Het nieuwe Duitse kabinet toch ontsnapt? Premier Ben Goerion spreekt Persconferentie van Dulles. Rhees belofte inzake het bestand Deens schip pikte verongelukte vlieger op De Amerikaanse troepen in Europa De Liftmaster op de thuisreis liberaans stoomschip ops Waterweg vlotgesieept WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON-en MAANSTANDEN. Geen nieuw plan voor Koreaanse conferentie Stiet SUITEHAMH Nederlanders uit Russische gevangen kampen ontslagen Vluchtelingen naar Oost- en West-Duitsland Prins Bernhard naar Znidlaarderaiarkl DE KWESTIE-TRIEST nieuwe wapens grona gelopen Churchill Land van Mau Mau-leiders geccnfisceerd Ernstige autobotsing in West-Frankrijk Adenauers regeringsverklaring Schiphol in de mist Nederlaag voor Franse regering Amerikaanse hulp aan Israël opgeschort Op de lange duur vermindering mogelijk door ontwikkeling Nederlands schip san de «"run kering bij A^cnnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5.20 per kwartaal; per maand 1.75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRUE ZEEUW WOENSDAG 21 OCTOBER 1953. 8e Jaargang No. 2977. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adrea Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uui Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uui De Westduitse bondskanselier,! Het ministerie van Posterijen dr Konrad Adenauer, heeft Dins-] is nog onbezet, maar zal worden dagmorgen zijn nieuwe kabinet toegewezen aan 'n chr.-democraat. aan de president van de bondsre publiek, Theodor Heuss, voorge steld. Daarna is het kabinet, dat uit 19 ministers is samengesteld, voor de eerste maal bijeengeko men ter bekrachtiging van de re geringsverklaring over de te voe ren politiek. Het kabinet ziet er als vogt uit: Bondskanselier en minister van Buitenlandse Zakendr Adenauer Christen-democraatvice-kan- selier en minister voor Europese economische samenwerking: Blü- cher (vrije democraat)Binnen landse Zaken: Schroeder (chr.-de mocraat) Financiën Schaeffer (chr.-democraat); Economische Zaken Erhard (chr.-democraat) Justitie: Neumayer (vrije-demo- cfaat); Landbouw: Lübke (chr.- democraat); Arbeid: Storch (chr.- democraat) Vervoer: Christoph Seebohm (Duitse partij)Vluch telingen: Oberlaender (Vluchte- lingenpartij)Huisvesting: Em manuel Preusker (vrije demo craat); Gezins- en Jeugdzorg: Jo sef Würmeling (chr.-democraat); Zaken geheel Duitsland betref fende: Kaiser (chr.-democraat); Zaken betreffende de bondsraad (Eerste kamer): Hellwege (Duit se partij); Ministers zonder por tefeuille: Strauss (chr.-demo craat), Tillmanns (chr.-demo craat) Kraft (vluchtelingenpar- tij); en Herman Schaefer (vrije democraat). De K.L.M.-liftmaster „Dr. Ir. Damme", die zoals bekend van Christchurch op de thuisreis is en heden op Schiphol wordt ver wacht, heeft te Calcutta 33 pas sagiers ingenomen voc? Londen. Zowel in Bankok als in Calcutta is de bemanning een hartelijke ontvangst bereid. In Bankok werd een Chinees diner aange boden. Gezagvoerder Kooper mocht hier een Birmese trom in ontvangst nemen In Calcutta waren er bloemen kransen en Indische geschenken voor de bemanning en zat men aan een lunch aan, die geani meerd verliep. Twee namen, die gemist wor den in de lij^t van Adenauers nieuwe kabinet, zijn die van Heinrich von Brentano en dr Thomas Dehler, de eerste een chr.-democraat, de tweede een vrije democraat. In een regeringsverklaring heeft dr Adenauer gezegd, dat in dien de Sowjet-Unie werkelijk vrede wenst, haar waarborgen van veiligheid kunnen worden aangeboden op basis van de Eu ropese verdedigingsgemeenschap. Hij bevestigde nogmaals, dat West-Duitsland bereid is samen te werken in een dergelijk verde digingsstelsel. Een dergelijke ge meenschap kan de basis zijn van een beperking van de bewape ning, zoals door Eisenhower is voorgesteld, aldus de bondskan selier. De buitenlandse politiek van de nieuwe Westduitse regering zal gebaseerd zijn op drie grondbe ginselen, n.l. ten eerste; herstel van de onafhankelijkheid; ten tweede: hereniging van het land en ten derde: deelneming aan de Europese gemeenschap en de een wording van een vrij Europa. Adenauer zeide er vast van overtuigd te zijn, dat het E.V.G.