Visser Koole. nv CHINEZENWIJK Wl tie s Behandeling van de Rijksbegroting voortgezet J revmcie uanof 24,95 £S 11 -. Nog geen overeenstemming in neutrale commissie TWEEDE KAMER Gegarandeerd de grootste keuze! Koop VEILIG en VOORDELIG bij NOORDSTR. 20 1 TELEF. atsï HET STROOMGAT EI.J OUWERKERK. AXEL. SLUISKIL. STOPPELDIJK. AARDENBURG. TERNEUZEN. ZAAMSLAG. BOSCHKAPELLE. EEDE. RETRANCHEMENT. ZUIDZANDE. Afscheid van de Hoofdingenieur der Ir. A. P. Lindenbergh, van personeel in Z.-Vlaanderen De staatssecretaris van finan ciën, de heer Van den Berge, merkt op, dat het gemakkelijker is belastingen te verlagen dan te verhogen. Belastingen verlagen is echter ook niet gemakkelijk, omdat men dan tot een keuze moet komen. Spr. herinnert aan het rapport van de bezuinigingscommissie- Weiter. Dat rapport van 1931 is minder gevoelig uitgevallen dan de rede, welke de heer Weiter thans heeft gehouden. Dat is verklaarbaar, want het was een zakelijk rapport. De huidige be lastingvoorstellen moet men ook als een zakelijke aangelegenheid beschouwen. De maatregelen van het belas tingplan worden beheerst door drie hoofdgedachten: bevordering van de werkgelegenheid op lan gere termijn, gedeeltelijke com pensatie voor de huurverhoging en een meer rechtvaardige be lastingdruk. De compensatie geldt alleen de huren der woonhuizen. De maatregelen inzake inves teringsaftrek zijn geenszins het gevolg van druk door de onder nemers uitgeoefend. Ook de an- dere voor de ondernemers van belang zijnde maatregelen acht spr nodig voor een beter even wicht in de verlichting voor het drijfsleven. Bij de omzetbelasting zal ge tracht worden de exportfacilitei ten te verbeteren. Spr. merkt op, dat de heer Van Leeuwen voor de investerings aftrek in de plaats wil stellen aftrek van rente, b.v. 4 van het eigen vermogen der onder nemers. De bezwaren van de heer Hof- stra tegen de investeringsaftrek besprekend, erkent spreker, dat het een radicale maatregel is. Stimulering tot investeren is ech ter nodig. Hij vertrouwt, dat de heer Hofstra en anderen die bezwaren hebben, zich met de voorgestelde maatregel zullen verenigen. De investeringsaf trek moet woeden toegepast op een wijze, die het doel, het bevor deren van een reële investering, beter nabij komt. Het lijkt hem verantwoord fiscale faciliteiten voor landbouwgronden, waarvoor de heer Van den Heuvel had ge pleit, in het algemeen ter zijde te laten. De vervroegde afschrijving heelt ook betrekking op handel, ver keer en scheepvaart en daarom acht spreker de in de stukken genoemde 1800 millioen niet te hoog. Voor een betaling op extrawinst van de bewapeningsindustrie, zo dra deze 100.000 of meer be draagt, bestaat geen aanleiding. Spr. constateert, dat de verla ging van de inkomsten- en de loonbelasting algemeen is toege- juicht. De regering kan met treden in een verhoging aan de voet van het tarief voor gehuw den zonder kinderen en voor on- gehuwden, zoals de heer Gortzak had gevraagd. Verlaging der collegegelden van f 325 tot 200 betekent voor alle universiteiten 5% millioen, voor het rijk wordt het ongeveer ƒ2 millioen. Vervolgens komt spr. tot het middenstandsprobleem in het al gemeen en dat van de kleine on der nemers in het bijzonder. De fiscale verlichtingen zijn waarlijk niet gering. Een belang rijke verbetering is bovendien te wachten, als 't nieuwe ontwerp omzetbelasting tot wet is ver heven. De fiscale positie van de middenstand heeft in redelijkheid verbetering ondergaan. Een ver dere maatregel is niet beschik baar en de regering meent dat niet verder kan worden gegaan. De staatssecretaris deelt ten slotte mede, dat de regering be reid is tot een tweetal tegemoet komingen ten behoeve van kleine bedrijven. Bij overdracht of li quidatie (wegens overlijden) van een bedrijf aan het licht komende reserves zullen tot 5000 worden vrijgesteld van de liquidatie winstbelasting. De tweede tege moetkoming houdt in, dat als men meer dan 3000 investeert, het hele bedrag der investering mag worden afgeschreven. De staatssecretaris heeft later medegedeeld, wat de kosten zul len zijn van deze tegemoetkomin gen. De verruiming van investe ringsaftrek voor kleine bedrijven zal naar raming 6 millioen vor deren; de vrijstelling van 5000 van winst gerealiseerd bij over lijden of overdracht vraagt naar schatting ƒ5 millioen. De verhoging van het belas tingvrije minimum en de aftrek van de commissarissenbelasting vorderen resp. ƒ2 en 10 mil lioen. