Geslaagde Britse atoomproef bij Woomera RECHTSZAKEN RODENT CHINEZENWIJK Indonesisch protest over Nieuw-Guinea Beheerschapsraad NEDERLAND WORDT OUD! in Ongeldige Postzegels De Europese ministersconferentie Drie Egyptenaren ter dood veroordeeld Het Japans-Australische geschil BRANDSTICHTING IN ENGES-GUYANA Vernieling van de visstand in Overijsel TWEEDE BLAD Vrijdag 16 October 1953 8e Jaargeng No. 2973 Mr. SchurmannNederland bestuurt Nieuw-Guinea WAT DE GEMIDDELDE TYPISTE PBESTEEBT GEDELEGEERDE. WU LEVEN STEEDS Gemeenteraad van Vogelwaarde doodt rat en ftn yu Suncg I. DE VRIJE ZEEUW Tijdens een zitting van de be heerschapscommissie van de Ver. Naties heeft de Indonesische afgevaardigde, mevr. Laili Roesad, 'n protest uitgesproken naar aanleiding van de indie ning door de Nederlandse regering van een rapport over Wes telijk Nieuw-Guinea. Mevr. Roes,ad zeide: „Mijn re gering verwerpt het zich toe eigenen van de souvereiniteit over Nieuw-Guinea door Neder land en verzet zich aaar krach tig tegen. Wij kunnen niet mede instemmen, dat Nieuw-Guinea wordt gerangschikt onder de niet-zelfbesturende gebieden. Irian heeft altijd deel van In donesië uitgemaakt. Geheel In donesië is thans onafhankelijk en souverein. Tijdens de in No vember 1949 in Den Haag ge houden rondetafel-conferentie, heeft de Nederlandse regering „onvoorwaardelijk en onherroe pelijk" de souvereiniteit over Indonesië aan de republiek In donesië overgedragen. Zij ver volgde met te zeggen, dat Ne derland met schending van het R.T.C.-statuut met alle midde len tracht zijn greep op Irian te behouden. De Indonesische re gering streeft nog steeds naar een oplossing van dit probleem, op vreedzame wijze en door mid del van besprekingen met de Nederlandse regering. Deze re gering echter schijnt zich steeds verder van 'n oplossing terug te houden. Indonesië betreurt die houding, omdat deze, aldus spr., ten nadele zou kunnen strekken van de goede -betrekkingen tus sen de beide landen. ANTWOORD NEDERLANDSE De Nederlandse afgevaardigde, mr C. W. A. Schurmann, ver klaarde, het te betreuren, dat hij in zijn eerste rede voor de raad genoodzaakt was te antwoorden op het protest van zijn geachte collega van Indo nesië. Niet zo lang geleden, al dus dr Schurmann, bracht ik de bemoedigende overtuiging, dat een vruchtbare samenwerking tussen de Indonesiërs en de Ne derlanders niet alleen mogelijk was, doch ook ten zeerste ge wenst in het waarachtige be lang der beide landen. Ik zou Naar het A.N.P. van officiële zijde verneemt zal de conferen tie van ministers van Buiten landse Zaken van de landen der Europese politieke gemeenschap in Den Haag beginnen op 26 No vember. Zoals bekend was deze confe rentie oorspronkelijk vastge steld op 20 October. daarom liever hebben gewild, dat ik kon instemmen met de Indonesische afgevaardigde in plaats van tegenover haar ver klaring te stellen. Zoals de za ken echter staan, meen ik dat het protest, dat door de Indo nesische vertegenwoordigster is uitgebracht en dat van dezelfde betekenis is als soortgelijke pro testen, welke in deze raad zijn gemaakt, slechts een korte her haling vereist van de mening der Nederlandse regering, welke als volgt kan worden samenge vat. Art. 73e van het statuut der Ver. Naties legt de verplichting op om verslag uit te brengen aan „leden der Ver. Naties, die Verantwoordelijkheden hebben, of op zich nemen voor het be stuur van niet-izelfbesturende gebieden". De vraag of een lid van de Ver. Naties verantwoor delijkheid heeft voor het be stuur van een gebied, is een feitelijke en niet een wettelijke. Het staat onbetwistbaar vast, dat Nederland Nieuw-Guinea bestuurt en het protest is daar om niet aan de orde. Het is bo vendien niet aan de orde, omdat deze commissie slechts gerech tigd is zich bezig te houden met het volgens artikel 73e vereiste verslag, d.w.z. een verslag over de economische, sociale en op voedkundige toestanden vallen buiten de bevoegdheid van deze commissie. Tenslotte herhaalde nrir