De outillage van Terneuzen de haven van VALDA RADIO? Uit de Provincie Ook Zeeuwse huisvrouwen overtuigd: SPORTNIEUWS Eric de Noorman en Gunnar de Gevreesde D.DJB U De smaak van alle gerechten komt het lekkerst uit door dubbel-gecrèmed Diamant VOETBAL BOKSEN BURGERLIJKE STAND MARKT- EN HANDELSOVERZICHT Rapport van de havencommissie Wat brengt de KERKNiEUWS ff TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET. SAS VAN GENT. BRUINISSE. HULST. HOOFDPLAAT SLUJSKIL. ST. JANSTEEN. ZAAMSLAG. OOSTRURG. f? Teneinde de mogelijkheden te onderzoeken die de capaciteit van de haven van Terneuzen kunnen uitbreiden, werd destijds een commissie ingesteld, de z.g. „Havencommissie Terneuzen onder leiding van het lid van Ged. Staten, de heer C. Hame link uit Axel. Vertegenwoordi gers van de rijkswaterstaat, van de gemeente Terneuzen, de Ka mer van Koophandel, de vereni ging „Havenbelangen Terneu zen" en de heer L. F. du Bois, in specteur der Nederl. spoorwe gen te Terneuzen hebben zitting in deze commissie die dezer da gen een rapport over de outilla ge der Terneuzense haven en in het bijzonder over het kraanbe- drijf heeft uitgebracht. In dit rapport worden de wegen aange geven, die tot uitbreiding van de capaciteit der haven kunnen lei den.- UIJ VJKICI- DONDERDAG 5 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Franse chansons; 10.00 Gram.; 10.03 Cantate; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Schoolradio; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mededelin gen; 13.00 Nieuws; 13.20 Alt en piano; 13.50 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.35 Piano; 16.00 Lezing; 16.30 En semble; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Voordracht; 18.00 Gram.; 18.15 Piano; 18.35 Raadhuis-praat; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Voor de jeugd; 19.30 Gr.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gev. progr.; 21.00 Amusementsmuziek; 21.30 Luisterwedstrijd; 22.00 Ik denk er zo over.... en u?; 22.10 Gr.; 22.20 Orgel; 22.45 Gebed;.23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gr.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Koor; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Lichte muziek; 12.00 Piano; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel; 12.50 Causerie; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Hoorspel; 14.35 Piano; 15.00 Voor de zieken; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.30 Gr.; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.25 Gr. 18.40 Hoorspel; 19.00 Voor de jeugd; 19.05 Gesproken brief uit Londen; 19.10 Orgel; 19.15 Gev. muziek; 19.30 Causerie; 19.40 Orgel; 20.00 Nieuws; 20.05 Ope ra; 21.20 Causerie; 22.00 Lichte muziek; 22.15 Gev. muziek; 22.45 Sport; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Eng. les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Voor de jeugd; 17.15 Voor de jeugd; 18.15 Volks liederen; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Koor; 19.50 Causerie; 20.20 Gram.; 20.45 Or kest; 21.15 Wat is dat?; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Ka pel; 22.45 Engelse madrigalen: 23.00 Nieuws. Dit rapport is wel geheim, maar toch is op de een of andere manier bekend geworden, dat wordt voorgesteld de oprichting van een N.V. .Haven Terneuzen" van welke N.V. deel zouden uit maken het rijk, de provincie Zee land, de gemeente Terneuzen, de Nederlandse spoorwegen en een aantal particulieren. Verleden week is de kwestie in de gemeenteraad aanhangig ge maakt waarbij B. en W. voorstel den met een kapitaal van 300.000 gulden deel te nemen in het aan delenkapitaal van deze N.V., dat in