouden om de crisis op te los sen. Oorspronkelijk zouden er eerst in Juli a.s. verkiezingen worden gehouden. Het Perzische militaire hof, waarvoor ex-premier Mossadeq terecht staat wegens pogingen om het Perzische regiem omver te werpen, heeft zichzelf be voegd verklaard cm de kwestie te behandelen, aldus heeft ra- dio-Teheran bekendgemaakt. Ook verklaarde het hof zich bevoegd om de zaak van een medebeklaagde van Mossadeq, de voormalige stafchef brigade generaal, Rjahi, te behandelen. In zijn requisitoir tegen Mos sadeq heeft de openbare aan klager gezegd: „De familie van de slachtoffers van 19 Augustus heeft mij verzocht de doodstraf Mossadeq als premier werd ont mijn plicht en zal aan dat ver- zeek voldoen". Het keizerlijk decreet, waarbij Mossodeq als premier werd ont slagen, noemde de openbare aanklager in overeenstemming met de grondwet. ONDERSCHEIDING. Bij koninklijk besluit is ver leend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in brons aan de heer A. Bil te Zierikzee, kantonnier bij het wa terschap Schouwen en aan de heer W. Berrevoets te Zierikzee, eveneens kantonnier bij het wa terschap Schouwen. Bevorderd tot referendaris. Onze vroegere stadgenoot de heer C. L. Deij, thans woonach tig te Rijswijk (Z.-H.) is bevor derd tot referendaris bij het mi nisterie van justitie te 's-Graven- hage. Rijwielpad Terneuzen-Sluiskil. Dezer dagen heeft men de werkzaamheden aan het rijwiel pad van Terneuzen naar Sluiskil hervat. Zoals bekend was het werk ipdertijd stopgezet nabij de Zevenhuisjes. Propagandavergadering C.N.V. Sedert 1925 is het een vaste ge woonte geworden, dat de hoofd bestuurders van de bij het Chris telijk Nationaal Vakverbond aan gesloten organisaties in de maand November stad en land doortrek ken om de evangelische bood schap voor het sociale leven uit te dragen. Dit jaar geschiedt dit onder het motto: „Een vraag... en Uw antwoord daarop". In onze gemeente zal deze ver gadering vVorden gehouden op Donderdag 19 November in het gebouw „Pro Rege" waar een tweetal hoofdbestuurders het on derwerp zullen behandelen, ter wijl ter afwisseling de mondac- cordeon-vereniging „Nieuw-Le- ven" zal musiceren. De ossenweide. Zondag herdacht een onzer in gezetenen de dag, dat hij de 30- jarige leeftijd bereikte en daar hij tot nu toe verzuimd had zich een levensgezellin te kiezen, was dit voor de vrijgezellenvereniging aanleiding hem de sleutel voor de ossenweide te overhandigen. Voorafgegaan door drie leden der vereniging met een enorme sleutel, ging. het gezelschap via de Kaaipoort naar de Westmolen straat, alwaar aan de woning van de jubilaris, de heer W. van Dae- le, werd halt gehouden. De heer Van Daele, die reeds op hun komst was voorbereid, ontving het gezelschap. De voorzitter der vereniging hield hierop een rede, waarin hij zijn bezorgdheid tot uiting bracht over de te verwachten toe nemende bevolking der ossenwei. Ofschoon er voortekenen zijn, dat de jubilaris niet lang in deze weide zal grazen, dient deze toch voor hem opengesteld te worden waartoe de sleutel hem de gele genheid zal bieden. De sleutel ging vergezeld van een passend geschenk. Nadat de heer Van Daele dank had betuigd voor de betoonde at tentie, werden verversingen aan geboden en de dag verder in fees telijke stemming doorgebracht. Axelse trekkers over de grens. Geïnviteerd door de Vlaamse sportvrienden waren de Axelse trekkers met de herbergvader Zondag op bezoek in de jeugdher berg in Moerbeke. Na een heer lijke maaltijd werd een fikse wan deling door het Vlaamse land ge maakt. De hoofdschotel van dit uitstapje betrof een bezoek aan de suikerfabriek te Moerbeke. Onder deskundige leiding werd een rondgang door de fabriek ge maakt, waarbij men in staat werd gesteld de suiker op kwaliteit te proeven. Tegen zessen trok men weer huiswaarts na de herbergouders voor hun gastvrijheid te hebben bedankt. Volksdanscursus. In Bleije Haghe wordt een volksdanscursus georganiseerd, die dezer dagen een