Schur mann, dat volgens artikel 2 van het op 27 December 1949 geteken de verdrag voor de overdracht van de souvereiniteit de status quo van Nieuw-Guinea werd ge handhaafd door het onder Neder lands bestuur te houden en dat de Nederlandse regering daarom zowel de jure als de facto de souvereiniteit over Nederlands Nieuw-Guinea uitoefent. Rprflaa maakrzij ca. Per dag voeren de ogen ca.30000 controlerende bewegingen uil 5800 hoofdbewegingen v. h. concepf naar de schriifmachine Per dag fikt zij een aan tal regels gelijk aan een afsfand vanil70 m. hand duurf 3 0seconde Op de proefterreinen ten N. W. van Woomera (Australië) is met goed gevolg een atoomwapen tot ontploffing gebracht. Bin nenkort zal een tweede grote atomische ontploffing volgen, aldus heeft sir William Penney, de Britse geleerde die belast is met de leiding van de atoomproeven in Australië, aan het mini sterie van Bevoorrading te Londen geseind. Het Egyptische revolutionnaire gerechtshof heeft drie Egyptena ren, onder wie twee regerings functionarissen, tot de dood door middel van de strop veroordeeld op besehuldiging van spionnage voor een vreemde mogendheid. Van de drie beklaagden werk ten er twee bij het Egyptische ministerie van Oorlog de 21- jarige Mohamed Ragheb en de 28-jarige Boelos Sweiha. De der de, Alfred Mikhail, was werkaam te Fayid, waar het opperbevel van de Britse landstrijdkrachten in het Miden-Oosten zetelt. HAAR ECHTGENOOT IN DE GRACHT GEWORPEN. Zes maanden voorwaardelijk heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank ge- eist tegen de 31-jarige mevr. E. H.—B., die op 21 Juli j.l. na een cafébezoek in een driftbui haar 37-jarige echtgenoot over de leuning van een br.ug over de Prinsengracht te Amsterdam in het water wierp. Het echtpaar had in een café cnenigheid gekregen. De vrouw, die eveneens geestrijk vocht had gedronken wilde naar huis. De man weigerde en uiteindelijk gaf hij haar een paar klappen in het gezicht. Het tweetal werd uit het café verwijderd en zette de ruzie op straat voort. „Ik zag uit de deuropening, dat de aangeschoten man met zijn rug tegen de brugleuning stond", vertelde de 33-jarige kolenwer~ ker J. H. Rijkers als getuige. „De vrouw greep hem plotseling met 2 handen beet en kieperde hem vakkundig over de leuning de gracht in. Hij dook als een vliegtuig met gespreide armen in zweefsprong naar beneden" en de getuige demonstreerde dit voor de rechtbank. De "etuige was onmiddellijk met anderen te hulp geschoten. Men had een touw laten zakken. Wij leven steeds langer. Het staat onomstotelijk vast dat de baby's die thans het levenslicht zien een veel langere levensduur kunnen verwachten dan de baby's uit 1870. Hun levenskan sen liggen door de verbeterde sociale en hygiënische toestanden veel gunstiger dan hun prille voorgangers. De baby uit 1870 had toen een gemiddelde levens duur te verwachten van bijna 40 jaar. Thans kunnen zij ruim 70 jaar verwachten. Met deze 70 jaar staat de Nederlandse baby aan de top van de levensduur in de wereld. Het zijn echter heus niet alleen de baby's die zulke gunstige voor uitzichten mogen koesteren, ook de ouderen onder ons kunnen statistisch bezien een veel lan gere levensduur verwachten dan vroeger. Kon een 65-jarige hon derd jaar geleden nog een goede 9 levensjaren verwachten, thans is deze verwachting meer dan verdubbeld, n.l. 15 jaar! Ook de levensduur van de ge middelde Nederlander is stijgen de. Zo omstreeks 1900 was de levensduur voor de mannen 43 jaar en voor de vrouwen 45 jaar. Momenteel kunnen de mannen 65 jaar verwachten en de vrou wen 66 jaar. Een baby kan ruim 70 jaar verwachten. De stijging van onze levensduur gaat nog steeds voort. Het gevolg hiervan is dat het aantal bejaarden in ons land steeds toeneemt. Onze rus tende en gepensionneerde land genoten zien hun aantal dan ook met sprongen vermeerderen. Telt de groep bejaarden (65 jaar en ouder) thans ca. 8 van onze gehele bevolking, zo omstreeks (TE VERWACHTEN GEM. LEVENS; \DUUR R VAN EEN BABY