MaarschaikTitowaarschuwt i\A^6sten Dominici wijst zijn vader als dader aan Overeenstemming te Panmoendjon MOLOTOFS VERKLARING Trygve Lie over de Ver. Naties De viering van de 5e Mei SPAANS SCHIP VRAAGT SLEEPBOOTHULP. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON-en MAANSTANDEN. MAANDAG 16 NOVEMBER 1953. 8e Jaargang No. 2999. De kwestie Triest Engeland zal eisen van Triëst afwijzen DE MOORDZAAK-DRUMMOND OPGEHELDERD De uiteenzetters komen in tijdnood De zaak-White Breskens 10.17 10.54 10.52 11.29 11.32 12.09 Walsoorden 11.42 12.19 Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal, per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. President Tito van Zuid-Slavië heeft Zondag in een rede te Bel grado Engeland en de Ver. Sta ten gewaarschuwd de zone „A" van het vrije gebied van Triest niet nan Italië over te dragen, zeggend, dat dit plan „niet in aan merking komt". Het zou betekenen, zo zei hij, dat Italië een „blanco volmacht krijgt voor toekomstige actie te gen ons gebied". „Wij zouden ge plaatst worden tegenover Itali aans irrendentisme (beweging voor inlijving van „onbevrijd" ge bied bij het stamland). De maar schalk waarschuwde het Westen „voor de ernstige gevolgen, wel ke hieruit zouden kunnen voort vloeien". Volgens de Engelse vertaling van Tito's rede, uitgegeven door het officiële Zuidslavische pers bureau „Tanjoeg" voegde de pre sident hieraan toe: „Dit zou on getwijfeld leiden tot een conflict. (Het Servisch-Kroatische woord „soekob", dat Tito bezigde, va rieert in betekenis van gewapend conflict tot meningsverschil. Vol gens correspondenten, die Tito's rede aanhoorden, gaf de maar schalk de indruk dat hij de laat ste betekenis bedoelde). Tito's redevoering heeft bij Westelijke waarnemers in de Zuidslavische hoofdstad het ge loof versterkt, dat het einde van belangrijke internationale stap pen achter de schermen om te komen tot een vijfmogendheden- conferentie over Triëst, in zicht is. De president deed geen nieuw voorstel en wierp geen nieuw licht op de jongste houding van Zuid-Slavië, zulks in tegenstelling tot voorgaande redevoeringen. Men gelooft, dat hij niets wilde zeggen, dat mogelijk de delicate diplomatieke voorbereidingen voor een conferentie in de war zou kunnen sturen. De laatste paar dagen hebben aanzienlijke diplomatieke activi teit te zien gegeven, waarover officieel het stilzwijgen wordt be waard. Zaterdag voerde de Itali aanse gezant in Belgrado bespre kingen met de Zuidslavische on derminister van buitenlandse za ken. Vrijdagavond werden de drie Westelijke diplomatieke vertegen woordigers in de Zuidslavische hoofdstad ontvangen door minis ter Popowitsj. tionalisatie van stad en haven on der een Italiaans-Oostenrijks- Zuidslavische bestuursraad, geas sisteerd door een hoge commissa ris van de Ver. Naties en een in ternationale havenraad. Dit zou eventueel te verenigen zijn met Italiaanse souvereini teit over de stad Triëst. Opgemerkt werd, dat Tito in zijn rede, hoewel hij critiek lever de op Italië en het Brits-Ameri kaanse militaire bestuur van Triëst, ook verklaarde, dat Zuid- Slavië volledige samenwerking met Italië wenste. Sommigen onder zijn gehoor werden wat in de war gebracht door het woord „conflict", doch deze opmerking werd verzacht door de verklaring, dat Zuid-Sla vië niet van plan is om voor Triëst een oorlog te beginnen. Het Italiaanse kabinet zal heden zich beraden over de voorwaar den, waarop Italië zal instemmen met het houden van een „tech nische" vijf-mogendhedenconfe- rentie over het omstreden gebied, zo verluidt te