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting, de heer Witte, meent dat het voor het huurbeleid der regering verheu gend zou zijn, als er overeenstem ming bestond over het gelijktrek ken van de huren van oude en nieuwe panden. Bij de compensatie voor de huurverhoging speelt ook het probleem van de vergeten groe pen een rol. Aan een deel dezer groepen wordt in zekere zin recht gedaan, n.l. degenen, die voor hun oude dag zorgden door de bouw van een eigen huis, zo als dat op het platteland vaak geschiedde. De minister spreekt de hoop uit dat men er in zal slagen het probleem van de huurbelasting bij verdere bevrijding der huren tot een oplossing te brengen, omdat anders een bijzaak ver hindert dat een hoofdzaak, een goede huur- en woningpolitiek om hals wordt gebracht. Spr. is van mening, dat bij het huidige bouwtempo in 19601961 de woningmarkt verzadigd zal zijn. Dan zullen de huren kun nen worden losgelaten. Tussen nu en 1960 moet nog éénmaal een huurverhoging verwacht worden. Wanneer thans een grotere huurverhoging zou zijn toege staan, ware het probleem van de huurbelasting niet te ontgaan. Voor woningwetwoningen wordt een onderhoudsnorm van 15 pet van de huurprijs als rede lijk aangenomen. Bij oudere hui zen zal deze norm iets hoger lig gen. Spr. meent dat 12 pet niet aan de hoge kant kan worden genoemd. In de huurverhoging ligt een redelijke waarborg voor het on derhoud der woningen. De be voegdheid van de rechter om dwang op te leggen zal z.i. met redelijk inzicht worden gehan teerd. Spr. acht de toegestane tege moetkomingen de juiste. Hij brengt in herinnering dat de re gering voornemens is ouden van dagen wier inkomsten lager zijn dan de uitkeringen ingevolge de noodwet-Drees een huurbijdrage van 2 te verlenen. De minister van economische zaken, de heer Zijlstra, gaat na der in op het „indexprobleem". Een indexcijfer voor de kosten van levensonderhoud is in we zen eenvoudig een vergelijking van het levensmiddelenpakket van 1949 en dat van 1953. Men werkte ook met een interimcijfer voor het pakket van 1951, toen er een consumptiebeperking gold. Men kwam uiteindelijk tot een cijfer van 121. Maar de commis sie van drie kwam tot de conclu sie dat een verbetering moest worden aangebracht. Spr. ontkent, dat de schijn is gewekt, dat de werknemers on gelijk hadden en overvraagd hadden. Er is geen sprake van dat het C.B.S. een ander indexcijfer ter tafel heeft gebracht. Het zwaar tepunt heeft gelegen bij de com missie van drie die een correc tie nodig oordeelde. Spr. deelt mede, dat de uit voer naar volume naar de Ver enigde Staten gedurende het eerste halfjaar met meer dan 30 pet. is toegenomen. De cijfers van het derde kwartaal voor de export doen gunstige cijfers zien. Aan de Oost-West-handel wor den geen belemmeringen in de weg gelegd. Aan de export hoopt spr. aandacht te besteden bij de behandeling van zijn begroting. Principieel behoort men de in dustrialisatie te bevorderen door het stimuleren van particuliere investeringen, maar er kan ook een situatie ontstaan dat een realistische aanpak nodig is voor de overheid. De minister van sociale zaken, de heer Suurhoff deelt mede dat kwestie van wijziging der loon politiek bij de regering en net u ULSTER fantastisch moo Onberispelijke cou; solide maakwerk. Thans in prijzen fk i vanaf Een mooie JONGENS LODEN JAS Vooral ook regenweer een ni te versmaden jas. t In 'n uitstekende g kwaliteit, nu raconr Ze zijn „de koning te rijk" in een vlot JEKKERTJE. Warm en kwiek, altijd keurig. Als speciale aanbieding vanaf 21,95 'IS. ScEfftCf In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. 