De komende besprekingen over het Saargehied i m West-Duitsland telt 20.000 spionnen Het Amerikaanse aanbod voor gratis boter Triëst, stad van de vrees DE VLOOTVERHOUDINGEN KL00STER BALS t M zin reeds vele maan CHINEZENWIJK „Geheim wapen" bleef achter op manoeuvreveld Sowjet-Unie bereid tot 4-mogendhedenconferentie Politieke vluchtelingen op het verkeerde pad Eerste piano-concours voor de jeugd begonnen Laatste Britse gezinnen verdwenen Vier Schotten wilden Britse regering „omverwerpen" Olieboring op Sicilië SP/Tin deRUGTtfijner De strijd in Indo-China ZEEUWSE KLEURWEDSTRIJD 25 Indische regerings functionarissen m oerwoud gedood TWEEDE BLAD Zaterdag 31 October 1953 3e Jaargang Ho. 2986 DUITS- NKRIJK Weinig belangstelling in Engeland £airo IJ in Sang DE VRIJE ZEEUW 5SS8SSSSSSSSS KA/SEPS- L AU TE RN Mtrzig ThionviUi ARBRUCKEN Zwgibrucktn rmttlff Pirmostns STEENKOLEN BEKKEN rgguvrninzi V P\lTrS Maandag a.s. beginnen in Bonn nieuwe FransDuitse besprekin gen over het Saarvraagstuk. Zij zullen voorlopig worden ge voerd tussen .de Westduitse bondskanselier dr Adenauer en de Franse hoge commissaris Francois Poncet, die reeds deze week hebben gesproken over de procedure, die bij het beraad zal worden gevolgd. De komende besprekingen zul len weliswaar de kern van het vraagstuk betreffen, maar ver der slechts bedoeld zijn als in leiding voor onderhandelingen, die tussen Adenauer en de Fran se minister van Buitenlandse Za ken Bidault gevoerd zullen wor den. In Bonn is men bereid de ei genlijke onderhandelingen in Pa rijs te voeren, een bereidheid die volgens waarnemers voortspruit uit de wens om deze niet uit te stellen tot de beide staatslieden elkaar eind November in Den Haag zullen ontmoeten. Zowel de socialistische opposi tie als delen van de regerings coalitie hebben aangekondigd, dat zij zich tot het uiterste zullen verzetten tegen de „Europeani sering" van het Saargebied in de vorm, zoals die tot dusver ter sprake is geweest. Opvallend scherp heeft de nieuwe leider van de liberale fractie in de bondsdag, de oud minister dr Dehler, zich tegen deze plannen verzet. Wanneer dr. Adenauer bereid zou zijn op deze voorstellen in te gaan, zou de liberale partij uit de regerings coalitie treden. De partij heeft een speciale Saarcommissie moe ten benoemen, waarin o.m. prins Hubert us zu Loewenstein zitting heeft, die er prat op gaat het eiland Helgoland op de Engelsen te hebben „heroverd" en die on vermoeid ijvert voor terugkeer van Saarland naar Duitsland. Ook van de kleine coalitiepartijen wordt verwacht, dat zij zich tegen een Europese status van het Saargebied keren, als deze een politieke afscheiding van Duits land zou betekenen. Trouwens ook delen van de christelijke par tij nemen een soortgelijk stand punt in, zodat de bewegingsvrij heid van de bonskanselier be perkt schijnt. Vertegenwoordi gers van de verboden Duitsge zinde partijen in het Saargebied spreiden thans in het gebouw van de bondsdag weer activiteit ten toon. Waarnemers in Bonn achten het niet onwaarschijnlijk, dat de Duitse houding nog verder zal worden verstijfd door berichten uit het Saargebied, die spreken van een verslechtering van de economische toestand in dat ge bied. Duitse berichten uit Saar- Volgens het industrie-instituut is de afzet van Saarkolen zo moeilijk geworden, dat de bank wereld ongaarne nog credieten aan de mijnbedrijven zou geven. Het mijnbeheer heeft volgens deze Duitse bron onlangs bij de Saarlandse