bij Oslo oVisser-Koole. V moord op het Amerikaanse f Grondverschuivingen Onderzoek naar de bietenmoeheid OPENINGS RECLAME Dure klappen en dure oplichterijen Zal ook hier de Lindbergh-wet toegepast worden Nederlandse kustvaarder over Vermiste misdadigers teruggevonden Vier Britse toeristen vermist De beschuldigingen inzake bacteriologische oorlogvoering NOVITA De Ver. Staten en de Ver. Naties Chileense kabinet dient ontslag in Ontploffing op sleepboot AGENDA: NOORDSTR.AXEL te6l6V- Vandaag nog steeds Ir. P. R. Bouman spreekt voor de Afdeling Zaamslag der Z. L. M. AXEL. AARDENBURG. EEDE. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG SLUISKIL. "(Vervolg van pag. 1.) Verscheidene leden betoogden, dat het niet billijk is de .bijdrage voor een woning van meer dan 750 m3 inhoud te beperken tot een bedrag, dat overeenkomt met de bijdrage voor een woning van 750 m3. Zij meenden, dat hierdoor ten onrechte een ver mogenselement in de wet wordt gebracht. De regering ontkende,, dat op deze wijze met de vermogenstoe stand van de getroffene rekening zou worden gehouden. Dat is niet de bedoeling geweest. Uit bouw technisch oogpunt is het zo, dat men binnen de grens van 750 m3 aan vrijwel elke redelijke woon behoefte kan voldoen. Bouwt men een grotere woning, dan neemt de waarde van die woning door de vergroting practisch niet meer toe. Een bestaande woning van meer dan 750 m3 was over 't algemeen ook niet meer waard dan een van 750 m3. Het heeft dan ook geen zin om de herbouw van grotere woningen te finan cieren. Sommige leden brachten de vraag ter sprake, of een aftrek van maximaal 60 pet. van de her aanschaffingskosten in alle ge vallen voldoende is. Daarbij had den zij in het bijzonder het oog op oude auto's. De regering deelde mede, dat zij termen aanwezig heeft ge acht bij de tweede nota 'n nieuw lid in te voegen, waardoor het mogelijk zal zijn de bijdrage te stellen op de werkelijke vervan- gingskosten. Voor door de getroffene zeli voortgebrachte voorraden wordt de kostprijs vergoed. Met „kost prijs" kan, zo meende men, moeilijk iets anders bedoeld zijn dan de prijs, welke het voort brengen op het moment daarvan heeft gekost. Het is echter moge lijk, dat dit voortbrengen lang vóór de ramp plaats vond en dat de financiële factoren dier voort brenging (bijv. de aanschaffings kosten van de grondstoffen en de lonen) inmiddels zijn gestegen. Voor voorraden, welke niet door de getroffene zelf zijn voortge bracht, wordt de op 31 Januari 1953 geldende inkoopsprijs ver goed. Het zou voor de hand lig gen ook voor de zelf voortge brachte goederen de kostprijs per 31 Jan. 1953 te vergoeden. De regering verklaarde zich bereid dit fe rectificeren. Verscheidene leden drongen er op aan een stellig recht op ver goeding van pacht- of huurwaar de toe te kennen van het moment af, waarop de grond onbruikbaar of het pand onbewoonbaar werd (hetzij door verwoesting of door beschadiging). Zij konden de be zwaren, die de regering tegen deze gedachte heeft aangevoerd, niet delen. De regering zette uiteen, dat het haar bedoeling is herstel en herbouw zoveel mogelijk te be spoedigen. Zou men nu aan de eigenaren van beschadigde of verwoeste woningen een stellig recht geven op vergoeding voor gederfde huur, dan zou daardoor een prikkel tot dadelijke her bouw verloren gaan. Van een stellig recht kan dus geen sprake zijn. Men zal aan de minister moeten overlaten te beoordelen, of in een bepaald geval de ge troffene dadelijk kon herbouwen Huurvergoeding voor herstelbare panden achtte