70) Nadruk verboden. „Waar loopt Freddie daar mee?" vroeg moeder Fong. „Dat is Sing Toy," fluisterde Flora. Moeder Fong had het gevoel, dat een rode duivel de grond on der haar voeten had geopend, door haar lichaam was gegaan en er door haar hoofd weer was uitgeschoten, een wolk van vuur achter zich aanslepend. „Sla mij met blindheid! Wat doet God aan mij? Wat heb ik gedaan?" riep zij uit. Het hele feit was zo ongelooflijk, dat moe der Fong er kapot van was, hoe wel zij als krachtige vrouw van vijftig al heel wat vreemde din gen in dit leven had gezien. Nadat Freddie Sing Toy naar haar plaats had gebracht ging hij naar het stadhuis om de bur gemeester af te wachten. De blazers begonnen te spelen. Vóór de muziek en aan het hoofd van de hele optocht liep niemand anders dan Sing Toy. Zij sloegen de hoek om en gingen Mott Street in. De vrouwengroep stond te wachten om zich achter het muziekkorps en aan het hoofd van de andere groepen te scha ren. Deze stonden op verschillen de straathoeken te wachten. Sing Toy zwaaide sierlijk met haar staf en nam hoge stappen waarbij haar blanke dijen onder het gespannen broekje zichtbaar waren en haar kuiten boven haar witte kaplaarzen uitstaken precies volgens het model van een Amerikaanse „majorette". Een gejuich ging op uit de men senmenigte, die zich op de trot toirs verdrong en uit de ramen hing. Sing Toy keek triomfante lijk rond en lachte tegen de om standers. Moeder Fong bedekte haar gezicht met haar handen alsof zij wel kon sterven van schaamte. Toen het muziekkorps voorbij kwam, moesten de vrouwen er achter gaan lopen. De aanblik van Sing Toy maakte moeder Fong zo van streek, dat Flora haar in de rij moest trekken. „Wat doet de hemel mij aan?" mompelde zij. Naast haar liepen Flora, Elsie, mevrouw Yang en haar dochters. Moeder Fong keek om zich heen. De Chinese vlag •georganiseerd bedrijfsleven vol op in overweging is. Verder merkt hij op, dat toen men de vrije loonvorming kende, er ook onderhandeld werd en dat vroe ger ook gebruik werd gemaakt van becijferingen. Spr. geeft daarna een uiteen zetting van de gang van zaken bij de loononderhandelingen. Er was behoefte aan een verfijning der cijfers die aanleiding heeft gegeven tot de strubbelingen over het index-cijfer. „De drie wijzen" waren alleen aangezocht om hun oordeel te geven over de in het geding zijn de cijfers. Een lid van de ambte lijke loon- en prijscommissie ont dekte, dat de cijfers verkeerd waren toegepast en ,,de wijze mannen" bleken het er mee eens te zijn. Gelukkig was het dat het betrokken lid op dat moment tot zijn resultaat was gekomen. Op een ander tijdstip zouden er on aangename situaties zijn ont staan. Op grond van de nieuwe becijferingen kwam men tot een loonsverhoging van 4.8 pet. De minister acht de teleurstelling voor de vakcentralen begrijpe lijk, maar hij laakt de uitlating als zou er een slag onder de gor del zijn toegebracht. Het was een doodeerlijke zaak en men zou z.i. beter van een ongelukkige Samenloop van omstandigheden kunnen spreken. Men heeft gezegd dat voorstel len van de raad van vakcentralen loyaal gehonoreerd hadden moe ten worden. De raad heeft niet anders gevraagd dan opheffing der consumptiebeperking en compensatie van de huurverho ging. Wanneer daartoe 5 pet. verhoging nodig was kon men bezwaarlijk tot 6 pet. gaan. Gevraagd is waarom zo'n haast moest worden gemaakt. De mi nister merkt op, dat als de ene groep nader over de cijfers ging overleggen, de andere dat ook zou willen doen. Daarmede zou den