Uïf «I® Provincie Als de dijk dicht is, dan is de strijd nog nietgewonnen De wedstrijd voor jeugdige pianospelers te Axel ACTIEVE AGENTEN WINTER-TWEED en REGENJASSEN LEZERS DIE SCHRIJVEN DE LENINLAAN IN OOST-BERLIJN SPORTNIEUWS VOETBAL Dijk op Goeree en Overflakkee met bitumen afgesloten t v.v. Terneuzense Boys Grote Ham- en Vleesreclame I Zeeuwscli-Vlaamsclie Tramweg Maatschappij N.V, 4 MALAKKA SCHAATSEN Ten a fscheid ANTWERPEN-BURNLEY HANDELSBUREAU Zeer voordelige aanbiedingen 1 65.00 AXEL. AARDENBURG. BIERVLIET. RETRANCHEMENT. OOSTBURG. HOEK. DE KRACHT VAN HET WATER. ANDERSEN EN DE WERED- KAMPICENSCHAPPEN. Slagerij J. van den Eeckhout f 35.75 ,Bleye Haghe". Woensdagavond arriveerde in „Bleye Haghe" een groep van 50 studenten van de Utrechtse faculteiten op doorreis naar Gent, waar een ontmoeting plaats vindt met de Vlaamse stu- denten van de philospphische fa- culteit. De groep, die onder lei ding stond van de L.T. praeses J. C. Terlouw, maakte van de ge legenheid gebruik om een bezoek aan de fabrieken te Sluiskil en Sas van Gent te brengen. Interessante lezing met licht beelden over Suriname. Ten behoeve van de Surina- mers is onder auspiciën van „Su- mavi" in de Chr. bewaarschool een boeiende vertelavond gehou den over het leven en werken onder de voor een groot deel nog heidense bevolking van dit land. Bij de opening was ook ds. Pen- nings aanwezig die de bijeen komst inleidde. Daarna droeg deze de leiding over aan de heer Smelik, die met de Surinaamse zendeling A. A. Axwijk deze avond zou vullen met door ge kleurde opnamen verduidelijkte belevenissen en wederwaardighe den uit dit land, waarvan wij Ne derlanders zo weinig weten niet tegenstaande er allerwegen onze eigen taal wordt gesproken. Het arbeidsterrein van de zen ding is voor een groot deel ge legen in de binnenlanden en aan de twee kilometer brede Maro- wijne-stroom. Door zijn boeiende verteltrant had de heer Smelik vóór de pau ze het gehoor al spoedig gevan gen en kregen wij behalve in drukken en gegevens omtrent de uiteenlopend samengestelde be volking ook veel te horen over het zendingswerk, dat voor een groot deel in handen berust van 't zendingsgenootschap der evan gelische broedergemeente dei- Hernhutters. In de pauze had een verkoping van lectuur plaats, waarvan de opbrengst evenals die van een na de pauze gehouden collecte ten goede kwam aan de zending. De inheemse zendeling, de heer Axwijk, heeft na de pauze in de zelfde geest interresante bijzon derheden over zijn verre vader land verteld, waar helaas tenge volge van melaatsheid en andere ziekten nog veel geleden wordt. Het werd een leerzame avond voor de jammer genoeg slechts een zeventigtal personen omvat tende belangstellenden. DE SLUISKILSE LEIDING. Een dezer dagen las ik een ar tikel over de aanstaande ver fraaiing van het te Terneuzen zo bekende wandelpark en de bol werken. Dit herinnerde me ook aan het voor Terneuzen gepro jecteerde object tot het stichten van een recreatie-oord aan de Oesterputten, met welke stich ting verscheidene tonnen ge moeid zouden zijn. Wat me toen echter opviel, was de tegenstelling tussen 't schep pen van deze recreatie-oorden en het laten voortbestaan van het voor Sluiskil en zijn bezoekers zo bekende euvel „de leiding". Het scheppen van ontspan ningsgelegenheden is mooi, maar het verhelpen van dit euvel, een bron van onhygiëne, ergernis en diverse geuren (welke variëren van onaangenaam tot ongeniet baar en ondragelijk) ware uit maatschappelijk oogpunt nog be ter. Om over het ongedierte (ook op de vuilnisbelt, „ons erfstuk") nog maar niet te spreken. En