De toestand in Triëst Opnieuw betogingen Italië De dichting van het gat hij Ouwerkerk in 8000 soldaten tegen de Mau Mau Luponerend nachtelijk schouwspel E3 H.M. Koningin Juliana spreekt tot het Nederlandse volk Necm "AKKERTJE Proces legen Mossadeq begonnen WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON-en MAANSTANDEN. Pella over Triëst Niet langer met tegenzin Resultaat Handen als fluueel! Stakingen in Engeland Ter gelegenheid van de Vrijdagnacht geslaag de afsluiting van het laatste dijkgat bij Ouwerkerk, heeft H. M. de Koningin zich Zaterdagmiddag om 1 uur via de beide Hilversumse zenders aldus tot het Nederlandse volk gericht: „LANDGENOTEN, Het einde van de ramptoestand is in zicht. Wij verwachten, dat ons grondgebied binnen korte tijd herwonnen zal zijn. Op dit ogenblik mogen wij elkander geluk wensen. De ramp bleek groter, dan er ooit tevoren in onze geschiedenis één is geweest. Een heel leger van voortreffelijke vaklieden en geoefende soldaten werd voor deze strijd uitgerust, met een staf van uitnemende ingnieurs en theoretici en met een enorm arsenaal aan materiaal. Omvangrijk waren de voorbereidingen. Toch waren in Februari reeds 33 stroomgaten gedicht, in Maart 53 en in Augustus 67. Dikwijls liep het mee, zoals bij de dichting van het reusachtige gat bij Schelphoek. Vaak ook wa ren er tegenslagen, waarvan die bij dit laatste gat, bij Ouwerkerk, de zwaarste was, zodat toen een heel nieuw plan werd vereist en uitgevoerd. Thans is ook dit laatste gelukt en met vertrou wen wacht ons volk op de afwerking en voltooiing van heel het werk op het verder herstel der dijk- beschadigingen en het droogpompen, waarmee het stadium van de wederopbouw voor het toekomstig leven van alle delen van het rampgebied wordt be reikt. De overwinning is groot en groot ook is ons aller dankbaarheid jegens velen, die met uitermate inspanning van lichaam en van geest hebben ge streden, volgehouden en overwonnen, en boven dat alles uit jegens God, Die ons deze overwinning in handen gaf, Hoe klein is de mens tegenover de krachten der natuur, wanneer die hem even iets van hun volle kracht mogen tonen. Hoe kunnen enige kubie ke meters water soms reeds niet al zijn levensgeluk verwoesten. Maar ook, hoe groot kan hij zijn, wan neer het beste in hem wordt opgeroepen; wanneer hij in tegenspoed zich weet schrap te zetten en te strijden, en geestelijk, zo al niet stoffelijk, sterker blijkt dan wat hem belaagt, in het geloof, dat God, hoe dan ook, eenmaal alles ten goede zal doen keren. De slagen aan ons grondgebied en aan onze welvaart gebracht, zullen worden hersteld, maar de wond in veler hart is nog open. Alleen de grote, oppermachtige Heelmeester kan, evenals ons land, ook ons leven vernieuwen. Wanneer een ramp als deze dit alles heeft verwoest, dan mogen wij de be zoeking, waarmee wij worstelen, niet laten voorbij gaan, tenzij dat die ons zegent." Ds aanvaring bij Helgoland Grieperig Koortsig Kou gevat De processen in Egypte SYankerir.g bij Amnnement: Terneuzen EMsrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW r MAANDAG 9 NOVEMBER 1953. 8e Jaargang No. 2993. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pe- advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adret Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 tïui Voor het. Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Een woordvoerder van het Ita liaanse ministerie van buiten landse zaken heeft Zaterdag avond verklaard, dat volgens de Italiaanse regering de verant woordelijkheid voor het dood schieten van zes Italiaanse de monstranten in Triëst ligt bij de Britse commandant van de zone A, generaal Winterton, en de on der diens bevel staande politie. Hij deelde mede, dat deze op vatting tot uiting was gekomen in protesten aan de Britse en de Amerikaanse regeringen, die Za terdagmiddag door de Italiaanse ambassadeurs in Londen en Washington zijn overhandigd. De Italiaanse regering meent voorts, dat de autoriteiten in Triëst vreedzame betogingen op 4 November hadden moeten toe laten en dat het mogelijk zou zijn geweest het schieten op demon stranten te voorkomen. Hoewel de regering bereid is op alle ma nieren samen te werken om ex tremistische elementen op te spo ren, kan zij niet de mening delen, dat het gedrag van de geallieerde opperbevelhebber en de politie goedkeuring geniet, aldus deze mededeling. In Triëst is Zaterdag officieel bekendgemaakt, dat bij de onlus ten in totaal zeven politiemannen ernstig zijn gewond en 72 licht. De Italiaanse politieke raads man bij het militaire geallieerde De Italiaanse eecste-minister, Pella, heeft Zondagavond in een toespraak, waarin hij Italië en Triëst tot kalmte maande, een onderzoek ^eëist naar het optre den van de politie te Triëst, die 6 betogers heeft doodgeschoten. Pella eiste, dat degenen die ver antwoordelijk zijn voor het schie ten van de politie, gestraft wor den. Nooit tevoren heeft de politie zonder uitdaging in een democra tisch land het vuur geopend", al dus Pella in zijn radioboodschap. Hij veroordeelde de onder Brits bevel staande politie in Triëst wegens het schieten op „ongewa pende scholieren" en zeide,' dat alle Italianen zich in gedachten hebben aangesloten bij de lange stoet, die de kisten van de slacht offers is gevolgd. Dat wat Donderdag en Vrijdag in Triëst is geschied is voortge komen, aldus Pella, uit gebrek aan inzicht van degenen, die be last zijn met de verantwoordelijk heid. Zij zagen niet in, dat de huidige fase van de ontwikkeling heel andere methoden vereist. Pella protesteerde hevig tegen de inbeslagneming van de vlag die de burgemeester van Triëst op Je dag vóór de wanordelijkheden op het stadhuis had gehesen ter ge legenheid van de verjaardag var de wapenstilstand in 1918. Alles wat op 5 en 6 November in Triëst is gebeurd, had kunnen worden voorkomen, aldus Pella. Pella zeide, dat hij de vertegen woordigers van Frankrijk, Enge land en de Verenigde Staten herhaaldelijk had gezegd, Hat, wat Triëst betreft, de tijd noch voor Italië, noch voor de geal lieerden, noch voor de zaak van de vrede werkt. De bloedige incidenten hebben de waarheid van deze waarschu wing bewezen, aldus Pella. De doden van Triëst vragen nu niet om weerwraak, maar om rechtvaardigheid, aldus de Ita liaanse eerste-minister. bestuur in Triëst, De Castro, heeft de aartsbisschop van Triëst, mgr Santin, verzocht de aanvankelijk geweigerde bloe menkrans van generaal Winter ton voor de slachtoffers van de onlusten toch te aanvaarden. Dit verzoek is ingewilligd. De Italiaanse ambassade in Londen heeft meegedeeld, dat de huidige handelsmoeilijkheden bussen Italië en Zuid-Slavië niet in verband staan met het recente Jtaliaanse verbod van uitvoer van strategische goederen naar Zuid- Slavië. De moeilijkheden zijn van „zuiver commerciële aard", aldus de bekendmaking. De voormalige Britse Labour- minister van oorlog Strachey heeft Zaterdag te Lowestoft het Brits-Amerikaanse gedrag inzake Triëst „diplomatie van de be waarschool" en een „verschrikke lijke stommiteit" genoemd. Als gevolg van deze politiek zouden naar hij geloofde, de Britse en Amerikaanse troepen waarschijn lijk jaren langer in Triëst moeten blijven, dan anders het,geval zou zijn geweest. Het Britse ministerie van bui tenlandse zaken heeft Zaterdag te Londen bekendgemaakt, dat een eerste gedachtenwisseling is gehouden, via diplomatieke ka nalen, tussen de Britse en Fran se regering en over de jongste Zuidslavische voorstellen voor ene regeling van de