totaal ƒ2.500.000 zou bedra gen. B. en W. merkten daarbij op, dat zij de op te richten N.V. als een noodzakelijkheid zien om ook voor een verre toekomst werk en welvaart voor Terneu zen te verzekeren. Burgemeester Tellegen merkte nog op, dat bij de samenstelling van het rapport de kwestie zeer realistisch is bezien, zeker ook voor wat de spoorwegtarieven, welke thans op de Belgische spoorwegen voor de Terneuzense haven gelden en die voor deze haven niet gunstig zijn. Het tijd stip waarop de N.V. zal worden opgericht, hangt af van de te verkrijgen zekerheid over deel neming door de overige deelne mers. Het rapport staat geheel bui ten het reeds eerder door dr. H. C. Kuiler uitgebrachte rapport over industrialisatiemogelijkhe den voor Terneuzen. AUTO-ONGELUK IN GULPEN. Eén dode en twee gewohden. Een Belgische personenauto is Dinsdagavond omstreeks 5 uur met grote snelheid uit een bocht van de rijksweg te Gulpen gevlo gen. De wagen reed ongeveer 50 meter over het rijwielpad en haak te enige betonnen paaltjes, waar door een achterportier werd opengerukt en drie inzittenden naar buiten werden geslingerd. De 45-jarige heer d'Hont uit Gent werd hierbij gedood! zijn echtgenote werd licht gewond. Het 6-jarig zoontje van de be stuurder, de heer G. Engels, brak beide benen en werd per ambu lancewagen van het Rode Kruis uit Vaals naar het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht overge bracht. De heer Engels, zijn echt genote en een tweede zoon van het echtpaar, die voorin de auto zaten, bleven ongedeerd. Hét ge zelschap had in Eschweiler (D.) een bezoek afgelegd en was op weg naar hun woonplaats Gent. TI 'TTT7 Niet krabben. De helder ll lil RA vloeibare D. D. D. kal- 'J! JJ \J Aï meert de jeuk ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN huidaandoeningen PROVINCIAAL TONEELTOURNOOI. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft voor het a.s. to neelseizoen een tournooi uitge schreven voor alle Zeeuwse of nog te vormen amateur-toneel verenigingen. Dit is gedaan om het culturele peil in onze provin cie op te voeren. Bij de keuze van de stukken adviseert de stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk om tbneeldraken te weren, terwijl zij waarschuwt geen stukken te kiezen, die boven de kracht van de vereniging liggen. De commis sie zal indien gewenst hierin ad viseren. De organisatie-commissie be staat uit een toneelcommissie van de Zeeuwse culturele advies raad, aangevuld met deskundi gen n.l., een vertegenwoordiger van het werkverband Katholiek amateurtoneel, een van de West Zeeuws-Vlaamse toneelbond en een van de Nederlandse amateur- toneelunie. 9 Er zal in drie klassen worden gespeeld. Als principe meent de commissie voorop te moeten stel len, dat het aan het inzicht van de verenigingen' zelf dient te wor den overgelaten, in welke klasse men uitkomt. De beoordeling geschiedt door een onafhankelijke jury op de plaats waar opgetreden wordt, dus in eigen dorp of stad. Aan dit tournooi zijn voor de verenigin gen geen jurykosten van in schrijfgelden verschuldigd, ter wijl men zelfs nog van de pro vincie verscheidene prijzen be schikbaar zal stellen. In overweging is om die ver enigingen, die zich in dit tour nooi bijzonder onderscheiden, in de gelegenheid te stellen ook in andere plaatsen een uitvoering te verzorgen. De inschrijving is opengesteld tot 20 November a.s. Benoemd. Mej. C. Cavaljé, onderwijzeres aan de openbare U.L.O.