DE SUIKERBIETENCAMPAGNE Het congres van de Labourpartij Zijn onze winters streng of zacht? y Uienexport blijft beneden verwachting CHINEZENWIJK POPENT Poopt Mislukte poging om Soekarno te ontvoeren Iets kleinere oogst verwacht Met mist groot licht Besluit herstel rechtsverkeer België zal vrachtauto's strenger controleren Manfred von Brauchitsch gearresteerd Russische kijk op kapitalistische wereld Een*doorgewinterde grafiek Doodstraf tegen Hedi geëist Het nut van oorsmeer ontdekt Egyptenaar staat terecht wegens „verraad" De havenstaking aan de Amerikaanse Oostkust De aanstaande rondetafel-conferentie te Rome Professor Piccard over zijn diepzeeduik TWEEDE BLAD Vrijdag 2 October 1953 8e Jaargang No. 2961 •mme mm. Voor de eilanden die op deze teelt zijn aangewezen een tegenvaller £ln lju Sang Indonesisch blad meldt DE VRIJE ZEEUW De suikerbietencampagne heeft thans een aanvang geno men. Op 24 resp. 28 September zijn de meeste fabrieken open gesteld voor de ontvangst van de bieten en verwacht wordt, dat de totale oogst dit jaar waarschijnlijk 2800 millioen kg bieten zal bedragen, met een totale productie van 360.000 ton suiker en 1.700.000 ton pulp, die voor de helft gedroogd en ge bruikt wordt in de veevoeder sector en waarnaar een gerede vraag bestaat. (Vorig jaar werd geoogst 2965 millioen kg bieten, productie 387.000 ton suiker en 1.800.000 ton pulp, waarvan Nu het mistseizoen zich reeds enige keren ook overdag daad werkelijk heeft aangekondigd is er blijkens bij de K.N.A.C. bin nengekomen berichten alle aan leiding het motorisch verkeer nog eens met nadruk te her inneren aan de wettelijke ver plichting bij dichte mist ook overdag van de koplichten ge bruik te maken. Bij mist des nachts rijde men met gedempt licht, overdag met groot licht. Een wetsontwerp is ingediend tot wijziging van de artikelen 64 en 65 van het besluit herstel rechtsverkeer. Het ontwerp van wet strekt tot het treffen van enige nade re voorzieningen met betrekking tot het geval, dat het origineel van een binnenlands effect, hetwelk ingevolge het vierde hoofdstuk van het besluit rechtsverkeer aan registratie is onderworpen, krachtens het be paalde in artikel 64, derde lid, van dat besluit zijn geldigheid verliest. Het ministerie van Verkeers wezen te Brussel heeft ter ken nis van de N.I.W.O. gebracht, dat binnenkort overgegaan zal worden tot een intensieve con trole op buitenlandse vracht auto's. In het bijzonder zal daarbij gelet worden op vrachtauto's zwaarder beladen dan de Belgi sche machtiging toestaat. De Belgische overheid kondigt draconische maatregelen aan tegenover overtredingen der Belgische reglementen voor het wegvervoer. Zo zullen o.a. zei, die bij herhaling transporten blijken te verrichten, waarvan het gewicht uitgaat boven het volgens de Belgische machti ging toegstane gewicht, het ri sico lopen definitief hun mach tiging te verliezen. ruim de helft werd gedroogd). De totale capaciteit van de fabrieken zal, naar het A.N.P. van de Centrale Suiker Maat schappij verneemt, ruim 40.000 ton per dag zijn. Er zijn onge veer evenveel bieten uitgezaaid als vorig jaar en de opbrengst en het suikergehalte zullen niet veel variëren van die van het vorige jaar. Het suikergehalte is laag. In het Noorden heeft relatief een veel groter uitzaai plaats gehad dan in het Zuiden, waar als gevolg van de over stromingen veel land voor de uitzaai van suikerbieten is ver loren gegaan. De fabrieken in het Noorden zullen daarom een langere campagne maken dan die in het Zuiden, terwijl daar enboven een grote hoeveelheid bieten uit de Noordelijke pro vincies en de Noordoostpolder naar het Zuiden getranspor teerd zullen worden. De uitvoe ring van deze transporten zal, naar men verwacht, geen bij zondere moeilijkheden opleve ren. Het totale transportvraag- stuk is in goede verhouding met de schippersorganisaties gere geld. De