BOTSENDE MENINGEN DE BEHEERSCHAPSCOMMISSIE De overstromingen in Italië Hervatting der „uiteenzettingen De strijd in Indo-China WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Hulp aan Kindernoodfonds is mensenplicht! ZON-en MAANSTANDEN. Ex-koning onder politietoezicht Het ongeluk op de Wiedbachbrug ie Londen, Triësi, Panmoendjon en Washington Verzoek aan Nederlandse regering De krijgsgevangenen in Korea Minister Suurhoff Nobelprijs voor dr. Albert Schweitzer Vliegtuig in zee gestort frunkering bij Ai onnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 31 OCTOBER 1953. 8e Jaargang No. 2986. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent: iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adre» Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur 3Iet grote instemming zijn de besluiten van de conferentie der drie geallieerde ministers te Lon den niet begroet. Dit ligt ten dele in het feit, dat de beslissingen, voorzover het beslissingen zijn, voorlopig moeten heten en dus ruimte laten voor allerlei moge lijkheden. Het staat geenszins vast, of Churchill zich zal neer leggen bij de opvatting, dat een conferentie op het hoogste peil met Rusland thans niet gewenst is. Integendeel zijn er stemmen, die beweren, dat Churchill een goed middel zoekt om naar Mos kou te reizen en er Malenkow persoonlijk te ontmoeten. Ande ren daarentegen menen, dat Churchill door de kenbare onwil van Rusland om te confereren toch wel is afgeschrikt en hem duidelijk is geworden, dat Rus land andere zorgen heeft bin nenlandse die het eerst wil op ruimen, voordat het met andere mogendheden aan de conferentie tafel gaat zitten. De samenspreking van de drie geallieerden met Italië en Joego slavië inzake Triëst is nog niet officieel voorbereid. Belgrado ontving natuurlijk het bericht, dat deze conferentie zou worden gehouden, met instemming; Ita lië echter met zeker voorbehoud. De spanning in beide kampen duurt voort en van weerszijden worden maatregelen vermeld, die op gewelddadig ingrijpen zou den wijzen. Italië stelde aan Joe- go-Slavië voor alle troepenbewe- ingen aan de grenzen te herroe- en, waartoe Joego-Slavië niet rreid blijkt, omdat het vanzelf sprekend vindt, dat het bij de bij na geannexeerde zone B doet, wat het wil. Hier komt tot uiting, dat de eallieerden, sedert 1948 bezig m Joego-Slavië tot zich te trek ken, zich inzake Triëst niet heb ben voorbereid op een beslissing, „ie ten dele ten gunste van Ita lië moet zijn. Eden heeft gezegd, Jat de knoop-Triëst moest wor den doorgehakt, maar de wijze waarop Amerika en Engeland net hebben gedaan, is daarmee niet goed gepraat. Beide landen schijnen dit zelf in te zien, want de Anglo-Amerikaanse troepen macht blijft in elk geval tot na Kerstmis. ONTMOETING IN KOREA. Ten opzichte van Korea is er enig, maar voorlopig zwak resul taat. De Amerikaanse gedele geerde Dean heeft in opdracht van de 16 (verenigde) naties, te Panmoendjon de afgevaardigden van Noord-Korea en China ont moet. Het moge dan zijn, dat China sterk verlangen naar een wapenstilstand heeft het houdt met Noord-Korea het been strak inzake het deelnemen van neutrale, Aziatische staten aan de politieke conferentie. Op de agenda van de noorde lijken staat dit punt no. 1; op de Amerikaanse agenda komt het geheel aan het einde onder diver se vraagstukken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Opklaringen. Bijna overal opklaringen en droog weer, maar in het N.O. van het land aanvankelijk nog zwaar bewolkt met enige regen. Matige tot vrij krachtige wind tussen Z. en W. Weinig verandering in temperatuur. ZONDAG 1 NOVEMBER. In de Amerikaanse politiek doen zich verschillende moeilijk heden voor. Wiley, de voorzitter der senaatscommissie voor bui tenlandse zaken, is het met Eisenhower niet geheel eens over een conferentie van vier