De politieke gevangenen in Argentinië ONTWAPENINGSDEBAT de RADIO? De journalistieke reis naar Australië De verdediging van Stille Oceaan Britse regering lijdt nederlaag in ondergeschikte kwestie De herdenking van de wapenstilstand van 1918 Incident aan de Israëlisch-Syrische grens De reis van Prins Bernhard Nixon te Seoel aangekomen ZUID-SLAVISCH PROTEST Britse minister van Staat voor Buitenlandse Zaken Amerikaanse overschotten aan landbouwproducten Eisen van blanke politieke leiders in Kenya EISENHOWER OVER RASSENDISCRIMINATIE PARTISANENACTIV1TEIT IN POLEN? RESOLUTIE INZAKE TUNES1E VERWORPEN Arrestaties op Jamaica Wat brengt de De communistische wreedheden in Korea TWEEDE BLAD Vrijdag 13 November 1953 8e Jaargang No. 2997 Queensland heeff verplichtingen jegens eigen mensen Onmiddellijk, na aankomst op het vliegveld van Sydney, bij hun terugkeer van Orange, werden de Nederlandse journalisten ontvangen door de lord-mayor van Sydney, Alderman PHills, een lid van de Labourpartij. De ontvangst betekende een voorlopig afscheid van Sydney en Nieuw Zuid-Wales. Het bleek: weer, dat men in Australië alle belangstelling voor dit journalistieke bezoek heeft. De ontvangsten werden op ver zoek der journalisten tot het uiterste beperkt om voldoende tijd te kunnen besteden aan het bestuderen van alle aspecten van de emigratie. De ontmoetin gen met de Nederlandse emi granten en met allen, die bij het werk van de emigratie zijn in geschakeld en vooral de gewel dige oppervlakte van dit wereld deel brengt mee, dat de journa listen zich telkens snel moeten verplaatsen, willen zij een groot deel van het Australische ge menebest in de beperkte tijd van 6 weken bezoeken. De lord- mayor van Sydney bepaalde zich na afloop van de ontvangst tot een kort en hartelijk woord, dat door uw verslaggever werd beantwoord. In Brisbane Queensland De volgende dag bracht een vliegtuig ons naar Brisbane, waar door de migratie-officier van de Commonwealth, de heer T. M. Nulty en onze emigratie ambtenaar alles in het werk was gesteld het bezoek aan deze zesde staat zo efficiënt mogelijk te doen zijn. Queensland is op één na de grootste staat van het Australische gemenebest met 'n oppervlakte van 670.500 vierkan te mijl, waarvan de helft in da tropen ligt. Queensland neeft 'n bevolking van ruim 1.250.000, waarvan er in de hoofdstad Brisbane ongeveer 470.000 wo nen. Beziet men de verhouding van het inwonertal tot de op pervlakte, dan kan men Brisba ne met San Francisco tot de grootste steden ter wereld reke nen. De mogelijkheden in deze staat spreken duidelijk uit de grote oppervlakte en de naar verhouding geringe bevolking. In de landbouwsector neemt de verbouw van suikerriet een be langrijke plaats in. Het levert 90 pet. van de suikeroogst in Australië. Andere belangrijke gewassen zijn, tarwe, mais, ana nas, bananen pinda's tomaten, aardappelen, pumpkins, citrus vruchten, appelen, druiven en tomaten. In Queensland zijn er bijna 2 millioen stuks melkvee; ruim 5 millioen stuks slachtvee en ongeveer 20 millioen schapen. Ook de varkensteelt is er be langrijk. Vele industrieën zijn er het gevolg van. Deze staat bezit voorts tal van waardevolle grondstoffen: goud, koper, zil ver, tin, lood, zink, kolen enz. De minerale productie wordt jaar lijks op een waarde van 17 mil lioen pond sterling geschat. Men heeft alle hoop in deze staat olie te kunnen boren. Naar schatting zijn er in Queensland 2000 Nederlandse emigranten waarvan 500 tot 700 in de landbouw werkzaam zijn. Op het ogenblik isl er alleen een kamp in Wacol. Dat in Enog- gera werd onlangs opgeheven, daar er op dit ogenblik weinig emigranten in de kampen zijn. Het aantal Nederlanders be paalt er zich tot een 6-tal ge zinnen. Bij de Gouverneur Het eerste (feel van het pro gramma bestond uit een drietal bezoeken, dat niet de emigran ten gold. Toch stelden we ook hier vast, dat