Verlaging loon-en inkomstenbelasting Ministers Drees Zuid-Afrika en Algera naar Doodstraf tegen Mossadek geëist De toestand in Atjeh zeer ernstig Zuidkoreaanse verklaring over het schieten op krijgsgevangenen Minister en Staatssecretaris antwoorden de Kamer Nieuwe stap van Churchill voor een conferentie van de grote vier KASJMIR Nieuw radaridentificatk-systeem De diepzeeduiken van Prof, Piccard WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON-en MAANSTANDEN Uitgebreid etentje, maar BLINDENGELEIDE HONDEN GETRACTEERD. «Trunkering bij AL/mnement: Terneuzen. Dtrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Eedactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 5 OCTOBER 1953 8e Jaargang No. 2963. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent} iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Zaterdag verscheen een dooi de minister van Fianciën, de heer Van de Kieft, en de staats secretaris de heer Van den Berge ondertekende nota over het wets ontwerp tot verlaging van in komstenbelasting en loonbelas ting. De vrijwel algemene bijval, waarmee de indiening van het wetsvoorstel door de Tweede Kamer is begroet, stemt tot ver heugenis. Nadat sedert de in diening van het belastingplan de financiële gevolgen van de wa tersnoodramp beter kunnen wor den overzien en de monetaire en budgetaire toestand in 1954 zich scherper aftekent, kan uitvoering ziging aan te brengen, tengevol ge waarvan binnen de groep van belastingplichtigen met kinderen een verschuiving van de belas tingdruk teweeg zou worden ge bracht. Met de opvatting van enige leden, die het een bezwaar ach ten, dat in het voorgestelde tarief de belastingverlichting voor ge huwden relatief iets groter is dan voor ongehuwden, kunnen de minister en de staatssecretaris niet instemmen. Aangezien in de middeninkomens de financiële positie van de gehuwden en in 't bijzonder van de gezinnen met kinderen moeilijker is dan van de ongehuwden, is het niet on- worden gegeven' aan het lang redelijk het accent van de bete tingverlaging iets zwaarder te gekoesterde voornemen een ver laging van de belastingen naar 't inkomen te bevorderen, waar bij met name de middeninkomens worden tegemoet gekomen. Het be lasting verlies van ƒ190 millioen is geraamd op een oor spronkelijk geschatte opbrengst aan inkomstenbelasting en loon belasting van ruim 1800 mil lioen voor 1954. Wat het systeem betreft, dat leggen bij de eerstgenoemde groepen van contribualen. De suggestie om voor bejaarde ongehuwde belastingplichtigen de leeftijdsgrens van 65 jaar, waarbij zij met gehuwde belas tingplichtigen worden gelijkge steld, te verlagen, kunnen de mi nister en de staatssecretaris niet overnemen. Het komt de bewindslieden on- aan de ontworpen tarieven ten juist voor het totaal van inkom- grondslag ligt, moge in herinne- sten- en vermogensbelasting, ge ring worden gebracht, dat het heven van degeen, die een mko- voor de jaren 1947 tot en met men van 3000 uit vermogen 1950 geldende tarief de neerslag trekt, zonder meer te ^gehiken was van een wiskundige formule, met de inkomstenbelasting, Deze formule was zo gekozen, ke drukt op de belastmgphc dat het marginale percentage,] die een even groot inkomen a - over de gehele linie bezien, voor opbrengst van arbeid of pe de middeninkomens sneller steeg sioen geniet. H dan nodig zou zijn geweest, in- Als men de belastingvermmae dien aan de belastingheffing en- ring uitdrukt in een percentag kei het desideratum van een van het inkomen, isdit perce sociaal-rechtvaardige verdeling tage het grootst ^0 een inkomen van lasten ten grondslag had ge- van omstreeks 12.000. Niet al Wen. -een bij hogere, maar ook bij Het verheugt de minister en de lagere inkomens is dit percen- staatssecretaris, dat vele leden tage geringer. Dit is een gevolg zich kunnen verenigen met een van 't streven om de belasting belastingverlichting, welke voor vermindering voor de midden gezinnen met kinderen verhou- groepen, op wie een onevenredig dingsgewijs iets groter is dan zware druk