Duitsland, Triëst en Korea Het debat in het Lagerhuis over Brits-Guyana De watersnood Zuid-ltalië Mr. Berger over de loonontwikkeling in de toekomst Tito over T riëst-problemen brengen het Westen in lastig parket in fp ekelijkse Wereldbeschouwing Slechts drie collectanten voor de t.b.c,-bestrijding WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON-en MAANSTANDEN. RELLETJES TE ANTWERPEN De reis van Prins Bernhard naar Ethiopië De troepenverscheping naar de Kolonie was gerechtvaardigd 700 millioen lire uitgetrokken voor hulp aan de getroffenen op onder op onder Oct. 11.37 25 7.22 17.26 18.49 26 7.24 17.24 19.51 12.39 27 7.25 17.22 21.02 13.25 28 7.27 17.20 22.17 13.57 29 7.29 17.18 23.32 14.21 30 7.31 17.16 14.39 31 7.33 17.14 0.44 14.53 Onze troepen staan gereed Brussel-Amsterdam per electrische ffrankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. ZATERDAG 24 OCTOBER 1953. 8e Jaargang No. 2980. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pes advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uui Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De drie ministers van Buiten landse Zaken van Amerika, in geland en Frankrijk zijn voor- tijdig zij hadden toch reeds het voornemen bijeen te k0I™ell te Londen bijeengeweest Het zich toespitsend conflict rondom Triëst heeft hiertoe ongetwijfeld bijgedragen. In deze samen komst is het antwoord vastge steld op de laatste Russische nota, die zoals men ach zal her inneren, de uitnodiging van de geallieerden voor een conferen tie der vier ministers' van Buiten landse Zaken te Lugano noch aannam, noch verwierp. Er is nu een nieuwe uitnodi ging gezonden, opnieuw aan mi nister Molotov, dus niet aan het staatshoofd als hoedanig Ma- lenkov moet worden beschouwd Foster Dulles heeft te Londen duidelijk doen uitkomen, dat pre sident Eisenhower zich op het ogenblik niet buiten Amerika kan begeven. Dit zal ongetwij feld waar zijn, maar vermoede lijk niet de voornaamste reden van Amerika tegen een conferen tie op het hoogste peil gelijk Churchill die reeds op 11 Mei wil de en nog eens te berde bracht in zijn redevoering op het conser vatieve congres te Margate. Het ontwerp-antwoord is tevo ren aan kanselier Adenauer medegedeeld, die, gelijk men te recht opmerkte, aanwezig was ondanks zijn afwezigheid. Deze heeft er op aangedrongen, dat zelfs niet tussen de regels door aan Rusland een aanbod zou wor den gedaan van garanties. De ontvangst, die Dulles' suggestie van zodanige garanties door Amerika of de NATO in de Rus^ sische pers heeft ontvangen, zal daaraan ongetwijfeld debet zijn. LUGANO EN TRIëST In deze nieuwe nota wordt ech ter niet herhaald de eis, dat vrije verkiezingen ter oplossing van het Duitse vraagstuk moeten voorafgaan. Wel wordt de agen da tot het Duitse vraagstuk be perkt en ten opzichte van de door Rusland gewenste Azië-conferen- tie met vijf mogendheden dus communistisch China inbegrepen een slag om de arm gehouden. Het lijkt niet waarschijnlijk, dat gelijk in deze nota wordt voorge steld, de ministers op 9 Novem ber te Lugano zullen samen komen! Ten aanzien van Triest is krachtens het verlangen van maarschalk Tito besloten een conferentie van vier te beleggen, d.w.z. Amerika en Engeland, die troepen in Triëst hebben, Italië en Joego-Slavië. Of Frankrijk, waarvan een compromis-voorstel verwacht wordt, ook aan de con ferentie zal deelnemen, moet worden afgewacht. Maarschalk Tito heeft zich ge matigd gedragen. Hij heeft uit drukkelijk gezegd, dat hij geen strijd zal aanbinden met Ameri kanen en Engelsen en dat hij een te zelfstandige politiek voert om 'op grond van deze gebeurte- nissen de vriendschap met Sow- jet-Rusland te herstellen. Maar de verhouding ItaliëJoego-Sla vië is er door dit alles niet beter op geworden en de verhouding tussen Tito en de geallieerden niet vriendschappelijker. Italië blijkt wel bereid ter con ferentie te komen, maar het wil tevoren zeker zijn, dat het_ nieuw