Debat in de Bondsdag over het regeringsprogram I BICAUPAV Indonesië Het plan-Churchill Ramp van water dreigt in Noord-ltalië Het ongeluk op de Wiedbachbrug Brits-Guyana Schoenmaker ernstig gewond door overval S AARKWESTIE MOET GEREGELD WORDEN Spionnageproces in Zwitserland De conferentie te Panmoendjon Persconferentie van Eisenhower De strijd in Indo-China Voor het Rampenfonds Zaisser en Herrnstadt gearresteerd? R.A.F. demonstreerde nieuwe bom BBmB ZON-en MAANSTANDEN. WIERSVERWACHTING. HOOGWATER. DONDERDAG 29 OCTOBER 1953. 8e Jaargang No. 2984. op onder op onder Oct. 28 7.27 17.20 22.17 13.57 29 7.29 17.18 23.32 14.21 30 7.31 17.16 14.39 31 7.33 17.14 0.44 14.53 «Yankering bij Av onnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent:, iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur In de Westduitse bondsdag is Woensdag het tweedaagse debat over Adenauers regeringspro- gram begonnen met een nieuwe oproep tot intensieve Europese Samenwerking. Dr. Heinrich von Brentano, die als woordvoerder der christelijke fractie het debat opende sprak de verwachting uit dat de ministersconferentie in Den Haag „duidelijke beslissin gen in de richting van de voor gestelde Europese politieke ge meenschap" zal brengen. Brentano is voorzitter van de Straatburgse werkgroep die bet ontwerp voor het ter discussie staande politieke statuut heeft uitgewerkt. Nogmaals keerde Brentano zich tegen buitenlandse vrees voor een Duits streven naar he gemonie. „Het is de zin van de Europese gemeenschap de kracht van de ene partner aan de andere dienstbaar te maken. Duitsland wil geen macht, maar politieke, economische en sociale zekerheid", aldus Brentano. Slechts een echte gemeenschap zou volgens hem de vrees en het latente wantrouwen kunnen overwinnen. Tegenover degenen die Duitsland in een isolement wilden dringen, verklaarde Bren tano: „Slechts de kracht van de geïsoleerde zou wellicht gevaar lijk kunnen zijn". Brentano stelde de wens naar nationale eenheid voorop. Hij voegde daaraan toe, dat parle ment noch regering ooit bereid zouden zijn de Oder-Neisse grens te aanvaarden ook al waren zij tegen een gewelddadige oplos sing van dit probleem gekant. Uitvoerig ging Brentano in op de Saarkwestie. Hij verklaarde dat er, zolang de Saarkwestie met geregeld is, geen verenigd Euro pa zal kunnen bestaan. Hij eiste, dat van Duitse zijde het stand punt zou worden gehandhaafd, dat eén definitieve regeling van de kwestie pas in een vredesver drag zou worden neergelegd. Dit sluit echter niet uit dat nu reeds onderhandelingen worden geopend om een oplossing te vinden die wellicht eens haar be vestiging zal kunnen vinden in een vredesverdrag", aldus Bren tano Duitsland is bereid de eco nomische belangen van Frank rijk in de Saar te erkennen, maar hij meende dat deze kwestie aan betekenis zou verliezen naarmate de economische samenwerking in Europa vorderingen maakt. Nadat Brentano de sociaal democratische oppositie tot sa menwerking had uitgenodigd, verklaarde hij dat zijn partij die de absolute meerderheid in de bondsdag heeft, zo snel mogelijk een nieuw kiesrecht zal invoeren om het Engelse kiessysteem over te nemen. Na de christelijke fractieleider voerde de socialistische partij voorzitter Ollenhauer het woord. SOCIALISTEN TEGEN EURO PESE VERDRAGEN. Hij bleef het afwijzende stand punt der socialisten tegenover de huidige Europese verdragen handhaven. Men moest volgens Ollenhauer inzien, dat de Sowjet- Unie een militaire aansluiting van Duitsland bij Europa in de zin van het E.V.G.