Belangrijke vooruitgang in de Westeuropese defensie Ex-kapitein Westerling sprak in Deventer De vlucht der oorlogsmisdadigers uit de Bredase gevangenis De ramp Sabena met de Convair van de ontdekt Lof voor artillerieschool ie Breda DE TOESTAND IN ATJEH Prins Bernhard naar Abessinië Auto-ongeluk in Spanje Vermiste Amerikaanse documenten in O.-Duitsland '^k.mr/7// DE KWESTIE-MAROKKO De toestand in Triëst ZON-en MAANSTANDEN. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. IR. MARIS ANTWOORDT FFINS BERNHARD. MacLean in Boedapest? «Trankering by Ak-ohnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NSt 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5.20 per kwartaal; per maand ƒ1.75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 16 OCTOBER 1953. 8e Jaargang No. 2973. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pei advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent. iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adre* Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uui Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Mijn eerste bezoek aan Neder land is geweest in Januari 1951, toen ik generaal Eisenhower vergezelde en het hoofdkwartier van de NAVO nog in oprichting was. Toen stond de defensie van West-Europa nog op een laag peil. Nu drie jaar later kan ik zeggen, dat er zeer belangrijke vooruitgang is gemaakt. De zee-, land- en luchtstrijdkrachten van de NAVO-landen zijn thans drie keer zo sterk als zij in 1951 waren". Dit heeft de opperbevelhebber voor Europa van de NAVO-strijd- krachten, generaal A. Gruen- ther, medegedeeld op een pers conferentie op het ministerie van Ocrlog. Generaal Gruenther zeide over de kans van slagen van een Sov jet-Russische aanval: ,,Naar mijn mening zijn de strijdkrachten van de Sovjet-Unie, die zich in het door haar bezette gedeelte van Europa bevinden, waarschijn lijk niet voldoende sterk om met succes 'n aanval op West-Europa te doen. De Sovjet-Unie zou hiertoe ver sterkingen uit het land zelf moe ten aanvoeren. Indien de Sovjet- Unie dit zou doen, zullen wij wor den gewaarschuwd en tijd hebben om voorbereidingen te treffen. De generaal liet hier op volgen, dat ondanks de vooruitgang de Westeuropese defensie nog niet in staat is een aanval door de Sowjet-Unie met alle haar ter be schikking staande strijdkrachten af te slaan. Hij zeide, dat de de fensieve strijdmacht van de NA VO-landen nog op twee belang rijke punten tekort schieten; in de eerste plaats is de luchtmacht die in de moderne oorlog een beslissende taak heeft te vervul len nog niet op de vereiste sterkte en in de tweede plaats plaats zijn er nóg geen voldoen de reserves wat de luchtmacht betreft. In een communiqué van het sub-territoriaal commando van Atjeh wordt gemeld, dat tot 12 October in het regenschap Zuid- Atjeh 180 bendeleden zich heb ben overgegeven of gevangen zijn genomen. Op 11 October werd in het gebied Kutaradja de Lamnjongbrug, 6 km van de stad gelegen, door benden op geblazen. Volgens de coördinator van de politie voor Atjeh, Djak Umar, is voor de kwestie Daud Bereuh geen snelle oplossing mogelijk. Het hoofd van de dienst volks. landbouw in Atjeh, Bhar Agus, verklaarde aan Aneta, dat «in dien de kwestie-Atjeh niet snel wordt opgelost en de verbindin gen en de veiligheid niet snel worden hersteld, er zich in de toekomst ernstige complicaties zullen voordoen. De toevoer van rijst voor Atjeh is afhankelijk van de gebieden Pidi en West- At jeh. Intussen, zo voegde hij hieraan toe, worden er in Groot- At jeh, behalve in het gebied Seulimeun en Blangandjon', de sawahs weer beplant. Gruenther wees er in dit ver band op, dat de troepen in actie ve dienst in geval van een aan val zullen worden gebruikt als een schild, waarachter