pensioenfondsen een lening van een milliard francs gesloten. In de Saarlandse staal industrie zou de Franse concur rentie zich nu in ernstige mate doen gevoelen met het gevolg, dat bij de staalfabrieken in Dil- lingen en Voelklingen ontslagen van arbeiders en invoering van verkorte werktijden te verwach ten zijn. Wanneer de terug lopende bedrijvigheid niet tot een grote werkloosheid in het Saar gebied heeft geleid, is dat volgens het industrie-instituut te wijten aan het feit, dat de ontslagen arbeiders nog altijd onderdak kunnen vinden in de op volle toeren lopende bouwnijverheid. brücken maken gewag van een door de directe van het Franse mijnbeheer in de Saar gestelde eis voor rationalisatie van de kolenproductie. Volgens deze mededeling kunnen de mijnen hun kosten niet dekken en zul len in het raam van een actie voor verhoging der productiviteit per arbeider een aantal ontslagen moeten plaats vinden. Volgens de Franse mijndirectie zullen de ontslagen mijnwerkers in andere bedrijfstakken werk kunnen vin den. Het Duitse industrie-insti- stuut, een organisatie der gehele Duitse industrie, heeft de over tuiging uitgesproken, dat het economische leven van het Saar gebied en daarmee de tussen de Saar en Frankrijk gesloten eco nomische unie voor een crisis staat. Deze zou niet alleen de mijnindustrie bedreigen, maar ook de twee grote staalfabrieken van het Saarland. Amerikaanse soldaten hebben na onlangs in Beieren gehou den oefeningen een hoogst „ge heim" wapenonderdeel achteloos op het manoeuvreveld laten liggen. Het werd door Duitsers gevonden en naar de politie ge bracht. Het was een op radar werkend ontstekingsapparaat voor luchtafweergranaten, al dus deelde een ambtenaar van het Beierse ministerie van Bin nenlandse Zaken mede. Er wordt overigens veelvuldig geklaagd over het gevaar, dat door achtergelaten munitie en dergelijke voor de bevolking ge vaar wordt opgeleverd. Zo had men na onlangs gehouden oefe ningen niet minder dan 1500 mijnen gevonden. Volgens het Franse persbureau A.F.P. menen waarnemers in Moskou, dat de Sowjet-Unie het Westelijk voorstel voor een vier- mogendhedenconferentie zal aanvaarden. Zij geloven, dat Rusland tegen het einde van deze week zal antwoorden op de jongste nota van de Westelijke Grote Drie, waarin de uitnodiging was ver vat. Volgens hen zal de uitnodi ging worden aanvaard, omdat de Sowjet-Unie opnieuw haar bereidheid .om alle hangende kwesties over internationaal ni veau vreedzaam te regelen, wil bewijzen. Deze Westelijke nota werd op 18 October verzonden, als laat ste van een serie, na de confe rentie van de ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke Grote Drie te Londen. Als plaats voor een conferentie stelden de Westelijken toen-voor Lugano en als aanvangsdatum 9 November. Sinds Juni 1952 bereiken mas sa's vluchtelingen, afkomstig uit Oost-DuitslandRusland en an dere landen achter het „IJzeren Gordijn" gelegen, West-Duits- land. Slechts één derde van al deze vluchtelingen wordt als po litieke vluchteling erkend. Dit zijn dan de gelukkigen, die in het bezit worden gesteld van een ver blijfsvergunning, ondersteuning opname in een ziekenfonds etc. De overigen worden niet uit het bondsgebied uitgewezen, maar zij ontvangen de genoemde voor rechten niet. Het aantal aldus „illegaal" in In diverse steden van ons land is thans het eerste grote lande- lijké piano-concours voor de jeugd onder 15 jaar begonnen. Deze wedstrijd op het klavier, die