aanvang zal nemen en die onder leiding zal staan van mej. L. Bunt. Vismijn. Op de vismijn alhier werd in de week van 915 November aange voerd: 333.142 kg haring van 2027 ct; 9888 kg schardijn van 2248 ct; 674 kg bot van 2850 ct; 434 kg schar van 58—75 ct; 337 kg haai van 4130 ct; 50 kg tong van 191 250 ct; 298 kg wijting van 44— 50 ct; 5 kg rog van 48 ct; 9615 kg exportgarnalen van 86138 ct; 2262 kg binnenland garnalen van 97—121 ct. Aanbesteding woonhuis. Gisteren werd alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Sarabijnweg voor reke ning van wed. Reijniers—du Pui. Hoogste inschrijver was de fir ma Daansen te Aardenburg voor ƒ22.100; laagste de firma Vlae- minck te Eede voor 21.850, aan wie het werk werd gegund. Overplaatsingen. Bij de dienst der Rijksbelastin gen hadden de volgende mutaties plaats: De assistent der rijksbelastingen R. Schellekens is overgeplaatst ■naar Leiden en de assistent E. Musson naar Zuiddorpe. Bizimana. Voor een büna geheel "uitver kocht parochiehuis werd Zondag avond een missiefilm gedraaid onder de titel Bizimana of wel „De tovenaar en het meisje". Men heeft kunnen genieten van een spannende en boeiende film, die zich afspeelde onder de ne gers van de Belgische Congo. In de namiddag werd een dergelijke film gedraaid voor de schoolkin deren. De belangstelling was toen zo groot, dat het parochie-, huis tot het laatste plaatsje be zet was. Een en ander werd ver zorgd door de Witte Paters, die daar hun missiegebied hebben. Kaarting. Ook deze maal bestond er voor de K.A.B.-kaarting een grote be langstelling. Het ging om tul banden en taarten. Deze verleide lijke papjes brachten 46 kaarters op de been; 3 van hen slaagden er in de 5 ronden te winnen. Het waren J. de Vos, C. v. d. Muren en G. Willems. De overige prij zen gingen naar E. en J. van Pas- sel, A. Bleyenberg, E. Goede- mont, W. v. d. Velde en D. Strij- donck. De extra-prijs viel bij lo ting ten deel aan F. Bracke uit Terneuzen. Ontspanningsavond „Rozenoord". In het kader van de ontspan ningsavonden voor de bewoners van het tehuis voor ouden Wan dagen „Rozenoord" alhier, vona een muzikale avond plaats, waar aan belangeloos werd meege werkt door het duo Gebf. He Clercq, accordeonisten, met zang van oude en nieuwe liedjes De directeur van het tehuis, de heer J. P. J. Wage, vertoonde daarna de smalfilm „Helden op de locomotief" en een tekenflim. De Amerikaanse vice-president Richard Nixon, die, als gemeld, thans een reis maakt door het Verre-Oosten, heeft ook Zuid- Korea bezocht. Hij is vergezeld door zijn echtgenote per vliegtuig uit Seoel naar Tokio vertrokken. Nixon werd uitgeleide gedaan door prseident Syngman Rhee, die tevoren ruim een uur met hem had gesproken. Nixon verklaarde op een vóór zijn vertrek belegde persconfe rentie dat het de schuld van de communisten zou zijn, indien de over Korea te houden politieke conferentie niet zou slagen. Doch hij voegde hieraan toe te menen dat men het ter conferentie eens zou worden over de stichting van een „vrije, onafhankelijke en verenigde Koreaanse staat". De Amerikaanse vice-president werd door Syngman Rhee aan de verslaggevers voorgesteld met de woorden: „Onze vijand moet we ten, dat de Zuidkoreaanse repu bliek niet alleen staat". In Tokio werd Nixon begroet door hoge Amerikaanse en Ja panse autoriteiten en leden van het corps diplomatique. Nixon zal zes dagen in Japan blijven. NIXON ZAL OOK FERZIË BEZOEKEN. Nixon zal op verzoek van pre sident Eisenhower ook een bezoek aan Perzië brengen. De datum van Nixons bezoek is niet bekend gemaakt. Maandagochtend had Nixon een onderhoud met premier Josjida. Later zou hij door de keizer ont vangen worden. De Amerikaanse vice-president zal verder Japanse zakenlieden en industriëlen spre ken. Vrijdag vertrekt hij naar Oki nawa en Manilla. Nixon, die op 9 December in de Ver. Staten denkt terug te zijn, zal op de terugreis o.a. Rangoon, Ceylon, New Delhi, Koboel, Karatsji en Teheran aandoen. De