IN NED) 1890 1910 1931 Thans 1980 zal deze groep ruim 11 van onze bevolking uitmaken. Wilt U nog meer staaltjes van het ouder worden van ons volk? Een goede vijftig jaar geleden was iemand die 85 jaar oud werd een opmerkzaamheid. Thans heb ben wij niet minder dan 32.000 personen die ouder zijn dan 85 jaar. Dat komt overeen met een stad als Roosendaal. Een Belgische voorbijganger had zich daaraan tot op de water spiegel laten zakken, kon zich niet meer vasthouden en liep zelf een nat pak op. Intussen verdween de aangeschoten drenkeling herhaaldelijk onder water en dook weer op. Hij kon niet zwemmen. „Laat hem maar ver riep de vrouw op de brug en zij probeerde de omstanders van hun reddingspogingen te weer houden. Ter zitting vertelde de echt genoot, dat de verstandhouding thans weer goed is en hij gaf toe een lastig man te zijn, als hij gedronken heeft. Men had hem op het droge weten te trek ken en hij had van het avontuur geen andere nadelige gevolgen gehad dan een gekrompen costuum. De officier zeide zich te kun nen voorstellen, dat een driftig mens zich over een lastig echt genoot opwindt, maar hem een voudig in een diepe gracht te werpen, achtte hij een te rigou reuze oplossing van het pro bleem. Rekening houdende met alle omstandigheden eiste nij wegens poging tot doodslag zes maanden voorwaardelijk met 'n proeftijd van 3 jaar met onder toezichtstelling van het medisch consultatiebureau voor alcoho lisme. „Ik hoop dat haar man bij haar bezoek aan dit bureau haar gezelschap zal houden", besloot hij. Per aanslag en per foefs beweeg!" zij eengewchfl van350gram BTP«9 Per dag isdifeenge- wichf van29.Q00 kg. De Australische minister van Handel, heeft Japanse medede lingen, dat Australië en Japan overeengekomen zouden zijn het geschil omtrent de parelvisserij a,an 't internationale gerechts hof te Den Haag voor te leggen, tegengesproken. Australië twijfelt niet aan zijn recht inzake de kortelings geno men maatregelen waarbij het parelvissen in de wateren ten Noorden van Australië aan een vergunningssysteem is gebon den, aldus zeide de minister. Brandstichters hebben onge veer 16 ha van een suikerplan tage verwoest aan de overzijde van de rivier nabij Georgetown. Onmiddellijk werden politie, patrouilles naar het gebied ge zonden. De stakingen op de suiker plantages breiden zich inmid dels nog uit. Er wordt politie naar de plantages gezonden om de werkwilligen te beschermen. Volgens een onofficieel be richt heeft de vroegere minister van Gezondheid, dr Lachhman- singh gesproken op een bijeen komst op een suikerplantage. Hij vertrok haastig toen een po litieman de plaats van bijeen komst naderde. De minister van Bevoorrading, die dit te Londen bekendmaakte, voegde hieraan toe, dat de we tenschappelijke gegevens over deze proef nu worden verzameld om nader te worden bestudeerd. Officieel zijn nog geen bijzon derheden bekendgemaakt, doch volgens vroegere berichten zou den de eerste en de tweede proef worden genomen met voorwer pen in de vorm van bommen, die op torens tot ontploffing zouden worden gebracht. Ongeveer 100 Britse en Austra lische geleerden en 200 technici en anderen woonden de proef neming bij. De ontploffingen Voor de tweede maal in 2 jaar wordt de visstand in 't binnen water van een groot deel van Overijsel met de dood bedreigd. In de grote watervlakten van de industriehaven te Deventer zoekt de vis, het water van het Overijsels Kanaal ontvluchtend, naar zuurstof in de havenkom men, die enige verversing krij gen uit de Gelderse IJsel. Bij vele duizenden ziet men de vis sen echter naar de oppervlakte komen, om wat lucht in te ademen. De meeste vis sterft evenwel door bedwelming en verstikking en drijft dan bij het spuien door de havensluizen, dood de IJsel af. Een paar jaren geleden zijn er reeds millioenen vissen in het Overijselse Kanaal omgekomen, zeer tot ongenoegen van de hengelaars, die voorheen in dat kanaal hun viswater hadden. Bij de dode vis ziet men veel voorn-soorten. Aal en