Uil Je Srcvanae BURGERLIJKE STAND Brandstichting te Amersloort KOFFIE Nfemeyeri Bietenrooi-Demonstratie „Eric de Noorman en Gunnar de Gevreesde" ff m0 De lekkerste Koffie - dat is belangrijk! ""sifJKür Loonsverhoging in sommige Belgische industrieën THEO KOFFIE Avondklok in Lucknow Partisanen uitgeweken DE FRANSE UNIESTRIJDKRACHTEN Russische steun voor Noord-Korea HANDBOOGSPORT TERNEUZEN. BOSCHKAPELLE. binnenkort een voor SM GOES. Qkzncfdt DÖH om van te genieten DE DIJKSLUITING BIJ OUWERKERK. Twee van de drie phoenixcais- sons zijn gisteren reeds van de vluchthaven bij Zijpe naar Ouwerkerk versleept. Indien er zich geen onverwachte moeilijk heden voordoen wordt de eerste caisson Donderdagochtend inge varen De tweede Vrijdagochtend en de 'laatste Vrijdagavond, waar mede dan het dijkgat geheel zal zijn afgesloten. Woensdagavond regende het op Schouwen en er stond een ma tige wind. BEZOEK AAN HEÏ ZWIN. Het persbureau „Belga" meldt uit Knokke: De Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr Mr A. F. C de Casembroot, heeft in gezelschap van verscheidene technici Dins dag een bezoek gebracht aan het Zwin. Zoals bekend, had de dijk, die de inham van het Zwin afsluit, het tijdens de storm van 1 Febru ari begeven. Twee jaar geleden was een ge schil gerezen over deze inham. Nu het getij in het Zwin vri, spel heeft, is vastgesteld, dat de duinen, die langs de Nederlandse zijde het Zwin beschermen, sterk worden aangetast. Om aan die toestand een einde te maken, hebben de Nederlandse autoritei ten besloten de dijk opnieuw op te bouwen. Om tegemoet te ko men aan de Belgen, die de fauna en flora in het natuurreservaat van het Zwin wensen te bewaren, werd, volgens Belga", besloten dat Nederland de vaargeul op de vereiste diepte zal houden. „Via Lissabon". Voor een nagenoeg geheel ge vuld Concertgebouw heeft ,,de Nederlandse Comedie" Dinsdag avond een voortreffelijke opvoe ring gegeven van het toneelspel „Via Lissabon" van de Engelse schrijver Charles Morgan. De Z.V.U.-secretaris, de heer J. Gerritsgn, sprak een welkomst woord, waarin hij vooral de vele bezoekers uit Axel en West Z. Vlaanderen betrok. „Via Lissabon" is een „zwaar stuk dat van de spelers het uiterste vergt, van welke taak zij zich stuk voor stuk op sublieme wijze kweten. Als eigenlijk hoofd thema van het stuk heeft de auteur een wel zeer actueel pro bleem gesteld: Waar ligt voor ons, vredelievende mensen, le vend in een wereld van woest ge weld, onze verantwoordelijkheid? De schrijver heeft dit probleem belichaamd in een „geladen" spel van treffende levensphilosophie en uiterst snelle dialogen, die een climax bereiken in het laatste be drijf. De rol van de Amerikaan Phi lip Sturgess werd uitmuntend vertolkt door Han Bentz v. d. Berg. Na de uitvoerige voorbe schouwing, welke wij verleden week plaatsten, mogen wij thans volstaan met te vermelden, dat ook het spel der overige acteurs en actrices het publiek van begin tot eind meesleepte. Het langdurige applaus aan het slot was dan ook een juiste graadmeter voor de diepe waar dering van dit meesterlijke spel. Mevr. Hommers-But bood de medespelenden na afloop een kleine verrassing aan. Een enkele opmerking moet ons nog van het hart. Tal van be zoekers maken er schijnbaar een gewoonte van zelfs bij toneelvoor stellingen vijf of tien minuten te laat te komen. Dit is hinderlijk voor de mensen, die rustig zitten te luisteren, maar het was nu in hoge mate hinderlijk voor de be zoekers achter in de zaal, die tij dens het eerste bedrijf toch al moeite moesten doen om het stuk te volgen. Bij een revue of cabaretvoor stelling kan men desnoods een half uur