Waf brengt de Radio? DE VERENIGDE 6 DIVISIES STATEN HEBBEN IN EUROPA RADIO-GROETEN VOOR MILITAIREN OVER ZEE VRAAGGESPREK MET CABOT LODGE POPENT "ooi" CHINEZENWIJK De Indische bewakingstroepen in Korea FOSTER DILLES OVER NON AGRESSIEPACT Hulp voor getroffen Amerikaanse boeren Dank zij atoomwapens geen derde wereldoorlog? Militaire inlichtingen in Canada uitgelekt Personeel bij radar- onderzoek in de Ver. Staten geschorst Hongerstaking in gevangenis geëindigd De moordaanlag te Roermond EEN PAARDENHOOFD AAN DE MUUR Het bezoek van dr Drees aan Zuid-Afrika Stormen veroorzaken overstromingen in Midden-Amerika Nederlandse tulpen voor Ottawa Nederlander in Rusland neergeschoten? Friese kampioenstier naar Frankrijk verkocht BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING GEMEENTE TERNEUZEN TWEEDE BLAD Vrijdag 9 October 1953 8e Jaargang No. 2967 EEN TAAI VARKEN £«n lju Sang EEN FABELTJE IE VRIJE ZEEUW De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Fos ter Dulles, heeft op een pers conferentie verklaard, dat Enge land, Frankrijk en de Ver. Sta ten een voorgesteld non-agres siepact met de Sowj et-Unie be spreken, dat dit land garanties zou geven met betrekking tot Duitsland, Oostenrijk en Korea. Dulles antwoordde op een vraag over het de vorige week door president Eisenhower en Adlai Stevenson, de democrati. sche partijleider, besproken voorstel voor een non-agressie- pact, waaraan de Ver. Staten zouden deelnemen teneinde de Sowjet-Unie garanties aan gaande haar veiligheid te geven De Ver. Staten, aldus Dulles, hebben 6 divisies in Europa en kunnen niet worden uitgesloten van een dergelijk pact, dat de Europese veiligheid zou garan deren. Overigens was de minister van mening, dat het handvest der V. N. in feite een niet-aanvals- verdrag tussen de deelnemende staten. In bepaalde gevallen was het z.i. evenwel passend om naar andere procedures te zoe ken. Op de vraag of bij een niet- aanvalsverdrag de bestaande grenzen van de Sowjet-Unie zouden worden gewaarborgd antwoordde Dulles, dat op het ogenblik tussen de Westelijke „Grote Drie" en W.-Duitsland over vele mogelijke „combina ties en omzettingen" van ge dachten wordt gewisseld. Het Voor hulpverlening aan Ame rikaanse boeren in door droogte geteisterde gebieden is een ex tra bedrag van 10 millioen dol lar toegewezen boven de 40 mil lioen, die sedert Juni j.l. door het Amerikaanse congres voor aankoop van zaad en veevoeder voor deze gebieden waren goed gekeurd, aldus is te Washington bekendgemaakt. was echter nog niet de tijd om hierover bijzonderheden bekend te maken. Alle leden-staten van de Navo werden van deze be sprekingen op de hoogte gehou den, zo voegde de minister hier aan toe. Hij zeide dat de Ver. Staten zeer intensief pogen een oplos sing van de bestaande geschillen te vinden, zulks met het oog op steeds groter wordende verwoes tende kracht van de moderne wapens en ook wegens hec feit, dat de moeilijkheden groter zijn dan ooit. Voordat de Ver. Staten met de Sowjet-Unie in zee zou den gaan, moesten de Russen echter een concreet bewijs geven van de oprechtheid van hun be doelingen. In antwoord op een desbetref fende vraag antwoordde de Amerikaanse minister, dat het voorstel om een bijeenkomst van de regeringsleiders van de Westelijke „Grote Drie" te be leggen nog niet weer aan de or de was gesteld. Luchtmaarschalk sir John Slessor, voormalig stafchef van de Britse luchtmacht, heeft verklaard te geloven, dat de we reld, door de atoom- en wa terstofbom, een stadium heeft bereikt, waarin een derde we reldoorlog zou neerkomen op internationale zelfmoord op grote schaal. Atomische ontwa pening zou volgens hem dan ook een derde wereldoorlog waar schijnlijker maken. Hij voorzag een toestand van koude oorlog, die mogelijk lan ger dan een generatie zou du ren. Voorts voorspelde de lucht maarschalk, dat de reusachtige straalbommenwerpers, die op 't ogenblik