Ernstige onlusten in Triëst Eden sprak in het Lagerhuis De toestand in Oost-Duitsland Veelvuldige moord in Belgie HET SP10NNAGEPR0CES TE LUZERN Bende-activiteit in W.-Java toegenomen Eisenhower beschuldigt de Sowjet-Unie WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON-en MAANSTANDEN. ZWAAR WEER BOVEN GRIEKENLAND De proteststaking in de strocarton-industrie afgelast De maandelijkse bijeenkomsten van ministers der Benelux-landen Relletjes eisen twee mensenlevens Russische voorwaarden onaanvaardbaar WERELDSPAARDAG BRACHT HOOGSTE INLEG. Het onderzoek naar spionnage in de V.S. Spionnage-proces in Frankfort Volkspolitie geeft verzetsactie toe Conflict raakt 11 van 19 fabrieken hankering bil Ausnnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Reiaclie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Ni 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijsƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 6 NOVEMBER 1953. 8e Jaargang No. 2991. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pe; advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of; Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Tussen groepen betogers scho lieren en de politie is het Donder dagochtend te Triëst opnieuw tot botsingen gekomen. De politie bestreed de groepen jongelingen met gummistokken. Voorbijgangers protesteerden tegen het optreden van de poli tie, dat zij als te streng be schouwden. De politie achtervolgde beto- ROESSLER TOT 1 JAAR GEVANGENISSTRAF VEROOR DEELD. In het spionnageproces te Lu- zern is de Duitser Roessler tot 1 jaar en de Zwitser Schnieper tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Roessler en Schnieper zijn i.nldig bevonden aan spion age voor een buitenlandse mo- idheid ten nadele van andere cuitenlandse mogendheden. Van de straf van beiden wordt een voorarrest van 240 dagen afgetrokken. Het Amerikaanse verzoek om de steun van Roessler. Mevrouw Emily Rado heeft Donderdag te New York gezegd, dat zij nooit heeft gesproken met de Duitser Roessler, die op dezelfde dag te Luzern tot één jaar gevangenisstraf wegens spionnage werd veroordeeld. Me vrouw Rado was van Februari 1945 tot Februari 1946 verbon den aan het bureau voor strate gische materialen te Bern. Roessler had bij het verhoor gezegd, dat mevrouw Rado hem had verzocht zich in verbinding te stellen met personen in W. Duitsland voor inlichtingen over Franse en Britse invloeden. ,Zo'n belachelijke opdracht heb ik nog nooit gekregen," aldus mevrouw Rado. De activiteit van de benden in West-Java is blijkens een communiqué van het leger de afgelopen week, vergeleken met de voorgaande week, iets toege. nomen. Het blijkt de gewconte van de benden te zijn hun activiteiten te verhogen voor de Islamieti- sche feestdagen en thans is de 19e November (Maulud Nabi, de geboortedag van Mohammed) in zicht. Op 1 November werd een bende, aan wie het gelukte de Oostelijke randsterken van Ga- rut te naderen, in de richting van Tandjungpura verjaagd, na dat aan de stadsrand van Ga- rut een vuurgevecht was gele verd. 25 Bendeleden werden gedood bij een gevecht met eenheden van het leger in het Malang- tongse. In het Tjiteureupse kon dank zij'de medewerking van de bevolking een 40-tal bivakken van een bende vernietigd wor den. In deze omgeving werden 10 bendeleden gevangen geno- mer, en 2 gedood. In het Tjand- jurse werden na een gevecht drie bendeleden gevangen genomen. Bende dringt kampong bin nen. Dinsdagnacht is het een ben de gelukt om in het Tjikampek- se een 80 km ten Oosten van Djakarta gelegen kampong bin nen te dringen. De bende legde in totaal 150 woningen', in de as. Bij de achtervolging werden 30 bendeleden gedood. gers tot in de kerk van Sint An- tonius en deelde daar klappen uit. Op het plein waaraan de kerk gelegen is, wierpen jonge lingen met stenen naar politie mannen. Nadat eerst tevergeefs door geestelijken was getracht