de reser ves zullen worden gemobiliseerd. Deze reserves zijn nog onvol doende. DE NEDERLANDSE STRIJDKRACHTEN. Generaal Gruenther verklaar de. dat naar zijn indruk de Neder landse strijdkrachten ter zee, te land en in de lucht vergeleken met vorig jaar aan doeltreffend heid hebben gewonnen. Hij was vol lof over de wijze van instruc tie op de artillerieschool in Bre da. De opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten zeide, dat deze school een vergelijking met de opleidingen in elk leger ter wereld glansrijk kan doorstaan. De vliegbasis Gilze-Rijen noemde hij een voorbeeld voor iedere luchtmacht. De verrichtingen van de Nederlandse strijdkrach ten, zeide hij, zijn sinds October 1951 zeer vooruit gegaan. „Het Nederlandse volk heeft een tra ditie ter zee. Ook te land zal het zich deze traditie verwerven". landse strijdkrachten samenvat tend, zeide generaal Gruenther zeer verheugd te zijn over de gfmaakte vooruitgang: „maar er is nog veel te doen" voegde hij hieraan toe. GEEN AGRESSIE MAAR DEFENSIE. Generaal Gruenther legde er voorts nogmaals de nadruk op, dat de NAVO in het leven is ge roepen voor defensieve doelein den en geen agressief karakter heeft. Op het hoofdkwartier van de NAVO is nog nooit één zin geschreven, waaruit zou blij ken, dat wij uit zijn op een agres sieve oorlog". Vragen beantwoordend zeide generaal Gruenther, dat mocht de kwestie- Triëst tot een gewa pend conflict leiden, dit zeker reacties zou hebben in de NAVO- landen, daar de Westeuropese strijdkrachten in actie komen in geval van agressie. De NAVO- opperbevelhebber zeide niet te kunnen voorspellen, welke be slissing in dat geval zal worden genomen. „Ik ben er echter zeker van, dat Joego-Slavië en Italië de be langrijkheid van vrede aan deze zijde van het ijzeren gordijn er kennen en alles zullen doen om te verhinderen, dat deze vrede Prins Bernhard zal van 13 tot 18 November een „officieel be zoek" brengen aan keizer Haile Selassie van Abessinië. dat Op het telegram dat Prins Bernhard als voorzitter van het nationaal rampenfonds aan de heer ir. A. G. Maris, directeur- generaal van de rijkswaterstaat, heeft gezonden, heeft laatstge noemde het volgende geant woord: „Namens alle werkers aan het dijkherstel moge ik Uwe Konink lijke Hoogheid, voorzitter van het bestuur van het nationaal ram penfonds, mijn bijzondere dank brengen voor Uw blijk van mede leven bij het ingaan van de laat ste ronde. Wij zijnl ons zeer be wust van onze grofle verantwoor delijkheid. Wij weten ook welk antwoord het Nederlandse volk van ons, op de doof de ramp van 1 Februari gestelde vraag, ver wacht, en wij hopei i dit antwoord over enkele wek< n te kunnen geven." w.g. Ir. A. G. Maris, Dir.-Gen. van de Rijkswaterstaat. Zijn indrukken over de Neder-1 in gevaar zou komen. De ex-kapitein van het K.N. IX., R. P. P. Westerling heeft te Deventer verklaard het niet on mogelijk te achten dat één of meer partijen in Indonesië bin nen afzienbare tijd zullen in grijpen en aan Nederland zullen vragen om in Indonesië rust en orde te doen wederkeren. Hij meende voorts dat de Ver. Na ties wellicht zouden pogen dat laatste te verhinderen, maar volgens hem zou Nederland in Indonesië resultaten kunnen bereiken in overeenstemming met de pliclit van Nederland je gens de Indonesische bevolking. Volgens de ex-kapitein zou Nederland goed doen jegens de Ver. Naties de tanden te laten zien. Had men dat eerder ge daan, aldus Westerling, dan had Amerika de Marshulp kunnen Woensdagavond is een Spaan se autobus nabij San Sebastiaan in volle vaart tegen een wegver sperring gebotst, die was opge worpen voor de hevige overstro mingen. 