Het West-Duitse kabinet en de godsdienstige tegenstellingen De besprekingen fe Panmoendjon Waterbouwkundige het Jordaan-cfal werken in Protestanten willen meer zetels Verklaring van generaal Thimaja De moeilijkheden van de ziekenfondsen Diabetici geschikt voor elk beroep WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON-en MAANSTANDEN. Project van 120 millioen dollar Nationaal fonds tuberculose bestrijding onder rundvee Londense bermnesiaking geëindigd Neutrale terugzendingscommissie kan haar taak niet langer vervullen DINSDAG 27 OCTOBER 1953. 8e Jaargang No. 2982. Geen conferentie op communistisch grondgebied OORLOGSSCHADE op onder op onder Oct. 27 7.25 17.22 21.02 13.25 28 7.27 17.20 22.17 13.57 29 7.29 17.18 23.32 14.21 30 7.31 17.16 14.39 31 7.33 17.14 0.44 14.53 De melkstaking in New York hankering bij At-flnnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redaetie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5>20 per kwartaal; per maand ƒ1.75: per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijn! dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie i,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: A-lrr* Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uui Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Ook na de vorming van het nieuwe kabinet van dr Adenauer zijn wrijvingen tussen het Katho lieke en het Protestantse deel der christelijke partij blijven voortbe- staan over de vraag, of de minis tersposten in de juiste verhou ding over aanhangers van beide religies zijn verdeeld. Het feit, dat dr Adenauer nog altijd geen minister voor de pos terijen heeft benoemd, hangt rechtstreeks met deze moeilijkhe den samen. Van de elf ministers, die de christelijke partij in de re gering heeft, zijn er slechts drie Protestant, n.l. de minister van economische zaken prof. Erhard; de minister van binnenlandse za ken dr Schroder en de minister zonder portefeuille dr Tillmans Dat de minister van binnenlandse zaken een Protestant is, was een oude Pruisische traditie. De heer Tillmans vertegenwoordigt in het kabinet min of meer de in grote meerderheid Protestantse bevol king van Oost-Duitsland. De Protestanten vrezen, dat dit Katholieke overwicht straks nog versterkt zal worden, wanneer Duitslands souvereiniteit zal zijn hersteld en nieuwe ministers voor buitenlandse zaken en de fensie zullen worden benoemd. In de eerste functie zal dr Adenauer worden opgevolgd door dr Hein- rich von Brentano; in de tweede zal de huidige gemachtigde voor veiligheidsvraagstukken, Theo- dor Blank, worden benoemd. Bei den zijn Katholiek. Onder deze omstandigheden is het verzet van de Protestantse politici tegen een herbenoeming van de overigens zeer geprezen minister der poste rijen dr Schuberth zo sterk ge weest, dat dr Adenauer nog geen beslissing heeft genomen. Een door hem gevonden Protestantse candidaat voor die post heeft de benoeming afgewezen. Er is reeds op gezinspeeld, dat dr Ade nauer gaarne dr Schuberth scha deloos zou stellen door hem ge zant bij het Vaticaan te maken, maar ook daar stuit de kanselier op de heftige bezwaren van evan gelische kant. Hier wijst men n.l. op de oude Pruisische traditie, die op deze post een Protestantse diplomaat zou verlangen. De hef tige strijd, die nu over het reli gieuze uiterlijk van de regering is gevoerd, is niet binnenskamers gebleven. De president van de bondsdag, dr Ehlers, heett het thema tot verontwaardiging van velen in de christelijke partij nu ook voor de radio aangesneden. Hij schatte de verhouding tussen de Katholieke en de Protestantse kiezers der christelijke partij op drie tegen twee en stelde de eis, dat de christelijke ministerspos ten in gelijke verhouding zouden worden verdeeld. Dr Ehlers zelf is kerkpresident in Oldenburg, een der streken van Duitsland, waar vanouds de tegenstellingen tussen de beide religies sterk zijn. Niet alleen uit Katholieke kring heeft dr Ehlers scherpe critiek gekregen op zijn verklaringen. Ook Adenauers