weken gemoeid zijn geweest. De regering beschikte over de rapporten van de „wijze man nen" en van de centralen der werkgevers en werknemers. Op grond daarvan meende zij ver antwoord te kunnen beslissen. De minister dringt er op aan dat de werkgevers tot loonsver hoging zullen overgaan. Minister Suurhoff deelt nog mede dat de uitkeringen ingevol ge de noodvoorziening ouden van dagen zullen worden verhoogd voor de le en 2e gemeenteklasse met ƒ84 en ƒ60 per jaar, resp. voor gehuwden en ongehuwden. Voor de 3e, 4e en 5e gemeente klasse worden deze bedragen resp. 90 en 66. De regering 2al het advies van de Stichting van de Arbeid om de loongrenzen op 6000 te bren gen niet volgen. De kinderbijslagwet zal wor den aangepast in deze zin, dat de kinderbijslagen aldus worden verhoogd: le kind 48 ct. per dag, 2e en 3e kindi 54 ct. per dag; 4e en 5e kind 75 ct. en 6e en Volgen de 85 ct. per dag. De inkomensgrens in de kin derbijslagwet voor kleine zelf standigen wordt met 200 ver hoogd. Te 15.40 uur wordt de verga dering geslotén. Op de Woensdag gehouden vergadering heeft de neutrale terugzendingscommissie nog geen overeenstemming kunnen bereiken over de vraag, of al dan niet geweld moet worden gebruikt om weigerachtige ge vangenen te dwingen uiteenzet tingen door communistische af gevaardigden bij te wonen. Na de bijeenkomst verklaarde generaal Thimaja, de Indische voorzitter van de commissie, dat 3 of 4 krijgsgevangenen in de kampen door medegevangenen om het leven waren gebracht. Hij voegde hieraan toe, dat nog geen disciplinaire maatregelen konden worden genomen, omdat de commissie nog niet van deze incidenten! op de hoogte was gebracht. van rood en blauw met een witte ster wapperde uit alle winkels en huizen. Overal hingen de toe schouwers uit de ramen en ston den de balkons stampvol. De op tocht stond vaker stil dan zij zich bewoog, zodat er ruim schoots gelegenheid was om te praten en rond te kijken. Me vrouw Yang kwam naast Elsie lopen en babbelde onophoudelijk. De muziek speelde en zij liepen weer verder. Als de blazers op hielden, werd het fluit- en trom melorkest van de padvinders achteraan hoorbaar. Niets was zo geschikt om de mensen tot Bij het stroomgat van Ouwer- kca-k op Schouwen-Duiveland woedt de strijd tegen het water met onverminderde hevigheid voort. Ook bij donker wordt door gewerkt. Dan stelt de natrium- verlichting de arbeiders in staat er gedurende deze laatste en be slissende weken nog een extra schepje op te gooien. Nadat we ken achtereen vrijwel uitsluitend onder water aan de bezinking werd gewerkt, is thans ook hier weer het meer spectaculaire werk aan de beurt gekomen. Zo wordt thans gewerkt aan een uitstulping aan de oostelijke oever van het stroomgat. Deze uitstulping is te vergelijken met een soort landhoofd waarop straks één van de phoenix-cais- sons door middel van een z.g. guillotine zal aansluiten. Om het landhoofd zo snel mo gelijk klaar te krijgen wordt dit niet alleen uit klei opgebouwd, maar heeft men tevens gebruik gemaakt van een aantal een heidscaissons. Wanneer de weersomstandig heden geen spaak in het wiel steken is binnenkort de plaatsing van de eerste phoenix aan de westelijke zijde van 't stroomgat te verwachten. Deze zal haaks op de oude dijk worden geplaatst en een landhoofd vermen dat dient als aansluiting voor de an dere reuzencaissons waarmee de Vierbannenpolder zal worden afgedamd. diep-gevoelvol stuk, dat in mees terlijke vorm het motto uit werkt, hetwelk Morgan voor dit spel koos; „Handelen als men sen die de vijand voor hun poorten hebben staan, maar te gelijkertijd als mensen die wec ken voor de eeuwigheid" Jaarverg. Z.