Amerikaanse zaakgelastig de in ons land, de heer William C. Trimble, zal Donderdag a.s. in de legerplaats Oirschot Ameri kaanse onderscheidingen uitrei ken aan 32 Nederlandse Korea- vrijwilligers. Onder hen, die ge decoreerd zullen worden, bevin den zich zuster F. v. d. Plas en zuster C. M. Koopman, die ge ruime tijd als verpleegster heb ben gewerkt op Korea en in het hospitaal te Tokio. Voorts de legeraalmoezenier majoor H. P. Schins en de legerpredikant ka pitein ds. J. Couvée, thans te Roodeschool. Deze zullen de bronzen ster ontvangen. Arthur Dean, de geallieerde af gevaardigde bij de besprekingen ter voorbereiding van een poli tieke conferentie voor Korea, Vliegtuigen, schepen en een reddingboot zoeken in Het Ka naal ter hoogte van Dungeness naar overlevenden van het 2745 ten metende Italiaanse schip „Vittoria Claudia", dat Maan dagmorgen vroeg in aanvaring is geweest met 't Franse stoom schip „Perou", 7264 ton en daarna vermoedelijk is gezon ken. Een Britse loodsboot heeft 5 overlevenden en 3 lijken van de uit 25 leden bestaande beman ning van het Italiaanse schip opgepikt. Zij zijn op weg naar Dungeness. Twee overlevenden hodden dringend geneeskundige hulp nodig. Ook de „Perou" heeft een be manningslid opgepikt. De man is kort na de redding, overleden. Vijftien bemanningsleden van het Italiaanse schip worden vermist. De „Perou" was op weg van Antwerpen naar de Golf van Mexico. Later zijn nog 2 lijken gebor gen. Het zoeken naar overleven den werd bemoeilijkt door het vele wrakhout, dat ter plaatse ronddreef op de overigens kalme zee. Men vreest, dat de vermiste bemanningsleden met het schip, dat waarschijnlijk snel is gezon ken, in de diepte zijn vetfdlwe- nen. 1 -w De 5 overlevenden van het Italiaanse schip zijn bij Dunge- ness-Point aan wal gebrach onmiddellijk naar een ziëH huis vervoerd. 3W Gasten Dominici, de 77-jarige boer die heeft bekend de drie voudige moord op de Drum- monds te hebben gepleegd, heeft Maandagochtend getracht zelf moord te plegen door van een brug te springen, toen de ge rechtelijke autoriteiten bezig waren met een reconstructie van de moord. De rechter van in structie kon hem op het laatste ogenblik grijpen. Dominici, met zijn Winchester geweer, waarmee hij had ge toond hoe hij de Drummonds om het leven had gebracht, nog in de hand, had reeds één been over de leuning van de brug, 6 meter boven de spoorlijn, toen rechter Perries hem vastgreep. Later werd hij officieel in staat van beschuldiging gesteld. De aanklacht werd uitgebracht door rechter Perries, de jonge magistraat uit Digne, die ver klaard had alle bevorderingen te zullen weigeren zolang de kwestie-Drummond niet zou zijn opgehelderd. Gaston Dominici is in de ge vangenis van Digne opgesloten. heeft Maandag te Panmoendjon voorgesteld op 15 December de politieke conferentie te beginnen in San Francisco, Honoloeloe of Genève, of een andere plaats. Op de bijeenkomst van Maan dag, die 73 minuten duurde, kwa men de afgevaardigden van beide partijen overeen door middel van sub-commissies onmiddellijk te beginnen met afhandeling van de agenda. De bijeenkomst van Maandag was, naar Dean na af loop verklaarde, „aangenaam". Alles werd „zakelijk op doelma tige wijze" behandeld, zo zei hij. Dean zelf zal met de voornaam ste communistische afgevaardig den, Hoeang Ha voor China en Ki Sok Bok voor Noord-Korea, in een subcommissie de samenstel ling, plaats van de conferentie bespreken, terwijl een tweede sub-commissie zich zal bezig hou den met bespreking van een da tum. De geallieerde afgevaardigde deelde voorts mede, dat de com munisten zonder commentaar zijn suggestie hadden aangehoord, dat de bepaling van de bestands overeenkomst, waarbij de deelne ming aan de conferentie wordt beperkt tot de deelnemers aan de Koreaanse oorlog, toegepast dien de te worden. De sub-commissies zullen Dins dag met haar werk beginnen en dan allereerst beslissen, of de be sprekingen geheim zullen zijn. Zuid-Korea zal