Rome. Politieke kringen zijn van mening, dat de regering, gedeeltelijk haar stand- punt, dat eerst zone A. aan Italië moet worden overgedragen voor er van een dergelijke bijeenkomst sprake kan zijn, zal wijzigen, mits zij de verzekering krijgt, dat de overdracht van de zone bin nen afzienbare tijd een feit zal worden. Intussen heeft de Zuidslavische minister van buitenlandse zaken, Popowitsj, in een rede verklaard, dat zijn land bereid is, een vijf- mogendhedenconferentie bij te wonen. Volgens hem wordt een voorstel, dat verscheidene dagen geleden door de Zuidslaven is ge daan, in wezen aanvaardbaar voor alle partijen geacht. Stadsbestuur van Triëst wil onderzoek door de V. N. Het overwegend Italiaanse stadsbestuur van Triëst heeft 'n resolutie aangenomen, waarin de verantwoordelijkheid voor de jongste ongeregeldheden wordt gelegd op het Westelijk gealli eerde bestuur en geëist wordt, dat een commissie van onder zoek uit de V. N. „een onderzoek instelt naar de ondraaglijke toestand in beide zones". Ook wordt gevraagd, „een onderzoek in te stellen naar het onge rechtvaardigde gebruik van wa pens en andere onwettige acties en de verantwoordelijke perso. nen te straffen". Andere taken voor de commis sie dienen volgens de resolutie het waarborgen van mensen rechten en het verzekeren van de onschendbaarheid en ondeel baarheid van beide zones te zijn. Bovendien wordt de Ver. Na ties in de resolutie verzocht schikkingen te treffen voor een vrije raadpleging van de publie ke opinie in beide zones over 't probleem, tot welk land de zo nes in de toekomst zullen beho. ren. Het laatste is in overeenstem ming met het Italiaanse stand punt, dat iin beide zones een volksstemming dient gehouden te worden. In de resolutie wordt het ge allieerde militaire bestuur be schuldigt van „tendentieuze ver draaiing" van de feiten van de wanordelijkheden die vorige week plaats vonden. Getiugenis- sen van betrouwbare burgers en objecteive buitenlandse waarne mers waren, aldus de resolutie, genegeerd. Vóór de resolutie stemden alle Italiaans gezinde leden van de raad, de communisten incluis. Afgevaardigden van de Zuid- slavi. ch gezinde partijen hebben de bijeenkomst geboycot. de kapper met net aparte cachet markt 16 - brouwerij str. terneuzen moderne kapsels, vereisen mo derne coupe, de natuurlijkste dusde mooiste permanent. betere toiletartikelen. Trygve Lie, voormalig secr.- generaal der Ver. Naties, die thans lezingen in de Ver. Sta ten houdt, heeft te Schenectady in de Amerikaanse staat New York o.m. verklaard: „Ik ben er tegen communis tisch China tot de Ver. Naties toe te laten en wel omdat dit land met „vrijwilligers" aan de strijd in Korea heeft deelgeno men. Ik zal nimmer toelating van een staat aanbevelen, die getracht heeft zich gewapender hand toegang tot de internatio- nade organisatie te verschaf fen". In antwoord op een vraag zei- de Trygve Lie afschaffing van het vetorecht in de Veiligheids raad „onpractisch" te achten. Na een ononderbroken onder vraging van 36 uren heeft Gustave Dominici tenslotte Vrij dagavond verklaard, dat zijn va der in Augustus van het vorige jaar de Drummonds heeft ver moord. Deze verklaring werd bevestigd door Gustave's broeder Clovis. De 77-jarige Gaston Dominici ontkende echter verantwoordelijk te zijn voor de dood van de Brit se voedseldeskundige J. Drum mond, diens echtgenote lady An ne en hun 10-jarig dochtertje Elizabeth. Hoofdinspecteur Harzig deelde mee, dat men heeft kunnen vast stellen, dat enige uren nadat op 4 Augustus 1952 de drievoudige moord was gepleegd