De loonsverhoging van 5 °/0 ZON- en MAANSTANDEN Beslissing der regering nader toegelicht Eden hervat werkzaamheden De aangevaren Noorse tanker De toestand in Korea De krijgsgevangenen die niet terug willen De ontvoering van Soekarno De politie „iveet van niets Hoe kiijft Uw huid in conditie? Franse actie met valschermtroepen in Indo-China Longoperaties in verband met sanatoriumverpleging van verplicht-verzekerden WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Operatie met Inca-instrumenten Verklaring van Zahedi over Mossadeqs bewind „Manchester Guardian" over Indonesië Ook Chinees regering breidt nationalistische 5-mijlszone uit Doodvonnis tegen Hadi gewijzigd in levenslang Driehoekshandelsovereen- komsl tussen Finland, Engeland en Rusland De teruggevonden lucht reizigers in Canada DINSDAG 6 OCTOBER 1953. 8e Jaargang No. 2964. Wordt te Amsterdam gerepareerd Er is een Castella-soort voor IEDERE vrouw. Hansweert Walsoorden Oct. „Supercon^tellation" in Johannesburg aangekomen SYankerlng bij A. «nnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nk 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adrei Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uui Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Blijkens mededelingen van de voorlichtingsdienst van het mi nisterie van sociale zaken heeft de persconferentie, die de staats secretaris op 29 September heeft gehouden, aanleiding gegeven tot enige verwarring aangaande de overwegingen, welke de regering hebben geleid tot haar beslissing inzake de per 1 Januari a.s. in te voeren loonsverhoging van 5 pet. Tussen partijen bestond over eenstemming over de wenselijk heid om de huurverhoging te compenseren en de nog restende consumptiebeperking op te hef fen. Men was het er ook over eens, dat met de compensatie, welke gelegen was in een voorge nomen verlaging van enige ver bruiksbelastingen, rekening zou worden gehouden. Voorts was er eenstemmigheid om in de richt lijnen voor de loonpolitiek een verhoging met 2 cent voor de ge schoolden en een vermindering van de afstand tussen de lonen in de hoogste en de laagste ge meenteklasse op te nemen. Ver der gaande desideratie, b.v. op grond van de huidige economi sche toestand, zijn niet ter sprake gekomen, noch aan de regering voorgesteld. Verschil van mening bleef bestaan over de meeste der veronderstellingen, waarvan werd uitgegaan bij het maken van de becijferingen, die moesten leiden tot vaststelling van het percentage loonsverhoging, dat nodig zou zijn om de huurverho ging te compenseren en de con sumptiebeperking op te heffen. Een oordeel, gegeven door drie onafhankelijke deskundigen over de juistheid der becijferingen en de redelijkheid der gekozen uit gangspunten diende als grond slag voor de te nemen regerings beslissing, toen partijen het ook na kennisneming van dit rapport niet eens bleken te zijn. De commissie van drie, die de cijfers, tot welke de werknemers waren gekomen, voor het meren deel aanvaardbaar achtte, week op een belangrijk punt de prijsindexcijfers voor het gezins- verbruik af van een door werk gevers en werknemers op dit on derdeel aanvaarde becijfering. Zij meende bij nader inzien dit index cijfer op 119 (1949=100) te moe ten stellen. Over de wijze, waarop dit cijfer tot stand kwam, zal het rapport van de commissie te zij ner tijd nadere inlichtingen ver schaffen. De regering heeft zich met de conclusie van de commissie van drie kunnen verenigen en mits dien de loonsverhoging op' 5 be paald, een percentage, dat in de huidige economische omstandig heden verantwoord werd geacht. De beslissing werd mede beïn vloed door het feit, dat een bere kening van de consumptiebeper king op grondslag van het tot dusver gepubliceerd interimprijs