Koningin Elizabeth troonrede uit spreekt de Churchill spreekt in het Lagerhuis De scheepsbrand in de haven te Boston Spionnageproces in Zwitserland Weer onrust in Oost-Duitsland? Sowjet-antwoordnota overhandigd IVOROL: Behoud Uwer tanden! Persconferentie van Dulles De Chinese troepen in Birma Communistische onder grondse in W.-Duitsland? Demonstraties in Lucknow duren voort Indienststelling ,De Ruyter' Generaal Marshall in hospitaal opgenomen Officiële verjaardag Importheffing granen DE WATERSNOOD IN ITALIË WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON-en MAANSTANDEN. WOENSDAG 4 NOVEMBER 1953. 8e Jaargang No. 2989. Regentschap wordt gewijzigd Labour steunt viermogendhedenconferentie Geen slachtoffers onder de bemanning Geen atoemwapens naar Spanje Doodop Pleegzuster Bloedwijn versterkt. Toestand ontoelaatbaar ««Tankering bij A.-onnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uuf Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Met de troonrede van konin gin Elizabeth is Dinsdag de nieuwe zitting van het Britse parlement geopend. De troonrede kondigde aan, dat een hervorming via het Ho gerhuis in overweging zal wor den genomen. Verder, dat de regering haar pogingen voortzet om spoedig een bijeenkomst van de Sowjet-Unie met Engeland, de Ver. Staten en Frankrijk tot stand te brengen. In samenwer king met de regeringen van ge noemde landen, zal de Britse regering, in overleg met de fe. derale Westduitse regering, Volgens het bulletin van de Westduitse regeringsvoorlich tingsdienst schijnt de leiding van de Westduitse communistische partij zich op ondergrondse acti viteit te concentreren na gefaald te hebben in openlijke strijd. De communisten hebben bij de verkeizingen op 6 September en bij de regionale verkiezingen in Hamburg op Zondag al hun ze tels in de beide parlementen ver loren. De nu te volgen strategie en tactiek zou het onderwerp van bespreking tussen de communis tische partijleiders en de Sowjets geweest zijn, aldus het bulletin. De leiding van de Oostduitse S.E.D. zou met nog groter nadruk dan voorheen onvoorwaardelijke onderwerping aan haar bevelen geëist hebben. Demonstranten te Lucknow in India hebben Maandagochtend brand gesticht in drie postkanto ren en twee kabelaansluitkasten van de telefoondienst, toen het van kracht zijnde uitgaansverbod met twee uur werd bekort. Sedert het uitgaansverbod van kracht werd zijn 314 personen aange houden wegens overtreding van dit verbod, brandstichting en of andere misdrijven. De districtsmagistraat deelde Maandag mede, dat de toestand in de stad „duidelijk is verbe terd". De marinevoorlichtingsdienst deelt het volgende mede: Hare Majesteit de Koningin zal op Woensdag 18 November om circa 2 uur namiddag de nieuwe kruiser „De Ruyter" in dienst stellen. Deze plechtigheid zal geschie den aan boord van het schip bij de dok- en werfmaatschappij Wilton Feijenoord N.V. te Schiedam. blijven werken voor een regeling van de eenheid van Duitsland. Ook zal de regering blijven ijveren voor het sluiten van een staatsverdrag met Oostenrijk. Aan de regering zullen voor stellen worden gedaan voor het overdragen van jde zorg voor atoomkracht van het ministerie van Bevoorrading aan een sta- tutionaire maatschappij. De Britse regering hoopt op hernieuwing van „vriendschap pelijke betrekkingen, welke tra ditie zijn geweest tussen dit land en Perzië en op spoedige hervatting van de diplomatieke betrekkingen tussen de 2 lan den. In de rede wordt de nadruk gelegd op het besluit van de re gering om „steeds in harmonie'' met de Ver. Staten te werken en ook „met hun partners in West-Europa ter bevordering van de Europese eenheid en het economische welzijn". De rege ring hoopt spoedig de Europese verdedigingsgemeenschap tot stand