over „de put", ons recreatieoord aan die schone „Blaue Donau" maar niet te schrijven. Is aan deze wantoestand nu werkelijk niets te verhelpen? Mogelijk wel als er betrokken autoriteiten eens enige tijd aan onze waterkant gebivakkeerd zouden hebben Wie kan ons helpen en van dit euvel bevrijden? Wie durft dit aan? Aan hem bij voorbaat onze dank J. C. BLEIJENBERG. Zilveren ambtsjubileum Mr Dr W. H. J. Hugenholtz. Ter gelegenheid van het zilve ren ambtsjubileum als advocaat en procureur van mr dr W. H. J. Hugenholtz, die in 1902 te Axel werd geboren, zal op 28 Novem ber in „De Vergulde Turk" te Leiden een receptie worden ge houden. Mr dr Hugenholtz heeft vooral bekendheid verworven als voor zitter van de wereldfederatie tot bescherming van dieren, en is als zodanig een internationale figuur, terwijl hij tevens vice- voorzitter is van de Nederlandse vereniging tot dierenbescherming. Het zwembad. Het zwembad alhier mag zich in een stijgende belangstelling verheugen. Het aantal bezoekers bedroeg liet afgelopen seizoen 17070 tegen 15143 in 1952 en 5663 in 1951. De drukste maand was dit jaar Augustus met 6685 baden, en in 1952 Juli met 6142 baden. Het bezoek van de dames en meisjes vertoont een opgaande lijn, terwijl dat van de heren en jongens dalende is. Dit seizoen werd tweemaal een examen afgenomen voor het ver krijgen van het zwemdiploma, n.l éénmaal door de K.N.Z.B. met 64geslaagden en éénmaal door het ministerie van Onderwijs voor het schoolzwemmen met 60 geslaagden. Cursus E.H.B.O. Nadat enige maanden geleden het examen van de vorige cursus was afgenomen, is thans onder leiding van dokter Rijk weer een nieuwe cursus E.H.B.O. aange vangen met 20 cursisten. Uitvoering Kon. Harmonie. Op 19 en 21 Nov. a.s. zal de mu ziekvereniging van Biervliet een uitvoering geven in de zaal Van de Sande te Biervliet. De toneelvereniging van Wa terlandkerkje heeft haar mede werking toegezegd. Zij zal een spel in 3 bedrijven, geschreven door A. van der Lugt, opvoeren, getiteld „De rauwe grond". Winkelweek. De Biervlietse middenstands vereniging heeft besloten een winkelweek te organiseren in de week van 28 Nov. tot 5 Dec. Hieraan zullen verschillende attracties verbonden zijn voor het kopend publiek. Werkloosheid is begonnen. Door het prachtige najaars weer en het aantrekken van vreemde arbeidskrachten voor de bietenoogst zijn deze week te Biervliet de eerste slachtoffers, die geen werk meer kunnen vin den, reeds gekomen. Nog een tiental dagen en een belangrijk aantal landarbeiders zal geen werk meer kunnen vinden. Dit is ongeveer een maand vroeger dan gebruikelijk is. Raadsvergadering. De raad der gemeente Biervliet is tegen Maandag a.s. bijeenge roepen. In deze vergadering zal de gemeenterekening 1952 wor den aangeboden. Ook de begro ting 1954 zal vastgesteld worden. Vervolgens zullen de vergoe dingen voor het lager onderwijs worden vastgesteld. B. en W. vragen een crediet voor het aanbrengen van een ge denkraam in het nieuwe gemeen tehuis voor de tijdens het oor logsgeweld omgekomen ingezete nen. den voor aanschaffing van een nieuwe leermethode werd goed gekeurd. Het verzoek van D. de Jonge, A 9 b, en J. de Kraker, C 59, tot verbetering van hun woningen ingevolge de premieregeling werd ingewilligd en dat van A. van Alten, Molendijk 24, kreeg een voorlopige goedkeuring. Bij de rondvraag vroeg de heer Tollenaar naar verbetering van het rijwielpad langs de Knol. De voorzitter zal dit voorlopig laten opknappen. De heer J. Vergouwe had het over de noodtoestand, waarin het toneel op de gehoorzaal zich be vindt. Dit zal geleidelijk ver