later komen, maar op een toneelavond kan iedereen toch zorgen op tijd te zijn. Men bewijst er zichzelf èn zijn mede bezoekers een grote dienst mee. Optreden van de telepathen Indra en Ariës. De ook in Zeeuws-Vlaanderen bekende telepaath en helderzien de Indra, ditmaal vergezeld door zijn collega Ariës, gaven gister avond in het Concertgebouw een geslaagde séance. De belangstelling hiervoor was matig, maar zij die Indra en Ariës aan het werk hebben gezien, wa ren vol bewondering over de prestaties van beide telepathen. Op zeer beschaafde wijze brach ten beiden sterke staaltjes van telepathie en hypnotisme. Ariës, die voor de eerste maal in Terneuzen optrad, maakte, evenals zulks met Indra het ge val is, naam en het is te verwach ten dat bij een volgende séance de belangstelling groter zal zijn. Filmavond. waren is zeer groot, terwijl in de rubrieken sierstukken en (etala ge) schotels, evenals het vorig jaar, wederom ware kunststuk ken zullen zijn te bewonderen. Een en ander trekt ook bui tengewoon veel belangstelling van de handel en de beschikbare „stands" op de „Slatogo" zijn alle verhuurd. De slagers aan wie op de „Slatogo" een prijs wordt toegekend, ontvangen een speciaal voor deze tentoonstel ling ontworpen „diploma", dat alleen wordt toegekend wanneer de producten voldoen aan de daarvoor nationaal vastgestelde eisen. Daarvoor is een speciale jury, bestaande uit leraren van de vereniging tot bevordering van het slagersvakonderwijs te Utrecht, samengesteld onder leiding van de heer Z. van der Zwaag, hoofdcontroleur van die •vereniging. Voorts is nog een aantal extra prijzen beschikbaar gesteld, o.m. door het gemeente bestuur van Goes, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, slagers bonden en vele anderen. Voor de rundveefokdag en vetveemarkt worden kampioen- en vele an dere bekers, medailles enz. uit gereikt. In de jury daarvoor heeft o.m. zitting de inspecteur van het Ned. Rundveestamboek, terwijl als arbiter zal optreden de heer Ir. W. L. Harmsen, Rijksvee- teeltconsulent in Zeeland. De officiële opening geschiedt Zaterdagmiddag 28 November door de burgemeester van Goes. AARDAPPELMOEHEID IMMUUN RAS? Ter gelegenheid van de ope ning ener N.A.K.-tentoonstelling, die in Assen wordt gehouden ter gelegenheid van het feit, dat in Nederland vijftig jaren aan keu ring van landbouwgewassen wordt gedaan, heeft de adjunct directeur van de plantenziekten- kundige dienst te Wageningen, dr H. N. Kluyver te Assen, in een bijeenkomst van landbouwdes kundigen enige mededelingen ge daan over de aardappelmoeheid. Dr. Kluyver liet een optimistisch geluid horen, want hij sprak de verwachting uit, dat binnen af zienbare tijd de landbouwweten schap een aardappelras zal heb ben gekweekt, dat immuun is voor aardappelmoeheid. In Zuid- Amerika groeien n.l. nog steeds aardappelrassen in het wild en nu hebben onderzoekingen aan getoond dat sommige rassen on vatbaar zijn voor het aardappel aaltje. Weliswaar hebben deze rassen het nadeel dat ze geen knol voort brengen, doch dit brengt geen onoverkomelijke bezwaren mede, wijl kruising met een goed pro ductieras mogelijk wordt geacht. Daardoor zal een aardappelras worden verkregen, waarop het aardappelaaltje geen invloed heeft en de aardappelmoeheid dus verdwijnt. Dr Kluyver was- weliswaar niet zo enthousiast als andere wetenschapsmensen wel zijn, maar uit zijn woorden kon toch wel worden opgemaakt, dat ook hij de aardappelmoeheid over enige jaren ziet verdwijnen. U kunt vertrouwen op Niemeijer's Koffie. Onveranderlijk de beste kwa liteit; steeds even pittig en geurig! En bovendienop elk pak waarde- punten voor