gebracht te zien en zal deze alle mogelijke steun ver schaffen. Het grootste belang wordt ge hecht aan voortdurend overleg met de partners in het gemene best. De regering zal deelnemen aan de conferentie der minis ters van Financiën van het ge menebest, welke in Januari a.s. in Australië wordt gehouden. Wat het binnenland betreft wordt in de rede o.a. handha ving van volledige tewerkstelling beloofd door bevordering van de uitvoer. De regering zal mede- deling doen van haar plannen t.a.v. de televisie, welke op het ogenblik een monopolie van de B.B.C. is. Beloofd worden verder stap pen tot beëindiging van de be perkingen op particuliere han del in ruwe katoen en ter aan moediging van een grotere pro ductie van voedingsmiddelen. Koningin Elizabeth maakte geen gewag van het wetsontwerp omtrent het regentschap, waar van men aanvaarding door beide Huizen verwacht, vóórdat de ko ningin en de hertog van Edin burgh op 23 November hun reis door het gemenebest beginnen. Bij dit wetsontwerp wordt voor zien in een staatsraad, welke tij dens de afwezigheid van de ko ningin moet optreden en in de aanwijzing van de hertog van Edinburgh als regent in plaats van prinses Margaret. Volgens politieke kringen had het weglaten der vermelding van dit wetsontwerp een technische reden. Alle leden van de konin klijke familie hebben met het wetsontwerp ingestemd. Koningin Elizabeth, gekleed in het wit en de imperiale kroon op haar hoofd, werd door haar gemaal, de hertog van Edin- burg naar de troon geleid. Tegen over de troon stond de adel die krachtens erfrecht zitting heeft in het Hogerhuis. De leden van dit huis droegen hun rode man tels met goud en hermelijn. De hertog van Edinburgh zat links van de koningin in een kleine zetel. In een speciaal afgeschoten gedeelte was het corps diploma tique gezeten. De dames van de leden van het Hogerhuis droegen kostbaar bont over haar avondjaponnen en dia demen met edelstenen. Sir WinsJton Churchill ver-verandering in de Sowjet poli- klaarde Dinsdag in het Lager- tiek. huis dat hij het noch onredelijk Churchill aanvaardde de moge- noch gevaarlijk achtte aan te ne- lijkheid dat er grote veranoerin- men dat binnenlandse welvaart, gen hadden plaats gevonden in meer dan overwinningen in het de geest van het Russische volk buitenland, de diepste wens is van het Russische volk en bo vendien op de lange duur in het belang van zijn regeerders. Tijdens het debat over de troon rede van koningin Elisabeth zei- de Churchill, dat hij nog steeds hoopt, dat een ontmoeting met het Russische staatshoofd een nuttig internationaal contact zou kunnen zijn. Na Stalins dood deed de vraag de ronde of dit zou leiden tot een Een vertegenwoordiger van de bond van havenarbeiders ver klaarde, dat zes mannen om het leven zijn gekomen en dat tien arbeiders nog worden vermist. Tenminste twaalf arbeiders wer den gewond. Brandweerlieden met rookmaskers hebben 5 lijken geborgen, nadat de brand, die een hevige zwarte rookontwikkeling veroorzaakte, minder fel was ge worden. De brand is waarschijn lijk ontstaan door chemicaliën uit een omgestoten vat. Toen de brand uitbrak bevon- Rudolf Roessler, een van Rus- lands meest bekwame spionnen gedurende de tweede wereldoor log, heeft te Luzrn bekend, dat hij van 1947 tot 1953 een inlich tingendienst voor Tsjecho-Slo- wakije heeft georganiseerd. De 57-jarige Roessler die van Duitse afkomst is, stond voor een federale rechtbank terecht, beschuldigd van spionnage, evenals de 43-jarige Zwitserse journalist Xaviers Schnieper, die als zijn contactman en koerier gefungeerd zou hebben. Volgens de aanklacht zouden Roessler en Schnieper Zwitser land als basis gebruikt hebben voor het overbrengen naar de Tsjechische geheime dienst van geheime inlichtingen over Brit se