-Vl. Vogelvrienden. Ten huize van de heer H. J. C. Porth-de Lozanne en onder presi dium van de heer Jac. Wieland hield bovengenoemde vereniging haar jaarvergadering. De aftredende penningmeester, de heer J. van der Hagen, werd herkozen. In een bestuursvaca- ture werd voorzien door de ver kiezing van de heer M. Markusse Mz. Voor de in December a.s. te houden tentoonstelling van kleurkanaries zal een verloting Woningbouw. Arbeiders van de firma Van der Poel uit Terneuzen zijn be gonnen met het uitzetten van een zestal middenstandswoningen aan de Spoorstraat. Aan de Loui- sastraat worden 8 arbeiderswo ningen gebouwd. Bouwplannen voor nog meerdere woningen zijn in een stadium, waarvan nog niets definitiefs kan worden mee gedeeld. De verwachting bestaat dat begin volgend jaar meerdere woningen zullen worden gebouwd in de nu bouwrijp gemaakte Louisapolder. De nieuwe bijzondere school hoopt men bij de aanvang van het nieuwe jaar te kunnen ope nen. Het hervormde jeugdgebouw is onder de pannen. Diefstal. Terwijl de heer J. de Bakker zijn avonddienst als telefonist verrichtte, werd zijn fiets, die hij gewoontegetrouw tegen een bui- worden georganiseerd. Uit de tenmuur van het postkantoor had jaarverslagen bleek, dat de ver- geplaatst, ontvreemd, van de da- eniging reeds 52 leden telt. I ^er ontbreekt tot nu elk spoor. Aan de aanwezigen werden politie heeft een onderzoek ïn- formulieren uitgereikt voor deel- gesteld. name aan de tentoonstelling vai^ de Ned. federatie, welke op 12 en 13 December te Goes zal plaats hebben. Geslaagde cursus. Benoemd. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer G. de Rijk, thans onderwij zer aan de R.K. school te Alphen aan de Rijn is benoemd tot hoofd van de op te richten R.K. land bouwschool te Beesd (Gld.). Geslaagd. h" Wagening» geh.u- ris Stella" werd voor de eerste maal een cursus gegeven voor den examen ter verkrijging van Lichte aanrijding. Gisternamiddag omstreeks vijf uur kwam een personenauto, be stuurd door mevr. E. J. D., wo nende te Zaamslag, vanaf de Schoolweg in de richting van de Axelsebrug gereden, met de be doeling tussen de twee vlucht heuvels door weer terug naar de Schoolweg te rijden. Op het mo ment dat zij deze manoeuvre uit voerde kwam vanaf de Axelse brug een postauto gereden, waar van de bestuurder, J. M. K. uit Roosendaal eveneens de bedoe ling had de Schoolweg in te rij den. Vermoedelijk heeft mevr. D. de postauto te laat bemerkt, met het gevolg dat haar auto in botsing kwam met de P. T. T auto. De personenauto werd aan de rêchterVoorzijde licht bescha digd. „Via Lissabon" (The riverline). Onder auspiciën van de Z.V.U. wordt Dinsdag 3 November in het Concertgebouw een toneel spel voor het voetlicht gebracht, dat terecht „een der beste to neelvertoningen van deze tijd" is genoemd. „Via Lissabon" (The riverline) wordt opgevoerd door de toneel groep „Nederlandse Comedie", welk gezelschap onder directie, van Johan de Meester, Guus Oster en Han Bentz v. d. Berg een aantal artisten van naam heeft verenigd, waarvan wij slechts noemen Ank van der Moer; Mien Duijmaer van Twist; Philippe la Chapelle; Ellen Vo gel en Fons Rademakers. Charles Morgan, de bekende Engelse auteur, heeft de ideeën, welke hem de stof leverden voor „The riverline", opgedaan tij dens een bezoek aan Frankrijk in 1944, onmiddellijk na de -be vrijding. Het trof hem bijzonder, dat in de gesprekken, die hij voerde met mensen uit de „on dergrondse" beweging, altijd en overal de angst naar boven kwam voor „le faux Anglais", de pseudo-Engelsman maar in fei te een geheime Duitse agent, die zich na een opleiding als Engels piloot zou binnendringen in de organisatie van de „vlucht- waarlangs neergeschoten maai een cuisus ™-het vakdiploma tractoren slaag- meisjes als inleiding tot het Qnze dorpsgenoot de ^eer L. leven. Aan deze cursus namen 32 meisjes uit verschillende W. Zw.