-school al hier, is benoemd tot onderwijze res aan de Prof. Kohnstamm- school (U.L.O.) te Apeldoorn. Gemeentelijke badinrichting. De gemeentelijke badinrichting werd in de maand October 1953 door 3730 personen bezocht tegen 2733 in de maand daarvóór. Oefening Nationale Reserve. Uit het onder de rook van Axel gelegen oude fort „St. Jaak" heeft de nationale reserve ander maal een oefening gehouden met het doel dit fort te benutten in de strijd tegen z.g. „para-troe pen". De omstandigheden (het was tamelijk donker) leenden zich bijzonder en tevergeefs trachtten de aanvallers binnen te dringen in de wallen van dit eeuwenoude fort. De defensieve opstelling was te zorgvuldig voorbereid om enigerlei succes te behalen en de „fort"-mensen waren paraat in alle opzichten, zodat de aanvallers (op één uit zondering na) er niet in slaag den bij verrassing het fort te ne men. Er werd ook nog een schiet oefening gehouden met mortier granaten. De vrijwilligers toon den hun vaardigheid op treffen de wijze, zodat ook de publieke belangstelling niet achterwege bleef. Men moest zelfs maatrege len nemen om de nieuwsgierigen op een afstand te houden. Mooi initiatief. De Hervormde vrouwenvereni ging is ijverig aan het breien om de ouden van dagen, afkomstig uit Biervliet, die in het tehuis Rozenoord te Sluis worden ver pleegd, met Sint Nicolaas een cadeautje aan te bieden. Ook de vrouwenvereniging van IJzen- dijke doet iets dergelijks. Vakexamen. vms waarheidsbegrip werd ontragi sche wijze aangetoond. De karkters waren knap uit gebeeld. Groot was de bewonde ring voor Marie Hamel, die de moeilijke rol van half krankzin nige schoonmoeder op vodfbeel dige wijze ten tonele 'bracht. De heer J. H. van Kampen sprak namens de Z.V.U. een dankwoord en overhandigde aan mevr. Hamel een geschenk. Goede vang-4. Dinsdagvoormiddag deed de douane van Sas van Gent een goede vangst door ongeveer 200 kg roomboter in beslag te ne men aan de doorlaatpost te Sas van Gent. Toen de handelaar De M. uit Sas van Gent aan de Nederlandse douanepost arriveerde met zijn een De heer W. Grubben alhier bestelwagen, waarmee hij slaagde te Rotterdam voor het l^htje^drukwr.i naar g diploma vakbekwaamheid brand stoffenhandel. De wintertarwe in de polder Bruinisse. De in het begin van October ingezaaide wintertarwe in de polder Bruinisse vertoont een onregelmatige stand en is op vele plaatsen in het geheel niet opgekomen. Dit is een gevolg van het uit blijven van de normale herfst regens. Regen is nodig om de grond te ontzilten. Het zoutcijfer (c cijfer) is blijkbaar nog zo hoog dat de tarwe niet ontkiemt, al thans niet groeit. Alleen op „nat te" plaatsen vertoont het gewas een normale stand. Vogelpest. Bij de landbouwer E. S. te Hulst werd een geval van vogel pest geconstateerd. De veeartsenijkundige dienst achtte het noodzakelijk 18 kippen te laten afmaken. Schip met gips. wilde exporteren, bleek bij nade re inspectie, dat in een dubbele bodem van de auto een grote hoeveelheid pakjes roomboter waren verborgen. Tegen De M. werd proces-ver- baal opgemaakt, terwijl lading en auto",in beslag werden geno men. L Benoemd. Tot hulpbesteller aan het post kantoor alhier werd met ingang van 1 dezer benoemd onze plaats genoot, de heer J. van Doeseiaar. Inhuldiging burgemeester. De nieuwe burgemeester van St. Jansteen, mr J. de Reuser, zal Zaterdag a.s. om half elf aan de grens der gemeente officieel worden ontvangen. Om elf uur heeft in een buitengewone ver gadering van de gemeenteraad de installatie plaats. Om half éér. volgt dan een receptie, terwijl om half zeven een concert wordt gegeven op het kerkplein. De dag wordt beslotén met een fakkel optocht. Aanbesteding. B. en W. van Zaamslag hebben In de haven van Hoofdplaat is gisteren ten gemeentehuize aan- schip met gips gelost ten besteed het bouwen van twee