kwestie- Triëst. Pietro Nenni, leider van de Ita liaanse socialistische partij, heeft opnieuw gewezen op de noodzaak van een „definitieve regeling" van de kwestie. Hij achtte het on mogelijk de kwestie op te lossen binnen het raam van het Atlan tische pact, dat volgens hem op nieuw had bewezen „tegen onze nationale belangen" te zijn. Ove (Advertentie) U behoeft de dagelijkse afwas a___ niet meer met tegenzin te doen. rigens deelde Nenni mede, dat i Dat vervelende werk wordt een pleziertje met Castella Vaatwas. In een handomdraai is alles aan kantook het vuilste en vet ste vaatwerk blinkt U weer tegen. Een eetlepeltje Castella Vaatwas verschaft U genoeg Actief Schuim, om stapels borden, lepels, pan nen etc. in een ommezien te rei nigen. U kunt ook Uw handen zonder ongerustheid aan dit heer lijke sop toevertrouwen: zij wor den zacht als fluweel! Haal zo'n pak Castella Vaatwas (25 ct.) nog vandaag in huis! zijn partij zal trachten contact op te nemen met socialisten in an dere landen, die in het verdrag voor een Europees leger „een hinderpaal voor ontspanning en een bedreiging van de vrede" zien. GROOTSTE LUCHTMACHT HOOFDKWARTIER IX EUROPA GEOPEND. Het grootste luchtmacht hoofd kwartier in Europa, dat van de Amerikaanse 12e luchtmacht, is Zaterdag te Ramstein in West- Duitsland, 35 km van de Franse grens, geopend. Het hoofdkwartier, dat 6 mil- lioen dollar heeft gekost, is ge bouwd in opdracht van de Ameri kaanse, Duitse en Franse burger en militaire autoriteiten. de kapper met net aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9' terneuzen moderne kapsels, vereisen mo derne coupe, de natuurlijkste dusde mooiste permanent. betere toiletartikelen. Ongeveer 15.000 studenten en schoolkinderen zijn voor een tweede en nog grotere demon stratie dan Vrijdag de straten in het centrum van Rome binnenge stroomd, uit protest tegen het neerschieten van Italianen in Triëst. Soortgelijke demonstraties wor den gemeld uit Milaan, Turijn, Genua, Venetië en andere steden. In Rome en elders trokken stu denten rond in het stadscentrum. In de Italiaanse pers wordt de onmiddellijke terugroeping van generaal Winterton geëist. Vele bladen dringen er op aan, dat het bevel aan de Amerikanen zal worden overgedragen. Er moest een gordijn van traan gas rondom de Britse ambassade te Rome worden gespoten om de duizenden woedende en met ste nen gooiende demonstranten op een afstand te houden. Ook en kele andere Britse gebouwen hadden het zwaar te verduren. Volgens de laatste berichten zijn er te Rome 15 politiemannen en 12 demonstranten gewond. Bij na honderd scholieren zijn aange houden. De vakorganisaties te Rome hebben meegedeeld, dat Maan dagochtend het werk overal in het land gedurende tien minuten zal worden neergelegd. In de straten van Napels heb ben Zaterdag 50.000 mensen ge protesteerd tegen de gebeurtenis sen in Triëst. De betoging droeg een anti-Brits karakter. Alle win kels met Brits-Amerikaanse na men hebben hun deuren moeten sluiten. Énkele personen zijn aan gehouden. Te Bari in Zuid-Itatlië werden 15 politiemannen gewond bij het afslaan van een aanval van 5.000 scholieren op het Britse consulaat. Twaalf demonstranten zijn aangehouden. De grootste concentratie mili tairen tot nog toe is in Kenya in de strijd geworpen tegen de Mau Mau. Ruim achtduizend soldaten zullen van vandaag af tegen de Mau Mau worden ingezet, aldus meldt het hoofdkwartier van ge neraal George Erskine, bevelheb ber van 't Oostafrikaanse leger. PRINS BERNHARD MOET RUSTEN. Prins Bernhard moet op me disch advies enige dagen volledi ge rust nemen. De behandelende medicus zal nader beslissen, of het vertrek naar Ethiopië (11 November) kan blijven gehand haafd. HET TELEVISIEBESTEL. In tegenstelling tot