men zoals overal ter wereld overal in Australië Nederlanders kan aahtreffen. Alvorens naar de gouverneur te gaan, lopen we even een foto zaak binnen om een nieuwe film te kopen. Wij trachten in het Engels uit te leggen waar het om gaat. „Zegt u het maar in het Nederlands, zo doorkruist de fotoman ons gesprek. Het blijkt een Nederlandse emigrant uit Breda te zijn. Een kwartier later laat men ons bij de residentie van de gouverneur Brisbane en verre omgeving zien. In het re staurant worden we door een Amsterdamse aan orangeade ge. holpen En, weer 5 minuten later ver telt de echtgenote van de gou verneur, dat een der bedienden een Nederlander is, die piano studeerde aan het conservatori um tei Amsterdam en in de toe komst die studie hoopt voort te zettenNederlanders zwer men uit over alle werelddelen. De gouverneur, sir John Lave- rack, was een bekend Australi sche militair in de laatste oor log. Hij vertelt ons, dat hij als luit.-generaal het commando had over een Australisch corps, dat tijdens de oorlog in Neder- lands.Indië was. Het was alleen jammer, zo zegt hij, dat we te „laat" werden ingezet Bij de premier Daarna begaven de journalis ten zich naar de premier van de staat Queensland de Labourman Vincent C. Gair. Hij draait ge noeglijk in het rond in zijn bu reaustoel. „Onze staat heeft een grote toekomst, een geweldige oppervlakte met weinig inwo ners. Ik bezocht uw land, zag veel en verkreeg veel inlichtin gen", zo sprak hij. Hij zag er onze landbouw en gaf als zijn mening, dat de Nederlandse landbouwer het in Queensland uitstekend zal doen. Er bestaan nog geen schema's voor de vestiging van landbou wers. „De regering heeft de nei ging getoond het wat rustiger aan te doen met de emigratie in verband met de grote kosten." Bij zijn bezoek aan de Ver. Sta ten! heeft Jnij de suggestie ge daan, dat zij financiële steun zouden verlenen voor de emigra tie naar -ustralië. Men ant woordde, dat er neg geen for meel voorstel was gedaan, maar dat zij elk voorstel gunstig zou den bezien, dat behelst geld te verschaffen om andere regerin gen te helpen emigranten naar andere landen over te brengen. De Australische economie kan geen grote emigratie verdragen. Bij de overbrenging van het be volkingsoverschot van het ene land naar het andere zal-er fi nanciële steun moeten worden verleend of moeten leningen worden verschaft. De regering van Queensland heeft vrijwel geen kroonland be schikbaar. Men zal echter na gaan of het land, dat vaak op lange termijn (99 jaar) is ver huurd, goed wordt gebruikt en in cultuur gebracht. Is dat niet het geval, dan zou men de huur- vergunningen kunnen intrek ken. Samenvattend zei hij nog, dat de emigranten in zijn staat zeer welkom zijn, maar dat de staat eerst een verplichting heift tegenover de eigen men sen en dat het vraagstuk der financiering zeer moeilijk is. Na een dankwoord namen de journalisten afscheid van de premier, die wel gesproken had over de vele mogelijkheden, maar een weinig positief geluid had laten horen over de vesti ging van emigranten in zijn staat. De Britse regering heeft in 't Lagerhuis een nederlaag gele den, toen een motie van een van haar aanhangers aan de orde kwam. Een voorstel van de conservatieve afgevaardigde Linstead om een regeringsorder inzake opheffing van de con trole op het vervaardigen van geslepen glas ongedaan te ma ken werd aangenomen met 145 tegen 141 stemmen hoewel het Lagerhuis 662 leden telt. Lin stead had nog getracht zijn mo tie in te trekken, doch de op positie stond er op, dat er ge stemd zou worden. Toen de uit slag bekend werd, juichten de socialisten die zelfs kreten als „aftreden" aan het adres der regering lieten horen. De regering behoeft echter al le'n af te treden als zij in een belangrijke kwestie wordt ver slagen. De wapenstilstand van 1918 is in vele steden op de gebruikelij ke wijze met parades, het