Safira tafelbestek en vele nieuwe geschenken, waarvan U enige hiernaast ziet afgebeeld. Vraag per briefkaart de volledige geschenkenlijst aan Niemeijer, Groningen. Odginee 1 Sehwarzwalder Wokje, Prtma uurwerk punten In het parochiehuis werd een filmavond gegeven door de coöp. verbruiksver. „Door Eendracht Sterk". Voor deze avond bestond grote belangstelling. Eerst werd een bedrijfsfilm vertoond, die de aanwezigen een beeld gaf van het werk op de op moderne leest ge schoeide fabrieken van ver- bruiksartikelen. Hierna sprak de heer Roos een propagandistisch woord. Nadat de plaatselijke winkelchef versna peringen had aangeboden, werd een film vertoond over de mecha nisatie in de landbouw. Met een film, die de lachspieren in bewe ging bracht, werd de avond be sloten. „Slatoga 1953." De op 28 en 30 November en 1 December a.s. te Goes te hou den nationale slagerswedstrijd en -tentoonstelling, die oor spronkelijk in Maart 1953 was vastgesteld doch wegens de wa tersnood moest worden uitge steld, zal nog extra kleur en fleur krijgen omdat tevens op Dinsdag 1 December de beken de najaarsveetentoonstelling en de Zuid-Bevelandse rundfokvee- dag zal worden gehouden. Meer dan 150 deelnemers hebben zich uit geheel Nederland aangemeld en er komen, ondanks de ter mijn van inschrijving reeds is verstreken, nog geregeld aan meldingen binnen. Er zullen meer dan 750 inzendingen zijn. Vooral de afdeling fijne vlees- AXEL. Huwelijks-aangiften1 Oct. Karei J. van Drongelen, 28 j. jm. en Geertrui Buijze, 27 j. jd.; Sa- muël Sarianamual, 23 j. jm. en Fuancisca Verheezen, 20 j. jd. 5 Oct. Marinus C. de Vos (won. te Breda), 29 j. jm. en Mechelina P Boeije, 27 j. jd. 8 Oct. Leendert 'van de Wege, 22 j. jm. en Helena Witte, 19 j. jd.; Willebrordus van Eek, 25 j. jm. en Maria L. Diele- man, 23 j. jd. 15 Oct. Gerrit de Hoog (won. te Zuidland), 26 j. jm. en Dingetje A. Dekker, 30 j. jd. 22 Oct. Adriaan Colijn (won. te Goes), 23 j. jm. en Aal tje A. van de Wege, 19 j. jd. Huwelijksvol'.r.2 Oct. Joja- kim J. L. Herrebout, 29 j. jm. en Pieternella van Dalen, 36 j. jd. 8 Oct. Jacobus C. Verhulst, 26 j. jm. en Maffia van Hermon, 23 j. jd. 14 Oct. Gerard J. Meesen (won. te Woensdrecht), 23 j. jm. en Cornelia J. van Liere, 22 j. jd. 15 Oct. Karei J. van Drongelen, 28 j. jm. en Geertrui Buijze, 27 j. jd. 22 Oct. Bernardus F. van Ópdörp (won. te Terneuzen), 25 j. jm. en Maria D. Robijn, 28 j. jd.; Marinus C. de Vos (won. te Ereda), 29 j. jm. en Mechelina P. De Utrechtse rechtbank heeft de zaak behandeld tegen de 35- jarige caféhouder J. K. te Amers foort, die verdacht werd van op zettelijke brandstichting. In Februari had hij een restau rant overgenomen aan de Sta tionsweg te Amersfoort op voor waarden, die hem financieel zwa re verplichtingen oplegden. Daar bij kwam dat hij een verhou ding had aangegaan, welke hem geldelijk ruïneerde. De man wist dat het restaurant verzekerd was voor een bedrag van 25 mille, terwijl er ook een verzekering voor bedrijfsschade was ten be drage van 7800. Eind April sloot hij een nieuwe verzekering af en twee dagen nadien, in de nacht van 30 April op 1 Mei stichtte hij omstreeks 1 uur brand in zijn restaurant. Hi; plaatste een kaars nabij de buf fetopstand en legde er papier omheen, dat vlam moest vatten zodra de kaars zou zijn opge brand. Kort nadien ontwikkelde zich een brand, die niet alleen de benedenverdieping aantastte maar ook een deel van het bo venhuis, waar een jong gezin woonde, dat zich slechts met grote moeite in veiligheid kon brengen. De caféhouder was inmiddels naar zijn kosthuis gegaan en had zich ter ruste begeven. Toen men hem waarschuwde dat