in het buitenland vrij popu lair is, wordt gehouden door de Nederlandse bond van piano- en orgelhandelaren en -fabrikan ten te Den Haag, waarbij plaat selijke afdelingen in andere steden medewerking verlenen. Jongens en meisjes, die nog geen 15 jaar oud zijn, hebben in grote getale ingeschreven. Over al in den lande maken zij thans hun solisten-debuut in kleinere of grotere kring en worden door juryleden beoordeeld. In Amsterdam werden deze week en begin volgende week ongeveer 400 jonge pianisten geselecteerd voor de laatste plaatselijke ronde op Zaterdag avond 21 November in de Bach- zaal, waar de beste 30 zullen spelen. De selectie geschiedt in de zalen van 5 Amsterdamse pianohandelaren. In iedere stad worden tenslot te de toeste talenten, verdeeld in enkele leeftijdsgroepen, aan gewezen voor de landelijke finale die tijdens de Kerstvacantie in Utrecht zal worden gehouden. Triëst is de stad der angstige mensen, de stad van de vrees, in gekapseld tussen de gapende muilen der Italiaanse en Joego slavische kanonnen. Overdag zijn de straten vol van het ge ratel der Britse en Amerikaanse vrachtwagens, die heen en weer rijden tussen de woningen der geallieerde bezetters en de ha ven. Ze voeren met zich: Wiegen, boeken en al die dingen, die legergezinnen met zich voeren, waar ze ook heengaan. En 's nachts, als de stilte gevallen is over het duistere water van de Adriatische Zee, woelen de men sen onbehaaglijk in hun bedden en verbeelden ze zich, dat ze het gebrom van de tankmotoren horen, als Italiaanse en Joego slavische troepen dichter het prikkeldraad naderen, dat hen van elkander scheidt. De laatste Britse gezinnen zijn thans ver dwenen. De Amerikanen ver trekken ook. De geallieerden zeggen, dat dit slechts het nor male begin is van 'een normale evacuatie. Ze zeggen, dat, als eenmaal de vrouwen en kinderen weg zijn en de winkels voor babyvoedsel en groente eenmaal gesloten zijn, het leger met zijn tanks, munitie en kanonnen een ordelijke terugtocht kan begin nen. Maar de Triëstini geloven hen niet. Het volk van Triëst slaat ang stig het vertrek van de vrouwen en kinderen gade. Er spelen zich hartroerende afscheidstonelen af als de „Americani" en de „Ingle- si" aan boord gaan. Het volk denkt: „Het is als op een zin kend schip vrouwen en kin deren eerst!" Volgens officiële kringen te Edinburgh begint op 17 Novem ber een proces tegen vier jonge Schotten, die worden beschuldigd van een „samenzwering om de regering omver te werpen of haar te dwingen een afzonderlijk bestuur in Schotland in te stel len". Ook zal hun verboden wa penbezit ten laste worden gelegd. De vier mannen, twee studen ten van 22 en 24 jaar, een ver zekeringsagent en een laborant, werden in Juni j.l. gearresteerd, nadat de politie bij een huiszoe king springstoffen, pistolen en munitie had gevonden. Zoals bekend hebben Schotse nationalisten in Juni, toen konin gin Elizabeth werd gekroond, een campagne gevoerd tegen de er kenning van de vorstin als Eliza beth de Tweede. Bij deze actie werden brievenbussen, die de initialen „E. II" droegen, opge blazen. Het volk vreest, dat de ge allieerden geloven (en in feite weten) dat er ongeregeldheden op komst zijn en dat ze daarom hun gezinnen evacueren. Vele Triëstini hopen, dat de soldaten niet weg zullen gaan. Maar of ze nu hopen, dat de Italianen of de Joegoslaven hier komen of dat de Verenigde Naties de rust zullen handhaven, er is maar één ding, dat zij vrezen: dat Triëst