Indo-China in de Nationale Vergadering Op Biak staat een Rapport van Generaal Bennike Wat brengt de Radio Bric de Noorman en Gunnar de Gevreesde De militaire toestand wordt steeds beter AANHOUDEND ZACHT Uitbarsting van de Krakatau „Wij willen hier wel blijven WEER M1STMASKER Amerikaanse veehouders roepen hulp in De Amerikaanse troepen in Europa TWEEDE BLAD Donderdag 29 October 1953 8e Jaargang No. 2984 JMü 99 In het debat over Indo-China in de Franse Nationale Vegadering heeft premier Laniel gezegd: „Wij zullen nooit onze trouw jegens onze bondgenoten verzaken, maar onderhandelingen met communistisch China om een einde te maken aan de oorlog in Indo-China zouden in onze ogen geen verdrag met de duivel be tekenen". Frankrijk zou geen reden heb ben zich verder nog offers in Indo-China te getroosten, als Vietnam definitief zou besluiten uit de Franse unie te treden. Volgens Laniel schijnt alles er op te wijzen, dat de grote com munistische mogendheden de Vietminh-opstandelingen dwin gen de oorlog voort te zetten. Hij geloofde echter, dat de kansen op een regeling nu veel groter zijn dan een jaar geleden. Laniel bracht in herinnering, dat zowel Malenkof, de Russi sche premier, als Tsjoe en Lai, de premier van China, en Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, hadden gezinspeeld op een algemene regeling in het Verre Oosten als mogelijk uitvloeisel van een poli tieke conferentie over Korea. „Er is echter een persoon, die deze mening niet deelt", zo zei de pre mier, „dat is Ho Tsji Minhêê, de leider der opstandelingen. De Franse regering is bereid, zo vervolgde Laniel, om elke ge legenheid om vrede te sluiten aan te grijpen, in Indo-China en op internationaal niveau. Zij kan dit natuurlijk slechts doen in vol ledige instemming van de ver bonden Indo-Chinese staten. „De Franse regering wil het absoluut duidelijk maken", aldus Laniel, „dat de Vietminh door het gebruiken van geweld het ver trek van de Franse troepen niet zullen kunnen bereiken". De mi litaire toestand in Indo-China wordt steeds beter en er is geen reden voor pessimisme, zo voegde hij hieraan toe. Aan het einde van zijn rede gaf de premier toe, dat de oorlog in Indo-China niet populair is. Het is echter „nog minder populair om zijn vrienden te verraden en zijn verantwoordelijkheid te ont gaan", zo zei hij. Na besprekingen van twee uur met de leiders van de parle- mentsfracties was premier Laniel er nog niet in geslaagd hen over te halen een ontwerpresolutie te aanvaarden met betrekking tot het Franse beleid ten aanzien van Indo-China. Het voornaamste struikelblok vormt de radicale partij, welke Laniels rede uiterst koel heeft ontvangen. Op instigatie van de radicale ex-premier Daladier heeft de radicale fractie een ont werpresolutie opgesteld, waarin de regering wordt gevraagd on derhandelingen te beginnen om ring-Laniel de volgende politiek t.a.v. Indo-China te volgen: 1. Verdere ontwikkeling van de strijdkrachten der verbonden Indo-Chinese staten, opdat deze geleidelijk aan de plaats der Franse troepen zullen kunnen innemen. te komen tot beëindiging van de oorlog in Indo-China, doch Laniel wil deze resolutie niet aanvaar den. Nadat Laniel er niet in was ge slaagd de leider der fracties over te halen om een gemeenschappe lijke ontwerpresolutie te aan vaarden, hervatte de algemene vergadering gistermorgen om 4 uur de beraadslagingen. Er zijn zes verschillende ontwerpresolu ties, voorgesteld door de fracties, voor bespreking voorgelegd aan de vergadering. De socialistische ontwerp-reso- lutie, waarin werd voorgesteld, dat de Franse regering zo spoedig mogelijk onderhandelingen zou beginnen op internationaal ni veau en met de opstandelingen, werd met 315 tegen 251 stemmen verworpen. De ontwerp-resolutie ingediend door de dissidente Gaullisten en de gematigd