indexcijfer van 1949 tot vrijwel dezelfde uitkomst leidde als het door de commissie aanvaarde in dexcijfer. Daarbij is geen reke ning gehouden met een stijging van het prijsniveau als gevolg van de komende loonsverhoging, omdat daaromtrent geen enkele zekerheid bestaat. De regering meende niet te kunnen ingaan op de suggestie van werknemerszijde om een be slissing uit te stellen en opnieuw besprekingen over de cijfers te voeren, o.a. omdat dan ook van werkgeverszijde weer andere be cijferingen in discussie zouden worden gebracht. Te minder was daartoe aanleiding, nu de drie deskundigen, die hun oordeel ga ven door werkgevers en werkne mers zelf waren aangewezen. De voornaamste reden, waarom de regering op dit verzoek van de raad van vakcentralen niet meen de te kunnen ingaan was, dat het nemen van een beslissing met het oog op de komende Kamer discussie en detalloze wijzigin gen, welke nog in verscheidene sociale wetten en uitkeringsrege lingen moeten worden aange bracht zeer urgent moest worden geacht. Anthony Eden heeft Maandag na een afwezigheid van onge veer 6 maanden, waarin hij diie uitgebreide operaties aan de galblaas heeft ondergaan, zijn werkzaamheden als Brits minis ter van Buitenlandse Zaken her vat. De 10.000 ton grote Noorse tanker „Norse Mountain", is in de nacht van Zaterdag op Zon dag met averij in IJmuiden bin nengelopen na een aanvaring nabij de Engelse kust en op eigen kracht te Amsterdam aan gekomen. Het schip, dat een gat heeft aan stuurboordzijde, is korte tijd in dok geweest. Het ligt thans aan de werf van de maatschappij gemeerd voor de nodige voortgezette reparatie werkzaamheden. Deze zullen een paar dagen in beslag nemen. Het hoofd van de politie te Medan, Sabiruddin, heeft aan Aneta naar aanleiding van be richten van een mislukte poging om president Soekarno te ont voeren, toen deze twee weken geleden de nationale Indonesi sche sportweek te Medan opende, medegedeeld, dat daarvan in 't geheel niets bekend is. Het communistische blad „Ha- rian Rakjat" te Djakarta bericht te Donderdag j.l. dat een poging om Soekarno te ontvoeren mis lukt was. Het blad merkte daar bij o.a. op, dat „volgens een be voegde bron, die geheim wilde blijven", op de weg, die de pre sident zou nemen, vlak bij het stadion te Medan een blik met een handgranaat was gevonden. De heer Sabiruddin verklaarde aan Aneta, dat er slechts een blik met een verroeste handgranaat, zonder vuurpin was gevonden, nabij de grote weg, 20 meter van het stadion. Dagorder van Soekarno ter gelegenheid van legerdag. (Advertentie) In de loop van de laatste twintig jaren zijn de schoonheidsmidde len sterk vooruit gegaan. Maar de beste cosmetica hebben toch een heel kortstondig effect, als de huid zelf niet in conditie blijft. Daarom is het gebruik van de werkzame Castella Schoonheids- zeep (2 stukken 50 ct.) zo belang rijk. Castella Schoonheidszeep reinigt de huid volledig, tot diep in de poriën, en geeft de huid weefsels met haar rijke oliën nieuwe veerkracht. Zou uw huid het meest gebaat zijn met een overvloed van schuim, vraag dan naar Castella Spécial (32 ct.), evenals de klas sieke Castella Schoonheidszeep voornaam en delicaat geparfu meerd. Tijdelijk ontvangt U voor slechts 8 ct. een stuk Castella Spécial bij aankoop van een grote tube Castella Tandpasta. En de dames, die de financiële teugels bijzonder strak willen houden, kunnen wij een proef aanraden met de onverpakte Castella Bloe- menzeep, een echte merkzeep in heerlijke kleuren en geuren voor slechts 20 cent! President Soekarno heeft eeh parade afgenomen van keur troepen van leger, marine en luchtmacht ter gelegenheid van de Indonesische legerdag. In een dagorder doet Soekar no in zijn hoedanigheid van op perbevelhebber