Uit de Provincie SPORTNIEUWS Binnenlands nieuws DIERENDAG Eric de Moorman en de gebroken pyl" OPENINGS RECLAME m AGENDA: RECHTSZAKEN VOETBAL SCHAKEN. Amerikaanse diplomaat in Mexico vermoord TAFELTENNIS. Termijntransaciies ia valuta's NOV1TA 99 TERNEUZEN. AXEL. CADZAND. BIERVLIET VOGELWAARDE. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. Vandaag nog steed|jp AMSTERDAMSE TRAM GAAT VANDAAG WEER „MODEL RIJDEN". Nieuw Westélijk voorstel inzake Triëst LANDBOUWHOGESCHOOL. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagden: voor het ingenieursexamen tro pische landbouw de heer L. J. van Nieuwenhuyzen te Wol- phaartsdijk; voor het ingenieursexamen tro pische bosbouw de heer J. M. Koopmans te Zierikzee. voor het candidaatsexamen tuinbouw mej. N. J. Vos te Arne- muiden en de heer D. Meijaard te Goes. INSTALLATIE HERVERKAVE LINGSCOMMISSIE ZEELAND. De minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening zal a.s. Vrijdag in „De Korenbeurs" te Goes de „Herverkavelingscom missie Zeeland" installeren, als mede de vier regionale agrarische commissies voor wier gebied her verkaveling zal worden uitge voerd. Zoals bekend zal de „Herverka- velingswet Walcheren" worden toegepast op Tholen, Schouwen- Duiveland, de polder Waarde en de z.g. zak van Zuid-Beveland. In deze vier gebieden zal naast het cultuur-technische en land bouwkundige herstel door middel van de herverkaveling een be- drijfs-economische sanering wor den uitgevoerd. De „Herverkave lingscommissie Zeeland" zal de gehele herverkaveling, waarme de een oppervlakte van 35.000 ha is gemoeid, leiden, voor iedere streek terzijde gestaan door een agrarische commissie. De herverkaveling „Walcheren" besloeg indertijd een oppervlakte van 15.000 ha. DE PROVINCIALE ZEEUWSE V.V.V. OVER HET RAPPORT-HIRSCHFELD. De provinciale vereniging voor vreemdelingenverkeer heeft in een algemene vergadering te Goes haar standpunt bepaald inzake het door de commissie- Hirschfeld uitgebrachte rapport over de reorganisatie van het A. N. V. V. Een reorganisatie in finan ciële zin komt de P. Z. V. V. V. ge wenst voor, aangezien een tekort aan middelen vaak een grote belemmering vormt voor het uitvoeren van initiatieven. Het in het rapport soms gesugge reerd en soms als vaststaand aangenomen verdwijnen van de provinciale V'. V. V.'s acht men, zeker wat Zeeland betreft, zeer ongewenst. De geringe opper vlakte van de Zeeuwse eilanden en Zeeuws-Vlaanderen en de weinig talrijke en veelal land bouwende bevolking acht men sterke argumenten tegen een versnippering in streek-V. V. V.'s. Men zal hier verdeling van het nieuwe orgaan in streek-V.V.V.'s voor deze provincie alleen uit voerbaar achten indien men de provinciZeeland in haar ge. heel als één streek samenvat. Met verwondering nam men kennis van het voornemen om de provinciale V.V.V.'s uit te sluiten van subsidie. De verga dering was van mening dat juist bij deze reorganisatie 'n krach tiger steun ook financieel zou moeten worden doorgevoerd. Het nieuwe centrale orgaan wenst men in de bestaande A.N. V.V. te zien opgenomen, zodat gelegenheid zou worden gescha pen om de voor de hand liggen de taken te gaan uitvoeren on der gebruikmaking van de reeds door de A.N.V.V. verzamelde er varing. Secretaris Vereniging voor Zeeuwse visserijbelangen. In onze editie van gisteren stond vermeld, dat de heer F. Cambier te Arnhem was be noemd tot secretaris van de ver eniging voor Zeeuwse visserijbe langen. Het was ons ontgaan, dat hier bedoeld werd drs R. Cam bier, een oud-stadgenoot, die in Rotterdam economie heeft gestu deerd en sedert verleden jaar woonachtig is te