Binnenlands Nieuws SPORTNIEUWS Eric de Noorman en Gunnar de Gevreesde Uiifi Am *lt«*©wi8«c5!e Gemeenteraad van Zaamslag SAN GREGORIO VOETBAL Zaterdagmidd agc omp Etiiie HANDBOOGSPORT Staking in New Yorkse zuivelindustrie Knowland over ^commu nistisch China en de V. N." De jongste ministers conferentie te Londen ONBEKENDE VROUW OPGEHAALD. DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. De „Ir. Bamme" kon geen benzine krijgen AXEL. BRESKENS. NIEUW VLIET. De strijd in Indo-China 99 Zaterdag is uit de Utrechtse singelgracht het stoffelijk over schot opgehaald van een onbe kende, ongeveer 55-jarige vrouw. Het moet ongeveer een dag in het water hebben gelegen. Een van de armen van de vrouw was gebroken, vermoedelijk door een klap van een scheepsschroef. Tot heden is de identiteit nog niet vastgesteld. kolendampvergiftiging? In het Petr onella-gasthuis te Groningen heeft zich waarschijn lijk een geval van kolendampver giftiging voorgedaan ten huize van de 80-jarige mej. J. Doffin. Deze bejaarde dame kreeg Zon dagmiddag bezoek van een even eens bejaarde juffrouw Vrucht. Maandagmorgen, toen een der gasthuisbewoners een kopje kof fie wilde brengen, trof zij de bei de dames bewusteloos in hun stoelen aan. Direct werd de Ge neeskundige dienst gewaar schuwd en bij onderzoek bleek, dat mej. V. reeds was overleden. Mej. D. werd in bewusteloze toe stand naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. De re cherche heeft een onderzoek in gesteld, maar tot nu toe is de doodsoorzaak nog niet komen vast te staan. Men neemt even wel aan dat kolendampvergifti ging de oorzaak is. Zondagavond is de 20-jarige A. J. M. uit Zandvoort tenge volge van een autoongeluk in 't marinehospitaal te Overveen overleden. De jongeman was Zaterdag ochtend bij een overweg van de tramlijn Haarlem-Zandvoort in Aerdenhout met een bestelauto van een Haarlemse wasserij, on danks het waarschuwende rode licht, doorgereden en onder een uit Zandvoort komende tram trein geraakt. Hij geraakte be kneld en werd zeer ernstig ge wend. De auto werd totaal ver. nield. VECHTJASSEN MISHANDEL DEN AGENT EN BURGERS. Toen een agent aan een vechtpartij, ontstaan uit een stoeierij tussen een 18-jarige en een 19-jarige jongen op de hoogte te Kadijk te Amsterdam een einde wilde maken, namen de knapen zo'n dreigende houding aan, dat hij enkele klappen met zijn gummistok uitdeelde. De knapen openden hierop het of fensief en besprongen de agent, die zij mishandelden, waarbij zijn uniform werd beschadigd. Enige mannen, die de agent te hulp snelden, ondergingen het zelfde lot, ook zij kregen enkele tikken te incasseren. Een der jongens beiden hadden kans gezien te ontvluchten kon in zijn woning worden aangehou den. De tweede werd door zijn moeder aan het bureau ge bracht. SCHOT IN DE NACHT TE AMSTERDAM. Terwijl zich in de nacht van Zaterdag op Zondag in het kleine Gartmanplantsoen bij de Leidse- kruisstraat een volksoploop van misschien honderd Amsterdam mers verzamelde op het geroep: „Er wordt een politieagent aan gevallen", klonk de explosie van een pistoolschot. Een Groninger die met zijn zoon een vrolijke avond in de hoofdstad had door gebracht moest, gewond in het dijbeen, naar het W. G. worden vervoerd. Oorspronkelijk hadden de Gro ningers weinig te maken met het incident dat tot deze ontknoping zou leiden. Een