22 inzittenden kwamen bij het ongeluk om het leven. De chauf feur, de conducteur en vier pas sagiers wisten de dood te ont snappen. Het wrak van de bus werd door het onstuimige water van de weg gesleurd. houden en dan was Indië niet verloren gegaan. Westerling zei dit in een door ongeveer 300 personen bezochte bijeenkomst belegd door de stichting S.O.S. (Steunt ontred derde staten). In deze vergade ring zei hij voorts dat men naar zijn inlichtingen in Atjeh terug valt op de federale gedachte zo als ook elders in de Indonesische republiek het geval is, omdat 88 procent der Indonesische volke ren pro-Nederlands voelt. Onder grote publieke belang stelling is gisteren voor de recht bank te Breda de zaak behandeld tegen de vier verdachten, die ge holpen zouden hebben bij de ontsnapping van de zeven gede tineerden uit de strafgevangenis te Breda. De verdachten zijn F. de J„ radiohandelaar te Amsterdam; M. A„ vertegenwoordiger te Am sterdam; F. C„ monteur te Am sterdam, en M. F., banketbakker te Haarlemmermeer. Eerst werd M. F. gehoord. Deze vertelde, dat hij indertijd een be zoek had gebracht aan zijn broer, die gedetineerd was in de straf gevangenis te Breda. Deze ver telde hem, dat hij, hoe dan ook, weg wilde en een poging wilde doen om te ontsnappen. Hij vroeg zijn broer voor een paar auto's te zorgen. F. heeft zich toen in ver binding gesteld met een zekere H. uit Amsterdam, die secretaris is van de stichting „Oud-poli tieke delinquenten". H. heeft zich in verbinding gesteld met F. de Jong. De J. heeft bij A. Timmers te Amsterdam auto's besteld. Hij charterde A. als chauffeur en deze heeft wederom gezorgd dat C. als tweede chauffeur werd aangenomen. Oorspronkelijk zou de secretaris van de stichting „Oud-politieke delinquenten" meerijden naar Breda, maar de dag vóór de ontsnappingspoging gaf hij te kennen, dat hij niet mee kon. Men is toen naar Breda gereden en hier is men aange houden door de Bredase agent M. Claassen, die vroeg, wat deze auto op dit uur voor de gevan genis deed. Het wekte verder bij hem geen argwaan en de agent verwijderde zich zonder zich om de auto te bekommeren. In de eerste auto, bestuurd door C„ hebben alle zeven ont snapten plaats genomen. Zij zijn van Breda naar Groesbeek gere den, waar zij over de grens zijn gegaan. De tweede auto bleek een half uur later vertrokken te zijn. Onderweg heeft deze wagen de eerste ingehaald. In de tweede auto zaten F. de J. en M. A. Al deze verdachten beweerden niet De stoffelijke overschotten van de slachtoffers van de ramp met het Sabena-vliegtuig van Woens dag zijn naar het pathologisch- instituut van de universiteit te Frankfort overgebracht, aldus is door het stadsbestuur medege deeld. Tot nog toe heeft men elf lijken kunnen identificeren. De opperburgemeester van Frankfort heeft condoleantie-te- legrammen gezonden aan de Bel gische consul-generaal en aan de Sabena-bureaux te Brussel en Frankfort. De Duitse luchtvaartdeskundi- ge Reichel verklaarde Donder dag, dat het ongeluk mogelijk aan motorstoring te wijten is. Na acht ooggetuigen te hebben gehoord, zei Reichel, dat de sto ring waarschijnlijk pas is opge treden, toen het vliegtuig reeds „los" was. Volgens de ooggetui gen was het toestel daarna niet De Amerikaanse republikein se senator Everett Dirksen heeft te Chicago verklaard, dat 26 van de 57 geheime documenten, die sedert 2 jaar worden vermist uit het laboratorium van de ver bindingsdienst van het Ameri kaanse leger te Fort Monmouth, in Oost-Duitsland zijn ontdekt, aldus meldt de Chicago Tribune. Dirksen, die lid is van de door McCarthy geleide ondercommis sie van onderzoek uit de Ameri kaanse senaat zei, dat de docu menten betrekking hebben op het raderverdedningsstelsel van DE SITUATIE IN MIDDEN AMERIKA EN GUYANA P:i|!iHli| SlBRlTS h Oceaan UYAN A Domini Republiek DURAS TRUJ1LL HONDURAS gAGUA Caribisch t Zt Britst trotptn