Arnhem. Gemeentelijke badinrichting. De gemeentelijke badinrichting werd in de maand September '53 door 2733 personen bezocht. Betere straat- en verkeersbinding, Dank zij de gedeeltelijke afvoe ring van de z.g. „Armendijk" is thans door de egalisatie van het dijkgedeelte tussen Crijnssen straat en Buitenweg als onder deel hiervan een lijnrechte straat- verbinding tot stand gekomen tussen deze straten. De toestand daar ter plaatse werd hierdoor belangrijk verfraaid, maar ook verbeterd. Thans kan men uit de richting Terneuzen komend, rechtstreeks buiten de oude stadskom van Axel om, de Ka naalkade en daarmede de rijks weg naar Hulst bereiken. Alzo 'n ontlasting van het vooral op marktdagen overbelaste verkeer door onze gemeente. Het haventje verdwijnt. Het haventje van Cadzand zal binnenkort verdwijnen. De nieu we zeesluis, die in het voorjaar van 1954 zal worden gebouwd, ligt zodanig geprojecteerd, dat de aansluitende weg naar het Zwin het haventje nagenoeg geheel zal afdammen. Doordat in de nieuwe zeedijk geen koker is ontworpen, zal het haventje droog komen. Eindles bijenteeltcursus. In de openbare school had Za terdagmiddag de eindles plaats van de cursus bijenteelt, die de afgelopen winter en zomer te Biervliet werd gegeven. Namens het gemeentebestuur begroette wethouder A. Dijk o.m. ir Mommers, de rijksbijenteelt- consulent uit Tilburg; de heer J. A. de Reu uit Nieuwvliet, be stuurslid van de ver. ter bevorde ring van de bijenteelt in West Z. Vlaanderen; de leraar van de cursus, de heer F. A. van Wille- gen, en de cursisten. Spr. verze kerde de bijenhouders, dat het ge meentebestuur de bijenhouders een warm hart toedraagt, wat blijkt uit de 'beplanting. Hiervoor worden bomen en heesters uitge zocht, waar voor de bijen wat te halen is. De cursisten werden vervol gens ondervraagd en uit de ant woorden bleek, dat zij heel wat van het wel en wee der nijvere insecten hebben opgestoken. Nadat er koffie was geser veerd, sprak ir Mommers de cur sisten toe. Spr. hoopte, dat de ge slaagden de grondslag zouden vormen voor een betere imker in West Zeeuws-Vlaandenen, omdat het algemeen peil vaak bedroe vend is. De cursisten boden de heer Van Willegen een boekenbon aan, die hij naar eigen keuze kan beste den. Mej. C. van Hoeve dankte mevr. Dijk voor de genoten gastvrijheid tijdens de practische lessen. Zij liet haar dankwoorden vergezeld gaan van een gebakstel. De heer Van Willegen sprak in een kort slotwoord de wens uit, dat de belangstelling voor de im kerij na deze cursus niet zal ver flauwen. Hij hoopte de cursisten allen nog eens op een vervolg cursus te ontmoeten. Ieder der cursisten kreeg uit handen van ir Mommers een di ploma. Concerten. Zaterdag a.s. zal de harmonie van Biervliet een slotconcert ge ven op het marktplein onder lei ding van de heer J. J. Anthonis- se. Tijdens de pauze van het con cert zal de dameszangvereniging Excelsior enige liederen ten ge hore brengen. Bij ongunstige weersomstan digheden zal het concert in de gymnastieklokaal van de open bare school worden gegeven. Koninklijke onderscheiding. Bij koninklijk besluit is ver leend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in brons aan de heer J. J. Dati- kaart te Vogelwaarde, landarfbei der op het landbouwbedrijf van de heer J. Koster aldaar. Dodelijk ongeluk. De landbouwer J. de Jonge, wo nende in de Oudemanspolder al hier, kwam Vrijdag j.l. onder een met bieten geladen wagen te recht, waarbij beide wielen over zijn lichaam gingen. In zorgwekkende toestand werd hij naar het ziekenhuis te Oost burg overgebracht, waar hij in-de loop van Maandag aan de beko men verwondingen is