Wysjinsky brengt Triëst in de Veiligheidsraad DE HUURVERHOGING FLAKKEE IS BEVEILIGD Westelijk voorstel over conferentie van grote vier De toestand in Atjeh Voorbereiding voor Koreaanse wedescon 'erentie Dr Drees op terugweg naar Nederland Prins Bernhard zendt telegram aan Ir. Maris Terechtstellingen in Egypte Brits vrachtschip vergaan in Noordelijke IJszee Laatste zand opgespoten Paul Reynaud over ver- WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON-en MAANSTANDEN. SPANNING OM TRIEST W.t ITAlIE> JOEGOSLAVIË N.V.V.-adres aan Tweede Kamer over huur nieuwe woningen Indonesië Zweedse spion veroordeeld moeder inwoonde had gestolen, mindering van de spanning GEEN HERVATTING VAN DE OORLOG VOLGENS GE NERAAL WEST. VERKLARING VAN PRESI DENT RHEE. hunkering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 14 OCTOBER 1953. 8e Jaargang No. 2971. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cer.t; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uuï Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Wysjinsky heeft de huidige voorzitter van de Veiligheidsraad, de Deen Borberg, verzocht om bijeenroeping van de raad ter be noeming van een gouverneur voor het vrije gebied van Triëst. Het verzoek van de Sow jet afgevaardigde ging vergezeld van een resolutie, waarin de Sow- jet-Unie voorstelt de Zwitserse kolonel Fluckiger tot gouverneur te benoemen. Er is nog geen datum voor een bijeenkomst van de raad vastge steld en Wysjinsky verzocht Borberg hem mee te delen, wan- Grens <n i 1 ontwerp i oorspronkeii)k vredesverdrag Huidige grens A-Zonc Ovtrgtdrogon O on /tof ié LJUBLJANA UDI NE Zone gorizia JOEGOSLAVIË IJEKA IUME> -Zonet CAPODI STRIA ISOLA B-Zonc rw Joegoslavische 1 bezetting Adriatische UM AG 3409 Naar in welingelichte kringen op de bijeenkomst te Lugano te Parijs wordt vernomen zullen ook over de Oostenrijkse kwestie de Westelijke „Grote Drie" voor- dient te worden gesproken. Zo- stellen, tegen 9 November te Lu gano een 4-mogendhedenconfe- rentie te houden. Het opstellen van het Weste- normale diplomatieke weg op de jongste als bekend hebben de Russen daarentegen voorgesteld, deze kwestie te behandelen langs de lijke antwoord Scwjet-nota is, aldus genoemde kringen, bijna voltooid. Het stuk zal aan het eind van deze week worden verzonden. De Westelijke mogendheden, zo wordt nader vernomen, geven als haar mening te kennen, dat Dr W. Drees, is Dinsdag met zijn echtgenote en de minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, per vliegtuig uit Jo hannesburg naar Amsterdam vertrokken. Het gezelschap is een week de gast geweest van de Zuidafrikaanse regering. Het K.L.M.-toestel, waarmee de ministers reizen, zal heden ochtend op Schiphol aankomen. Minister Algera zou echter niet tot Amsterdam doorreizen, maar achterblijven in Brussel. Zoals bekend, zal hij daar de conferentie van Europese minis ters van Verkeer, bijwonen. Het toestel maakte met het oog hierop een extra landing te Brussel. Prins Bernhard heeft als voorzitter van het Nationale Rampenfonds een telegram ge richt aan Ir. A. G. Maris, dir- generaal van de rijkswaterstaat. Dit telegram luidt als volgt: „De bestuurders van het Na tionaal Rampenfonds, in ver gadering bijeen, stellen er prijs op u te doen weten, dat zij met tallozen in den lande in intense spanning de werkzaamheden aan de dijk te Ouwerkerk vol gen. Zij zijn zich bewust, dat u alles op alles zet om in deze be slissende laatste ronde te ze gevieren. Mogen u en uw dui zenden dijkherstellers succes hebben". w.g. Bernhard, Prins der Nederlanden, voorzitter. Mahmoed Sabry Aly, een voormalig inspecteur bij de be wakingsdienst van de Britse vliegvelden iiï de Suez-kanaal- zone, is Dinsdag opgehangen, nadat hij 2 dagen geleden schul dig! is bevonden aan verraad en spionnage. De 50-jarige Aly is de eerste Egyptenaar, die als gevolg van de jongste processen wegens