in Engeland worden gebouwd, de laatste van deze klasse zouden zijn. Toekomstige ontwerpen zouden meer onbe mande bommenwerpers voor lange afstand zijn. Te Nieuw Delhi is van welin gelichte zijde vernomen dat de Indische bewakingstroepen in Korea mogelijk zullen moeten worden teruggetrokken, tenzij het geallieerde opperbevel „maatregelen neemt ter waar borging van een rechtvaardige toepassing der bepalingen in de bestandsovereenkomst betref fende krijgsgevangenen, die niet teruggezonden willen worden". Volgens deze kringen had In- De Canadese defensie-autori teiten stellen een onderzoek in naar drie „érnstige" Vgevallen van uitlekken van militaire in lichtingen, aldus heeft een of ficiële woordvoerder te Ottawa verklaard. Het gaat hier om be- riqjiten over ontwikkeling van een vliegtuig dat gelijkt op een vliegende schotel, het beproeven van geleide projectielen voor strijd in de lucht en ontwikke ling van 'n radar-verdedigings stelsel. Men houdt rekening met de mogelijkheid, dat hier onder, mijnende activiteit in het spel is. „Dat is altijd een dreiging1 aldus zei de woordvoerder. Hij bracht in dit verband de spi onnageprocessen van 1946, toen een groep Canadezen werd ver oordeeld wegens samenzwering om geheime inlichtingen in handen van de Sowjet-Unie te spelen, in herinnering. dia de ongunstige Zuidkoreaan- se reactie op de wijze, waarop de Indische bewakingstroepen haar taak vervullen, verwacht. Men is echter van mening, dat het de taak van het opperbevel der Verbondenen is maatregelen te nemen, om het hoofd te bieden aan de thans geschapen toe stand. Osten Unden, Zweeds minis ter van Buitenlandse Zaken en leider der Zweedse delegatie naar de Ver. Naties, heeft te New York verklaard dat de cri- tiek op de neutrale terugzen dingscommissie in Korea „onge grond is". „De taak der commissie, die op zichzelf reeds moeilijk ge noeg is, wordt door deze critiek nogr aanzienlijk verzwaard", ver klaarde hij. Ten aanzien van de moeilijk heden bij het krijgsgevangenen- vraagstuk in Korea verklaarde Dulles, dat zijn regering „niet geheel ingenomen" is met het optreden van de neutrale com missie, die de gevangenen die niet naar huis willen onder haar hoede heeft. Hij zeide niet te weten aan welke instantie deze commissie verantwoording schuldig is. Volgens de „Chicago Tribune" zijn 2 vooraanstaande Ameri kaanse geleerden en 3 andere personen, die betrokken waren bij geheime onderzoekingen op het gebied van radar, uit vei ligheidsoverwegingen op last van de minister voor het Leger, geschorst. Er zouden „bepaalde banden" hebben bestaan tussen deze 5 mannen en de groep atoomspionnen, waartoe ook 't echtpaar Rosenberg; dat in het begin van dit jaar op beschul diging van het uitleveren van atoomgeheimen aan de Sowjet- Unie werd terechtgesteld, zou hebben behoord. De betrokkenen waren werk zaam in het laboratorium van het Amerikaanse leger te Fort Monmouth (New Yersey), waar onlangs volgens mededeling van de zijde van het leger te Was hington, „verscheidene" em. ployé's eveneens „om veilig heidsredenen" werden geschorst. Naar het blad schrijft, wor den de namen der betrokkenen geheim gehouden, hangende de uitslag van het onderzoek. 400 Gevangenen in de oude ..Regina Coeli"-gevangenis in Rome hebben een hongerstaking van 56 uur beëindigd. De secre taris van de Italiaanse minister van Justitie deelde echter mede te geloven, dat zij binnen enke le d.".g,en mogelijk een intensie vere hongerstaking zullen be ginnen. De gevangenen willen snel amnestie en betere amnestie- voorwaarden dan vervat in een regoringswetsontwerp, dat wacht op gpedkeuring van het Itali aanse parlement. De heer Gouweleeuw te Delft miste sinds 3 weken een varken. Thans is het dier gevonden. Bij het weg. halen van balen stro kwam het dier te voorschijn, nog in leven maar broodmager. Vermoedelijk heeft het varken zich door een nau. we opening onder het stro gewrongen