ste voorstel der geallieerden wordt gehandhaafd, terwijl Tito juist een internationaal Triëst wil, desnoods met opoffering van de Joego-Slavische souvereimteit over zone B. Men kan niet aan de indruk ontkomen, dat ware er meer tact door Amerika en Engeland ontwikkeld, de zaak niet zo'n vaart zou hebben ge lopen. KOREAANS GETWIST. Wat Korea betreft zal nu tus sen Noord-Korea en China ener zijds, Amerika als vertegenwoor diger van de 16 in Korea strij dende mogendheden anderzijds, een bespreking plaats hebben te Panmoendjon. Amerika wil deze dan wel benutten om over de uit breiding van het aantal deel nemers aan de conferentie te spreken, maar wil daarmede toch blijkbaar niet erg ver gaan. De „bewerking" van de krijgs gevangenen, die niet naar huis willen, door de beide partijen, is begonnen en heeft, voor zover het niet-communistische Noord- Koreanen en Chinezen betreft, aanleiding tot onaangename to nelen gegeven Zelfs hebben Po len en Tsjecho-Slowakije als leden der neutrale controlecom missie verklaard, dat India te weinig onzijdig was. Het was allemaal te voorzien en het is 'n gevolg van 't feit, dat Amerika en de Ver. Naties de niet-communistische krijgsgevan genen niet onmiddellijk hebben losgelaten, gelijk dat aan de an dere kant we'rd gedaan. DE ANDERE MOEILIJK HEDEN. Een nieuwe twistappel is ont staan tussen Jordanië en Israël Er is een overval op een Jor daans dorp gepleegd, waarbij een deel der bevolking nodeloos is uitgemoord. De drie geallieerden hebben de bijeenroeping van de Veiligheidsraad hiervoor ge vraagd. Amerika heeft zelfs de hulp aan Israël opgeschort. In Duitsland heeft Adenauer niet zonder enige moeite zijn nieuwe regering bijeengekregen. In Frankrijk blijft het lot van de regering onder Laniel hangen aan een zijden draad, vooral daarom zo dun, wijl de buiten landse politiek beslissend kan zijn In Engeland heeft het con gres te Margate Churchill's en Eden's positie versterkt. In Ame rika is uit de verkiezing in Wis consin gebleken, dat de democra ten aan sympathie winnen tegen- oyer de republikeinen. Wat Perzië betreft, de leiding van de onderhandelingen, die overeenstemming moeten bren gen, berust in handen van Ame rikaanse deskundigen, o.a. de zoon van president Hoover, die een grote ervaring in de petro leum achter zich heeft. In Irak heerst ook wel enige ontevreden heid, maar daar zijn de contrac ten kenmerkend veranderd. Bra zilië heeft de olie genationali seerd, waarbij echter niet zulke grote belangen zijn betrokken als in Perzië het geval was. VAN DER MANDERE. Z. K. H. de Prins der Nederlan den is zoals bekend, voornemens van 13 tot 18 November a.s. een bezoek te brengen aan Ethiopië. Gedurende het verblijf in Addis Abeba zal de Prins de gast zijn van Zijne Keizerlijke Majesteit. De Prins zal onder meer een be zoek brengen aan de Kroonprins van Ethiopië en andere leden van de keizerlijke familie en aan enige ministers. Voorts ver meldt het programma nog be zoeken aan enige onderwijsm- stellingen en aan de suikeronder- neming van de N.V. Handelsver eniging Amsterdam te Wonji nabij Nazareth, 90 km Zuid-Oos telijk van Addis Abeba. Het lid van de Tweede Kamer de heer Van der Zaal (AR.) heeft aan de minister van Sociale Za ken de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de minis ter het voornemen heeft aan „centraal archief" te adviseren de gemeentebesturen iri overwe ging te geven de collecten ten bate van de tuberculosebestrij ding tot drie te beperken, n.l. de Emmabloemcollecte, een collecte voor de gezamenlijke tuberculo- sefondsen van de vakcentrales en een collecte voor de gezamen lijke sanatoria? 2. Is het de minister bekend, dat na de laatste oorlog op aan drang van „centraal archief" een dergelijke proef is genomen en dat toppassing van deze methode een bedroevend laag financieel gevolg heeft opgeleverd? 3. Is de minister er niet van overtuigd, dat de meeste sanato ria financieel in hoge mate af hankelijk zijn van een ruime op brengst van openbare en parti culiere inzamelingen? 