hoogverraad ter dood is ge bracht. Het revolutionnaire tribunaal heeft Mahmoed Sjoekry, een medewerker van het blad „Al Misri" tot 10 jaar gevangenis straf veroordeeld op beschuldi ging van verraad. Volgens de verdediger was Sjoekry echter het slachtoffer van een afgun stige collega, die zijn betrekking wilde hebben. Het Sowjet-voorstel inzake 'n vijfmogendhedenconferentie, met deelneming van communis tisch China, zouden Washing ton, Londen en Parijs in begin sel niet verwerpen, doch zij blij ven er bij dat een dergelijke bij eenkomst pas kan worden ge houden, als de Koreaanse kwes tie zal zijn geregeld op een po litieke conferentie, zoals in de bestandsovereenkomst is vast-' gesteld. neer de raad zal vergaderen. In de Sowjet-resolutie wordt voorts gevraagd om zonder ver wijl een voorlopige bestuursraad voor het vrije gebied van Triëst, in overeenstemming met de be palingen van het Italiaanse vre desverdrag, in te stellen en het permanente statuut voor het ge bied binnen drie maanden na be noeming van de gouverneur van kracht te laten worden. Het Italiaanse vredesverdrag dat voorzag in het instellen van een vrij gebied van Triëst, droeg de Veiligheidsraad de verant woordelijkheid op voor de onaf hankelijkheid van het gebied en de benoeming van een gouver neur. De raad aanvaardde deze verantwoordelijkheid in 1947, doch de Ver. Staten, Frankrijk, Groot-Brittannië en de Sowjet- Unie konden geen overeenstem ming over de verschillende can- didaten voor de post van gouver neur bereiken. De Sowjet-Unie had bezwaar tegen zo goed als alle Westelijke candidaten. Kolo nel Hermann Fluckiger was in dertijd door Groot-Brittannië voorgesteld. Hij is een voormali ge Zwitserse gezant in Moskou. In 1949 trachtte de Sowjet-Unie de kwestie van benoeming van een gouverneur weer aan de orde te stellen door Fluckiger voor te stellen, doch de Westelijken ant woordden toen, dat door het lan ge uitstel Zuid-Slavie in staat was geweest in de zone ,,b' 'van Triëst een vorm van politiestaat in te voeren, die instelling van een onafhankelijk democratisch vrij gebied onmogelijk maakte. De Sowjet-resolutie weed toen verworpen. De kwestie-Triëst staat reeds op de agenda van de Veiligheids raad. In gewoonlijk gcedingelich- te kringen in New York acht men het mogelijk, dat de Veiligheids raad Donderdag zal bijeenkomen. De raad is begin December voor het laatst bijeen geweest. Toen werd 'n verzoek van de Arabisch-Aziatische groep om de kwestie-Marokko op de agenda te plaatsen verworpen. De Zuidslavische afgevaardigde bij de Ver. Naties, Leo Mates, heeft Dinsdag een particulier on derhoud gehad met secretaris-ge neraal Dag Hammarskjoeld. Zuid-Slavische studenten zijn Dinsdag de leeszaal van de Brit se ambassade te Belgrado binnen gedrongen. Zij namen alle tijd schriften en kranten mee en ver brandden deze op straat. De Zuid-Slavische chef van het protocol verklaarde, dat de vei ligheid van de Britse en Ameri kaanse leeszalen niet zonder uit zonderingsmaatregelen te nemen, kon worden gegarandeerd. De Zuid-Slavische minister van Buitenlandse Zaken, Koca Popo- vic, heeft Dinsdag na een onder houd met minister Foster Dulles verklaard, dat deze hem heeft beloofd, dat het Zuid-Slavische verzoek om een vier-mogendhe- den-conferentie over Triëst met de „grootste aandacht en spoed" zou worden behandeld. Te Londen is bekendgemaakt, dat het 4900 ton metende Britse vrachtschip „Beckenham" in de Kara-zee, het gebied tussen Nova Zembla en het vasteland, schipbreuk heeft geleden en in tweeën is gebroken. De 39 leden der bemanning zijn, door een Russisch vaartuig aan boord genomen. Pogingen om een gedeelte van de lading hout te bergen mislukten ten. gevolge van de hoge zee. Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (N.V.V.) heeft zich tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht met een adres over „de huur van nieuwe woningen". „Nu binnen enige weken de openbare behandeling van het wetsontwerp met betrekking tot de huurverhoging zal beginnen, veroorloven wij ons aldus het N.V.V. uw aandacht te vragen voor één aspect van de proble men rondom de huurverhoging en wel het vraagstuk van de huur van nieuwe woningen. Uiteraard hebben wij ook grote belangstel ling voor andere kanten van het huurvraagstuk. Doch waar vertegenwoordigers van het N.V.V. aan de samen stelling van het advies van de sociaal economische raad met betrekking tot het huurvraag stuk hebben medegewerkt en waar het N.V.V. zelf op het op 9 Mei j.l. tezamen met de Alge mene Nederlandse Bouwbedrijfs- bond gehouden congres in het openbaar zijn standpunt heeft bepaald, menen wij thans niet op Het gebied Meureudeu aan de oostkust van Atjeh is verleden week Vrijdag des ochtends om 5 uur plotseling aangevallen door een bende, die gewapend was met 8 brenguns en verschei dene mortieren. Een hierop vol gend gevecht tussen de bende enerzijds en de politie en mobie le brigade anderzijds duurde 13 uur, waarna de laatsten moes ten terugtrekken in de richting van Bireuen. De mobiele brigade en de politie verloren voorzover bekend 3 doden, terwijl 3 van hen gewond werden. Zaterdagavond heeft een ben de bij Takengeun in het binnen land een grote brand gesticht, waarbij 34 huizen verloren gin- liet was gisteren voor Goeree- Overflakkee een historische dag, daar het laatste zand door de perszuigers aan de zuidkant van het eiland voor de nieuwe dijk werd "opgespoten. Ter bijwoning van dit plechtige ogenblik waren op het terrein van de in aanbouw zijnde dijk tussen Herkingen en Battenoord verscheidene autoriteiten aanwe zig. Klokslag twee uur gingen drie vlaggen omhoog, de nationale driekleur, de provinciale vlag van Zuid-Holland en de aanne- mersvlag van Van Hattum en Blankevoort. De sirenes van de zandzuiger „Ahoy" en van de perszuigers loeiden en met kracht spoot de laatste zandmas- sa, die nodig is voor de kilome ters lange dijk, door de persbui zen. Ir. G. Terluin, die de leiding heeft bij de aanleg van de bui tendijken, gaf daarna een uit eenzetting van de moeilijkheden die moesten worden overwon nen, eer dit moment kon worden beleefd. Het probleem „dijk" was het probleem „zand" en de stuk ken aan de zuidkant van het eiland waren een handicap om het materiaal bij de dijk te krij gen. De zuigers konden het zand tot op 2 km afstand persen en dat zand kon dan weer 212 km verder worden „aangejaagd". Wat het zand betrof was men er nu, en met vreugde kon spreker ook meedelen, dat het aange brachte asfalt aan de kant van de Galathese dijk en aan de kant van de hoek van St. Jacob bij de Lodewijkspolder met elkaar was verbonden. De heer H. M. Koch, hoofduit voerder van de firma Van Hat tum en Blankevoort, sprak zijn erkentelijkheid uit voor het ver trouwen, dat men in de maat schappij bij het gunnen van de enorme opdracht had gesteld. De laatste bak zand is nu opgespo ten. Behalve dat is er 18 km damwand geslagen en moest 150.000 ton zandasfalt worden geproduceerd. Spreker bracht alle werkers dank voor de grote ijver, waarmede was gewerkt. Soms was 80 90 uur per week gearbeid. Hoofdingenieur-directeur Klein van de provinciale waterstaat herinnerde aan het devies, dat de waterstaat aan het begin van de rampdagen had gekozen: „Het moet, dus het kan". Flakkee moest tegen de winter Worden beveiligd en al hadden weinigen gedacht, dat het kon, gezien de geweldige ravage, „wij durfden het aan", zei spreker, „omdat wij vertrouwen hadden in de dienst van de provinciale waterstaat en in de aannemers. Dat het kon, is nu wel bewaarheid geworden, al moet er verder nog veel gebeu ren". Tenslotte sprak burgemeester D. van Heijst van Herkingen. Hij had tot devies genomen: „Let niet op de moeilijkheden, maar op de mogelijkheden". Die moge lijkheden zijn door de verschil lende instanties