Zuidelijke fabrieken heb ben te kampen met het krijgen van vakmensen, die, gezien het werk aan de dijken, zich nog steeds niet beschikbaar stellen voor het werk aan de fabrieken. Over het algemeen biedt de be zetting van personeel, behalve wat de vakmensen betreft, geen moeilijkheden. Wegens het ho ge zoutgehalte van de bieten uit de geïnundeerde streken, zal de houdbaarheid van de bieten zeer te lijden hebben en zullen be paalde voorzieningen getroffen moeten worden voor de verwer king van deze bieten op zo kort mogelijke termijn. Door het vroege zaaien van de bieten en de daaropvolgende koude periode ontstonden er in de meeste velden veel z.g. zaad bieten. Deze bieten zullen door het hoge gehalte aan houtvezels bij de verwerking last veroorza ken, zodat het niet uitgesloten is, dat de capaciteit van de fa brieken hieronder zal lijden, al dus de C.S.M. De voormalfge Duitse renner Manfred von Brauchitsch is in zijn villa te Kenpfenhausen aan het Starnebergermeer (Opper- Beieren) gearresteerd. Volgens zijn vrouw bevatte het arresta tiebevel de beschuldiging van „hoogverraderlijke en ondermij nende activiteit". Von Brauchitsch was in Mei j.l. reeds een week in arrest ge nomen. Hij is voorzitter van het „Comité voor eenheid en vrijheid in de Duitse sport" in O.-Berlijn. Dit comité wordt in de bondsrepubliek beschouwd als een communistische man telorganisatie. De leider van de Britse oppo sitie, Attlee, heeft op het con gres van de Labourpartij te Margate verklaard, dat zijn partij gekant is tegen elk plan om O.-Europa met geweld te be vrijden. Democratische en vrije regeringen kunnen niet door middel van een nieuwe oorlog worden gevormd, zo zei Attlee, die het debat over Buitenland se Zaken opende. Volgens de oppositieleider is door de jongste onlusten in O. Duitsland en andere landen achter het „ijzeren gordijn" ge bleken dat het op de duur on mogelijk zal zijn deze volken aan het Kremlin onderworpen te houden. Zuid-/31avië was hiervan een voorbeeld. Ten aanzien van Engeland verklaarde Attlee, dat de Britse socialisten zich door geen enkel land een buitenlandse politiek laten voorschrijven, of het nu Amerika of de Sowjet-Unie was. Hij laakte de Britse conserva tieve regering voor het feit, dat zij een gelegenheid voor het houden van een conferentie van de „Grote Vier" heeft voorbij la ten gaan. Sprekend over het Verre Oos ten betoogde de ex-premier: „Wij allen zijn verheugd over de wapenstilstandsovereen komst in Korea, maar dit is nog slechts de eerste stap op de weg naar vrede in het Verre Oosten. Het is belachelijk niet te merken wat de feitelijke regering van China is". Attlee sprak zich uit voor een verenigd en democratisch Duits land. Er moesten pogingen wor den gedaan voor volledige be sprekingen met Rusland en an dere landen tot regeling van 't Duitse vraagstuk, voordat Duits land werd herbewapend. Hij waarschuwde voor hyste rische aanvallen op de Ver. Sta ten en begroette het vooruit zicht op het nader komen van een oplossing van de vraagstuk ken tussen Engeland en Egypte. De afgevaardigden hebben, bij een stemming door handopste ken, de verklaring van het par tijbestuur over de buitenlandse politiek met overweldigende meerderheid goedgekeurd. In een zo juist door de Sow- jetrussische econoom E. Varga gepubliceerd werk schrijft deze, dat de kapitalistische wereld aan de vooravond staat van 'n nieuwe economische crisis, die buitengewoon ernstig zal zijn en waarvan de uitwerking nog lan ge tijd merkbaar zal zijn. Uit de economische toestand in de ka pitalistische landen in 1952, zo schrijft hij, blijkt, dat de Mar xistische theorie, volgens welke oorlogsproductie het vraagstuk der afzetgebieden niet kan op lossen, juist is. Varga is van me ning, dat de Frans-Amerikaanse betrekkingen slechter zijn ge worden, vooral sedert 1952 door „de uitbuiting van de grote fi nanciële