de strijdende partijen uit de kerk te verwijderen, slaagde een gealli eerde officier er in de rust in het gebouw fe herstellen Buiten de kerk deden in auto's gezeten politie-agenten pogingen om de menigte te verspreiden. Talloze voorbijgangers, die pro testeerden tegen het harde optre den van de politie, werden met gevangenneming bedreigd. Bij de bestrijding van de beto gers maakte de politie gebruik van waterstralen. Ook werd wa ter gespoten in de kerk, waar 'n aantal betogers een heenkomen had gezocht.. De ongeregeldheden van Don derdag deden zich voor in het centrum van Triëst. De geallieer de politie trad er tegen op. De demonstraties waren gericht te gen het verhinderen van Italiaan se demonstraties op Woensdag. Een vijftienjarige Italiaanse schooljongen is tijdens deze rel letjes doodgeschoten en ten minste twee anderen zijn door ko gels gewond, toen onder Brits be vel staande politiemannen het vuür openden op de demonstran ten. Toen een menigte schooljon gens en volwassen demonstran ten onder het roepen van leuzen als „Triëst voor Italië" en „Weg met Tito" de politie met straat stenen begon te bekogelen, open de de politie het vuur, waarbij de jongen in de maag werd ge troffen. Een 35-jarige Italiaan stierf later als tweede slachtof fer aan een kogelwond. Italiaanse vakverenigingslei ders hebben 'n spoedbijeenkomst belegd, waarin zij zullen beslis sen of een algemene proteststa king zal worden uitgeroepen. Een geallieerde woordvoerder deelde mede, dat 15 Italianen in een ziekenhuis zijn opgenomen. De meeste met verwondingen tengevolge van gummistoksla gen. Een dichte menigte burgers die bij de relletjes van Woens dagavond en Donderdag meren deels uit de weg gebleven waren bewoog zich, toen de duister nis viel, op straat. De Washingtonse correspon dent van het Zuidslavische dag blad „Politika" heeft voor een plaatselijke televisie-uitzending verklaard dat Zuid-Slavië binnen kort een compromis-oplossing voor het vraagstuk-Triëst aan de hand zal doen, welke zou neer komen op internationalisatie van de omstreden stad. Volgens het semi-officiële Zuid slavische persbureau „Joego- press" heeft het Italiaanse leger drie bataljons bij de Zuidslavi- sche grens gelegerd, die zijn ge vormd uit uitgeweken Zuidsla- ven. Voorts maakt het persbu reau melding van de aanhouding van drie Italiaanse visserssche pen wegens vissen in Zuidslavi sche territoriale wateren. Italiaanse tegenspraak. Het Italiaanse ministerie van Defensie heeft berichten tegen gesproken, volgens welke drie bataljons, bestaande uit Zuidsla vische vluchtelingen, dicht bij de grens gelegerd zouden zijn. De Britse minister van buiten landse zaken, Anthony Eden, heeft Donderdag bij de voortzet ting van het dehat over de troon rede in het Lagerhuis verklaard, dat de jongste antwoordnota van de Sowjet-Unie „uitvoerige en on aanvaardbare voorwaarden" be vat. „Indien wij die Voorwaarden zouden aanvaarden, zou onze vei ligheid worden ondermijnd en Duitsland zou onmogelijk zijn eenheid in vrijheid kunnen her winnen". Op een vraag, of er thans een mogelijkheid is om tot overeen stemming te komen over de her eniging van Duitsland, antwoord de Eden: „Ik geloof het niet". „Indien er op het ogenblik gepn mogelijkheid is om over de hereniging van Duitsland te spre ken, is dat werkelijk niet onze schuld". „Ondanks deze tegenslag en deze nota blijven wij van onze kant bereid op elk ogenblik en elke plaats en zonder enige voor waarden vooraf met de Sowjet- regering te spreken over Duits land en Oostenrijk, aldus ver klaarde Eden onder toejuichm gen van de Lagerhuisleden. Wijzend op „enige verminde ring" van de spanning tussen oost en west zëide Eden: „Het is zover het gaat bemoedigend, maar ik moet er aan toevoegen, dat m.en moeilijk enig teken kan vinden, dat de Sowjet-regering haar fundamentele vijandigheid jegens de westelijke naties heeft veranderd. „Haar