de regering prac tisch niet uitvoerbaar en ook niet nodig, omdat in bijna alle gevallen het herstel binnen een tijdsverloop van enige maanden kon plaatsvinden. De vraag werd gesteld, of de verkoopwaarde door de minister wordt vastgesteld en zo ja, of dit tot gevolg zal hebben, dat tegen die vaststelling geen beroep mo gelijk zal zijn. Hierop antwoordde de rege ring, dat het wel degelijk de be doeling was, dat de minister de verkoopwaarde vaststelt. Het volg hiervan zou inderdaad zijn, dat daartegen geen beroep op het scheidsgerecht openstaat. Zij verklaarde zich bereid na te gaan op welke wijze beroep mogelijk gemaakt kan worden. Als resul taat hiervan deelde zij mede, dat de minister van wederopbouw voornemens is het orgaan, dat aangewezen zal worden voor de vaststelling van de bijdrage, eveneens te belasten met de toe kenning van de bijdrage op ba sis van de verkoopwaarde. Krachtens het gewijzigde ont werp heeft de eigenaar van een boerderij niet meer automatisch recht op een bijdrage, indien hij op 1 Januari 1957 nog geen aan vang heeft gemaakt met de ver vanging. Sommige leden der commissie betwijfelden, of deze uitzondering voor boerderijen wel billijk is. De regering antwoordde, dat weliswaar aan de eigenaar van een boerderij, die niet herbouwt, geen automatisch recht op ver goeding van de verkoopwaarde wordt toegekend, dat op 1 Jan. 1957 begint te gelden, maar dat het toepassing geenszins uitsluit. De rechthebbende kan zich dus tot de minister wenden met het verzoek goed te keuren, dat hij niet tot vervanging overgaat en hem een bijdrage ter hoogte van de verkoopwaarde toe te kennen. Hij behoeft daarmede ook niet tot 1 Januari 1957 te wachten. De regering deelde mede, dat zij ten einde te voorzien in de leemte, dat geen mogelijkheid be staat eigenaren van door de ramp licht beschadigde en door eva cuatie ledig staande panden, in dien zij hiertoe niet vrijwillig bereid zijn, desnoods te dwingen de panden ten bate van de huur ders te herstellen, bij de tweede nota van wijzigingen een daartoe strekkende wijziging heeft opge nomen. De politie heeft gemeld dat Hall tegenover haar heeft ver klaard de Jongen op de dag van de ontvoering dood in de kelder van het huis van mevrouw Hea dy, te St. Joseph, in de Ameri kaanse staat Missouri, te hebben aangetroffen. „Ik had het kind niets willen doen, dat zweer ik", verklaarde hij. Mevrouw Heady, die de rood harige dame bleek te zijn, die de jongen van school had gehaald, voorgevende dat zij zijn tante was, verklaarde niet te weten dat het kind dood was. Ook zou zij, toen zij de jongen afhaalde, niet geweten hebben dat het hier een ontvoering betrof. Volgens haar had Hall haar verteld dat hij een gewezen echtgenoot van de moeder van het ontvoerde kind was en dat hem niet toege staan was de jongen te bezoeken. „Ik dacht dat hij de jongen maar enkele uren bij zich wilde hebben. Pas de volgende ochtend hoerde ik, dat het kind was ont voerd", verklaatde zij. Hall zeide nog de jongen na de ontvoering aan een medeplichti ge te hebben ov.ergegeven, met de opdracht hem in het huis van mevrouw Heady onder te bren gen. „Maar toen ik in de kelder van het huis kwam, trof ik daar het lijkje van het kind aan. Het De Nederlandse kustvaarder „Ilondsbosch", is Maandagavond om kwart vóór elf uit Londen vertrokken, geladen met stuk goed voor Amsterdam. Het schip had Dinsdagnacht in IJmuiden moeten binnenkomen en is over tijd. De kustvaarder vaart in lijndienst op Londen voor de Zaandamse cargadoor Amons Co. Deze heeft via