moeilijkheden van Frankrijk door de Ver. Staten en door de inmenging van de Amerikaanse imperialisten in de binnenlandse aangelegenhe den van Frankrijk".: Over de Ver. Staten schrijft Varga, dat deze lang niet zo machtig zijn als de „Amerikaan se imperialisten" voorgeven. Binnen de eigen grenzen zijn zij verzwakt door de klassestrijd en naar buiten door de conflicten tussen de belangen van de Amerikaanse kapitalisten en die van de Engelse, Franse, Duitse en Japanse kapitalisten en door de snelle ontwikkeling van het economische leven in de socia listische landen, aldus Varga. HET WORDT WEER WINTER (DE WINTERS VAN 1850r1952 BESTONDEN UIT:) Tegen de voormalige Egypti sche premier Ibrahiin Abdel He di, die thans voor het nieuw in gestelde Egyptische „gerechts hof der revolutie" terecht staat, is de doodstraf geëist. De procureur-generaal ver klaarde, dat Hedi met ex-koning Faroek en oud-premier Nokrasji Pasja de verantwoordelijkheid deelde voor het zonder voldoende voorbereiding in de strijd sturen van het Egyptische leger tegen de Israëliërs in Mei 1948. strenge winters winters I winters Ja, het wordt weer winter. De tijd komt weer aan van de wol len dassen en het gevaar van be vroren kranen. Wij kunnen weer gaan klagen en verhalen aanho ren over die strenge winters van vroeger. Maar ondanks al deze sterke verhalen over die strenge winter van toen, blijkt uit de cijfers dat het vroeger nooit zo erg geweest kan zijn, anders had den wij voor de strenge winters wel hogere cijfers gekregen. Laten wij eens zien wat voor winters ons land, van grootva- schieter met zijn minimum tem der tot op heden, van koning Winter heeft ontvangen. Daarom hebben wij alle „oude" winters maar weer eens uit de kast ge haald en afgestoft. Het blijkt dan dat van de winters van 1850 tot en met de winter van 1952('53) er totaal slechts 11 strenge winters geweest zijn. Maar alle uitspat tingen van koning Winter geza menlijk kunnen gelukkig toch niet op tegen het aantal normale en zachte winters. Wgt dat be treft kan het ons niet zacht ge noeg zijn. Van al deze winters die er zo over de hoofden en kachels van onze grootvaders, vaders en van ons zijn heenge gaan waren er niet minder dan 75 van de 102 die behoorden tot de normale (of iets te koude) en de zachte winters. Laten wij daarom blij zijn met de grafieken die ons de Hollandse winter in zijn ware gedaante doen zien. Wij hopen nu alleen nog maar op een komende winter volgens algemeen recht. Dit zou dan bete kenen dat ook deze winter zich schikt naar de meerderheid, n.l. normaal of zacht. Hebben wij dus liefst 75 nor male en/of zachte winters achter de rug, toch hebben wij nog al tijd totaal 27 koude winters in ons kolenhok gekregen, een feit waar wij nu nog van rillen. Over rillen gesproken, welke winter van de laatste 20 jaar gaf ons de laagste temperatuur? Weet U het nog? Dat was de winter van 1952. Toen werd er n.l. een temperatuur gemeten van 27,4° C. Het was om er stil van te wor den. Overigens was de winter van 1940 ook wel een aardige uit- Volgens de Amerikaanse on derzoekers dr B. H. Senturia en dr Ch. Carruthers van de Was- hington-(universiteit te St. Louis, die een onderzoek naar de waarde van het oorsmeer heb ben ingesteld, moet worden aangenomen, dat dit smeer mo gelijk dient als bescherming te gen woekeringen en bacterie besmettingen in het oor. De twee onderzoekers willen zelfs trachten een wijze voor kunstmatige bereiding van der gelijke smeer te vinden voor gebruik in gevallen waarin de natuurlijke afscheiding te kort schiet. In warme streken wordt minder oorsmeer afgescheiden en het veelvuldiger voorkomen van kwalen in het oor zou hier mede in verband staan. De on derzoekers menen te moeten aanbevelen, het oorsmeer niet op. krachtdadige wijze uit de oren in het bijzonder van kin deren, te verwijderen, aldus meldt de medische en