leggen van bloemen bij gedenktekens voor gevallenen en godsdiensti ge plechtigheden herdacht. Koning Boudewijn legde te Brussel een krans bij het graf van de onbekende soldaat. In West-Berlijn en te Wenen en Innsbriick werden parades gehouden. Verscheidene ambassadeurs en andere leden van het corps di plcmatique hebben te Moskou een godsdienstoefening bijge woond. De Argentijnse regering heeft het parlement verzocht een am nestie op grote schaal goed te keuren voor Argentijnen, die schuldig zijn bevonden aan po litieke overtredinger Degenen, die beschuldigd zijn van politiek terrorisme, zouden niet onder de amnestie moeten vallen. Het Argentijnse congres zal in de loop van, deze maand bij eengeroepen worden om twee amnestievoorstellen te behande len. President Peron en de minis ter van Binnenlandse Zaken, hebben in een boodschap aan 't congres verklaard, dat de am nestie het antwoord van de re- De permanente Amerikaanse vertegenwoordiger bij de Ver. Naties, Lodge, heeft in een verklaring een aantal nieuwe com munistische wreedheden in Korea bekendgemaakt. aangetroffen van honger of door ziekte omgekomen militai ren. Verder maakte Lodge melding van een Chinees, die op 23 April 1951 zeven Britse en 6 Belgische soldaten 3 uur na hun gevan genneming doodschoot. Op 22 April werden te Jonts- sjon 7 Turke, 3 Zuidkoreaanse en 2 Amerikaanse gevangenen gedood, aldus de verklaringen. In het academisch ziekenhuis te Seoel zijn, volgens Lodge, op 28 Juni 1950 155 gewonde Zuid koreaanse militairen omge bracht. DE KOREAANSE WAPEN- STILSTANDSCOMISSIE. De communistische afgevaar digde heeft op de bijeenkomst van de seretarissen van de Ko reaanse militaire wapenstil standscommissie gezegd, dat Amerikaanse militaire vliegtui gen op 5, 6 en 8 November vier maal het luchtruim boven de gedemilitariseerde zone in Ko rea hebben geschonden, aldus werd meegedeeld dooor het com munistische persbureau „Nieuw China". Volgens deze verklaring zou in September 1950 van een trans port van 376 Amerikanen ten Noorden van Seoel 88 tijdens 'n mars om het leven zijn geko men. De overlevenden waren vervolgens in goederentreinen verder Noordwaarts vervoerd. Bij een tunnel aangekomen, werd hen bevolen de trein in groepen te verlaten voor een maaltijd. Toen de gevangenen gezeten waren, schoten de Noordkoreaanse bewakers hen neer, aldus Ledge. De lijken van de doodgeschoten soldaten wer den buiten de tunnel gevonden. In de tunnel werden nog 6 lijken Volgens een woordvoerder van het Israëlische leger is een pa trouilleboot van de Israëlische politie op het meer van Gallilea beschoten van de kant van het Syrische dorp Akav. Bij de ge mengde bestandscommissie is een protest ingediend. gering vormde aan de oppositie partijen die vrede en verzoening zochten, De regering hoopte, dat het „de oppositiegroepen, die zich nog steeds bezig hielden met steriele koppige dwarsbomerij er toe zou brengen voor eens en voor goed deze ongerechtvaar digde houding te laten varen". Er werden met betrekking tot de amnestie geen aantallen ge noemd, maar de voornaamste oppositiepartij, de radicalen, die tot dusverre alle verzoenings aanbiedingen heeft weerstaan, heeft een lijst verstrekt die de namen vanj 253 politieke gevan genen, leden van alle politieke partijen, bevat. Prins Bernhard heeft Donder dagochtend, na de nacht te hebben doorogebracht in Athe ne, de reis naar Addis Abeba (Ethiopië) via Khartoem voort gezet. De Amerikaanse vice-president, Nixon, is Donderdag voor een 4- daags bezoek aan Korea te Seoel aangekomen. Het semi-officiële Zuidslavi- sche persbureau Ugopress heeft het Italiaanse hooggerechtshof van beroep er van beschuldigd het Italiaanse vredesverdrag en de Brits-Amerikaanse voor schriften voor het vrije gebied van Triëst te hebben geschon den. Naar het persbureau verklaar de, heeft het hooggerechtshof een beroep aanvaard, aangete