en Knowland wil geen enkele con ferentie, voordat Rusland bewij zen van goede wil heeft gegeven. Nu komt er bij, dat Wilson, de minister van verdediging, enigs zins vage en tegenstrijdige uit latingen heeft gedaan over Ame- rika's voornemens voor de hulp aan de verdediging van Europa. De hoogste militaire autoriteiten komen naar Europa om een on derzoek in te stellen naar moge lijke bezuiniging, hetgeen som migen doet vrezen, dat er van terugtrekken van de Amerikaan se troepen sprake zou zijn. EUROPA PRIJSGEVEN? Wilson had het ook over ver mindering der infanteriekrach- ten, die mogelijk zou zijn door de nieuwe atoomwapenen. Dit wordt in verband gebracht met de Spaanse bases en de oude vrees komt weer om de hoek kijken, dat Amerika zich tot de periferie als uitgangspunt voor een eventuele aanval zal beper ken en Europa zelf dus rustig onder de voet wil laten lopen. Hier schuilen misverstanden, die gelijk de plotselinge angst voor atoom- of waterstofbomaanval len Amerika in verontrusting brengen en waarin president Eisenhower blijkbaar niet vol doende krachtig ingrijpt. Adenauer heeft zijn nieuwe re gering aan de bondsdag voorge steld. Hij krijgt niet het aantal jninisters, dat hij oorspronkelijk wenste, maar toch een uitbrei ding, die hem in staat stelt de coalitiegenoten tevreden te stel len. Wel is er enige ontevreden heid over de verdeling van de portefeuilles tussen katholieken en protestanten, die samen de Christen Democratische Unie vormen. Adenauer heeft zijn po litiek in de rijksdag ontvouwd. Hij blijft aan de Europese defen siegemeenschap vasthouden en wil dan, dat men aan Rusland waarborgen voor zijn veiligheid zal aanbieden. In Frankrijk voert Laniel, reeds dadelijk na het landbouwvraag stuk, een verbeten strijd met de Nationale Vergadering. Hij heeft tot dusver gewonnen, maar steeds met kleine meerderheden. Nu komt straks het buitenlands debat. Wat dit zal opleveren, is geenszins te zeggen. Het con gres te Saigon bereid Frankrijk grote zorgen. Ontvalt Vietnam, dus Annam met Tonkin en Cochin China aan de Franse Unie, dan is deze van niet veel betekenis meer. De Fransen be ginnen zich langzamerhand af te vragen, waarvoor zij offers in geld en bloed brengen in de strijd in Indo-China, die Frank rijk zozeer ten laste is. GUYANA EN HET MIDDEN-OOSTEN. Het Engelse Lagerhuisdebat heeft tot goedkeuring van het beleid der regering in Guyana geleid. Labours oppositie was niet ernstig, omdat de voor malige Labour-minister van ko loniën moest erkennen, dat hij net als zijn tegenwoordige ambt genoot troepen Zou hebben ge zonden en onbekwame ministers als Jagan en de zijnen zich heb ben getoond zou hebben afgezet. Er zijn verkiezingen in Noord- Ierland geweest, die de meerder heid van de Engelse partij eer hebben versterkt dan verzwakt. In hef Midden-Oosten blijven de moeilijkheden. Israël schijnt, hoewel gelden door Amerika worden ingehouden, niet bereid tegenover de Arabische staten toe te geven. De onderhandelin gen tussen Egypte en Engeland zijn, naar men zegt over detail kwesties, op een dood punt ge komen. Perzië echter is geneigd om de diplomatieke betrekkingen met Engeland te herstellen, dit om te voorkomen, dat de zeer welkome Amerikaanse bemidde ling tot een te grote Amerikaan se invloed in Perzië leidt. VAN DER MANDERE. De bcheerschapcommissie van de Verenigde Naties heeft met 30 tegen 13 stemmen bij 9 onthou dingen besloten de Nederlandse regering te verzoeken inlichtin gen te verschaffen over Surina me en de Antillen, totdat de al gemene vergadering besluit dat dit niet meer nodig is. Vóór de stemming zei de Ne derlandse afgevaardigde C. W. A. Schurmann, dat zijn regering niet kon voldoen aan het ver zoek. De enige gegevens, die de regering kon verstrekken, name lijk over de grondwettelijke over eenkomsten met de betrokken gebieden, waren