het Splitsing Duitse Vakverbond? Heropent Nieuwe ongeregeldheden in „Indische Dorp" in Christchurch-race Eisenhower bestudeert het plan van Stevenson KJSLSi DE BESPREKINGEN TE ROME DE TOESTAND IN AÏJEH Koningin woonde liefdadig heidsconcert bij WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Vierde verjaardag van communistisch China HET SAARGEB1ED HET LABOURCONGRES TE MARGATE ZON-en MAANSTANDEN De katholieken in Albanië Nieuwe arrestaties in Teheran Emigratie naar Australië in stijgende lijn NOVITA DE TOESTAND IN KOREA cïioALbtn Eisen van Chr. arbeiders afgewezen Cel cpl VANDAAG K. L. M.-toestel naar Londen vertrokken 4 Hefschroefvliegtuig „aan de spits" Adenauer niet bij Reuters begrafenis STOFFELIJK OVERSCHOT VAN PROF. REUTER NAAR SCHOENEBERG GEBRACHT. Moordenaar van Razamara aangehouden Politie boudt wacht bij zieke Amerikaanse stakingsleider hankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 3 OCTOBER 1953. 8e Jaargang No. 2962. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adrs* Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Binnenkort worden nieuwe on derhandelingen geopend over de positie van de christelijke arbei ders in het Westduitse eenheids vakverbond. De president van het vakverbond de socialist Wal ter Freitag, heeft olie geworpen op de golven der verontwaardi ging, die onder de christelijke arbeidersleiders waren opge stuwd, doordat de raad van het vakverbond alle eisen om de christelijke arbeiders meer in vloed te verschaffen, had afge wezen. Freitag heeft deze afwijzing n.l. laten volgen door een brief aan minister Jacob Kaiser en aan de minister-president van NoordrijnWestphalen, dr. Karl Arnold, waarin hij zich bereid verklaart besprekingen over de christelijke wensen te openen. Freitag heeft er daarin op ge wezen, dat de raad op formele gronden niet op de gestelde eisen kon ingaan. Deze omvatten o.m uitbreiding der vakbondorganen met christelijke vertegenwoordi gers. Daar de organen door de arbeiders zelf gekozen zijn, kan men volgens de raad dit verzoek niet in overweging nemen. Dit neemt echter niet weg, dat over de twistpunten in het algemeen kan worden gesproken. Deze verklaring is opgevat als een gunstig teken. De heren Kai ser en Arnold zullen nu opnieuw besprekingen voeren met de so ciale commissie der christelijke partij en met de katholieke en evangelische arbeidersverenigin gen. Men verwacht, dat op grond daarvan een nieuw contact met het bestuur van het vakverbond, zal worden gelegd. Daarbij zul len voornamelijk de van het vak- verbond geëiste neutraliteit tegenover de politieke partijen en de religieuze verdraagzaam heid ter sprake komen. Freitag heeft verklaard, dat ook het vakverbond zulke be sprekingen wenselijk acht, om dat opheldering der omstreden kwesties nodig schijnt om de eenheid van het vakverbond te behouden. Gisteren zijn in Keulen de lei ders van de katholieke en evan gelische arbeidersverenigingen bijeengeweest. Ze hebben ver klaard, dat de D.G.B. klaarblij kelijk niet bereid is aan de chris telijke eisen tegemoet te komen. In een verklaring van het actie comité dezer organisaties heet het, dat men nu alle voorberei dingen zal treffen om de eisen der christelijke arbeiders te ver wezenlijken. Bij deze organisa ties leeft de wens om tot de stichting van zelfstandige chris telijke vakbonden te komen. Daarentegen hebben leidende sociale politici als Arnold en Kaiser zich nog steeds tegen zulk een ontwikkeling verzet. Het zal voor een groot deel van het verloop der aangekondigde besprekingen afhangen, welke richting de tegenstanders van de leiding der eenheidsvakbond zul len inslaan. Dat zij het tot dus ver nog slechts hebben gelaten bij vage dreigementen om een splitsing te veroorzaken, wordt voornamelijk