conservatieven wer den ingetrokken en een commu nistische resolutie, waarin ge vraagd werd om onmiddellijke onderhandelingen met de opstan delingenleider Ho Tsji Minh werd verworpen met 18 tegen 101 stemmen. Daarop aanvaardde de natio nale vergadering met 330 tegen 260 stemmen de door de rege ring goedgekeurde ontwerp-reso lutie. Tekst der resolutie. aanvaarde In de aanvaardde ontwerp resolutie verzoekt de Franse volksvertegenwoordiging de rege- 2. Aanhoudende pogingen om door onderhandelingen, een alge mene vreedzame regeling der vraagstukken in Azië te berei ken. 3. De Franse regering moet er voor zorgen, dat de vrije landen en die gedeelten der wereld, waar zij verantwoordelijk zijn voor de gang van zaken, een evenredig deel dragen van de hiermede ge paard gaande opofferingen. In de resolutie wordt ook, als gemeld, nadrukkelijk verklaard, dat „de verdediging en het berei ken van onafhankelijkheid door de verbonden Indo-Chinese sta ten moeten geschieden in het verband der Franse Unie". De resolutie geeft uiting aan de alom in Frankrijk levende wens om de oorlog in Indo-Chi na zo spoedig mogelijk te be- eindigen. Zij is echter ruim ge noeg gesteld om de regeringj naar gelang der omstandighe den, algehele vrijheid van han delen te geven zowel in haar gedragslijn t.a.v. de verbonden Indo-Chinese staten, als met be trekking tot eventuele vredes besprekingen. De positie der regering-Laniel in de komende onderhandelin gen met de Vietnamese autori teiten (die zullen gaan over het verlenen van volledige souverei- niteit aan Vietnam binnen de Franse unie) is thans versterkt. Laniel heeft nog meegedeeld dat in de Franse nota aan de Vietnamese regering wordt ver klaard dat, indien de Vietna mese regring enige twijfel zou laten bestaan aan haar voorne men om deel te blijven uitma ken van de Franse unie, Frank rijk zich ontslagen zal achten van elke verplichting om Viet nam nog militair te steunen. Zondag is er een uitbarsting van de Krakatau geweest. Een grijze rookwolk van 4 km hoog was ziowel van de kust van Su matra als rvan die van Java zichtbaar. In totaal hoorde men 107 ontploffingen en nam men vuurstralen waar. De correspondent van Aneta te Bandung vernam van de Vulcanologische dienst dat van 7.25 uur tot 10.18 uur een rook wolk boven het eiland hing. Daarna volgden Zondag nog 104 ontploffingen en Maandagmor gen nog drie. Het hoofd van ge noemde dienst en twee assis tent-geologen keerden Maandag pas terug na een bezoek van 18 dagen aan de Krakatau. Op 22 October waren de geologen nog in de krater geweest om onder zoekingen te verrichten. Zij verlieten op 24 October het eiland. De dag daarna kwam de Krakatau tot uitbarsting. Dit jaar is het 50 jaar geleden dat de catastrophale uitbarsting geschiedde, daardoor 10.000 mensen gedood werden en zelfs boven Europa asregens werden waargenomen. Ook andere vulkanen actief. Niet alleen de Krakatau, doch ook andere beruchte vulkanen over geheel Indonesië doen op het ogenblik van zich spreken. Van de Rindjani op Lombok, de vulkaan Siau op het eiland van die naam in de Sangihe-Archi- pel en ook van de Slamat in Centraal-Java werden eveneens uitbarstingen gemeld. Voorts heeft de vulcanologische dienst berichten ontvangen over toe genomen activiteit van de Me- rapi, in Midden-Java, de Aise- put in de Minahasa en de Iga op Flores. Ten aanzien van de uitbar sting van de Krakatau, wordt nader nog gemeld, dat deze vulkaan Maandag de gehele dag werkte. In totaal werden die dag 123 ontploffingen gehoord. De vissers zijn gewaarschuwd, om zich niet in de omgeving van 't eiland te begeven. „Het spijt me, er is geen plaats meer in het toestel van morgen. U zult tot Vrijdag moeten wach ten". „Da's niet zo mooi", is mijn enig commentaar. Ik ben op door reis naar Sorong en vind het helemaal niet