slagveld zal worden! En er zijn al te veel tekenen, die erop wijzen, dat dit gebeuren gaat Voor rekening van een firma te New York heeft een Canade se zakenman, de heer R. C. Bru ce, aan het Engelse Roode Kruis en een Engelse organisatie van vrouwelijke vrijwilligers, gratis een hoeveelheid van 20.000 ton boter uit de Amerikaanse over schotten aangeboden. Het aan bod is door deze instellingen af gewezen en de heer Bruce heeft zich daarop in een brief gewend tot het ministerie van Voedsel voorziening en de hertog van Edinburgh, verklarende dat het werkelijk de bedoeling is de bo ter te schenken. Het ministerie heeft op de brief geantwoord, doch weigerde bekend te ma ken, welk antwoord het gegeven heeft. Amerikaanse boter beant woordt niet aan de Engelse voedselbepalingen, die voor schrijven, dat boter niet meer dan 16 procent water mag be vatten. De Amerikaanse voor schriften houden in, dat boter een vetgehalte van tenminste 80 procent moet hebben, het geen betekent, dat Amerikaanse boter tot 20 procent water kan bevatten. Een woordvoerder van het Engelse ministerie van Voedsel voorziening heeft verklaard, dat het aanbod van gratis boter uit Amerika geen verandering zal brengen in Engelands handels overeenkomsten met andere landen. Hij deelde mede, dat dergelijke aanbiedingen niet tengevolge kunnen hebben, dat Engeland zich niet aan zijn commerciële verplichtingen houdt. West-Duitsland vertoevende per sonen wordt op circa 400.000 (mannen, vrouwen en kinderen) geschat. Velen van hen zien kans een bestaan op te bouwen, maar weer anderen krijgen hier toe geen gelegenheid en vallen ten prooi aan de steeds naderbij komende armoede. Zij vallen bij herhaling in handen van politie en justitie. Deze mensen, die geen dak boven hun hoofd heb ben, leven en wonen in verdachte huizen, vertoeven de gehele dag op straat en in de omgeving van kroegen, hangen rond in de wachtkamers van de stations der grote West-Duitse steden. OP 't VERKEERDE PAD. Zo komt het, dat velen zich noodgedwongen aansluiten bij de grote in West-Duitsland opere rende smokkelorganisaties. Deze verdienen veel geld met het smokkelen van opium, goud en edelgesteenten, Amerikaanse si- geretten, suiker en koffie. De jongeren onder de manne lijke zwervers komen veelal te recht bij werfagenten van het Franse vreemdelingenlegioen, die in de stationswachtkamers en in de omgeving daarvan hun bi vak hebben opgeslagen. Weer anderen vallen in handen van de geheime agenten van buiten landse mogendheden. Laatstge noemden worden dan geschoold en opgeleid tot „rapporteurs" en hebben tot taak, inlichtingen te verzamelen over de verschillende in West-Duitsland aanwezige ge allieerde legereenheden, hun sterkte, legering en bewapening; over sterkte, kampement en dienstuitoefening van de plaatse lijke politie, de recherche, de douane en de grenspolitie, over de Naar vernomen wordt is door de Amerikaanse Gulf Oil-Co. na bij Regusa op Z.O.-Sicilië olie aangeboord op een diepte van ongeveer 2000 meter. Amerikaan- se, Britse en Italiaanse maat- Uw lenden. Flink wrijven met Akker's Kloosterbalsem, waar van de warmteopwekkende be standdelen de pijn snel verjagen: den bezig met het zoeken naar olie op Sicilië. In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E VEEGENS—LATORF. 