toegeschreven aan het feit, dat men christelijke vakbonden geen grote kans op succes geeft. Men vreest n.l. dat een groot deel van de christelijke arbeidersleiders ongaarne de D.G.B. zou verlaten, terwijl on der de arbeiders zelf de animo om het grote verbond te splitsen nog veel geringer schijnt. Onder deze omstandigheden is men er ook in christelijke kringen bij voorbaat zeker van, dat men slechts organisaties zou kunnen vormen, die tegenover de grote macht van de D.G.B. in het niet zouden verzinken. Bovendien aarzelt men voor stappen, die tot een splitsing zouden voeren, om dat daarmede de laatste christe lijke invloeden uit de D.G.B. zou den worden weggenomen. Men neemt aan, dat dr. Adenauer zelf op het ogenblik allerminst van zulk een ontwikkeling gediend zou zijn en dat hij liever de po gingen zou willen voortzetten om de D.G.B. tot een welwillen de houding tegenover de rege ring te brengen. Reeds eerder heeft Adenauer een sterke steun van het vakverbond gehad, toen dit in tegenstelling tot de socia listische partij zich voor Duits- lands aansluiting bij de gemeen schap voor kolen en staal uit sprak. In de loop van de volgen de week zal dr. Adenauer een onderhoud hebben met de presi dent van het vakverbond. MET INGANG VAN MAANDAG HELICOPTERDIENST BRUSSEL—BONN VIA MAASTRICHT. Met ingang van Maandag 5 October zal de Belgische lucht vaartmaatschappij „Sabena" een dienst met hefschroefvliegtuigen tussen Brussel en Bonn onder houden. Tussenlandingen zullen worden gemaakt te Luik, Maas tricht en Keulen. De dienst zal worden onderhouden met hef schroefvliegtuigen van het type Sikorsky S.-55. H. M. Koningin Juliana heeft in Diligentia te Den Haag een liederenavond bijgewoond, die daar werd gegieven door de alt Elena Nikolaidi. Deze Griekse zangeres had haar tournée door Zweden on derbroken om dit liefdadig heidsrecital ten bate van de slachtoffers van de overstro mingsramp in Griekenland te verzorgen. Deze avond, die een bedrag van ongeveer 2000 op leverde, was georganiseerd door het Haagse comité „Hulp aan Griekenland". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Zacht en nevelig. In de ochtend hier en daar nog mist of laaghangende bewolking, overigens droog weer met opkla ringen. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak tussen zuid en oost. Aanhoudend zacht nevelig weer. ZONDAG 4 OCTOBER. In communistisch China is Donderdag de vierde verjaardag gevierd van het grondvesten van de Chinese (communistische) volksrepubliek. De president van de republiek, Mao Tse Toeng, nam in Peking een grote militai re parade af, die werd bijge woond door delegaties uit vrijwel alle communistische landen en uit Engeland, Australië, Nieuw- Zeeland en Zuid-Afrika. De premier van de Sowjet- Unie, Malenkof, heeft Mao Tse Toeng gelukgewenst met deze dag. De Sowjet-Russische minis ter van Buitenlandse Zaken, Mo- lotof, fond een boodschap aan zijn Chinsese collega, Tsjoe en Lai. Nadat straalvliegtuigen over de stad waren geraasd, lieten jonge communisten honderden witte duiven over de „poort van de hemelse vrede" vliegen, aldus ra dio-Peking, dat voorts meldt, dat 400.000 personen hetzij in de pa rade meeliepen, hetzij deze gade sloegen. Het parlement van het Saar- gebied heeft in een resolutie nota genomen van de voorstel len aangaande het gebied, die door de raadgevende vergade ring van de Raad van Europa te Straatsburg zijn gedaan. Het voorstel tot rechtstreek se onderhandelingen tussen Frankrijk en W.