prettig om nu juist op Biak een paar dagen te moe ten blijven hangen. De korporaal belt af en duikt weer in zijn war winkel van papieren. Ik zet mijn baret op, spring in mijn jeep en hobbel even later door kuilen en gaten naar het doorgangskamp van de koninklijke landmacht, waar ik voor een kleine week mijn klamboe zal moeten span nen. De lange weg kronkelt zich als een slang door het dorre land schap. Hier en daar wat lage struiken, de roestige overblijfse len van een Amerikaanse leger- dump, het wrak van een Japans vliegtuig, de gammele hutten op palen van een kleine Papoea kampong en overal: de verzen gende hitte van een onbarmhar tige zon. „Er is hier ook niet veel ver anderd" peins ik. „Zes maanden geleden zag alles er even kaal en somber uit als nu". Maar vijf mi nuten later moet ik deze mening herzien, want dan kom in tot de ontdekking dat er heel wat is ge bouwd. Men kan bijna nergens op Biak komen, of men hoort er het met horten en stoten brom men van een bulldozer, het snor ren van een zaag en het dreunen 300.000 arbeiders in de Ita liaanse chemische industrie hebben gehoor gegeven aan een oproep tot staking voor 48 uur. Er wordt hernieuwing der ar beidscontracten geëist. van een hamer: de marine bouwt, de K. L. bouwt, de K.L.M. bouwt. DE MAJOOR. Hoewel ik er al eens eerder ben geweest, kost het me moeite de weg naar het kamp te vinden. Waar een half jaar terug nog „bush-bush" stond, ziet men nu de stalen skeletten van barak- ken-in-aanbouw of zelfs een compleet dorp, dat in record tempo door Hollandse bouwvak arbeiders uit de rotsige bodem is gestampt. Ik houd een Papoea aan en vraag hem in schaars Maleis waar de „kompenie" ge legerd is. Hij haalt onverschillig zijn schouders op: „dat weet ik niet, mijnheer". Maar als ik hem duidelijk maak dat „die majoor besar" daar de baas is, laat hij al zijn glinsterende tanden zien en wijst me een riant gebouwtje, niet ver van het uitgestrekte rna- rinekamp. In de voorgalerij staat een groepje soldaten dat blijkbaar kersvers uit Holland is aangeko men voor het portret van een donker-bruine reus, een reus ge tooid met een tulband die ver dacht veel wegheeft van een leger-handdoek. „Een Arabier" meent er een. „Is het niet om medelijden mee te krijgen?" „Zo-zo heb jij mede lijden met mij? Zorg maar dat ik het niet op korte termijn met jou krijg: doe mijn kamer even, poets mijn schoenen ze staan in de kast, een paar of vier maar en schrob de badkamer schoon. Als je geen bezem kunt vinden gebruik je je tandenborstel maar". In de deuropening staat de ma joor. Hij vertoont een treffende gelijkenis met de Arabier aan de VOORSTEL TOT BELASTINGVERMINDERING FERS IN MIL CIO EN GULOEN. OPHEFFING VAN DE VERMINDERING C VERMINDERING EXPORT •ACILITEITEN VERHOOGD INKOMEN DER HUISEIGENAREN BELASTINGDRUK VERMINDERING VERMINDERDE DRUK OP HET BEDRIJFSLEVEN TER STIMULERING VAN DE WERKGELEGENHEID B MALVE MUURCOMPENSATIE C ALGEMENE DRUKVERMINDERING D AFSCHAFFING EN VERL. SCHOOL- EN COLL GELD Totale vermin dering van de belastingdruk 411 millloen In de Kamer zijn de voorstel- telt komt tot een totale vermin- Reeds geruime tijd wordt het weer in West- en Zuid-Europa beheerst door een hogedrukge- bied, dat zich boven Rusland bevindt en depressies, die van de Oceaan naar de Britse eilan den trekken. Deze luchtdrukverdeling heeft tot gevolg, dat boven W.