er brand in zijn bedrijf was uitgebroken, begaf hij zich zonder haast te maken derwaarts. „Onverantwoordelijk" noemde de president van de rechtbank de handelwijze van de verdachte, die door zijn toedoen zijn boven buren in levensgevaar had ge bracht. Volgens de president was het hem wel degelijk om de ver zekeringsgelden te doen ge weest, hoewel de caféhouder dat niet wenste toe te geven. De officier van justitie merk te op dat voor brandstichting, welke zowel gevaar voor goede ren als levensgevaar voor ande ren oplevert een hoge gevange nisstraf kan worden geëist. Hij noemde de verdachte een nerveuze stotteraar en wilde cr rekening mee houden, dat het psychiatrisch rapport hem ver minderd toerekeningsvatbaar noemt. Een jaar en zes maanden luidde de eis. Mr. Spanjaard, de verdediger, schetste zijn cliënt als een zwak ke figuur, die in radeloze stem ming zou hebben gehandeld, toen hij geen uitweg meer zag. De rechtbank zal op 17 Nov. uitspraak doen. Op grond van de bestaande overeenkomsten zullen in ver scheidene Belgische industrieën met ingang van deze maand de lenen met 2,5 procent worden verhoogd. Dit geldt voorname lijk voor de levensmiddelenin dustrie in zijn gehele omvang. Ook voor de bakkers en arbei ders in de suikerfabrieken geldt deze loonsverhoging. In de Bel gische textielindustrie zullen de lonen eveneens over de gehele lijn met 2,5 procent worden ver hoogd. Deze verhoging is een gevclg van het feit dat het indexcijfer der kleinhandelsprijzen (in Oc tober 418,3) gedurende de laat ste 3 maanden meer dan 415 heeft bedragen. Zoals men zich herinnert is in vrijwel alle Bel gische industrieën op grond van collectieve arbeidsovereenkom sten het loon aan het indexcijfer gekoppeld. Boeije, 27 j. jd.; Leendert van de Wege, 23 j. jm. en Helena Witte, 19 j. jd. 23 Oct. Johannes G. Noordanus (won. te Utrecht), 26 j. jm. en Thrresia A. van Esch, 25 j. jd. 29 Oct. Willebror dus van Eek, 26 j. jm. en Maria L. Dieleman, 23 j. jd.; Gerrit de Hoog (won. te Zuidland), 26 j. jm. en Dingetje A. Dekker, 30 j. jd.; Samuël Sarianamual, 23 j. jm. en Francisca Verheezen, 20 j- jd. Geboren: 1 Oct. Helena Maria, d. van Johannes G. A. van Eijk en Maffia C. de Koning. 2 Oct. Louis Jozias, z. van Jan Scheele en Francina S. Heule. 15 Oct. Antonius Gustaaf Cornells, z. van Petrus C. de Reu en Marie M. Sijs. 16 Oct. William Aloisius Agnes, z. van Antonius A. M. Gijsel en Juliëtte M. de Kever. 17 Oct. Raymonda Irene Marti na, d van Qeorge de Wit en Bar- ta I. Bos. 22 Oct. René Arthur, z. van Heite van Marle en Maartje C. T. van Elswijk. 30 Oct. Jas- pert Adriaan, z. van Fcangois Jansen en Elisabeth J. Oppeneer. Overleden: 29 Oct. Cornelia Lensen, 74 j., wed. van Cornelis W. de Jonge. 31 Oct. Cornelia Moes, 63 j., echtg. van Aarnout de Feijter. Fiudmelkkok dubbel. Geeft tiidi* nium- seer, nv»„,?'?ig'naalJ d seen overkr.'-V"us meer' ,?ncie melk 240 Punten Punten Belangstellenden wordt hiermede onder de aandacht ge bracht dat in Zeeuws-Vlaanderen 2 BIETENROOI- LFMONSTRATIES zullen worden gegeven met de Hil- leshög-rooimachine en wel: a. op MAANDAG 9 NOVEMBER 1953, van 13 tot 16 uur, op 'n bietenveld van de heer J. B. BECU-RISSEEUW, Provinciale weg te Groede. b. op DINSDAG 10 NOVEMBER 1953, van 13 tot 16 uur. op een bietenveld van de heer A. RAMONDT, Coe- gorspolder, Sluiskil. U bent allen welkom. Sas van Gent, 4 November 1953. Namens het Bestuur der EERSTE NEDERLANBSCHE COÖPERATIEVE BEETWORTELSUIKERFABRIEK SAS VAN GENT. De Directeur, Ir. R. H. VAN KREVELEN. De politie in Lucknow heeft in 24 uur tijds 279 perscnen ge arresteerd, waardoor het totaal aantal arrestanten sinds Vrij dag, toen het tot botsingen kwam tussen studenten en politie tot 900 is gestegen. Volgens een officieel communiqué was de stad gedurende de afgelopen 24 uren rustig. Acht studenten werden aartgehouden wegens overtreding van het uitgaans verbod. De autoriteiten in Lucknow verklaarden, niet voornemens te zijn de avondklok te verlengen, doch dat het tot Vrijdag a.s. verboden zal zijn zich des nachts op straat te begeven. Drie Tsjechoslowaakse parti sanen, die naar W.