en Amerikaanse bezettings troepen, versterkingen in West- Duitsland en geallieerde troepen in Denemarken. Roessler verklaarde, dat de inlichtingen niet geheim waren geweest en afkomstig uit cou- De Amerikaanse minister van se Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft Dinsdag op zijn we- kelijke persconferentie ver klaard, dat de V. S. niet het plan hebben atoomwapens in Spanje op te silaan. Hij zei dit naar aanleiding van verklaringen te Madrid van de Amerikaanse minister voor de Luchtmacht, Harold Talbott, en de stafchef van de luchtmacht, generaal Nathan Twining. Talbott zou volgens genoemde berichten hebben gezegd, dat de eenheden van de Amerikaanse luchtmacht, die van Spaanse ba ses uit zouden opereren, voorzien zouden worden van atoomwa pens. Twining zou hebben ge zegd, dat uiteindelijk alle Weste lijke landen met atoomwapens in Spanje, deze niet openlijk aan de wereld en een mogelijke vijand bekend zouden worden gemaakt. Dulles zeide Voorts, dat er „eni ge reden" is om te vrezen, dat de „communistische leiders in de wereld geen ernstige besprekin- pen wensen over welk onderwerp ook, hetzij in Europa of Azië". Hij verwees naar de besprekin gen te Panmoendjon o er een re geling voor een politieke confe rentie over Korea en naar de Westelijke uitnodiging aan de Sowjet-minister van Buitenland- Zaken om te beraadslagen over de vraagstukken Duitsland en Oostenrijk. Op deze uitnodi ging is nog geen antwoord van de Sowjet-Unie ontvangen. Dulles zeide, dat de V. S. nog steeds hopen op besprekingen met de Sowjet-Unie om de span ning te verminderen, maar hij zag tot nog toe weinig bemoedi gends. Over Triëst verklaarde Dulles dat sedert de Ver. Staten en En geland besloten zich uit de zóne- A terug te trekken er geen ge zagsoverdracht van betekenis aan Italië had plaatsgevonden. Hij zei dat de toestand in wezen in de laatste dagen niet was ver anderd. Het overleg tussen Ita lië en Zuid-Slavië en de Ver. Sta ten, Groot-Brittannië en Frank rijk duurde voort. Tot op heden was nog geen officieel voorstel voor een vijfmogendhedenbijeen- komst ter bespreking van de kwestie-Triëst gedaan, zo ver klaarde hij. ranten. Hij gaf toe militaire, economische en politieke rap porten te hebben doorgezonden, doch hij zeide, dat deze af komstig waren van voor een ieder beschikbare documenten. Op bevel van de president van de rechtbank werden 2 van Roesslers rapporten op micro film, die in een blikje honing waren gevonden, in de recht zaal voorgelezen. De ene micro film had betrekking op plannen voor Britse vliegvelden in Noordrijnland-Westfalen, de andere op Amerikaanse officie ren met oorlogservaring uit Ko rea, die bij verschillende Ame rikaanse eenheden in Duitsland waren ingedeeld. In zijn rapport zeide Roessler dat zijn inlichtingen afkomstig waren van „een lid van het Amerikaanse 172e regiment in fanterie", maar hij hield vol, dat het geen geheime inlichtingen bevatte. De officier van justitie in het spionnageproces te Luzern, dr Haenni, heeft 16 maanden gevan genisstraf geëist tegen Roessler en veertien tegen Schnieper. Ook eiste hij, dat de statenloze Roess ler voor een tijd van vijf jaar uit Zwitserland moet worden gewe zen. Roessler zei dat de Verenigde Staten hem na de oorlog hadden verzocht inlichtingen te ver strekken over Britse en Franse invloeden in West-Duitsland. Het eerste aanbod van de Ame rikaanse geheime dienst was in 1945 gedaan en het tweede aan bod in 1951 door de Amerikaan se plaatsvervangende lucht machtattaché te Bern. nadat Roessler tijdens de wereldoorlog een vooraanstaande spion voor de Russen, in een Zwitsers blad een artikel over atoomonderzoek in de Sowjet-Unie had geplaatst. De attaché, kolonel Earl, had het blad gevraagd hem in verbinding te stellen