anders lui dende berichten schijnt het niet in de bedoeling te liggen het tele- visiebestel, zoals dat thans op het departement van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen wordt uitgewerkt, bij de wet te regelen en zou in de loop van deze maand een ministeriële beschikking kun nen worden verwacht. Uiteraard zullen de benodigde gelden in een suppletoire begroting worden aangevraagd. In een nota aan het parlement zal een uiteenzet ting worden gegeven van de be doelingen der regering, zoals die dan in evengenoemde beschik king zulen worden vervat. De beide partijen in het geschil betreffende chauffeurs van tank auto's, wier staking de vorige maand het autoverkeer in Lon den gedeeltelijk heeft stilgelegd, zijn overeengekomen de zaak aan een hof van arbitrage voor te leg gen. De beslissing van het hof zal door beide partijen als bindend worden aanvaard. De extreme groepen in de Brit se technische industrie zijn be gonnen met guerillastakingen in fabrieken en scheepswerven in geheel Engeland als antwoord op de weigering van de werkgevers om de eisen van de vakverenigin gen voor een loonsverhoging in te willigen. Deze korte stakingen, die door vakverenigingsleiders veroor deeld wórden, zullen aanhouden tot 19 November, wanneer het be stuur van de federatie van scheepsbouw- en technische vak verenigingen in Londen bijeen komt. In Londen namen 10.000 stakers deel aan 43 symbolische stakin gen. ARBEIDSGESCHILLEN IN NEDERLAND. S3423M»ELT A an to/ orb* I ct*o**c hill *n dsdagc itakcnd* wcrkncmtrcp jrj 194" 194Ö Het centraal sociaal werkge versverbond geeft in 'n jaarover zicht dat Vrijdag voor publicatie vrijkwam, onder meer de ont wikkeling van de arbeidsgeschil len in Nederland. Na de dalende lijn in de voor oorlogse jaren was het in de eerste jaren na de oorlog merk baar, dat de arbeidsvrede niet geheel verzekerd was. Het hoogtepunt werd bereikt in het jaar 1949, toen iedere stakende werknemer gemiddeld 20 dagen van het werk bleef. Hierna kwam verbetering in de situatie, terwijl 1952 een zeer gunstig jaar genoemd mag wor den, terwijl de vooruitzichten voor 1953 eveneens gunstig zijn. Immers de gemiddelde sta kingsperiode van iedere arbeider was in 1952 wel iets groter dan in 1951, doch het aantal geschil len was minder dan de helft. Bovendien was het aantal bij deze stakingen betrokken werk nemers in 1952 3800 tegenovet 14.200 in 1951. Het aantal sta kers in 1953 bedraagt tot Juli 8700. Voordat de laatste caisson om 23.56 uur op zijn plaats lag, heeft men nog een angstig ogenblik meegemaakt. Toen het gevaarte halverwege was gezonken, begon het te zweven en dat was eigen lijk het enige werkelijke gevaar lijke moment. Met enige tech nische kunstgrepen en dank zij het gezwoeg van de slepers hield men dé caisson evenwel keurig op zijn plaats. Vliegtuigen cir kelden boven de werkplaats en gaven tezamen met de lichten en schepen, de inham bij Ouwerkerk de aanblik van een enorme bin nenhaven, waarop Antwerpen en Rotterdam jaloers zouden zijn. Het imponerende nachtelijke schouwspel, dat door enige dui zenden belangstellenden werd bij gewoond, eindigde in het gebrui kelijke fluitconcert, dat echter maar enkele minuten duurde. Daarna klonk het Wilhelmus vanaf het schip „Trouw", dat direct na de sluiting op de „Bree- zand", het koninklijke schip, toe voer. En toen barstte de jubel los uit menselijke kelen. Toch klonk dit op de wijde watervlakte maar zwakjes in deze omgeving van ronkende machines. De dijken zijn thans dicht. Er is een geweldige hoeveelheid werk verricht, waarbij een on overzienbare massa materiaal is verzet. Om een voorbeeld te noemen: Alleen op Schouwer.