Frans commentaar Russische nota op de Publiceerde Rotterdams blad militaire geheimen Churchill en de viermogendheden- conferentie Incident te Triëst De verkiezingen in de V.S. Voorstellen van V.N. secr.-generaal Hammarskjoeld De toespraak van de Koningin tot de Nederlandse jeugd BENELUX PROTESTSTAKINGEN IN STROCARTONINDÜSTRIE Vliegtuig boven Bolivia verdwenen Na de moord op Bobby Greenlease WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON-en MAANSTANDEN. Verenigde Naties Ook damesblad ,,Libelle" plaaisie geheime" foio De toestand in Atjeh Wet op regentschap wordt gewijzigd Fran kering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijsƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. JW DONDERDAG 5 NOVEMBER 1953. 8e Jaargang No. 2990. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: pet mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 centj iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uux Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur het Franse persbureau F. F. wordt in de Russische ota een vijfmogendhedenconfc rentie voorgesteld van de minis- ers van Buitenlandse Zaken van 'ranrijk, Groot-Brittannië, de t-renigde Staten, de Sowjet-Unie communistisch China ter be- idering van maatregelen ter Hindering van de spanning ,1e wereld. ien mag hopen, aldus de no ta, dat een dergelijke conferen ce ook de oplossing van het Duitse probleem zal vergemak kelijken, dat onverbrekelijk is verbonden met de kwestie van de waarborg van de Europese veiligheid. Voor het Duitse vraagstuk wordt een vier-mogendhedencon- ferentie zonder deelneming van communistisch China voorge steld. De Sowjet-Unie verwijt de Wes telijke mogendheden, dat zij al lerlei voorwaarden voor een der gelijke conferentie stellen. Alle problemen die tijdens de voorbereiding ter sprake komen, dienen besproken te worden. Wat Oostenrijk aangaat wordt aldus A. F. P., in de nota gezegd dat de Sowjet-Unie nog steeds wacht op een antwoord op haar nota van 28 Augustus. De Rus sen waren van oordeel, dat de behandeling van deze kwestie via de gebruikelijke diplomatie ke kanalen nog niet is afgelopen. Over de deelneming van Chi na aan een vijf-mogendhedencon- ferentie wordt in de nota ge zegd dat de vermindering van de spanning in de wereld voor een groot deel afhangt van de toe treding van China tot de Ver enigde Naties en zijn deelneming aan de oplossing van de belang rijkste kwesties, die het behoud van de vrede en de veiligheid van de volkeren raken. De Koreaanse politieke confe rentie dient, aldus de nota, de vraagstukken van de eenheid van het land en de vestiging van een duurzame vrede op te lossen. De Sowjet-Unie staat er op, dat neu trale landen, die een belangrijke bijdrage kunnen leveren voor de oplossing van het Koreaanse probleem aan de conferentie deelnemen. Over de oplossing van het Duitse probleem zegt de nota dat bespreking op een vier-mo- gendhedenconferentie doelloos wordt, als de verdragen van Pa rijs en Bonn worden bekrachtigd. De Sowjet-Unie vraagt in haar nota of de Westelijke mogendhe den van plan zijn stappen in die richting te nemen. Het van kracht werden van deze verdragen zou betekenen, dat de herbewapening van West- Duitsland in volle omvang wordt voortgezet. De Westduitsers die op weerwraak zinnen, deinzen er niet voor terug, aldus de nota om de ondertekenaars van deze verdragen in avonturen te stor ten, die het uitbreken van een nieuwe oorlog bevorderen, ten einde ,,hun misdadige revanche plannen" tot uitvoer te brengen. Om tot een oplossing van het Duitse probleem te komen is het noodzakelijk, dat wordt uitge gaan van het verdrag van Pots dam van 1945, aldus de nota. In de nota wordt voorgesteld, dat de ministers van Buitenlandse Zaken de vraagstukken betref fende het bijeenroepen van een Duitse vredesconferentie, de vorming van een voorlopige re gering, het houden van algemene verkiezingen in het gehele land en de verlichting van de Duitse