-Berlijn zijn uitgeweken, hebben meegedeeld een vuurgevecht met de Oost- duitse voikspolitie te hebben ge leverd bij hun uitwijkpogin„ Zij zeiden de overlevenden van een partisanenbende te zijn, die besloot naar het Westen te vluchten. Twee Tsjecho-Slowa- ken waren op deze tocht gevan gen genomen of gedood. Ten minste 4 Oostduitse poli tiemannen werden gedood en verscheidene gewond bij het laatste vuurgevecht, dat gele verd werd kort voor de grens overschrijding naar W.-Berlijn, aldus deze partisanen. De Amerikaanse vice-presi dent, Nixon, heeft Woensdag te Saigon gezegd, dat hij president Eisenhower zal adviseren de Franse uniestrijdkrachten in Indo-China „al het materiaal te zenden, dat kan worden ge bruikt en geleverd". Hij zeide dit op enige kilome ters afstand van de brandende stad Phoenhoquan, waar de Fransen Woensdag in felle ge vechten de laatste communisti sche we°rstandsnesten opruim den. Ook legden de Fransen hier een brug over een rivier. BENDE-ACTIVITEITEN IN ATJEH. In een communiqué van het leger wordt gezegd, dat 17 bende leden zijn gedood in een gevecht tussen een legereenheid en een bende. Aan de zijde van het leger werden 4 personen zwaar en 8 licht gewond. Uit Bireun wordt gemeld, dat een patrouillerende legereenheid door een bende werd aangevallen, waarna een vuurge vecht volgde, waarbij een bende lid werd gedood. Ook bij Sigli werd een legereenheid op weg naar Kota Bakti aangevallen. Bij het hierop volgend vuurgevecht werd de bende op de vlucht ge dreven, 14 van hen werden ge vangen genomen. Radio-Pjongjang heeft Woens dag gemeld, dat Noord. Korea 15.000 werkpaarden, kunstmest en zaaigoed van de Sowjet-Unie zal ontvangen als deel van het hulpprogramma, waarover tus sen Malenkcf en Kim II Soeng te Moskou overeenstemming werd b'jreikt. Landenkamp NederlandBel giëFrankrijk. In Sluiskil wordt Zaterdag a.s. een schieting door de „Brug- schutters" georganiseerd, die on getwijfeld een unicum is in de Zeeuwse en Nederlandse schutte rij. Op die dag vindt namelijk de beslissende strijd plaats om de landstitel. In totaal nemen 14 pc- letons, t.w. 6 Nederlandse, 6 Bel gische en 2 Franse deel. Elk pele- ton bestaat uit 5 schutters. De Nederlandse peletons zijn afkom stig uit Sluiskil. Biervliet, Zuid- dorpe en de Zeeuwse eilanden. De Belgische uit Desselgem, He- kelgem, Gijzegem, Broechem, Kuurne en Zelzate, terwijl de Franse kleuren worden verdedigd door een peteton uit Abele en Rijssel. De Nederlandse deelnemers staan momenteel het gunstigst en starten met 2 winstpunten voor sprong op hun Belgische concur renten door de overwinningen, be haald in Abele en Desselgem. Na afloop van de landenkamp vindt een verbroederingsschieting plaats. 