-Duitsland zou een van de voornaamste belem meringen op de weg naar Euro pese samenwerking verwijderen, zo werd gezegd. Ook werd de gedachte aanvaard van een Het congres van de Britse so cialistische partij te Margate heeft met grote meerderheid 'n voorstel tot nationalisering van de particuliere banken, zo La bour weer aan het bewind zou komen, verworpen. Het voorstel was door een plaatselijke afde ling gedaan. Hugh Gaitskell, die minister van Financiën is ge weest, verzette zich tegen het voorstel. Volgens hem was het beter de door de Labourregering in 1946 ingevoerde wet tot na tionalisering van de Engelse bank te versterken. Hij zeide voorts, dat de successierechten de meest doelmatige belasting op het, kapitaal vormden. Deze rechten behoorden verhoogd te worden en er moesten middelen gevonden worden om ontduiking te voorkomen. Ook Harold Wil son, voormalig minister van Handel, kantte zich tegen het voorstel tot nationalisering van de particuliere banken. Hij laakte de financiële politiek van de huidige conservatieve rege ring en zeide, dat het land een grote crisis zoals in 1931 tege moet ging. Axelsestr. 68 - Terneuzen De Indische bewakingstroepen hebben Vrijdag twee Chinezen gedood en 5 gewond bij het op treden tegen een nieuwe demon stratie van de krijgsgevangenen in het „Indische dorp". De scho ten konden te Moensan, dat 20 km van het kamp ligt, worden gehoord. Zoals gemeld, is Donderdag een gevangene gedood en een aantal gewond, toen de bewa- I kingstroepen het vuur op de- I monstrerende Noordelijke krijgs- I gevangenen opende. De demonstraties begonnen, toen 6 Chinezen trachtten door het prikkeldraad heen te komen, dat de doktershut omringt. De commandant van de kampafde ling, majoor B. Bali, stelde daar Vrijdagochtend is de 'liftmas- ter DC—6A „Dr ir M. H. Dam me", waarmede de K.L.M. deel neemt aan de Christchurchrace, van Schiphol naar Londen ver trokken om aldaar in gereedheid te worden gebracht voor de start van de race op 8 October. Enkele korte en vrij informele' plechtigheden vormden de inlei ding tot het vertrek. „Nederland vliegt voor het verlamde kind" zei mr W. Bakhuijs Pmozeboom, voorzitter van de Nederlandse stichting voor het gebrekkige kind, die naar Schiphol was ge komen tot de 46-jarige gezag voerder van de ,,ir Damme". Met deze woorden overhandigde mr Bakhuijs de gezagvoerder een fraaie oorkonde. Naar bekend zal deze oorkonde in de komende weken voor 1 per stuk onder het publiek worden verkocht met het doel gelden bijeen te brengen voor de bouw van 'n revalidatie- Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.39 0.14 0.54 1.04 n.m. 12.01 12.36 1.16 1.26 MAANDAG 5 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.25 1.— 1.40 1.50 n.m. 12.38 1.13 1.53 2.03 Oct. 16.46 6.45 18.11 2.55 5 6.47 18.09 4.04 16.58 6 6.49 18.07 5.13 17.10 7 6.50 18.05 6.21 17.22 8 6.52 18.02 7.31 17.36 De leider der Amerikaanse de mocratische partij, Adlai Steven son, heeft na afloop van een on derhoud met president Eisen hower meegedeeld, dat de presi dent had verklaard, dat de rege ring zijn (Stevensons) voorstel inzake wederzijdse niet-aanvals- garanties in West-Europa nauw keurig (bestudeert. Zoals bekend, bracht Stevenson dit plan vorige maand in een rede te Chicago naar voren. Uw spit, Uw lendenpijn weg met Akker's Kloosterbalsem, die onder de huid doordringt fn Uw pijn verdrijft. Spoedig zegt gij: Europese conferentie in 1954 ter l/l DEM regeling van het Saarprobleein met de steun van andere Euro pese landen. In antwoord op een vraag be treffende nadere bijzonderheden over het voorstel, zeide de demo cratische leider, dat de garantie overeenkomst zou kunnen wor den gesloten tussen de Sowjet- Unie en de voorgestelde Europese verdedigingsgemeenschap, cf tussen de Sowjet-Unie, Polen en de andere staten in Midden- en Oost-Europa enerzijds en de leden-staten van de Noordatlan- tische-verdragsorganisatie ander- zijds. Volgens Stevenson zou uit de reactie van de Sowjet-Unie op een dergelijk plan kunnen blij ken, in hoeverre de Russen op recht zijn