ten volle uitge buit. Spreker zeide trots te zijn op de provinciale waterstaat en op de uitvoerders, die met zo veel elan dit grootse werk tot stand hadden gebracht. De 13e October is een opmer kelijke datum voor Goeree-Over- flakkee: Op 13 Maart j.l. is het grote stroomgat te Herkingen gedicht en precies zeven maan den nadien is de laatste hoeveel heid zand voor het geweldige dijktraject aangevoerd. gen. Volgens een militaire woordvoerder hebben er de laat ste tijd verscheidene gevechten plaats gehad in het gebied van Bireun, waartegenover in groot- Atjeh de activiteit van de bende verminderde. De militaire woord voerder zei verder, dat de wa pens, die op de benden gevon den worden, voor een groot deel van Japans model zijn. Er zijn ook zeer oude mortieren aange troffen. Tengku Panglima Poiem Mo hammed Ali, een Atjeher, die in de Nederlandse tijd, in de Ja panse tijd en in de eerste dagen van de Indonesische revolutie in Atjeh overheidsfuncties be kleedde, heeft aan de correspon dent van Aneta in Kotaradja verklaard, dat de centrale rege ring tot nu toe geen houvast heeft met betrekking tot de ont wikkelingen in Atjeh, omdat zij niet over Atjeh-kenners beschikt. Hij betoogde, dat naast maatre gelen om met wapens op te tre den voorlichting noodzakelijk is, „omdat de bevolking is misleid door onruststokers, die de waar heid verdraaiden. Zij verklaar den namelijk, dat de republiek Indonesia tegen de Islam zou zijn en dit heeft de bevolking doen ontvlammen. De regering heeft daarom de steun nodig van de ulama's (godsdienstleraren) en kenners van de adat en ge schiedenis van Atjeh". Inmiddels verschijnen in Ko taradja geen kranten meer, om dat de twee bestaande bladen: „Gelora Massa" en „Tegas", fi nanciële moeilijkheden hebben. De voorlichtingsdienst zal nu gestencilde mededelingen uitge ven. deze andere zijden van het pro bleem te moeten ingaan. Het regeringsbeleid betreffende de huur van nieuwe woningen is echter dermate onbevredigend, dat wij op dit punt niet kunnen zwijgen. Wij zijn van oordeel, dat een goede huurpolitiek ver eist, dat de huren van oude en nieuwe woningen op hetzelfde peil liggen. Dat is één van de belangrijkste redenen, die ons tot aanvaarding van een huur verhoging hebben gebracht. Een gelijk huurpeil betekent niet, dat de huren van cude en nieuwe woningen nominaal gelijk moe ten zijn. Het wil wel zeggen, dat de huurverschillen niet groter mogen zijn dan door kwaliteits verschillen gerechtvaardigd is. De tegenwoordige situatie is geheel anders, door een verande ring in de wijze van subsidiever lening heeft de regering de huur prijs van nieuwe woningen niet meer in de hand. In de eerste jaren na de oorlog subsidieerde de regering de huurprijs van nieuwe woningen voor het ver schil tussen de rendabele huur prijs en een huurprijs, die aan vankelijk 30 pet. en later 45 pet. boven die van 1940 lag. Wij er kennen gaarne, dat bij dit subsi diesysteem de verlaging van de bouwkosten niet voldoende werd gestimuleerd. De regering ging derhalve tot een ander systeem van subsidiëring over. Zij be paalde vaste bedragen per wo ning. Er zou alleen gebouwd mogen worden, indien met be hulp van deze subsidie het huur peil niet hoger zou worden dan 145 pet. van 1940. Tengevolge van de stijging van de rente en de verhoging van de bouwkos ten na het Korea-conflict kon aan deze voorwaarden niet meer worden voldaan. Het gevolg is geweest, dat de huren van nieu we woningen boven het niveau van 145 pet. van 1940 zijn geste gen en thans op een niveau van 170, 180, 190 pet. van 1940 liggen. Zo zijn er arbeiderswoningen in de tuinstad Slotermeer te Am sterdam, die een huur vragen van 61,15 inclusief geiserhuur, Een 19-jarige Zweedse glasbla zer, die de Sowjet-ambassade te Stokholm kaarten van de verster kingen in Noord-Zweden ten ver koop had aangeboden, is Dinsdag wegens „poging tot spionnage" tot