financiële advi seur, de Protestantse Keulse ban kier dr Pferdmenges, heeft de bondsdagpresident verweten, dat hij met zijn klachten weinig bij draagt tot de confessionele vrede in de partij. De liberale partij heeft uit het conflict terstond een nieuw bewijs gedistilleerd voor haar oude stelling, dat het ver keerd zou zijn uit godsdienstig gezichtspunt politiek te bedrijven. Overigens heeft de liberale partij doen opmerken, dat de cijfer kunst van de bondsdagpresident niet opgaat, wanneer men ook de niet tot de christelijke partij' be horende ministers in de reken som betrekt. Drie liberale minis ters, twee van de Duitse partij en twee van de vluchtelingenpartij, zijn immers Protestant, zodat in totaal het evangelische volksdeel elf en het Katholieke acht minis ters telt. Daar beide religies in de bondsrepubliek ongeveer even sterk zijn, lijkt er dus, aldus de liberale party, voor de Protestan ten allerminst reden voor onte vredenheid te bestaan. Ex-veldmaarscKalk Paulus terug in Oost-Duïisland De Oostduitse radio heeft be kendgemaakt, dat de voormalige veldmaarschalk Paulus, die in dertijd door de Russen in de strijd om Stalingrad weed gevan gengenomen, dezer dagen in Oost-Duitsland is teruggekeerd. De radio deelde mede, dat Pau lus een paar dagen geleden was teruggekeerd en dat hij besloten had in Oost-Duitsland te blijven. In 1946 heeft Paulus als ge tuige voor een rechtbank voor oorlogsmisdaden gezegd, dat hij zich had aangesloten bij het door de communisten gesteunde „nationale comité voor een vrij Duitsland", dat bestond uit Duit se communisten, die naar de Sowjet-Unie waren uitgeweken, en Duitse krijgsgevangenen. Hij keide, dat zijn vrouw en dochter door de nazi's waren gear resteerd. Geallieerde en communistische verbindingsofficieren zijn Maan dagochtend om negen uur plaat selijke tijd te -Panmoendjon bij eengekomen om voorbereidingen te treffen voor de vergadering van de geallieerde en communis tische vertegenwoordigers ter be spreking van de politieke confe rentie over Korea. Twee uur later, om elf uur plaatselijke tijd, kwamen daar op de gedelegeerden van beide partijen bijeen. De Verenigde Naties worden vertegenwoordigd door de Amerikaan Arthur Dean. Namens de communisten tre den op Hoeang Hoea, raadsman van de minister van Buitenland- „De neutrale terugzendings- len worden, slechts zeer klein commissie heeft thans het punt bereikt, waarop zij de haar toe gedachte taak niet meer naar be- horen kan vervullen", aldus heeft de voorzitter dezer com missie, de Indische generaal Thi maja, verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat ,,de kans op een hervatting der uit eenzettingen aan krijgsgevange nen, die niet teruggezonden wil- In een te Delft gehouden ver gadering heeft de heer C, J. van Lienden, voorzitter van de cen trale bond van onderling beheer de ziekenfondsen en Tweede Ka merlid, meegedeeld dat het waar schijnlijk is dat in 1954 de pre mies voor vrijwillig en verplicht verzekerden zullen worden ver hoogd. Behalve de kosten van nieuwe geneesmiddelen, zoals de anti biotica, stegen ook die voor zie- kenhuisverpleging aanzienlijk. Laatstgenoemde kosten maken „In schikt principe zijn diabetici ge- voor elk beroep, behou dens enkele uitzonderingen". Dit is de conclusie, waartoe de medi sche advies-commissie van de Ne derlandse vereniging van suiker zieken is gekomen. Deze com missie, bestaande uit enkele des kundigen op het gebied van de diabetes, die zich belangeloos be schikbaar hebben gesteld om de N.V.S. te adviseren in medische aangelegenheden, heeft reeds ge ruime tijd het vraagstuk bespro ken van de aanstelling van dia betici in het bedrijfsleven. Als uitzonderingen noemt de commissie in de eerste plaats die beroepen, waarbij de werkinde- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Toenemende wind. Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk nu en dan enige regen. Tot krachtige en aan de kust tot hard toenemende zuide lijke wind. Over het algemeen weinig verandering in tempera tuur. WOENSDAG 28 OCTOBER. ling het gebruik van maaltijden op normale geregelde tijden on mogelijk maakt en in de tweede plaats die beroepen, waarbij eventuële hypoglycaemien ge vaar voor de patiënten zelf of voor anderen zouden kunnen op leveren, bijv. vervoerspersoneel, buschauffeurs, trambestuurders, glazenwassers, badmeesters, werk op stellingen, steigers en ladders of aan hoogspanning. Hoewel de commissie geen en kel bedrijf of instantie kan bewe gen, laat staan verplichten deze normen te aanvaarden, hoopt zij, dat de normen door de keurende medici in den lande worden aan vaard. In dit verband spreekt de commissie haar waardering uit voor het initiatief van de chef van de rijksgeneeskundige dienst, dr F. C. A. Kuipers, die reeds ja ren deze zienswijze in practijk bracht. Overigens wordt er op gewezen, dat de diabetici geen rechten moeten ontlenen aap hun ziekte, zoals het vragen van loonsverhoging op grond van de extra-onkosten voor het dieet. ongeveer een derde deel uit van de totale uitgaven van de zieken fondsen. De oorzaak is dat de ziekenhuizen de laatste jaren worden uitgerust met dure appa raten, waarover ook de fonds patiënten de beschikking kunnen krijgen. Ook de lonen van het verplegend personeel zijn geste gen. Met de loonronde van 1 Januari a.s. zullen de verpleeg- prijzen nogmaals stijgen, hetgeen weer een zwaardere last voor de ziekenfondsen zal betekenen. Ondertussen, aldus spr., vraagt men zich wel eens af, of het be heer in de ziekenhuizen altijd economisch verantwoord ge schiedt. Is het niet mogelijk effi ciënter te werken, waardoor de verpleegprijzen kunnen worden gedrukt zonder dat de patiënten er nadeel van ondervinden? Een andere reden voor de hoge lasten, die op de ziekenfondsen is gelegd, is volgens spr. het feit dat door de huisartsen vaak meer geneesmiddelen Worden verstrekt dan nodig is. Wanneer men aan neemt dat gemiddeld op elk van de 37.500.000 recepten, welke jaarlijks aan de 7.500.000 ver zekerden worden atgegeven, slechts vijf cent te veel wordt verstrekt, dan betekent dit 1.775.000 per jaar. Tenslotte zei de heer Van Lien den, dat optrekking van de loon grens tot ƒ6.000,— voor de so ciale verzekering alleszins rede lijk is. is. Thimaja was pessimistischer dan ooit te veren over het her vatten van de „uiteenzettingen". Hij zei, dat de besprekingen van gisteren ten doel hadden een brief op te stellen aan het opper bevel van de Ver. Naties en van de communisten, met de bijzon derheden over de toestand, die tot de huidige impasse hebben geleid. De commissie kon het niet eens worden over de inhoud van de brief en besloot een ondercom missie te vormen, die vandaag zal bijeenkomen. Woensdag zal de commissie weer vergaderen Naar van officiële zijde te Nieuw Delhi weedt vernomen, heeft generaal Timaja dezer da gen met het opperbevel der Ver. Naties besprekingen gevoerd, welke vooral ten doel hadden de Ver. Naties te bewegen pogingen te doen om een einde te maken aan de dwang, die bepaalde wei gerachtige gevangenen op hun landgenoten zouden uitoefenen om niet de „uiteenzettingen" aan te horen. Zoals bekend, wenst In dia geen geweld om de gevangenen tot het bij wonen der „uiteenzettingen" te dwingen, zolang niet de neutrale terugzendingscommissie zich als geheel met deze methode accoord verklaart. Dit is op het ogenblik niet het geval. Van de zijde der commissie is, aldus het bericht uit de Indiase hoofdstad, verklaard, dat zekere gevangenen, agenten van natio nalistisch China en van Zuid- Korea, van intimidatiemiddelen gebruik maken. Duizenden Nederlanders heb ben nog niet om afwikkeling verzocht van de oorlogsschade aan woningen en bedrijfspanden. Voor de gevallen, waarin vóór 4 Januari 1952 hetzij tot herstel oi vervanging is overgegaan, hetzij dat van overheidswege voor het herstel of de vervanging ervan financiële hulp is toegezegd, ein digen die termijnen op 3 Januari 1954. In het algemeen zullen na die datum ingediende aanvragen niet meer in behandeling worden ge nomen. Aanvragen moeten wor den ingediend bij de directie van de wederopbouw en volkshuis vesting in de provincie waar het te gebruiken pand is gelegen. se Zaken van communistisch China en Kosok Bok, die een zelfde functie beleed op 't ,Noord- Koreaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken. Zij vergaderden, nadat de ver bindingsofficieren waren over eengekomen dat de besprekingen in het Engels, het Chinees en het Koreaans zullen worden gevoerd. Volgens een V. N.