rust, relatief groter voor de belastingplichtigen zon-1 te doen zijn dan voor de andere lastingverlaging ivoor ongehuw den met een netto-inkomen van ƒ15.000 of meer en gehuwden met en zonder kinderen met daarmee overeenkomende inko mens en hun opvatting dat voor belastingplichtigen met 'n netto inkomen van 100.000 of meer een tariefsverhoging op haar plaats zou zijn, stellen de (be windslieden, dat een rechtvaar dige verdeling van de belasting druk eist de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting te doen uitstrekken tot alle contri bualen. Een verhoging van de belastingdruk voor sommige groepen belastingplichtigen, zou den zij geheel misplaatst achten. Met de opvatting van deze leden, dat het juister zou zijn alle gratificaties, tantièmes en andere beloningen, welke in de regel slechts éénmaal of twee maal per jaar worden toegekend, tot een zeker bedrag vrij te stel len, kunnen de minister en de staatssecretaris zich niet vereni gen- n Het valt niet in te zien om wel ke reden juist van deze inko mensbestanddelen een gedeelte onbelast zou dienen te blijven. Het zou leiden tot een fiscale be voordeling van de genieters van de hierbedoelde uitkeringen, nog daargelaten het misbruik, dat van 'n zodanige vrijstelling moet worden gevreesde Volledigheids halve wordt nog opgemerkt, dat bij de resolutie van 27 April 1950 een tegemoetkomende regeling is getroffen voor geschenken van de werkgever bij jubileum, ver trek of huwelijk van de werk nemer. (Advertentie) Nieuw middel jaagt „afwashanden'opdevlucht Vader en de kinderen zijn na tuurlijk maar wat gesteld op zo'n uitgebreid etentje. Maar voor de huisvrouw doemt dan dadelijk die stapel afwas op en tot overmaat van ramp die ellendige afwashanden! Het kan echter ook totaal an ders, sinds in de Castella labo ratoria een volkomen nieuw en geweldig goed middel voor de afwas is uitgevonden: Castella Vaatwas. Eén enkele lepel daar van igeeft U al teilen vol actief schuim, waaruit de hele vaat, van het kleine theelepeltje tot de grote aardappelenpan blin kend en schitterend te voor schijn komt. Er hoeven geen krachttoeren op vuilrestanten meer te worden verricht - het schuim lost alles op en er hoeft zelfs niet meer te worden afgedroogd. En wat iedere huis vrouw als muziek in de oren zal klinken: Castella Vaatwas koes tert de handen: in plaats van ruw en rood komen Uw handen fluweelzacht uit hét sop te voor schijn. Schaf U dus gauw een pak van dit wondermiddel aan. Om 1 uur Zaterdagmiddag was passagiers voor Johannesburg, een groot gezelschap met vele! Twintig minuten later, kort na vooraanstaande autoriteiten op half twee, koos daarop de „Pro- Schiphol aanwezig, wachtende op ton" het luchtruim. het vertrek van de eerste K.L.M.-1 Vlak voor zijn vertrek lichtte superconstellation, die op dienst de minister-president voor de naar Zuid-Afrika zal vliegen. aanwezige journalisten de be- Het zijn de minister-president doeling van zijn reis toe. dr W Drees met zijn echtgenote „De aanleiding tot deze reis en de minister van Verkeer en wordt gevormd door de eerste Waterstaat, mr J. Algera met z'n vlucht die de K.L.M. met de dochter, die als passagiers eennieuwe superconstellation op het speciaal cachet aan deze ope-ltraieet naar Zuid-Afrika uit- der kinderen. De opmerking, dat het beschre ven systeem van de kinderaf trek, waarbij de grote gezinnen enigszins meer worden tegemoet gekomen, uitermate willekeurig is, kunnen zij niet onderschrij ven. Ook achten zij dat stelsel niet onverenigbaar met de ge dachtengang dat de kinderaftrek wordt gezien als een verlengstuk van het noodakelijke levenson derhoud voor de belastingplich tige en zijn echtgenote. Wel zou het een afwijking van het be staande stelsel betekenen, indien dat verlengstuk, dat thans een wisselend bedrag vertegenwoor digt, op een vast bedrag zou worden gesteld. H et is niet mo gelijk op korte termijn een schat ting te geven van het vaste inko menbedrag, dat aan aftrek per kind zou moeten worden verleend bij een gelijkblijvend budgetair