overleden. Het slachtoffer is 53 jaar oud en ongehuwd. Cabaret Klaveren Vijf. Ter gelegenheid van het 35-ja- rig bestaan van de v.v. IJzendijke werd in het jeugdgebouw een feestavond gehouden, welke werd opgeluisterd door het bekende cabaret „Klaveren Vijf" uit Roo sendaal. De zaal was geheel be zet toen voorzitter Guus Hendrik sen het openingswoord sprak. Hij kon mededelen, dat het aantal do nateurs aanmerkelijk was toege nomen en hij hoopte dat zij de vereniging vele jaren trouw zul len blijven. Hierna zette het cabaret de avond in met het Klaverenvijf lied en werd met de revue „Tem po" een aanvang genomen. De artisten wisten het publiek direct voor zich te winnen. De zaal bulderde van het lachen om de rake gezegden en moppen van het humoristische duo. Ook de zangnummers en de 16-jarige ac cordeonist mochten telkens een applaus in ontvangst nemen. Het was reeds twaalf uur, toen het gezelschap afscheid nam. Nog steeds belangstelling voor de tentoonstelling. De schilderijententoonstelling mag zich nog steeds in een goede belangstelling verheugen. Dezer dagen kwam er een gezelschap uit het „Meetjesland" de tentoon stelling bezoeken. Onder de aan wezigen merkten we o.a. op de burgemeester en schepenen van de stad Eecloo en de burgemees ters van omliggende gemeenten, professoren van de academie van schone kunsten te Eecloo en an dere vooraanstaande personen uit het „Meetjesland". De aanwezi gen waren zeer getroffen door wat de tentoonstelling hun te zien gaf. Tot 12 October is er nog gelegenheid de tentoonstelling te bezichtigen. Badinrichting. In de gemeentelijke badinrich ting werden gedurende de maand September 1068 baden genomen. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Het eiland van be geerte. Hotel Du Commerce, 8 uur: Bakdemonstratie van cakes, taarten enz. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Het eiland van be geerte. AXEL- Het Centrum, 8 uur- Carson City. Axelsestr. 68 Terneuzen DIEFSTAL VAN TE GROEDE. 7500 De 41-jarige recidivist A. D. van L„ afkomstig uit Dordrecht, thans in verzekerde bewaring, was via een kelderraam een woning te Groede binnengedrongen en had daar uit een kistje in de slaap kamer 7500 gestolen. De verdachte had al een twin tigtal veroordelingen achter de rug, de meeste wegens diefstal, toen hij op een goede of (beter gezegd op een kwade dag in Groe de terechtkwam. Een vrouw in de omgeving, waar hij later zijn slag sloeg, had hem nog wat te eten en te drinken gegeven. Na de inbraak begaf hij zich naar Den Bosch, waar hij zich in de kleren stak en enige horlo ges kocht. In Dordrecht wafe van SL. een goede bekende van de po litie en toen hij daar weer beland de, constateerde men aldra dat hij over veel geld beschikte. Na zijn arrestatie beweerde hij nogal wat te hebben verdiend met het smok kelen van horloges, maar hij viel tenslotte door de mand en be kende zich aan de diefstal te Groede te hebben schuldig ge maakt. Er was nog ongeveer 4000 van het geld over. De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. UITSLAGEN 4 OCTOBER. RES. TWEEDE KLASSE C. Breskens 2Axel 2 11; De Zeeuwen 2Goes 2 25. ONDERAFDELING ZEELAND. Zaterdagvoetbal. Tweede Klasse E. AZVV 2—Spui 2 3—2; Beren— Tern. Boys 2 14. Zondag 4 October. Eerste Klasse B. Retranchement-Rapenburg 5-3; SchoondijkePSK 71. Res. Eerste Klasse A. Steen 2Sluiskil 2 24; Aar denburg 2—Ria 2 2—4; Oostburg 2—Hulst 2 1—2. Res. Eerste Klasse B. Terneuzen 3-Kruiningen 2 9-1; Vlissingen 3Middelburg 3 10. Tweede Klasse B. Clinge 2Graauw 42. Derde Klasse B. Zuidzande-Schoondijke 2 04; EMM 3Retranchement 2 41; Breskens 4De Zeeuwen 5 70. Derde Klasse