-verdrag nooit zal accepteren. Hij waarschuwde de kanselier er dan ook voor nog langer de E.V.G. aan te prijzen als een veiligheidsgarantie, ook voor de Russen. Men moest een andere weg zoe ken om Duitslands positie als een deel van het Westen te be houden en tegelijk aan de Russi sche behoefte aan veiligheid tege moet te komen. Ollenhauer zeide: „Het is duidelijk, dat deze weg niet meer via een Europese op lossing kan worden gevonden. Ik denk daarom aan het lidmaat schap van een vrij en verenigd Duitsland van de Verenigde Na ties. Dat zou ieder lid van de V.N. garanties bieden tegen een moge lijke Duitse agressie. De kwestie van de militaire status van Duitsland zou dan in het licht van deze nieuwe situatie moeten wor den onderzocht". Wat de Europese samenwer king betreft, zullen de Duitse socialisten blijven ijveren voor deelneming van een zo groot mo gelijk aantal landen. Hij verlang de van de regering, dat deze haar aandacht meer op de O.E.E.C. zou concentreren dan op de af zonderlijke integratieplannen. De bedenkingen der socialisten tegen de gemeenschap Voor kolen en staal waren volgens Ollenhauer niet weggenomen. Hij vroeg de regering haar invloed op het Lu xemburgse gezagsorgaan uit te oefenen, opdat de betrekkingen van de gemeenschap met landen, die er geen deel van uitmaken, zo breed mogelijk zullen worden uitgebreid. Ook Ollenhauer ging uitvoerig op de Saarkwestie in en hij noem de „Europeanisering" een voor Duitsland onaannemelijke oplos sing. De regeling kon slechts ge vonden worden in een overeen komst tussen Frankrijk en Duits land, waardoor Frankrijks econo mische belangen zouden worden verzekerd. Ollenhauer sloot zich tenvolle aan bij het door dr Adenauer uit gesproken verlangen de conven ties van Bonn, die de souvereini- teit der bondsrepubliek inleiden reeds vóór de vastgestelde tijd van kracht te verklaren, indien de ratificatie van het E.V.G.-ver drag nog lang zou uitblijven. Ollenhauer wijdde het grootste deel van zijn urenlange rede aan de binnenlandse politiek. Hij ver klaarde niet het optimisme te delen, dat gelooft, dat na de jongste verkiezing de gevaren voor een vreedzame en onge stoorde ontwikkeling der demo cratie in Duitsland voor alle tij den zijn overwonnen. „Wij zijn nog geenszins veilig voor crisisverschijnselen in bin nen- en buitenland en eerst dan zal blijken of extreme invloeden van links of rechts hun kansen hebben verloren", aldus de socia listische leider. Ollenhauer keer de zich voorts tegen wat hij zag als pogingen van dr. Adenauer om in de Duitse landen, in het bijonder in de steden Berlijn en Hamburg, het regiem met dat van Bonn gelijk te schakelen. Hij critiseerde ook de uitbreiding van het kabinet waarin „zes mi nisters te veel en één te weinig" zaten. Die ene was de minister van buitenlandse zaken. Voorts protesteerde Ollenhauer ertegen, dat bij de regeringsvor ming „confessionele overtuigin gen tot onderwerp van openlijke politieke machtsstrijd gemaakt zijn". Scherpe critiek had Ollenhauer ook op de verkeers- en landbouw politiek der regering. De ver- keerspolitiek was volgens hem de zwakste schakel in het econo mische beleid geweest. De land bouwpolitiek had „op strafbare wijze" alles nagelaten wat de Duitse landbouwstructuur zou kunnen versterken en in staat zou stellen deel te nemen aan een gezonde internationale sa menwerking. Maandag a.s. begint te Luzern een spionnageproces tegen de Duitser Rudolf Roessler, woon achtig