- Duiveland al zijn ruim drie en een halve kilometer eenheids caissons gezet. Van de aange maakte 696 stuks zijn er maar 45 overgebleven. In de laatste tijd hebben voor het dijkherstel bij Schouwen-Duiveland ongeveer 100 sleepboten dag en nacht ge werkt. Behoudens de bemanning van de schepen en bakken waren 1000 man bij de herstelwerk zaamheden betrokken. Bovendien werkten nog een groot aantal bokken, zandzuigers, kranen, bakken enz. aan het herstel mee. Men kan begrijpen, gezien het feit, dat de werkzaamheden dag en nacht doorgingen, dat de top figuren voor het dijkherstel allen doodvermoeid zijn. De meesten hunner, alsook hun staven en de bemanningen der sleepboten en waterstaatsboten, hebben de laat ste 48 uur hun bedden niet gezien. Nu het laatste gat bij Ouwer kerk is gedicht moet men niet denken, dat het leed thans is ge leden. Het werk aan de dijken en het landbouwherstel zal nog vele jaren vergen. Toch klinkt het moedgevend dat naar de me ning van prof. ir Thijsse over on geveer 14 dagen het dijklichaam bij Ouwerkerk zo sterk zal zijn, dat men de pompen op de 2500 hectare grote Vierbannenpolder zal kunnen zetten, tenminste als Van de 25 opvarenden van het Zweedse schip „Bjoerkoe", dat na een aanvaring met het Ameri kaanse schip „Seawind" Vrijdag avond laat drie mijl buiten Cux- haven is gezonken, zijn er acht tien gered. Zij zijn Zaterdagoch tend in Bremershaven aan land gebracht. Er zijn 4 lijken gebor gen en drie opvarenden worden nog vermist. De bemanning van de 2.258 ton metende „Bjoerkoe", onder wie een 27-jarige vrouwe lijke radiotelegrafist uit Finland, is met zwemvesten aan over boord gesprongen, nadat pogin gen om de reddingsboten te strij ken, waren mislukt. Het met erts geladen schip zonk snel. De „Seawind" werd slechts licht beschadigd. Het Zweedse schip maakte eerst maar weinig water, maar binnen een half uur had het lek zich vergroot en liep het schip snel vol. alles blijft meelopen, want mee gelopen is het, ook op de zesde November. EEN HERINNERING VAN PRECIES 32 JAAR GE LEDEN. Terwijl de speciale verslaggever van het A.N.P. op „De Kil", een der snelste waterstaatsboten, op het sluiten van 't gat bij Ouwer kerk wachtte, vertelde een dei- veteranen van de rijkswaterstaat, de onderhavenmeester en baken- meester de heer A. van Noord, over zijn herinneringen aan de zesde November 1921. Het was toen een gruwelijke stormnacht, waarbij vele schepen in de Zeeuwss stromen aan de grond sloegen en vergingen. Twee en dertig jaar geleden kwam b.v. de 5500 ton grote „Ruurlo", geladen met allumi- niumerts op de einder vast te zitten en het grote schip „Wie- ringen" kwam bij Brouwershaven aan de grond. Het ergste y/as er aan toe het 10.000 ton grote schip „Walhalla" uit Frankrijk, dat met maïs was geladen. De heer Van Noord behoorde tot degenen, die door koningin Wil- helmina werden onderscheiden met de medaille voor menslie vendheid, toen hij en nog enkele anderen vijftig mannen van de „Walhalla" redden. Het spreekt wel haast vanzelf, dat hij het sinds 1 Februari van dit jaar niet laten kon, nu de nood weer aan de man was, op de Zeeuwse stromen bijna dag en nacht te werken. De in beslag genomen bezittin gen van de Egyptenaren, die door het revolutionnaire tribunaal schuldig aan verraad zijn bevon den, zullen worden gebruikt voor de aankoop van installaties voor de t.b.c.