- verdrag in de komende maanden zal worden bekrachtigd. De Westduitsers willen, aldus Adenauer, de hoop niet opgeven, dat de Russen zich bereid zullen tonen op een vier-mogendheden- conf eren tie over vrije verkiezin gen in geheel Duitsland en de status van één Duitse regering te spreken. Adenauer zeide nogmaals, dat de Oder-Neisse-grens onaan vaardbaar is, maar dat de desbe treffende problemen met vreed zame middelen dienen te worden opgelost. Het 7896 brt. metende s.s. „Stocksun" van de „General Sea Navigation Corporation" te Monrovia, dat op de Nieuwe Waterweg ter hoogte van Maas sluis was vastgelopen is Maan dag vlotgesieept door de sleep boten Schelde, Waterweg, Ebro en Argus van L. Smit Co's in ternationale sleepdienst. De sleepboten hebben het schip ook geassisteerd op zijn vaart naar Rotterdam. Een gepensionneerde Ameri kaanse legerofficier, kolonel Ju lius Amoss, heeft verklaard, dat de afgezette Russische minister van Binnenlandse Zaken Beria niet alleen uit de Sowjet-Unie is ontsnapt, maar ook bereid is „hoogst belangrijke documen ten" in handen van het Westen te stellen. Amoss heeft de abonné's op zijn internationale nieuwsdienst meegedeeld dat Beria, toen zijn positie onhoudbaar was gewor den, de documenten aan vijf ver trouwde ondergeschikten heeft gegeven. Hij zond deze mensen het land uit met de instructie de papieren, die o.m. plannen op het gebied van de atoomenergie in houden, aan autoriteiten in het Westen te overhandigen als hem iets zou overkomen. Daarna ver dween hij zelf, aldus kolonel Amoss. Toen de Russen Beria niet kon den vinden, leidden zij een stro- De Israëlische premier, Ben Goerion, heeft in een toespraak over Radio Israël verklaard, dat „Israël nooit zal toestaan, dat 't leven van zijn burgers onbe schermd is, en gewapende plun deraars het land dag aan dag kunnen binnendringen om te moorden en sabotage te plegen, zonder door hun regering daarin gehinderd, of daarvoor gestraft te worden". Hij ontkende, dat Israëlische troepen betrokken waren bij aan vallen over de grens en zei, dat grensnederzet tingen in Israël, die grotendeels door Joodse vluchte lingen uit Arabische landen en medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Weinig wind. Zwaar bewolkt met hier en daar wat lichte motregen en plaatselijk mist. Later op de dag voornamelijk in het N.O. van het land kans op enkele opklaringen. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. DONDERDAG 22 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 0.57 1.11 Terneuzen 1.32 1.46 Hansweert 2.12 2.26 Walsoorden 2.22 2.36 ZON MAAN op onder op onder Oct. 21 7.15 17.34 16.36 5.46 22 7.16 17.32 16.57 7.18 23 7.18 17.30 17.24 8.50 24 7.20 17.28 18.00 10.19 25 7.22 17.26 18.49 11.37 overlevenden uit Nazi-concentra tiekampen werden gevormd, reeds jarenlang het mikpunt van deze moorddadige invallen zijn, maar zij beheersten zich. Vol komen gerechtvaardigd deden zij een beroep op hun regering om hen te verdedigen. De regering van Israël antwoordde door hun wapens te geven en hen te oefe nen zich te verdedigen. De gewa pende benden van Jordanië ble ven voortgaan met hun misda dige aanvallen, totdat het geduld van enige van deze grensneder- zettingen was uitgeput. Nadat een moeder en haar twee kinde ren in hun slaap werden gedood in het dorpje Jahoed, vielen zij vorige week het dorp Kibya, aan de andere zijde van de grens aan, één der belangrijkste centra van de moordlustige