paling schijnen de „dodendans" te ontsnappen, door in de modder te kruipen. De hengelaars-organisaties houden zich met deze nieu we bedreiging van de visstand bezig. werden veroorzaakt in het ge bied rondom de rakettenbaan van Woomera, een zo goed als onbewoond gebied van 200.000 vierkante kilometer in centraal Azië. Men gelooft, dat de 44-jarige sir William Penney, tezamen met enige naaste medewerkers, de ontploffing gadesloeg van uit een observatiepost op slechts 6 km afstand van 't ontploffings centrum. Premier Menzies van Australië heeft in Melbourne een verkla- rir;g uitgegeven, gelijkluidend aan de bekendmaking van mi nister Sandys in Londen. Tevoren was reeds verklaard, dat de ontploffingen bij de hui dige proefnemingen minder krachtig zouden zijn dan de eerste Britse atoomontploffin gen van verleden jaar October bij de Monte Bello-eilanden, die ten Noordwesten van Noord- Australië zijn gelegen. De twee grote ontploffingen bij de huidige serie proefnemin gen zullen worden gevolgd door een aantal kleinere. Op het proefterrein waren huizen ge bouwd en auto's, vliegtuigen en andere materiaal geplaatst om de uitwerking van het atoom wapen hierop na te gaan. Op grote hoogte rond het proefterrein vlogen militaire vliegtuigen om te verzekeren, dat geen vliegtuigen in de buurt kwamen, die zonder machtiging monsters radio-actieve lucht zouden kunnen trekken. Op het ogenblik van de ont ploffing werd de gehele omtrek overstroomd met licht, waarin dat van de ochtendzon ver bleekte. Er verscheen een vuur bal, die voor een kort ogenblik van flitsen als van een hels vuur vergezeld ging en daarna spoedig overgipg in een perzik- kleurige rookkolom, welke ver volgens de vorm van de bekende „atoom-paddestoel" aannam. 20 Minuten later was de rook- massa vervormd tot een z-figuur zoals bij de ontploffing van vo rig jaar op Monte Bello. Toen werd zij verder door de wind uiteengedreven. De journalisten waren tevoren reeds op de hoogte gebracht van de verschijnselen, welke zij zou den waarnemen. Toen zij na de proefneming een verkennings vlucht boven het gebied maak ten, was er van de stalen toren, waaraan het wapen tot oht-' ploffing was gebracht, niets meer te zien. In de toren had men electronische apparaten aangebracht, welke via bepaalde gegevens omtrent de proefne ming werden geregistreerd voor dat deze apparaten door de ont ploffing werden verpulverd. De volgende bijzondere post zegels worden met ingang van 1 Januari 1954 buiten gebruik gesteld en dus voor de franke ring waardeloos: a. De in 1952 uitgegeven Jan van Riebeeck-postzegels, fran- keerwaarden 2, 6, 10 en 20 cent. b. De in 1952 uitgegeven her denkingspostzegels 50-jarig be staan staatsmijnen in Limburg, frankeerwaarde 10 cent. c. De zomerpostzegels, uitgifte 1952 (bloemenserie ontwerp D. van Gelder)frankeerwaarden 2, 5, 6, 10 en 20 cent. d. De in 1952 uitgegeven P.T.T.- herdenkingspostzegels 1852-1952, frankeerwaarden 2, 6, 10 en 20 cent. e. De weldadigheidspostzegels (kinderpostzegels) uitgifte '52, frankeerwaarden 2, 5, 6, 10 en 20 cent. Voorts worden op 1 Januari a.s. buiten gebruik gesteld de door de postadministratie van de Ned. Antillen uitgegeven briefomslagen voorzien van een zegelafdruk met de beeltenis van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina (zgn. sluiertype) en voorzien van de opdruk „Neder- land-10 cent". Voor de tweede maal in zijn korte bestaan kwam de gemeen teraad van Vogelwaarde in ver gadering bijeen. Hoofdschotel van de agenda was de vaststel ling van een uitbreidingsplan. Op enkele kleinere onderdelen na kon dit plan de goedkeuring van de raad wegdragen, zodat werd besloten het ontwerp ongewij zigd vast te stellen. Toch gaf het aanleiding tot enkele opmerkin gen. De heer De Poorter was niet te spreken over de verdeling van het "bouwvolume over de ver schillende gemeenten. Naar zijn ■mening moest er rekening mee worden gehouden, dat in deze ge meente in jaren niets is gebouwd. De heer Peersman merkte op, dat