als zij „aranties voor. stellen, welke niet alleen de grenzen van het Westen van Europa, maar ook die van de communistische landen waar borgen. Ook zou het een goed antwoord zijn op de Russische beschuldiging, dat de Navo of fensieve doeleinden nastreeft. Stevenson zeide de indruk ie hebben, dat Eisenhower het voor stel „verdienstelijk" vond. Het onderhoud met de president, dat werd bijgewoond door minister Dulles, was beoeld om Stevenson verslag te laten uitbrengen over zijn wereldreis. internaat-met-school te Heem stede voor de nabehandeling van de slachtoffers van kinderver lamming en analoge ziekten. De oorkonden zullen voorzien zijn van de handtekeningen der be manningsleden. In de ICA-hal van het vliegveld werd gezagvoerder Kooper nog even geïnterviewd. „Het is natuurlijk jammer, dat er van de vier deelnemers aan de handicapwedstrijd nu nog een is afgevallen", zei hij, „maar de spanning zal er niet minder om worden, want de twee grootste concurrenten, de BEA en de Royal New Zealand Air Force, blijven over. „Hebt u wel eens eerder naar Australië en Nieuw Zeeland ge vlogen?" „Ik hefo slechts 1 reis tot Syd ney gemaakt en nog nimmer ben ik in Nieuw Zeeland geweest. De tweede gezagvoerder, Griffith, heeft dikwijls de route naar Australië gevlogen". De drie deelnemers aan de handicapklasse moesten Vrijdag op Londen-Airport aanwezig zijn om niet gediskwalificeerd te worden. „Onze route zal gepubliceerd worden als we in Nieuw Zeeland zijn", zo zeide een official van de K.L.M. in Londen en een navi gator voegde er aan toe: „Als je je tegenstander wil verslaan moet je zijn plannen weten". een onderzoek in naar een po ging tot zelfmoord van een der gevangenen. De 6 Chinezen rie pen de hulp van hun medege vangenen in, waarna de bewa kingstroepen het vuur openden. Een woordvoerder verklaarde, dat in totaal 7 schoten zijn ge lost. Een lid van de Zuidkoreaanse nationale vergadering heeft een motie ingediend, waarin wordt geëist, dat de Indische troepen uit Korea worden teruggetrok ken. De eis is gegrond op het feit, dat een gevangene door de Indische troepen is gedood. Een Indische woordvoerder verklaarde, dat de troepen eerst waarschuwingsschoten over de hoofden van de demonstranten hadden afgevuurd. Toen de ge vangenen hierna niet terugtrok ken, v/as het noodzakelijk op hen te vuren, om het leven van majoor Bali en enkele andere Indiërs te beschermen, aldus de woordvoerder. Later werd via luidsprekers aan de gevangenen een bood schap in het Chinees en Ko- reaans voorgelezen, waarin ge- neraal-majoor Thorat, de In dische bevelhebber, zeide het te betreuren, dat zijn troepen ver plicht waren geweest te schie ten. Hij schoof de verantwoor delijkheid op de krijgsgevange nen en deed een beroep op hen de orde te bewaren. Een woordvoerder van het op perbevel van de Ver. Naties be toogde, dat het opperbevel ge loofde, dat er minstens twee maal zoveel krijgsgevangen zijn gpdood en gewond, dan door de Indische autoriteitén is opge geven. Volgens de woordvoerder waren er minstens 2 personen gedood en 10 gewond. Een woordvoerder van de Zuid koreaanse regering noemde het gebruik van wapenen tegen de krijgsgevangenen een „opvallen de schending" van de bestands overeenkomst. Hij meende, dat „wat de In diërs een rel noemen klaarblij kelijk een spontane anti-com munistische demonstratie was". „De Indiërs hebben van geweld gebruik gemaakt om een vrije uiting van de wil door anti communistische Koreanen te onderdrukken" aldus de woord voerder. UITEENZETTINGEN VOOR KRIJGSGEVANGENEN. De commandant van de af deling voor de repatriëring der Ver. Naties, generaal Hamblen, heeft in een brief aan de voor zitter van de neutrale repa triëringscommissie, de Indische generaal Thimaya, officieel ge protesteerd tegen