4. Wil de minister in deze zaak geen beslissing nemen, voor dat de begroting van zijn depar tement in de Staten-Generaal is behandeld? De Britse minister van Kolo niën, Oliver Lyttelton, heeft bij het begin van de debatten over Brits-Guyana gezegd, dat de ge beurtenissen aldaar een tegen slag zijn voor de Britse politiek van het toekennen van steeds meer bestuursverantwoordelijk- heid aan de koloniale volkeren. De afgezette eerste minister van Brits-Guyana, dr Jagan, woonde de vergadering van het Lagerhuis op de tribune voor aanzienlijke bezoekers bij. Lyttelton zeide, dat hoewel de tijdelijke intrekking van de grondwet moet worden betreurd, het veel meer te betreuren zou zijn geweest, dat een regering in het zadel was gebleven, die de communistische ideologie boven het welzijn van het volk stelde. Alle door de afgezette regering afgelegde verklaringen en geno men maatregelen maakten vol gens de minister deel uit van „een plan om Brits-Guyana tot een totalitaire staat te maken, beheerst door communistische ideeën. Over de stakingen zei Lyttel ton, dat dr Jagan voorzitter was van de vakbond van de arbeiders in houtzagerijen; de minister van Gezondheid voorzitter van de vakbond van fabrieksarbeiders en de minister van Onderwijs voorzitter van het vakverbond van Brits-Guyana. „Het waren deze ministers", aldus Lyttelton, „die de stakingen op de suiker plantages op touw zetten en het gehele economische leven van de kolonie beïnvloedden". Volgens Lyttelton maakte het optreden van de regering-Jagan deel uit van de internationale communistische samenzwering om totalitaire staten in het le ven te roepen. De Britse regering is niet bereid de vorming van medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. MEER WIND. Veranderlijke bewolking met enkele verspreide buien en in de ochtend plaatselijk mist. Matige later langs de kust tijdelijk vrij krachtige wind tussen Z. en Z.W. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. ZATERDAG 24 OCTOBER. Mr. J. A. Berger, voorzitter van het college van rijksbemiddelaars heeft voor de afdeling Amster dam der maatschappij voor nij verheid en handel zijn visie uit eengezet op de in ons land in de naatste toekomst te verwachten loonontwikkeling. Van eminent belang noemde spreker de aandacht die aan de loonstructuur wordt besteed, omdat deze mede bepalend is voor de welvaartspositie van ons land. Erkend moet worden, dat de snelle industrialisatie er toe heeft geleid, dat teveel de aan dacht is gericht geweest op de techniek. Zij moet allereerst ge richt zijn op het grotere geluk van de mens. Te dikwijls is uit het oog verloren, dat dit centraal moet worden gesteld. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.21 2.56 3.36 3.46 n.m. 2.35 3.10 3.50 4.00 ZONDAG 25 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.07 3.42 4.22 4.32 n.m. 3.23 3.58 4.38 4.48 ZON MAAN EISEN VOOR EEN LOON SYSTEEM. Waarop dient te worden gelet bij de vorming van een loon structuur? Spreker noemde vier punten, die hij alle van belang acht. De mens is een redelijk wezen, toegerust met menselijke waar digheid. Deze komt uit, behoort althans uit te komen in het ge drag van elkeen jegens elk, ook en bijzonder in de onderneming. Ten tweede: Elk mens zonder één uitzondering heeft behoefte aan waardering. Elk loonsysteem dat geen waar dei ingsmogelijkheid inhoudt, moet falen. Ten derde: De huidige nood zaak van teamwork (aan de ont wikkeling van de penecilline hebben 32.000 deskundigen sa mengewerkt) accentueert de noodzaak van waardering, ook voor de arbeid van de mens, die geen totaal werkstuk levert. Ten vierde: Onmiskenbaar is de drang naar zekerheid. Meer dan reeds het geval is moeten de arbeiders tot de erkenning ko men, dat de toepassing van tech nische hulpmiddelen geen vijand is van hun zekerheid. De stof besprekend los van ge leide of vrije loonvorming stelde