vrouw en een man, vermoedelijk figuren uit het Amsterdamse nachtleven, hadden zo hooglopende ruzie dat zij door een passerende agent van politie moesten worden gescheiden. De man werd weggestuurd, en de vrouw naar een taxi gebracht die haar naar huis moe^t rijden. Toen de twee Groningers, bei den in kennelijke staat zich daar- wilden mengen (het is niet duidelijk geworden of zij eerder de avond contact met de vrouw hadden gehad) werden zij gesommeerd door te lopen. De jongste Groninger verzette zich en werd aangehouden om naar het bureau Leidseplein te wor den overgebracht. Nu ontwikkelden de dingen zich met grote snelheid. Papa Groninger sprong de agent op de nek en wierp hem tegen de grond. Een toegesnelde collega nam met getrokken pistool de leiding over en sommeerde de zoon opnieuw naar het bureau mee te gaan. De Groninger, nog altijd onbelem merd in zijn bewegingen, schopte tegen het pistool en schoot zich dus doende zelf een kogel in het dijbeen. Nadat hij in het Wilhel- minagasthuis was verbonden werd hem een verhoor afgeno men. Hij wenste niet verder in het ziekenhuis te worden ver pleegd. MAN SPRONG VAN RIJDENDE TRAM. Maandagmorgen heeft in de Putselaan te Rotterdam de tram een slachtoffer geëist, n.l. de 56-jarige arbeider J. Kats uit Nieuwe Tonge. De man was dit weekeinde op bezoek geweest op zijn evacuatie-adres en hij wilde zich per tram van de R.T.M. naar huis begeven. Toen de trapa al in beweging was, be merkte hij dat hij verkeerd zat, n.l. in de eerste in plaats van in de tweede klas. K. waagde de sprong uit het rijtuig en hield zich vervolgens aan de stang van een tweede klas rijtuig vast. Hij slceg de hulp af van pas sagiers, die hem naar binnen wilden halen. Op een gegeven moment struikelde de man. Hij kwam onder de wielen terecht. Beide benen werden hem afge reden. In het ziekenhuis bleek, dat hij was overleden. EEN ARRESTATIE MET HINDERNISSEN. In de nacht van Zaterdag op Zondag is in Utrecht de omge ving van de Nieuwe Gracht in opschudding gebracht door een moeilijke arrestatie van de 28- jarige Utrechter J. H. M. M., die zich niet had aangemeld voor het ondergaan van een gevangenis straf van 14 dagen. Twee poli tieagenten ontdekten de man met zijn familieleden in een taxi, doch hij wist in het donker de benen te nemen. De achtervol ging door de agenten, die waar schuwingsscheten losten, ging over daken en door tuinen. Na dat de politie veel moeilijkheden en de hevige tegenstand van de arrestant had overwonnen, is de arrestant tenslotte in vrij ont klede toestand naar het politie bureau overgebracht. fh.V Wat tijdens de Christchurch- race onmogelijk was, n.l. geen benzine op het vliegveld waar eeA tussenlanding werd gemaakt, is de K.L.M.-liftmaster „Dr. Ir. M. H. Damme" Zondagmorgen in Londen overkomen. De ma chine was van Schiphol naar Londen vertrokken om daar paarden op te halen met be stemming New York. De staking van de tankautochauffeurs was de oorzaak, dat de „Damme" geeri benzine kon krijgen. Het vliegplan werd gewijzigd, zodat op een ander vliegveld kon wor den getankt. VER. VAN BURGEMEESTERS IN WEST Z.