in elke sub-com missie vertegenwoordigd zijn door een waarnemer. Maandagmorgen zijn de „uit eenzettingen" aan de anti-com munistische krijgsgevangenen, na een onderbreking van elf dagen, hervat. Een eerste groep Noord- Koreanen heeft zich zonder ver zet naar de plaats waar uitleg ge geven wordt, laten geleiden. Bij de uiteenzettingen trachtten sommige gevangenen de commu nistische afgevaardigden aan te vallen. Andere riepen beledigin gen. De communistische afge vaardigden hebben geprotesteerd tegen 't feit, dat één der gevan genen een bord droeg, waarop „met zijn eigen bloed" een ant:- communistische leuze was ge schreven. Van de eerste 76 ondervraag den besloot geen enkele naar zijn land van herkomst terug te ke ren Vandaag zullen 500 Chinese gevangenen worden ondervraagd. Gisteren zijn vijf Zuidkoreanen uit het Noordelijke kamp, o.w. een vrouw en twee kinderen, op eigen verzoek overgedragen aan de geallieerde autoriteiten. De oorlogsmisdadiger Antoine Touseul, die in Aken is ge arresteerd, is afkomstig uit Bre da. In 1949 werd hij door het bijzondere gerechtshof te Arn hem tot de doodstraf veroor deeld. Touseul heeft in de oor logsjaren dienst gedaan bij de „Waffen S. S.". Hij is ook lid ge weest van de S. D. Touseul heeft meegewerkt aan verscheidene arrestaties. Vele der gearresteer den vonden later de dood in de concentratiekampen in Gelder land of op de fusiladeplaa-ts. In Putten en vele andere plaatsen in Gelderland heeft Touseul vela personen mishandelingen toege diend. Sander Borgers, de enige nog die thans nog in vrijheid is, heeft in 1944 meegewerkt aan Silbertanemoorden in Purme- rend en Groningen. Hij was veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf. In Januari 1951 werd een cassatieberoep van Borgers verworpen. Het zoeken naar de lijken van het Britse echtpaar Harries, dat sinds een maand vermist werd, heeft Maandag een tragisch ein de gevonden, toen de lichamen nabij Carmarthen werden gevon den. De vermisten, de 63-jarige landbouwer John Harries en zijn vrouw Phoebe, hadden nog nim mer tevoren hun boerderij verla ten. De neef van het echtpaar, John Lloyd Harries en diens vrouw en zoon werden Maandag avond door de politie onder vraagd. De lijken zijn gevonden op het land nabij hun boerderij. De neef, Ronald Harries, had de politie tevoren verteld, dat hij het echtpaar naar het station had gereden, op de dag, dat zij ver dwenen en waarop zij, naar hij beweerde, voor de eerste maal in dertig jaren naar Londen zouden reizen. Meer dan 500 boeren uit de omgeving hebben de politie ge holpen de omgeving af te zoe ken. Algemeen werd aangeno men, dat John Harries een spaar duitje van meer dan 10.000 pond op zijn boerderij had verborgen. Uitslagen Zaterdagcompetitie. 2e klasse E: Beren IDrie wegen II 1—0; Spui II—A.Z.V.V. II 33; Terneuzense Boys II Zaamslag II 01. Uitslagen Zondagcompetitie. Ie klasse B: Retranchement I Groede I 24; Schoondijke I Rapenburg I 43. Res. Ie klasse A: Sluiskil II Hontenisse II 39; Hulst IIRia W. II 52; Aardenburg IIOost burg II 22. Res. Ie klasse B: Biervliet II Goes III 33; Vlissingen III Terneuzen III 05. 2e klasse B: Hontenisse III Graauw I 23; IJzendijke II Breskens III 4—4. TSJECHO-SLOVAKIJE DYNAMO (Moskou) 11. Te Praag hebben de Moskouse Dynamo's gelijk gespeeld tegen de nationale ploeg van Tsjecho- Slovakije. De uitslag was 11. Belgische ploegen voor landen- wedstrijden tegen Zwitserland samengesteld. Voor de wedstrijd tegen Zwit serland, Zondag 22 November a.s. te Zurich, is het Belgische elftal als volgt samengesteld: Doel: Gernaeye (A.S. Oosten de). Achter: Diricx (Union St. Gil- loise) en Van Brandt (Lierse S. K.) Midden: Van der Auwera (Ra cing Mechelen), Carré (F. C. Luik) en Mees (Antwerp F. C.) Voor: Henri Coppens (Beer schot), Van den Bossche Ander- Ie cht), Mermans (Anderlecht), Anoul (F. C. Luik) en Janssens (Union St. Gilloise). Reserves: Meert (Anderlecht), Dries (Berchem), Van Kerkho ven (Daring Brussel) en