de spreker nadrukkelijk vast dat de nieuwe loonstructuur aan de genoemde voorwaarden moet voldoen. Elk loonsysteem moet rekening houden met de prestatiemoge lijkheden van de arbeider. Hoge re prestatie moet voor de man zichtbaar en begrijpelijk in hoge re betaling dat is in geld- waardering en niet als fooi tot uitdrukking komen. In de z.g. „gemeentetarieven'' is dat be reikt. Spreker geeft toe, dat dit systeem in het particuliere be drijfsleven niet toepasbaar is, maar andere systemen zijn dat zeker, bijv. een waarderings nuances bevattend tarievensy- steem (dus met uitsluiting van elke winstdelingssysteem). BE NIVELLERING DIENT DCCRBROKEN. Vervolgens besprak mr. Berger het verschijnsel der nivellering. De vakbeweging heeft vóór de oorlog op deze nivellering aange drongen. Zij heeft de ongeschool den dichter bij de geoefenden gebracht. Een gevolg was. dat de jonge arbeider geen perspectief meer zag voor het offer dat hij in tijd en geld voor zijn studie bracht. Dit riep onrustgevoelens in hem op. De vakbeweging heeft de ge varen daarvan na de oorlog er kend. Zij streeft nu met de on dernemers naar een doorbreking stelde eisen, is automatisch ge richt op verhoogde productivi teit en zal leiden tot groter wel vaart voor alle werkers. Met en kele woorden wees spreker er op, hoezeer deze methodiek ver schilt van die achter het „ijzeren gordijn", waar met de menselijke waardigheid totaal geen rekening wordt gehouden. Slagen wij in het westen met onze methode en gelet op wat reeds is gepres teerd, is de hoop daar op ge rechtvaardigd dan behoeven wij het oosten niet te vrezen, zo besloot mr. Berger zijn voor dracht. Het aantal slachtoffers van de overstromingen in Zuid-ltalië is niet ver van de honderd verwij derd, aldus heeft de prefect van de Zuiditaliaanse stad Reggio dl Calabria Vrijdag medegedeeld. Het aantal slachtoffers kan nog wel groter zijn, daar vele dorpen van de buitenwereld zijn afgesloten, In totaal waren Vrijdagavond 49 lijken geborgen. Het aantal slachtoffers is het grootst in de provincie Reggio di Calabria, maar ook in de provincies Catan- zaro en Cosenza zijn slachtoffers te betreuren. In noodonderkomens, verschaft door het Roode Kruis en het Italiaanse leger, zijn 1000 daklo zen ondergebracht. Met hefschroefvliegtuigen wer den geïsoleerde personen van voorraden voorzien. Door de overstromingen kwa men niet alleen een groot aantal personen om het leven, maar wer den bovendien aanplantingen van olijfpalmen, sinaasappel- en ci troenbomen verwoest, bruggen weggespoeld en electrische lei dingen en telefoonlijnen afgesne den. Honderden huizen stortten in. De dorpen Cirella en Croce Va- lanide worden door twee grote aardverschuivingen bedreigd. De inwoners van beide plaatsen ont ruimden Vrijdagavond hun wo ningen. De Italiaanse regering heeft 'n bedrag van ruim 700 millioen lire (ongeveer 7 millioen gulden) uitgetrokken voor hulp aan de getroffenen. De Amerikaanse consul-gene raal in Napels, Nester, heeft 'n bezoek aan het getroffen gebied gebracht om de uitdeling van door de Amerikaanse ambassade gezonden goederen te regelen. De Amerikaanse vloot in de Middellandse Zee heeft steun toegezegd. De Britse ambassa deur in Italië, sir Victor Mallet, heeft in een brief aan premier Pella uitdrukking gegeven van zijn medegevoelen met de nabe staanden der slachtoffers. Hedên zal in Reggio di Cala bria een algemene rouwdag wor den gehouden. Maarschalk Tito heeft geant woord op een aantal vragen, die een verslaggever hem stelde over 'lus het offi- persbureau dernemers naar een doorbreking de kwestie.Triëst, aldus het offi- van het inderdaad dreigende ge Zuidslavische Dersbureau vaar, dat in de nivellering schuilt. De vakbeweging erkent lclllJuclls' en accepteert de werkclassifica- ties, die in diverse industrieën door wetenschappelijke arbeids analyses zijn opgesteld en waar door het mogelijk is geworden de waarde van elke functie te bepalen en de beloning