-VLAANDEREN VIERT 100-JARIG BESTAAN. Op Donderdag 5 November a.s. zal door de vereniging van bur gemeesters, secretarissen en ont vangers in West Zeeuws-Vlaan deren het 100-jarig bestaan wor den gevierd. De vereniging werd opgericht op 21 Maart 1853 doch de herdenking werd vanwege de watersnoodsramp uitgesteld. De vereniging stelt zich ten doel gezamenlijk de vraagstuk ken die zich bij het bestuur der gemeenten, gezien in streekver- band voordoen, te behandelen door het houden van vergaderin gen en excursies. De feestviering zal bestaan in een te houden herdenkingsbijeen komst in het dorpshuis te Water landkerkje. Hier zal de voor zitter der vereniging een her denkingsrede houden. De bibliothecaris der provin ciale bibliotheek te Middelburg H. Pieters, zal een voordracht houden over de geschiedenis van West Zeeuws-Vlaanderen, in het bijzonder gedurende de laatste 100 jaar. O.m. zullen op deze bijeenkomst aanwezig zijn de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland jhr mr A. F. C. de Casembroot en de leden van Gedep. Staten van Zeeland. Verkeersstagnatie. Gisteren in de late namiddag brak in de bocht Oranjestraat Weststraat de achteras van een met bieten geladen aanhangwa gen van de firma De Letter te Absdale. Hierdoor kwamen de beide achterwielen plat op de grond te liggen en veroorzaakte een en an der een gevaarlijk verkeersobsta- kcl De rijkspolitie, die spoedig ter plaatse was, regelde het verkeer hetgeen op dit drukke verkeers punt wel nodig was. Voor de jeugd was het een mooi verzetje bij het overladen der bieten op een andere vracht wagen de helpende hand te bie den. Mist. Tengevolge van de mist, die Maandagmorgen over de Schelde hing, is de provinciale boot, die te 7.55 uur van Vlissingen naar Breskens moest vertrekken, tot 9.55 uur in de haven van Vlissin gen blijven liggen. Hierdoor kwa men de overtochten uit Breskens van 8.25 en 9.25 uur te vervallen. Mr. SCHLIN GEM ANN VOOR DE RADIO. Op Dinsdag 3 November a.s. zal de algemeen secretaris van 1 de Z. L. M., de heer mr. J. F. G. Schlingemann, 's middags om 12.30 uur via de A.V.R.O. spreken over „De menselijke zijde van de herverkaveling." DUITS SCHIP BIJ VLISSINGEN AAN DE GROND GELOPEN. Om kwart over zeven Maan dagavond is het 7200 brt. meten de Duitse motorschip „Werra- stein" aan de grond gelopen ter hoogte van Vlissingen bij het z.g. „leugenaarshoofd". De sleepboot „Goeree" van L. Smit en Co. en het bergingsvaartuig „Dolfijn" van Van der Taks bergingsmaat schappij waren spoedig voor as sistentie aanwezig. Vakex.amen De heer J. J. Visser alhier slaagde te Den Haag voor het vakexamen burgerlijke en utili teitsbouw. Aanvoer vismijn. In de week van 19 tot 24 Octo ber werden aan de vismijn alhier aangevoerd: 10621 kg export gar nalen ƒ0.60—ƒ1.51; 833 kg bin nenland garnalen ƒ0.60f0.72; San Gregorio, een onbekende vlek in Italië, een dorpje, samen gesteld uit ongeveer honderd woningen. Zijn bewoners waren arm en het kwam niet eens voor op de officiële lijst met namen der Italiaanse dorpen. Thans heeft het wereldfaam verworven als de ergst getroffen plaats van de overstromingen in de „teen" van Italië. Doch er zijn slechts weinig inwoners overge bleven om het verhaal van deze noodlotsdag aan hun kinderen door te geven. Zij die dit wel kunnen doen zullen ongetwijfeld het verhaal vertellen van Assunta Condetni en haar vijf kinderen. Één gebouw was er in het dorpje dat als solide kon worden beschouwd. De eigenaar er van had de voordeur gesloten om het aanstro.mende water buiten te houden en dit was geluk. Assunta Condemi, haar