de reglemen ten, waarin de procedure voor het geven van „uiteenzettingen" aan de niet-gerepatriëerde krijgsgevangenen is uiteengezet. De katholieke actie is in Al banië buiten de wet gesteld, al dus meldt de Vaticaanse radio, er aan toevoegend, dat twee bisschoppen doodgeschoten zijn en 2 andere in de gevangenis gestorven. De „Geghs" die zich in de bergen hebben terugge trokken, blijven echter volgens de radio trouw, verlenen de pries ters een schuilplaats en bieden zelfs met geweld tegenstand aan pogingen van de communis tische autoriteiten om hen van hun geloof af te brengen. Te Rome hebben Vrijdag parle mentariërs uit zes landen van het z.g. „Kleine Europa" achter gesloten deuren van gedachten gewisseld over de voorgestelde Europese politieke gemeenschap. De bijeenkomst werd bijge woond. door vooraanstaande des kundigen van de zes regeringen, die reeds elf dagen in de Itali aanse hoofdstad beraadslagen over de instelling van genoemde gemeenschap, zulks aan de hand van een ontwerp-handvest dat in het begin van het jaar door een speciale parlementaire studie groep is opgesteld. Leden van deze groep hebben te Rome het ontwerp op enkelp punten ver duidelijkt. Het handvest voorziet in een parlement bestaande uit 'twee Kamers, waarvan de efïe recht streeks door de 155 millioen bur gers der zes landen wordt geko zen en de andere een senaat. Naar verluidt, hebben de par lementariërs Vrijdag gesproken over de vraag, of het parlement twee Kamers dan wel één Ka mer moet bevatten. Ook zou van gedachten zijn gewisseld over de economische en financiële be voegdheden der voorgestelde ge meenschap, de organisatie van de dagelijkse leiding en over de be trekkingen van de gemeenschap met de Raad van Europa. Naar men verwacht is het over leg tussen de regeringsdeskun digen en de volksvertegenwoordi gers thans geëindigd. Eerstge noemden zullen nog een week te Rome blijven, waarna zij het re sultaat van hun besprekingen aan hun regeringen zullen mee delen. De zes ministers van Bui tenlandse Zaken zullen deze rap porten toespreken, als zij op 20 October te Den Haag bijeen ko men. Een nieuwe mogelijkheid voor het hefschroefvliegtuig schijnt te zijn: te fungeren als vervanger., steigers. Een hefschroefvliegtuig van het zesde Amerikaanse pantser regiment in Duitsland heeft na melijk de opdracht gekregen een ruim zeven meter hoog kruis, dat 150 kg weegt, op de torenspits van een nieuwgebouwde kerk in Straaubing te plaatsen. De be doeling is het torenkruis in het voetstuk boven op de spits te la ten zakken. Door deze werkwijze bespaart men zich de moeite van het bouwen van een steiger. Bondskanselier Adenauer - kan om gezondheidsredenen niet bij de begrafenis van wijlen burge meester Reuter van Berlijn aan wezig zijn. Hij had tijdens zijn verkiezingsreizen een bronchitis opgedaan, waarvan hij door zijn rustkuur thans goed hersteld is. De dokters vreesden echter, dat hij weer in zou storten, als hij nu terstond een vliegtocht zou gaan maken. Adenauer wordt nu bij de begrafenis van Reuter door vice-kanselier Blücher vertegen woordigd. Onder grote belangstelling van de Westberlijners is het stoffe lijk overschot van burgemeester Ernst Reuter van het sterfhuis te Berlijn-Zehlendorf naar het stadhuis van Schoeneberg over gebracht, waar het tot heden, de dag van de begrafenis was opge baard. Voor de ramen van de huizen waarlangs de stoet trok, ston den 100.000 kaarsen, terwijl in de stadsgedeelten, waar de huizen nog steeds in puin lig gen, talrijke mensen langs de weg stonden met brandende kaarsen in de hand. Donderdagavond en Vrijdag ochtend zijn in Teheran onge veer 50 leden van de Toedeh- partij gearresteerd. Ongeveer 100 andere leden van deze partij zijn naar Koerramabad in Koe- zistan gedepoteerd. Deze