kend door een firma die voor het hof van appèl in Triëst een zaak verloren had. Dit vormt volgens het bureau een schending van het vredesverdrag, dat een ein de maakte aan de Italiaanse souvereiniteit over het gebied en van Brits-Amerikaanse voorschriften die bepalen dat er tegen beslissingen van de recht bank in Triëst buiten het ge bied geen beroep kan worden aangetekend. BE POLITIEKE COMMISSIE Afschaffing van wapens voor massa-verniefiging De Ver. Staten, Engeland en Frankrijk hebben hun bereid heid getoond, achter gesloten deuren besprekingen met de Sowjet-Unie te voeren teneinde de impasse ten aanzien van het ontwapeningsvraagstuk te doorbreken. Met 11 andere landen dienden zij een gewijzigde resolutie van deze strekking in bij de politieke commissie der V. N. Twee dagen geleden stelde India voor, dat de Westelijke mogendheden met Canada en de Sowjet-Unie van gedachten zouden wisselen over het vraag stuk. Bovengenoemde 14 landen hebben nu besloten dit denk beeld over te nemen, zonder echter de landen met name te noemen. De herziene resolutie wil aan de algemene vergade ring verzoeken, „voor te stellen dat de ontwapeningscommissie de wenselijkheid bestudeert van de vorming van een kleine sub commissie, bestaande uit verte genwoordigers van de voor naamste betrokken landen, die in besloten zittingen een aan vaardbare oplossing moet zien te vinden en deze aan de ontwa peningscommissie voorleggen". De 14 landen hebben in hun gewijzigd voorstel voorts de pa ragraaf laten vallen betreffende de vorming van een fonds voor hulp aan tenachtergebleven lan den met gelden, die bij een ver. mindering van bewapening zou den worden bespaard. De be trokken landen zijn van mening, Senator Knowland, de leider van de republikeinen in de Amerikaanse senaat, heeft in 'n toespraak te New York aange drongen op een verdedigings stelsel in het gebied van de Stille Oceaan, waarin alle lan den „als vrije en gelijkberech tigde deelgenoten" zullen wor den opgenomen. Knowland, die kort geleden teruggekeerd is van een/ wereld reis, zeide, dat de Ver. Staten het zich niet kunnen veroorlo ven de belangen te dienen van de „Anzus" (Australië, Nieuw- Zeeland en de Ver. Staten) voor al de andere in dit gebied. „Ook kunnen wij Nehroe (eerste minister van India) niet erkennen als leider van de vrije volkeren van Azië", aldus Knowland. „Hij is het niet". De senator sprak zich uit te gen erkenning of toelating tot de Ver. Naties van communis tisch China. Premier Churchill heeft lord Reading benoemd als tweede minister van Staat vooor Bui tenlandse Zaken teneinde de werkzaamheden van minister Eden te verlichten. Tot dusverre was lord Reading onder.minister in het Foreign Office. De andere minister van Staat, Selwyn Lloyd, leidt op 't ogenblik de Britse delegatie bij dei Ver. Naties. dat dit onderwerp beter in de economische commissie kan worden behandeld. Het nieuwe ontwerp bevat een gedeelte van het Indiase amendement, waar in uitdrukking wordt gegeven aan het algemene verlangen om wapens voor massa-vernieti ging af te schaffen. Tenslotte zijn ook voorzieningen inzake een doeltreffende internationale controle opgenomen. De Franse afgevaardigde Jules Moch ontvouwde een gedetail leerd plan voor een compromis tussen het Sowj et-blok en het Westen over de vraag of het op stellen van een stelsel voor doel treffende internationale con trole moet voorafgaan aan een verbod van atoom- en water stofbommen of omgekeerd. Moch zeide, dat dit plan niet zo zeer een voorstel was, als wel een poging om de ontwapenings commissie bij haar werk te hel pen. Het Franse plan voorziet in een vermindering of een verbod in stadia, waarbij telkens door een internationaal orgaan moet worden nagegaan, of de bepa lingen worden nageleefd. Australië stelde voor, dat de algemene vergadering uitdruk king zou geven aan haar geloof, dat de voortdurende ontwikke ling van de wapens voor mas. savemietiging een doeltreffende, gecontroleerde ontwapening nog dringender maakt. Volgens het Westduitse eco nomische nieuwsbureau V.W.D., zullen de Ver. Staten aan W. Duitsland voor 15 millioen dol lar aan goederen uit hun over schotten aan landbouwproduc ten schenken. Uit de opbrengst van de ver koop der goederen zullen in W. Duitsland en W.