een beroep op officieren en soldaten om hun taak tot het vernietigen van binnenlandse of buitenlandse elementen, die er op uit zijn de republiek Indonesië te onder mijnen, te volbrengen. Een woordvoerder der neutra le terugzendingscommissie heeft te Panmoendjon meegedeeld dat nog 3 Chinese en 2 Noordkore- aanse krijgsgevangenen, die aanvankelijk hadden verklaard niet naar hun land van her komst te willen terugkeren, van mening zijn veranderd, zij zijn thans gerepatrieerd. Hiermede is het aantal Chinezen en Noordkoreanen, dat is terugge komen op zijn besluit om niet terug te willen gaan, op 111 ge bracht. Een woordvoerder der Indische bewakingstroepen heeft meege deeld dat een Chinese krijgsge vangene wordt vermist. Vermoe delijk is hij ontsnapt, waarmede het aantal ontvluchtingen uit het z.g. „Indische dorp" op tien zou zijn gebracht. Regeringsgezinde Zuidkore- aanse politieke partijen en orga nisaties voor maatschappelijk welzijn hebben meegedeeld dat zij heden te Seoel zullen demon streren uit protest tegen „de van geweld gepaard gaande uit eenzettingen tegenover anti communistische krijgsgevange nen uit de Koreaanse oorlog. Tot de inwoners van Seoel is een oproep gericht tot het bij - wonen van een grote protest vergadering. De haperende uiteenzettin gen tegenover de krijgsge vangenen. worden begonnen", verklaarden zij. Het geven der uiteenzettingen wordt thans opgehouden, omdat beide partijen hiervoor meer armslag wensen. Zuidkoreaans protest bij neu. trale terugzendingscommis- sie. Tsjo Tsjoeng-Hwan, waarne mend Zuidkoreaans minister van Buitenlandse Zaken, heeft in de Zuidkoreaanse nationale vergadering meegedeeld dat zijn regering een krachtig protest bij de neutrale terugzendings. commissie heeft ingediend om trent de behandeling van anti communistische krijgsgevange nen, die niet teruggezonden wil len worden. Noordkoreaans communiqué over de krijgsgevangenen. De Noordelijke delegatie bij de militaire bestandscommissie heeft een communiqué uitgege ven, waarin wordt verklaard, dat er nog steeds ruim 98.000 Noord- koreaanse en Chinese krijgsge vangenen zijn, over wiens lot de Amerikanen nog niets hebben meegedeeld, aldus het Chinese persbureau „Nieuw China". Volgens het communiqué heb ben de Noordelijken op 21 Sept. j.l. een lijst met de namen van deze gevangenen aan de Ameri kanen overhandigd. De Ameri kanen zouden verklaard hebben, dat 22.000 van deze krijgsgevan genen aan de neutrale repa triëringscommissie waren over gedragen. Doch de Noordelijken hadden geen lijst met namen van hen ontvangen, aldus het communiqué. De overdracht van het ge allieerde opperbevel. De opperbevelhebber van de troepen van de Ver. Naties in Korea, generaal Mark Clark, zal Woensdag a.s. zijn bevoegdhe den overdragen aan zijn opvol ger, generaal John Huil. Gene raal Clark zal die dag per vlieg tuig van Japan via San Fran cisco naar Washington vliegen, waar hij zich uit de dienst zal terugtrekken. Hij was sedert 30 April 1952 opperbevelhebber van de troepen in het Verre Oosten geweest. Vertegenwoordigers van de neutrale terugzendingscommis sie hebben te Panmoendjon ver klaard pessimistisch te zijn met betrekking tot het geven van uiteenzettingen tegenover de krijgsgevangenen uit de Kore aanse oorlog, die niet terugge zonden wensen te worden, door vertegenwoordigers hunner lan den. „Het is in het geheel niet te zeggen, wanneer hiermede kan Naar het Franse opperbevel te Volgens een woordvoerder van Saigon bekendmaakt, is een ba- het Franse opperbevel hebben _de taljon Vietnamese valscherm troepen onder leiding van Franse officieren neergelaten bij Lackay aan de grens tussen Indo-China en communistisch China, waar door de belangrijkste aanvoerweg uit het laatstgenoemde land voor