oorlogsschulden zullen behande len. In buitenland verspreid. De rede, die Koningin Juliana in September j.l. te Amsterdam voor de Nederlandse jeugd heeft uitgesproken en enige da. gen later voor de Wereldomroep in het Engels en Frans herhaald, is door de Nederlandse Jeugd gemeenschap te Amsterdam in druk vermenigvuldigd en aan diverse personen en instellingen in het buitenland toegestuurd. De algemene vergadering der Verenigde Naties heeft met 47 tegen nul stemmen, bij twaalf onthoudingen, een aanbeveling harer politieke commissie aan aard om de Sowjet-Russische resolutie, waarin een beroep wordt gedaan op alle staten, die de overeenkomst van Genève, waarin bacteriologische oorlog voering wordt verboden, nog niet hebben bekrachtigd, om dit als nog te doen, ter nadere behande- ing naar de ontwapeningscom missie te verwijzen (de Verenig de Staten behoren tot de landen, die de overeenkomst nog niet hebben geratificeerd). Een Sowjet-Russische resolutie over hetzelfde onderwerp werd met 39 tegen vijf stemmen, bij vijftien onthoudingen verwor pen. Resolutie over (Marokko ver worpen. Een resolutie, waarin gevraagd werd het recht van de Marok kanen op vrije democratische po litieke instellingen te waarbor gen, heeft niet de vereiste meer derheid van twee-derden kunnen behalen in de algemene vergade ring van de V. N. De resolutie kreeg slechts 32 van de 39 stemmen die nodig wa ren. Vijf landen onthielden zich van stemming, 22 landen stem den tegen. Frankrijk boycotte de vergadering. Tot de voorstemmers behoor den: Wit-Rusland, Tsjecho-Slowa- kije, Denemarken, Egypte, Ethio pië, IJsland, Irak, Libanon, Noor wegen, Perzië, Polen Saoedi-Ara- bië, Zweden, Syrië, Oekraïne, Sowjet-Rusland, Jemen en Zuid- Slavië. Tegenstemmen waren: België, Luxemburg, Nederland, Turkije, Engeland en de Verenigde Sta ten. Griekenland en Israël ont hielden zich van stemming. Toen de resolutie op 19 Octo ber met gewone meerderheid van stemmen door de politieke com missie werd aangenomen ont hield Turkije zich van stemming. Naar nader is bepaald, zal de a.s. vergadering van het mini steriele Benelux-comité, waarin besprekingen worden gehouden ter voorbereiding van de Bene- luxconferentie als vervolg op de Beneluxconf eren tie van Juli j.l. niet in Den Haag, maar in Brus sel worden gehouden. De datum van 16 November is voorlopig aangehouden. Voor zover nu bekend zal het personeel van 11 strocartonfa- brieken in de provincie Gronin gen een 24-urige proteststaking houden tegen de gang van zaken bij de met de werkgevers ge voerde loononderhandelingen welke in Augustus zjjn begon nen. Woensdagavond is de sta king begonnen bij de strocar- tonfabriek te Oosterwolde, in 't Westerkwartier. Hedenochtend volgen de 7 fabrieken te Oude- Pekela en de 3 te Hoogezand- Sappemeer. De laatste besprekingen tus sen werkgevers en werknemers zijn in tegenwoordigheid van de looncommissie uit de Stichting van de Arbeid en 't college van rijksbemiddelaars op 28 October gevoerd te Den Haag. Ook toen werd geen overeenstemming be reikt. De rijksbemiddelaars heb ben de werkgevers- en werkne mersorganisaties geadviseerd op Vrijdag 6 November wederom besprekingen te houden. De nu in bovengenoemde plaatsen af gekondigde proteststakingen worden gehouden buiten de or ganisaties om. Naar het A.N.P. nader ver neemt betreft het verschil van mening in 't bijzonder de werk tijden. De werknemers willen de 45-urige werkweek handhaven, terwijl men van werkgeverszijde de week op 48 uur wil brengen. Verder is men het niet geheel en al eens over de loonregeling. Uit La Paz wordt gemeld dat een verkeersvliegtuig van de Boliviaanse luchtvaartmaat schappij Dinsdag boven de om geving van de Boliviaanse stad Sucre is vermist. Aan boord van het toestel bevonden zich een bemanning van 3 koppen en 18 passagiers. De nasporingen du ren voort. Sir Winston Churchill heeft de critici gelijk gegeven die menen, dat het nastreven van zijn plan voor een