72) (Nadruk verboden). De leden van het Vrouwen comité zaten op de voorste ban ken. De burgemeester was in vervoering. Hij maakte grimas sen, kauwde op de poten van zijn bril, boog zijn hoofd opzij, hief zijn vlezige handjes omhoog en bonsde ermee op de tafel. Moe der Fong zag niets dan zijn tong als hij zijn mond wijd opende en hem aan het eind van iedere zin uitstak. Zijn woorden waren zeer effectvol. Zijn zinnen waren kort en hij wist rake uitdrukkingen te vinden. Wat hij zei was altijd treffend, helder, krachtig. Hij sprak zijn woorden langzaam en duidelijk uit en legde de klem toon op de juiste plaats, zonder een woord te veel te gebruiken. „De Amerikanen zeggen tot het Chinese volk: wij houden van jullie." Hij maakte een wijd om armend gebaar. „Maar Confucius zegt tot het volk van de Verenigde Staten: geef ons geweren". Hij vouwde zijn handen tegen zijn borst in een biddende houding. Dit bracht de mensen tot een wild enthou siasme. Zodra hij uitgesproken was, stapte hij van het podium af. Hij drukte de ouderen de hand en aaide sommige kinderen over hun wangen. Freddie was in zijn element. Hij kwam naar voren en gaf de burgemeester een hand en pre cies op het juiste ogenblik flitste het licht van een fotograaf. „Burgemeester, zou ik u aan mijn schoonzuster mogen voor stellen? Zij is een Italiaanse en met een Chinees getrouwd." „Kijk eens aan, dat is prachtig. Het is jammer, dat Marco Polo niet met een van jullie knappe Chinese meisjes is getrouwd en haar mee naar Venetië heeft teruggenomen." Freddie wenkte Flora en Flora kwam verheerlijkt naar voren om de burgemeester een hand te geven. „Hoe heet je?" „Flora, Flora Maggio." „Waar is je vader?" „Hij woont aan de andere kant van Canal Street." „Nu, Flora, je hebt een mooie naam. Wees er trots op en zorg, dat niemand er Fiorella van maakt. Ik heb meer dan genoeg van al die kleine bloemetjes. En vergeet niet," weer vertrok hij zijn gezicht tot een grijns, „als je een Chinese zoon krijgt, noem hem dan Marco Polo en stuur hem naar China terug om nog eens een dik boek over China voor ons te schrijven. Wij weten maar verdraaid weinig van dat oude land af." De toekomstige oorlogsvloten zullen grote afstanden kunnen varen zonder ondeiweg brand stof in te nemen en zij zullen in staat zijn kusten op een afstand van 300 km te beschieten, aldus „Jane's Fighting Ships", het ge zaghebbendste Britse handboek over marine-aangelegenheden. De toepassing van atoomener. gie voor de vlootbeweging van oorlogsschepen zal langzamer hand slagschepen en torpedo boot jagers in onbruik doen ge raken, maar voor vliegkamp schepen en kruisers is een „goe de toekomst" weggelegd, aldus het handboek. De Sowjet-Unie beschikt thans over 370 duikboten en heeft er 1000 in aanbouw, aldus het Britse handboek. Al deze duikboten zijn uitge rust met snuivers, waardoor de ze vaartuigen in staat zullen zijn grote afstanden onder de zeespiegel af te leggen. De Britse vloot beschikt thans over 53 en HOOFDSTUK XIV. 1. In zekere zin was Elsie Tsai te vreden en in zekere zin was zij teleurgesteld over haar werk aan de Chinese schooi. Zij was aan gesteld op voorwaarde, dat zij Mandarijns zou doceren en „be grip van de Vier Boeken en de Vijf Klassieken". Zo drukten de ouderen het uit en zij bedoelden daarmee eigenlijk alleen, dat zij goed in klassiek Chinees moest zijn. Maar zoals zij het formu leerden was het een zeer zware eis, waaraan zelfs moderne aca demisch gevormde Chinezen maar zelden kunnen voldoen. Elsie was gekomen met het idee dat zij de klassieken moest be handelen. Het Chinese peil van de kinderen bleek echter zo laag te liggen, dat