een gevangenisstraf van zes maanden veroordeeld. De glasblazer, Torselius, ver klaarde voor het hof, dat hij de Kaarten van een officier van de Zweedse luchtmacht, die bij zijn tuinfonds en glasverzekering. Hoewel Amsterdam een uitzon derlijke positie inneemt, doen dezelfde tendenties zich, zij het in mindere mate, in andere de len van het land voor. Wij aarzelen niet deze situatie onhoudbaar te noemen. Bij de loonpolitiek baseert men zich op een indexcijfer voor de prijzen van het gezinsverbruik, waarbij de huur op 115 pet. van 1940 is gesteld. Indien uw Kamer en de Eerste Kamer zich met de voor stellen van de regering vereni gen, zal dit percentage tot 141 worden verhoogd. Doch voor de bewoners van nieuwe woningen is dit indexcijfer volkomen on juist. De hoge huren van nieuwe woningen hebben tot gevolg, dat de minder draagkrachtige ge zinnen niet in staat zijn deze wo ningen te betrekken. De vrees is dan ook gerechtvaardigd, dat wanneer deze huurpolitiek voor nieuwe woningen wordt voort gezet, na enige tijd de nieuwe woningen niet meer zullen kun nen worden verhuurd en de so ciaal ongewenste samenwonim- gen worden gecontinueerd. Op vragen in het voorlopig ver slag van uw Kamer met betrek king tot deze materie heeft de regering in de memorie van ant woord (blz. 28) geantwoord, dat zij geen termen aanwezig acht om de bijdragen voor woningwet woningen, waarvan de huren boven de geldende maximum normen liggen, te verhogen. Zij wijst er op, dat na een betrekke lijk korte periode deze huren wederom zouden moeten worden verhoogd en is slechts in enkele excessieve gevallen bereid inci dentele herzieningen tot stand te brengen. Wij achten deze toezeg ging volkomen onbevredigend. De huren van nieuwe woningen zijn tengevolge van de regerings- pclitiek boven de geldende maxi mum-normen gestegen. De last van de fout in de regeringspoli- tiek wordt op een kleine groep, i.e. de bewoners van nieuwe wo ningen, gelegd. Via de loonpoli tiek kan men deze onrechtvaar dige situatie niet corrigeren. De veronderstelling van de regering dat de volgende huurverhoging zich na een betrekkelijk korte periode zal voltrekken, is op geen enkele wijze geconcreti seerd. Wij brengen in herinne ring, dat tussen de vorige en de aanstaande huurverhoging een periode van drie jaar ligt. De enige mogelijkheid is dus, dat alsnog andere maatregelen wor den getroffen om te komen tot een gelijk huurpeil voor oude en nieuwe woningen. Wij vertrouwen, dat u bij de openbare behandeling van het onderhavige wetsontwerp aan dacht aan de moeilijkheden van de bewoners van nieuwe wonin gen zult willen schenken". ccuöc luuminaum.) "J11 1 TTii hplrip rlp Sowiet-amhassade tp r o Hij belde de Sowjet-ambassade te Stokhclm uit een telefooncel op en bood de kaarten aan voor 40.000 kronen. Blijkens een verklaring van het gerechtshof hadden de kaarten slechts beperkte militaire waar de. De Ver. Staten en de 16 lan den, die in Zuid-Korea aan de zijde van de Ver. Naties hebben gestreden, hebben er mee inge stemd op 26 October communis tische afgevaardigden te ont moeten te Panmoendjon. De juridische adviseur van Foster Dulles, Dean, zal de Ver. Staten en de 16 bondgenoten op de voorbereidende conferentie op 26 October vertegenwoordi gen. Hij zal op 22 October per vliegtuig uit Washington naar Korea vertrekken, aldus heeft het State Department bekend gemaakt. Dit is besloten cp een confe rentie te Washington van am bassadeurs van de landen met strijdkrachten in Korea aan de zijde der Ver. Naties. Via Zwe den zal aan communistisch Chi na en Noord-iKorea een nota worden gezonden, waarin deze regeringen wordt meegedeeld, dat de geallieerde afgevaardigde komt ter bespreking van de tijd en de plaats van een Koreaanse politieke conferentie en voor 'n uitwisseling van standpunten over de samenstelling van de politieke conferentie. In deze nota, die een antwoord