bijeenkomst op hoog niveau met de Sowjet-Unie, de solidariteit van de westelijke mo gendheden in de koude oorlog zou kunnen vernietigen. Ofschoon hij tijdens het debat in het Lagerhuis opnieuw als zijn standpunt gaf, dat een bijeen komst \an de westelijke leiders met Malenkof nuttig zou kunnen zijn, voegde hij er toch snel de waarschuwing aan toe, dat zij echter ook zou kunnen leiden tot een nog erger impasse dan er op het ogenblik reeds bestaat. Het is de eerste maal dat Churchill zo openlijk de kracht van de ar gumenten van zijn tegenstanders heeft erkend. De Verenigde Staten en Frank rijk behoren tot de bitterste tegenstanders van het denkbeeld voor een binnenkort te houden bijeenkomst van president Eisen hower, de Franse minister-presi dent Laniel, Malenkof en de Brit se eerste-minister. Maar ook in Engeland leeft een sterke weer stand tegen dit voorstel, in het bijzonder in Churchills eigen par tij, bij degenen die met de dage lijkse problemen van internatio nale aangelegenheden hebben te maken. Veel critici zijn er van over tuigd, dat Churchills rede in Mei jongstleden toen hij voor het eerst zijn plan opperde het ge allieerde programma voor het opbouwen van een sterke weste lijke verdediging ernstig heeft geschaad. Men meent, dat de toen gewekte hoop dat zulk een bijeenkomst tot een verras sende formule voor de vrede tus sen Oost en West zou kunnen leiden de hoofdoorzaak ervan is geweest, dat Europa minder bereid werd de Westduitse her bewapening te aanvaarden. Het feit, dat het voorstel in Mei binnen enkele weken ter zijde geschoven werd door presi dent Eisenhower in telefoonge sprekken met Sir Winston heeft de in Europa en Engeland alge meen heersende overtuiging, dat een bijeenkomst op hoog niveau een eind zou maken aan de span ningen die er in de wereld be staan, niet kunnen doden. De opstandelingen in Atjeh zijn op het ogenblik niet in staat enig gebied te beheersen, aldus heeft een Woordvoerder van het subterritoriale commando van Atjeh medegedeeld. De opstan delingen komen slechts naar een plaats om daar terreur uit te oefenen en vluchten, wanneer er een eenheid van het leger arri veert. Ondertussen neemt de terreur toe, aldus deze woordvoerder, die voorts zeide, dat de bevolking van Sigli en Bireuen de regering steunen en deelnemen aan de .,Alle officieren hebben hem van het militaire kastje naar de luchtmachtmuur gestuurd". Deze uitdrukking van mr. H. de Bie Jr. lokte gelach uit bij de vele belangstellenden die bij de recht bank te Rotterdam aanwezig waren, toen twee journalis ten van Het Rotterdams Parool" zich hadden te verantwoor den. De oorzaak van het rechts geding was een publicatie in ge noemd blad van 12 Januari 1952. Onder de koppen „Ergens in Rotterdam..." en „Luchtwacht dienst bouwt geheime centrale post" verscheen een artikel, waarin o.m. de volgende zinnen voorkwamen: ,,In het gebouw komt een machinekamer, die voornamelijk zal dienen om in geval van nood eigen energie op te wekken" en „over het te be strijken gebied zijn de posten zó verdeeld, dat elk vliegtuig be neden 4000 voet onder alle weers omstandigheden binnen gehoor of gezicht moet zijn". De auteur van het verslag, de 22-jarige leerling-journalist L. J. E. en de chef-redacteur, de 44- jarige L. W. S„ hoorden gevan genisstraffen tegen zich eisen van resp. een maand voorwaar delijk en veertien dagen, omdat zij docr deze publicatie hun boek je te buiten zouden zijn gegaan. E. was n.l. tenlastegelegd, dat hij zich naar het bureau van de luchtwachtdienst had begeven om, zonder ertoe gerechtigd te zijn, om de beschikking te krijgen over gegevens waarvan geheim houding geboden was. Op dat bureau zou hij een ad judant-onderofficier hebben uit gehoord over de opzet, bouw en inrichting van een bunker. S. was tenlastegelegd, dat hij als chef-redacteur zich niet had vergewist of publicatie Van het artikel geoorloofd was. „De uitdrukking „geheim" is op zichzelf niet erg gelukkig", meende de