een schip met gips gelost ten behoeve van de landbouwgron den, die bij de watersnood van 1 Februari overstroomd zijn. Gedupeerde boeren en tuinders moesten het hun toekomend kwantum zelf afhalen. „Wat is de waarheid?" Onder grote belangstelling werd Maandagavond te Oost burg in het Ledeltheater voor de leden der Z.V.U. een toneel spel in 3 bedrijven opgevoerd, getiteld „Wat is de Waarheid?" Dit merkwaardige spel van Pirandello oogstte omzijn diepe inhoud veel succes. De toneel vereniging uit Amsterdam van Defresne, die zijn groepje met kundige hand regisseerde, kan met voldoening terugzien op deze eerste Zeeuwse avond van de Z.V.U. De betrekkelijkheid van het Wat V ook klaarmaakt runderlapjes of stamppot, ge bakken aardappelen of schol - 't eerste waar U op let is, of U de natuurlijke smaak van elk gerecht zo zuiver mogelijk proeft. Want des te lekkerder eet U! Smaakproeven in heel 't land hebben overtuigend bewezen.dat door Diamant juist die natuurlijke smaak van elk gerecht zo opvallend zuiver uitkomt. Gewoon vet daarentegen blijkt altijd een onaangename bijsmaak te geven. Daarom gaat men dan ook steeds meer dub- be\-gecremed Diamant gebruiken Nu levert Middelburg •'t bewijs. 't Was gezellig druk in hotel „De Nieuwe Doelen" te Middelburg, 'n 19-tal dames keurden er stamp pot van snijbonen. Ieder kreeg 2 porties die op precies dezelfde wijze waren klaargemaakt. Alleen met dit verschil: bij het ene (A) werd dubbel-gecréwfd Diamant ge bruikt en bij het andere (B) even veel gewoon ver. Dat was voor de dames geheim gehouden. Maar of ze 't verschil ook proefden 1 De cijfers die ze gaven wezen dar over duidelijk uit A - met dubbel-gecrèmed Diamant: gemiddeld 8' 2 B - met evenveel gewonn vet: slechts 6 2 „Ook ik gaf Diamant het hoogste cijfer," zegt Mevr. J. Lievense-Louwerse, Bei- linkstraat 26, Middelburg. „Eerst nam ik een hap van stamppot A. Daar proefde ik zo zuiver de heerlijke smaak van snijbonen in. Royaal een 10Daarna begon ik aan stamp pot B Wat een verschil! Nu zo'n akelige vette bijsmaak. Mijn 10 bleek na afloop voor de stamppot met Diamant te zijn. Vanzelfsprekend wil ik voortaan alleen Diamant!" „Ik zag hoe de stamppot klaar gemaakt werd" verklaart Mevr. G. Huysman- Sluiter, Sk. Pie terstraat 59 te Middelburg, „en werkelijk de kok heeft de beide porties stamppot op precies de zelfde wijze bereid. Alleen ging bij A Diamant en bij B evenveel gewoon vet." -r.;; de Zeeuwse huis vrouwen eens secuur fv g proeven.' En het re$ul- taat... een 8llj voor de j stamppot klaargemaakt met Diamant, een 6lh voor die met gewoon vet Alle gegevens betreffende deze imaakproel zijn ter Inzage Dit aardige boekje vol nuttige wenken en recepten tijdelijk GRATIS bij slechts 1 pakje Diamant. U gaat natuurlijk óók gauw een pakje halen j Diamant is ook gezónder: Uw maag neemt het in-zuivere Diamant beter op. Dat komt Uw energie ten goede. En 't is zo prettig werken met Diamant: 't brokkelt niet, 't walmt niet, 't spat niet - 't is het ideale vet voor alles. D 39.253.120.54 hove te Zaamslag (Spui) a. 23.300, b. ƒ24.000; J. C. de Vos Zn a. f 23.500; P. A. Magnus a. 24.000, P. P. de Rooij b. 24.550 j (beiden te Boschkapelle; J. de Rooij te Stoppeldijk b. ƒ24.500; J. F. van der Veen a. J 24.600, b. f 24.800, J. Colijn a. 25.100, b. 25.300 (beiden te Terneuzen). a. met houten vloeren. b. met holle-baksteenvloe- ren. Over de gunning zullen B. en W. zich nader beraden. woningen. De uitslag was: D. Verijzers te St. Jansteen voor a. ƒ19.884, b. ƒ21.465; A. J. Goossen Zn te Walsoorden a. 20.350; B. J. BolsensWillaart te Clinge a. 20.400, b. 21.600; A. Frijzer te Terhole a. 20.550, b. 21.580; R. Bleijenberg te St. Jansteen a. ƒ21.089, b. ƒ21.550; L. de Bruijne Zn te Hulst a. ƒ21.850, b- ƒ21.960; L. W. Hame- l;nk tg Zaamslag a. 22.983, b. 23.790; Gebrs M. A. de Bruij ne te Zaamslag en Terneuzen a. f 23.260, b. ƒ24.100; M. J. Galle a. 23.350, b. 24.000, J. C. Houg Zn a. 23.230, b. ƒ24.000 (bei den te Zaamslag); P. v. Fraeijen- NEDERL. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep naar Krabhendijke door Dsr W. Brink man te Asperem. K.N.V.B. WIL ZICH IN DE AETHER BOEN HOREN. Naar het A.N.P. verneemt heeft het bestuur van de K.N.V.B. zich schriftelijk tot alle omroepver enigingen gewend met het ver zoek op geregelde tijden officials van de bond voor de microfoon belangrijke vraagstukken, welke zich in de voetbalwereld voor doen, te laten behandelen. De bond meent, dat, aangezien de omroepverenigingen telken male vergunning vragen en krij gen voor de uitzending van ra dioreportages van wedstrijden, het redelijk is dat hier iets tegenover komt te staan en dat de bond derhalve in de gelegen heid dient te worden gesteld zijn inzake bepaalde on- MISLUKTE OVERVAL OP BOERENLEENBANK. Twee tot nu toe onbekende mannen, van wie er één was ge wapend met een revolver, heb ben gisteravond tussen 8 en 9 uur getracht een roofoverval te plegen op de kassier van de Boe renleenbank te Niemvehage bij Heerlen. De overval is mislukt, dank zij het kordate optreden van de kassier, de heer P. J. Zennen. De rovers drongen het in de woning van de kassier aan de standpunt Hoogstraat te Nieuwehage gele-derwerpen via de aether - horen. Van K.N.V.B.-zijde dacht men gen kantoor van de bank binnen, en wilden de kassier dwingen het j zich in de kas bevindende geld af te geven. In plaats hieraan te voldoen, begon de heer Z. met zijn belagers een robbertje te vechten, terwijl hij om hulp riep. Hierdoor werd de moeder van de kassier gealarmmeerd. Ook zij begon om* hulp te schreeuwen. De indringers achtten het toen geraden zonder buit het hazen pad te kiezen. De politie stelt een onderzoek in. 22. Eric en Halfra sle pen hem naar buiten en snijden zijn boeien door. De frisse buiten lucht doet de man snel bijkomen, doch als h(j de Noorman voor zich ziet staan, schrikt hij. „Nu mijn waarde Gnuba," zegt Halfra. „De laffe struikrover is er van door, maar hij zal de koning en mij niet ontsnappen, ha, ha!" Gnuba werpt Halfra een snelle blik toe. „Ik dank U voor uw hulp," zegt hij zacht, terwijl hij moeizaam overeind krabbelt. „Hoe is het eigenlijk allemaal ge beurd?" vraagt de Noorman. „Wel, dat is nogal duidelijk. Men sloeg de krijgsknechten neer en men ontvoerde daarna Gnuba," stelt Halfra voldaan vast. „Ik had dat met een natuurlijke schran derheid onmiddellijk begrepen." Eric staart de ijdele Halfra ver stoord aan en dan wendt hij zich weer tot Gnuba, die er zwijgend (OONOtt IKOOI bijvoorbeeld om een voetbaloffi cial eenmaal in de maand te laten spreken. De onderhavige aange legenheid is in de brief aan de omroepverenigingen principieel gesteld; detalis zullen eventueel later aan de orde komen. bij staat. „Hoeveel aanvallers waren er?" „Dat weet ik niet." „Gij zijt altijd buiten kennis ge weest?" „Ja, dat geloof ik wel." De burchtheer tast met een pijn lijk gezicht naar zijn schedel. „Voorwaar," lacht Halfra. „Maak U er geen verwijt van, maar zulk een tik kan hard aankomen." „Dus, ge hebt mijn vergissing al begrepen en vergeven?" vraagt Gnuba met een flauw lachje. „Ik meende werkelijk, dat ge in betrek king stond met de vermeende ro vers." Hij haalt verontschuldigend de schouders op. „Ik vraag mij af of degenen, die U overvielen, ook de aanslag op heer Halfra