meer propaganda moest wor den gemaakt om industrie aan te trekken. Dit zou naar zijn mening een gunstige invloed uitoefenen op de verdeling van bouwvolume. De voorzitter maakte het de leden duidelijk, dat bij de huidige stand van zaken Vogelwaarde onmogelijk aanspraak kan maken op een ruime toewijzing. De parochiebibliotheek te Stop peldijk kreeg een subsidie van 10 cent per boek. De woningen Schapershoekpad 27 en Polderweg 24 werden on bewoonbaar verklaard. Aangeboden werd de gemeen tebegroting 1954. Tot leden van de commissie voor het nazien van de begroting werden aange wezen de heren A. van Hove, Th. Vereecken en G. Peersman. doos 90 ct In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. 59) (Nadruk verboden). Zij omhelsden elkaar, en Sing Toy, gedachtig aan Vicky's raad, bedekte hem met een hagelregen van kussen, doelbewust en goed- gemikt, om er zeker van te zijn, dat er geen misverstand was, en dat de jacht van de achtervolgde en de achtervolger ten einde was. „Daarmee zit hij voorgoed vast, zoals Vicky zegt," dacht Sing Toy. En Freddie bezweek. Het duurde enige minuten voordat hij bekomen was van de kruitdamp. Hij ging rechtop zit ten en haalde een kam uit zijn zak om zijn waardigheid, te her stellen. Hij bestelde een fles champagne. „Laten we het vie ren." Plotseling voelde hij zich als een veroveraar of een jager, die zijn buit binnenhaalt, daar mede het proces omkerend. Hij was geweldig met zichzelf inge nomen. „Ik was daarnet een beetje ja loers, weet je?'' „Jaloers waarop?" „Iedereen zag je benen en je hele lichaam." „Was dat iets nieuws voor je?" „Nee. Het was alleen maar zo'n gevoel. Nu horen wij bij elkaar en je wordt mevrouw Frederick A. T. Fong. Tjonge, het is reus achtig om met zo'n beroemdheid getrouwd te zijn." „Wanneer gaan we trouwe»?" „Nog niet dadelijk." Freddies stem was een beetje zacht. „Maar ik ga morgen een ver lovingsring voor je kopen.' ,X>, Freddie!" Sing Toy had een goed nage bootste techniek, vooral onder de invloed van alcohol. Zij had een aanstellerig haaltje in haar stem, het lage, langzame en zachte haaltje, dat mannen graag horen. Het was als een onzichtbare draad van vrouwelijke klanken, die Freddies zinnen deed tintelen en zich om zijn hart wond. Haar hoofd zakte op Freddies schou der. „Wat ben je toch knap, Fred die,'' kirde zij. „Wat zei Sandy ook weer? Je moest koningin van Shanghai zijn. Maar nu zal ik voor je zor gen, en je bent helemaal van mij." „Hm, hm." „En vergeet niet, dat wij Chi nezen zijn en dat je me als een brave echtgenote moet gehoor zamen." „Hm, hm.'' Plotseling trok Sing Toy haar hoofd van Freddies schouder te rug en ging rechtop zitten. „Wat is er?" „Niets. Ik wil liever rechtop zitten. Kom,, laten wij gaan dan sen." Zij gingen naar de dansvloer en dansten. Sing Toy nestelde zich dicht tegen hem aan. Fred die had juist de goede hoogte om mee te dansen. Zij zeiden niet veel maar dansten in een eigen, intiem, betoverd wereldje. En Sing Toy hield hem vast, en het scheen of hij zich nooit meer los zou kunnen maken uit de beko ring van haar lichaamsgeur. „We zijn verloofd," kondigde Sing Toy aan toen Freddie weg was en zij Vicky weer ontmoette. „Nu is hij van mij.'' Vicky wenste haar van harte geluk. „Wat heb ik je gezegd?" „Wel bedankt voor de goede raad. Hij is lang en knap en hij heeft een heleboel in de melk te brokkelen in de Chinezenwijk. Vind je hem niet reuzeknap?" „En of. Je boft, Sing." „Freddie is eigenaardig. Ik ken hem eigenlijk nog niet goed. Weet je wat hij tegen me zei? Dat was nadat ik ja had gezegd. Hij wilde, dat ik zou beloven hem al tijd te gehoorzamen als een brave echtgenote.'' „Ho, ho!" Vicky lachte. „En heb je dat beloofd?" „Ik heb geknikt." Vicky lachte weer, alsof zij het buitengewoon grappig vond. „Daar ben ik blij om. Maar het is werkelijk enig.'' „Wat is er voor enigs aan?" „Dat hij aan zo iets gedacht heeft. Kijk eens kind, als je met een knul trouwt, dan moet je je daar geen zorgen over maken. De hoofdzaak