propaganda blijft net als vroeger. Zij moet worden uitge voerd door middel van stakingen, het verwekken van anti-Ameri kaanse gevoelens en het uitbui ten van koloniale onrust". „Ook is het niet bemoedigend te zien, wat er achter het ijzeren gordijn gebeurt. De politiek van minder controle in Oost-Duits- land, waarvan na de dood van Stalin enige bewijzen waren, is opgeheven, en we zien thans een nieuwe periode van onderdruk king. Wij blijven natuurlijk hopen op en uitzien naar een verande ring van gezindheid en een gele genheid ter vermindering van de spanning. Intussen hebben wij geen ande re keus dan te volharden in onze President Eisenhower heeft de Russische regering ervan be schuldigd te trachten een vier- mogendhedenconferentie over Duitsland en Oostenrijk tegen te houden. Op een persconferentie ver klaarde de president: „Wij zijn bezig de Sowjet-nota, die wij ont vangen hebben, te bestuderen. Zij is negatief en verwerpt het voor stel van de Verenigde Staten, En geland en Frankrijk voor een spoedige conferentie over Duits land en Oostenrijk". „De nota", zo zei Eisenhower, „schijnt te trachten zulk een con ferentie tegen te houden door on mogelijke voorwaarden te stellen ten aanzien van de Europese ver dedigingsgemeenschap, het Navo- stelsel van collectieve beveiliging en de positie van communistisch China". „Uit de Sowjet-nota blijkt niet een opzet om tot elkaar te ko men maar om zoveel mogelijk moeilijkheden te scheppen. Wij hebben overal geprobeerd met de Sowjet-Unie ernstige problemen, welke tussen de vrije en de com munistische wereld bestaan, aan te pakken. Wij hebben keer op keer getracht te komen tot een bespreking over Duitsland, welke leiden zou tot zijn eenmaking. Wij hebben getracht te komen tot een bespreking over Oostenrijk, die dat land zou bevrijden". defensievoorbereidingen, waar van ons leven afhankelijk is". West-Duitsland zou het best tot de verdediging van West-Europa kunnen bijdragen via de Europe se verdedigingsgemeenschap. Engeland streeft naar vreedza me betrekkingen met China en in het algemeen zou de deur voor ieder openstaan, waarbij bespre kingen „op elk niveau" het doel der Britse regering blijven. De voornaamste oppositiespre ker, Hector MrNeil, minister van staat voor buitenlandse aangele genheden in de Labourregering, zeide dat het van Eden „een beet je makkelijk gezegd" is, dat de regering bereid is te werken voor het tot stand komen van een vier- mogendhedenbijeenkomst op elk niveau. Hij verklaarde, dat de regering, indien zij streeft naar een confe rentie van staatshoofden, de be lemmeringen hiervoor „in Wash ington en niet in Moskou" uit de weg moet ruimen. Hij beschouwde de jongste ver klaringen van president Eisenho wer en minister Foster Dulles niet als „een warme goedkeu ring" van de gedachte van derge lijke viermogendhedenbesprekin- gen. Hij hoopte, dat de regering zich door de oppositie zou laten leiden, „daar deze het huidige verlangen van de massa van het volk in dit land en in West-Europa vertolkt". De 31e October, de wereld- spaardag, heeft de rijkspost spaarbank een recordbedrag aan inleggingen gebracht, n.l. twee millioen. Terugbetaald werd cir ca 900.000. De rijkspostspaarbank kon dus een positief spaarverschil van 1.100.000 boeken, een cijfer dat tot dusver nog nooit werd be haald. En dit nog op een Zater dag, ook voor de rijkspostspaar bank een halve dag. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Verspreide opklaringen. In de ochtend hier en daar ne vel of mist. Overigens droog weer met verspreide opklaringen en een zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Weinig ver andering in temperatuur. ZATERDAG 7 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 1.55 2.05 Terneuzen 2.30 2.40 Hansweert 3.10 3.20 Walsoorden 3.20 3.30 ZON MAAN op onder op onder Nov. 7 7.45 17.02 8.54 16.46 8 7.47 17.00 10.04 17.22 9 7.49 16.58 11.06 18.10 10 7.51 16.57 11.58 19.11 11 7.52 16.55 12.38 20.23 Aan de Canadese regering is verzocht toe te staan dat Igor Goezenko, een voormalig beamb te van de Russische ambassade te Ottawa, belast met het ontcij feren en in code overzetten van belangrijke ambassadegegevens, welke leidden tof het oprollen van een spionnagenet, voer een commissie van het Amerikaanse congres wordt gehoord. Goezenko zou een Amerikaanse verslaggever kortgeleden hebben meegedeeld, dat hij bereid was getuigenis af te leggen voor de onder leiding van McCarthy staande subcommissie van de Amerikaanse senaat voor het tegiengaan van on-Amerikaanse bedrijvigheid, en wel over „voort gezette Sow jet-Russische spion nage in Canada en de Verenigde Staten". Het Amerikaanse verzoek wordt thans door de Canadese regering bestudeerd. In Canadese regeringskringen meent men, dat het onwaar schijnlijk moet worden geacht, dat Goezenko nog nieuwe gege vens kan verschaffen. De Rus is, sinds hij acht jaar geleden uit 't gebouw der Russische ambas sade vluchtte, steeds door de Canadese politie bewaakt, om hem tegen mogelijke aanslagen te beschermen. OOK ARDSCHOKKEN GEVOELD. Boven W.-Griekenland en de Ionische eilanden heerst zwaar weer. Stormen gaan gepaard met slagregens. Op de Ionische eilanden Zan- te en Cephalonia zijn 3 krach tige aardschokken gevoeld evenals in de West-Peloponne- sische steden Patras, Pirgos en Killini. De wegen in Cephalonia zijn door de hevige regens onbe gaanbaar geworden. In het Wes telijke gedeelte van de Pelopon nesus hebben zich overstromin gen voorgedaan. De pers- en propaganda-offi- cier van de in kazernes geleger de eenheden, heeft Donderdag bevestigd, dat er in verscheidene delen van de Russische zone van Duitsland verzetsacties gecon stateerd worden. Duenow schreef in Neues Deutschland": „Altijd weer on dervinden arbeiders en boeren, dat dan hier dan daar brand uitbreekt, een machine bescha digd of vernield wordt of fas cistische provocateurs aanvallen doen op het leven van burgers van de Duitse democratische re publiek en op vertegenwoordi gers van het staatsgezag of functionarissen van de arbei dersklasse". De actieve bestrijders van het communisme in O.-Duitsland hebben, bij de huidige grote zui vering „zware verliezen" gele den, aldus werd Donderdag in anti-communistische Westber- lijnse kringen meegedeeld. Vier weken geleden was.een functionaris van het bureau voor Oostelijke aangelegenheden van de vrije democratische par tij in O-Berlijn verdwenen. De ze man zou, toen hij ging dan sen, gearresteerd zijn. Veertien dagen later was, aldus deze kringen de arrestatie van een groot aantal personen in alle delen van O.-Duitsland begon nen. Het grote aantal arrestaties wordt niet alleen in verband gebracht met de verdwijning „onder Amerikaanse leiding staande spionnen". Naar het Westbcrlijnse anti communistische inlichtingen bu reau „West" mededeelde, heeft de Oostduitse staatsveiligheids- politie Tilbert Ekkertz, wnd hoofd van de afdeling buiten lands nieuws van het Oostduitse persbureau A.D.N. gearresteerd. De reden voor zijn arrestatie was onbekend, zo werd gezegd. Het inlichtingenbureau ver klaarde voorts, dat Helmut Hei ne, een afdelingschef, ontslagen was wegens gebrek aan oplet tendheid. Hij was ervan beschul digd belangrijk nieuws te hebben gepubliceerd vóór het van Sow- jet-zijde vastgestelde tijdstip. Een redactrice van A.D.N.Eve line Schacht, hoofd van de arti- kelendienst, zou „kort geleden" tot 12 jaar dwangarbeid veroor deeld zijn wegens spionnage. Het hoofd van de staatsveilig heidsdienst in Oost-Duitsland, Ernst Wollweber, heeft in een rede in Oost-Berlijn verklaard dat „de door Amerika gesteunde fascistische spionnen, terroristen en saboteurs" van de Oostduitse beveiligingsstrij dkrachten „har de klappen" hebben gekregen. Het aantal agenten dat werd ge arresteerd was veel hoger dan bij welke vorige actie ook. Hij