Gaston Do minici een familieraad heeft be legd, waarbij hij zijn huisgenoten instrueerde omtrent de verkla ringen, die zij tegenover de poli tie moesten afleggen. De per soonlijkheid en het gezag van de vader was zó groot, dat niemand hem ongehoorzaam had durven zijn. Tenslotte had Gustave ech- per pak 25 cent ZO KLAAR MÉT DE -AFWAS/EN.. FLUWEELZACHTE Engeland zal de eis van het stadsbestuur van Triëst tot een onderzoek door de V.N. in beide zones van de vrijstaat, afwijzen. Dit is meegedeeld door het Britse ministerie van buitenlandse za ken. Bij de hehandeling in de afde lingen van de rijksbegroting 1954 van het departement van alge mene zaken hebben enkele leden van de Tweede Kamer er met klem op aangedrongen de viering van de vijfde Mei te herstellen. Het besef van wat in de jaren I» Belgrado ale, men to Tito's ^eritóanse ,er- rede een uiteenzetting van de Zuidslavische positie aan de voor avond van een conferentie inhou dend aanspraken op het platte land in de Brits-Amerikaanse zo ne van Triëst, terwijl de stad en haven zouden kunnen worden ge internationaliseerd, indien nodig onder Italiaanse souvereiniteit. Dit is in overeenstemming met de gedetailleerde voorstellen voor een regeling van het geschil, als uiteengezet in een artikel door prof. M. Milan Bartos, juridisch adviseur van het Zuidslavische ministerie van buitenlandse za ken. Bartos sprak van interna- PRINS BERNHARDS BEZOEK AAN ETHIOPIË. tegenwoordiger te Panmoendjon, Arthur Dean, heeft Zaterdag bekendgemaakt, dat de ge allieerden en de communisten overeenstemming hebben be reikt over de agenda voor de voorbereidende besprekingen voor cfe Koreaanse politieke conferentie. Zaterdag zijn voor het eerst sedert een week de volledige ge allieerde en communistische af gevaardigden bijeengeweest. Deskundign van beide zijden trachtten uit de impasse te ko men, waarin men bij de opstel ling van de agenda was geraakt. Drie weken geleden liepen de besprekingen vast. De afgevaardigden zijn thans overeengekomen, dat tijd, plaats en samenstelling van de politie Xr c\ nnrafovnvif ifl fTQliilztiiHi(T in Keizer Haile Selassie heeft prins ke conferentie gelij'ktijdig in 2 Bernhard, die thans in Ethiopiësubcommissies zullen worden vertoeft, Zaterdagmiddag het grootkruis met de ster in de orde van Salomo verleend. De prins heeft op zijn beurt de keizer tot commandeur in de or de van Oranje-Nassau benoemd. De uitwisseling der onderschei besproken. Volgens Dean komt de thans getroffen regeling in grote trek ken overeen met zijn voorstel van 31 October. Hij deelde mee, dat de Noordelijken uitdrukking hadden gegeven aan hun vreec troffen, de besprekingen zouden verlaten, zonder over de samen stelling van de lijst van deelne mers te spreken. „Ik heb hun de verzekering gegeven, dat dit niet het geval zal zijn", aldus Dean. Hij voegde hieraan toe, dat hij niet gemachtigd is, het standpunt der V. N., dat geen neutralen de conferentie mogen bijwonen, te wijzigen. Wel zou hij over deze kwestie van ge dachten kunnen wisselen. Een woordvoerder van de In dische troepen heeft meegedeeld dat begin December zeven Chi nese gevangenen voor een Indi sche krijgsraad zullen terecht staan op beschuldigipg van het vermoorden van medgevange- nen. De communistische afgevaar digden hebben verzocht heden 500 Noordkoreaanse gevangenen ■door te geleiden, opdat de commu nistische vertegenwoordigers uitleg kunnen- geven over repa triëring, aldus heeft een Indische 1940-1945 aan Nederland is over komen en van de geweldige bete kenis welke aan de bevrijding moet worden