man en vijf kinderen kwamen aan deze voordeur. Van een balkon werd een touw omlaag geworpen om de benarde dorpsgenoten te helpen zich in veiligheid te brengen. Assunta reikte naar hèt touw, dat leven zou betekenen, doch het werd dood, want op hetzelfde ogenblik werd haar 13-jarige dochter Elena voor haar ogen door de vloed meegesleurd, zon der dat zij of haar man het kind konden grijpen. Opnieuw kwam het touw om laag, nu met een mandje er aan bevestigd. Assunta legde er haar zuigeling van drie maanden in en de mand met zijn kostbare in houd' werd omhoog gehesen. Doch voordat de mand bij het balkon was gekomen, viel de bo dem er uit en de zuigeling ging de weg die zijn zuster reeds voor hem gegaan was. Met een wilde kreet van wan hoop poogde Assunta nog de ba by te bereiken. Door de plotse linge beweging had zij de drie jarige Antonio, die in haar armen was niet meer goed vast en ook hij werd een prooi van het wild bruisende watér. En die boVen waren op het balkon keken hulpeloos omlaag in de stromende regen, terwijl bliksemstralen van tijd tot tijd het nachteijk duister doorbraken Toen het eindelijk had opge houden te regenen hoorden de nog levende inwoners van San Gregorio een kerkklok langzaam luiden. Doch dit geluid kwam niet uit hun dorpje, maar uit een kilometer verderop gelegen Oli- veto, dat ook zwaar van de over stroming te lijden had gehad. De kerk van dit plaatsje was zwaar beschadigd en de pastoor en zijn zuster waren in het woedende water omgekomen. Een inwoon- stedjvan het dorpje was door het voorgevallene buiten haar zinnen geraakt, zij snelde naar de kerk Tern. BoysDriewegen 42. Op het terrein aan de Molen dijk hebben de Boys in een ma tig gespeelde wedstrijd een 42 overwinning behaald op Drie wegen. Beide elftallen verschenen met enkele invallers in het veld. In het eerste half uur viel er niet veel moois te beleven. Daar na kwam er enige opleving. Een goed opgebrachte bal werd na 36 minuten spelens docc Hamelink hard ingeschoten (10). Kort vóór de rust maakte linksbuiten Romeijnsen voor Driewegen ge lijk (11). De thee had de spelers blijk baar wat meer strijdlust gege ven. Er werd althans beter ge speeld en vlugger gecombineerd dan vóói; de rust. Reeds na vijf minuten werd een fraaie voor zet van De Bruijne door Hame link ingekopt (21). Een klein half uur later brak Dees door en hij vergrootte de voorsprong tot 3—1. Het einde van de wedstrijd was reeds in zicht, toen het har de werken van Driewegen werd beloond met een doelpunt van Kaijser (32). Vlak vóór het laatste fluitsignaal wist Dees de overwinning veilig te stellen met een werkelijk fraai doel punt (42). ZaamslagSpui 31. 1154 kg bot 0.160.45; 670 kg toren en begon de klok te luiden, schar ƒ0.21ƒ0.71; 63 kg tong ƒ2.10—ƒ2.20; 59 kg rog ƒ0.34- 0.40. In een aantrekkelijke wed strijd, waarin het aan spanning niet heeft ontbroken, is Zaam- slag er in geslaagd het bezoeken de Spui met een nederlaag huis toe te sturen. Het prachtige na jaarsweer had zeer vele belang stellenden naar het nieuwe sport terrein gelokt, die getuige zijn geweest van een sportieve kamp, welke uiteindelijk door de sterk ste club verdiend werd gewon nen. De kampioenspapieren van Zaamslag zijn hiermee geweldig gestegen. In de eèrste helft gaf Spui lange tijd de toon a% De bezoe kers namen na 'een kwartier, dan ook de leiding