verstrekt en zouden worden aangevuld wan neer een definitieve regeling zou zijn bereikt. Verder kon men niet gaan. ii De Noordkoreaanse krijgsge vangenen, die repatriëring weige ren, hebben hun weigering om „uiteenzettingen" van communis tische afgevaardigden over terugkeer naar hun land aan te horen ingetrokken. De „uiteenzettingen" zullen worden hervat, aldus heeft ge neraal Thimaja, de Indische voor zitter van de neutrale terugzen dingscommissie Vrijdag te Pan moendjon verklaard. Generaal Thimaja verklaarde, dat hij Woensdag met de Noord koreaanse gevangenen 'n aantal van hun eisen had besproken. Alle eisen waren echter niet aan vaardbaar geweest. Deze bekendmaking betekent het einde van de impasse waarin de neutrale commissie was ge raakt, omdat men het niet eens kon worden over de vraag, of geweld zou moeten worden ge bruikt om de weigerachtige ge vangenen te dwingen de „uiteen zettingen" bij te wonen. Generaal Thimaja zei de ge vangenen te hebben verzekerd, dat geen geweld of dwang zou Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG 2 NOVEMBER. n.m. 11.25 v.m. 10.10 10.45 11.25 11.35 n.m. 10.49 11.24 12.04 12.14 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.12 11.47 0.27 0.37 12.40 12.50 ZON MAAN op onder op onder Nov. 1 7.34 17.12 1.54 15.06 2 7.36 17.10 3.03 15.18 3 7.38 17.11 4.11 15.30 4 7.40 17.07 5.20 15.43 „Hulp aan het kindernoodfonds van de Verenigde Naties is een eerste daad van eenvoudige men senplicht", zo sprak minister J. G. Suurhoff in een inleiding tot een breed opgezette actie voor verkoop van speciale Kerst- en Nieuwjaarkaarten ten behoeve van dit fonds (de „Unicef"). Rampen en oorlog brengen de gehele wereld in het geweer om hulp te bieden. „Ter leniging van het leed van vele millioenen kin deren echter is het vaak zeer moeilijk de mensen te bewegen hulp te bieden", zo vervolgde de minister. „Zeker is er ook kinderleed in onze eigen maatschappij, maar vergelijkt men dit met het leed in de minder ontwikkelde gebie den, dan ziet men schrikbarende dingen. Het sterftecijfer van kinderen in Ceylon is 87 per 1000, op Ma- lakka 81 per 1000, in Thailand 86 per 1000, in India 123 per 1000 tegen Nederland 27 per 1000. In Rangoon sterven 368 kinde ren per 1000 geboorten tegen 20 in Den Haag. Dit zijn slechts enkele voor beelden. Het kindernoodfonds „Unicef" biedt hulp in 69 landen, waarvan 11 in Azië, 18 in Afrika, 11 in het oostelijke deel van de Middellandse Zee, 5 in Europa en 24 in Latijns-Amerika. Tot de voornaamste taken van het fonds behoren de bevccde- ring van moederschapszorg, het voorkomen en bestrijden van (be smettelijke) volksziekten (t.b.c., framboesia, malaria) en het ver spreiden van kindervoeding als levertraan en melkpoeder. Mil lioenen kinderen kunnen daar door gaaf opgroeien. Wie aan de Verenigde Naties denkt, denkt doorgaans in de eerste plaats aan de vele politie ke verwikkelingen en teleurstel lingen, die in de vergaderingen van deze organisatie en elders tot uiting komen. Wij kunnen er dankbaar voor zijn, dat vele organisaties van de Verenigde Naties, zoals het kindernoodfonds „Unicef" be langrijk en nuttig werk doen. „Het" bestrijdt een zee van huiveringwekkend kinderleed en kinder-eïiende. De minister kent dit leed en deze ellende uit eigen aanschouwing in Azië en elders. „Hulp bieden is hier in de eer ste plaats een kwestie van men senplicht en menselijk mededo gen", zo zeide minister Suurhoff. Het kopen van de Kerst- en Nieuwjaarskaarten van „Unicef" is hierbij één der wegen". worden gebruikt bij de „uiteen zettingen" en dat de pers de „uit eenzettingen" zou bijwonen. Het onderzoek naar ver moorde gevangene. Generaal Thimaja heeft bekend gemaakt, dat 'n voormalige wei gerachtige gevangene Vrijdag in tegenwoordigheid van leden van de neutrale terugzendingscom missie en journalisten