-bestrijding en de bouw van tehuizen voer zwervers. Naar men verwacht zal van het vermogen van kolonel Adel Gha- far Osman, die wegens het inko pen van ondeugdelijke handgra naten ten tijde van de Palestijnse oorlog tot vijftien jaar gevange nisstraf werd veroordeeld, onge veer 350.000 gulden in beslag worden genomen. Woensdag zal .het gerechtshof te Cairo zich bezig houden met een ander schandaal uit de tijd van de Palestijnse oorlog. In die periode werd onder de Egyptena ren een bedrag van 4,5 millioen gulden ingezameld voor de ver zorging van de Egyptische troe pen. Dit bedrag schijnt Faroek zich echter direct te hebben toe geëigend In de spiegelzaal van het voor malige paleis te Sultanabad, 15 km buiten Teheran, is Zondag 't proces bagonnen tegen de voor malige Perzische eerste minister dr Mpssadeq, die er van wordt beschuldigd, orders van de sjah in de wind te hebben geslagen en pogingen te hebben gedaan om diens bewind omver te werpen. De beklaagde, gekleed in een grijze kamerjas over een grijze pyama, zakte bijna ineen, toen hij voor het militaire tribunaal werd geleid. Op de vraag, of hij zijn rechters competent achtte in dit proces, antwoordde Mossadeq dat hij het slachtoffer was van de inmen- ning van een buitenlandse mo gendheid. Ook verklaarde hij, dat hij indertijd op grond van zijn van het parlement gekregen be voegdheden bij decreet het mili taire strafprocesrecht had gewij zigd, welke decreten, die kracht van wet hadden, door de nieuwe regering waren afgeschaft ten einde hem volgens de oude pro cedure te kunnen berechten. Deze gang van zaken noemde beklaagde onwettig. Ingeval men hem als gewoon burger zou la ten terechtstaan, vereiste de wet zijn inziens, dat de rechtbank be stond uit personen, die nooit zijn ondergeschikten waren geweest. In dit verband maakte hij be zwaar tegen de openbare aan klager, die als officier bij de ge nie indertijd had gestaan onder hem, toen hij nog minister van landsverdediging was. Op dat ogenblik was het betoog van de beklaagde, die" in snikken was uitgebarsten, niet meer te volgen. Op verzoek van Mossadeq werd vervolgens een verwar mingsapparaat in de rechtzaal gebracht. Hierna kreeg de openbare aan klager het woord, die de stelling, dat het hof niet competent zou zijn, aan de hand van wetsarti kelen bestreed. Buiten het paleis stonden troe pen met de bajonet op het ge weer opgesteld, terwijl pantser wagens en tanks in de omgeving patrouilleerden. Mossadeq zeide tot het tribu naal: „U hebt onschuldige men sen onrechtmatig in hechtenis genomen. Bij Allah, zij zullen van kou sterven. Bij Allah, zij kun nen dit soort gevangenissen niet verdragen". De voorzitter van het tribu naal zeide hierop: „U hebt nu 'n verwarmingsinstallatie en U wordt dagelijks door een arts be handeld. Voedsel en gemakken staan te uwer beschikking. Ik vraag mij af waar U over klaagt". Dr Mossadeq gaf gegn ant woord. Luid snikkend zeide Mossadeq, dat het tribunaal „onze rivaal" de term waarmede hij meestal de Britten aanduidde niet moet helpen door hem, Mossadeq, te veroordelen. Het tribunaal moet de wereld geen gelegenheid schenken te zeggen, dat vier Per zische officieren de rivaal van Groot-Brittannië hebben Versla gen, aldus Mossadeq. De voorzitter van het tribun ral onderbrak Mossadeq met de woorden: „Geen van ons werkt ten bate van buitenlanders. Iede re pers is niet minder vader landslievend dan U. U dient de offieren van hof niet te beledi gen". ARRESTATIES IN BEIEREN. Volgens mededeling van de po litie zijn in verband met 'n spion- nagezaak in het Beierse grens gebied 9 personen gearresteerd. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend gemaakt. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Zwaar bewolkt. Zwaar bewolkt met plaatselijk lichte regen of motregen. Matige tot krachtige en langs de Wad- denkust af en toe harde zuid-wes telijke wind. Middagtemperaturen ongeveer dezelfde als gisteren. DINSDAG 10 NOVEMBER. v.m. n.m. Walsoorden 5.00 5.15 Breskens 3.35 3.50 Terneuzen 4.10 4.25 Hansweert 4.50 5.05 ZON MAAN op onder op onder Nov. 9 7.49 16.58 11.06 18.10 10 7.51 16.57 11.58 19.11 11 7.52 16.55 12.38 20.23 12 7.54 16.54 13.08 21.43

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1