is, dat je hem aan de haak geslagen hebt. Nou, jij hebt geluk gehad! Ik zal hier nog wel een tijd met mijn benen moeten zwaaien en zien wat er voor een idioot komt opzetten. Goede nacht!" HOOFDSTUK XII. In Juli 1937 werd China plotse ling nieuws voor de voorpagina. De oorlog met Japan was begon nen. De familie Fong en de hele Chinese gemeente leefde koorts achtig mee. De Chinezenwijk was een kokende over van demon straties en vaderlandslievende activiteit. De Chinese kranten gaven extra edities uit of druk ten aanplakbiljetten met 't laat ste nieuws en er was een nooit ophoudende stroom mensen, die stil stonden om ze te lezen. De Chinezen in Amerika orga niseerden zich, hielden inzame lingen en stuurden een stroom van Amerikaanse dollars naar brave echtgenote moet gehooor- tastische vrijgevigheid, die moei lijk te geloven is. Wasmannen en restauranthouders en kellners China. Zij deden dit met een fan- dragen. Aan het eind van 1940 werd geschat, dat de buitenland se Chinezen (over de hele wereld) driehonderd millioen dollar had den gestuurd om de oorlog te hel pen voeren. (Wordt vervolgd). Voorts deelde de voorzitter mede, dat met ingang van 1 Oc tober een nieuwe regeling in werking is getreden voor het toe kennen van premies voor het ver beteren en splitsen van bestaan de woningen. In 1952 bestond voor deze woningverbetering met steun grote belangstelling en werd een bedrag aan premies verstrekt van ƒ6596. Ook was toen een inkomengrens vastge steld. Personen met een inkomen van 5025 of meer per jaar kwa men niet in aanmerking. Op voorstel van Burg. en Weth. be sloot de raad deze grens te laten vervallen. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. De heer De Booij vroeg aandacht voor de af werking van de nieuw geasfal teerde weg te Ossenisse en aan leg van een nieuwe rioolput al daar. De heer Peersman nam de ver lichting van de Sasdijk onder de loupe. De voorzitter had de situatie opgenomen en ook hij kon zich ermee verenigen, dat een licht punt wordt bijgeplaatst. Het bleek verder, dat de heer Peers man de caféhouders een warm hart toedraagt. Hij was van me ning, dat de vergunningsrechten aan de hoge kant waren en be pleitte verlaging. De heer De Poorter zou graag zien, dat een centrale commissie vcor sociale zorg werd ingesteld. Zijn standpunt werd bestreden door wethouder A. de Bakker, die meer voelde voor het stelsel van plaatselijke commissies. De heer Van Hove zou graag verbetering zien aangebracht aan de weg naar de buurtschap Vijf hoek. Aangezien dit een polder weg betreft, ligt de zaak niet zo gemakkelijk. Nog een andere pol derweg kwam ter sprake, n.l. de Bossestraat. Deze blijft een doorn in het oog van elk weldenkend mens, maar zolang de provincie niet bijspringt, zal van herstel wel geen sprake zijn. Toch zou de heer Vink graag zien, dat ten minste het fietspad wat verbe terd werd. De voorzitter beloofde contact op te nemen met de dijk graaf. De heer Serrarens vroeg aan dacht voor een situatie, die zich voordoet bij de uitbreiding van het waterleidingnet. Hij had gehoord dat enkele percelen niet zouden worden aangesloten. Hij zou dit ten zeerste betreuren en vroeg bij de Waterleiding Mij. informaties in te winnen, of deze gegevens juist zijn. De voorzitter zegde dit toe. De heer De Poorter toonde zich begaan met het lot van de mensen op Kampen. Deze buurt schap wacht al drie jaar op aan sluiting. Hij vond dit onbillijk en zou hier tegenover willen stel len, dat de gemeente de kosten van watervoorziening, die thans ten laste van betrokkenen ko men, betaalde. De voorzitter vond deze liefdadige geste wel wat vergaand. Hij was het met de cri- tiek van de heer De Poorter op de Waterleiding Mij. helemaal niet eens. Naar zijn mening dien de de gemeente tevreden te zijn over het werk van deze maat schappij. Vergeleken met Ver schillende andere gemeenten is hier reeds veel tot stand gebracht op het gebied van watervoor ziening.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5