- Vlaamse parochies deel. Daar de meisjes zelf corvee-, diensten moesten verrichten en zich tijdens het doceren vrij in het gesprek konden mengen, was er direct een gezellige sfeer ge-' Wmterlezing in de Herv. Kerk. Op initiatief van de Hervormde maneienvereniging „In dienst der kerk" werd Maandagavond een schapen. «nterlozing gehouden, waarbij I™„TIA?gMis™rd!1lebelK »ls J- werd met een diner. weg vliegers werden teruggebracht via Lissabon Op talloos vele schouwburgbe zoekers alom in den lande heeft dit toneelstuk een onvergetelijke indruk gemaakt. Het is een Voor de geestelijke leiding had den de meisjes gezorgd dat er een rokertje was, terwijl mej. Wouters een doos bonbons in ontvangst mocht nemen. Het is de bedoeling, dat een dergelijke cursus eens of twee maal per jaar zal worden gehou den. Fancy-fair. In het parochiehuis werd een fancy-fair gehouden ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Waren het 's middags vooral de kinderen, die een kansje kwamen wagen aan het draaibord of n de grabbelton, in de loop van de avond vulde de zaal zich met ouderen, die zich om de verschil lende attracties verdrongen. Jan Schuren uit Stoppeldijk nam de taart mee naar huis. Mej. L. van Damme raadde de naam van de pop en W. de Waal het gewicht van de bonen. De opbrengst be droeg ruim 900 gulden. Uitvoering K.R.O.-tlieater Het K.R.O.-theater „Tijd voor jolijt" gaf Dinsdagavond in het stampvolle R.K. jeugdhuis „Sanc- ta Maria" een uitvoering met een prachtige drie-uur durende re vue, die de bezoekers een genot volle avond bezorgde. Bijzonder viel te loven de decla matie van Berry Kievits, welke de strijd van Nederland tegen het water weergaf. Verder viel ten zeerste in de smaak „De vrolijke keuken" en de sketch „De siga renmakers". Ds Van Bork voor de radio. Ds J. B. van Börk te Retran- chement verzorgt aanstaande Vrijdag de morgenwijding van de V.P.R.O. te 10.05 uur. oorlogsenthousiasme op te zwe pen als tromgeroffel en een goed fanfarekorps. Moeder Fong was diep bewo gen. Hoe weinig had zij kunnen vermoeden toen zij vijf geleden aankwam, dat zij met haar Ame rikaanse schoondochter hier in de Chinezenwijk achter een fanfare korps aan zou lopen. Zij hield Elsie in het oog; dat werd mis schien ook een schoondochter Elsie droeg een blauwachtig groene Chinese japon met korte Yperen uit Wemeldinge. Na de gebruikelijke opening heette ds. Jansma de spreker welkom, die als onderwerp had: „Zekerheid des geloofs". Ds. Van Yprren wees er in zijn belangwekkende toespraak op, dat het vooral gaat om de ver houding tot God en of wij Pau- lus kunnen nazeggen: Ik ben verzekerd. Deze week der reformatie stelt ook de zekerheid des geloofs aan de orde. „Wie gelooft in Jezus Christus, zal zalig worden. Die bidt, die ontvangt. Die zoekt, die vindt en die klopt, zal worden opengedaan..." Ds. Jansma richtte een woord van dank tot de spreker. Na het zingen van „Eén naam is onze hope" werd de bijeen komst met dankgebed gesloten. Jaarvergadering muziekver. „Veronica". De koninklijke muziekvereni ging „Veronica" alhier, hield op Maandag j.l. haar jaarvergade ring. De rekening en verant woording van de penningmees ter, die door enkele donateurs was gecontroleerd, werd in orde bevonden. Er was een nadelig slot van ruim 277. De heer J. H. de la Vienne werd bij accla matie herkozen als 'secretaris der vereniging, terwijl in de va cature van wijlen P. Hubregtse als bestuurslid werd gekozen de heer A. M. le Grand. Eervol ontslag. In verband met zijn benoe ming te Vlissingen hebben bur gemeester en Wethouders per 1 November a.s. eervol ontslag verleend aan de heer W. Lems, als tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school alhier. Ter voorziening in deze vaca ture hebben B. W. tot onder wijzer in tijdelijke dienst be noemd de heer H. J. L. Meulwijk te Vlissingen. heen en weer zwaaien De band was maar drie rijen dik en van tijd tot tijd kreeg zij een glimp van de hoogstappende dijen van de „majorette". Haar gelukkige stemming werd weer verstoord. Wat moest Fred die nu beginnen als hij met