nieuwd worden. Hierna ging de raad over in geheime zitting. een inleiding van mevr. Huis man—Griep op het programma, met een revue van verrichte werkzaamheden, terwijl mevr. E. van den BroeckeDe Man zal declameren. Blokhoofd aangesteld. In een door burgemeester J. A. Leenhouts belegde vergadering gaf de heer Catsman uit Aarden burg een uiteenzetting van de bescherming burgerbevolking. De heer J. Hakker werd aan gesteld als blokhoofd. Nieuwe muziekdirecteur. Tot directeur van het muziek gezelschap „Ons Genoegen" is benoemd de heer J. v. d. Bussche te Sluis. Ceres. Donderdag 12 Nov. a.s. zal te Oostburg de vergadering „Ceres" bijeenkomen. Dr. P. Schierbeek, keel-, neus- en oorarts te Ter neuzen, zal een voordracht hou den over hardhorendheid, de mo gelijkheden en de moeilijkheden bij de behandeling. Op Donderdag 26 Nov. a.s. zal „Ceres" haar 40-jarig bestaan vieren. Voor deze dag staan o.m. (Van een speciale A. N. P.-verslaggever.) Nu Indonesië bereid is de uit voer van rubber naar communis tisch China te hervatten, zijn in Malakka stemmen opgegaan om eveneens rubber naar China te kunnen uitvoeren. In kringen van rubberplanters en -handela ren in Malakka is men van me ning, dat de wapenstilstand in Korea de periode, waarin rubber als strategisch product niet mocht worden uitgevoerd naar commu nistisch China heeft afgesloten. Gemeenteraad In de gisteren gehouden raads vergadering waren alle leden aanwezig. Een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening op de heffing en in vordering van een huisvuilbe lasting werd aangenomen, even als een voorstel tot wijziging van de jaarwedde van de hulpkeur meester. Een verzoek van de Christelij ke school aan de Molendijk tot het beschikbaar stellen van gel- Gisteren had alhier de in ons blad aangekondigde wedstrijd in pianospel voor kinderen plaats. Er hadden 32 deelnemers inge schreven voor de pianowedstrijd; 3 deelnemers uit Goes konden geen vrij van school krijgen, zo dat er 29 hebben deelgenomen aan de wedstrijd. Met de deelne mers meegerekend waren er ca 70 aanwezigen. Het doel van de wedstrijd, meer interesse te krijgen voor piano spelen, mag dus geslaagd worden genoemd. De heer Sam Schijve, musicus te Oostburg, die de prestaties be oordeelde, heeft zich zeker tot al ler tevredenheid van zijn moeilij ke taak gekweten. Een wedstrijd als deze mag men niet beschou wen als een graad voor het kun nen der deelnemers; immers de zenuwen spelen een voorname rol.. Was er volgende week weer een wedstrijd met dezelfde deel nemers, wellicht was er een heel andere rangschikking. In de pauze werden de kinde ren getracteerd op limonade en een reep chocolade. Daar de fa Koster-Deij de eni ge pianohandel is Zeeland was, die aan de wedstrijd deelnam, wa ren er zelfs deelnemers uit Wal cheren en Zuid-Beveland geko men. De 8-jarige Carlos Moerdijk uit Zuiddorpe won onbetwist de eer ste prijs met 30 punten; tweede werd W. de Vriend uit Terneuzen met 29 punten. Deze beide deelne mers komen op 21 November a.s. uit in de tweede ronde, die in Den Haag wordt gehouden. Zij zullen de gasten zijn van de bond van pianohandelaren in Nederland. Tenslotte komen de overwin naars van de tweede ronde om streeks de Kerstdagen uit in de finale, die te Utrecht wordt ge houden. Wij wensen de beide Zeeuwse deelnemers veel succes toe in de 2e ronde. De verdere uitslag luidde; Zuuzso Pennings, Axel, en Nannie de Koek, Terneuzen, bei den 28 punten; Boudewijn Klap, Axel; -Cobi Muller, Terneuzen; Elly Roose, Goes, en Wim Karei- se, Schore, allen 26 p.; Janet de Caluwé, Sluiskil; Ineke Haak, Zaamslag; Gerrie