de Vietminh-opstandelingen is geblokkeerd. Het doel van de ac tie is het vernielen van voorraden en tevens de Vietminh-leiding te dwingen troepen naar het achter land te dirigeren. .Naar de ziekenfondsraad mede deelt, bestond er verschil van op vatting over de vraag of ver plicht-verzekerde patiënten, die een longoperatie moeten onder gaan, recht hebben op volledige betaling der kosten door hun zie kenfonds. Deze vraag deed zich voor, wanneer zo'n verzekerde voor de operatie moest worden overgeplaatst naar een zieken huis. De ziekenfondsraad heeft thans uitgesproken, dat de longopera tie met de daarmede samenhan gende verpleging en verdere be handeling valt onder de verple- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Weinig verandering. Droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Matige tot zwak ke wind uit noordelijke richtin gen. Ongeveer dezelfde tempera turen als gisteren. WOENSDAG 7 OCTOBER. Breskens 1-32 1.39 Terneuzen 2.07 2.14 2.47 2.54 2.57 3.04 17.10 6 6.49 18.07 5.13 7 6.50 18.05 6.21 17.22 8 6.52 18.02 7.31 17.36 9 6.54 18.00 8.42 17.53 10 6.55 17.58 9.54 18.14 11 6.57 17.56 11.05 18.42 12 6.59 17.53 12.13 19.21 ging en behandeling in een zie kenhuis, waarop verplicht-verze kerden ten hoogst 42 dagen recht hebben. Als gevolg hiervan kunnen de ziekenfondsen, wanneer bedoelde sanatorium-patiëriten voor de operatie tijdelijk naar een zieken huis worden overgeplaatst, de verplegings- en behandelingskos- ten, welke de vergoeding voor de sanatoriumverpleging te boven gaan, gedurende ten hoogste 42 dagen ten laste van de verplichte verzekering nemen. Verscheidene fondsen huldigen deze opvatting reeds. Voortaan dienen alle fondsen deze gedrags lijn te volgen. Daar het niet bil lijk zou zijn ten aanzien van ver zekerden, bij wie de operatie in het sanatorium kan geschieden, te volstaan met de gewone ver goeding voor de sanatorium-ver- pleging, kan in deze gevallen het sanatorium als ziekenhuis wor den beschouwd, zodat ook dan ge durende ten hoogste 42 dagen de fondsen het verschil tussen de dagprijs van het sanatorium en de vergoeding voor de sanato- rium-verpleging volledig voor re kening van de verplichte verze kering kunnen nemen. Bovenstaande regeling is inge gaan op 1 October met dien ver stande, dat zij ook kan worden toegepast op sanatorium-patiën ten, die op deze datum voor een longoperatie reeds in het zieken huis zijn opgenomen of, wanneer de operatie in het sanatorium ge schiedt, hiervoor reeds in behan deling zijn. De voorzitter van de zieken fondsraad heeft aan de zieken fondsen medegedeeld, dat hij het op prijs zou stellen, indien de fondsen het bovenstaande ook ten aanzien van hun vrijwillig- verzekerden zouden toepassen Twee Peruaanse chirurgen hebben met succes een patiënt geopereerd met uitsluitende ge bruikmaking van instrumenten uit de Inca-tijd, 2000 jaar gele den, aldus een bericht in de „New York Times". De patiënt verloor vrijwel geen bloed. De chirurgen, die de operatie ter verwijdering van 'n bloedklonter in 14 minuten voltooiden, gebruikten onder meer een „Inca-aderpers" Bij de huidige methoden verliest de geopereerde veel bloed. De patiënt is volledig her steld. „De communisten waren er zeer dicht bij de macht in Per- zië aan zich te trekken, doch dit gevaar is thans in het ge heel niet ernstig meer", ver klaarde de Perzische premier, generaal Zahedi, in een onder houd, dat hij te Teheran heeft toegestaan aan een correspon dent van het Amerikaanse tijd schrift „News and World Re port". In antwoord op de vraag, hoe groot de wanorde was, die hij na het afzetten der regering- Mossadeq aantrof, antwoordde de premier: „Dit is, speciaal wat betreft de toestand op econo misch en financieel gebied, moeilijk onder woorden te bren gen, zo erg was het. De voor naamste oorzaak hiervan was Mossadeqs onwetendheid wat betreft de werkelijke toestand des lands en zijn onbekwaam heid om het regeringstoezicht te handhaven. In het algemeen kan worden gezegd dat dr Mossadeq Perzië- op economisch, financieel en politiek gebied zeer veel schade heeft gedaan. 