benden. Ieder van ons betreurt het verspillen van bloed, waar dit ook mag ge schieden en niemand betreurt dit sterker dan1, de Israëlische rege ring. Indien bij de vergeldings- overval op Kibya onschuldig bloed werd vergoten, dan rust hiervoor de gehele verantwoor delijkheid bij de Jordaanse rege ring, die jarenlang het vermoor den en plunderen van inwoners van Israël heeft geduld en daar door aanmoedigd. Israël verwerpt met kracht de ongerijmde en fantastische be schuldigingen, dat 600 man van de Israëlische verdedigingsstrijd krachten aan de actie tegen Ki bya hebben deelgenomen. Wij hebben een onderzoek ingesteld en het is zonder enige twijfel duidelijk, dat geen enkele een heid van het leger in de nacht van de aanval op Kibya van haar plaats was", aldus de Israëlische premier. Emmanuel Shinwell, de voor malige Labourminister die juist van een reis naar Israël in Lon den is teruggekeerd, heeft het Israëlische standpunt onder schreven. man op om als Beria terecht te staan. Eén van Beria's handlan gers heeft een agent van Amoss verzocht het Kremlin te laten weten, dat Beria ontevreden is over de propaganda van het schijnproces en het eerste van vijf dossiers met geheime docu menten aan het Westen zou uit leveren als men er niet mee op hield. Amoss zegt deze feiten wereld kundig te maken in de verwach ting, dat zij zo ook ter kennis van de Russische geheime dienst zullen komen. Het te San Diego in Californië verschijnende blad „Morning Union" meldde op 20 September, dat Beria en drie andere commu nistische leiders uit de Sowjet- Unie waren ontsnapt en bereid waren bepaalde geheimen te rui len voor asyl in Amerika. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken verklaarde naar aanleiidng van dat bericht, dat het de zaak zou onderzoeken, maar er „hoogst sceptisch" te genover stond. Het New-Yorkse blad „Daily News', meldde later, dat kolonel Amoss een bedrag van 50.000 dol lar, hem gegeven door een politi cus uit New-Jersey, had gebruikt om Beria's ontsnapping te finan cieren. Op Schiphol was Dinsdagavond geen verkeer meer. In de wacht kamers zaten tientallen passa giers, vooral met bestemming Londen, doch ook Londen Air- port zat dicht. Onder de passagiers voor En geland bevonden zich er velen, die heden in het Wembley stadion de voetbalwedstrijd van Engeland tegen het Fifa-elftal wensten bij te wonen. Om half tien gisteravond yer- lieten de reizigers allen het vlieg veld. Sommigen van hen spoed den zich naar Hoek van Holland om aldaar de nachtboot te' ne men, anderen werd door de K.L.M. onderdak verleend in hotels. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft rondweg verklaard, dat de drie ministers van Buitenlandse Za ken op de bijeenkomst te Lon den „geen nieuw plan" voor een Koreaanse vredesconferentie met de communisten hebben besproken. Een woordvoerder van het ministerie zei op een persconfe rentie, dat het standpunt van de Ver. Staten bleef zoals het officieel was neergelegd in een nota aan de Chinese commu nisten op 8 October j.l. In deze nota stelden de 16 landen die aan de strijd in Korea hebben deelgenomen, na overleg met de Ver. Staten voor, dat de confe rentie door ten hoogste 20 lan den zal worden bijgewoond. 17 aan de zijde van de Ver. Naties en communistisch China, Noord- Korea en mogelijk de Sowjet- Unie aan de andere zijde. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft Dinsdag op een persconfe rentie te Washington medege deeld, dat er op het ogenblik voorbereidende maatregelen voor de evacuatie van Amerikaanse en Britse strijdkrachten uit Triëst worden genomen. Dulles zeide, dat de Verenigde 'Staten en Groot-Brittannië er niet aan denken van hun besluit om hun strijdkrachten uit de zóne aan de Italianen over te dragen, terug te komen. Er worden, aldus deelde Dul les mede, voorbereidende onder handelingen gevoerd met de Ita liaanse en de Zuidslavische rege ring om de mogelijkheid van een De Franse nationale vergade ring heeft zich Dinsdag met bij na algemene stemmen uitge sproken voor een debat over Indo-China op Vrijdag a.s. Dit betekent een morele neder laag van de regering, aangezien premier Laniel verklaard heeft, dat de regering in dit stadium geen voorstandster van een de bat is, omdat er spoedig onder handelingen met de republiek Vietnam beginnen. Maak Uzell niet wijs, dat kortademigheid „nu eenmaal 38 Nederlanders zijn gisteren uit O.JDuitsland vertrokken op weg naar Nederland, nadat zij uit Russische gevangenkampen zijn ontslagen. Verscheidene van hen hebben tijdens de tweede wereldoorlog bij de Duit se S S dienst gedaan. De 38 Nederlanders zullen he denmorgen in Göttingen aanko men en daar aan de Nederland se autoriteiten worden overge dragen. Eerst dan zullen de na men van de Nederlanders, als mede de tijd van aankomst in ons land bekend worden. In Rotterdam is aangekomen het 3185 brt. metende m.s. „Sles- vig" (rederij E. Hahn-Petersen te Kopenhagen), dat met een lading hout van Adana (Portugees West- Afrika) kwam. Het schip heeft op zee een verongelukte vlieger opgepikt. De man, die bij aan komst in Rotterdam zeer ver moeid was, sliep en kon dus nog niet verhoord worden. Hij zou waarnemer geweest zijn aan boord van een vliegtuig van de Engelse luchtmacht. Vol gens de gezagvoerder van de „Slesvig" was het vliegtuig ver der bemand geweest door een piloot. Het vliegtuig zou van een hoogte van 7000 meter in zee zijn gestort. Bij dit ongeval zou de piloot om het leven gekomen zijn. De waarnemer zou zich volgens de lezing van de kapitein met zijn parachute hebben kunnen redden en zou in een rubberboot hebben rondgedreven, voordat hij werd opgepikt. De Engelse waarnemer, die door het Deense m.s. „Slesvig" is op gepikt, vertelde, dat de piloot en hij (de 21-jarige Arthur Breeze uit Kent) op ongeveer 20 mijl ten N.O. van Dover vlogen met een „Vampire', toen het toestel on- j klaar raakte. Het vliegtuig stort te naar beneden terwijl het als een kurketrekker de lucht door kliefde tot de zee de val brak. De navigator vertelde, dat de piloot hem had geholpen om met zijn parachute uit het toestel te ko men. Ook had hij een rubberboot bij zich en nadat hij 50 minuten had rondgedreven werd hij opge pikt door het Deense schip. Breeze vermoedde, dat de pi loot niet meer uit het toestel heeft weten te komen. De rivierpolitie heeft de ge redde naar de Britse consul ge bracht en deze heeft er voor ge zorgd, dat Breeze Dinsdagmiddag om 12 uur met de dagboot uit Hoek van Holland naSr Engeland kon vertrekken. Volgens het Oostduitse blad „Neues Deutschland" zijn in September ruim 3600 personen, die naar W.-Duitsland waren gevlucht, teruggekeerd en 1332 Westduitsers naar O...(Duitsland gevlucht. Westberlijnse zegslieden ver klaren, dat dagelijks gemiddeld 500 Oostduitsers naar West- Duitsland kwamen. vijf-mogendhedenconferentie over Triëst te onderzoeken. De ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk waren het er over eens, dat vóór een conferentie van de rege ringsleiders van vier grote mo gendheden een conferentie van de vier ministers van Buiten landse Zaken dient te worden gehouden. Op de vraag of eerste-minister Churchill met Dulles had gespro ken over „een vier-mogendheden- conferentie op het hoogste ni veau", gaf de Amerikaanse mi nister geen direct antwoord, maar hij zeide, dat de Westelijke ministers hun uitnodiging aan de Sowjet-Unie voor een bijeen komst van de vier ministers van Buitenlandse Zaken te Lugano over het Duitse en Oostenrijkse probleem hadden herhaald. Over Korea zeide Dulles, dat de Amerikaanse afgevaardigde voor de Koreaanse politieke con ferentie, Dean, vandaag naar Panmoendjon