het Indi sche kamp zal worden binnenge leid, om de plaats aan te wijzen, waar het stoffelijk overschot van een door medegevangenen ver moorde krijgsgevangenen is- be graven. Stafchef van de Zuidkoreaan- se luchtmacht beschuldigt de Noordelijken. Generaal Tsjoi Jong Doek, de stafchef van de Zuidkoreaanse luchtmacht, heeft te Tokio ver klaard, dat de Noordelijken sinds het tekenen van de Kore aanse bestandsovereenkomst 400 vliegtuigen in Noord-Korea heb ben ingevoerd. Ook zouden zij hun vliegvelden weer geheel hebben hersteld, ter wijl de Chinese luchtmacht in Mandsjoerije 2.000 jachtvliegtui gen zou hebben geconcentreerd. De besprekingen te Pan moendjon. De geallieerde en communis tische afgevaardigden zijn Vrij dag voor de vijfde maal bijeen geweest ter voorbereiding van een politieke conferentie over Korea. De Amerikaan Dean verzocht de communisten te antwoorden op zijn voorstel van Donderdag om eerst te spreken over datum en plaats voor de conferentie, waarna de communisten desge wenst de samenstelling van de conferentie ter tafel zouden kunnen brengen. De communisten vroegen om verdaging; van de bijeenkomst en begonnen onderling bespre kingen te voeren. Zij verwierpen Deans voorstel „zonder meer" en zeiden, dat zijn „soophisme" was uitgeput. Indische deelneming aan poli tieke conferentie? „De Amerikaanse regering be studeert thans de mogelijkheid van deelneming van India aan de politieke conferentie over Korea, en wel in de hoedanigheid van waarnemer", aldus heeft een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken medegedeeld. „India zou dan zijn rapport over het werk van de commissie voor terugzending der krijgsge vangenen, welke het presideert, kunnen uitbrengen en antwoor den op alle vragen betreffende het krijgsgevangenenvraagstuk, een probleem dat volgens de wapenstilstandsovereenkomst ge durende dertig dagen door de politieke conferentie zal worden behand^d". De woordvoerder voegde er aan toe, dat de politieke confe rentie zelf zich zal moeten uit spreken over deelneming van In dia. „In elk geval zou de deel neming van India aan het werk van de politieke conferentie op die manier beperkt zijn tot der tig dagen", zo zeide hij. In Aziatische kringen van de Ver. Naties acht men toelating van India als tijdelijk waarne mer, om verslag uit te brengen over de neutrale terugzendings- ccmmissie, onontkoombaar, doch geenszins een oplossing van het vraagstuk van deelneming van neutrale landen aan de politieke conferentie. Een hoge functionaris van het Zuidkoreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde Vrijdagavond te Seoel, dat zijn regering zich niet zou verzetten tegen toelating van India als waarnemer tijdens de eerste maand van de politieke conferen tie. Het standpunt van de Zuid koreaanse regering ten aanzien van deelneming van neutrale lan den bleef afwijzend, zo voegde hij hieraan toe. „Wij hebben niets te verbergen", aldus de Nederlandse afgevaar digde. „Als wij zeggen dat wij niet kunnen vocirtgaan met het geven van inlichtingen over Su riname en de Antillen, dan is dat om ernstige grondwettelijke re denen en niet omdat wij onze da den in de gebieden wensen te verbergen". De Australische afgevaardigde sir Douglas Copland zei: „Wij bedriegen onszelf als wij denken dat onze interpretatie van het handvest enige rechtskracht be zit. Alleen een rechtbank kan het handvest behoorlijk interprete ren. Noch de commissie noch de assemblée heeft het recht van 'n gebied, dat zelfbestuur heeft ver worven, inlichtingen te verlan gen". In een aangenomen Indone sisch amendement verklaart de commissie te vertrouwen, dat als gevolg van de huidige onder handelingen „een nieuwe status zal worden bereikt door; de Ne derlandse Antillen en Suriname, welke volledig zelfbestuur in houdt". In een eveneens goedge keurd amendement