Schevenin- gen.radio een verzoek aan de scheepvaart laten doen naar 't schip uit te 'kijken. Tengevolge van een grondver schuiving bij Nordstrand, een voorstad van Oslo, zijn een bus vol passagiers en vijf andere auto's meegesleurd, waardoor minstens vier personen om het leven kwamen en een aantal werd bedolven onder een laag aarde en stenen. De weg en de spoorlijn tussen de Noorse hoofdstad en de Zweedse grens werden over een lengte van 200 meter vernield. Ambulances, militairen en poli tie hebben zich in allerijl naar de plaats van het ongeluk begeven. Naar verluidt zijn de meeste slachtoffers te betreuren onder Na een uitgebreid onderzoek in het gevangeniscomplex te Clairvaux (Frankrijk) heeft men tenslotte de zes gevaarlijke mis dadigers, die sinds twee dagen werden vermist, teruggevonden in de borstelmakerij. de inzittenden van de autobus, die op weg waren naar hun werk te Oslo. Behalve de autobus, twee per sonenauto's en drie vrachtauto's, werd ook een klein huis van 2 verdiepingen enige meters mee gesleurd. De bewoonster liep lichte verwondingen op. Acht gewonden bevinden zich in het ziekenhuis. Een aantal per sonen med lichte verwondingen kon naar huis gaan. was doodgeschoten en een revol ver lag naast het stoffelijk over schot. Het was een revolver, die ik vroeger aan mijn medeplichti ge heb gegeven. Ik verklaar na drukkelijk, dat het niet mijn be doeling was de jongen te doden", aldus Halls verklaring tegenover de politie. Hall verklaarde het losgeld via een tussenpersoon in ontvangst te hebben genomen. Hij werd, bij zijn arrestatie, op Dinsdagavond, in een hotel in het bezit van de 600.000 dollar aan getroffen. Hij deelde de politie nog mede de familie Greenlease reeds ver scheidene jaren gekend te heb ben. Hij was, tezamen met een stiefbroeder van het ontvoerde jongetje, op een militaire school geweest. Het lijkje van Bobby Green lease is aangetroffen in een van kunsthars vervaardigde zak, die was begraven in de achtertuin van een landhuisje. Op het graf waren bloemen geplant, om het aan de aandacht te onttrekken. Na het ontvoeren van Lind bergh's zoontje is, in 1934 de z.g. „Lindberg-wet" in de Ver. Sta ten afgekondigd. Deze bepaalt dat personen, die een ander ont voeren, met het oogmerk losgeld te verkrijgen, ter dood kunnen worden veroordeeld. In de staat Missourri, waar de onderhavige ontvoering en moord zijn geschied, kunnen moorde naars en ontvoerders ter dood worden veroordeeld, waarbij het vonnis in esn gaskamer wordt voltrokken. Men zoekt thans nog naar de gewezen veroordeelde Thomas Marsh, die Bobby zou hebben doodgeschoten. De recherche beschouwt Hall als de leider van de bende. Hall zegt dat hij de roof gedurende drie jaar heeft voorbereid. Hij is de zoon van een rijke arvocaat in Kansas. De eveneens aangehouden 41- jarige mevr. Heady, die ontkent iets van de moord af te weten, heeft een lange straflijst. "FORTEX kleding" heeft zich zijn plaats veroverd en dit is ook geen wonder, want de zeer beschaafde coupe, de absoluut zuivere kwaliteit der stoffen en bovenal de feilloze af werking maken deze KLASSE-KLEDING gewild en gewaardeerd door iedere man. Deze royale FORTEX- ULSTER, met ceintuur in de rug, in prijzen V.a. De politie van een aantal landen zoekt naar 4 Britse toe risten, van wie niets meer is vernomen sinds zij op 12 Sept. met hun auto uit Napels ver trokken om naar hun land te rug te keren. Het zijn de gehuwde vrouw Ruby Jones, die ziekelijk is, haar 24.