door Schuit- vlot na een goede corner van Wolfert. Het spel golfde nu op en neer en veel krachtsverschil was er niet. Er was iets meer dan een half uur gespeeld toen F. v. d. Velde een voorzet van Bakker benutte en de partijen op gelijke voet bracht (11). Beide doelen werden vóór de rust nog zwaar bestookt. Zaamslag wist in deze periode nog tweemaal en Spui één keer te scoren, maar al deze doelpunten werden door de scheidsrechter ongeldig ver klaard in verband met tevoren geconstateerde overtredingen. Na de hervatting nam Zaam slag het spel al spoedig in han den. Beide ploegen werden luide door hun supporters aangemoe digd. Het was echter te zien, dat de thuisclub alles op alles zette om de zevende overwinning in successie te boeken. Het vonnis werd voltrokken door twee goals kort achter elkaar, resp. van Ovci beeke en Jansen Verplanke. Zo kwam het einde met een 31 overwinning voor Zaamslag, welk resultaat de verhouding goed weergaf. ONDERAFDELING ZEELAND. Tweede klasse E. Driewegen 2 —A.Z.V.V. 2 4-2 Spui 2—Tern. Boys 2 3-3. De stand in de Tweede Klasse TELEVISIE-UITZENDING NEDERLAND—BELGIË. Velen in Nederland en België, die zich Zondagmiddag voor het televisiescherm hadden gezet om de voetbalwedstrijd Nederland België te volgen, kregen aanvan kelijk een teleurstelling te ver werken. Door een technische sto ring kwam het beeld niet dooi en zodoende moest men genoegen nemen met een radioverslag, waarop verslaggever ir. A. van Emmenes overging om het uit vallen van het beeld op te van gen. Het Nederlandse doelpunt viel juist in deze periode van de storing, welke tien minuten duurde. Het bleek, dat de ont vanger in Lopik het beeld van de relaiszender op het dak van het stadion niet behoorlijk ont ving. Bij proefnemingen was de verbinding uitstekend geweest. In het verdere verloop kwam de reportage zonder storingen door. In de pauze benutte Siebe van der Zee de gelegenheid om de Belgische radioreporters aan een T. V.-interview te onderwerpen, mede ten gerieve van de Belgi sche omroep, die deze uitzanding relayeerde. LOETEN TORTINCK OVER AMATEURISTISCH VOETBAL IN NEDERLAND. De Vlaamse sportcriticus Loe ten Tortinck lucht nu en dan zijn hart ten opzichte van het ama teuristisch voetbal in Nederland. Woensdag schreef hij het vol gende: De Nederlandse voetbalbond, profeet van het pure amateuris me, is zoetjesaan bezig met ach teruit krabbelen en zit met zijn edele principes in het drijfzand. Bij zoverre zelfs dat weledele, •zeergeleerde seigneur ir. Hopster, voorzitter van genoemde instan tie, zijn tong heeft moeten in slikken. Deze heer verklaarde formeel, dat geen beroepsspeler, ook al is hij Hollander, op een Nederlands veld mag uitkomen, omdat dit een zeer ongewenste propaganda zou zijn voor het be- roepsspdl; En.... wat zagen we een paar weken nadien gebeu ren? Keesje Rijvers, de verguis de, trad met Stade Frangais te Rotterdam tussen de krijtlijnen om 't officiële Nederlandse elftal te bekampen. Keesje werd be taald met de dikke guldens, die het Franse sterteam door de Kaaslandse kas afgedokt kreeg. De barometer der publieke be langstelling daalt in Holland. In 't Haagse voetbalmenagie moet men spartelen als een paling om de eindjes aaneen te knopen en een simpel rekensommetje wees uit, dat een oefenmatch van het Nederlands elftal een groot gat kon boren in de