in Zwitserland, en de Zwitser Xavier Schnieper, die er in worden beschuldigd voor Tsjecho-Slowakije en ten nadele van de Westerse mogendheden te hebben gespionneerd. Ook zouden zij stelselmatig ge gevens over de Zwitserse lands verdediging aan hun opdracht gevers hebben doorgegeven. Bei den werden 9 Maart j.l. gearres teerd. Het proces, dat wordt gevoerd voor het Zwitserse opperste fede rale gerechtshof, zal twee a drie dagen duren. BENDELEDEN MELDEN ZICH AAN. Volgens een Dinsdag uitgege ven legercommuniqué geven zich de laatste tijd hoe langer hoe meer bendeleden in West-Java over. In de week van 19 tot 26 October kwamen in West-Java geen belangrijke ordeverstorin gen voor. Na achtervolgingsacties welke door het leger in het gebied van het Tjiandjoerse werden gehou den, hebben zich in dit gebied de vorige week 200 bendeleden over gegeven. In het Madjalengkase Luidens een bericht in de New York Times van Woensdag, hebben de Ver. Staten Engeland op de recente bijeenkomst van de drie Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken te Londen beloofd, dat zij hun houding ten aanzien van 'n bijeenkomst van de Westelijke Grote Drie met premier Malenkof zouden herzien na ratificatie van het verdrag voor een Europese ver- dedigingsgemeenschan. Premier Churchill zou om een conferentie voor een besluit over de E.V.G. hebben gevraagd, doch de Ver. Staten meenden, dat dit vermindering van de Westelijke inspanningen tenge volge zou kunnen hebben. Churchill zou menen, dat door een conferentie de Weste- Er dreigt een watersnood in Nocrd-Italië. In het gehele ge bied tussen Milaan en de Zuid- Slavische grens is de toestand ernstig. Hier en daar staat het water in de rivier de Po reeds aan de kruinen van de dijken en het waterpeil steigt met circa anderhalve centimeter per uur. Vele i.-ivieren in Noord-ltalië zijn reeds buiten haar oevers getre den. In 1951 kwamen door overstro mingen van de Po 273 personen om het leven. De nu dreigende overstromingen volgen op over stromingen in Calabrië, in Zuid- Italië, waar verleden week hon derd personen om het leven kwa men en de toestand nog steeds ernstig is. De gevaarlijkste punten in het Noorden zijn: Vicena. Hier zijn dijken langs de rivier de Leogra doorgebroken. Bruggen en elec- triciteitsleidingen zijn vernield, waardoor veel dorpen zijn afge sneden. Trento: de voornaamste wegen zijn door aardverschuivin gen versperd. Vier bruggen kunnen niet worden gebruikt. Verona: ongeveer duizend hec taren bouwland staan' onder wa ter. De weg naar Nogara is over een afstand van 300 meter over stroomd. De Duitse politie wenst nog Evenmin over de aanwijzingen, geen nadere mededelingen te die bij het onderzoek van de doen over de resultaten van het vrachtauto zijn verkregen Het onderzoek naar de oorzaak van schijnt niet juist te zijn, dat de het ernstige ongeluk, dat Za- remmen van de vrachtwagen terdag bij de Wiedbachtalbrug in de autobaan tussen Keulen en Frankfort is gebeurd. De chauffeur van de Nederlandse vrachtauto, die op de helling naar de brug de macht over zijn voertuig verloor en de voor hem rijdende autocolonne in elkaar drukte, bevindt zich nog steeds in hechtenis. Naar de politie verklaarde, is inmiddels echter bewezen, dat alle beschuldigingen, die door een 25-jarig Duits meisje tegen de chauffeur zijn geuit, volkomen uit de lucht zijn gegrepen. Het meisje had verklaard, dat zij naast de chauffeur in de vrachtwagen had gezeten en met deze een fles jenever zou heb ben