v. d. Berg, Axel, en Kees Muller, Terneuzen, allen 25 p.; Arie Breur, Sluiskil; Nelly de Rechter, Goes; Marjolijn Visser, Terneuzen; Jan Philipsen, Sluiskil; Janny de Regt, Axel; Aart Wouterse, Krabbendijke; Marijke en Jeanette Verschelling, Magda v. Overbeeke en Elfriede Dijselynck, allen Terneuzen, met 24 p.; Peter Schelleman, Axel; Wim Philipsen, Sluiskil, en Bea van Leeuwen Terneuzen, allen 21 p.; Willy Meyers, Terneuzen en Rina v d Hage, Domburg 20 p. Joop de Ridder, Terneuzen, 19 p. „Als de dijk dicht is, dan is de strijd nog niet gewonnen." Dit die pe besef leeft bij alle verantwoor delijken, bij alle arbeiders en, naar men hoopt, ook bij alle bewoners van het Schouwen-Duivelandse polderland. Hoe gigantisch en bijna onmen selijk zwaar dit herstel ook is, toch is het risico, dat men in de komen de winter zal lopen, niet weg te cijferen. De dijken van de over stroomde polder immers zijn door het water aangevreten. Hoezeer men, menselijkerwijs en technisch gesproken, ook speurt naar zwak ke plekken en steeds bijzondere voorzieningen treft. Zulks neemt niet weg, dat tegenslagen nog al tijd mogelijk zijn. Aan degenen, wien de ellende van de Februari-ramp nog uit eigen ervaring voor ogen staat, is zonder meer duidelijk, dat de na tuurkrachten een nog altijd onbe rekenbare factor in de strijd tus sen mens en water vormen. Veilig mag worden aangenomen, dat, in dien de vierde caisson als sluitstuk van de dijkdichting hedenavond op zijn plaats zal komen, dag en nacht zal moeten worden gewaakt en ge werkt om in het spel met storm en zee tenminste één slag vóór te zijn. Men heeft zekerheden, men heeft zijn twijfels ook. De thans tegen het water opgeworpen barrières hebben een grote mate van houd baarheid, volgens zo nauwkeurig mogelijk berekende grenzen, maar die grenzen kunnen door onbere kenbare oerkrachten, zowel als door fel venijn van sluipend en kna. gend water, overschreden worden. Er is in Zeeland en Zuid-Holland en langs de Brabantse kust sedert de aanvang van het herstel ontzag lijk veel werk verzet. Met man en macht en zonder aanziens des per- soons, is deze nationale strijd ge Tholen en St. Philipsland werden weer eilanden. Brabant genas van de geslagen wonden. De Reigers bergerpolder werd gered, Rilland- Bath kwam droog. De Kruininger- polder kwam na ontzagwekkend gezwoeg in slijk en ellende weer boven water. Ondertussen waren de dijken van Goeree en de andere Zuid-Holland se eilanden gesloten. De gaten bij Zierikzee, Sirjansland, Stevensluis en andere gingen dicht. De jubel steeg hoog, toen, naar men meende, de grootste water staatsslag aller tijden, die van Schelphoek, gewonnen bleek. Dat was op 27 Augustus. De mens waan de zich meester. Nog één gat was er: het sluitstuk van de nieuwe buitendjjk bij Ouwerkerk. ALLES TEVERGEEFS. Het was een dramatische Zon dagavond bij storm en regen, toen dit werk zou worden volvoerd. Slechts weinigen zijn getuigen hier van geweest. De technische voor tekenen waren ongunstig. De stroom in en uit dit gat was be angstigend groot. Bezinkingen en verzwaringen spoelden steeds meer weg. De buitenstroom had zich ver legd in de altijd verraderlijke Oos- terschelde. Maar nog altijd waren er mogelijkheden, kansen. De spanning is er groter geweest, dan -bij welke andere sluiting ook, omdat het risico met de minuut groeide. Ondanks het slechte weer besloot men de stap te wagen. De bouwdoos-caissons werden aange varen. De flanken der sleepboten trilden van de enorme inspanning. De mensen hielden in letterlijke zin hun hart vast. Het grote mo ment van zinken kwam... Het scheen te