kas, als Jan Pu bliek zijn kat zond. Dus liever voorkomen dan genezen, weg met de bedelzak en 't mes in de won de gestoken. Met Rijvers als trek pleister zouden de voetbalmin naars in dichte drommen aan rukken. De kampioenen van het ama teurisme, verstrikt in eigenbelang en geldpijn, deden aan struisvo gelpolitiek en fier als een gladia tor betrad Keesje het Rotterdam stadion. Quo VadisWaar gaat dat puriteinse Nederland naar toe? ZANDSTRAAT. Begunstigd door prachtig weer had Zondag 25 j.l. de laatste schieting plaats, gegeven door de handboogmij „De Zeeuwsche Schutters" in de Zandstraat. Ge woontegetrouw was dit een grote wildschieting van 15 kalkoenen. Deze wildschietingen in deze tijd van het jaar blijken altijd aan trekkelijk te zijn en trekken dan ook veel liefhebbers. Er waren 112 schutters, waarvan Z.-Beve land met ruim 30 liefhebbers naar Zeeuws-Vlaanderen was ge komen om te trachten een prijs te bemachtigen. Van de 15 kalkoenen is er slechts één verloot. De prijzen vielen ten deel aan: Hoogvogel: Aug. van Over- meire, Stoppeldijk. Zij vogels: C. de Rijke, Sluize (België) en P. v. d. Dries, 's Hee- renhoek. Kallen: Ed. Kaas, Zandstraat en Van Nielande, Koewacht. Gemeenteraad. In New York zijn 13.000 arbei ders in zuivelfabrieken en chauffeurs op melkauto's in staking gegaan om hun eisen inzake een loonsverhoging van 15 dollar per week en een 35- urige werkweek kracht bij te zet ten. Door de staking worden 12 millioen mensen gedupeerd. Op grond van het huidige contract is de werktijd 40 uur per week. Wat de geëiste loons verhoging betreft, zeggen de werkgevers, dat dit hun per jaar op een extra-bedrag van 60 millioen dollar zou komen te staan. TERNEUZEN. nieuwe openbare school; finan- ciële medewerking aan verkabe- Protestants Ziekenhuis. jng electcisch geleidingsnet; Naar men ons mededeelt, isvaststelling parkeerverbod aan tot hiertoe reeds bijna ƒ4800 bij- de noordzijde Dorpsstraat; her- BJj zuiveripgsoperatiês in de Dinsdag 3 November komt dedelta van de Rode Rivier hebben gemeenteraad van Nieuwvliet in Franse uniestrijdkrachten in de openbare vergadering bijeen. Deafgelopen week 421 Vietminh- agenda vermeldt o.a.: opstandelingen gedood en 288 ge- Aanbieding gemeentebegro- vangen genomen, ting 1954; aanleg kinderspeel- Inmiddels is Zondag het eigen plaats nabij het terrein van de lijke Franse offensief voortgezet in de richting van Than Hoa, dat eengebracht voor de radio-instal latie ten behoeve van het nieuwe j protestantse ziekenhuis alhier. nieuwing ventverbod en verle ning kolentoeslag aan on- en min vermogenden. tot op 30 kilometer is genaderd De bevelhebber van deze troepen wil de kalkgrotten in dit gebied onderzoeken om eventuële slagplaatsen van de Vietminh vernietigen en de opstandeling tot de strijd te dwingen. E luidt thans: Zaamslag 1 7 6 1 0 38-19 13 Tern. Boys 1 7 4 1 2 33-19 9 Spui 1 7 3 2 2 23-18 8 A.Z.V.V. 1 7 4 0 3 22-19 8 Driewegen 1 7 1 1 5 16-28 Hoek 1 7 0 1 6 13-42 1 De stand in de Twe ede Klasse D luidt thans: Driewegen 2 6 5 1 0 27-10 11 Tern. Br.ys 2 6 3 1 2 18-13 7 Zaamslag 2 5 3 0 2 12-9 6 Beren 1 4 2 1 1 9-8 5 Spui 2 7 1 2 4 13-20 4 A.Z.V.V. 2 7 12 4 16-24 4 S.V.D. 2* 3 0 1 2 3-15 1 2 punten in mindering we gens niet opkomen. In de Maandagmiddag gehou den vergadering van de Zaam- slagse gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Tot