Corbeel (F. C. Mechelen). Er zijn dus vier spelers vervan gen van de ploeg die 25 October j.l. te Rotterdam met 01 van Nederland 'verloor. Gernaeye, Diricx en Van Brandt waren daar ook van de partij, maar de mid denlinie bestond uit Mees, Carré, Maertens en de voorhoede zag er als volgt uit: Lemberechts, Anoul, Coppens, Piedfort, Thys. Zaterdag 21 November ont moeten de B-ploegen van België en Zwitserland elkaar op het veld van La Gantoise. Daar ver schijnen de Belgen in deze opstel ling: Doel: Paelinck (Lyra). Achter: De Vries (Lierse S. K.) en Thellin (Standard Luik). MiddenHuysmans Beer schot), De Koster (Anderlecht) en Maertens (Antwerp F. C.). Voor: Van Steen (Anderlecht), Perot (La Gantoise), Maurice Willems (La Gantoise), Bollen (Waterschei) en Jadot (Standard Luik). Reserves: Ausloos (White Star), Van Ginderen (Antwerp F. C.), Blaise (Standard Luik) en Piedlort (Lyra). O, DIE SCHOTSE ZUINIGHEID! De Schotse voetbalbond heeft een bezuinigingsmaatregel inge voerd, die aan de Schotse sport pers een storm van verontwaar digde critiek heeft ontlokt. Wat is n.l. het geval? Het was, zoals bij alle beroeps voetbalbonden, altijd de gewoon te, dat de spelers na een inter landwedstrijd de shirts, die zij voor deze gelegenheid aan kre gen, mochten behouden. De Schotse voetbalbond heeft medegedeeld hieraan een eind te willen maken en bepaald, dat de donkerblauwe nationale hemden voortaan moeten worden ingele verd na de wedstrijd. In de scherpste bewoordingen hebben de Schotse sportjourna listen hun voetballeiders aange vallen. Een der bladen noemt de maatregel „een miserabele repre saille" voor het feit dat de spe lers thans een bedrag van 50 pond sterling voor een interland wedstrijd moet worden uitbe taald. Een ander blad spreekt van „het gierigste van alle gierig heid". De meer gematigde schrij vers stellen vast, dat dergelijke kleingeestige maatregelen, nog wel genomen door een der rijkste voetbalbonden, niet bevorderlijk zijn voor het weer op hoog plan brengen van 't nationale Schotse elftal, dat voor de laatste oorlog tqch tot de sterkste ploegen ter wereld behoorde. Het Schotse elf tal heeft teamgeest en enthou siasme nodig en het lijkt niet waarschijnlijk, dat deze belang rijke factoren met dergelijke me thoden in het spel van het na tionale elftal kan worden ge bracht. Het orgaan van de Zuidsla- vische communisti che partij, „Borba" schrijft, dat het vraag- stuk-Triëst niet opgelost kan worden „zonder dat werkelijke autonomie aan de stad Triëst werdt verleend". In een hoofd artikel zegt het blad, dat Triëst een constitutie moet krijgen, „die doeftreffende bescherming aan onze mensen biedt". De constitutie van Triëst zou verder rekening moeten houden met de economische en andere belan gen van de aangrenzende lan den, in de "eerste plaats van Z.- Slavië. Indien de conferentie van alle betrokken landen zou besluiten dat de stad Triëst aan Italië ge geven moet worden omdat de meerderheid van haar bewoners Italianen zijn, dan zou een der gelijk besluit uitsluitend moeten gelden voor dat deel van de stad daar de meerderheid wer kelijk Italiaans is, aldus Borba. Gedeelten echter van de stad Triëst waar Slowenen de meer derheid uitmaken, zoals Sked- jen en Zavle zouden Z.-Slavië moeten toevallen. Borba eist voorts, dat alles wat Sloweens is in zene A aan Zuid-Slavië toegewezen wordt. Het blad zegt tenslotte nog: „Indien de conferentie van be langhebbende partijen zouden besluiten, dat de stad Triëst on der zekere voorwaarden aan Italië moet komen, zullen wij natuurlijk niet met Italië oorlog vceren over Triëst. Dit geldt echter slechts voor het geval de conferentie besluit de stad Triëst onder genoemde voor waarden aan Italië te geven. Wij zouden niet werkeloos toezien, indien de stad Triëst hetzij ge deeltelijk of geheel aan Italië in zullen dit als een daad van beheer gegeven zou worden. Wij agressie beschouwen".

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3