C. Graauw 2Clinge 3 60; Vo gelwaarde 2Corn Boys 3 22; Koewacht 2Rapenburg 2 90. BiervlietNieuw Borgvliet 10. Al direct na de toss richtte de Nieuw Borgvlietse voorhoede een felle aanval op het Biervlietse doel. Doelman De Boevere wist de aanval, die een ernstige bedrei ging was, te stoppen. De partijen waren aan elkaar gewaagd. Een strafschop wegens hands werd door K. de Kramer gemist. De rust ging in met 00. Een commissie van het Am sterdamse trampersoneel is op nieuw bij het stadhuis geweest met het verzoek toegelaten te worden tot de commissie van bij stand. Dit verzoek werd gewei gerd. De tramcommissie heeft daar op in een persconferentie mede gedeeld, dat het „modelrijden" zal worden voortgezet. De actie zal waarschijnlijk ook daarna nog voortduren, maar daarover zal men zich nog nader iberaden. Gisteravond heeft de commissie trampersoneel wederom verga derd. In deze vergadering is be sloten dat het „modelrijden'' van af hedenochtend tot nader order zal worden voortgezet. NACHTELIJKE OVERVAL TE APELDOORN. In de nacht van Zaterdag op Zondag is aan het einde van de Sprengenweg, nabij de Schutters- weg te Apeldoorn de 47-jarige oberkellner A. N. F. onverhoeds aangevallen door twee mannen, die hem de weg hadden gevraagd naar een afgelegen woning in de Staringlaan. Volgens de verkla ringen van F., die met een scherp voorwerp op zijn hoofd werd ge slagen en hierdoor een hersen schudding en een vleeswond op liep, moeten de twee onverlaten het op zijn geld gemunt hebben. Hij wist zich echter uit hun greep los te maken en vluchtte naar een huis waar hij nog licht zag branden. De twee mannen namen hierop de vlucht met de fiets, die F. bij zich had. Het rij wiel werd Zondagmorgen in de Roggestraat te Apeldoorn terug gevonden. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat de drie mannen de avond samen in een café hadden doorgebracht. Naar aanleiding van het signalement dat F. de politie van zijn aanran ders kon verstrekken werden te Arnhem aangehouden A. W. van de H. en J. A. C., beiden af komstig uit Zuid-Limburg. F. kon na in het Julianaziekenhuis te Apeldoorn te zijn verbonden naar zijn woning worden ver voerd. JEUGDIGE „INKLIMMER Dezer dagen is te Utrecht aan gehouden 'n 22-jarige stucadoor, aldaar woonachtig, verdacht van diefstal door inklimming van 150, een gouden ketting en enige andere sieraden uit een kantoor aan de Leidseweg te Utrecht. De jongeman heeft na het plegen van zijn daad een gummihandschoen en een stuk van een manchester broek op het dak achtergelaten, terwijl men voorts een voetafdruk in de tuin vond. Dit heeft tot zijn identifi catie geleid, waarbij een politie hond goede diensten bewees. De jongeman bleek een voormalige bediende van de gedupeerde te zijn. Hij heeft vlot bekend en is voor de officier van justitie ge leid. Bij de verhoren bleek echter, dat deze jongeman nog heel wat meer op zijn kerfstok heeft. Op 17-jarige leeftijd begon hij met diefstal van chocolade ter waar de van 30 gulden, eveneens op de Leidseweg gepleegd. Ruim een jaar later stal hij zes dozijn lint- zaagvijlen uit een pand aan de Jeruzalemsteeg. Een jaar later viel hem een grote partij linnengoed in han den, gestolen op de Kromme Nieuwe Gracht, waarna hij een paar dagen later 720 ontvreemd de uit een huis aan de Park straat. Bijna Engeland, Frankrijk en de Ver enigde Staten zullen binnenkort aan de Italiaanse en Zuid-Slavi sche regeringen de onderlinge verdeling van Triëst op grond van de huidige toestand voorstel len, aldus is Maandagavond uit gezaghebbende bron te Rome ver nomen. Volgens het plan zou zóne a. welke de haven van Triëst zelf