lid van het burgerlijk arm bestuur wordt met 7 stemmen benoemd de heer B. van der Beek (vacature-Tollenaar); op de heer L. W. Hamelink waren 4 stem men uitgebracht. De muziektent. Bij de bespreking over de bouw van de nieuwe muziektent her innert de voorzitter eraan, dat hiervoor 6000 was uitgetrokken. De laagste inschrijver, de heer L. W. Hamelink, had ingeschreven voor ƒ8890. Met het oog op dit grote verschil meenden Burg. en Weth. de raad hierover te moe ten heren. Wij zouden de bouw liever in de gemeente houden, zegt de voorzitter. De heer Wisse meent, dat het veel voordeliger zou kunnen. Hij vindt het ontwerp echter mooi en vraagt of Burg. en Weth. de gel den kunnen verantwoorden. De voorzitter zou dit willen oplossen door enige jaren achter een een post op de begroting te zetten. Wethouder Koster is voor het I ontwerp en wil over de kosten I heenstappen. Ook de heer De Feijter vindt het een mooie muziektent, maar „Een toelaten van communis tisch China tot de Ver. Naties zou in Azië algemeen werden opgevat als een „alles Jveilig- signaal" voor het communisme", aldus verklaart de leider der Amerikaanse republikeinse se naatsfractie, senator Knowland, in een onderhoud, toegestaan aan het onafhankelijke week blad „United States News and World Report". In de Prawda is een lang ar tikel van de hand van de Lon- dense correspondent van het blad over de jongste bespreking van de ministers van Buiten landse Zaken in de Britse hoofdstad gepubliceerd. Het blad komt tot de slotsom, dat men er te Londen niet in is geslaagd, de meningsverschillen tussen de „Grote Drie", vooral die tussen de Ver. Staten en Engeland op te lossen. Van het Westelijke voorstel tot het hou den van een viermogendheden- conferentie te Lugano wordt geen melding gemaakt. 15. De beschutting van de bomen benuttende, sluipen Eric en Halfra in een wijde boog om de hofstede heen naar de plaats, waar zij Gnuba in het bos za gen verdwijnen. Zij vorderen slechts langzaam, maar berei ken ten slotte zonder opgemerkt te zijn een smal pad. „Dit moet het zijn," prevelt Eric, terwijl hij neerknielt en de omwoelde grond zeer zorgvuldig onderzoekt. „Verse sporen van drie paarden," zegt de Noorman. „Dat klopt dus precies. Wij leggen ons hier in een hihder- laag," wendt hij zich tot zijn met gezel. „Het lijkt mij niet onwaar schijnlijk, dat onze vriend dezelfde weg terug neemt." Gevolgd door Halfra verschuilt Eric zich in het kreupelhout. „Deze wouden kunnen edellieden van beschaving en verfijning wei nig bieden. Maar wie maalt om zulke dingen! Moeite en ongemak zijn het deel van de krijgsman, l/nJUwW COP M.PI!H TOONDE, O nietwaar!?" zegt Halfra zelfbe wust. „Evenwel," vervolgt hij, ter wijl hij aan zijn knevel draait, „als wij deze lomperik, deze Gnuba, te pakken krijgen bij de baard varl Odin hij zal er voor boeten!" „Hoe bent ge eigenlijk 'op de hofstede van Gnuba belandt?" vraagt Eric peinzend. ,1-Ge voelt wel, dbt het mij niet wein g ver baasde U daar aan te treff :n." „Ah, U weet immers da|t mijn oom Björn, de machtige burcht Thrymsheim bezit, ongeveer twee dagreizen vart hier," antwoordt Halfra. „Welaan, ik was op Weg om de oude burchtheer een bezoek te brengen, maar had het ongeluk dat mijn paard kreupel werd. Zo doende was ik gedwongen mijn paard enige dagen rust te gunneh en de gastvrijheid