zo'n meisje trouwde? Hij was het huis uitgegaan toen hij veertien was. Was het niet vréémd, dat zonen van één moeder zo verschillend konden zijn; dat zij het levens licht kon schenken aan iemand als Freddie? Dat meisje zou hem stellig en zeker in het ongeluk storten. Alle vrouwen droegen een vlag in de hand. Flora zag haar vader en moeder op het trottoir. Zij herkenden haar; Flora hief haar vlag in de hoogte, en zij glim lachten blij terug. Moeder Fong herkende een paar mannen. Waar was haar eigen man? Hij zou wel achter haar in een van de Fong-groepen lopen. Twee mannen op stelten en een aantal padvinders stonden op de hoek van Peil Street te wach ten om hun plaatsen in te nemen. .Denk je, dat met mijn Tom vroeg mouwen. Dat was mevrouw Fong een beetje al te modern, zij' en Eva alles in orde is"' vond het niet goed, dat Eva een. zij aan Elsie, jurk met zulke korte mouwen! „O, natuurlijk. Zij kunnen el droeg. Maar zij wist wel, dat het in Shanghai mode was. Elsie was een keurig, fatsoenlijk meisje en zij zag er uit als een plaatje. Zou Tom zo gelukkig zijn met haar te trouwen? Voor zich uit zag zij, als het muziekkorps in bewe ging was, Sing Toy's wit met zwarte staf boven de hoofden kaar niet kwijtraken bij de vlag." „Hoe lang gaat dit duren?" „Eigenlijk maar acht of tien .straten. Maar het zal een hele tijd nemen. Wij moeten telkens stilstaan zodat de mensen naar de vertoningen kunnen kijken en geld in de vlag gooien." (Wordt vervolgd.) Dinsdagmiddag heeft de hoofdingenieur der Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maat schappij, Ir A. P. Lindenbergh, die zoals wij reeds meldden het bedrijf gaat verlaten in ver band met zijn benoeming tot technisch-directeur van het Prov. Electriciteitsbedrij f van Noord-lHolland, afscheid geno men van het personeel in Z. Vlaanderen, waar hij zovele ja ren als bedrijfsingenieur heeft gewerkt. In het 50 kV-station nabij de electrische centrale te Westdor- pe werd de scheidende nog maals, mede namens het be stuur der vennootschap op zeer hartelijke woorden toegesproken door de directeur, Ir T. Michiel- sen, die de .grote verdiensten van de heer Lindenbergh voor de electriciteisv'oorziening van Zeeuws-Vlaanderen in het licht stelde en hem nogmaals harte lijk dankte voor de vele belang rijke diensten aan het bedrijf bewezen. De opvolger van de heer Lin denbergh, Ir R. Froyen, sprak eveneens zeer vriendelijke woor den en uitte zijn dank voor de zeer prettige wijze, waarop hij als bedrijf singenieur voor Z. Vlaanderen met hem mocht sa menwerken. De hoofdopzichter der centra les, de heer A. F Linse, dankte namens de werktuigkundige af deling voor de uitstekende wijze waarop de heer Lindenbergh met deze afdeling heeft gewerkt, waardoor veel goeds tot stand kon worden gebracht. De technisch-ambtenaar, de heer S. I. Brevet, sprak namens het electrotechnisch personeel woorden van afscheid en dankte namens allen voor de leiding, die zij van de heer Lindenbergh mochten ontvangen. Namens 't Zeeuws-Vlaamse personeel bood spreker een blijvend aandenken aan, terwijl mevr. Lindenbergh bloemen mocht ontvangen. De technisch-ambtenaar, de heer Versluijs, vertolkte de dank van de afdeling Bouwkunde voor de wijze waarop ook deze afde ling met de heer Lindenbergh mocht samenweruen. Uit de gesproken woorden bleek duidelijk, dat de heer Lindenbergh zich een warm plaatsje had veroverd in de har ten der Zeeuws-,Vlaamse P.Z. E.M.-mensen en dat men hem slechts node liet gaan. Ook mevr. Lindenbergh, die haar echtgenoot vergezelde, werd telkens in de hartelijke afscheidswoorden betrokken. Zichtbaar onder de indruk dankte de heer Lindenbergh al le aanwezige P.Z.E.M.-ers voor de tot hem gesproken woorden en de hem aangeboden geschen ken en wenste op zijn beurt al len met hunne gezinnen het al lerbeste toe.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2