effect van de kinderaftrek. Met voorbehoud mag worden aangenomen, dat dit vaste bedrag zou komen te liggen in de nabij heid van 700. In dit verband wordt nog opgemerkt, dat het onderhavige wetsvoorstel slechts ten doel heeft het bestaande ta rief te verlagen en niet de strek king heeft op het stuk van de kinderaftrek een principële wij- groepen. Tegenover het afwijzende standpunt, dat tal van leden in nemen met betrekking tot de be de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9' terneuzen moderne kapsels, vereisen mo derne coupe, de natuurlijkste dusde mooiste permanent. betere toiletartikelen. deze ningsvlucht verlenen. Bovendien maken de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, en het lid van de raad van com missarissen der K.L.M. en oud gouverneur van Suriname, bene vens een zestal journalisten, de reis mede. Met ruim een uur vertraging is de superconstellation „Proton" de eerste vlucht begonnen op het traject Amsterdam—Johannes burg. Het vliegtuig uit Londen, waarop men had moeten wach ten, arriveerde met veel vertra- De prijs is laag: slechts 25 cent. ging vanwege de mist, met vijf traject naar Zuid-Afrika voert. De directe uitnodiging heb ben wij dan ook van de K. L. M. ontvangen. Daarnaast echter be zit ik nog een uitnodiging van de Zuid-Afrikaanse regering. Verle den jaar reeds had Zuid-Afrika mij gevraagd met mijn vrouw naar Johannesburg te komen. Dat was kort voor de Van Rie- beeckfeesten. Ik heb toen aan die uitnodiging geen gevolg kunnen geven. Nu er thans wel gelegen heid is, grijp ik die met beide handen aan. De Zuid-Afrikaanse regering heeft mij opnieuw ge vraagd haar gast te willen zijn. Zoals u weet zijn er al verschei- De premier van Kasjmir, Bak- sji Ghoelam Mohammed, heeft Engeland en de Ver. Staten be schuldigd van „samenwerking om, via de achterdeur Pakistan, vaste voet in Kasjmir te ver krijgen". „Doch deze mogendheden hebben zich lelijk misrekend. Wij zijn vastbesloten hun oog merken te verijdelen", aldus Mohammed, die dit zeide in een toespraak tot een bijeenkomst van de „nationale conferentie", (de regeringspartij) in het dorp Soeabagoeg, nabij de hoofdstad van Kasjmir, Srinagar. Hij zeide-voorts: „Indien Kasjmir zou instem men met opneming binnen de Pakistaanse grenzen, zou nie mand hier voordeel uit behalen, uitgezonderd de buitenlandse mogendheden, die achter Paki stan staan. Wij zullen elk land, Pakistan inbegrepen, bestrijden, dat ons, in naam van de Islam, tot slavernij poogt te brengen". En de premier van Kasjmir besloot met: „De toekomst van ons land kan niet worden be slist door de Hindoe's, Moham medanen, Sikhs en Boedhisten onder ons te stellen, doch zij moet worden bepaald aan de hand van economische, ideolo gische en culturele overwegin gen, welke van doorslaggevende betekenis zijn". Volgens 2 Britse conservatieve bladen meent men, dat minister Churchill voornemens is op nieuw te trachten tot een vier- mogendhedenconferentie tussen de 3 Westelijke grote mogendhe den en de SowjetJUnie te ko- n,en- De „Daily Telegraph schrijft, dat Churchill hoopt, dat er een manier zal worden gevonden om uit de impasse te komen, waarin men is gekomen door de Russi sche verwerping van het voor stel voor een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken te Lugano. „Het is de ernstige wens van de eerste mi nister", aldus het blad, „dat An thony Eden (de eerste minister van Buitenlandse Zaken) met hem de eerste stappen onder neemt om tot dit doel te ko men". De politieke correspondent van de „Daily Mail" schrijft, dat de bekendmaking van Churchill, dat Eden vandaag zijn functies zal hervatten, „de voorbode is van een grootscheepse nieuwe poging om Rusland tot bespre kingen op het hoogste niveau te bewegen". Met het oog op wereldierendag heeft een Nederlandse industrie een tractatie gestuurd aan alle blindengeleide-honden. Aan de eigenaars van deze honden is 'n blief in Brailleschrift gestuurd vervaardigd door het Blindenin stituut te Ermelo. In de acte van beschuldiging van het