is op een nota van communis tisch China, zal de Amerikaanse regering meedelen, dat het zen den van een afgevaardigde naar Panmoendjon niet betekent, dat de geallieerden instemmen met Panmoendjon als plaats voor de eigenlijke politieke conferentie over Korea. De waarnemend minister van Buitenlandse Zaken van Zuid- Korea, noemde de voorgestelde bijeenkomst te Panmoendjon „onzin". Later op de dag zou de Zuidkoreaanse regering onder president Rhee haar officiële standpunt formuleren. De neutrale terugzendings commissie heeft de Noordelijken en de Verbondenen verzocht, Donderdag een begin te maken met het geven van „uiteenzet tingen" aan gevangenen, die niet naar huis terug willen. Dit verzoek volgt op de mede deling van het hoofd van de re patriëringsafdeling der V. N„ brigade-generaal Hamblen, dat de 32 permanente verblijven, welke de Noordelijken voor dit doel hadden gevraagd, Dinsdag nog voltooid zouden worden. Een woordvoerder der V. N. verklaarde, dat het opperbevel der V. N er geen bezwaar tegen zal maken, als de communisten heden reeds willen beginnen met het geven van de „uiteen zettingen". Van de zijde der neutrale com missie van toezicht, die moet controleren of beide partijen zich houden aan de bepalingen van de bestandsovereenkomst, is meegedeeld, dat een groep van 4 leden naar Noord-Korea zal worden gezonden teneinde een onderzoek in te stellen naar de beschuldigingen der V. N., dat de Noordelijken in strijd met de bepalingen, vliegtuigen uit Mandsjoerije hebben ont vangen. NOORDELIJKEN BESCHUL DIGEN DE VER. NATIES. De Noordelijken hebben Dins dag verklaard, dat vliegtuigen van de Verenigde Naties negen maal de bestandsovereenkomst hebben geschonden, door over de demarcatielijn in Korea te vlie gen. Zij zeiden niet, wanneer dit het geval is geweest. De bevelhebber van de divisie van het Britse gemenebest in Ko rea, generaal-majoor West, heeft Dinsdag verklaard niet te gelo ven, dat er opnieuw een oorlog in Korea zal uitbreken. Indien dit toch het geval zou zijn, zcu- den beide partijen bemerken, dat zij in een remise-stelling tegen over elkaar staan. Beide partijen hebben verwoed nieuwe verdedi gingsstellingen gegraven en deze zouden veei sterker zijn, dat de stellingen, die tijdens de oorlog zijn gebouwd, aldus de Britse ge neraal. President Rhee van Zuid-Korea heeft tegenover een Amerikaan se correspondent verklaard, dat hij zijn vrijheid van handelen zal hebben herkregen, als eind Jan uari 1954 nog geen enkele actie zal zijn ondernomen die leidt tot de vreedzame vereniging van Korea. In dat geval zou hij de Ver. Staten en de Ver. Naties an dere methoden van vereniging voorstellen, zo voegde de presi dent hieraan toe. Op een bijeenkomst van in dustriëlen heeft de conservatie ve Franse vice-premier Paul Reynaud verklaard, dat uitbrei ding van de handel tussen Oost en West een betere manier is om de spanning te verminderen dan een niet-aanvalsverdrag. „De geschiedenis leert ons, dat een belofte van de zwakste partij om de sterkste partij niet aan te vallen, de sterkste er nooit van heeft weerhouden de zwakste aan te vallen", zei hij. Hij noemde het sen bekend feit, dat het verbod op de uitvoer van strategische goederen niet uit te voeren is. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. VEEL BEWOLKING. Veel bewolking met plaatselijk enige regen. Overwegend mati ge wind uit uiteenlopende rich tingen. Lagere middagtempera- turen. DONDERDAG 15 OCTOBER. VEILIGHEIDSRAAD K03IT DONDERDAG BIJEEN. De Veiligheidsraad zal morgen bijeenkomen ter bespreking van het Sowjet-voorstel over Triëst. v.m. n.m. Breskens 5.52 6.24 Terneuzen 6.27 6.59 Hansweert 7.07 7.39 Walsoorden 7.17 7.49 ZON MAAN op onder op onder Oct. 14 7.02 17.49 14.00 21.18 15 7.04 17.47 14.38 22.33 16 7.06 17.45 15.06 23.56 17 7.08 17.42 15.28 18 7.09 17.40 15.46 1.21

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1