ontkende echter dat van „een golf van arrestaties" kan worden gesproken. (Van anti-communistische zijde in West-Berlijn is toegegeven dat de actieve anti-communisten in Oost-Duitsland „zware verlie zen" hebben geleden bij politie- razzia's). Wollweber zei dat de „spionna- gegroep" onder leiding van de vroegere nazi-generaal Von Geh- len „millioenen dollars en west marken" heeft ontvangen van Amerikaanse en Westduitse re geringsautoriteiten. Hii verklaarde, dat door sabo tage de arbeidsomstandigheden in Oost-Duitsland slechter waren geworden. Zo was de tempera tuur in kolenmijnen door sabo teurs zodanig verhoogd, dat de mijnwerkers niet behoorlijk meer konden werken. De aangekondigde 24-urige loonstakingen van de arbeiders van bedoelde functionaris, maar in de stroocartonfabrieken te ook geweten aan het feit, dat 'n Oude Pekela en Hoogezand-Sap- aantal mensen op zorgeloze wij ze radio-zenders mee naar Oost- Duitsland hebben genomen. De drie belangrijkste anti communistische organisaties in W.-Berlijn houden vol, dat hun aanhangers in O.-Duitsland in de eerste plaats politieke actie tegen het communistische re giem voeren. Naar het Westduitse persbu reau D.P.A. meldt heeft een Oostduitse rechtbank in Frank fort a/d Oder vier personen we gens spionnage veroordeeld tot straffen variërend van twee-en- een-half jaar tot levenslange dwangarbeid. Het persbureau haalt het Oost duitse provinciale communisti sche blad „Neuer Tag", aan vol gens hetwelk de veroordeelden schuldig bevonden zijn aan het verstrekken van inlichtingen aan Franse en Amerikaanse spionna- gediensten. Dit was het jongste van een se rie soortgelijke processen tegen pemeer, die Donderdagmorgen om zes uur zouden ingaan, zijn op het laatste ogenblik afgelast. Van de zijde van de werk gevers heeft men zich n.l. in ver binding gesteld met de heer Al- bers uit Amsterdam, hoofdbe stuurslid van de algemene be drijfsgroepencentrale, met het verzoek pogingen in het werk te stellen de stakingen te doen af gelasten. Het gevolg was, dat de arbeiders besloten de staking niet te doen doorgaan. Het wachten is nu op het resultaat van de vandaag in Groningen te voeren besprekingen tussen af gevaardigden van werkgevers en werknemers over de lonen en over de werktijden voor het per soneel van de dagdienst. Bij de strocartonfabriek te Oostwolde (Westerkwart.) wordt wel gestaakt. Bij de andere fabriek is het niet tot een proteststaking ge komen, omdat overleg is ge- Het comité voor Belgisch-Ne derlands-Luxemburgse samen werking had met voldoening ver nomen, dat tijdens de in Juli ge houden ministeriële conferentie besloten werd, dat de terzake be voegde ministers om de maand zouden bijeenkomen. De motie van de algemene drielandenraad van het comité Benelux onderlijn de eveneens liet belang van deze beslissing. Tot zijn spijt echter moest het comité vaststellen dat sedertdien drie maanden zijn verlopen, zon der dat de voorziene vergaderin gen plaatsvonden. Deze bijeenkomsten werden ge regeld uitgesteld om redenen, zo wel van internationale als van nationale aard. Het comité vreest dat in deze omstandigheden de getroffen be slissingen zonder het gewenste gevolg zullen blijven en dat hier door aan de totstandkoming van Benelux schade zal worden be rokkend. Diep ontgoocheld over de herhaalde verdagingen meent het comité te moeten verklaren, dat een goed en gezond begrip van de Benelux-gedachte een meer volgehouden samenwer king vergt. Het comité hoopt, dat alles zal in het werk worden ge steld ten einde alle verdere ver tragingen te vermijden en de noodzakelijke regelmatigheid van de ontworpen vergaderingen te verzekeren. pleegd tussen de fabriekskern van de diverse fabrieken en de fabrieksdirectie, dit op verzoek van de uniebonden. Bij deze proteststaking zouden ruim 2500 arbeiders betrokken zijn en er zou in deze 24 uur een productieverlies geleden worden van ruim duizend