militaire tribunaal, dat oud-premier Mossadeq en gene raal Riahi, voormalig stafchef, zal berechten, wordt de doodstraf geëist wegens „opstand van het leger tegen het wettige regiem en tegen de Kroon." Mossadeq werd er voorts offi cieel van beschuldigd geen ge hoor te hebben gegeven aan het bevel van de sjah om af te tre den en het parlement te ontbin den. De straf is terechtstelling door de strop, indien hij schuldig wordt bevonden. Volgens de tenlastelegging heeft Mossadeq bekend, dat hij als eerste doel de ontbinding van de Madjlis (Kamer) nastreefde. Toen dit bereikt was, had hij zich gerealiseerd dat er nog slechts één macht een einde aan zijn be wind kon maken, n.l. het hof van de sjah. Toen de sjah met zijn echtge note het land verlaten had en zich te Rome bevond, was de voormalige eerste-minister, aldus zijn verklaring bij het verhoor, van plan geweest de vorst een termijn te stellen, waarbinnen deze moest aftreden, dan wel naar zijn land terugkeren. Indien op dit ultimatum geen antwoord zou zijn ontvangen, „zou ik heb ben gedaan, wat ik raadzaam achtte voor het land", aldus Mos sadeq volgens de acte van be schuldiging. In dit verband wordt Mossadeq verweten, dat hij „kwade bedoe lingen" jegens de sjah had en diens abdicatie wilde bewerkstel ligen teneinde zijn doel te berei ken. Ook wordt de beklaagde ge brandmerkt als de „hoofdper soon" achter de tegen de sjah gerichte demonstraties van 17 Augustus j.l. Hij zou de veilig heidsautoriteiten instructie heb ben gegeven niet tussenbeide te komen toen in de hoofdstad de standbeelden van de vader van de vorst, Reza Pahlevi, door be togers werden vernield. Ten aanzien van het decreet, waarbij de sjah hem als minister president ontsloeg, had Mossadeq bij het verhoor verklaard, dat hij aan de echtheid ivan het stuk twijfelde, gezien het feit dat het hem in de nacht van 16 Augus tus werd overhandigd, terwijl het twee dagen tevoren was geda teerd en de sjah zich inmiddels naar Italië had begeven. Beklaag de had erkend, dat de vorst vol gens de grondwet het recht had, ministers te benoemen en te ont slaan en de oorlog te verklaren, maar hij had hieraan toegevoegd dat deze bevoegheden „zuiver formeel waren. Ook wordt de oud-premier ten laste gelegd, dat hij gepoogd heeft het moreel van het leger te ondermijnen door o.m. de slagzin „Het bevel vdn de sjah is het bevel van Allah" uit te ban nen. Aan brigade-generaal Riahi, de stafchef van het leger onder Mossadeq, wordt o.a. plichtsver zaking tenlaste gelegd en het feit dat hij op 19 Augustus de dag waarop Mossadeq ten val werd gebracht op de demonstranten heeft laten schieten. Naar men verwacht zal Mossa deq heden voor een militair hof worden geleid om de tenlasteleg ging aan te horen. Hij zal dan een verdediger kunnen aanwijzen. Voor de eerste maal in ons land werden geslaagde proefne minb-n gehouden, waarbij een schip, varende op de Noordzee, was uitgerust met een draag bare apparatuur, die zowel ra dio-telefonische communicatie mogelijk maakte met een wal radarstation. Dit laatste was op gesteld op het Nederlandse ra darproefstation te Noordwijk aan Zee. De proefnemingen werden bij gewoond door de voorzitter en leden van de staatsradarcom- missie. De staatscommissie be zichtigde tevens de zojuist ge reedgekomen nieuwe havenra- darinstallatie, die het Neder landse radarproefstation, op verzoek van de Westduitse bondsregering ter beschikking heeft gesteld voor proefnemin gen aan de Elbe. Deze appara tuur zal op 1 November a.s. door Nederlandse technici te Cuxha- ven in bedrijf worden gesteld. dene Zuid-Afrikaanse ministers in Nederland geweest, ook de pre mier verscheidene malen. Het is niet zo, dat wij ter bespreking van bepaalde concrete punten naar Zuid-Afrika vertrekken. Maar waarschijnlijk zullen wij nu de gelegenheid zich voordoet met diverse Zuid-Afrikaanse autoritei ten van gedachten wisselen over verscheidene onderwerpen". In dit verband noemde minister Drees de emigratie, het handels verkeer, het cultureel contacten tot slot ook