afkomstig van een aantal Zuidamerikaanse landen en Egypte neemt de com missie met voldoening kennis van de door Suriname en de Ne derlandse Antillen gemaakte vor deringen op de weg naar zelfbe stuur. In het verworpen Nieuwzee- landse amendement werd de commissie verzocht het stand punt van de Nederlandse rege ring, ,dat geen inlichtingen over de gebieden meer kunnen worden gegeven, te aanvaarden. In een verworpen Pools amendement werd Nederland verzocht op de vergadering der V. N. verslag uit te brengen over de vorderingen der onderhandelingen tussen Ne derland, Suriname en de Antil len. Dr Albert Schweitzer heeft de Nobelprijs voor de vrede voor 1952 gekregen en generaal Geor ge Marshall dezelfde prijs voor 1953. Een vliegtuig met één inzitten de is Vrijdag voor de monding van de Moray Firth (Schotland) in zee gestort. Ex-koning Zog van Albanië, zijn echtgenote en 10 leden van zijn gevolg zijn onder toezicht van de Egyptische politie ge plaatst, om te verhinderen, dat zij het land zullen verlaten. De verdere leden van het ge volg van de ex-koning, alsmede verscheidene Albaniërs die in contact met de koninklijke fa milie stonden, hebben van de Egyptische minister van Bin nenlandse Zaken toestemming gekregen Egypte te verlaten. Zoals gemeld, moet ex-koning Zog binnenkort voor een ge rechtshof in Cairo verschijnen, (op beschuldiging van het ont- volgende zitting van de algemene duiken van belastingen De 33-jarige Cor van Dam, die groen in het midden van de weg. zich als mede-chauffeur ook in de Nederlandse vrachtauto be vond, welke Zaterdag jj. op de Wiedbachbrug een auto-colonne in elkaar heeft gereden, is naar Coblenz teruggekomen om daar voor de gerechtelijke autoriteiten getuigenis over de toedracht van het ongeluk af te leggen. Hij verklaarde onder ede, dat hij door een wilde schreeuw van chauffeur De Baat werd gewekt. De B. maakte hem duidelijk, dat de remmen niet wilde pakken. Van D. constateerde tegelijker tijd, aldus verklaarde hij, dat zijn kameraad bij een snelheid van ongeveer 60 km per uur probeer de naar een lagere versnelling over te schakelen. Toen dit niet gelukte, stuurde De B. op de berm van de weg aan en toen ook dit geen resultaat opleverde, hield De B. aan op de strook In een tijd van enkele seconden was alles geprobeerd om de steeds toenemende snelheid te verminderen. De auto reed echter tenslotte met razende vaart op het versmalde weggedeelte toe.' Van D. verklaarde tegenover de openbare aanklager Augustin, dat er zich behalve De B. en hij zelf geen andere personen in de chauffeurscabine bevonden. Hij rijdt sedert twee iaren teza men met De B. en zij hebben 360 grote ritten zonder een dergelijk ongeluk gemaakt. Zij waren al tijd gewoon, bij het begin van een sterke helling scherp af te rem men en dan terstond op de twee de versnelling over te schakelen. Het was niet gebruikelijk om trapsgewijs over te schakelen. Van D. verklaarde verder nog, dat hij op de avond van de dag van het ongeluk tegen 22.30 uur Duitse tijd op een Nederlanüs vrachttranspor; is gestapt en daarmede naar huis is gereden. De Franse legerleiding in Indo- China heeft Vrijdag vliegtuigen, tanks en zwaar geschut in de strijd geworpen teneinde 300 Fransen en Vietnamezen, die Woensdag in de zuidelijke punt van de delta van de Rode Rivier in een hinderlaag van de Viet- minh waren gevallen, te ontzet ten. Volgens een Franse woordvoer der zijn sedert het begin van het Franse offensief, twee weken ge leden, 4.000 militairen van de Vietminh buiten gevecht gesteld. Het besluit van de Franse na tionale vergadering om de .oor log tegen de communistische op standelingen in Indo-China voort te zetten, wordt te Saigon ten zeerste toegejuicht. Zelfs natio nalistische extremisten in Viet nam, die twee weken geleden on afhankelijkheid van de Franse unie eisten, waren