van Gnuba in te roepen..." De Noorman knikt. „Wat- weet ge van hem?" „Niet veel. Hij schijnt jarenlang" krijgsoverste bij de leenman te zijn geweest," verklaart Halfra. „Als beloning voor zijn diensten kreeg hij de hofstede in pacht. Veel meer weet ik er niet van." Geduldig wachten Eric en zijn 'metgezel op de terugkomst van Gnuba. „Wij moeten ook de hofstede in ■het oog houden," bedenkt Eric op eens. „Veronderstel dat hij een an dere weg neemt, dan zitten wij hier ïoC tevergeefs te wachten." Juist als hij op het punt staat door het struikgewas heen te krui pen, dringen wilde kreten uit het bos tot hen door. „Help!! Help!!" Even kijken de mannen elkaar verbouwereerd aan. „Te deksel!" stoot Halfra uit, „dat wasde stem van Gnuba! de kosten vallen hem wat tegen. De raad besluit vervolgens het aanbestede plan te handhaven. Met algemene stemmen wordt het geld hiervoor gevoteerd. De bouw van de tent is dus gegund aan de laagste inschrijver. De voorzitter wil de oude mu ziektent verkopen en op die plaats een plantsoentje doen aanleggen. De heer Florussen vraagt of er van die oude tent nog wat te gebruiken is voor een kleedlokaal op het sportterrein. De voorzitter acht dit ook wel mogelijk. Rondvraag. De heer De Visser dringt er op aan bij het bouwen van de nieu we muziektent al het mogelijke te doen om het plantsoen in goe de toestand te houder- Hij wijst verder op de trottoirs in de Terneuzensestraat, die no- al hoog liggen voer de belenden de percelen. De heer De Feijter informeert naar de afsluiting van de weg in de Polderstraat. Dezelfde spreker vraagt hoe de arrestant onlangs kon ontsnappen. De heer Van Cadsand wil inge licht worden over het parkeer terrein en het verlengde van de Puntstraat. De heer Van Hoeve wijst er op, dat men volgens de vorige raads vergadering nog niet aan de Pol derstraat zou beginnen. De heer Florussen wil de hui zen van de woningbouw van clo setten voorzien. De voorzitter zegt toe, dat men het plantsoen zo min mogelijk zal schenden. Het trottoir is zo laag als kon gehouden, daar men ook moest rekenen met de over kant van de straat. Nu het droog weer is, werd besloten aan de Polderstraat re beginnen. We moeten er reke ning mee houden, dat we de win ter tegemoetgaan. Wat de arrestant betreft, deze heeft de deur ingetrapt, die niet sterk genoeg bleek. Het parkeren kan ook aan de oostzijde geschieden, zegt de voorzitter. Aan het verlengde van de Puntstraat kan nog niets wor den gedaan. De kwestie der closets wordt nader bekeken. Hierna sluiting. ECHTSCHEIDING VAN EX-KONING PETER EN EX-KONINGIN ALEXANDRA. Een gerechtshof te Parijs heeft Maandag een beroep van ex-ko- ningin Alexandra van Zuid-Slavië tot verwerping van de eis tot echtscheiding van ex-koning Pe ter van Zuid-Slavië van de hand gewezen op grond van het feit, dat het koninklijk paar niet blij vend jn Frankrijk woonachtig zou zijn. Rechter Ausset stelde vast, dat de ex-koningin in het afgelopen jaar acht maanden in Parijs heeft gewoond en dat het hof daarom competent is de eis tot echtschei ding van de voormalige Zuid-Sla vische koning te behandelen. Volgens ex-koningin Alexandra zijn haar echtgenoot en zij in Spanje gevestigd. De ex-koningin kan in de ko mende tien dagen tegen de uit spraak van het Parijse hof in be roep gaan.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3