nog de watersnood ramp. „Zuid-Afrika heeft ons een be langrijk bedrag geschonken ter leniging van de« nood", zo ver klaarde hij. „Daarvoor heb ik destijds mijn dank al Ibetuigd, maar de Commissaris van de Koningin voor de provincie Zee land, jhr mr De Casembroot, maakt de reis speciaal mede, om dat hij voor het overbrengen van dank wel de aangewezen man is". Zowel minister Drees als mi nister Algera worden op 14 Octo ber a.s. in ons land terugver wacht. „PROTON" KEERDE NAAR SCHIPHOL TERUG. Binnen vijf minuten na het ver trek keerde de superconstella tion „Proton" wegens motorsto ring op Schiphol terug. Het toestel landde juist bij de ondergang van de zon. Eén van de vier motoren stond stil. Het was kort na Frankfort, dat de dochter van minister Algera ontsteld opmerkte: „Vader, kijk eens, één van de motoren staat stil". De minister liet informe ren wat er aan de hand was, waarop de passagiers werd me degedeeld, dat het toestel op de terugweg was naar Schiphol we gens motorstoring. Het vertrek werd vastgesteld op Zondagmorgen. Zondagmorgen even voor 12 uur is in plaats van de „Proton de superconstellation „Nucleon de reis naar Zuid-Afrika begon nen. Het toestel had, evenals de „Proton", de ministers dr W. Drees en mr J. Algera, zomede de Commissaris van de Koningin in Zeeland jhr mr A. F. C. de Ca sembroot aan boord. Het duikapparaat van prof. Piccard is te Castellamare di Stabia teruggekeerd, nadat het eerst nog tot een diepte van 650 meter was afgedaald voor het maken van filmopnamen. Jacques Piccard deelde mede, dat hij en zijn vader dit jaar niet opnieuw met hun bathy- scaaf zullen duiken. De militaire commandant van Noord-Sumatra, kolonel Simbo- lan, heeft de toestand in Atjeh „zeer ernstig" genoemd. In een exclusief onderhoud met P.I.- Aneta legde kolonel Simbolan er de nadruk op, dat het onmogelijk is de kwestie Atjeh alleen met de wapenen op te lossen. Het leger in Noord-Sumatra zal zich voor een zware taak gesteld zien, in dien de regering zou besluiten de staat van oorlog en beleg in deze provincie af te kondigen. Kolonel Simbolan deelde mede, dat het civiele bestuur alleen wordt uit geoefend in de gebieden, die on der controle staan van de machts apparaten. Kolonel Simbolan is Vrijdag middag in Djakarta aangekomen voor het uitbrengen van een rap port over de toestand in Atjeh en het indienen van voorstellen ter regeling van de moeilijkheden. Hij deelde mede, dat van 20 tot 27 September de plaatsen aan de Oostkust van Atjeh voortdurend door opstandelingen zijn aange vallen. Van 23 tot 27 September zijn zowel per schip als over land versterkingen aangevoerd. Op 2 October was de toestand als volgt: Het leger, dat van het Zui den uit (uit Langsanaar het Noorden oprukt, heeft Bireun be reikt. De legereenheden', die van Kota Radja uit naar het zuiden trekken, hebben Seulimeun be reikt. De opstandelingen beheer sen nog het gebied tussen Seuli meun en Bireun. Het gebied, dat aan de Oostkust onder controle van het leger staat, beperkt zich tot de strook langs de spoorlijn tussen Langsa en Kota Radja. Kolonel Simbolan deelde voorts mede, dat 't leger aan de West kust alleen de gebieden rondom Meulaboh en Tapaktuan onder controle heeft en in midden-Atjeh alleen het gebied van Kotatjane Takingeun in midden-Atjeh was door eenheden van de mobiele brigade verlaten, zeide Simbolan in dit eerste algehele overzicht over dé situatie in Atjeh. 350 opstandelingen gedood, Op vragen van P.I.