gedronken. Nadat de politie tot de overtuiging gekomen was, o.m. door andere getuigenver klaringen, dat het meisje onmo gelijk in de Nederlandse auto gezeten kon hebben, gaf het meisje een 4-tal andere verkla ringen voor haar aanwezigheid op de plaats van het ongeluk. Tenslotte kreeg zij een zenuw instorting. Zij is door de politie overgeleverd aan het openbaar ministerie te Koblenz. Over het resultaat van de bloedproef die op de Neder landse chauffeur is toegepast om te onderzoeken of hij sterke drank genoten had, wenste de politie zich niet uit te laten. niet in orde waren. Zij zijn evenwel niet in staat geweest om de vaart van de zware wagen te remmen toen deze de zeer steile helling afreed. Chauffeur De Baat heeft verklaard, dat hij bij het begin der afdaling in de vijfde versnelling reed en toen de wagen een grotere snelheid kreeg, geen kans meer zag om terug te schakelen. Langs de weg zijn vele waarschuwingen voor deze gevaarlijke helling aangebracht. De Baat is Woensdag naar het huis van bewaring in Karthause bij Koblenz overgebracht. Uit de stukken van het open baar ministerie blijkt, dat Hilde- gard Motz, de vrouw die getuige nis tegen De Baat heeft afgelegd, wegens meineed zal worden ver volgd. De Baat heeft gezegd, dat hi; niet om een strafvervolging van Hildegard Motz zal verzoeken, of schoon deze vrouw hem, zoals hij zei, erg had beledigd. De in hechtenis genomen chauffeur verzocht zich telefo nisch in verbinding te mogen stel len met zijn mede-chauffeur, de 33jarige C. van Dam om laatst genoemde te verzoeken zo spoe dig mogelijk getuigenis van het gebeurde af te leggen. Het openbaar ministerie deelde mede, dat de behandeling van de zaak De Baat niet later dan over vier weken zal plaats vinden. C. van D„ de man, die naast de chauffeur heeft gezeten van de Nederlandse vrachtauto, die Za terdag op de autoweg Frankfort- Keulen een ernstig ongeluk ver oorzaakte, zal vandaag naar Bonn vertrekken. Politie-autori- ten uit Frankfort zullen hem daar in het gebouw van de Ne derlandse ambassade een getui genverhoor afnemen. De eigenaar van de auto, de heer J. D. uit Ouderkerk aan de IJssel zal hem op zijn reis verge zellen. Op de derde dag van de be sprekingen te Panmoendjon ter voorbereiding van de politieke conferentie over Korea voerde de geallieerde afgevaardigde, Dean, als eerste het woord. Hij wees er op dat 't vandaag „de datum was, waarop de politieke conferentie had moeten begin nen". De communistische afgevaar digden noemden deze verkla ring „niet juist". Zij herhaalden de eis, dat neutrale landen, in het bijzonder Aziatische, op de politieke conferentie vertegen woordigd moeten zijn. Zei zeiden dat de politieke conferentie was vertraagd door de algemene ver gadering der Ver. Naties, welke, „zich buigend voor de wil der Ver. Staten", had geweigerd de „redelijke" voorstellen van de Chinezen en Noord-Koreanen te bespreken. Udine: te Pordenone staat het stadscentrum onder water. Som mige dorpen zijn geïsoleerd. Milaan: als gevolg van de zwaarste regenstormen sinds mensenheugenis zijn veel kelders in de stad onder water gelopen. Verscheidene dorpen in de omge ving moesten door de bewoners worden ontruimd. Como: onafgebroken regenval in de afgelopen 48 uur. Het cen trum van de stad is overstroomd. Tot dusver is melding gemaakt van één dode. Een 57-jarige man kwam met zijn fiets in het water terecht en verdronk. Op twee plaatsen n.l. bij Vero na en Ronco zijn Woensdag de dijken langs de Adige bezweken, waardoor