omvat, en een overwegend Itali aans karakter draagt, aan Italië komen. De zóne staat thans on der Brits-Amerikaanse militaire controle. Zóne b, welke een overwegend Sloweens karakter heeft, en thans door de Zuid-Slavische re gering wordt beheerd, zou een deel van Zuid-Slavië worden. De Westelijke mogendheden werden het er over eens, dat ver deling volgens de bestaande grens de enige realistische oplossing is na de jongste Italiaans-Zuid-Sla vische onenigheid. Na ongeveer een half uur spe len kreeg Biervliets midvoor na prachtig samenspel de bal keurig voor zijn voeten gelegd. Het in- schoppen was voor B. Meijer een klein kunstje (10). Hoe Nieuw- Borgvliet er ook op zat, doelman De Boevere, die een uitstekende wedstrijd speelde, verhinderde dat de Biervlietse overwinning in het gedrang kwam. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Tern. BoysZaamslag 34. Deze spannende wedstrijd tus sen twee der sterkste ploegen uit de Zaterdagmiddagcompetitie is door Zaamslag met het kleinst mogelijke verschil gewonnen. De Boys zetten er van de aan vang af een flink tempo in, het welk na tien minuten spelen tot uitdrukking kwam in een fraai doelpunt van Boone (10). De bezoekers kwamen daarna sterk opzetten en maakten de stand spoedig gelijk door een schot van F. v. d. Velde. Een strafschop, om onnaspeurlijke reden tegen de Boys toegekend, werd gemist, maar Zaamslag zette opnieuw vaart achter het spel en nam in de 20e minuut de leiding (12). Nog geen twee minuten later bracht Boone de partijen weer op gelijke voet. De rust ging in met een 2—3 voorsprong voor Zaamslag na een onhoudbaar doelpunt van Buijze. In de tweede helft waren de Boys aanvankelijk sterker. Uit een voorzet van Hakvoort slaag de De Bruijne er in de gelijkma ker te scoren (33). Er ontwik kelde zich nu een felle maar spor tieve strijd om de winst, die in het voordeel van Zaamslag werd beslist. Een kwartier vóór het einde bracht Jansen Verplanke de stand op 34. Hierin kwam geen verandering meer, zodat, toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, Zaamslag twee kostbare punten had veroverd. Wellicht was een gelijk spel een betere weergave van de spelver- houdingj geweest. Spui—AZVV 3—4. Ook de Zatermiddagvoetbal heeft haar „derby" in de ontmoe ting tussen Spui en AZW, en zoals het bij dergelijke wedstrij den behoort, kregen de suppor ters van beide elftallen volop spanning te verwerken. Reeds in de tweede minuut kreeg de doelman van AZVV een onverwacht schot van linksbui ten Hamelink te verwerken, het geen hij correct deed. Dit bleek echter uitstel van executie te zijn, want drie minuten later opende Van Harn de score voor de thuis club, 1.0. Nadat een hard schot van Schuitvlot tegen een zijpaal afsluitte, kwam AZW er beter in en ging het spel gelijk op. In de 29e minuut bezorgde De Ruijter AZW de gelijkmaker. 1—1. Tien minuten later wist Spui weer de leiding te nemen door een goed geplaatste bal van Wol- fert. Nog vóór de rust intrad had Van Hout de stand weer tot 22 vereffend. Na de hervatting zetten de be zoekers direct een offensief in en zorgde De Ruijter dat zij thans de voorsprong kregen 23. Hoewel Spui thans meer in de aanval kwam en menige hoek schop kreeg te nemen, bleven deze zonder resultaat, waarop rechtsbuiten Hamelink van AZVV de voorsprong tot 24 wist te vergroten. Het duurde niet lang of de linksbuiten van Spui, wiens 'naam eveneens Hamelink was, bracht de stand op 34. Spui ging hierop in volle aan val over, doch AZW liet in de resterende minuten de overwin ning niet ontglippen en zo ein digde deze spannende kamp met de stand 34. De Amerikaanse diplomaat Ralph B. Swain, die verbonden was aan de Amerikaanse ambas sade te Managua, is Zondag op de inter-Amerikaanse weg, 200 km ten zuiden van Mexico, door rovers vermoord. Swain was met een jaar daarna 1 zijn echtgenote en twee kinderen EUWE VERLOOR VAN SMYSLOV. Te Zürich werden de afgebro ken partijen uit de 18e en 19e ronde van het candidatenschaak- tornooi voor het wereldkam pioenschap uitgespeeld: De uitslagen luiden: 18e ronde: ReshevskyAver- bach 10; KeresSzabo 'A SmyslovEu we 10; Geiler Stahlberg KotovBoles- lavsky 01. 