-Europa een aanhoudende Zuidelijke luchtstroming in stand wordt gehouaen, die tamelijk warme lucht aanvoert, waardoor de temperaturen over een zeer groot gebied belangrijk boven normaal blijven. Bovendien konden de Oceaan depressies, wanneer zij eenmaal de Britse eilanden bereikt had den niet verder naar het Oosten doordringen en worden zij ge dwongen naar het Noorden af te buigen. Randstoringen aan de Zvidflank van deze depressie slaagden er evenwel herhaalde lijk in naar het Middellandse Zeegebied door te dringen, al waar zij hoofdzakelijk boven Italië tot catastrofale regenval aanleiding gaven. In tal van opzichten lijkt de huidige weer. situatie sterk op die van No vember 1951, toen in de Povlakte zulke enorme overstromingen voorkwamen. Essentiële wijzigingen in het huidige weertype zijn nog niet te verwachten. Een vrijwel sta- tionnair storingsfront van de depressie bij IJsland veroor zaakte Woensdagmorgen hier en daar in het land wat lichte regen. Hoewel achter het front ivat koudere lucht wordt aange voerd, zodat de temperaturen tijdelijk iets zullen gaan dalen, mag men toch verwachten, dat het voor de tijd van het jaar zachte weer nog verscheidene dagen zal aanhouden. len tot belastingvermindering aan de orde gekomen. In totaal wil de regering een offer brengen van 411 millioen gulden. Zoals onze grafiek aangeeft, is het bedrijfsleven, ter stimulering van de werkgelegenheid. 85 Millioen worden gerekend tot de halve huurcompensatie, de overige helft vindt de huurder in de ko mende loonsverhoging. Over de gehele linie zal een algemene verlagingstendens merkbaar zijn, hetgeen de staat op 191 millioen gulden komt. Het voorstel tot afschaffing van verlaging van schoolgelden en collegegelden be loopt 20 millioen. Wie deze cijfers bij elkaar op- dering van de belastingopbrengst van 517 millioen gulden. Er moet echter mee rekening worden ge houden, dat de hogere inkomens 'een hogere inkomstenbelasting geven. In het bijzonder zal dit na de huurverhoging voor de huis eigenaren gelden, zodat de op brengst van de inkomstenbelas ting met 36 millioen gulden stij gen. Enkele voorgenomen ex portfaciliteiten zullen niet van kracht worden, zodat hier ook nog een 70 millioen in de schat kist blijven. In totaal blijft dus over dat de staat 411 millioen gulden aan belastinginkomsten zal loslaten. Een commissie, die 6000 Lon dense dokters vertegenwoordigt, heeft meegedeeld dat een zelf gemaakt masker van zes lagen verbandgaas de Londenaren kan beschermen tegen de gevolgen van een verstikkende mist, zo als die vorig jaar December heeft geheerst. Zij had toen de dood van meer dan 4000 personen tot gevolg. De kosten van zo'n masker zou den ongeveer een kwartje be dragen. Veehouders in 30 Amerikaan se staten hebben een boodschap aan president Eisenhower ge zonden, waarin zij aandringen op een stelsel van rechtstreekse regeringssteun voor de prijzen 'der veehouderijproducten, ver klarende dat het regeringspro gramma, dat tot nu toe is ge volgd om de wanhopige situatie voor de Amerikaanse veehouders te verbeteren is mislukt. De veehouders deelden de re gering in hun boodschap mee. dat duizenden veehouders met middelgrote bedrijven slechts van de ondergang kunnen wor den gered wanneer er onmiddel lijk maatregelen worden getrof fen om de veehouders betere prijzen te garanderen. Generaal-majoor Bennike, stafchef van de V. N.-organisa- tie voor toezicht op het bestand in Palestina, heeft bij de Vei ligheidsraad een rapport inge diend, waarin wordt gezegd dat „tussen de 250 en 300 goed ge oefende Israëlische soldaten" de aanval op het dorp Kibya aan de Israëlisch-Jordaanse .grens hebben uitgevoerd. Bij de Israëlische aanval op Kibya kwam een groot aantal dorpelingen, de bewoners van Kibya schatten het zelfs op 60, om het leven. Dag Hammarskjoeld, de se cretaris-generaal van de V. N., heeft inmiddels een beroep op Israël en de naburige Arabische landen gedaan zich te onthou den van het verspreiden van geruchten en van provocatieve daden. Israël heeft zich in de Veilig heidsraad bereid verklaard de kanalisering van de Jordaan in het gedemilitariseerde gebied tussen Israël en Syrië te staken zolang de kwestie door de raad wordt onderzocht. De Veiligheidsraad heeft een stemmig een Franse resolutie