stukken van het oos telijk deel van de Po-vlakte on der water zijn komen te staan. De Piave trad in de omgeving van Venetië buiten haar oevers en zette het land blank. Door de steeds voortdurende regen in dit gebied is het water in de rivie ren verder gestegen. Ook duurde de was van de Po voort, ofschoon waterbouwkun digen de toestand niet direct ge vaarlijk achtten. In Zuid-Italië scheen Woensdag de zon, maar het gevaar van overstromingen is nog niet voor bij, doordat nog grote hoeveel heden water door de gezwollen beken van de bergen stromen. Ook bestaat nog steeds gevaar Voor nieuwe aardverschuivingen. In dorpen en steden stortten gis teren tientallen in het water staande huizen in. De Italiaanse regering heeft besloten zeventig millioen gul den uit te trekken voor hulp aan de in het zuiden overstroomde gebieden. lijken een indruk zouden kun nen krijgen van de persoonlijk heid der nieuwe Sow jet-leiders, aldus dit bericht. Van officieuse zijde wordt vernomen dat sir Winston Chur chill er in zou hebben toege stemd gedurende verscheidene maanden geen enkele stap te doen om te komen tot bespre kingen tussen de hoogste lei ders der „Grote Vier". Deze be slissing zou zijn genomen tij dens de besprekingen, die de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles, twee weken geleden te Londen met de Britse premier heeft gevoerd. Churchill zou hebben toege zegd niet op zijn denkbeeld terug te zullen komen, zolang de Scw- jet-Unie nog niet definitief het Westerse voorstel voor een bij eenkomst der ministers van Bui tenlandse Zaken van de „Grote Vier" zou hebben verworpen. Voorts zou de Franse nationa le vergadering eerst volledig in de gelegenheid moeten zijn ge steld het E.V.G.-verdrag te be krachtigen. meldden zich de laatste dagen 55 bendeleden. OOK IN ZUID CELEBES AANMELDINGEN. In antwoord op de oproep zich vóór 1 November bij legerposten te melden hebben verschillende koeriers van gewapende groepen in Zuid-Celebes zich bij legeraf delingen gemeld om de bereid heid van hun groepen over te brengen om aan de oproep ge hoor te geven. Naar reeds eerder werd be richt heeft zich de vorige week bij Pinrang een groep van dertig man gemeld. Intussen meldde het dagblad Pedoman Rakjat uit Madjene ten N. van Pare Pare, dat op 20 Oc tober benden, die zich Tentara Slam Indonesia noemden, een aanval op Madjene hebben ge daan. Na een gevecht, dat 2 uur düurde, werden zij verdreven Voorts werden diezelfde dag aanvallen gedaan op militaire posten in het regentschap Man- dar. DE AMERIKAANSE STRIJD KRACHTEN OVERZEE. In antwoord op vragen om trent berichten, dat de ontwikke ling van atoomwapens het moge lijk zou maken de omvang van het Amerikaanse leger te ver minderen en bijgevolg de getal sterkte der Amerikaanse troepen overzee terug te brengen, ver klaarde de president, dat er voor het ogenblik geen plannen be staan om waar dan ook de Ame rikaanse strijdkrachten te ver minderen. Integendeel, zo zeide hij, de luchtstijdkrachten in over zeese bases nemen voortdurend in omvang toe. Volgens het communistische persbureau „Nieuw China" heb ben de opstandelingen in Indo- China 14 compagnieën van de Franse unie buiten gevecht ge steld bij een 5-daagse actie in het district Ninhbinh, ten Zuid westen van Hanoi. Een door de tekenaar C. F. van Neerijnen te Den Helder ge tekende kaart ter herinnering aan de watersnood heeft geleid tot een internationale actie ten bate van het Rampenfonds. Van deze kaart zijn 192.416 exemplaren verkocht, waarvan