zij hen niets meer kon bijbrengen dan wat lagere schoolkennis. Zij kon zelfs het eenvoudigste boek niet met hen lezen, dat „Drie Honderd Tang Gedichten" heette. De jongens waren van zeer uiteenlopende leeftijd en als zij op de cursus kwamen hadden zij al de hele dag op school gezeten en waren lus teloos of moe en toonden geen belangstelling. Na een poosje gaf zij de gedachte aan een uitgebrei der leerplan op en legde zich neer bij een makkelijke sleur. Voorbereidend werk hiervoor viel eigenlijk niet te verrichten. Zij bewoonde een ruime, lichte kamer boven in het schoolge bouw. Zij had geen familie en kende bijna niemand in de Chi- nezenwijk. De mensen om haar heen spraken niets anders dan Kantonnees. Zij had vier maan den nodig 'gehad om New York de Amerikaanse over ruim 200 duikboten, aldus het handboek. Na de Amerikaanse vloot is de Britse de grootste ter wereld. De Sowjet-Unie heeft op het ogen blik echter een grotere vloot in actieve dienst, daar 'n aanzien lijk deel van de Britse vloot, strijdkrachten is opgelegd, aldus het handboek. De Britse vloot heeft, aldus het boek, wat het bouwpro- gram aangaat, een achterstand van 11 tot 13 jaar. Donderdag zijn bij de hevige gevechten tijdens de operatie „Meeuw" op de „we.g der wou den", ongeveer 200. km ten Z. van Hanoi, 170 leden van de Vietminh gedood en 20 gevan gen genomen. De Franse verliezen zijn niet bekend. te verkennen en Engels en Kan tonnees te leren. Evenals de meeste Chinese jongelui, die naar dit land kwamen hevig heimwee naar China. Als zij 's avonds op haar kamer zat voelde zij zich eenzaam en ongelukkig en huil- politieke partijen en de leiders daarvan, de kerken, de industrie en het bankwezen, de spoorwegen en de P. T. T. en wat dies meer zij. Al deze mensen verstikken zich vroeg of laat in de netten der politie en tijdens het onderzoek komt dan aan het licht, dat de verdachte zich bezig heeft ge houden met het verzamelen van zekere inlichtingen. Hij was dus „rapporteur" of wel „brieven bus"; het bewijs wordt geleverd en de „rapporteur" verdwijnt voor een zekere tijd, veelal zéér langdurig, achter de tralies. NOG 20.000. Reeds bij hun aankomst in de grote West-Duitse opvangkam pen gaan de vluchtelingen door een zeef, maar vanzelfsprekend zijn de autoriteiten niet bij mach te al de verkeerde en misdadige elementen ter plaatse te ontmas keren. Dit blijkt uit het feit, dat de W.-Duitse geheime inlichtin gendienst het z.g. „Bundes- ambt für Verfassungsschutz", ge vestigd te Keulen aan de Brü- ckenstrasse heeft vertelaard, dat er in de bondsrepubliek pl.m. 20.000 personen (zowel mannen als vrouwen) als spion werkzaam zijn en dit zijn dan mensen, die kans hebben gezien door het net te glippen, dat in de opvangttam- pen voor dergelijke elementen was gespannen. In deze kampen worden echter voortdifrend misdadigers en com munistische agenten (leden van de Oost-Duitse veiligheidsdienst en van de volksipolitie) ontmas kerd. De misdadigers zijn veelal van internationale allure en men beschikt in het Westen over vol doende gegevens inzake derge lijke personen. Het onderzoek wordt bemoei lijkt, doordat vele vluchtelingen niet of niet meer in het bezit zijn van persoonsbewijzen, passen en geboortebewijzen. De recherche doet echter al wat in haar ver mogen is om verkeerde elemen ten te arresteren en in de loop van slechts enkele maanden wee- den zekere spionnen- en sabota- gecentra opgerold in Kiel, Mun- schen, Bremen, Nürnberg, Stutt