-Aneta deel de kolonel Simbolan mede, dat tot op heden 350 opstandelingen zijn gedood en dat ongeveer 500 volgelingen van Daud Beureuh zijn gearresteerd. Het leger heeft tot dusver zeven doden en 17 ge wonden verloren; 98 militairen zijn gedeserteerd. Kolonel Simbo lan kon niet zeggen hoeveel slachtoffers de opstand onder de bevolking heeft veroorzaakt en achtte het prematuur een schat ting te doen van het aantal volge lingen van Daud Beureuh, gezien het leger nog geen opera ties is begonnen in het binnen land van Atjeh. Hij voegde hier aan toe, dat volgens verklaringen van arrestanten velen van de be volking door de opstandelingen zijn gedwongen hen te volgen. Kolonel Simbolan, die Zondag naar Medan terugkeerde, zeide tenslotte, dat „hij nog tijd nodig heeft om de berichten te kunnen bevestigen of te ontkennen, dat de opstand zou zijn begonnen door de Darul Islam". „Wij zullen gedwongen zijn de Indische troepen te bestrijden, in dien deze niet ophouden met hun slechte daden, begaan jegens an ti-communistische krijgsgevange nen, die niet teruggezonden wil len worden", verklaarde Tsjo Tsjoeng-Hwan, Zuidkoreaans on derminister van Buitenlandse Za ken, te Seoel. Hij voegde hieraan toe: „De Indische bewakingstroepen in Korea hebben aan hun hoede toe vertrouwde anti-communistische krijgsgevangenen gedood en zij gaan hier nog steeds mee door". „Het doden van anti-communis tische krijgsgevangenen door de Indische troepen is moord en 'n schandelijke schending der rech ten van de mens en van de wapen stilstandsovereenkomst", vervolg de Tsjo Tsjoeng-Hawn. „De Indiërs pogen zich als neu tralen voor te doen, doch zij han delen in feite als communisten. En het is bijzonder lafhartig zich als neutralen voor te doen, doch DE ZUIVERINGEN IN OOST DUITSLAND. Het centrale comité van de Oostduitse communistische partij heeft speciale brigades gezonden naar Oostelijk Saksen om een einde te maken aan vijandelijke, ondermijnende activiteit aldaar, aldus heeft onlangs Karl Schirde- wan, lid van het politbureau, blij kens een Zaterdag gepubliceerde redevoering verklaard. In Oostelijk Saksen en in de Thüringse stad Altenburg „voert de vijand een campagne onder de partijleden om partijresoluties te op te treden als communisten. Wij eisen, dat India zich openlijk aan de zijde van communistisch- China en Noord-Korea schaart en zijn strijdkrachten tegen ons in het veld brengt," verklaarde hij. De Zuid-Koreaanse ondermi nister van Buitenlandse Zaken oefende critiek uit op de neutra le terugzendingscommissie voor het opstellen van regelen voor het geven van uiteenzetttingen aan krijgsgevangenen, die niet willen terugkeren, „welke neer komen op gedwongen terugzen ding der betrokkenen". „Wij waren ook geschokt te vernemen dat de neutrale terug zendingscommissie, waarvan een Indiër voorzitter is, opzettelijk stukken, afkomstig van de Chi nese communisten, onder de krijgsgevangenen heeft doen rondgaan", besloot hij. 11 ANTI COMMUNISTISCHE GEVANGENEN ONTSNAPT? Een woordvoerder der neutrale terugzendingscommissie heeft verklaard, dat negen anti-commu nistische krijgsgevangenen uit het z.g. „Indische dorp" worden vermist. Men meent, dat zij ont snapt zijn. Hij voegde hieraan toe dat In dische wachten in de nacht van Donderdag op Vrijdag 2 krijgs gevangenen zagen ontvluchten. Zij konden ze niet tegenhouden. Volgens de woordvoerder zijn Vrijdag j.l. drie zieke krijgsge vangenen in het kampziekenhuis overleden. sche troepen op demonstreren de gevangen schoten gezegd, dat deze incidenten door de Amerikanen op touw zijn gezet om de uitlevering van de nog niet gerepatrieerde gevangenen nog langer uit te stellen. In een Zaterdag in het Indi sche kamp uitgegeven commu niqué wordt gezegd, dat de Ko reaanse gevanglsne die op 1 Oc tober bij het incident werd ge dood, in bijzijn van 5 medege vangenen met militaire eer is begraven. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Droog weer. Wisselend bewolkt, droog weer, overwegend matige noorde lijke wind. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als gisteren. DINSDAG 6 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 1.02 1.11 Terneuzen 1.37 1.46 Hansweert 2.17 2.26 Walsoorden 2.27 2.36 De Noordkoreaanse radio- Pjongjang heeft over de bloe negeren en geen contributie te dige incidenten in de gedemili. betalen". jtariseerde zone, waarbij Indi- Oct. 5 6.47 18.09 4.04 16.58 6 6.49 18.07 5.13 17.10 7 6.50 18.05 6.21 17.22 8 6.52 18.02 7.31 17.36 9 6.54 18.00 8.42 17.53 10 6.55 17.58 9.54 18.14 11 6.57 17.56 11.05 18.42

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1