de netto-opbrengst 41.285 be draagt. Vernomen wordt, dat de voor uitstrevende volkspartij beroep zal aantekenen tegen het door het Britse bestuur in hechtenis nemen van 5 harer leiders. (Hier en daar in Brits-Guyana wordt melding gemaakt van brandstichtingen op geringe schaal. Ook komt het voor, dat klapperbomen en rijstvelden worden vernield. De leiding der politie in de kolonie' verklaart, dat de ar restatie der 5 partijleiders heil zaam heeft gewerkt. Men ver wacht geen moeilijkheden op grote schaal. De afgezette premier van Brits-Guyana, Jagan en zijn minister van Onderwijs, Burn- ham, hebben in Londen een verklaring uitgegeven, waarin zij de Britse regering beschuldi gen van onderdrukking van de democratische rechten, hoewel er geen noodtoestand in de ko lonie bestond. Leden van de verenigde de- mocraticche partij van Guyana hebben in een telegram aan de voorzitter van de partij, Carter, die op het ogenblik eveneens in Lenden verblijft, geseind: „Blijf aandringen op een lening van 100 millioen dollar. Dring aan op instelling van een interim regering van 24 leden met mi nisters en met slechts drie rege ringsfunctionarissen. Volgens de „Neue Zeitung", een te W.-Bbrlijn onder verant woordelijkheid van het Ameri kaanse bestuur verschijnend dagblad, zouden de voormalige Oostduitse minister voor Staats veiligheid, Wilhelm Zaisser en het gewezen lid van het centrale, comité der (communistisch®,' Oostduitse „socialistische een heidspartij", Rudolf Herrnstadt in de afgelopen week zijn ge arresteerd. Beiden zijn na het Oostduitse verzet op 17 Juni j.l. in ongenade gevallen, daar hun houding in die dagen „te slap" werd geacht. Het blad meldt voorts dat 'Zaisser en Herrnstadt nadien vergeefs te Moskou hebben ge poogd weer in ere hersteld te worden. Zij werden naar Oost- Duitsland teruggezonden, waar nu een gerechtelijk onderzoek tegen hen zou zijn geopend. Dinsdagavond tegen sluitings tijd, dus ongeveer tegen zes uur, bevond zich de 56-jarige schoen maker A. S. zich in zijn zaak in de Resedastraat te Rotterdam- Zuid. De man was alleen, want in genoemde straat is slechts zijn bedrijf gevestigd en de schoen maker woont zelf in de Boekweit straat. Er kwam een man bij hem in de zaak, die voorgaf een stuk leer te willen kopen. De schoenmaker stond zijn „klant" te woord en begon het gevraagde op te zoe ken. Opeens kreeg hij een paar klappen op het hoofd, zodat hij neerviel. De politie heeft het vermoeden, dat de schoenmaker werd neergeslagen met 'n schoen makershamer. Zij grondt dit ver moeden op het feit, dat voorbij gangers een man hebben zien Een groot aantal autoriteiten, o.a. generaal sir James Gale, commandant van de Northern Army Group in W.-Duitsland, air chief-marshall sir Robert Foster, commandant van de tweede geallieerde tactische luchtmacht, luit.-generaal Op- somer, commandant van het eerste Nederlandse legercorps en generaal-majoor Couzy, com mandant van de Nederlandse vierde divisie, hebben op de hei bij Sennelage (West-Duitsland) een wapendemonstratie van de R.A.F. bijgewoond. Het meest interessante on derdeel vormde hierbij het wer pen van 10 bommen van 1000 Engelse ponden op een z.g. V. T - fuse. Deze bom werd voor het eerst op het vasteland van Europa officieel gedemonstreerd en maakte op deskundigen gro te indruk. Hij werd geworpen van een Lincoln-bommenwerper uit, die op grote hoogte vloog en door radar van de grond uit naar zijn doel geleid werd. De bom, die electronische instru menten in de neus