en zag het geen kans meer er onderuit te komen. Het dier is meer dan de helft van zijn gewicht kwijt Naar thans blijkt, heeft de zaak zich iets anders voorge dragen, dan aanvankelijk werd meegedeeld. De dader van de moordaanslag was niet een jon gen, maar de schoonvader van het slachtoffer, n.l. de caféhou der en exploitant van een taxi bedrijf A. van Z. uit Hoens- broek. Van Z. was per auto naar Roermond gekomen en bij zijn schoonzoon de 32-jarige G. J. M. in het café afgestapt. Er heeft zich tussen beide mannen een twistgesprek ontsponnen* waar bij Van Z. plotseling opsprong en van nabij 2 schoten op M. loste, die beide doel troffen. Van Z. is daarop naar buiten gelo pen en is met zijn auto weer naar huis gereden. Eén in het café aanwezige Amsterdammer heeft de politie gewaarschuwd. Enige uren nadat de schoten vielen werd Van Z. te Hoens- broek aangehouden en naar Roermond overgebracht en daar ingesloten. De toestand van 't slachtoffer is ernstig, doch niet hopeloos. NICO VAN MELO. Enige tijd geleden overleed de fokhengst Nico van Me- lo, die gedurende 18 jaar grote betekenis heeft ge. had voor de paardenfokke rij in Limburg. Het dier was in 1938 kampioen van Nederland en twee zijner zonen hebben nadien nog dezelfde waardigheid be. haald. Daarnaast zijn tal van andere afstammelingen in het keurstamboek opgeno men en op diverse tentoon, stellingen met ereprijzen bekroond. De fokkersasso ciatie „Vooruitgang" te Venray kon na de dood van Nico dan ook niet beslui- ten het dier de weg van alle vlees te laten gaan. Het hoofd werd opgezonden naar een praeparateursbe. drijf en is thans opgezet. Het zal een plaatsje krijgen ten huize van de voorzitter van de associatie, de heer A. Poels te Venray. Ook dit jaar kunnen geduren de de maanden Decemb., Janua ri en Februari kosteloos radio- groeten aan militairen over zee worden gezonden. Het betreffen hier militairen van zee-,, land en luchtmacht, welke zich be vinden in Indonesië (Neder landse missie), op Nw.-Guinea, in de Antillen, in Suriname en in Korea, met dien verstande, dat deze groeten door de be treffende verwanten alleen per soonlijk kunnen worden uitge sproken. Het doen voorlezen van groeten door de omroeper zal dus niet mogelijk zijn. Verwanten, vrienden en ken nissen, die een dergelijke per soonlijke groet wensen uit te spreken, dienen zich zo spoedig De Nederlandse eersteJmi- nister, dr w. Drees, heeft in Kaapstad een krans gelegd bij het standbeeld van Jan van Riebaeck. De minister gebruikte de lunch met de vroegere Zuid- afrikaanse gezant in Den Haag prof. D. S. Bosman Vervolgens vertrok dr Drees per vliegtuig naar Johannesburg op de terugreis naar Nederland. Cabot Lodge, de leider van de Amerikaanse delegatie bij de Ver. Naties, heeft in een vraag gesprek met het Amerikaanse tijdschrift „Newsweek" ver klaard, dat de „Ver. Naties de Sowjets werkelijk hoofdpijn be- De aan de Grote Oceaan ge legen Midden-Amerikaanse ha vens El Salvador en Guatemala worden reeds gedurende 10 da gen door hevige stormen geteis terd. Het binnenlopen en uitva ren der havens is zeer moeilijk geworden en het scheepvaart verkeer is dan ook vrijwel tot stilstand gekomen. Honderden Midden-Amerikaan se steden hebben als gevolg van dezelfde stormen, te lijden van overstromingen en zijn van de buitenwereld afgesneden. In Canada zijn 50.000 tulpen bollen aangekomen, die de Ne derlandse vereniging van bolien- kwekers aan Ottawa heeft ge schonken uit erkentenis voor het voor jaarstulpenfesti val te Ottawa. De federale districtscommis zorgen". „De Russen kunnen de Ver. Naties niet beheersen. Zij kunnen de organisatie niet ver nielen en zij durven haar niet te verlaten. Indien een oorlog zou ontstaan ondanks de Ver. Naties dan zou de organisatie het onontbeerlijke werktuig zijn om de aanval af te slaan", aldus verklaarde Lodge. Hij ontkende, dat de Ver. Na ties een broeinest zou zijn van