met de schrijver van het anonieme artikel. Roessler brak tijdens het laat ste pleidooi in tranen uit. De pre sident van het hof bepaalde, dat hedenochtend vonnis zal worden gewezen. De verdediger van Roessler, dr Schuerch, vroeg vrijspraak. De verdediger van Schnieper stelde voor laatstgenoemde tot een ge vangenisstraf van vier tot zes maanden te veroordelen. den zich 21 havenarbeiders in het ruim. Een gedeelte van hen kon zich redden. Een directeur van het Roode Kruis in Boston verklaarde bij de reddingswerkzaamheden 12 doden te hebben geteld. Er zal vanwege de kustwacht van de Amerikaanse marine een onderzoek naar de oorzaak van de brand worden ingesteld. De „Black Falcon" had een be manning van 4G koppen. De brand aan boord van het Noorse schip was de vierde, wel ke in de afgelopen zeventien dagen aan boord van schepen in de haven van Boston uitbrak. Bijzonder vermei^ wordt het dappere gedrag van een 51- jarige Schotse bootwerker, Da vid McConnel, die 4 tot 5 man het leven redde door ze uit het ruim te helpen maar zelf tenslot te om 't leven kwam. Zijn kame raden zagen, hoe het vuur zijn haren en kleren aantastte, hoe hij, aan het hoofd gewond, naar de reling van het schip wankel de en toen in het water stortte. Een andere bootwerker naaide hem uit |het water maar bij aankomst in het ziekenhuis bleek McConnel reeds dood te zijn. Volgens een woordvoerder van de brandweer is de ontploffing vermoedelijk als volgt ontstaan. Iets van de inhoud van een vat sodium peroxyde heeft zich ver mengd met het bauxiet dat in hetzelfde ruim was opgeslagen. Toen het mengsel begon te smeu len heeft een van de havenarbei ders er een emmer water over gegoten. Dit zou een enorme chemische reactie hebben ver wekt. Van de bemanning van de „Black Falcon" is niemand ge wond. De kapitein, een Austra liër, heeft toestemming gevraagd verder te varen naar Philadel phia. De door het vuur veroor zaakte schade wordt niet offi cieel op 335.000 dollar geschat. Het schip is in 1949 in Noor wegen gebouwd en meet 8850 ton. Het schip heeft in Hamburg chemicaliën aan boord genomen. In Rotterdam is rode aarde gela den, die wordt gebruikt voor het zuiveren van gas. en dat het zich thans wellicht meer concentreert op verbete ring van binnenlandse toestan den dan op aggressie naar bui ten. Churchill meende dat „mits men niet verslapt in zijn waak zaamheid" men de ontwikkelin gen kan afwachten, „hoopvol en bereid tot helpen". „De enige zekere gids voor be oordeling van de daden en de geest van volkeren en regeringen is een nauwkeurige berekening van wat hun belangen zijn en van wat zij als zodanig beschouwen". Hij voegde er aan toe, dat aan de andere kant men wel diende te bedenken dat het risico aan wezig is dat een dergelijk vier- mogendheden conferentie in een nog erger impasse eindigt dan die er nu bestaat. Hij noemde het „dwaas" te den ken dat er een mogelijkheid be staat onmiddellijk alle bestaan de problemen op te lossen. Dat, zo verklaarde hij, zou tijd kos ten „meer tijd dan sommigen Naar Reuter van legerautori- teiten vernomen heeft, is er in de toestand van generaal Marshall verbetering opgetreden sinds hij in het hospitaal is opgenomen. De volgende officiële verjaar dag van koningin Elizabeth II zal worden gevierd op Donder dag 10 Juni, de dag waarop de hertog van Edinburgh verjaart. De eigenlijke verjaardag van de koningin is op 21 April, waarop zij haar 28ste geboortedag viert. De officiële verjaardag is meestal tussen 4 en 14 Juni. De datum hiervan wordt vastge steld door het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken, die de „civiele kalender" regelt. Voorts deelde Dulles mede, dat de Ver. Staten de vrijlating heb ben gevraagd van twee Amerika nen, die volgens onlangs gerepa trieerde Oostenrijkse