-Berlijn wonin gen voor vluchtelingen uit O. Duitsland worden gebouwd. Naar verluidt zal de schen king hoofdzakelijk uit sojabonen en tabak bestaan. 20 SPAART DE WERELD INILEOGINGENI PER HOOFD DER BEVOLKING IN DOLLARS) De blanke politieke leiders van Kenya hebben geëist, dat het Britse beheer over alle rassen in de kolonie zal worden voort gezet. Zij verwerpen elke „ver- delings"-politiek tussen de ras sen en houden vast aan het be ginsel, dat de hooglanden in de kolonie voor de blanken gere serveerd blijven. Zij leggen voorts de nadruk op hun opvat ting, dat de blanke gemeen schap verantwoordelijk is voor het leiden van de niet-blanken naar een hoger ontwikkelings peil, zodat de niet-blanken hun eigen plaats in de aangelegen heden van het land kunnen in nemen. Deze punten zijn vervat in 'n verklaring van de 14 blanke le den van de wetgevende raad van Kenya, die ongeveer 20.000 blanke kiezers vertegenwoordi gen. Voorts spreken deze leden zich uit voor deelneming van alle groepen aan de regering, nauw lettend toezicht op immigratie uit het Oosten en afzonderlijke scholen voor elk ras. President Eisenhower heeft in een officiële verklaring bekend gemaakt, dat het onderscheid, dat op Amerikaanse vlootbases in het Zuiden der Ver. Staten ten aanzien van vertegenwoor digers van verschillende rassen wordt gemaakt, in Januari a.s. geheel zal zijn afgeschaft. De president heeft een rapport van de minister van Marine, Ander son, laten publiceren, waarin gezegd wordt, dat op slechts één van de zestig bases nog on derscheid tussen negers en blanken wordt gemaakt. Als het werkelijk waar is dat het sparen een bewijs is van de welstand van een volk, dan staat het met die welstand van Ame rika wel erg gunstig. Bekijkt U maar eens bijgaande grafiek. Deze grafiek vertelt U nauwkeurig hoe de wereld de spaarzaamheid betracht. Wij hebben namelijk zo eens voor U uitgerekend hoeveel er per hoofd der bevolking per jaar zo bij de diverse spaarbanken wordt inge legd. Om een internationale vergelijking mogelijk te maken hebben wij de diverse bedragen voor U omgerekend in dollars. Op deze manier krijgt U een ver gelijkbare „waardemeter" en kunt U de diverse landen onder ling vergelijken. Het blijkt dat Amerika er gun- stig op staat wat het sparen be treft. Van de landen genoemd op onze grafiek torent Amerika er ver boven uit. Liefst 356 dol lar per hoofd van de bevolking wordt daar naar de spaarbanken gedragen. Wat dat bedrag be tekent kunnen wij eigenlijk het beste vaststellen door de Ver. Staten eens te gaan vergelijken met ons land. Hoewel ons land toch zeker niet bij de laagste lan den hoort is er altijd nog een hemelsbreed verschil met Ame rika, om maar niet te spreken over Oostenrijk en West-Duits- land. Van de landen op de grafiek genoemd, mag Australië er ook best wezen. Opmerkelijk is ook wel het verschil in het sparen tussen Nederland en België. Bel gië spaart bijna tweemaal zoveel dan Nederland. Frankrijk en Italië staan practisch gelijk. Be kijkt U de PTafiek eens rustig, want zó spaart de wereld. Volgens kringen van de Ame rikaanse geheime dienst bestaan er in Polen geen „goedbewapen de en centraal geleide strijd krachten", die bij spoorwegen en wapendepots sabotage zou den hebben gepleegd. Genoem de kringen zijn van mening, dat er ongetwijfeld partisanengroe- pen in Polen opereren, maar dat zowel aan Sowj et- als aan Wes telijke zijde de neiging bestaat om deze acties te overdrijven. Er zijn, zoals bekend, vele