daarvoor vast te stellen. Verdere en bete re uitwerking van dit systeem zal naar spreker vertrouwt, de typische hogere beloning voor het werk van de man met het witte boord vergeleken met die van de man in de overall zoda nig in gunstige zin veranderen, dat de vlucht uit de overall naar het witte boord wordt gestuit en de waarde van de betere vak man steeds meer wordt erkend. Umek noemde spreker de kans die in Nederland in tegenstel ling met vele andere landen thans bestaat om met nieuwe methoden zulk een loonstructuur te ontwikkelen op het hoge ni veau, n.l. via „de Stichting voor de Arbeid". Een systeem, dat re kening houdt met de vier ge- Tito noemde de resultaten van de conferentie der ministers van Buitenlandse Zaken te Londen „onbevredigend", daar er met de Zuidslavische bezwaren tegen de Brits-Amerikaanse beslissing van 8 October geen rekening is ge houden. Hij zei, dat de beslissing om de zone „A" aan Italië terug te ge ven, van invloed zou zijn op de stabiliteit in het Balkanschierei land in zijn geheel. Triëst zou 'n broeinest van conflicten blijven, omdat Italië geen geheim maak te van zijn aanspraken op andere gebieden, zoals zone „B", Istrië enz. Op een vraag over de vooruit zichten voor de voorgestelde con ferentie betoogde de Zuidslavi sche president, dat „het niet uit gesloten is, dat alle vraagstukken kunnen worden besproken", in dien de huidige spanning op een voor Zuid-Slavië aanvaardbare wijze werd verminderd. „Indien Pella zijn onverzoenlij ke houding niet wijzigt, kan de voorgestelde conferentie niet worden gehouden en hij is dan verantwoordelijk voor de conse quenties", aldus Tito. In het laatste geval kon Zuid-Slavië geen ander voorstel doen dan 'n aanbood om het vraagstuk op 'n bijeenkomst van vertegenwoordi gers der twee landen op te los sen. Desgevraagd herhaalde de maarschalk de Zuidslavische ver klaring, dat zijn troepen de zone „A" binnen zullen trekken, als Italiaanse militairen haar bezet ten. Naar zijn mening zou Italië niet in staat zijn de zone te bezet ten en te besturen en daarom zouden de geallieerde autoriteiten de zone blijven besturen, totdat de bepalingen van het vredes verdrag zijn uitgevoerd. Over de troepenconcentraties zei Tito, dat de Italiaanse troe penbewegingen bijna zes weken eerder zijn begonnen dan die der Zuidslavische troepen. „Wij heb ben onze troepen alleen maar sa mengetrokken om een Italiaanse aanvalsdaad tegen Zuid-Slavië en zijn belangen te voorkomen", zo verklaarde hij. De raad van beheer van de na tionale maatschappij der Belgi sche spoorwegen heeft in zijn ver gadering van gisteren bekrach tigd een tussen deze maatschap pij en de N.V. Nederlandse Spoor wegen gesloten overeenkomst aangaande de electrificatie van de verbinding AntwerpenRoo sendaal. Tengevolge van deze bekrach tiging zal, zo heeft het Belgische ministerie van Verkeerswezen gisteren o.a. medegedeeld, voor de eerste maal een internationale verbinding BrusselAmster dam) kunnen worden verwezen lijkt tussen twee met verschillen de spanning geëlecrificeerde spoorwegnetten. Het gesloten accoord kan, zo heeft het Belgische ministerie van Verkeerswezen verder o.m. medegedeeld, als volgt worden samengevat: Op het stuk van de uit te voe ren werken, zal de N.M.B.S. het baanvak Antwerpen communistische staten in het ge menebest toe te staan, aldus Lyt telton. De verscheping Van troepen naar Brits-Guyana was gerecht vaardigd door het feit, dat er nu geen mensenlevens in de kolonie te betreuren zijn. De procureur-generaal in Brits- Guyana overweegt, of het moge lijk is de personen, die worden beschuldigd van een samenzwe ring om de huizen der blanken in brand te steken, wegens mis daad voor het gerecht te dagen. Het was echter moeilijk voldoen de bewijsmateriaal te verzame len. Uit vrees voor intimidatie wilde niemand een verklaring afleggen. De vroegere Labourminister van Koloniën, Griffiths, zag in de daden der leiders van de voor uitstrevende