gehecht, moet niet in de laatste plaats bij de jeugd levendig blijven. Voor onze volkskracht is dit van grote bete kenis, aldus deze leden. Andere leden, hoezeer even eens het belang van de bevrij ding erkennende, merkten op dat een afzonderlijke viering van de vijfde Mei naast de viering van Koninginnedag in ons volk niet is aangeslagen. Deze leden wil den vooral de nadruk leggen op de betekenis van de dodenher- De woordvoerder verklaarde de"^in® aan ÏM? Vdl buhéen^tSeiT aan van "'onf' volk is geworteld en weigerachtigethinese en Noordkoreaanse gevangenen! ^mge leaen vroegen, waai om ter zijn vader als dader aange wezen. Clovis, die vervolgens met zijn broer werd geconfron teerd, had zulks bevestigd. De laatste ondervraging van Gustave vond plaats precies een jaar nadat hij schuldig was be vonden aan het niet hulp ver lenen aan Elizabeth Drummond, die volgens zijn zeggen nog teke nen van leven vertoonde toen hij haar indertijd had gevonden. Voor dit feit heeft hij twee maan den gevangenisstraf uitgezeten. Onmiddellijk nadat de broers hun verklaring hadden afgelegd, haalde de politie Gaston Domini ci op, die zich poogde te verzet ten en zijn honden tegen de poli tiemannen ophitste. De politie verklaarde, dat zij Gaston Dominici reeds sinds Augustus van dit jaar verdacht, maar dat zij zich had laten mis leiden door het klaarblijkelijke gebrek aan motief. Het waar schijnlijkste acht zij het thans, dat de Drummonds alleen ver moord werden, omdat zij toeval lig kampeerden nabij de boerderij van de Dominici's, waar Gaston het leven van een kluizenaar leidde. Het meest dramatische ogen blik van het nachtelijke verhoor van de oude boer was, toen hoofdinspecteur Sebeille plotse ling zei: „Laten wij er ver dei- niet omheen draaien, Gaston. Jij bent de moordenaar en niemand anders. Dit is niet louter een gis sing, want je zoons hebben ons juist verteld, dat jij het was die de Drummonds vermoord heeft' De boer, die met een deken om de schouders geslagen in een stoel zat, lachte kort en zei: „Dat is belachelijk laat me niet la Dominici en de vrouw van Gusta ve, Yvette. GASTON DOMINICI BE KENT. De 77-jarige Franse boer Qas- ton Dominici heeft bekend vijf tien maanden geleden de drievou dige moord op de Drummonds te hebben gepleegd, aldus heeft de politie Zondag te Digne meege deeld. Gaston Dominici werd Zaterdag naar zijn hoeve te Lurs gebracht, waar hij met zijn zoons, Gustave en Clovis werd geconfronteerd. De vader hield toen nog vol, dat hij onschuldig was. Hij opperde weer de veronder stelling, dat Gustave misschien de moorden gepleegd zou hebben. Na 45 minuten maakte de poli tie een eind a^n de confrontatie, die een zeer schokkend verloop had. De politie had nog overwogen de confrontatie niet door te laten gaan, omdat de zoons zó sterk onder de invloed van de vader stonden, dat men voor een her roeping van hun getuigenis vrees de. Men beweerde zelfs, dat de twee zoons niet zonder toestem ming van de vader aan tafel mochten spreken. In de nacht van Zaterdag op Zondag bekende Gaston zijn mis daad. Na zijn bekentenis zei Gas ton tot Sebeille: „Je hebt het ge wonnen, jonge man." De openbare aanklager, Saba- tier, zeide Zondagmorgen te Dig ne, 'dat Gaston met zijn bekente nis was begonnen, maar dat hij nog niet alles had verteld. Zondagochtend hervatten Se beille en andere detectives de on dervragingen. Bij het Zondag voortgezette verhoor heeft Gaston Dominici verklaard, dat hij in woede was ontstoken toen sir Jack Drum- is belachelijk- iaat.me meya- mond die Qp een stuk grond kam chen. Maar