president, waarop E. antwoordde: „Inderdaad, maar een woord, dat het doet". Op 12 Januari werd het artikel reeds 's ochtends gedrukt voor de buitenédities. Men heeft tele- tikel gegevens bevatten, waar van geheimhouding was gebo den. De luchtmacht heeft echter niet door maatregelen gerea geerd. Verder bleek dat de adjudant onderofficier krijgstuchtelijk ge straft was, niet omdat hij de ge gevens verstrekte, maar omdat hij niet de hiërarchieke weg had bewandeld. „Er bestaat geen censuur in Nederland; het kan misschien legerrecht zijn", ant woordde de raadsman, mr. H. de Bie Jr., op een opmerking van kapitein V„ die zei, dat de taak van de voorlichtingsdienst was het artikel te controleren. Op een desbetreffende vraag zeide E. in 1936 veroordeeld te zijn wegens belediging van Hit- Ier, welk antwoord hilariteit ver wekte. „Wanneer men een leerling- op mijn kantoor", meende plei ter nadien. Hij achtte de chef-redacteur verantwoordelijk, die verplicht is jeugdige medewerkers te contro leren. Hij wilde E. niet de volle schuld geven voor het drama, maar men had hem de opdracht niet mogen geven of moeten con troleren. Voer E. trad mr. H. de Bie Jr. op. „De officier weet evengoed als ik, dat het allemaal oude koek was dat in het artikel stond" zei de pleiter, die meende dat het eerste tenlastegelegde nietig moet worden verklaard. Er ls niet bewezen, dat E. het oogmerk had geheimen te ver garen, toen hij naar de lucht wachtdienst ging. Mr. De Bie ging uitvoerig na, dat de gepubli ceerde gegevens „herhaaldelijk en veelvuldig gepubliceerd wa ren, toen men propaganda moest maken". In November 1952 beschreef het tijdschrift van bescherming bevolking, „De vierde macht" het lichtagregaat in dergelijke bunkers. De folder „Het korps lucht wachtdienst heeft U nodig" schreef dat dit ccrps de taak journalist naar militaire instan- heeft te zorgen dat geen enkel ties stuurt voer inlichtingen en vliegtuig zich ongemerkt boven deze worden verstrekt, dan zou Nederlands grondgebied kan be- geen journalist het in zijn hoofd halen te denken, dat de gege vens geheim zijn", was het oor deel van de plaatsvervangende chef van de courant, de heer C. J. O. „Als het zo geheim was, waarom belde dan iemand van de militaire autoriteiten ons"? zo vroeg hij. De officier van justitie, mr. Van der Meulen, meende dat E. de feiten niet opzettelijk had ge pleegd, maar dat hij in een af faire verzeild is geraakt, die hij niet aankon. Hij bracht een drie tal telefoongesprekken in her innering en één ervan, een bood schap, die kapitein A. aan de courant had opgegeven om door te geven, was niet terechtgeko men. „Dat gebeurt ook wel eens wegen. Op 26 September 1952 gaf het damesweekblad „Libelle", onder de titel „Vrouwen met sterren" een reportage, waarbij een foto werd afgedrukt, die kapitein V. te gevaarlijk vond om aan E. te geven. Dezelfde foto s'.(ond in het boekje „De Milva iets voor U", oplage 50.000 stuks. De gehele zaak kwam volgens mr. De Bie aan het rollen door kapitein V. die „om de een of an dere reden zijn hoofd was kwijt geraakt". Hij concludeerde tenslotte vrij spraak en wat punt drie betreft, meende hij, dat de rechtbank zich onbevoegd moet verklaren. De uitspraak werd bepaald op 17 November. strijd tegen de benden, indien deze plannen hebben om bijvoor- fonisch contact gehad met K. A„ beeld bruggen te vernielen. Het merendeel van de bevolking tus sen Sigli en Glumpangdua is nog steeds bevreesd de rijstvelden te bewerken. Tot November zijn er 1173 per sonen gearresteerd, waarvan 1115 burgers en 58 militairen, die de zijde van de ordeverstoorders hadden gekozen. destijds hoofd van de L.U.V.O. E. las het artikel voor en volgens hem had kapitein A. gezegd: „Je gaat je gang maar", maar de ka pitein zei thans het ironisch te hebben bedoeld, omdat het toch al in de krant stond. Er werd een verklaring van generaal Aler voorgelezen, waar in stond dat passages uit het ar- De democraten hebben Dins