berichten geweest over guerilla-aanvallen op Russische en Pooolse treinen en leger- en politie-eenheden, in het bijzonder in het gebied van Zgorzelec (het voormalige Goer- litz) aan de Oder-Neise-grens. ALGEMENE VERGADERING Een| resolutie, waarin wordt aangedrongen op het houden van directe onderhandelingen tussen Frankrijk en Tunesië „teneinde het recht van het Tu nesische volk op zelfbeschikking te verwezenlijken", heeft in de algemene vergadering der V. N. niet) de vereiste tweederden van net aantal stemmen behaald. In de vorm van een door IJs land ingediend amendement op de resolutie van de Aziatisch- Arabische groep, waarin werd aanbevolen alle stappen te doen om de onafhankelijkheid en souvereiniteit van Tunesië te verwezenlijken, had het voorstel 32 tegen 16 stemmen bij 11 ont houdingen gekregen. Toen de geamendeerde resolutie in-stem- ming werd gebracht, was de uitslag echter 31 tegen 18 stem men bij 10 onthoudingen. Dit betekent, dat de algemene ver gadering, evenals in het geval- Marokko, besloten heeft, geen besluit, inhoudende klachten tegen het |Franse bewind, te aanvaarden. Zoals bekend heeft Frankrijk het debat geboycot. Op Jamaica zijn de voormali ge minister van Onderwijs Sim monds en de journalist Truman in hechtenis genomen op be schuldiging van samenzwering. Simmonds, werd ontslagen als minister toen zijn benoeming op 15 October van dit jaar werd herroepen. De eerste minister van Ja maica, William Bustamente, had het ontslag aanbevolen. De re den van het ontslag van Sim monds is niet bekendgemaakt. Vorige week diende de oppo- sitieleider en hoofd van de (so cialistische) nationale volkspar tij, Manley, een motie in, waar in werd gezegd, dat Simmonds was ontslagen omdat hij rege ringsgeheimen aan „corrupte kooplieden" had verkocht. ZATERDAG 14 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Morgen gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Orkest; li 00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12 30 Mededelingen; 13.00 Nws.- 13.20 Zang; 13.50 Gram.; 14.00 Boek bespreking; 14.10 Gram.; 14 20 Eng. les; 14.40 Voor de ama teurs; 15.15 Kunst; 15.55 Zang- 16.15 Gram.; 16.20 Causerie' 17.00 Voor de jeugd; 17.55 Sport; 18.00 Lichte muziek; 18.15 Week overzicht; 18.25 Orgel; 18.40 Re geringsuitzending; 19.00 Nieuws; 19.10 Amusementsmuziek; 19.20 De gewone man; 20.30 Causerie- Pari. overzicht; 19.30 Gr.; 20 25 20.50 Gram.; 21.00 Gev. progr.- 21.50 Actualiteiten; 22.00 Wed strijd; 22.30 Wij luiden de Zon dag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Es peranto; 23.22 Gram. HILVERSUM H; 7.00 Nieuws- 7.15 Gymnastiek: 7.30 Gram.' 8.00 Nieuws; 8.18 Orgel; 8.35 Gr.'; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Piano; 12.00 Or gel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Va ria; 13.20 Kwintet; 13.45 Sport; 14.00 Gram.; 14.25 Huismuziek; 14.45 Voor de amateurs; 15.10 Causerie; 16.05 Orkest; 17.00 Weekjournaal; 17.30 Cabaret; 18.00 Nieuws; 18.20 Gram.; 18.35 Lichte muziek; 19.00 Art. staal kaart; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; 22.00 Soc. commentaar; 22.15 Weense muziek; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Operet temuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 16.00 Accordeon; 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.- 17.30 Orgel; 18.30 Voor de sol daten- 19.00 Nieuws; 19.40 Gr.; 19.45 Cabaret; 21.00 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogram ma; 23.00 Nieuws- 23.15 Dans muziek. Ongeveer 1500 Duitsers zul len op 15 November deelnemen aan 'n grote herdenkingsplech tigheid bij het monument ter nagedachtenis van maarschalk Rommel aan de ingang van het Duits-Italiaanse kerkhof te Tel Issa op 't slagveld van Alameln. DE VRIJE ZEEUW Ver Staten Australië Engeland 64 55 Nederland Frankr. W.Duifsl Oostenrijk

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5