maatregelen staan in verband met een nieuwe ont wikkeling in de activiteit van de uiterst linkse elementen in Perzië, waartoe is aangespoord ter gelegenheid van de twaalfde verjaardag van de Toedeh-par- tij. Het centrale comité van de partij heeft duizenden vlug schriften laten verspreiden, waarin de bevolking wordt aan gemoedigd tegen de regering op te staan. De aanmeldingen voor emigra tie naar Australië bewegen zich thans weer in stijgende lijn. In de maand Augustus waren er in totaal 1227 aanmeldingen tegen 585 in Augustus van het vorige jaar. Medio September werd 't hoogste aantal aanmeldingen van dit jaar bereikt. Ook ten aanzien van Canada valt een stijing te constateren. De aantallen bedroegen 1715 in Augustus 1952 en 1833 in Augus tus 1953. Voor Brazilië, waarvoor zich een jaar geleden nog niemand aanmeldde, waren er in Augus tus 1953 112 gegadigden. Een cijfer dat zich zeer goed aan past bij de mogelijkheden in het experimentele stadium, waarin de emigratie naar dit land zich thans bevindt. De belangstelling voor Nieuw- Zeeland en Zuid-Afrika ten slotte geeft een daling te zien, n.l. resp. van 669 tot 193 en van 442 tot 254. Het totaal-cijfer toont ten op zichte van de overeenkomstige maand van het vorige jaar een stijging van 3411 tot 3619 aan meldingen. De laatste berichen uit Atjeh zeggen, dat de toestand daar weer veiliger is. De dienst van de spoorwegen maakte bekend, dat de treinverbindingen met Lang- sa weer hersteld zijn. De kan toren voor godsdienstzaken in Atjeh hebben via radio-Kutara- dja een oproep gericht tot het personeel van alle kantoren, die onder het ministerie van Gods dienst ressorteren om de werk zaamheden te hervatten. In een gezamenlijke verklaring van de ulama's (godsdienstleraren), die voor dezelfde zender is voorge lezen, wordt gezegd, dat de ula ma's het optreden van Daud Beu- reuh en de zijnen afkeuren, „daar dit in strijd is met de leer van Allah en zijn profeet en tevens met de wetten van de republiek Indonesia, omdat ge- poqgd wordt een staat in de staat te vormen". Blijkens een uitgegeven com muniqué van de strijdkrachten stuitte een gecombineerde pa trouille van het leger en de mo biele brigade aan de Oostkust van Atjeh bij Sigli op een bende. Khalil Tamassebi, de moorde naar van de voormalige Perzi sche minister-president Raza mara, die onder de regering amnestie verkreeg, is Vrijdag morgen aangehouden. Hij verge zelde groepen van de „Fadaja Is lam", die in de zuidelijke wijk Mossadeq bij een speciale wet van Teheran een niet-gesluierde vrouw lastig vielen. De patrouille opende vanuit een motorboot het vuur op de bende, waardoor deze op de vlucht werd gedreven. Dezelfde dag had een gevecht plaats bij een ander plaatsje, waarbij de bende 20 doen achterliet. Bij het leger werden 2 personen licht gewond, de spoorverbinding tussen Idi en Pangkalansusu weer hersteld. SINGAPORE EN ATJEH. Uit Singapore wordt gemeld, dat rederijen aldaar geen sche pen laten vertrekken naar Indo nesische havens, die hebben te lijden van de ongeregeldheden in Atjeh. De betrokken scheep vaartondernemingen zouden vre zen, dat de Indonesische regering wellicht de schepen zou willen gebruiken om troepen naar N.- Sumatra over te brengen. De politie houdt dag en nacht de wacht voor de kamer van Ry an, de voorzitter van de Ameri kaanse vakbond, die de huidige stakingen in havens aan de oost kust heeft uitgeroepen, aldus deelde de politie Vrijdag te New- York mede. Ryan ligt ziek in een ziekenhuis te New York. De politie deelde niet mede, waarom deze maatregel werd ge troffen. Van andere zijde werd vernomen, dat de recherche had ontdekt, dat twee mannen uit Oregon op weg waren naar New York om Ryan te vermoorden.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1