19e ronde: BoleslavskyGeiler 01; Pe- thosianGligoric 10; Najdorf— Taimanov Smyslov behield de leiding met 12 punten uit 18 partijen, gevolgd door Reshevsky met 11 uit 18 en Bronstein met 10 Yz uit 18. Euwe bezet de 9e plaats met 8% uit 13. De Z.-Vlaamse Tafeltenniscom- petie start 1 November. Op de dezer dagen gehouden vergadering van afdelingen aan gesloten bij de Zeeuws-Vlaamse tafeltennisbond werd besloten dit jaar nog niet toe te treden tot de N.T.T.B. en evenals voor gaande jaren de competitie in eigen kring te houden. Wegens drukke werkzaamheden van de heer Van der Goes was het nodig een nieuwe competitieleider en voorzitter te kiezen. In zijn plaats werd de heer P. de Soomer gekozen. Als secretaris zal een lid van de afdeling Oostburg wor den aangezocht, opdat men ook in het Westen een vertegenwoor diger krijgt in het dagelijks be stuur. Voorts ligt het in de be doeling, dat in de komende com petitie die 1 November a.s. zal aanvangen in een le en 2e klasse Oost en West zal worden ge speeld, terwijl bij voldoende deel name een damesklasse zal wor den toegevoegd. Het is te ver wachten, dat naast de deelnemen de clubs van voorgaand jaar, met uitzondering van Animo uit Sas van Gent, een 5-tal nieuwe clubs aan de competitie zal deelnemen. maakte hij zich, ook al weer op per auto op weg naar zijn stand- de Leidseweg, meester van een plaats, toen hij op gemeld punt bedrag van 838. Twee maan- j op een door de rovers opgewor- den geleden had hij een buit van pen barricade stootte. De bandie- ƒ2100 door diefstal in een auto matiek aan de Nobelstraat. De stucadoor pleegde al deze dief stallen door inklimming. DRIEJARIG JONGETJE IN BRAND. Door het spelen met lucifers raakte een 3-jarig jongetje in 't woonwagenkamp aan de Huppel- dijk te Utrecht in brand. Hij be kwam zeer ernstige wonden aan het onderlichaam. De moeder raakte door dit ongeluk zo over stuur, dat zij zich in het Mer- wedekanaal wilde verdrinken. Men kon dit echter voorkomen, was, toen het ongeluk geschied- waarna zij naar de neurologische de, niet thuis. Hij bezocht op dat kliniek werd overgebracht. Haar ogenblik de jongste baby, die in toestand is zo, dat zij niet ver-een ziekenhuis te Hilversum ver hoord kan worden. De vader i blijft. ten het waren er zes in getal eisten onmiddellijke terhand stelling van een som van twee duizend pesos. Swain had zoveel geld niet bij zich en stelde voor, een chèque uit te schrijven. Hij stak daartoe zijn hand in de jas zak, maar de rovers vatten dit schijnbaar als een bedreiging op en schoten Swain neer, waarna zij vluchtten. De echtgenote en de kinderen wisten het lijk met de auto naar een plaatje verderop te brengen. De vrouw moest hier vanwege een zenuwinstorting in verpleging worden genomen. Op de vredige Zondagmiddag, die de mensen ter bescherming van hun huisvrienden „Dieren dag" noemen, liep Zondag in Am sterdam de 55-jarige kantoorbe diende P. een extra rondje door de stad met zijn grote Airdale- terrier, die uitgelaten moest worden. Hetzelfde deden efen man en een vrouw, die hun kleine Schot se bastaard terrier in de feest