ton. In de on derhandelingen is men tot nu toe tot elkaar gekomen met betrek king tot een loonsverhoging van circa 12 procent met terugwer kende kracht. De werkgevers in de strocartonindustrie istellen hier tegenover, dat de arbeiders afstand moeten doen van de his torisch gegroeide 45-urige werk week en evenals arbeiders in an dere industrieën 48 uur moeten gaan werken. Dit geldt alleen voor de dagdienst, omdat de continu-arbeiders slechts 45 uur per week kunnen maken, dit we gens het niet werken op Zondag en het eindigen van de werkweek op Zaterdagavond negen uur. De dagdienstarbeiders hebben bij de bonden protest aangete kend tegen dit voornemen en wensen geen gevolg te geven aan deze eis van werkgeverszijde. Van werkgeverszijde verklaar de men, dat de eisen der arbei ders om een loonsverhoging op een psychologisch juist moment zijn gekomen. Reeds vele maan den heeft de Groninger strocar ton-industrie zich een productie beperking moeten opleggen we gens de -geringe afzetmogelijkhe den naar Engeland. Enkele maanden geleden werd deze pro- 1 ductiebeperking opgeheven, om- dat men weer vrijelijk kan expor- j teren naar Engeland en de posi tie van de strocarton-industrie 1 gunstig te noemen is. Het con flict speelt zich af in elf van de 19 strocertori-industrieën van'Ne- derland, die voornamelijk in de Groninger-veenkolonieën zijn ge vestigd. De bonden stonden niet achter deze protstestaking, maar wel achter de eisen van hun leden. Men kan thans geen staking pro clameren, omdat men gebonden is aan een C.A.O. Deze C.A.O. loopt op 1 Januari a.s. af. In 3 huizen en een schuur in het Belgische dorp Thy-le-Cha. teau zijn Donderdag 5 lijkqn gevonden van personen die op gewelddadige wijze om het leven zijn gekomen. Bovendien werden 2 zwaar gewonden aangetroffen. In het eerste huis trof men het lijk aan van Oscar Brous- miche. Zijn vrouw werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Haar toestand wordt als hopeloos beschouwd. In het tweede huis vond men de lijken van de 70-jarige Char les van der Beeken en zijn vrouw aan. Niet ver vandaar vond men in het derde huis het lijk van de 53-jafige Aimable Walbrecht, wiens vrouw zwaar gewond naast hem lag. Tenslotte, vond men in een nabijgelegen schuur het lijk van Camille van Yaethem, die ver moedelijk al de genoemde moor den gepleegd heeft. Bevestigd wordt, dat van Laethem inderdaad de dader van de moordpartij is. Van Lae them, die zelfmoord pleegde, zou uit weerwraak hebben gehan deld. Hij oefende terreur in het dorp en leefde in onmin met zijn buren. De moord werd bedreven in het gehucht Versailles (Thy-le- Chateau), op het grondgebied van de provincie Namen. Eén der slachtoffers, Wal- bercht, had de gewoonte om te 21 uur naar bed te gaan en had Woensdagavond omstreeks 19.30 uur nog een vriend ontvangen. Er wordt dus verondersteld dat het drama tussen 19.30 en 21.00 uuif plaats vond. De slachtoffers werden aan gerand, toen zij nog in de keu ken waren. De mannen werden neerge schoten en de vrouwen werd de keel afgesneden met een mes, dat in de rokken van mevr. Van der Beeken werd teruggevonden. De moordenaar pleegde met de laatste kogels van zijn revolver in zijn schuur zelfmoord. Hij was op 23 December 1901 geboren. De beide gewonden, mevr. Brousmiche en mevr. Wal brecht,verkeren in een uiterst bedenkelijke toestand. Van Laethem dreef ongere gelde handel en leefde voorts van een invaliditeitspensioen, dat onlangs werd verlaagd. Hij beschuldigde zijn buren er van dat zij hem hadden aange bracht, met het gevolg dat zijn pensioen verminderd werd. Van Laethem zocht reeds eni ge tijd ruzie met zijn buren. Onlangs sprenkelde hij teer op de tabak, welke Walbrecht in zijn tuin had geplant. Kort daarna stortte hij een emmer vuil in de kelder van Walbrecht. Het parket van Dinant heeft ter plaatse een onderzoek inge steld.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1