wor. dtn somtngtfrokktn SALVADOR SURINAME 2<Jen bened*"^ waad Ntdtrlandst trotptn vtrsttrktn dt grtns Cartagena sgu/to Golf Aft «tERIOA SAN FERNA CdCUTA; Grote- Oceaan UYAN A FR e\guya jATURES Bogota O L U M B I Britst btxittmgtft Communistisch gtinfil frttrdt iondtn In Midden.Amerika en het N. van Zuid-Amerika begint het communisme zich te roeren. Tot ernstige ongeregeldheden kwam het in Brits-Guyana waarbij de Nederlandse regering het zelfs nodig heeft geoordeeld de grens tussen Suriname en Brits- Guyana te versterken. Het Brit se leger zendt momenteel voort durend sterke troepenmachten naar Georgetown. Deze troepen worden aangevoerd van de Ber muda-eilanden, via Jamaica en Trinidad. Deze kaart geeft een overzicht van de Britse bezittin gen in dit gebied, alsmede van de staten die vrij sterk commu. nistisch geïnfiltreerd zijn. De inzetkaart geeft het grensgebied tussen Suriname en Brits- Guyana. de Ver. Staten. Hij kon er op 't ogenblik niets meer over zeggen, zo schrijft het blad. De documenten waren „on langs" in O.-Duitsland gevon den. Het was nog niet bekend, hoe zij daar waren gekomen. Het was niet onmogelijk, dat het gehele geheim van het radar- verdedigingsnet van de Ver. Staten zou zijn oververteld, het geen een geweldig verraad zou zijn, aldus de senator. McCarthy verklaarde, dat een onlangs geschorste „vooraan staande geleerde" van het Ame rikaanse „Signal Corps" heeft toegegeven in 1946 43 geheime documenten van het radarlabo ratorium te Fort Monouth mee naar huis te hebben genomen, „ter bestudering". De geleerde, die zichzelf een „goede vriend" noemde van Ju lius Rosenberg die in Juli j.l. werd terechtgesteld veroordeeld wegens spionnage ten behoeve van de Sowjet-Unie was in 1946 tien dagen geschorst, na dat de documenten bij een huiszoeking door geheime agen ten van het leger waren gevon. den. Later werd hij echter be vorderd, aldus de senator. Volgens McCarthy had deze functionaris voorts voor de se naatscommissie van onderzoek verklaard, dat hij met Rosen berg bijeenkomsten van de jon ge communistische Liga had bij gewoond en dat Rosenberg hem „herhaaldelijk" had gevraagd lid te worden van de commu nistische partij. meer gestegen. In de laatste se conden had de piloot nog kans gezien over 'n hoogspanningska bel te „springen". Kort daarop stortte het toestel neer. Reichel is leider van de Duitse commissie van onderzoek, die naar de plaats van het ongeluk is gezonden. Hij deelde nog mee, dat het laatste radiogesprek met de piloot, dat zoals gewoonlijk op de geluidsband is opgenomen, geen opheldering geeft omtrent de oorzaak van het ongeluk. Onder de slachtoffers bevindt zich volgens een door de Sabena uitgegeven lijst één Nederlander, wiens naam wordt opgegeven als de heer D. van den Oever, oud 45 jaar. Bij de ramp kwamen voorts om het leven: tien Belgen, negen Amerikanen, zeven Britten, vijf Oostenrijkers, drie Venezuelanen, twee Zwitsers en twee Duitsers, één statenloze en vier personen van wie de nationaliteit onbe kend is. Onder de passagiers bevonden zich 25 mannen, twaalf vrouwen en drie baby's. Tot hen behoor den sir George Franckenstein, voormalig Oostenrijks ambassa deur te Londen en zijn echtge note. Een woordvoerder van de Bel gische luchtvaartmaatschappij „Sabena" heeft Donderdagmid dag in Frankfort meegedeeld, dat 22 van de 44 lijken van inzitten den van de Belgische „Convair" die Woensdag bij Frankfort is neergestort, zijn geïdentificeerd. Bij het opruimen van het wrak is Donderdag een polshorloge ge vonden, dat op 15.59 stil was blij ven staan. Naar men aanneemt, is dit de preciese tijd, waarop het toestel neerstortte. De slachtoffers zullen op een nader te bepalen datum op het kerkhof van Frankfort worden begraven, tenzij de nabestaanden aan