vreugde wilden laten delen. Het noodlot wilde, dat echtpaar en kantoorbediende, alsmede de beide terriers elkaar ontmoetten in de Paleisstraat. De uitgelaten terriers meenden dierendag het beste te kunnen vieren door elkaar grommend en blaffend naar de keel te vliegen. De strijd was een ongelijke. De kleine terrier van het echtpaar dreigde roemloos ten onder te gaan tegen de grote hond van de kantoorbediende. Energiek be. gonnen de eigenaars van de hon den met een poging de vechten de kluwen uit elkaar te trekken, doch daarbij bleken zij zelf ook een terriersnatuur te hebben, want ze vlogen elkaar eerst met woorden, daarna met daden in de haren. 23. Eric heeft niet eens de tijd om zjjn zwaard te trekken. Horic spant de pees en zoevend schiet de pijl door de lucht, recht op de Noorman af. Eric heeft het ge vaar echter gezien en een onderdeel van een seconde eerder laat hij zich zijdelings op de grond vallen, zodat de dodende pijl rakelings over zijn hoofd vliegt. Ook Agir is bliksem snel opzij gesprongen. Op hetzelfde ogen blik rent de moorde naar weg. Met één oogopslag heeft hij de paarden van Eric en Agir gezien, die daar vlakbij aan een boom staan gebonden. Het kost Horic COP MARTIN tOONOER STUDIO De vrouw nam het op hoge toon op voor haar hondje, de kantoorbediende diende van re pliek en het vrij onverwachte resultaat was, dat hij plotseling van de veel kleinere echtgenoot 'n scherp geplaatste rechtse vol treffer in ontvangst moest ne men. Zijn kunstgebit brak, en kele zijner echte tanden vlogen in stukken over de straat en het bloed liep uit zijn mond. Meteen was de dader in het toegestroomde publiek verdwe nen. Het slachtoffer klampte zich vast aan de vrouw, die hij met twee getuigen meenam naar het politiebureau aan de Singel. Daar werd door een brigadier proces-verbaal opgemaakt en uit voerig genoteerd welke verwon dingen het slachtoffer had opge lopen. De honden bleven ongedeerd. slechts een ogenblik om de teu gels van Agirs paard los te maken. Hij slingert zich in het zadel en draaft reeds weg als Eric en Agir nog overeind krabbelen. Wolf heeft echter de lafaard geen ogenblik uit het oog verloren en luid blaffend zet hij de vluchteling achterna. Dit alles heeft zich in slechts en kele seconden afgespeeld, doch de ze waren voor Eric voldoende om thans met zekerheid te weten wie Jelfs moordenaar is. Hij springt op en terwijl Agir de vluchteling wezenloos nastaart, roept Eric: „Hij mag niet ontkomen, anders zal niemand meer veilig voor hem zijn!" De Ned. Bank verleent aan de deviezenbanken een algemene vergunning tot het op een ter mijn van ten hoogste 3 maan den verkrijgen en vervreemden van buitenlandse vorderingen, luidende in ponden sterling, Franse francs, Belgische francs, Zwitserse francs, Duitse mar ken, Deense kronen of Zweedse kronen, van resp. aan bankin stellingen, gevestigd in het ver enigd koninkrijk van Engeland en N.-Ierland, Frankrijk, België, Zwitserland, W-Duitsland, De nemarken of Zweden, waarvan de betaling zal geschieden hetzij ten laste resp. ten gunste van accoordrekeningen luidende in één der genoemde geldsoorten, hetzij ten gunste resp. ten laste van in guldens luidende ac coordrekeningen van bankin stellingen, gevestigd in de ge noemde landen. Het verkrijgen en vervreem den van buitenlandse vorderin gen luidende in genoemde geld soorten uit hoofde van een der hierboven aangegeven transac ties, mag alleen geschieden ten gunste resp. ten laste van een rekening aangehouden bij een bankinstelling, gevestigd in het land waar de betrokken geld soort eigen valuta is.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3