communistische spionnen. „Er valt in de Ver. Naties niets te spionneren". Er bestond volgens hem echter wel enige grond voor klachten over ondermijnende Amerikaanse functionarissen bij de Ver. Naties doch een door hem en secr.Jgeneraal Ham- marskjoeld uitgewerkt schif tingssysteem diende binnen kort „voorgoed" een einde aan dit vraagstuk te maken, zo zei Lodge. De Nederlander Harry Ger- rits zou in Maart van dit jaar, op de sterfdag van Stalin een gevangenkamp te Stalingrad door een Russische wachtpost zijn neergeschoten. Deze mededeling is in het kamp voor uit de Sowjet-Unie teruggekeerde gevangenen te Friedland in Nede/rsaksen ge daan door een vroegere politie man. Gerrits zou in het kamp te Stalingrad de enige Neder lander zijn geweest. De informatiedienst van het 'Roode Kruis kon het A.N.P. geen nadere inlichtingen geven op grond van deze summiere gege vens. De Nederlandse woon plaats van Gerrits is niet be kend. ZATERDAG 10 OCTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Morgen gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gr.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Kwartet; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Zang; 12.45 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.*20 Amusementsmuz.; 13.50 Gram.; 14.00 Boekbespre king; 14.10 Piano; 14.20 Eng. les; 14.40 Koor; 15.00 Kunst; 15.40 sie van Ottawa ontvangt ieder Ongel; 16.05 Gev. muziek; 16.20 jaar ook van Koningin Juliana 16.000 tulpenbollen, uit erken tenis voor de gastvrijheid, die zij en haar familie gedurende de tweede wereldoorlog in Canada heeft ondervonden. Causerie; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 17.50 Sport; 18.00 Zang; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Orkest; 18.45 Buitenl. corres pondenties; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Pari. overzicht- Direct nadat Sudhoekster Piet Eduard op de najaarsstieren- keuring te Leeuwarden voor de vierde maal tot kampioen was uitgeroepen, is het dier naar Frankrijk verkocht, zo vernam het A.N.P. aan het bureau van het stamboek, waar echter nog geen officieel bericht is binnen gekomen. De bedongen prijs kon daardoor ook niet worden ge noemd, maar de bedragen schommelen tussen 80 en 120 duizend gulden. In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. 53) Nadruk verboden. Het incidentje was voorbij en zij aten verder in een atmosfeer van vrolijke lichtzinnigheid. Voor Flora, die altijd een beetje opge wonden was als er mannen om haar heen waren, maar die niet aan zulk gezelschap gewend was, was dit alles onverwacht. Toms en Eva's ogen waren opengesperd van verbazing. Er werden mop pen verteld, waarbij' de mannen brulden van het lachen. Nadat ér nog een paar glazen gedronken waren en de vrolijk heid ten top was gestegen, begon Sandy weer te brabbelen. „Goed hoor, ik weet er alles van. Je bent Freddies meisje. Hij is gek op je, echt hoor, Baby, hij is gek op je, maar je bent echt knap, daar gaat niets van af, je bent een aardig kind en je bent mijn Queenie." Er was iets opschep perigs in Sandy, iets in de manier waarop hij zijn woorden uit stootte, alsof hij iemand een op stopper ging geven. Sandy was een verwarde en enigszins mis lukte man in de veertig. In China had hij voor een Engelse krant gewerkt. Daar hij vrij intelligent was en zichzelf beschouwde als intellectueel, vooruitstrevend, pro-Chinees en pro-Russisch, had hij het tot schrijver van hoofd artikelen gebracht. Hij had een vlotte, zij het ook weinig gedis tingeerde stijl en hij had som mige lezers genoegen gedaan en andere gekwetst door het veel vuldig gebruik van grove uit drukkingen in zijn artikelen. Hij was altijd ergens verontwaardigd over, bereid om ergens voor te vechten, iets of iemand aan de kaak te stellen. Het kon gebeu ren, dat er een Amerikaan in Shanghai op hem afkwam en zei: „Hallo, Sandy, ik heb vandaag je geliefde uitdrukkingen