dagavond bij plaatselijke ver kiezingen in de Ver. Staten vier sleutelposities verworven: het burgemeesterschap van New York, het gouverneurschap van de staten New Yersey en Virgi nia en de enige vacante zetel in het huis van afgevaardigden van New Yersey. De democraat Robert Wagner werd met een grote meerder heid gekozen tot burgemeester van New York. Zijn tegenstan ders waren de republikein Rie- gelman en de onafhankelijke liberaal Halley. De democraat Robert Meyner versloeg zijn republikeinse te- gencandidaat, Troast, in de ver kiezing voor het gouverneur schap van de gewoonlijk pro- republikeinse staat New Yersey. Meyner is de eerste democrati sche gouverneur van New Yer sey sedert 10 jaar. In Virginia werd de demo craat Thomas Stanley tot gou verneur gekozen in plaats van zijn republikeinse tegenstander. In de verkiezing voor de zetel van het huis van afgevaardig den van New Yersey versloeg de democraat Williams de republi- De secretaris-generaal van Ie het handvest worden gesteld. Verenigde Naties, Dag Hammar skjoeld, heeft voorstellen inge diend, die zijn bevoegdheden om leden van het secretariaat te ontslaan, zullen vergroten. In een rapport over het perso neelsbeleid stelde hij amende menten op stafvoorschriften voor, teneinde zijn plannen te kunnen uitvoeren. Het rapport zal door de algemene vergade ring tijdens de huidige zitting worden behandeld. Hammarskjoeld stelde voor, dat hij in staat zou werden ge steld de dienstbetrekking van een lid van de staf te beëindigen: 1. als diens gedrag niet in overeenstemming was met de ho ge eisen van integriteit, die door 2. als de secretaris-generaal op de hoogte werd gebracht van feiten na de aanstelling van een lid van de staf en betrekking hebbende op diens administratie ve geschiktheid, welke, als zij eerder bekend waren geweest, de aanstelling als gevolg van de eisen van het handvest zouden hebben belet. 3. als dit in het belang zou zijn van de goede administratie van de organisatie en in overeen stemming met de eisen van het handvest. Tengevolge van deze voorstel len zouden leden van de staf elke daad op publieke uitlating moe ten vermijden, die een verkeerd licht zou werpen op hun status van internationale ambtenaren „of op de integriteit, onafhanke lijkheid en onpartijdigheid, die door deze status werden voorge schreven". De nieuwe voorschriften zou den leden van de staf ook verbie den deel te nemen aan „enige politieke activiteit buiten h%t terrein van hun officiële werk, behalve stemmen" tenzij zij „an derszins daartoe bevoegd zijn". Hammerskjoeld verklaarde te vertrouwen, dat slechts een zeer beperkt aantal leden van de V. N.-staf als gevolg van deze bepa lingen zou worden ontslagen. De besluiten van nationale autoriteiten met betrekking tot activiteiten van stafleden achtte de secretaris-generaal niet bin dend voor de Ver. Naties, welke, naar hij zeide, volgens een eigen maatstaf te werk moesten gaan. kein Hetfield met een kleine meerderheid. Dit district was sedert zijn vorming in 1952 re publikeins geweest. Een democratische leider, Mitchell, noemde deze successen het bewijs, dat de democraten de opmars naar de overwinning in de volgend jaar te houden verkiezingen voor het Ameri kaanse congres zijn begonnen. In New York is voor de eerste keer een neger, Hulan Jack, ge kozen tot hoofd van de wijk Manhattan. In New Haven in de staat Connecticut maakten de demo craten door de verkiezing van Richard Lee een einde aan een 8-jarig republikeins bestuur in deze stad. In Springfield (Massachusetts) werd burgemeester Brunton, een democraat voor de vijfde ambts termijn gekozen. De democratische burgemees ter David L. Lawrence van Pittsburgh, die reeds 8 jaar deze functie bekleedt, is voor een nieuwe ambtsperiode van 4 jaar herkozen. Zijn overwinning van thans Was groter dan in 1945 en 1949. Hij heeft zich een over tuigd medestander van Steven son betoond. De voorzitter van het natio nale republikeinse comité, Leo