een begrafenis van de veron gelukten in eigen land de voor keur geven. VER. NATIES De Sowjet-afgevaardigde Tsa- rapkin heeft zich in de politie ke commissie van de algemene vergadering der Ver. Naties achter de Aziatisch-Afrikaanse resolutie geschaard, waarin om onafhankelijkheid voor Marok ko binnen 5 jaar wordt ge vraagd. Volgens hem was deze kwestie niet een zuiver binnen landse aangelegenheid, zoals Frankrijk meent. Dr Hanifah van Indonesië, één der opstellers van de reso lutie, beschuldigde de Westelij ke mogendheden er van, dat zij de Marokkaanse kwestie uit op. portuniteitsoverwegingen in het „dwangbuis van de koude oor log" plaatsen. Volgens het in Hongaars nieuws specialiserende blad „Informa- tiins Danubiennes", dat in Oos tenrijk wordt uitgegeven, zou de Britse diplomaat Donald Mac Lean met zijn gezin in Boedapest wonen. MacLean zou bij het Hon gaarse ministerie van Buiten landse Zaken werkzaam zijn als „gevolmachtigd Sowjet-Russisch gezant". Het blad zegt dit bericht uit „betrouwbare bron" te hebben vernomen. Mevrouw MacLean, die enige tijd geleden plotseling uit Zwitserland is verdwenen, zou zich onlangs met haar drie kinderen bij haar echtgenoot hebben gevoegd. Volgens Westelijke waarnemers in Wenen beschikt „Informations Danubiennes'' soms over directe inlichtingen uit Hongarije, die niet ter beschikking staan van de Westelijke of Oostenrijkse autoriteiten. ZON MAAN op onder op onder Oct. ZATERDAG 16 7.06 17.45 15.06 23.56 17 7.08- 17.42 15.28 Breskens 18 7.09 17.40 15.46 1.21 Terneuzen 19 7.11 17.38 16.02 2.48 Hansweert 20 7.13 17.36 16.19 4.16 Walsoorden Terwijl op diplomatiek niveau diverse pogingen worden gedaan om tot een regeling in de nieuw geschapen toestand inzake Triëst te komen, zijn de Britse en Ame rikaanse troepen in de omstreden stad druk doende met inpakken voor hun aangezegd vertrek, waarvan de datum nog niet vast staat. De door de geallieerden langs de wegen geplaatste aan wijsborden worden weggehaald. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Aanvankelijk zwaar bewolkt met in de ochtend hier en daar mist. Later op de dag een kans op opklaringen. Overwegend zwakke wind tussen noord en oost. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. Vrachtauto's met grote kisten en kratten rijden af en aan. De Britten hebben reeds tachtigdui zend ton aan materialen uit de zone weggezonden. Veel ervan gaat per trein naar Duitsland. De bibliotheek van de Britse troepen is gesloten en er zijn verkopin gen aangekondigd van overbodig geworden legermateriaal. Onder Triëstenaren maakt men er zich bezorgd over, dat waar schijnlijk veel particulier kapi taal met de geallieerden uit de stad zal verdwijnen en men vraagt zich af, wat er zal ge schieden met de twintigduizend werklozen. Onaangenaam voor de Italiaan se bewoners was een bericht in het plaatselijke Zuidslavisch ge zinde blad „Corriere di Triëste", dat het Zuidslavische leger van plan is de „Lika"-divisie naar zone „B" te zenden, waartoe of ficieren behoren die zich onder scheiden hebben in de partisa- nenstrijd tegen de Italianen tij dens de oorlog. Volgens „Tanjoeg" zijn in zone „A" pamfletten verspreid, waar in door een „comité voor de ver dediging van de onafhankelijk heid van Triëst" wordt opgeroe pen tot verzet tegen de binnen- v.m. n.m. 8.17 9.13 8.52 9.48 9.32 10.28 9.42 10.38 komst van Italianen. geweten te hebben, wat er pre cies gaande was. Wel was hun gezegd, dat zij zeven veroordeel de gevangenen zouden ophalen, maar dit leek hun zo absurd, dat zij er in eerste instantie hartelijk om gelachen hebben. Men is van Breda uit lukraak rondgereden voor men in Groes beek terechtkwam en de tweede auto heeft de eerste ingehaald in Soestdijk. De J. geloofde zelfs op het ogenblik, dat de