niet in je artikel ontmoet. Je hebt nie mand uitgekafferd. Wat man keert er aan?" Maar zijn geest bleef op hetzelfde niveau als- zijn stijl. Op zijn veertigste ontdekte hij plotseling, dat hij niet wist wat hij eigenlijk wilde en kwam zonder een enkele overtuiging te staan. Hij zakte af tot het niveau van zijn zakenvrienden en raakte aan de drank, scheidde van zijn eerste vrouw en hertrouwde. Zijn pro-Russische, pro-communisti sche houding was ongeveer het enige, dat hij nog over had. Al leen hierdoor vond hij, dat hij nog aanspraak op de qualifica- tie vooruitstevend kon maken en ter wille van zijn zelfrespect hield hij er hardnekkig aan vast. Maar zijn communistische hou ding bracht hem in moeilijkheden met de eigenaar van zijn krant en hij ging uit de journalistiek en kwam in New York, waar hij een baantje vond aan de propaganda- afdeling van de Cornelius Assu radeurs. Hij werd aan het werk gezet in de Chinezenwijk, daar hij als expert voor China werd beschouwd. Hij was op dit ogen blik zowel voor het kapitalisme als voor Stalin. Hij was ruim van opvattingen en Christen en blijk baar een welwillend man. Hij wist, hoe hij met de Chinezen moest omgaan, klopte ze graag op hun rug en dacht, dat de Chi nezen dat heerlijk vonden. Hij kon „ganbay" zeggen en was er vast van overtuigd, dat hij alles van China afwist. De methode van op de rug kipopen was toe vallig in goede aarde gevallen bij Yiko en zij waren grote dikke vrienden geworden. 2. Toen Flora met haar man en de kinderen naar huis ging voel de zij zich als een buitenmeisje, dat voor het eerst het leven in de grote stad van dichtbij te zien had gekregen. Zij had geen pret tig gevoel. Zij had Sing Toy al lerminst sympathiek gevonden, haar kapsel, haar japon, en voor al haar groene nagels. Zij had de moppen aan tafel zo ordinair ge vonden, dat zij een onfrisse na smaak van het hele diner over hield. „Die nagels!" hijgde Eva zodra zij in de bovengrondse zaten. Hun afkeuring was eenstemmig. „Geloof je, dat Yiko met haar gaat trouwen?" vroeg Tom aan zijn oudste broer. „Ik weet het niet. Als hij haar hebben wil, kan vader hem niet tegen houden. Hij moet met haar trouwen, wij niet." „Hij moet toch vaders toestem ming hebben?" vroeg Flora. „Wie zal hem dwingen?" „Kun jij als oudste broer niet met hem praten?" „Je weet dat hij nooit naar mij of naar vader luistert. Flora keek recht voor zich uit en zei niets. (Wordt vervolgd.) 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Causerie; 20.50 Gr.; 21.00 Gev. programma; 21.50 Actualiteiten; 22.00 Wedstrijd; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Franse muziek. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.30 Orgel; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gym nastiek; 9.10 Gram.; 9.35 Water, standen; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Kwintet; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Va ria; 13.20 Dansmuziek; 13.45 Sport; 14.00 Orkest; 14.25 Cau serie; 14.50 Volksdansen; 15.15 Causerie; 15.30 Orkest; 16.00 Causerie; 16.15 Orkest; 17.00 Weekjournaal; 17.30 Gev. muz.; 18.00 Nieuws; 18.20 Dansmuz.; 18.40 Regeringsuitzending; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. progr. 22.00 Soc. commentaar; 22.15 Weense muziek; 22.40 Hoorspel- 23.00 Nieuv/s; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 14.00 Ethnische muziek; 14.45 Eng. les; 15.00 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.30 Voor de soU daten: 19.00 Nieuws; 19.40 Gr.; 19.45 Orkest; 21.15 Accordeon'; 21.30 Gram.; 21.45 Accordeon; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro. programma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. Hardnekkige geruchten deden in Delft de ronde dat voor de opnamen voor de film „The True and the Brave" met Clark Gable een meisje met een kaal geknipt hoofd nodig zou zijn. Voor duizend gulden zou het nog niet zijn ge lukt een