23. Op de hofstede aangekomen, maakt Erie aanstalten om al lereerst heer Harald een bezoek te bren gen, doch de burcht heer dringt er op aan, zo snel mogelijk de kerker te gaan onder zoeken en stelt voor, dat heer Halfra heer Harald gezelschap zal houden. De Noorman heeft Gnuba nauwlettend gadegeslagen, maar niets verraadt zijn ge dachten. ,,'t Is goed," zegt hij achteloos. „Gij en ik zullen samen de kerker onderzoe ken, en g\j zult mij voorgaan!" Even ontstaat er een geladen spanning tussen hen beiden als hun blikken elkaar als degens kruisen. Dan draait Gnuba zich om en be geeft zich op weg naar de kerker. Hol klinken hun voetstappen in de schemerige gangen, waardoor een kille tocht waait. Voor de bewuste deur blijft Gnu ba staan. „We zijn er. Wilt U de deur ope nen?" zegt hij en houdt de sleutel bos met een onverschillig gebaar voor Erie. COP. MASTEN tOONOEB STUDIO'S Een onverschilligheid, die volko men in strijd is met de loerende blikken uit de half toegeknepen ogen, die elke beweging van Erie volgen. „Neen," zegt de Noorman. „Gij dient zelf de deur van uw kerker te openen!" Gnuba gehoorzaamt en terwijl hij voor de geopende deur staat, kijkt hij Erie arglistig aan. „Uw spel is uit, heer Gnuba! Gij dacht mij om de tuin te leiden, maar ge hebt U schromelijk ver gist. Ik heb lang en veel over U nagedacht, heer Gnuba!" Als door een zweepslag getroffen, krimpt Gnuba bij deze voor hem zeer duidelijke woorden ineen. „Gij kent Gunnar, nietwaar? Gij kent hem goed!" Zonder het antwoord van Gnuba af te wachten, vervolgt hij: „Nau welijks waart ge vanmorgen uw rit begonnen, toen ge liet halthou- den om te rusten. Toevallig werd ge daar toen overvallen. Heel toe vallig... maar indien ge inderdaad werd overvallen, zoudt ge op het moment van de overval op heer Harald nog bewusteloos zijn ge weest. Niettemin hebt ge toege geven daarvan af te weten. Verder nog dit over het gouden beeldje. In de nacht, dat ik uit deze kerker ontsnapte, stond het beeldje op uw kamer. Toch had Gunnar dat bij zich toen hij ons enkele uren ge leden ontsnapte. Hij kan onmoge lijk zijn teruggegaan om het even te halen. Gij hebt dat beeldje dus zelf mee moeten nemen, toen ge vanmorgen vroeg uitreed. Een vreemde gewoonte, voorwaar, om met gouden beeldjes uit rijden te gaan! En meent ge, dat ik thans uw listig plan niet doorzie? Gehad gedacht mij hier te kunnen neer slaan om mij daarna in deze ker ker te werpen en heer Halfra het zelfde lot te laten delen, is het niet? Welaan, proef uw eigen me dicijn. Treed binnen in uw kerker Nu!" Als een in het nauw gedreven dier kijkt Gnuba Erie aan. Zweet parelt op zijn voorhoofd en onwil lekeurig dwaalt zijn hand naar zijn dolk. Maar dan beseft hij, dat tegenstand nutteloos is en met ge bogen hoofd daalt hij langzaam de stenen trap af. Met een doffe slag valt de deur van de kerker dicht! COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN." TERNEUZEN. Veiling van 4 November. Per 100 stuks: Sla ƒ4,90—ƒ6,10. Per stuk (in centen): Bloemkool A 19—40, B 15—21, C 8—11. Per bos (in centen)Peen 1819. Per kg (in centen)Andijvie 8 11; Savoye kool 913; Witte kool 5—7; Peen 8—10; Prei 8—12; Knol selderij 510; Spinazie 1013; Spruiten 3036; Uien 13; Wit lof 56—59. FRUIT (per 100 kg.). Appelen: Cox' orange pippin H I 37, H II 13, K 3234; Goud- reinette A 24,1032,80, B/C 21,90—23,20, H grof ƒ24,40— ƒ25,70, H I ƒ20—ƒ22,50, H DE 13,60--14,90, K ƒ15,80—ƒ17, F ƒ5.60—ƒ8; Sterappel A ƒ21,70— ƒ23, B/C 18,90—20,10, H grof ƒ18,70—ƒ20, H I 17,90—19,20, H II 3,605,90, K 12—13, F 9ƒ10; Jonathan A ƒ35,513 ƒ36,80, B/C 34,50—35,80, H grof f 32,10—33,40, H I ƒ26— ƒ32,10, K ƒ16,70—ƒ22, F ƒ10; Glorie van Holland A 26,70 ƒ30, H grof ƒ28,70—ƒ30, H I ƒ21,70—ƒ23, K ƒ20,70—ƒ22, F ƒ3; Zoete appelen 8ƒ20; overi ge soorten 312. Peren: Beurré Alex. Lucas K ƒ13; Comtesse de Paris A ƒ37,70 —ƒ45,90, B/C 45,40—46,70, H grof ƒ38,70—ƒ40, H I ƒ36,90— ƒ38,20, K 23,60—26,30; St. Ré- my H grof ƒ15, K 15—17. F 1112; Zwijndrechtse Wijnpeer H grof 21—25, H II 19, F 12; overige soorten 820.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3