(jarige zoon Earry, een meisje van 20 jaar en een jongen van 10 jaar. Aan het parlement zal een in vesteringsprogramma voor 1954 worden voorgelegd, dat voorziet in investeringen ten bedrage van in totaal 585 milliard francs. Onder dit programma zullen le ningen worden verstrekt voor modernisering van de industrie en voor de woningbouw. De Amerikaanse delegatie bij de V. N. heeft voor afgevaardig den bij de wereldorganisatie en voor de pers films vertoond, waaruit moet blijken op welke wijze vijf Amerikaanse vliege niers er door de Noordelijken toe zijn gebracht bekentenissen af te leggen over bacteriologi sche oorlogvoering in Korea door de Amerikanen. In de films vertellen twee dei- betrokkenen, kol. Frank Schwab- le en majoor Roy Bley, hoe zij na een maandenlange slechte be handeling tenslotte voor de com munistische druk waren bezwe ken en verklaringen hadden on dertekend, waaruit zou blijken, dat zij zich aan bacteriologische oorlogvoering hadden schuldig gemaakt. Deze verklaringen wa ren op verzoek van de Sowjet- Unie op 12 Maart j.l. onder de leden-staten der V. N. verspreid. Axelsestr. 68 Terneuzen James Wadsworth, toegevoegd lid van de Amerikaanse delega tie bij de Ver. Naties, heeft in een toespraak in New York ver klaard, dat volgens hem de Ver. Staten een derde wereldoorlog dichterbij zouden brengen, als zij zich uit de Ver. Naties zou- ontsiag ingediend, naar den terugtrekken, zoals zij vol- Het Chileense kabinet heeft zijn aanleiding van de Zondag j.l. gehouden tussentijdse senaats verkiezingen, waarbij de candi- daat van de oppositie een grote meerderheid behaalde. Het is niet bekend, of de pre sident, generaal Carlos Ibanez del Campo, het ontslag zal aan vaarden. gens sommigen moesten doen. De Ver. Naties zijn de grootste hoop van de wereldvrede en de enige kans van de wereld om te blijven bestaan, zo voegde hij hieraan toe. Wadsworth zei, dat de Ame rikaans politieke leiders der Ver. Naties volledig steunen. Woensdagavond heeft de afde ling Zaamslag van de Z. L. M. in het café van de heer R. J. van de Veke een vergadering gehouden, waar de rijkslandbouwconsulent, ir. P. K. Bouman, een uiteenzet ting heeft gegeven van de be staande plannen om een onder zoek in te stellen naar de bieten moeheid. De voorzitter, de heer Jac. de RegtDekker, heette in zijn ope ningswoord in het bijzonder wel kom ir. Bouman en de kring voorzitter, de heer A. Haak. De rijkslandbouwconsulent acht te het te bespreken onderwerp de bietenmoeheid, goed gekozen. Het is zo belangrijk, dat de kring- voorzitter er wellicht een alge mene actie voor op touw kan zetten door vergaderingen te be leggen in alle afdelingen. Waarom juist de bietenmoe heid, vroeg ir. Bouman. Stelt U it de Provinci WONINGBOUW TE ZIERIKZEE. De werkzaamheden van de wo ningbouwvereniging „Beter wo nen" in Zierikzee zullen aanmer kelijk worden uitgebreid. Deze vereniging, welke momen teel nog slechts een twintigtal woningen exploiteert, heeft een verzoek gericht tot het gemeen tebestuur van Zierikzee om de aan deze gemeente toegewezen 131 woningen zelf te mogen bou wen. De gemeenteraad van Zie rikzee heeft besloten aan dit ver zoek te voldoen. „Beter wonen" zal in haar lustrumjaar 1953 dus de bouw van deze nieuwe wonin gen ter hand gaan nemen. DE QUARLESPOLDER VOLTOOID. De in aanbouw zijnde wonin gen in de Quarlespolder, tussen Walcheren en Zuid-Beveland zullen binnenkort door de pach ters der boerderijen kunnen wor den betrokken. De aanleg van de polder kan hiermede als voltooid worden be schouwd. Het nieuwe gebied zal thans zijn plaats in het normale