'Zijn buitenlandse politiek miste vaste lijn. Hij deed in het buitenland wrok gevoel jegens Perzië ontstaan. De hoogste militaire aanklager in Perzië heeft inmiddels in een verklaring de communisten ge waarschuwd, dat zij de doodstraf krijgen, wanneer zij pogen de communistische Toedeh-partij nieuw leven in te blazen. Deze beweging werd in 1949 buiten de wet gesteld. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Indonesië en Nieuw Guinea: m.s. „Willem Ruys" (19 Oct.). 'Ned. Antillen: m.s. „Agamem non" (12 Oct.). Suriname: m.s. „Nestor" (14 October). Australië: via Engeland (10 Oct.). Nieuw Zeeland: via Engeland (10 October). Canada: m.s. „Prins Frederik Hendrik" (10 October). Zuid-Afrika: m.s. Arundel Castle" (10 October). Zuid-Amerika: s.s. „Pres. Pe- ron" (17 October). Brazilië: m.s. „Aldabi" (14 October). Inlichtingen over de verzen dingsdata van postpaketten ge ven de postkantoren. De „Manchester Guardian" schrijft in een hoofdartikel o.m., dat de gehele toekomst van In donesië bedreigd zou worden, indien de lessen van de onge regeldheden in N.-Sumatra niet ernstig opgevat zouden worden. Dit liberale blad noemt 3 voor waarden op, waaraan voldaan moet worden, wil men een ramp die de jonge republiek zou ver nietigen, voorkomen. Deze voorwaarden zijn: 1. Er is behoefte aan meer plaatselij ke autonomie. Er is veel gespro ken over de vestiging van auto nome gebieden doch wat is hiervan in practijk gebracht?; 2. Er moet een meer doelmatig bestuur gevoerd worden, dat tot snelle verbetering van de maat schappelijke toestand in de achtergebleven gebieden leidt; 3. Bovenal moet er een einde ko men aan het gekibbel tussen de .partijen, dat bijna reeds sedert het bereiken van de souvereini- teit de vestiging van een sta biele regering onmogelijk maak te. valschermtroepen zich verenigd met Franse eenheden, die reeds in het betrokken gebied, dat gro tendeels onder het gezag van de Vietminh staat, opereerden. Tengevolge van het heftige ver zet der opstandelingen werd het beoogde doel niet bereikt, maar de Vietnamezen hebben na een hergroepering opnieuw een aan val ingezet. Minister-president dr W. Drees en zijn gezelschap zijn Maandag met de „Superconstellation" van de K.L.M. in Johannesburg aan gekomen. Het toestel kwam 24 uur te laat aan als gevolg van de motor storing, die het na het vertrek uit-Frankfort had opgelopen. Kort vóór het begin der onder handelingen tussen Japan en Zuid-Korea, waarbij o.m. zal wor den gesproken over de Japanse bezwaren tegen het instellen door Zuid-Korea van een zestig-mijls zone rondom zijn kust, die het als onder zijn gezag vallend be schouwt en waar niet door bui tenlandse vissersschepen mag worden gevist, is te Tokio verno men dat ook de Chinees-nationa listische regering heeft besloten de traditionele driemijlszone zee gebied, welke tot nu toe interna tionaal werd erkend als te vallen onder het gezag van het daarach ter liggende land, uit te breiden en alle visvangst nabij de For mosaanse kust te verbieden. Dit is meegedeeld in een tele gram van een Japans vissers vaartuig, dat meldde zeventig mijl uit de kust van N.O.