verheugd. De resolutie van de assemblée en Laniels verklaring zijn ook in buitenlands diplomatieke kringen te Saigon verwelkomd. Men is van mening, dat een vreedzame regeling in Indo-China misschien mogelijk is als deel van oplossing in Aziatische zin, waarbij ook China betrokken is, zoals door Laniel voorgesteld. In deze kringen ziet men geen heil in besprekingen met de lei der van de Vietminh, Ho Tsji Minh. Men is van oordeel, dat Laniel op afdoende wijze de weg voor zulke besprekingen heeft afgesneden door voor te stellen slechts d&n met Ho Tsji Minh te onderhandelen, als deze de eerste stap doet, hetgeen hoogst on waarschijnlijk wordt geacht. In Lombardije en vooral in het gebied van Milaan, hebben buitengewoon zware stormen gewoed. Er is ernstige schade aangericht. Bijna alle verbin dingen met het gebied van Va- rese waren verbroken. Bij Undine zijn 2 arbeiders door het water meegesleurd en verdronken. In Calabrië (Z.-Italië) wordt de toestand beter. Gunstiger weersomstandigheden maken 't hulpverleningswerk aan cle slachtoffers in dit gebied ge makkelijker. Honderden bewoners van het drassige Fo-dal hebben Vrijdag bericht gekregen zich gereed te houden om bij het eerste teken te kunnen evacuëren. De hevige regenval duurt nog steeds voort. Het water in de Po is reeds tot twee meter boven het gevaarlijke peil gestegen en bevindt zich nog slechts een meter beneden het punt, waar de dijken waarschijnlijk zullen be zwijken. In de Po-delta staat thans 1200 hectare land onder water. Duizenden soldaten, die in het gebied waren samengetrokken naar aanleiding van de spanning over Triëst, zijn bezig de rivier dijken met zandzakken en stenen te versterken. Volgens de eerste schattingen van deskundigen, die een bezoek aan Calabrië hebben gebracht, bedraagt de schade hier ongeveer 2400 millioen lire (15 millioen gulden). Van de 96 gemeenten, die deze streek telt, zijn er 70 geheel Gebied door overstromingen edreigd varese uOSTEN RUK ércellflÊf-; pronas^.yp|ne, Genua Modena SLAVIE Livorno Florence Corsica ADRIATISCHE Napels T/RRmEE htSc SEE Sicilië ehPi Rampgebied in Zdialië, ca.1000 kmzis overstroomd beschadigd. Er zijn ongeveer 400 huizen geheel verdwenen. De hoop dat een grote overstro mingsramp in de Povlakte ver meden kan worden, is Vrijdag groter geworden toen de zon was doorgebroken. Aanvankelijk steeg de Po nog vijftien cm als gevolg van een he- de waterstand op hetzelfde peil en op enkele plaatsen zakte het enigszins. Honderden gezinnen in de Po- delta werd aangezegd zich voor een vlucht gere°d te houden In dit gebied zijn thans ongeveer 30 gezinnen dakloos. Deskundigen waren van oor deel, dat, indien het water dezelf de stand bereikt als in 1951, de dijken de druk van het water kun nen weerstaan. Ook achtten zij het waarschijnlijk, dat de inge treden goede weersomstandighe den tot een aanzienlijke daling van de waterstand zullen leiden. In Zuid-Calabrië is Vrijdag het dorp Parpagliati ontruimd, om dat het bedreigd werd door een grote aardverschuiving. Tonnen aarde en rotsblokken kwamen in de richting van het bij de stad Catanzaro liggende dorp een berghelling afglijden. Een gedeelte van een ander dorp, Mausoreto, werd ook ont ruimd, omdat de grond, waarop de huizen waren gebouwd, door de zware regens en overstromin gen in beweging was gekomen. Door een kleine aardverschui ving bij Catanzaro werd een dorp geïsoleerd. Volgens een onofficiële schat ting hebben de overstromingen in de „teen" van Italië een schade van tachtig millioen gulden aan gericht. In Milaan is Donderdagavond een regen van kleine zwarte in secten neergekomen. Men ge looft, dat de insecten, die dood waren, door de wind uit een of of gedeeltelijk verwoest of zwaar vige onweersbui, maar later 15leef naburig land zijn meegevoerd.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1