aangenomen, waarin met vol doening nota wordt genomen van het Israëlische besluit om de werkzaamheden te staken. De belofte werd gedaan door de Israëlische afgevaardigde, Eb an. De Veiligheidsraad heeft na deze belofte geen verdere be spreking gewijd aan de eerder ingediende Pakistaanse resolu tie, waarin Israël werd verzocht de werkzaamheden te staken hangende het debat in de raad. De Amerikaanse minister van Defensie, Charles Wilson heeft op een perconferentie verklaard, dat de ontwikkeling van nieuwe wapens op de lange duur een aanzienlijke vermindering van het aantal Amerikaanse militai ren in Europa mogelijk zal ma ken. Voor het ogenblik bestonden hiertoe geen plannen. muur. Hij grijnst. De soldaat druipt af en ziet er uit alsof hij liever op Schiphol was achterge bleven. De eerste indruk die „Jan sol daat" van Nieuw-Guinea krijgt is niet de beste. Als hij met de K.L.M." op Biak aankomt is zijn eerste gedachte: „Wat ben ik be gonnen" of: „Had ik maar naar mijn maat geluisterd, die zei ook dat het er allemaal niks was. Het vliegveld lijkt in ieder geval wel een kookplaat. Als je in zo'n zin ken hut moet wonen, waar de douane de scepter zwaait, kun je nog beter op een zolderkamertje in Amsterdam je „bivak" op slaan. Maar vóórdat hij vijf minuten in de luxe K.L.M.-bus zit, die hem naar zijn voorlopige be stemming brengt krijgt hij al op timistischer gedachten. En een maal in het kamp gearriveerd maakt hij kennis met wat Nieuw- Guinea aan schoonheid heeft te bieden. In de eetzaal van het op vangcentrum b.v., hangen aller lei foto's uit het binnenland: Papoea's in krijgstooi, een man grovemoeras en een sago-bos, oorlogsdansers compleet met schild en speer en een opgezette paradijsvogel, die nog altijd geldt als het souvenir van dit land. „IK WIL WEL BLIJVEN". „Dat trekt me wel" zegt er een en hij wijst naar een brok „wil dernis" waartegen de best ge trainde woudloper nog „u" zou zeggen. „Gelijk heb je" meent de majoor, „maar als je tien minu ten in die blubber hebt lopen persen, verlang je naar een Turks-bad". Een Turks-bad, dat vindt men in het K. L.-kamp niet, maar wel een badkamer, die kan wedijve ren met iedere andere wasgele genheid. Een paar maanden ge leden had ik dat niet zonder blikken of blozen durven schrij ven. De slaapzalen die korte tijd terug nog een uitroep van ver wondering over zoveel ongerief lijkheid ontlokten, zijn nu omge bouwd in kamertjes waar des noods een „K.L.M.-vliegtuig" vol passagiers de nacht in zouden kunnen gaan, zonder gemotiveerd over onvoldoende ruimte te kun nen klagen. „Nieuw-Guinea is een land in opbouw en je hoort over zoveel plannen, dat de neiging je altijd bekruipt om vergelijkingen te maken met het recente verleden. Nog niet zo heel lang geleden hoorde je uit een soldatenmond op Biak alleen maar: „Als ik hier maar vast vandaan ben. Niets kan meer tegenvallen". Maar nu komt er geen doortrekkend groepje militairen meer in het kamp of de majoor is lastig ge vallen met de vraag: „Kunnen we hier niet blijven?" Overigens: die vraag wordt ook gesteld door de soldaat, die in Sorong zit of in Manokwari en aan de beurt is om overgeplaatst te worden. Ie Lt. L. v. BUNGE Jr. Voorlichtingsofficier te Nieuw-Guinea. (Wordt vervolgd). VRIJDAG 30 OCTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gew. muziek; 7.45 Medita tie; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 8.30 Tot uw dienst; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.40 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Ork.; 14.00 17. Als de man gerucht hoort draait h\j zich om en kijkt wantrou wig naar de forse, ge bronsde gestalte, die uit het struikgewas te voorschijn komt. „Wie zijt ge, en waar komt ge vandaan?" vraagt de Noorman. „Ik ben een krijgs knecht van heer Ha- rald," geeft de man nors ten