gart en Frankfurt a.M. Ook ver schillende West-Duitse ambtena ren verdwenen in de gevangenis verdacht van samenwerking met communistische agenten. Zo werden onlangs nog gear resteerd een Poolate toneelspeler uit Keulen en de baron Von Gale ra, die leider bleek te zijn van een in West-Duitsland opereren de Oost-Duitse spïonnageorgani- satie. Te verwachten is, dat in de nabije toekomst meer arresta ties zijn te verwachten op dit gebied en met name te Berlijn, Een vijftiental middenstands zaken in Zeeland organiseert van 31 October tot 6 Decem ber een „Z'eeuwse kleurwed- strijd". Aan ieder, die in deze zaken tijdens de wedstrijdperiode voor minstens 15,besteedt, wordt een boekje overhandigd, inhoudende 6 tekeningen. Er zit ten 3 series tekeningen in dit boekje en wel één om gekleurd te worden door kinderen t/m 9 jaar; één Voor kinderen van 10 t/m 15 jaar en tenslotte één voor ouderen, dus voor de kinderen tot en met 80 jaar! Bovendien vinden deelnemers van de laat ste categorie op hun tekeningen een wit bord, dat zij dienen te voorzien van een reclametekst of een slagzin, die moet slaan op de zaak, waar zij het boekje hebben ontvangen. Deelnemende zaken vindt men j t. j-. -. -i i - -iii" Axel, Kapelle, Middelburg, ?„C, Oostburg, Terneuzen en Vlissin- vóór 19 December dienen de tekeningen bij de jury te worden zij aan haar ouders en zuster in het verre China dacht. Gelukkig bracht de oorlog een j Ingezonden verandering en nieuwe inhoude inzendingen worden be- ïn haar bestaan. Door de oorlog I deelcj een jury, bestaan- kwamen de mensen dichter tot I de ujt de heren lMjis Heymans, J. H. Klarenbeek en A. G. Wa- elkaar, althans zij, die gelijk ge stemd waren en er dezelfde idea len op na hielden. Daardoor ver gat Elsie haar moeilijkheden. Toen zij Tom leerde kennen dacht zij niet aan trouwen. Zij was jong, zij legde geld opzij om verder te kunnen studeren. Maar zij had veel vrije tijd. Tom had een aardig gezicht en zag er uit als iedere andere gezonde jonge Chinees. Het enige, dat hem van anderen onderscheidde was de intelligente maar schuchtere na denkende blik in zijn ogen. Zij herinnerde zich hoe hij zich met de woorden „ik ben 'n wasman" aan haar had voorgesteld. De dag van het kleine ongelukje was Tom plotseling zeer veel nader tot haar gekomen. Zij had een bijzondere blik in zijn ogen ge zien toen hij vroeg „hebt u zich bezeerd?" Eva's gegichel en de glimlachende gezichten van de andere vrouwen toen Tom zo dicht bij haar stond om het pleis ter op haar slaap te plakken had den haar het besef gegeven, dat er een bijzondere verhouding tus sen hen bestond. Het was alsof iedereen behalve zijzelf ver wachtte, dat zij op elkaar ver liefd zouden worden. (Wordt vervolgd). genveld. Voor de beste inzendin gen van iedere serie zijn beschik baar: 1 prijs van 100,1 prijs van 50,4 prijzen van 25, en 10 prijzen van 10,-In totaal 48 prijzen tot een bedrag van 1050,in de vorm van waardebonnen, die men kan be steden bij de deelnemende zaken. De prijzen zijn zeker de moeite waard om Zeeuwse gezinnen aan het kleuren te zetten, 25 Beambten van de Indische regering zijn dezer dagen door ongeveer 500 leden van een stam in Assam gedood. Volgens een bericht uit Gau- hati, in Assam, 'bevonden de be ambten zich in het oerwoud, het gebied van de stam, voor het uitdelen van zout. Er is onmiddellijk een leger afdeling naar het betrokken ge bied gezonden.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5