gevangenen in de auto stapten, dat het ging om zeven militairen. Dit was te ver klaren, omdat deze gevangenen gekleed waren in battle-dress. F. beweerde tijdens de zitting, dat alles geënsceneerd was om zijn broer uit de gevangenis te halen. De J. verklaarde hierop, dat hij zich dit kon voorstellen, „en als hij alleen zijn broer helpt", voegde hij eraan toe, „kunt u hem niets doen." De president vroeg hierop: „Hoe weet u dat?" De J. antwoordde: „Ik weet wel iets van de wet af", waarop de president opmerkte: „Dan zult u wel ingelicht zijn door de man, die gisteren .veroordeeld is in Amsterdam". Kennelijk was hier mee bedoeld mr. Wolthuis, de leider van de N.E.S.B. De getuige J. de Jonge, een van de zeven ontsnapten, legde de eed af met de restrictie, dat hij niet wilde praten over de ont snapping uit de gevangenis en de tijd, in Duitsland doorgebracht. Daardoor werden de verklarin gen van deze getuige minder vruchtdragend, omdat hij over bepaalde details van de zaak ab soluut wilde zwijgen en alleen slechts hier en daar kon bevesti gen, wat andere getuigen of ver dachten zeiden. De officier van justitie, mr. A. Houben, heeft daarna zijn requi sitoir gehouden. Hij eiste tegen ieder der verdachten een half jaar gevangenisstraf, daarbij op merkend, dat dit de maximum straf was en dat deze veel te laag was. C. noemde hij de man, die het misdrijf zelfstandig heeft ge pleegd. Tijdens de oorlog was hij aangesloten bij de N.S.K.K. en bij de S.S. Als zodanig is hij ook aan het Oostfront geweest. De J. noemde mr. Houben de organisa tor, de man die de contacten heeft gelegd. Hij is N.S.B.-er ge weest en heeft na de oorlog een hulporganisatie voor ex-politieke gevangenen opgericht. A. be schuldigde de officier van het uitlokken van het misdrijf en het geven van inlichtingen. Na de oorlog heeft deze verdachte enige tijd gevangen gezeten wegens verraad. Hii was tijdens de oor log zeer nazi-gezind. F. beschul digde de officier ervan, dat hij, wat hij van zijn broer gehoord had, buiten de gevangenis had gebracht. De officier wilde niet aannemen, dat F. alleen zijn broer wilde laten ontsnappen. Ook hij is een oud-N.S.B.-er, die indertijd tot drie jaar gevange nisstraf was veroordeeld. DE PLEIDOOIEN. Tot ever half negen hebben de pleidooien geduurd in de zaak te gen de vier verdachten in de ont snappingszaak, die gisteren voor de Bredase rechtbank werd be handeld. Mr J. van Hasselt verdedigde de verdachten A. en C. Voor wat de beschuldigde A. betreft, con cludeerde hij tot vrijspraak, om dat de verdachte op deze dag vaarding, volgens pleiter, niet kon worden veroordeeld. De deel- nemingsvormen waren onjuist en onvoldoende ten laste gelegd. Voor v/at C. betreft, bestreed mr Van Hasselt dat cliënt tegen het wetsartikel, waarin hulp wordt /erboden aan onttrekking en na sporing terzake misdrijf had ge zondigd. Van misdrijf was vol gens pleiter geen sprake, maar van een ontsnapping. Mr H. Smit verdedigde de ver lachte De J. Hij refereerde aan de verdediging van zijn collega mr Van Hasselt en haalde boven dien als argument persoonlijke kwaliteiten van zijn cliënt aan. Deze is namelijk altijd genegen om iedereen en altijd te helpen. Voor deze verdachte concludeer de mr Smit tot vrijspraak. Mr P. Mettrop verdedigde ver dachte F. Hij constateerde een innerlijke tegenstrijdigheid in de dagvaarding en pleitte voor een principiële straf. Aan het begin van de zitting beklaagden de vier verdachten zich over het feit dat de kranten met naam en toenaam en ophef hun zaak aanhangig hadden ge maakt. Zij zouden hierdoor in hun broodwinning zijn geschaad. De verdedigers namen later in hun pleidooien deze gedachte van de verdachten over. Uitspraak óver 14 dagen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1