antwoord, terwijl hjj een schuwe blik werpt op de Noor. man. „Wij werden zo juist overvallen doör rovers; mijn meester is gewond. Ik ga water voor hem zoeken." De man draait zich om en wil zijn weg vervolgen. „Wacht," beveelt Eric. „Wie hebt ge gezegd dat uw meester is?" „Heer Harald," herhaalt de man. „Heer Harald van Steinvirki?" „Dezelfde!" „Door hoeveel man is de overval gepleegd en hoe zagen ze er uit?" vervolgt Eric zijn ondervraging. „Ik heb er maar één gezien; een stevige kerel met een masker voor zijn gezicht." „Was hij te paard? O. COT». MARTEN TOONDER STUDIO'S Als de man wat lang wacht met antwoord te geven, wordt Eric kor zelig en geërgerd zegt hij: „Man, spreek, en vlug!" „Ja, te deksel, spreek op!" klinkt eensklaps de stem van Halfra, die zijn koning is gevolgd. „Meer eer bied voor de vorst, en niet zo wei nig ook, landman! Bij de baard mijns grootvaders, die een edelman was, je lompheid mishaagt mij!" „De koning? Die, daar?" smaalt de man, terwijl hij op de kledij van Eric wijst. Zonder hierop in te gaan, beveelt Eric: „Breng mij onmiddellijk bij uw heer! En gij, heer Halfra, wil zo goed zijn de krijgsknechten van Gnuba hier te laten komen." De man gehoorzaamt onwillig, doch hij was onder de indruk ge komen van het optreden van de Noorman. Een eind verder ligt op het bos pad heer Harald. Als Eric zich over hem heenbuigt slaat de edelman zijn ogen op. „Mijn koning..." stamelt hij ont roerd. Hij wil zich oprichten, maar de inspanning blijkt te groot voor hem te zijn. Bezwijmd zakt hij ach terover. De krijgsknecht, die nu overtuigd is, dat deze eenvoudig geklede man inderdaad de koning is, buigt onderdanig de knie, en de krijgers van Gnuba, die nu met Halfra na derbij zijn gekomen, volgen schaap achtig dit voorbeeld. Eric wuift ongeduldig met zijn hand. „Breng snel de paarden!" wendt hij zich tot de krijgsknecht van heer Harald. De man haast zich aan dit bevel te voldoen. Hierop zegt hij tegen de krijgers van Gnuba: „Breng heer Harald naar de hofstede en zorg dat heft hem aan niets ont breekt'. Verder moet ge met de grootste spoed krijgers zenden om mij te helpen bij het achterhalen van de misdadigers! Ik zal merk tekens op de bomen achterlaten, waardoor zij zullen weten in welke richting wij zijn gegaan." Eric zegt nu tegen Halfra: „Te paard tlhans, heer Halfra!" Nagestaard door de wapenknech ten, rijden Eric en Halfra in snelle draf het bospad af. Schoolradio; 14.35 Orkest; 15.20 Voordracht; 15.50 Gram.; 16.00 Causerie; 16.15 Gram.; 17.20 Zang; 17.45 Fries programma; 18.00 Gram.; 18.30 Viool; 19.00 Nieuws; 19.10 Regeringsuitzend. 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Orkest; 21.00 Causerie; 21.15 Cantate; 22.00 Gev. muz.; 22.30 Viool; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de vrouw; 9.00 Gymnastiek; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de jeugd; 10.40 Piano; 11.00 Causerie; 11.20 Gr.; 11.35 Orgel; 12.00 Gev. muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.20 Wereldspaardag; 13.25 Or kest; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Piano; 14.50 Boekbespreking; 15.10 Koor; 15.30 Orkest; 16.00 Gram.; 16.30 Causerie 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Gitaarmuziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Hoorspel; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Koor; 19.30 Cause rie; 19.50 Berichten; 20.00 Nws.; 20.05 Boekbespreking; 20.10 Pia no; 20.30 Causerie; 21.00 Voor de jeugd; 21.35 Lichte muziek; 22.00 Buitenl. overzicht; 22.15 Rhythm, muziek; 22.40 Cause rie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.15 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.45 Volksmuziek; 20.15 Orkest; 21.15 Kunst; 21.30 Gr.; 22.00 Nieuws; 22.15 Causerie; 22.45 Ensemble; 23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5