Wet op Watersnoodschade 1953 Binnenlands Nieuws A Visser Koole nv Erie de Moorman en Gunnar de Gevreesde Sabotage aan Belgische straaljagers? De „boerenoorlog" in Frankrijk Dulles naar Londen vertrokken TWEEDE KAMER Onvergefelijk - Onveranderd „Zenuwen „Nare dagen'.* Moe en mat? Neem 'nAÊfM DAMESPYAMA 4.95 W' GROTE BOTERSMOKKEL NAAR BELGIE. De Belgische recherche stelt een onderzoek in naar daden van sabotage, die gepleegd zijn op het vliegveld Florennes (prov. Na men). Het personeel van dit vliegveld, dat speciaal is inge richt voor straaljagers, mag se dert Maandag de basis niet ver laten. De eerste bewijzen van sabo tage werden Zaterdag j.l. vastge steld. Omstreeks 13 uur kwam een straaljager, die in de omge ving van het vliegveld cirkelde, plotseling in moeilijkheden te verkeren. Het gelukte de piloot zijn toestel op het grasveld langs de betonbaan aan de grond te zetten, waar het vliegtuig om sloeg en één der motoren ont plofte. Uit een onderzoek bleek, dat in de *motor een metalen voorwerp was geplaatst, waar door de motor in brand was ge raakt. Naar vernomen wordt zijn op het vliegveld de laatste maanden vier van deze sabotagedaden ge pleegd. Telkens ontploften de motoren van straalvliegtuigen, die voor vertrek gereed stonden. Eerst thans zou zijn komen vast te staan, dat bij elk dezer toe stellen een metalen voorwerp in de luchtaanzuiger van de motor was geplaatst met het gevolg, dat de toevoer van zuurstof ge deeltelijk werd verhinderd, de brandstof verhitte en de motor tenslotte ontplofte. Het onderzoek der recherche zou vooral geschieden onder het personeel van de eerste en derde escadrille van de basis. Het ge rucht doet de ronde, dat leden van het technische burgerlijke personeel bij deze sabotage zijn betrokken. American cigarette zal deze spoedig bekend maken. Het is de bedoeling, dat men niet noodzakelijkerwijs moet interen op de bedrijfsmiddelen. Er wordt een redelijke garantie gegeven, dat het slachtoffer zich kan handhaven in zijn milieu van vóór de ramp. Ook in de agrarische sector is een zodanige regeling getroffen. Het rampenfonds zal suppleties verstrekken via de plaatselijke bureauhouders. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Rotterdam als predikant voor buitengewone werkaamheden (geestelijke ver zorging van de patiënten in de gemeenteziekenhuizen) Ds. L. C. Spijkerboer te O. en W. Souburg. DRONKEN ACHTER HET STUUR. Op de Goudesingel te Rotter dam veroorzaakte de 54-jarige K. M. L. van C., grossier te Bos koop, met zijn auto een aanrij ding. Volgens getuigen waggel de de man, toen hij uit de auto stapte. Toen de politie ter plaat se kwam, was hij verdwenen, maar hij werd in de omgeving aangehouden. Zijn auto had hij laten staan. Na een bezoek aan de politiearts is hij ter ontnuch tering in het hoofdbureau opge sloten. Dit is gerieflijke nachtkleding. Ruimzittende modellen, goed gemaakt en netjes afgewerkt. Moderne pasteltinten enverrassend laag in prijs WERVELSTORM IN TURKIJE. Merzifon, ten Noorden van Ana- tolië (Turkije), is Donderdag door een wervelstorm geteisterd. Tien personen kwamen om het leven, velen werden gewond, terwijl 45 huizen werden vernield. Boeren in NoordjFrankrijk hebben besloten in het komen de weekeinde geen vlees af te leveren aan Par ij se slachthuizen en provinciale markten, zulks ter ondersteuning van hun eisen voor hogere markten. Als deze boycot doorgaat, zal op de grote centrale markt in Parijs Dinsdag geen vlees voor handen zijn. De boeren zullen niet de we gen in het Noorden versperren. Wel zullen in het weekeinde op enige drukke kruispunten van wegen protestbetogingen wor den gehouden en vlugschriften uitgedeeld. Men verwacht, dat de boeren met karren, vracht auto's en landbouwmachines naar de betogingen zullen komen en daardoor het intensieve Zon dagse verkeer even doelmatig in de war zullen sturen als met de wegversperringen het geval zou zijn. KI. süig^L- tnaai heren jrna \pyaMA De ambulante dienst van de invoerrechten accijnzen on- Bij zijn vertrek naar Londen, voor een bespreking met Eden en Bidault, heeft de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, Dulles verklaard, dat geen bepaald probleem zal wor den besproken, maar een reeks problemen, die verband houden met de spanning in de wereld. Het doel van de conferentie was het vinden van „de basis voor een durende vrede". Wij mogen natuurlijk niet ver wachten, aldus de minister, dat wij in één bijeenkomst oplos singen voor alle bestaande pro blemen zullen vinden, maar we hopen enige voortgang te kun nen maken met het vinden van de weg, die wij en anderen kun nen gaan om gezamenlijk de spanning te verminderen. „Het pad naar vrede is breed en staat open voor allen die willen sa menwerken om een nieuwe oor log te voorkomen". 6. „Het is de mars- kramer die wij giste- jLj ren hebben aangehou- K? WCX den!" zegt Gunnar, jv 'iWp zich over de gestalte BT heenbuigend. Bij het E/iylSjËjrl horen van deze stem slaat de man de ogen BïjHfle - op en kijkt verwilderd van Gunnar naar F;'?'(f, A Eric. - dk V- „Wat?" hijgt hij ontzet, „gij hier! Wat Nife moet gij nu nog van JWWgï mij? Hebt ge me al niet alles ontstolen?" „Ontstolen?" her- "1 haald Eric. „Man wat - raaskalt gij. We lie- O ten U immers met al uw bezittingen vertrekken!" Zonder hierop te antwoorden gaat de marskramer overeind zit ten en schreeuwt wild met zijn armen zwaaiend: „Halt, halt, moordenaars, die ven!" Een groep ruiters is Eric en Gunnar van achter genaderd. De marskramer staat op en loopt zo vlug mogelijk naar de ruiters EBiTUOlOJ het gesprek weinig begrepen. Het staat voor hem vast, dat daar iets niet pluis is. „Geen praatjes!" zegt hij, en richt zijn lans dreigend op Eric's borst. „Gij zijt onze gevangenen!" iemand laten gaan, als wij van plan waren hem naderhand te be stelen," vraagt Eric. „Waar houdt men anders iemand voor aan, dan om hem te be stelen?" vraagt iemand. De aanvoerder van de ruiters is naar voren gekomen. Het is een ruwe kerel met een nors en weinig verstandig uiterlijk. Hij heeft van ontwaardigd uit. „Hebt gij hem soms niet aange houden," vragt één der knechten. „Dat wel," zegt Eric, „maar we lieten hem ongedeerd gaan!" Een honend gelach stijgt op uit de groep ruiters. „Maak dat een ander wijs!" zegt één van hen. „Maar waarom zouden wij toe. Hij verteld wat hem over komen is. „Eerst hielden zij mij aan," zegt hij. „Die daar," wijzend naar Gun nar, „doorzocht al mijn spullen, terwijl die lange mij met zijn boog bedreigde, 's Nachts sloegen zij mij neer en namen me alles af." „Dat is niet waar!" roept Eric, een pas naar voren doende, ver-

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2