-Formo sa door een Chinees-nationalisti sche duikboot te zijn aangehou den, die het vaartuig gelastte zich te verwijderen. Indien dit bericht wordt beves tigd, zal Japan bij nationalistisch China hiertegen protesteren. Men maakt zich in Japan zor gen over de moeilijkheden bij het verschaffen van levensmiddelen aan de bevolking, die het gevolg zouden zijn van handhaving of af kondiging van uitgestrekte zee gebieden rondom de Zuidkoreaan se en Formosaanse kusten, waar niet zou mogen worden gevist. Het doodvonnis, dat vorige week over de voormalige Egyp tische permier Abdel Hadi werd uitgesproken, is gewijzigd in le venslange gevangenisstraf, zo is in Cairo meegedeeld. Het besluit van het vonnis werd genomen door de ..Raad der revolutie". President Naguib is voorzitter van deze raad. Ook het over de Egyptische electriciën Ahmed Moh. Awad uitgesproken doodvonnis_ werd door de raad gewijzigd in le venslange gevangenisstraf. Awad werkte bij de Britse troe pen in de Suez-kanaalzone. Hij zou aan buitenlandse mogend heden inlichtingen hebben ver schaft. NOG EEN VOORMALIGE EGYPTISCHE MINISTER STAAT TERECHT. Ibrahim Farrag, een Egypti sche christen, die minister voor Gemeentelijke en Plattelands zaken is geweest in het laatste, op de Wafdisten steunende ka binet onder Nahas Pasja, staat voor de „Raad der revolutie" te recht op beschuldiging van ver raad. Hij wordt verdedigd door de Mohammedaan dr Moh. Salah el Din, die minister van Buiten landse Zaken was in hetzelfde kabinet. Het Engelse ministerie van Handel heeft meegedeeld dat Finland Engeland heeft ver zocht de mogelijkheid te onder zoeken van een driehoekshan delsovereenkomst, tussen Enge land, Finland en de Sow jet- Unie. Er werd aan toegevoegd, dat tot dusverre nog geen nauwkeu rig omschreven voorstellen zijn gedaan, maar dat alles, dat de handelsomvang tussen de 3 lan den zou kunnen bevorderen na tuurlijk zou worden toegejuicht. In elk geval bestaat er op het ogenblik geen enkele hinderpaal voor driehoekshandel, zo deelde het ministerie mede, daar het pond sterling tussen de 3 landen onderling reeds vrij kan worden overgemaakt. De Nederlandse ingenieur Koe ten en 2 Canadese gezellen, 3 van de 7 mannen die 37 dagen lang vermist zijn geweest in de wildernis van N.-Quebec nadat het vliegtuig, waarmede zij op reis waren, wegens benzinege- brek een noodlanding had moe ten maken, zijn te Bagotville in Quebec aangekomen. Ook de 4 anderen, die door een speurend vliegtuig zijn gevonden zij waren een weg door de wilder nis gaan zoeken terwijl de drie eerstgenoemden bij het vlieg tuig! achter waren gebleven om de radio te bedienen worden in Bagotville verwacht. De 3 mannen zagen er ver magerd uit maar bevonden zich overigens in goede welstand. In 't vliegtuig was een grote voor raad etenswaar aanwezig ge weest, maar ter aanvulling had- I den zij wild moeten schieten. J Ook hadden zij een soort mos gegeten waar geen smaak aan was. Vis hadden zij vrijwel niet kunnen bemachtigen. Zij dach ten, dat men hen reeds had op gegeven. Het naderen van de winter was hun grote bedreiging geweest. Ingenieur Koeten zeide, foto's van hun verblijf in de wildernis te hebben genomen. Het vermiste toestel was een met drijvers uitgeruste Norseman. Het speuren eraaar door meer dan 20 luchtmacht- en particulie re vliegtuigen was reeds twee maal opgegeven, maar herbegon nen nadat men zwakke radiosig nalen had opgevangen uit het ge bied, waar het vermiste toestel ongeveer kon zijn neergekomen. De radioseinen waren echter te zwak om aan de hand daarvan precies de plaats te kunnen bepa len. Het was een Lancaster van de Canadese luchtmacht, die ten slotte de Norseman ontdekte aan oe oever van het Emmanuël-meer. De drie thans in Bagotville aan gekomen mannen bevonden zich toen nog bij het toestel. Voor het opsporen van de vier, die een weg door het oerwoud waren gaan zoeken, rustte men vliegtui gen met luidsprekers uit en, zo als gemeld, bleef ook hiermede succes niet lang uit.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1