als net waar 1 npprrïe dat bii de boerderij van jullie zeggen, Dominici behoorde, hem had ge- deren in mijn bijzijn herhalen zegd niet bij de kampeerplaats rond te blijven hangen. De oude boer schoot eerst sir deren in mijn bijzijn zij hebben verteld". In tegenstelling tot eerder door de politie gegeven inlichtingen heeft deze confrontatie nog niet plaats gehad. Men verwacht dat dit later op de dag zal geschie den. Zaterdagochtend begayen de rechter van instructie Peries en hoofdinspecteur Sebeille zich in gezelschap van Gustave en Clovis Dominici naar de plaats van het misdrijf. Volgens de politie heeft Gusta Jack neer het is niet duidelijk of hij een geweer bij zich had of dat hij eerst een wapen was gaan halen en daarna diens echtge note, lady Anne. Het 10-jarig dochtertje van de Drummonds, Elizabeth, die uit haar slaap was opgeschrikt, vluchtte in de rich ting van de rivier. Gaston Domi nici schoot op haar doch miste. Een poging om nog eens te schie- Volgens de poli ie ie ten mislukte, doordat het geweer ve verklaard, dat zj weigerde. Daaron rende hiï achter te voltooien vóór 23 December, zoals bepaald bij de bestands overeenkomst, als de huidige impasse binnen de eerstkomende twee dagen wordt doorbroken. In de nog resterende 32 van de .90 dagen voor uiteenzettingen moeten nog 13.382 Chinezen en 6.683 Noordkoreanen worden on dervraagd, die echter merendeels niet voor de uiteenzetters willen verschijnen. De Verenigde Naties houden vast aan de bepalingen van de bestandsovereenkomst, volgens welke de uiteenzettingen op de vastgestelde datum moeten ein digen en de gevangenen op 22 Januari de status van burger krijgen. De grote vraag is echter wat de communistische reactie hierop zal zijn en een nog grote re vraag is, wat zal gebeuren op 21 Februari, wanneer volgens de bestandsbepalingen alle gevange nen de neutrale zone moeten ver- UTCiiiig, aiuub neen et 11 inuisuiie nen ae neuuctie i uw ten va- woordvoerder Zondag te Pan- laten en de terugzendingscommis- mnonrllAn mnon'oHoold ,r»T-vVir»ii.H+ +<a hPCtflflTl de regering een afwijzend stand punt heeft ingenomen tegenover de aanvrage van de vereniging van ex-politieke gevangenen tot oprichting van een herdenkings teken, nadat de ter zake door de regering ingestelde commissie van advies met eenstemmigheid ten gunste van de oprichting had geadviseerd. Ex-president Truman heeft verklaard dat hij heden in een radio-toespraak te Kansas alles zal vertellen wat hij weet over de zaak-Harry Dexter White. Het Amerikaanse blad „Kan sas City Star" schrijft van zeer gezaghebbende zijde te hebben vernomen, dat het hoofd van de moorden alleen heeft gepleegd. „Mijn vader kwam op de boer derij terug en vertelde ons. dat de Engelse touristen hem hadden geïrriteerd. Hij zei dat het schot was afgegaan en dat hij de man had afgemaakt. Daarna had hij de vrouw, die gilde, gedood en tenslotte het meisje, dat hem zou hebben herkend en hebben kun nen aangeven", aldus de verkla ring, die Gustave volgens de po litie heeft afgelegd. Zijn oudere broer, Clovis, had aanvankelijk geweigerd deze ver klaring te bevestigen. Tenslotte had ook hij echter toegegeven, dat zijn vader de dader was. Volgens de politie is thans vast gesteld, dat het wapen, waarmee de moorden zijn bedreven, het eigendom was van de oude boer. weigerde. Daarop rende hij" achter aan en haalde haar bij de oever van de rivier in. Ondanks smeek beden sloeg hij het kind met de kolf van zijn geweer op het hoofd tot het het bewustzijn verloor. Daarna wierp hij het geweer in het water, aldus de