heeft, kan zodanig afgesteld worden, dat hij op een bepaalde hoogte bo ven de grond explodeert en daardoor een veel grotere uit werking heeft. In oorlogstijd wordt de bom gebruikt door 'n formatie van zes Venom-straal- jagers. Voor deze gelegenheid had men echter de oude Lincoln voor de dag gehaald, omdat daarin een zeer accuraat bom- menricht-instrument is inge bouwd. Voorts wierpen Vampi res napalmbommen op een co lonne vrachtauto's. De Vampi res vlogen daartoe zeer laag aan en laag weer weg, om het luchtafweergeschut zo weinig mogelijk kans te geven. De na- palbom, die gevuld is met ben zine, aangemengd met een ge- lei-achtige massa, verspreidt 'n grote hitte en wordt daarom ook veel gebruikt tegen tanks. In Korea heeft men er met veel succes mee gewerkt. fietsen, de Resedastraat uit Putsebocht overstekend en ver dwijnend op de Dordtselaan. Op ongeveer een honderd meter van de plaats, waar de overval ge beurde, hebben voorbijgangers gezien, dat de fietser iets weg wierp. Toen men ging zoeken vond men een schoenmakers hamer en het onderzoek deed vermoeden, dat hiermede de sla gen werden toegebracht. Het slachtoffer werd zeer ernstig ver wond en de recherche, die de zaak in onderzoek heeft, noemde zijn toestand ernstig. Het slachtoffer werd even na de overval gevonden door twee buren, die hem hadden horen kreunen. De onverlaat schijnt ook kans te hebben gezien ver moedelijk een portefeuille van het slachtoffer te roven, inhou dende ongeveer duizend gulden. De man werd naar het Zuider ziekenhuis vervoerd, van waar men hem over zal brengen naar 't Westerziekenhuis, waar waar schijnlijk operatief moet worden ingegrepen. Het onderzoek dat de Rotter damse politie heeft ingesteld doet thans vermoeden, dat het slachtoffer eerst met een stuk hout is geslagen, waarna het en kele stevige slagen met de schoenmakershamer op het ach terhoofd heeft gekregen. De bu ren vonden hem bloedend op de grond liggen. De man heeft waarschijnlijk een schedelbasis- fractuur opgelopen. Het vermoeden, dat de dader een portefeuille, inhoudende cir ca duizend gulden, heeft geroofd blijkt juist te zijn en de politie neemt dan ook aan, dat roof het motief voor deze misdaad was. De zoon van de schoenmaker had om half zes de zaak verla ten. Van de dader is een vaag sig nalement bekend. Zijn leeftijd wordt op ongeveer dertig jaar geschat. Hij zou donker van uiterlijk zijn en een stevige in druk maken. De politie heeft het slacht offer een kort verhoor kunnen afnemen. tol na de maakt zwakke mensen, want zij nemen tenslotte hoe tan qei hoe mindei voedsel zich uit vrees vooi de iedere maaltijd optredende klachten, zoals maagpi)n, misselijkheid, maagzuur of een zwaar en drukkend ge voel. Het nieuwe cJmaag- middel BICARPAN verhcht Uw klachten onmiddellijk en bij voortgezet gebruik vol gens voorschrift verdwijnen zij voor goed. U krijgt weer een gezonde maag en een even gezonde eetlust. Vraag Uw geneesmiddelen - le^e" rancier een uitvoerige be schrijving over het middel, dat alles bevat voor het herstel van Uw maag 'maag-cachet^ smaakloos, snel. zeker VRIJDAG 30 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.35 8.10 8.50 9.00 ZON MAAN medegedeeld door het K.N.M.I. te Da Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Weinig wind. In de ochtend plaatselijk mist. Overwegend droog weer en op de meeste plaatsen nu en dan zon. Weinig wind; Weinig verandering in temperatuur. n.m. 8.25 9.00 9.40 9.50

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1