maatschappelijke verkeer kun nen innemen. Besloten is op enigzins plechtige en feestelijke wijze over te gaan tot de inge bruikneming dezer nieuwe pach terswoningen. Op Maandag 19 October a.s. wordt een samenkomst gehouden in café Van den Dries aan de rijksweg te Lewedorp. De secre taris-generaal van het ministerie van financiën, mr. H. A. M. van den Dries, zal hier een toespraak houden. Men vertrekt hierna naar één der nieuwe pachterswo ningen, waar het woord zal wor den gevoerd door de Commissa ris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot. De sleutel van de pachterswoning wordt aan het pachtersgezin overhandigd door mevrouw A. D. Quarles van Uf- fordMulert tot de Leemcule, weduwe van jhr. mr. J. W. Quar les van Ufford, in leven Commis saris van de Koningin in Zee land, naar wie de polder ge noemd is. Autobotsing. Toen gistermiddag te ongeveer 2.15 uur een tractor van de land- Jaarvergadering Kon. Fanfare. Donderdagavond werd in de so cieteit „Spoor tot Vriendschap' de jaarvergadering gehouden van de Kon. Aardenburgse fanfare. Uit het jaarverslag bleek, dat de finantiële toestand niet roos kleurig is. De rekening sloot met een nadelig saldo van 661,65. Besloten werd te trachten door een actie meerdere inkomsten te verkrijgen, benevens verder de meest mogelijke bezuinigingen in te voeren. Om het corps op bouwer A. de K. te Magrette de te houd'en is echter uitbrei- dijk kwam afgereden die verbin- djng der bezetting dringend no ding geeft met de Groenstraat, ^.g jn de vaCature ontstaan door zich eens een landbouwbedrijf voor zonder bieten! Het gehele product wordt rendabel gemaakt tot het loof en de koppen als veevoer toe. De grond in Zeeuws- Vlaanderen is bij uitstek geschikt voor bietenteelt en daarom moe ten wij iedere vijand, die deze teelt bedreigt, te lijf gaan. En hier is sprake van een ernstige vijand, een sluipmoordenaar. Hoe is die ontstaan? Maar al te vaak werd een der de deel van de grond op een be drijf met bieten bebouwd. Dat is natuurlijk te veel! Het heeft veel geld in het laatje gebracht, maar aan de gevolgen is te weinig ge dacht. Wat is nu de bietenmoeheid en waar komt die vandaan? De bietenmoeheid, aldus spr wordt veroorzaakt door een heel klein wormpje ter grootte van slechts één mm. Het kruipt in de wortel van de jonge biet en het houdt zich zelfs na het rooien in stand tot drie of vier jaar later. Spr. wijst in dit verband op de havermoeheid, die hier ook voor komt! op de erwtenmoeheid en vooral op de aardappelmoeheid. Deze laatste wordt gecontroleerd? Maar waarom is er geen controle op de bieten? Het is een nationaal belang de bietenmoeheid te bestrijden. Aan twee voorwaarden moet daarbij worden voldaan, n.l. aan het on derzoek en de uitvoering. Aan de hand van een kaart, waarop dë bedrijven in rood, geel en groen zijn aangegeven, licht spreker het grondonderzoek na der toe, waarbij hij er op wijst, dat de moeheid van het ene per ceel op het andere kan overgaan door bijv. op een weide bieten koppen te voeren, die van andere bedrijven zijn gehaald. Daar zowel de boer als de fa briek belang hebben bij de bie ten, moeten wij naar middelen zoeken om uit de impasse te ge raken. De percelen moeten uitzieken en er dienen bouwplahnen te steld, dat alle leden van de Z. L. M. hun grond laten onder zoeken en monsters laten nemen. Zaamslag heeft circa 2700 ha bouwland. Per monster zal het onderzoek op 1,75 komen. Het is een goed plan, dat het bestuur heeft opgevat. Eind Januari zul len wij hier hopelijk een kaart kunen