volkspartij in Brits- Guyana „dezelfde soort daden en politiek, die in andere landen hebben geleid tot een commu nistische totalitaire staat. Het ging hier echter om de vraag of de toestand de maatregelen van de regering rechtvaardigde. Hij was van mening, dat dit niet het geval is. Een andere Labour- afgevaardigde, bekend om zijn sterk anti-communistische opvat tingen, verklaarde ditmaal niet met z'n partij mee te zullen stem men. Bij stemming over het amen dement van de Labourpartij werd dit met 294 tegen 256 stemmen verworpen. De motie van de regering, waarin de stemming van het La gerhuis werd gevraagd met de in Brits-Guyana gevoerde poli tiek, werd zonder verdere stem ming goedgekeurd. Tijdens het debat had één der Labourafgevaardigden nog het voorstel geopperd twee personen van de Goudkust en uit India aan te wijzen om deel uit te ma ken van de commissie, die een onderzoek moet instellen in Brits- Guyana. Oud-minister Attlee verklaar de, dat uit het feit, dat de La bourpartij een onderzoek instel de naar de gronden, waarop de regering haar maatregelen in de kolonie heeft genomen, niet mag worden afgeleid, dat zijn partij ook maar in het minst goed keurt, wat door de vooruitstre vende volkspartij is gedaan. Er waren naar zijn mening aanwijzingen, dat de steun aan die partij steeds minder werd. Haar leiders hadden getoond niet te kunnen regeren. Attlee vroeg zich echter af, of de Britse rege ring door haar maatregelen niet juist in de kaart van de commu nistische elementen heeft ge speeld. In het verworpen Labour- amendement werden de hande lingen en redevoeringen van sommige leiders der progressie ve volkspartij in Guyana diep be treurd en totalitaire neigingen veroordeeld, maar tevens werd verklaard, dat volgens Labour schorsing van de grondwet niet door de toestand werd gerecht vaardigd. DE PRINS NAAR EELGIE. Prins Berhard is voor een be zoek van drie dagen naar Bel gië vertrokken om in de Arden nen een jachtpartij mede te ma ken. In Antwerpen is de politie DaanvaK aiiv^apciiEssen met slaags geraakt met demonstran- een bovenleiding van 3000 volts ten, die een gebouw wilden be- gelijkstroom uitrusten. Van hun stormen, waar extremistische kant zullen de Nederlandse Vlaamse nationalisten een bij- Spoorwegen eveneens een leiding eenkomst hielden ter onder van 3000 volts aanleggen tussen steuning van hun eis inzake de grens en Roosendaal, welke amnestie aan personen, die door een neutrale sectie van de schuldig zijn bevonden aan het installaties van het station Roo- verlenen van hand- en span- sendaa] zal worden gescheiden, diensten aan de Duitsers. Wat de treindienst betreft, is j->e politie slaagde er in de be- voorzien dat buiten de bestaande togers, die werden geleid door internationale verbindingen, een ieden Van de vsormalige ver- dienst zal worden ingericht met zetsbeweging en oud-politieke een snelle verbinding om het uur gevan„enen buiten het gebouw in elke richting Amsterdam- t houden doch zij kon de me_ Brussel, afwisselend met een ver- VM.sr)reidPn Na ppn binding Amsterdam-Antwerpen ™=te n\et ^re«^- Centraal. Het traject Brussel- onder noUtie escorte het ge- Amsterdam zal in ongeveer 3 uur ^1oe"e kunnen worden afgelegd. het tot gevechten waardoor "n Deze dienst zal worden gereden ne,. tri met 12 dubbele electrische motor- P0. eman heme verwondingen treinen waarvan 4 eigendom van opliep de N.M.B.S. en 8 eigendom van Zoa.s bekend zijn veteranen de Nederlandse Spoorwegen zou den worden. De bouw van dit materieel zal verdeeld worden tussen België en Nederland voor een bedrag gelijkwaardig aan hun deelne ming in de oprichting van het ge meenschappelijk materieelpark. uit de tweede wereldoorlog van plan, het komende weekeinde demonstraties te houden als protest tegen de amnestie-eisen, welke Vlaamse extremisten eind Augustus hebben gesteld ter ge legenheid van de j aarlij ke Ijzer bedevaart.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1