-woordvoerder was de vergadering van de ver bindingsofficieren in een „cor- decte, niet te formalistische" sfeer verlopen. De communisten begonnen na de overhandiging van de ge loofsbrieven met het naar voren brengen van de eis, dat neutralen zullen worden toegelaten tot ae conferentie over Korea. Zij wil len toelating van neutrale Aziati sche landen en in het bijzonder van India. De Noordkoreaanse afgevaar digde las een lange verklaring voor, waarin de communistische eisen waren vervat. De „samen stelling" van de politieke confe rentie moest als eerste punt op de agenda van de besprekingen staan, aldus de verklaring. Als verdere agendapunten stel de de Noordkoreaanse afgevaar digde voor: vaststelling van een aanvangsdatum voor de politieke conferentie, procedurekwesties en organisatiekosten. Dean, de geallieerde vertegen woordiger, verklaarde dat hij niet gemachtigd was om de samen stelling van de politieke confe rentie die was bepaald door een resolutie van de Ver. Naties vol gens welke geen neutralen wor den toegelaten, te wijzigen. Als aanvangsdatum van de po litieke conferentie stelde Dean voor 23 November en hij bracht in herinnering, dat president Eisenhower als plaats van be sprekingen Honoloeloe, San Fran cisco of Genève had voorgesteld. Dean gaf te kennen, dat de Ver. Staten niet gebonden zijn aan een van deze drie plaatsen, doch hij verwierp bij voorbaat een conferentie-oord op communis tisch gebied. Als agendapunten opperde de geallieerde afgevaardigde: datum van de conferentie, plaats, admi nistratieve aangelegenheden, di versen. De Chinezen steunden 't Noord koreaanse standpunt dat de sa- dapunt moet zijn. De vergadering werd na een uur een kwartier verdaagd tot vandaag. Dean zei, dat punt 4 van de door hem voorgestelde agenda (diversen) de communisten in de gelegenheid stelt te spreken over de samenstelling van de politieke conferentie, indien zij dit wensen. Hij geloofde, dat er een poli tieke conferentie zal worden ge houden, ondanks dit eerste dui delijke geschilpunt. Er is „rede lijke hoop", dat overeenstemming zal worden bereikt, aldus Dean. De Zuidkoreaanse onderminis ter van Buitenlandse Zaken, Hwan, verklaarde Maandag, dat de Ver. Naties de communisten „practisch hebben uitgenodigd" de voorbereidende besprekingen voor de politieke conferentie te verlengen, door voor te stellen, dat het punt „diversen" op de agenda wordt geplaatst. Hwan woont als waarnemer de besprekingen te Panmoendjon bij. De weigerachtige geallieerde krijgsgevangenen. Een Zuidkoreaanse gevangene, die aanvankelijk repatriëring weigerde, is Maandag van ge dachten veranderd. Hij heeft ge vraagd om terugzending naar Zuid-Korea. De man zal vandaag aan de geallieerden worden over gedragen. Dit is de tweede maal dat een Zuid-Koreaan terugkomt van zijn besluit om in Noord-Korea te blijven. In de neutrale zóne ver blijven nu nog 333 Zuid-Korea- nen en een Brit, die repatriëring weigeren. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.36 6.11 6.51 7.01 n.m. 6.01 6.36 7.16 7.26 ZON MAAN voorzien. Hiervan ligt meer dan de helft in Jordanië. De uitvoe ring van dit plan zou in belang rijke mate bijdragen tot de oplos sing van het probleem der Pa lestijns-Arabische vluchtelingen De Verenigde Naties hebben een plan voor de uitvoering van waterbouwkundige werken in 't dal van de Jordaan gepubliceerd, volgens hetwelk Jordanië, Syrië en Israël van water en electri- sche energie zullen worden voor zien. Dit plan werd opgesteld door het Amerikaanse Ingenieursbu reau Charles T. Main in Boston onder de supervisie van de Teri- Maandag zijn nieuwe bespre kingen begonnen om te trachten een einde te maken aan een sta king, die melk voor twaalf mil lioen mensen te New York en omgeving tot een schaars artikel heett gemaakt. Ongeveer 13.000 chauffeurs en arbeiders van melkfabrieken zijn Zondag in staking gegaan om een geschil over loon en werktijd. Maandag vormden zich hier en daar rijen van wel 500 mensen voor de melkwinkels. Zij moesten met een verlaagd rantsoen genoe gen nemen. Een winkel in Brook lyn stelde haar voorraad van 150 flessen beschikbaar voor kinde ren, die een glas meebrachten en de melk ter plaatse nuttigden. De gezondheidscommissie voor dieren van de Stichting voor de Landbouw heeft een overzicht samengesteld van de kosten en uitgaven van het nationale fonds ter bestrijding van de runder- tuberculose. In de periode van 12 Juli tot en met 8 Augustus 1953 heeft dit fonds ontvangen uit de heffin gen van 25 cent per 100 kg melk een bedrag van 1.179.146,03. Sinds 20 Mei 1951, de datum waarop de huidige campagne een aanvang heeft genomen, heeft dit fonds uit deze zelfde heffing ontvangen een bedrag van ƒ28.362.950,56. Uit de E.C.A.Z.- gelden de z.g. Marshallhulp ontving het fonds sinds de aan vang van de campagne een be drag van 23,5 millioen. De totale inkomsten van het fonds zijn dus geweest 51.862.950,56. In de periode van 9 Augustus tot en met 5 September 1953 heeft het fonds besteed 1.982.808,89. Sinds Mei 1951 tot en met 5 Sep tember 1953 heeft dit fonds be steed ƒ24.652.132,30. Uit de heffing van 55 cent per 100 kg melk, de z.g. spaarheffing. heeft het fonds in de vierweekse periode van 12 Juli t/m 8 Augus tus 1953 ontvangen 395.096,06. In totaal zijn de inkomsten uit deze heffing 17.260.142,83 ge weest. Zoals bekend is, vloeien in dit- fonds ook de gelden afkom stig van de liquidatie van het fonds t.b.c.-bestrijding voor het Westelijk consumptiemelkgebied. In de periode van 9 Augustus tot en met 5 September 1953 is van deze spaarheffing uitgekeerd aan veehouders, die hun rund veebeslagen tijdig hadden vrijge maakt, 'n bedrag van 367.073,63. In totaal is uit deze spaarheffing sinds 20 Mei 1951 uitgekeerd 6.757.966,74. Be Amerikaanse in Korea. gevangenen. 13.000e SCHIP IN ROTTERDAM GEARRIVEERD. In de haven van Rotterdam is Zondag het 13.000ste schip van dit jaar binnengekomen. Het was het 5205 brt metende s.s. Paolo II (rederij E, Zabados, Venetië), dat leeg van Cork kwam. Het schip nam ligplaats in de Rijn haven. Vorig jaar arriveerde het 13.000ste schip op 11 November. nessee Valley Authority (TVA). TVA is een van Amerika's groot ste, meest zegenrijke en veelzij dige ontwikkelingsprojecten. Het plan beoogt op brede re gionale basis een oplossing te geven voor het watervoorzie- ningsvraagstuk inhaerent aan het waterscheidingsgebied van de ri vier de Jordaan. Het project stoort zich in grote lijnen niet aan nationale grenzen, maar neemt bij de opzet de topografi sche gesteldheid van de gehele waterscheiding in aanmerking. De leidende gedachte van het project is de waterbronnen van het Jordaan-dal op de meest doel treffende wijze ten nutte te ma ken voor de algehele watervoor ziening van deze streek. Het plan gaat uit van het feit, dat grote behoefte bestaat aan een juiste en verantwoorde wa tervoorziening in een gebied, dat slechts over beperkte waterhoe- veelheden beschikt. De meest redelijke wijze om dit vraagstuk op te lossen kan alleen op regio nale basis gevonden worden, waarbij zoveel mogelijk gebruik moet worden gemaakt van na tuurlijke bekkens voer opslag van water en van het natuurlijke -verval voor het transport van 't bevloeiingswater. In wezen voorziet het plan in de opslag en de verdeling van al het beschikbare water van de rivier de Jordaan op de meest economische wijze en in het af vloeien van het water door het natuurlijk verval naar de plaat sen, waar het nodig is voor be vloeiing en het opwekken van electrische energie. De uitvoering van