bekentenis. Volgens inspecteur Harzig, een van de medewerkers van commis saris Sebeille, schijnt de uitleg, welke de moordenaar van he* ge beurde heeft gegeven, echter niet erg aanemelijk. UllWlööCllIIg UCI unuciouuti IlctUUtJU gCgeveil fclctn 11 Uil V1CC" dingen geschiedde op een plech- dat de geallieerden, wanneei tigheid ten paleize. Hierbij wer- eenmaal een regeling voor tijd den ook leden van het gevolg van de prins onderscheiden. Zo werd diens particuliere secreta ris, dr De Graaff, tot comman deur in de orde van Menelik II van Ethiopië, met de ster, be noemd. De burgerleden van het gevolg van de prins werden on derscheiden met de orde van de ster van Ethiopië, terwijl de mili tairen het onderscheidingsteken van de orde van Menelik ont vingen. Mr Mansfeit, tweede gezant schapssecretaris der Nederland se legatie te Addis Abeba, werd tot officier in de orde van de ster van Haile Selassie benoemd. Van zijn kant verleende prins Bernhard het grootkruis in de orde van de Nederlandse Leeuw aan de kroonprins van Ethiopië. Twee prinsen en vijf Ethiopi sche ministers werden begiftigd met het grootkruis van de orde van Oranje-Nassau. De keizer van Ethiopië heeft Zaterdag een groot diner aange boden ter ere van prins Bern hard. De keizerlijke familie, mi nisters en leden van het diploma tieke korps waren hierbij aanwe zig. - o o - - -o plaats en procedure van de po litieke conferentie zou zijn ge- moendjon meegedeeld. Sedert 5 November zijn geen uiteenzettingen meer gegeven, omdat Chinese gevangenen wei gerden de bijeenkomsten bij te wonen en de terugzendingscom missie geen geweld wilde gebrui- sie ophoudt te bestaan. Indische functionarissen hopen, dat tegen 23 December de poli tieke conferentie over Korea zal zijn begonnen en dat de gehele kwestie dan naar de conferentie kan worden verwezen. eigendom was van ae ouue uuci. Tegen middernacht heeft het Kort na het ontdekken van de Spaanse stoomschip „Alkara" ter misdaad werd dit Amerikaanse hoogte van het lichtschip Ter- ,Winchester"-geweer gevonden schellingerbank geseind, dat het 'in één van de diepe poelen van dringend sleepboothulp nodig had de nabij de boerderij van de Do-1 Waarschijnlijk is de „Alkara.' minicïs stromende Durance. Hoe die 2200 brt meet, op een nr/ ge welde politie het wapen aan hon- l0Pen- 0oy----- -- - HprrJpn hoeren in de omtrek h?-5 I De sleepboot „Holland" van de vernomen, dat het hoofd van de de rederij Doeksen is van Tersehel- federale recherche, Hoover, nooit jr =r van ling naar de „Alkara" gevaren, zijn goedkeuring had verleend |m geslaagd, de eigenaar er van, -s voor de benoeming van White °Pte sP°ren- tot Amerikaans directeur van ht intern, monetaire fonds, ten einde de groep Sow jet-agenten te kunnen ontdekken, waarmede White zou samenwerken. Waarnemers te Moskou waren Zaterdag van mening dat de Sow- jetregering het denkbeeld om eea bijeenkomst te houden van de staatshoofden der grote mogend heden niet zonder meer heeft verworpen. In de officiële weergave van de toespraak van de Sowjetrussische minister van buitenlandse zaken, zoals die Zaterdag in de gehele Russische pers is gepubliceerd, worden de voorgestelde conferen ties van staatshoofden en minis ters van buitenlandse zaken der grote mogendheden in één ver band beschouwd, ofschoon Molo- tof dit op zijn persconferentie niet met zoveel woorden heeft ge zegd. De Sowjetrussische vertegen woordiger in de politieke com missie der Verenigde Naties, Ja cob Malik, heeft Zaterdag het Russische voorstel herhaald voor een bespreking door vertegen woordigers der z.g. „grote