zal gaan om met een communistische vertegen woordiger problemen betreffen de die conferentie te bespreken. Dulles ontkende categorisch het bericht, dat Churchill hem zou hebben meegedeeld van plan te zijn alleen naar Moskou te vliegen voor een onderhoud met Malenkof. Het voorstel voor een bijeenkomst van de regerings- lieders van Engeland, Amerika en Frankrijk met Malenkof was op de conferentie te Londen niet ernstig in overweging genomen, zo zei hij maar hij voegde hier aan toe, dat hij slechts sprak over de formele zittingen van de conferentie der ministers van Buitenlandse Zaken en niet over de niet-officiëie bijeenkomsten tussen de ministers van Buiten landse Zaken en Churchill. Toen De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Fos ter Dulles, heeft Dinsdag op een persconferentie verklaard dat Amerika de hulp op grond van het program voor wederzijdse beveiliging aan Israël heeft op geschort omdat Israël naar het oordeel van Amerika een voor schrift van de Verenigde Naties niet opvolgt. Een bedrag noem de Dulles niet. In strijd met de instructie van een V. N.-commissie, aldus Dul les is Israël voortgegaan met een project dat van invloed is op de loop van enige Jordaanse rivieren. Wat het bedrag van de hulp betreft, er is voor Israël afzon derlijk geen bedrag gevoteerd. Volgens Dulles is het bedrag, dat voor de Arabische landen en Is raël tezamen is uitgetrokken, on geveer honderd millioen dollar. verslaggevers hem vroegen of Churchill op deze niet-officiële bijeenkomsten bij hem had aan gedrongen op een ontmoeting met Malenkof op het hoogste plan, antwoordde Dulles, dat zij zich op voor hem delicaat terrein begaven. Hij had met Churchill over tal van aangelegenheden gesproken, maar het zou niet juist van hem zijn over niet-offi ciële besprekingen verslag uit te brengen. Prins Bernhard, die gisteren de Zuidlaardermarkt heeft be zocht, moest van zijn voorne men om de reis per vliegtuig te maken en in Eelde te landen, afzien, omdat het te mistig was op dit Deense vliegveld. Prins Bernhard is derhalve per auto van paleis Soestdijk vertrokken en bereikte om 10.30 uur de gemeentegrens van Zuidlaren. Daar werd de Prins ontvangen door de Commissaris der Koningin in Drente, mr J. Cramer en door de burgemeester van Zuidlaren, de heer J. H. 'Roukema. Onder groot enthousiasme verscheen de Prins op de tra ditionele Zuidlaarder paarden markt. Op de markt waren zeer veel paarden aangevoerd, terwijl ook de aanvoer van rundvee weer groter was dan vorige jaren. Verschillende eigenaren van paarden hadden de dieren voor zien van oranje linten. Vrijwel het gehele dorp vlagde. De Zuidslavische delegatie naar de Ver. Naties heeft ver zocht door de Veiligheidsraad te worden uitgenodigd een even tuele bespreking van het vraag- stuk-Triëst bij te wonen, opdat zij het Zuidslavi:che standpunt uiteen zal kunnen zetten. Zuidkoreaanse functionarissen die in nauwe verbinding staan met president Rhee, hebben Dinsdag verklaard te verwach ten, dat de president binnenkort zal meedelen zich niet gebonden te achten aan zijn belofte om het bestand gedurende 90 dagen na het begin van de politieke con ferentie te eerbiedigen, als deze conferentie niet op 28 October a.s. begint. Rhee was „op het ogenblik" gekant tegen toelating van neu tralen tot de conferentie, inclu sief India, en hij zou zich ver zetten tegen deelneming van Zuidkoreaanse afgevaardigden, als neutralen zouden worden toe gelaten, aldus de functionaris sen. Hij zou zich echter niet verzet ten tegen toelating van de Sow jet-Unie, hoewel hij haar niet als neutrale zou willen toelaten. De functionarissen verklaarden voorts, dat de president door zijn belofte slechts tot 27 Januari, zes maanden na ondertekening van het bestand, zou zijn gebon den. Rhee had nog geen besluit genomen over de