het werk zou in twee stadia plaats vinden en in totaal 121 millioen dollar kosten. Van dit bedrag zou 88 millioen benodigd zijn voor be vloeiingswerken en 33 millioen voor electrische centrales. Indien het plan door de betrok ken partijen wordt aanvaard en uitgevoerd, kunnen bijna 100.000 hectaren land van water worden Voor Israël zou de uitvoering van dit project neerkomen op de bevloeiing van ongeveer 40.000 hectaren en voor Syrië van 5000 hectare. De landerijen in Jorda nië zouden echter wegens de ge ringe regenval in dat gebied meer water per hectare krijgen. Alle drie de landen zouden ge baat zijn met de opwekking van de electrische energie. Volgens welingelichte kringen te Damascus hebben de Israëli sche autoriteiten het tempo van de werkzaamheden in de gede militariseerde zone om het water van de Jordaan om te leiden voor de aanleg van een krachtstation, versneld. Syrische kringen raken er hoe langer hoe meer van over tuigd, dat het project zal zijn voltooid, voordat de veiligheids raad er een beslissing over zal hebben genomen. Naar verluidt had de Israëli sche regering aanvankelijk ge dacht zes maanden voor het werk nodig te hebben. Door aanvoer van aanzienlijk meer materiaal en meer arbeiders hoopt men het project nu binnen 45 dagen te vol tooien. Dit zou betekenen, dat men over veertien dagen gereed zal zijn. Volgens de „Washington Star" heeft de Amerikaanse sergeant James Kirk, die in Korea krijgs gevangen is geweest, meegedeeld dat hij met anderen tijdens zijn gevangenschap met onzichtbare inkt in een communistisch boek een lijst heeft bijgehouden van Amerikaanse gevangenen die in zijn kamp het leven lieten. Op deze lijst komen de namen voor van 461 militairen, van wie er, volgens Kirk, 104 waren dood geschoten en de overige voor het merendeel van uitputting waren omgekomen. De legerautoriteiten hebben al dus de „Washington Star" de lijst als authentiek genoeg beschouwd om de 461 namen van de lijst van „vermisten" af te voeren. Een Amerikaanse korporaal heeft Maandag te Tokio ver klaard, dat de Chinese commu nisten de Amerikaanse krijgsge vangeoen, die niet naar huis wil len terugkeren, hebben medege deeld, dat de Amerikaanse com munistische partij het plan heeft binnen vijf jaar een revolutie in de Verenigde Staten te ontkete nen. De korporaal, Dickenson, die aanvankelijk tot de „weigerach tige" Amerikanen behoorde, maar enige dagen geleden be sloot toch naar zijn land terug te keren, zei, dat de communis ten de geallieerde krijgsgevan genen hadden verteld, dat zij in China zouden worden opgeleid, om na de revolutie een leidende functie in Amerika te bekleden. Hij verklaarde te zijn achter gebleven, om zich op de commu nisten te kunnen wreken. „Ik wilde precies weten, wat zij voor beloften zouden doen, om hen later te kunnen ontmaskeren", aldus Dickenson. Voordat met het uitwisselen van de krijgsgevangenen was begohnen, trachtten de Chinezen de gevangenen te bewegen niet naar hun land terug te keren, door hun vrouwen goed betaal de betrekkingen, studiebeurzen en de gelegenheid om een reis door China en Rusland te maken te beloven. Op een vraag of de Ameri kaanse krijgsgevangenen, die nog onder toezicht van de Indische bewakingstroepen staan, waarde hechten aan de Chinese beloften, antwoordde Dickenson: „Som mige wel, andere niet." De stakende tankwagenchauf feurs in Londen hebben besloten vandaag weer aan liet werk te gaan. Het besluit om de staking te beëindigen werd genomen op een massabijeenkomst te Stratford. De resolutie over de hervat ting van het werk werd docc 150 stakingsleiders ingediend. Een woordvoerder van de stakers zeide, dat een „aanzienlijke meer derheid" van de 1200 aanwezige stakers voor de resolutie had ge stemd. Vóór de stemming verlieten 200 stakers de bijeenkomst als protest „tegen de communisti sche pogingen" om hen te dwin gen het werk te hervatten. Aan de staking, die Dinsdag begon, namen ongeveer 2500 per sonen deel.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1