nard W. Hall, erkende Woensdag dat de democratische overwin ningen een tijdvak van politieke moeilijkheden voor de republi keinse partij inluiden. De repu blikeinen hadden echter te Was hington een warboel zonder weerga moeten overnemen, al dus zeide hij en de politieke ho rizon zou wel van uitzicht ver anderen wanneer Eisenhower in Januari a.s. zijn program zou hebben ingediend. In strijd met de geallieerde in structies heeft een groep van verscheidene honderden Italianen Woensdag getracht de Ita liaanse driekleur op het stadhuis van Triëst te hijsen. Zij schreeuwden anti-geallieer de leuzen, toen zij in optocht het stadhuis naderden. Hun ont stemming was gewekt door het voorschrift van de zönecomman- dant, generaal John Winterton, dat geen Italiaanse vlaggen van openbare gebouwen mogen waai en. De Italiaanse burgemeester van de stad, Gianni Bartoli, heeft zich niet aan dit bevel gestoord toen hij ter gelegenheid van het feit dat de stad 35 jaar geleden van Oostenrijk werd overgeno men Italiaanse vlaggen op het stadhuis liet hijsen. Generaal Winterton liet de vlaggen neer halen en in beslag nemen. De politie voerde een charge tegen de demonstranten uit en een politieman wist zich van de vlag meester te maken. Hij maakte er zich ijlings mee uit de voeten, gevolgd door de woeden de menigte. De politieman be Het Britse Lagerhuis heeft Woensdag eenstemmig een bood schap van koningin Elizabeth goedgekeurd, waarin zij het Huis verzoekt haar echtgenoot, de her tog van Edinburgh, tot regent te benoemen, indien de noodzaak zich hiertoe zou voordoen. Het Huis wordt in de bood schap gevraagd de wetten op het regentschap van 1937 en 1943, krachtens welke prinses Marga ret automatisch regentes zou worden indien de troonopvolger, prins Charles, vóór zijn achttien de jaar koning zou worden, te veranderen alvorens zij haar reis docr het gemenebest maakt. De boodschap is Woensdag in het Huis voorgelezen. Er wordt voorts in gevraagd, dat koningin- moeder Elizabeth lid van de re- gentschapsraad wordt. De koningin vraagt tevens, dat de wet op het regentschap zoda nig wordt veranderd, dat le troonopvolger, of vermoedelijke troonopvolger indien nodig re gent kan worden, wanneer hij of zij de leeftijd van achttien jaar heeft bereikt. Sir David Maxwell Fyfe deel de mede dat de betrokken pre miers van het gemenebest de wensen van de koningin hebben bestudeerd en de voorstellen goedgekeurd. reikte echter tijdig een cordon politiejeeps aan het andere einde van het plein. De joelende menigte begon daarna met tafels en stoelen uit een café Britse politie-officieren te bekogelen. Er was snel poli- tieversterking ter plaatse en met behulp van gummiknuppels kon de menigte worden verspreid. Later kwam er nog meer ver sterking, voorzien van karabij nen en traangasbommen. Het plein was toen spoedig ontruimd. Hall en Brown bekennen ontvoering. Carl Austin Hall en mevrouw Bonnie Brown Heady hebben te Kansas City bekend schuldig te zijn aan de ontvoering van de 6-jarige Bobby Greenlease. Zij zullen op 16 November voor de rechtbank moeten verschijnen. Bobby Greenlease, een zoontje van een vermogend autohande laar, werd op 23 September ont voerd en een paar uren na de ontvoering vermoord. Zijn vader heeft de ontvoer ders 600.000 dollar losgeld be taald. Slechts de helft van het losgeld is teruggevonden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Mistige koude ochtend. Koude ochtend met op vele plaatsen mist, maar in de loop van de dag ook opklaringen met droog weer. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Iets hogere middagtemperaturen. VRIJDAG 6 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 1.26 1.34 Terneuzen 2.01 2.09 Hansweert 2.41 2.49 Walsoorden 2.51 2.59 ZON MAAN Nov. op onder op onder 6 7.43 17.03 7.42 16.20 7 7.45 17.02 8.54 16.46 8 7.47 17.00 10.04 17.22 9 7.49 16.58 11.06 18.10 10 7.51 16.57 11.58 19.11

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1