te volgen poli tiek op de conferentie. Hij zal dit bespreken met zijn minister van Buitenlandse Zaken, Pjoeng Joeng Tao en met de Ame rikaanse ambassadeur Ellis Briggs, zo voegden de functiona rissen hieraan toe. De Amerikaanse minister van Landsverdediging Wilson heeft te Washington verklaard, dat de ontwikkeling van nieuwe wapens het op de lange duur mogelijk zal maken de sterkte der Ameri kaanse strijdkrachten in Europa te verminderen. Wilson deelde dit mede op zijn wekelijkse persconferentie in antwoord op een vraag, of er een plan bestond voor een stelselma tige vermindering der sterkte van de Amerikaanse strijdkrach ten in Overzeese gebieden. Hij zeide ook nog, dat het niet nodig is nog een Amerikaanse divisie gevechtswagens naar Europa te zenden (hier is name lijk over gesproken). De minister deelde verder mede, dat de Verenigde Staten wel nog steeds doende zijn de (West) Europese verdediging te verster ken, o.a. door het zenden van zwaarder geschut, waaronder atoomartillerie. Wilson ondersteunde een verle den week door zijn plaatsvervan ger Soger Keijes gedaan voorstel om de plannen voor de opbouw der Noordatlantische verdedi gingsmacht, met het oog op het beschikbaar komen van nieuwe wapens, opnieuw in ogenschouw te nemen. Het 250 ton metende m.s. „Schokland" uit Zwolle is giste ren op het in de buurt van Stockholm gelegen Malar-meer aan de grond gelopen. Het schip was met graan onderweg van de aan genoemde meer gelegen stad Arboga naar Rotterdam. Tenge volge van de stranding werd het gehele scheepvaartverkeer op de Arboga-rivier, de verbinding tus sen het Malar-meer en de Oost zee, gestremd. Sir Winston Churchill heeft Dinsdag in het Lagerhuis gewei gerd iets te zeggen over persbe richten, als zou hij van plan zijn een bezoek aan Moskou te bren gen. Een stampvolle zaal wachtte in spanning op elk woord, dat de Britse premier zou zeggen, in antwoord op vragen van het lid van de Labourpactij Woodrow Wyatt over berichten in de pers, dat hij" binnenkort naar Moskou zou vliegen om te pogen de inter nationale spanning te verminde ren. „Ik ben bang, dat ik zeer wijde deuren zou openen, indien ik zou trachten alles wat in de kranten wordt gezegd, te bevestigen of te ontkennen", zo zei de oude staats man, en hij ging weer zitten. Het was een sterke anti-climax, daar de oppositieleden slechts af konden gaan op de persberichten had de premier hen tot zwijgen gebracht. Reuters medewerker Stanley Priddle tekent hier bij aan, dat het aan Churchill toegeschreven plan om alleen naar Moskou te gaan, indien hij er niet in zou slagen de regeringsleiders van de vier grote mogendheden bij een te krijgen, niet door de meer derheid van zijn partij wordt ge steund. Vele regeringsfunctiona rissen vrezen, dat een dergelijke missie noodlottige gevolgen zou hebben op de Europese opinie en de Brits-Amerikaanse betrekkin gen, indien zij zou mislukken. Sir Eveln Baring, gouverneur van Kenya, heeft meegedeeld, dat al het land van de leiders der Mau Mau-beweging door de regering zal worden geccnfis- keerd. Leiders van de Mau Mau, van wie velen in detineringskampen in het Noorden van het land ge vangen zitten, zullen permanent buiten de gemeenschap worden gehouden. In het kleine havenplaatsje Le Faou in West-Bretagne, na bij Brest, is een zeer gecompli ceerd auto-ongeluk gebeurd, waarbij 7 personen het leven hebben verloren. Twintig per sonen werden gewond, van wie 18 zo ernstig, dat de politie voor deze slachtoffers bloeddonors heeft opgeroepen. Het ongeluk geschiedde, door dat 2 bussen met zo'n vaart te gen elkaar botsten, dat één dei- wagens naar de andere zijde van de weg werd geworpen en daar tegen een derde bus aan botste. Een vierde bus reed ver volgens op de derde veronge lukte wagen in.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1