lukken! Men kon slechts fluisteren.. Een enkel ogenblik slechts lag het caissonlichaam. Toen kwam een door het dolle heen zijnde tech nicus een stevige mep verkocht en boven de wind uit schreeuwde: „Aanpakken jongen, niet janken. De volgende keer lukt het." Weer is men aan de slag gegaan, met het zwaarste geschut, dat maar voorhanden was. Hedenavond zal, opnieuw naar menselijke berekening, de wapen stilstand brengen. De Koningin en de Prins zullen getuigen van deze poging zijn. Dit moge een koninklijk besluit van de eerste fase van herstel in de Vierbannen zijn. Daarop hoopt men, daarvoor bidt men. Nog vóór de winter dicht, dan dijken verzwaren, leeg pompen, landbouwherstel, wederopbouw, re habilitering, herplanting. Zeer grote en zware taken liggen na deze „wapenstilstand" in het verschiet. Naar de mens gesproken echter is met het sluiten van de dijk het allerergste achter de rug, omdat men dan het derende water weer keren kan. SUUIIÏS, lö UCtiC imuoi.uic O- iicl uaiaouuiiuiiwi*.". - streden. Bij het sluiten van het 1 met tomeloze vaart de tegenstroom i ,-,o4- oon uit ^Tri-iHp Uiorhnnnpnnnldpr RUSSISCHE SOLDATEN WERKEN ER AAN. Voor de eerste maal werken Russische soldaten mee aan het puinruimen en het bouwen in Oost-Berlijn. De soldaten zijn tewerkgesteld aan de Leninlaan. Het Oostberlijnse blad „Der Morgen" meldt, dat de Russische autoriteiten voor de Oostberlij- ners getuigenis willen afleggen van de Duits-Russische vriend schapsgedachte. November is in O.-Duitsland „de maand van de Duits-Russi sche vriendschap". laatste gat van Ouwerkerk zal dit menen de verantwoordelijke fi guren oprecht een wapenstil stand, maar een aan de oppervlak te, zijn gesloten. In het komende jaar gaan zowel de aanvallen van de zee, als de afweer daarvan, on verdroten verder. OVERWINNINGEN. Indien men terug kijkt naar de behaalde overwinningen van het afgelopen jaar, gekenschetst door gierende sleepbootfluiten, het ge juich van duizenden arbeiders en de vele dankgebeden van een moe dige, standvastige bevolking, dan lijkt dit dijkherstel eigenlijk zo van zelfsprekend, ondanks de enorme krachtsinspanningen, ondanks de mannenmoed en de karaktervast heid van ingenieurs, aannemers en dijkwerkers, ondanks ook het ver fijnde Delftse laboratoriumwerk, dat de meest gunstige situaties voor het inbrengen van enorme hoeveelheden materiaal, zinkstuk- ken, klei, steen, staalnetten, zand zakken, kleine en grote caissons en zand berekende. Deze schier niet te bevatten, succesvolle arbeid dwingt allerwege de grootste er kentelijkheid en bewondering af. TEGENSLAGEN. Tegenslagen zijn er geweest, wei nig, maar heftige. Men herinnere zich slechts de „Operatie Wan hoop" aan de havendijk van Zie rikzee. Men wist, dat men slechts een uiterst geringe kans van sla gen had, maar ook, dat bij welsla gen veel werk en arbeid gespaard zou kunnen worden. De strijd werd verloren. Het was een harde wer kelijkheid, een groot verlies ook, maar men had er op gerekend. Reeksen successen waren er. De uit de wijde Vierbannenpolder... De grote betonblokken werden als veertjes opgenomen, neerge smeten en gekraakt. Duizenden tonnen steen, vlechtwerk en klei verdwenen in de diepte. Het wa ter kolkte alle arbeid, alle denk werk, alle menselijke maaksel van maanden in luttele minuten naar de chaos. De verschrikking was bijna zo groot als in die vreselijke nacht van de eerste Februari. Mannen schreiden, uitgeput en gebroken, machteloos, overwon nen. In puin lagen hun werk en verwachtingen, verzwolgen was de hoop op glorie. „AANPAKKEN, NIET JANKEN" En toen was er een kordate Ne derlandse vrouw op die dijk, die PORTEFEUILLE 3IET INHOUD GEKOCHT. Op een verkoping te Schellink hout (N.