gegadigde hiervoor te vinden en thans zou er reeds 1500 gulden zijn ge. boden benevens een pruik voor het „gescalpeerde", slachtoffer. De heer C. Tobi, die be. last is met het aannemen van figuranten, heeft het gerucht naar het rijk der fabelen verwezen. mogelijk, uiterlijk vóór 15 Nov. a.s., daarvoor schriftelijk op te geven. Betreffen het militairen, dienende bij de koninklijke ma rine, dan gelieve men zich te wenden tot de marinevoorlich tingsdienst, Koninginnegracht 12, Den Haag. Betreffen het mi litairen, dienende bij de kon. landmacht en kon. luchtmacht, dan wende men zich tot de le- gervoorlichtingsdienst, Bazar- straat 7, Den Haag. Te zijner tijd ontvangt men dan van één dezer bureaux een oproep naar een der radio-stu- dio's te komen, hetzij in Hilver sum, Groningen, Maastricht of Den Haag. De desbetreffende groetenuitzendingen zullen ge schieden via de zenders van radio-Nederland Wereldomroep, uitgezonderd die welke bestemd zijn voor Korea. Voor uitzendin gen naar dat land is een spe ciale regeling getroffen. HOEK. Huwel.-aangiften. 10 Sept. Oornelis Donze, 24 j. j.m. en Pieternella L. Pladdet, 23 j. jd. 12 Sept. Johannes B. de Kesel (van Biervliet), 25 j. jm. en Su- zanna Kqster, 22 j. jd. Huwel.-voltrekkingen. 17 Sept. Jan Huijssen (van 's-Gravenha- ge), 31 j. jm. en Marigje G. van den Bergh, 26 j. jd. 24 Sept. Cornells Donze, 24 j. jm. en Pie ternella L. Pladdet, 23 j. jd. Geboren. 2 Sept. Pieter, z. van Karei Deddens en Grietje de Graaf. 6 Sept. Christiaan, z. van Christiaan Geerse en Jan netje Janse. 22 Sept. Janna Eli sabeth, d. van Adriaan de Koeij- er en Neeltje P. de Quelerij. Overlijden. 7 Sept. Clemence Schinkels, 85 j„ wed. van Pe trus van Hecke. 19 Sept. Job Meertens, 80 j., wedn. v. Adriana Vereist. 27 Sept. Cornelia Hame link, 80 j., echtg. van Adriaan Bolleman. SAS VAN GENT. Huwel.-aangiften. 18 Sept. E. Pluijm, 29 j. (van Westdorpe en S. I. A. 'Nelen, 21 j. Geboren. 5 Sept. Theophiel prosper, z. van W. A. M. van de Wmckel en J. Scheele. 7 Sept. Catharina Maria Joanna Adria na, d. van A. J. C. Slabber en C M. van Aerde. 14 Sept. Lidwina Andrea, d. van J. c. L. van Hest en I. I. Wauters. 22 Sept. Liset- te Alice, d. van R. O. de Groote en E. M. Claeys. 26 Sept. Bart z. van F. Rokven en P. Glerum SAS VAN GENT. In de maand September heb ben zich in deze gemeente ge vestigd: s Ph. E. Obrie van Terneuzen; P. de Blaaij en kind van Terneu zen; J. F. van den Broeke van Schoondijke; L. de Meij en ge zin van Axel; D. R. Bouhuijs en gezin van Weesp; R. G. Brugge- man en echtgenote van Over slag; M. H. van de Sande van Delft; M. P. van Hulle van Oos terhout; R. m. Asselman van Westdorpe; M. A. van Zetten van Soest; J. Wolfert en echtgenote van Axel; V. van den Bunder van Westdorpe. Vertrokken: A. G. M.'de Pauw naar Hulst- J. M. Claeyssens naar Terneu zen; H. Titulaer naar Weert; J. de Braai naar Terneuzen; E. C. M. de Mul naar Nijmegen; L. M Coone naar België; J. j. Hols naar Roosendaal ca; A. c. Se- gers naar Oegstgeest; Th. van der Spiegel naar Sluis; E. Wulf- faert naar Woensdrecht; A. A. Baart naar Den Helder; A. M. Impens naar België; M V Franken naar Helmond- j. a' Delmé naar Frankrijk- R. a m Vallée en gezin naar Frankrijk; H. Mol en gezin naar Terneu zen,- IR. de Meyer naar Terneu zen; i. c. van BastelaereDe Clercq en kind naar Alblasser- dam; E. Cortvriendt naar België. Wijziging Reglement voor de polder, of waterschaps ambtenaren in Zeeland 1931 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen delen mede dat ter gemeentesecretarie (boven 1 vanaf 7 October 1953 tot uiter lijk 20 October 1953 kosteloos voor belanghebbenden ter inza kt r ®,elegd de wijziging van het Reglement voor de polder- of waterschapsambtenaren in Zeeland 1931. Terneuzen, 7 October 1953. Burgemeester en Wethou ders voornoemd, P. Tellegen, voorzitter. A. J. Dees, secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5