zien, die een en ander in beeld brengt. De voorzitter dankte ir. Bou man voor zijn leerrijk betoog, waarna de heer A. Haak nog melding maakte van een feit, dat alle leden moet aansporen hun medewerking te verlenen. Nadat de voorzitter nogmaals het grote belang van het onder zoek had weergegeven, gaven nagenoeg alle aanwezigen zich op om aan het grondonderzoek deel te nemen. Woensdagmiddag is aan boord van de sleepboot „Utrecht" die op de Nieuwe Maas ter hoogte van de machinefabriek Keiler voer en drie schepen sleepte, de ketel in de machinekamer ont ploft. Tengevolge van de ont snappende stoom uit de steun- boutgaten en het vuur, werden de roosterbaren, de rookkastdeu- ren en de stookdeuren tegen de machine geslingerd, waardoor deze werd vernield. De machinekap sloeg over boord en het dek bolde op. De machinist-stoker, die zich aan dek bevond, kreeg een vleeswond aan het been van een wegsprin gend stukje metaal. De Franse sleepboot „Bruce" nam de ge sleepte schepen over. De „Utrecht'' die bleef drijven, is bij de voormalige scheepswerf „Feijenoord" gemeerd. De „Utrecht" wsffe verzekerd. De kapitein is L. Kuijs uit Am sterdam. kwam uit de richting Axel een luxe-auto, afkomstig uit Zuid- Holland. Blijkbaar had de chauf feur van de luxe-auto onvoldoen de uitzicht doordat een vracht auto van de N. V. Walzenmolen uit Sas van Gent bij de bakkerij van de gebr. R. aan het lossen was. Een botsing was zodoende onvermijdelijk. De luxe-auto werd vrij zwaar beschadigd, terwijl 1 passagier aan één zijner armen werd gewond. Rijks- en verkeerspolitie was spoedig ter plaatse om deze ver- keersknoop te ontwarren. Verkeers verbetering. Van gemeentewege werden gis teren de in deze gemeente door verkeersborden aangeduide voor rangskruispunten voorzien van een duidelijke witte stopstreep, hetgeen mogelijk zal leiden tot vermindering van de op deze punten voorkomende verkeerson gevallen. Geslaagd. Bij het te Utrecht gehouden examen voor apothekers-assis tent(e) slaagde onze vroegere stadsgenote mej. C. den Boggen- de, thans te Apeldoorn! het bedanken van de heer W. Bruijnooge als dirigent, werd voorzien door de benoeming van de heer J. Legrand te Nieuwvliet. Uitreiking diploma's root- cursus. In het gebouw van de R. K. Vlassersschool werd in tegen woordigheid van het college van burgemeester en wethouders aan 12 leerlingen, die de rootcursus hadden gevolgd, door de voorzit ter de heer C. van Belleghem de diploma's uitgereikt. Door de cursisten werd aan de voorzitter een kapstok voor de school aangeboden, terwijl de leider van de cursus, de heer A v. d. Putten uit St. Jansteen, een geschenk ontving. Aanrijding. Woensdagavond werd op de weg van Aardenburg naar Eede de wielrijder A. M. alhier, wiens fiets niet voorzien was van een achterlicht, aangereden door een auto, bestuurd door de heer M. van B., eveneens te Eede woon- De landarbeider P. de B. te Oostburg had zekere v. d. B. in het gezicht geslagen Verd. ont kende, maar enkele getuigen had den gezien dat hij geslagen had. De politierechter legde hem 20 boete op. Een nog duurdere klap had de aannemer J. B., te Oostburg uit gedeeld, die er 25 voor moet neertellen. De vlasbewerker R. A. te Koe wacht was ook al „loshandig" ge weest. Hij had in een café ruzie gekregen en was er op los gaan slaan, 20 Boete. Eenzelfde straf kreeg de schip per P. A. N. te Terneuzen, die een collega had geslagen. De arbeider P. v. d. M. in Bosch- kapelle kwam er minder goed af. Hij kreeg 40 boete, omdat bij tijdens een twist over het voetballen een zekere J. de B. 