-H.) kwam ook een zwa re leren veekopersportefeuille onder de hamer. Voor zes gulden werd de heer W. Engel te Hoorn eigenaar van deze portefeuille. Hij keek in alle hoekjes en vak jes'en vond in één daarvan een bedrag van circa 500 gulden. De portefeuille bleek tevoren door vijf personen gecontroleerd te zijn, doch niemand had het geld opgemerkt. De heer E. heeft enige jaren geleden op een verkoping een soortgelijke ervaring gehad. Hij kocht toen een oud kabinet. In één van de laatjes bevond zich eveneens een belangrijk bedrag Zeeuws-Vlaamse kust ging dicht. I aan geld. ANTWERPEN—BURNLEY. Wij vestigen gaarne de aan dacht onzer lezers op de gelegen heid, die zich voordoet om a.s. Woensdag in het Deurnestadion te Antwerpen de voetbalwedstrijd tussen het Antwerps elftal en de Engelse beroepsclub Burnley bij te wonen. Om 12.35 uur vertrekt van de markt te Terneuzen een speciale Z.V.T.M.-bus, die via Sluiskil en Axel (met aansluiting uit Sas van Gent en Westdorpe) over Hulst naar Antwerpen zal rijden. Na de wedstrijd, welke om 15 uur begint, vertrekt de bus onge veer 17.30 uur weer uit Antwer pen. Deelnemers, die bij voorbaat van plaatskaarten verzekerd zijn, dienen zich vóór of op 10 Novem ber bij de Z.V.T.M.-kantoren op te geven. Hjalmar Andersen wil gaarne na de drielanden-wedstrijd tus sen Nederland, Noorwegen en Zweden op 10 Januari a.s. per vliegtuig naar Japan gaan om in Sapporo deel te nemen aan de wereldkampioenschappen in het hardrijden. Hoewel nog geen en kele beslissing is genomen, zou men in Noorwegen van oordeel zijn dat de Noorse hardrijders en dus ook Andersen alleen naar Japan zullen gaan, indien de Rus sische hardrijders eveneens voor het wereldkampioenschap zullen inschrijven. Tot nu toe is bekend dat alleen enkele Zweden en Ja panners in deze titelwedstrijden zullen uitkomen. Nederland, Fin land, Italië en Oostenrijk staan afwijzend tegenover het zenden van hardrijders naar Japan. De reden is, dat men de daaraan verbonden kosten te hoog acht. Zouden de Russen niet aan de wereldkampioenschappen deelne men, dan ziet het er naar uit dat ook de Noren verstek zullen laten gaan. In dit geval is de kans groot dat de wereldkam pioenschappen voor het a s. sei zoen van de lijst worden ge schrapt. Onder grote belangstelling van de zijde van de dijkkring Goeree en Overflakkee, de provinciale waterstaat, directies van de ko ninklijke maatschappij wegen bouw N.V. te Utrecht, Hollandse betonmaatschappij N.V. te Den Haag, aannemingsbedrijf Oster- wijk N.V. en de burgemeesters D. Rijnders te Middelharnis en D. van Heijst te Dirksland, is aan de nieuwe 18 kilometer zui delijke dijk op Goeree en Over flakkee, lopende van Herkingen tot Sluishaven, de laatste wagen bitumen gestort. Voor de gehele lengte was 122.000 ton bitumen nodig, dat van drie punten, waar de asphaltmolens en andere in stallaties stonden opgesteld, werd aangevoerd. Het asphalt werd geproduceerd door de koninklijke maatschappij wegenbouw te Utrecht in combinatie met de Hollandse betonmij N.V. te Den Haag. Begonnen met een week- productie van 72 ton heeft men dit weten op te voeren tot 9719 ton per week. Het bitumen, de grondstof voor het asphalt, wordt geleverd door de Shell Nederland N.V. te Den Haag. Deze geweldige dijk die de mo dernste van Nederland kan wor den genoemd, is thans gereed en biedt volgens deskundigen vol doende bescherming tegen de zwaarste stormen. Wel komt er nog een laag van tien centimeter asphaltbeton overheen, doch deze afdekking