pleegden," mompelt Eric zacht. „Dat zou wel kunnen," valt Gnu ba haastig in. Eric knikt zwijgend en kijkt de andere nadenkend aan. „Kunt gij mij het geraamte in de kerker verklaren?" zegt hij eens klaps scherp. Met een nietszeggend gezicht staart Gnub de koning aan. „Een geraamte, heer?" Vraagt hij dan langzaam. „Ik weet waarlijk niet waarover U spreekt." „Komaan," geeft de Noorman ten antwoord, „wilt ge soms ontken- .V- nen, dat in de kerker, waarin gij mij opsloot, een geraamte lag?" „Maar dat is onmogelijk... Ge moet U vergissen," antwoordt Gnuba verschrikt. „Wij moeten da delijk een onderzoek instellen. Ik verzoek U dringend daarbij tegen woordig te zijn." Even neemt Eric de burchtheer onderzoekend op. „Goed," zegt hij dan langzaam. „Ga ons vóór, heer Gnuba." RANDOLPH TURPIN IN ARREST. De oud-wereldkampioen mid dengewicht Randolph Turpin, tegen wie een aanklacht wegens mishandeling was ingediend door een vrouw uit Manhattan, is te New York gearresteerd. De vrouw verklaarde dat Tur pin haar herhaaldelijk had ge slagen. Het bevel tot inhechtenisne ming werd uitgevaardigd op ver zoek van de advocaat van de vrouw, die verklaarde dat zijn KOEWACHT. Huwelijksvoltrekkingen: Emeri- cus van Kampen, 35 j. en Maria Plasschaert, 32 j. Geboorten: Ingrid, d. van R. van Nieulande—Kips. Ineke, d. van J. de WaalAudenaerde. Martin, z. van M. van Hove Verbraeken. Overleden: Maria Janssens, 60 j., echtg. van Prudent van Goe- them. OVERSLAG. Huwelijksaangiften: Gaston Ver- plancke, 32 j. en Maria Herman, 19 j. Huwelijksvoltrekkingen: Omer de Cock, 29 j. en Maria Cornelis- sen, 25 j. cliënte in haar appartement bont en blauw was geslagen en dat Turpin ook getrapt had. De bokser, die Woensdag a.s. naar Engeland zou terugkeren, werd in zijn hotel gearresteerd. VEEMARKT ROTTERDAM. Weekaanvoer 7121. Aanvoer 4993 w.o. 675 vette koeien en os sen, 1886 (533) ge'bruiksvee, 130 vette kalveren, 324 (138) gras kalveren, 823 nuchtere kalveren, 139 varkens, 408 biggen, 118 paarden, 15 veulens, 487 scha pen of lammeren en 40 bokken of geiten. Prijs per kg: Vette koeien Ie kw. 2,56 tot f 2,68; 2e kw. 2,42 tot 2,543e kw. 2,06 tot 2,22. Vette kalveren le kw. 2,45 tot f 2,552e kw. 2,30 tot 2,45; 3e kw. 2,15 tot 2,30. Slachtpaar- rien le kw. 1,70; 2e kw. f 1.S5; 3e kw. 1,60. Prijs per s uk: Graskalveren le kw. 340; 2e kw. 290; 3e kw. 225. Nuchtere kalveren le kw. 57; 2e kw. 51; 3e kw. 44. Biggen le kw. 40; 2e kw. 35; 3e kw. 30. Schapen le kw. 100; 2e kw. 90; 3e kw. 80. Lamme ren, le kw. 86; 2e kw. 76; 3e kw. 66. Kalf- en melkkoeien le kw. 1075; 2e kw. 925; 3e kw. 750. Vare koeien le kw. 700; 2e kw. 600; 3e kw. 550. Vaarzen le kw. 825; 2e kw. 700; 3e kw. 575. Pinken le kw. 550; 2e kw. 475; 3e kw. 375. Overzicht: Vette koeien aan voer ruimer, handel kalm, prij zen niet geheel prijshoudend. Vette kalveren aanvoer even kleiner, handel vlot, prijzen iets stijver. Graskalveren aanvcer als vorige week, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel willig, prijzen vooral niet lager. Biggen aan voer groter, handel traag, prij zen lager. Slachtpaarden aan voer iets korter, handel flauw, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren aanvoer even min der, handel goed prijzen iets stijver, lammeren als gisteren. Kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen prijshoudend. Vare koeien aan voer iets meer, handel slepend, prijzen constant. Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel stil, prijzen le kw. iets hoger, verder onveranderd. T.b.c-vrij vee aanvoer iets groter, handel goed, prijzen ruim prijshoudend.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3