en Deense krijgsgevangenen in Russische gevangenissen bij Moskou ver blijven. De Nederlandse afgevaardigde, de heer Von Balluseck, heeft Maandag in de politieke commis sie van de Ver. Naties verklaard bij het debat over de Birmese klacht naar aanleiding van de aanwezigheid van Chinees-natio nalistische troepen op Birmees gebied, dat de toestand ontoe laatbaar is. De situatie, is niet veel verbeterd sedert de resolutie van de algemene vergadering van April j.l., waarin de aanwezig heid der troepen in Birma werd verocrdeeld, zo zei hij. Volgens de heer Von Balluseck zouden de belangen van Birma beter gediend zijn met evacuatie van deze troepen dan met een nieuwe morele veroordeling van hun aanwezigheid op Birmees gebied. Uit de mededeling, dat de Chi nese nationalistische autoriteiten hadden ingestemd met evacuatie van 2000 van de 12.000 militairen, maakte hij op, dat van de 'auto riteiten op Formosa kon worden verwacht, dat zij zich zouden ont houden van het geven van hulp aan de resterende troepen. „Laten wij intussen doen wat wij kunnen en onze ogen open houden voor toekomstige moge lijkheden", zo verklaarde de Ne derlandse vertegenwoordiger. Tevoren had de Britse gedele geerde, Selwyn Lloyd, verklaard, dat zolang alle Chinese troepen niet afdoende en blijvend waren verwijderd van Birmees gebied, de zaak door de Ver. Naties niet kon worden beschouwd als afge daan. De Zweedse afgevaardigde, Thorsing, steunde de Birmese klacht. onder ons waarschijnlijk zullen meemaken". Sprekend over de ontwikkeling van atoom- en waterstofbom zeide Churchill dat er wellicht een tijd zou komen waarin „de ontwikkeling van vernietigings wapens een zodanige hoogte^ be reikt, dat iedereen in staat is ieder ander te doden maar dat dan nie mand er voor voelen zal ook maar iemand te doden". Het Lagerhuis juichte hem toe toen hij zeide: „wij en alle volkeren staan op dit uur in de geschiede nis der mensheid op de drempel van de uiterste catastrophe of van onmetelijke beloning. Ik ge loof, dat wij met Gods genade de juiste keuze zullen doen". Hij zeide dat de toestand van nu minder gevaarlijk maar ver bijsterender is dan die van twee jaar geleden. Niemand weet wat het resultaat zal zijn van de be sprekingen in Korea, maar een belangrijk gevolg van de Kore aanse oorlog is dat de Verenigde Staten weer een zwaar bewapen de natie zijn geworden. De leider van de Britse labour- partij, Clement Attlee, heeft ver klaard, dat zijn partij de para graaf in de troonrede, die betrek king heeft op een mogelijke vier mogendhedenconferentie, warm ondersteunt. Hij had echter critiek op de duistere redactie van het ge deelte waarin sprake is van het Europese leger. Attlee vroeg de regering om nadere inlichtingen ten aanzien van de steun, door Engeland toegezegd aan de Euro pese verdedigingsgemeenschap. Hij achtte het gedeelte van de troonrede dat op de binnenland se politiek betrekking had me rendeels zeer vaag. Het voorstel om het staatsmonopolie voor de inkoop van katoen af te schaffen noemde hij dom. Ook op de veranderingen die de regering zich voorstelt aan te brengen in het beleid inzake de atoomenergie had Attlee critiek. Deze veranderingen zouden ertoe leiden, zo verklaarde hij, dat de leiding van deze belangrijke ac tiviteit in handen zou komen van personen, die niet tegenover het parlement verantwoordelijk zijn. Attlee noemde de landbouwpo litiek onsamenhangend en hij verweet de regering het ontbre ken van enige toespeling in de troonrede op het beschermen van de verbruiker en op de voortdu rende prijsstijging van voedings middelen. Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten maakt bekend, dat de monopolieheffing bij de import van haver met in gang van 'Zaterdag 31 October is vastgesteld op 155. Voor de overige granen blij ven de heffingen ongewijzigd. Franse, Duitse, Nederlandse, Belgische en Britse deskundigen zullen binnenkort te Parijs beraad slagen over middelen ter bestrij ding van de gevreesde konijnen ziekte myyomatose. Het Sowjet-antwoord op de jongste westelijke nota, waarin de Sowjet-Unie werd uitgenodigd voor een conferentie te Lugano op 9 November is Dinsdag op de Franse ambassa te Moskou over handigd. In goedingelichte Franse krin gen te Parijs verklaarde men nog niets te weten omtrent de inhoud van het Sowjet-antwoord. Een woordvoerder van het Britse „Foreign Office" heeft be kend gemaakt, dat de Britse am bassade in Moskou een Sowjet- antwoordnota heeft ontvangen. In Moskou verluidt, dat in de nota, die 14 pagina's beslaat, niet wordt gezinspeeld op de Westelijke uitnodiging. De nota werd Dinsdagavond aan de Westelijke ambassadeurs over handigd. In Washington verklaarden Amerikaanse functionarissen pes simistisch gestemd te zijn wat betreft de kansen op aanvaarding van het Westelijke voorstel. Een officiële woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken wilde geen commentaar leveren, zolang de nota nog niet geheel in Washing ton was ontvangen en bestu deerd. Uit Calabrië wordt grote scha de gemeld door de voortdurende regenval. Talrijke huizen zijn ingestrot en et' moesten opnieuw enkele dorpen worden ontruimd. In Noord-Italië is de toestand vooral ernstig in het gebied van Modena, waar door de was van de rivieren de wegen onbruik baar zijn en in Lombardije, vooral te Treviglio, dat voor de tweede maal in 10 dagen tijds is overstroomd. In de buurt van Turijn moesten twee dorpen worden ontruimd wegens het gevaar van aardverschuiving. De „Financial Times" maakt melding van berichten, volgens welke ip O.-Duitsland een nieu we opstand tegen de regering aan de gang zou zijn, op groter schaal dan die van 17 Juni. Deze berichten zijn afkomstig uit diplomatieke kringen te Londen. Volgens bepaalde schattingen zouden ondergrondse strijd krachten van een 10.000 man, w.o. zich ook Polen zouden be vinden, sabotage plegen tegen militaire installaties van de Russen, tegen fabrieken en ver keersmiddelen. De parti>anen zouden gebruik maken van wa penen en munitie, die nog uit de tijd der nazi's dateert en op verborgen plaatsen waren op geslagen. In de Oostduitse pers wordt het Dubliek opgewekt de over heid te helpen bij de bestrijding van „terroristen, spionnen en saboteurs" en op zijn hoede te zijn voor „fascistische agenten". Deze agenten werden door de Amerikanen betaald en moesten de nieuwe economische politiek ter verbetering van het levens peil saboteren. Het Oostduitse blad „Der Mor gen" schrijft, dat de ontdekte sabotagsplannen variëren van het opblazen van bruggen tot moord. Van te W.-Berlijn gaan de geruchten over veldslagen tussen politie en verzetsstrijders tussen Kottbus en Berlijn kon geen bevestiging worden ver kregen. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie voor za ken geheel Duitsland betreffen de heeft Dinsdag verklaard, dat de persberichten over een ge organiseerde guerilla „louter onzin" zijn. „Er zijn geen ge vechten, veldslagen of grote bot singen in O.-Duitsland", aldus de woordvoerder. Het ministerie is goed inge licht omtrent de toestand in O. Duitsland. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Regen. Veel bewolking met tijdelijk regen. Matige tot vrij krachtige zuidelijke wind. Vrij zacht. DONDERDAG 5 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 0.54 1.07 Terneuzen 1.29 1.42 Hansweert 2.09 2.22 Walsoorden 2.19 2.32 ZON MAAN op onder op onder Nov. 5 7.42 17.05 6.30 15.59 6 7.43 17.03 7.42 16.20 7 7.45 17.02 8.54 16.46 8 7.47 17.00 10.04 17.22

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1