wordt voor een be langrijk deel eerst in de zomer van 1954 aangebracht. Ir G. Terluin van de provin ciale waterstaat Zuid-Holland, die met het toezicht op de bouw van de buitendijken is belast, ge waagde met vreugde, dat het zover gekomen was, dat gezegd kon worden „de dijk op Goeree- Overflakkee is dicht". Hij bracht hulde aan de aannemers, uit voerders en arbeiders van hoog tot laag voor de geweldige prestatie, dat in zo korte tijd het zwaar geteisterde eiland tegen 't water was beveiligd. Ook werd nog het woord gevoerd door de dijkgraaf, ir J. B. Mijs te Som- melsdijk en tenslotte door de heer P. van Ekster, directeur van de koninkl. wegenbouw te Utrecht. Heden overleed tot orrze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sacra menten der stervenden, op 64-jarige leeftijd, on ze geliefde Echtgenote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw JOANNA LOUISA VAN PUIJVELDE, Echtgenote van de heer August A. Dieleman. Terneuzen: A. A. Dieleman. Hulst: G. J. V. Bleijenbergh- Dieleman. E. V. M. Bleijenbergh en Kinderen. Tilburg: A. A. A. Dieleman. Terneuzen, 5 Nov. 1953. Stationsweg 66. Uitvaartdienst op Maan dag 9 November a.s. in de parochiekerk te Ter neuzen. Hiermede betuigen wij, mede namens wederzijdse Ouders, onze hartelijke dank voor de belangstelling bij ons huwelijk op 16 Oct. j.l. ondervonden. J. P. v. d. WEGE E. C. v. d. WEGE— GEELHOEDT. Terneuzen, Nov. 1953. Zaterdagmiddag 3.30 uur Terrein Molendijk TERN. BOYS II tegen S.V.D. II De trekking van de VERLOTING zal, dank zij het vlotte ver loop van de verkoop der loten, gehouden worden: Maandagavond 8 uur in de bovenzaal van „PRO REGE", De Jongestraat te Terneuzen. HET BESTUUR. Na ruim 50 jaar als muziekleraar onafgebroken in Terneuzen te zijn werkzaam geweest, zie ik mij om gezondheidsredenen genoodzaakt mijn lessen op te geven. Dank aan allen, die mij in die jaren hun ver trouwen als leraar schonken. De beste wensen voor mijn tegenwoordige- en vroegere leerlingen, de leden der verschillende verenigingen die ik heb mogen leiden, maar vooral aan de „Harmonie Terneuzen". AUG. EECKHOUT, Lange Nieuwstraat 14 - Hulst. Vandaag en morgen: Onze prima gekookte HAM nu 50 et. per 100 gr. een mooi stukje RUNDVLEES of MAGERE LAPPEN 1,90 per 500 gr. DOORREGEN LAPPEN 1,75 per 500 gr. SCHOUDERCARBONADE ƒ1,70 per 500 gr. en onze prima malse BOTERHAMWCRST 1 kwartje per 100 gr. Telefoon 2431 Van Steenbergenlaan 2 :h:h:hTh:w:« Wij rijden op WOENSDAG 11 NOVEMBER a.s. per tou ringcar naar de grote Internationale voetbalwedstrijd te Antwerpen (Deurne), aanvang 15 uur: (zie affiches). V. Terneuzen (markt) 12.35 uur, Sluiskil (Krijger) 12.45 uur, Axel (Postkantoor) 13.00 uur (met aansluiting op bus van Sas v. Gent-Westdorpe), Hulst (station N. S.) 13.15 u. Terug uit Antwerpen na de wedstrijd, ongeveer 17.30 uur. Opgave bij de Z. V. T. M.-kantoren vóór of op 10 Nov. a.s. Terneuzen, telefoon 2392 en 2164 Axel, 558 en 559 Hulst, 136 Busprijs: Terneuzen, Axel, Sluiskil en Sas van Gent 4,- retour; Hulst 3,50 retour. Prijzen der plaatsen: B.frs 100,-; 75,-; 60,-; 50,- en 25,-. Van plaatskaarten verzekerd. zoekt, voor uitstekend gebruiksartikel voor garage's, fabrieken etc. Brieven onder No. 795, Bureau van dit blad. Zuiver wollen ULSTERS Moderne tinten Prima coupe vanaf f 68.00 Pracht Engelse TWEEDJASSEN Aparte dessins In Raglan, Slipon en ingezette mouw vanaf GABARDINE en POPELINE JASSEN in katoen en zuiver wol Mode-tinten Trench-coat, Raglan en Marconi model vanaf J.K v/h FONTEIJN'S KLEDINGMAGAZIJN NOORDSTRAAT 22 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3