'n „mep" had gegeven. Tenslotte was het de landbou wer J. v. d. B. te Hengstdijk,, die zijn neef een rake klap op het torvoertuig werd in ogenschouw genomen, waarbij R. opnieuw balsturig werd. Hij begon de po litie in velerlei toonaard uit te schelden, maar later op het po litiebureau werd hij handelbaar en bood hij zelfs zijn verontschul diging aan. De politierechter veroordeelde hem bij verstek tot 25 boete. De landbouwer L. de P. te Ter- neuzen had met hagel op 'n rund van de heer D. geschoten. Het beest had zich tegoed gedaan aan de groente van De P. en was, na al eens weggejaagd te zijn, terug gekeerd naar de lekkernijen in de tuin. Toen had De P. het beest op hagelkorrels getracteerd. We gens dierenmishandeling legde de politierechter hem 30 of 15 dagen op. De isoleerder C. F. uit Breda had tijdens de kermis te Philip pine wat diep in het glaasje ge keken. Hij was lastig geworden en had verzet gepleegd tegen de politie. Ook in de cel was hij worden gemaakt om een bedrijf oog had gegeven. Een dokter had heftig te keer gegaan. Bij ver- vrij te maken van de moeheid. Met behulp van landbouw- plaatjes maakt spreker een en ander duidelijk. Het is nodig, aldus ir. Bouman, dat wij een inzicht krijgen in de situatie. Daarom wordt voorge- achtig, die de wielrijder te laat opmerkte. De fietser kwam er goed van af en ook zijn rijwiel werd maar licht beschadigd. Opening winterseizoen voordrachtavond. In het klein casino heeft de ge zelligheidsvereniging van de C.N.A. Woensdagavond het win terseizoen geopend met een voor drachtavond. Deze avond werd verzorgd door mevr. T. Hooyer uit Den Haag, lid van de Haagse Kunstkring. Zij vertolkte o.a. wer ken van Manfred Kyber, God fried Bomans, Boutens, Top Naeff, Aart van der Leeuw, Gar- miggeit en Annie Schmidt. De keuze voor de opening van het winterprogramma is werkelijk goed geweest. de wond moeten hechten. De po- stek zag de man zich veroordeeld litierechter veroordeelde de ver- tot niet minder dan 60 boete of dachte tot 30 of 15 dagen. 20 dagen hechtenis. Dure glaas- De vertegenwoordiger G. N. jes zijn dat geweest in Philippine, uit Rotterdam was er op slinkse wijze in geslaagd een Axelse slager f 75 lichter te maken. De Rotterdammer werd veroordeeld tot 6 maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en onder toezicht-stelling. Een Bredase fabrieksarbeider, zekere A. M. V., had in Axel een aantal gramofoonplaten verdon keremaand om ze vervolgens in Breda te gaan verkopen. Dit kwam hem nu te staan op drie maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Een woonwagenbewoner, N. R. geheten, reed op een avond in Juli door Terneuzen, terwijl er slechts één koplamp van zijn wa gen brandde en er van achter in het geheel geen verlichting was. Een agent wilde hem laten stop pen, maar R. gaf hieraan geen gehoor en reed door. Later kwam de politie te weten, aan wie de wagen toebehoorde. Een onder vraging volgde en toen deze door de houding van R. niet al te vlot verliep, kwam er versterking voor de politie opdagen. Het mo- HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: De schrik der 2e com- pajnie. Pro Rege, 7 uur: Lezing over Wereldcrisis en wereld- overwinning. Café La Belle Vue, 8 uur: Optreden Helderziende. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: De schrik der 2e com pagnie. Concertgebouw, 8 uur: Vuurgevecht in het rotsge bergte. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: The Crimson Piratt.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2