vijf", n.l. de Verenigde Staten, de Sow- jet-Unie, Groot-Brittannië*» Frank rijk en communistisch China. Hij deed dit in een debat over een voorgestelde ontwapeningsresolu tie. Malik verklaarde, dat het doen ophouden van de bewapenings wedloop het belangrijkste en dringendste vraagstuk was, waarmede de volken der wereld te maken hadden. „Een vermin dering der bewapening moet noodzakelijkerwijs gepaard gaan met een verbod op het gebruik van alle wapens tot algehele ver nietiging, zoals atoom- en water stofbommen", zeide hij. Malik meende, dat de Sowjet- Unie „zeer veel concessies heeft gedaan, om het gemakkelijker te maken een basis voor besprekin gen van het ontwapeningsvraag- stuk te vinden", hieraan toevoe gend: „Doch de Verenigde Staten en hun bondgenoten zijn, na zich in 1946 te hebben uitgesproken voor een verbod op bewapening door nationale staten, op hun schreden teruggekeerd. Nu zijn zij bevreesd voor het woord „ver bod" en zij proberen dit met alle geweld uit de ontwapeningreso luties der algemene vergadering te houden. Bij de thans gevolgde werkwij ze is er geen sprake van dat een gemeenschappelijke basis van uitgang kan worden gevonden, omdat de ontwapeningscommis sie in een verkeerde richting wordt geleid", aldus Malik. Nadat Malik was uitgesproken werd besloten de zitting der poli tieke tot Maandag te verdagen. In de tussentijd zou worden ge poogd tot een voor oost en west aanvaardbare formulering van een resolutie te komen, waarin opnieuw een beroep op de staten leden der Verenigde Naties wordt gedaan zich in te spannen om een oplossing voor het vraagstuk der ontwapening te vinden. Het initiatief tot het verda- gingsbesluit werd genomen door de Indische vertegenwoordiger Menon, die thans poogt een be middelende rol te spelen. Hij be raadslaagde in dit verband lang durig met Malik en andere leden der Sowjetdelegatie naar de Ver enigde Naties. Toen de politie Zaterdagoch tend op de boerderij van de fami lie Dominici aankwam orn de ge- medegedeeld door het K.N.M.I. beurtenissen van de noodlot age gejdjg van Maandag- Augustusnacht van het vorige o^tend ^0(- Maandagavond, jaar nog eens te reconstrueren, werd zij door leden van de fami- NOG VRIJ ZACHT, lie met stenen bekogeld. Eén Zwaar bewolkt met enkele ver van Gastons dochters schreeuwt e Sprejde opklaringen. In het N.O. tegen Sebeille: „Mnn vader ,s i van jand aanvardteiijk af en niet de moordenaaar. Jullie P°S {0e wa^ nchte regen of mot door het toedienen van bepaalde i regen Matige tot zwakke wind middelen een bekentenis uit hem t 6 - - - te krijgen. Het geweer is nooit zijn eigendom geweest". Da 75-jarige Marie Dominici, de echtgenote van Gaston, riep hui lend: „Wat hebben jullie met mijn man ^edaan. Waar is hij?". Kort na de middag bracht Gus tave, die zeer bleek zag, de detec- tives naar een schuurtje op het j terneuzen erf, waar hij de plek toonde waar Hansweert naar zijn zeggen zijn vader het moordwapen, een Amerikaans legergeweer, sinds 1944 had ver stopt. Daarna werd zijn broer Clovis naar het schuurtje gebracht en hij wees dezelfde plaats aan. Inspecteur Sebeille besloot toen zijn plan tot een laatste recon structie van de misdaad te laten varen. Hij reed terug naar Digne, vergezeld door de twee broers tussen Z.W. en Z.O. Dezelfde of iets lagere middagtemperaturen dan gisteren. DINSDAG 17 NOVEMBER. ZON MAAN onder op onder op Nov. 16 8.01 17 8.03 18 8.05 19 8.06 20 8.08 16.48 16.47 16.45 16.44 16.43 14.22 14.39 14.57 15.21 15.52 1.51 3.17 4.45 6.15 7.44

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1