pharma- ceutische nieuwsdienst. De tweede zaak, die door het „gerecht der revolutie" te Cairo in behandeling is genomen, was die tegen de Egyptische elee- triciën Mohammade Awad, die werkzaam is geweest bij de Britse strijdkrachten in de Suez-kanaalzone. Awad wordt beschuldigd van „verraad". Hij zou buitenlandse geheime diensten in de jaren 1951 en 1952 inlichtingen hebben verschaft over het optreden van Egyptische speciale troepen. De openbare aanklager heeft ook tegen deze beklaagde de doodstraf geëist. Moh. Awad is eveneens ter dood veroodeeld. Ook in zijn ge val is bepaald dat het vonnis door ophanging zal worden vol trokken. Het over Awad gevelde vonnis moet nog door de „raad der re volutie" worden bevestigd. Er heefs slechts één persoon tegen de veroordeelde getuigd, namelijk een jonge Egyptische kapitein van politie, die zijn standplaats in de Suez-kanaaal- zone heeft. 10 CC TOTALE EKtlCRA TIE X 10 00 Overige andcn m S Hf Indonesië AUSTRALIË en NIEUW ZEELAND 1950 I 1948 Teneinde een overzicht te ge ven van de omvang van het aantal Nederlanders dat sedert 1948 naar Australië is geëmi greerd, geven wij hierbij een grafiek waarop het totaal aan tal geëmigreerde Nederlanders is aangegeven. Onderverdeeld in diverse emigratiebestemmingen. Opvallend is de grote toeneming van het aantal emigranten naar Australië in de laatste ja ren. Ook Canada steeg belang rijk. Australië kwam van de 1171 emigranten in 1948 tot 16.304 in 1952, dus ongeveer het vijftien- voudige. Canada kende in 1948 7000 Nederlandse emigranten tegen 21.486 in 1952, hetgeen dus verdriedubbelde. Opmerke lijk is ook de uiteraard grote te ruggang van Nederlanders die naar Indonesië vertrokken. Te genover de 29.000 in 1948 ston den er in 1952 nog geen 3000. De emigratie naar de Europese lan den is vrij constant, per jaar omstreeks 12.500 emigranten. De havenarbeiders van 12 ha vens aan de Oostkust van de Ver. Staten hebben aan hun besluit om met ingang van Donderdag te staken, gevolg ge geven. De stakers posten in de haven van New York. De havens tussen Portland en Hampton Roads, in Virginia, zijn door de staking gesloten. In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. 47) (Nadruk verboden). Daarom verloor Moeder Fong al haar vrees, zelfs al was het alsof zij voor het eerst in de Amerikaanse samenleving kwam. En dat was het niet alleen. De kerk was donker en oud, en het licht van de glas-in-lood ramen liet vele donkere plekken in ver schillende hoeken. Alles was stil, hoewel er hier en daar gefluis terd werd. De mannen en vrou wen zaten met hun hoofden in stilte gebogen. Moeder Fong had het gevoel, dat zij in een Chinese tempel was. Het altaar, de kaar sen, het schemerige licht van een rood glas, dat naast het altaar hing, net als de „eeuwigdurende lamp" voor een Boeddha, de beel den, het gewaad van de priester herinnerden allemaal aan de Boeddhistische symbolen van aanbidding. Tientallen kleine kaarsjes flikkerden in het halve duister voor de altaren aan de zijkanten. Het was een heel arme kerk. In de nissen en op de voet stukken stonden beschilderde heiligenbeelden. Een oude trap aan de rechterkant, waarschijn lijk te wrak om te gebruiken, was met planken afgezet. Flora knielde voor een van de beelden en bad. Moeder Fong was blij, dat zij haar schoondochter als een arme vrouw zag neer knielen en bidden. Maar deze Kerstmis gingen zij naar een grote kathedraal aan de Honderd en Twaalfde Straat om dat daar zo'n mooie dienst was. Tom en Eva waren nu drie jaar in New York. Klanken en gezich ten hadden opgehouden vreemd te zijn. Iedereen praatte over Kerstmis en voelde Kerstmis drie weken voordat het zover was. Op school en in de winkels hoorden zij over Kerstmis praten. Zij had den Kerstkaarten gekocht en aan hun vrienden en vriendinnen ge stuurd. De kaarten waren mooi, met huisjes in de sneeuw en gou den klokken en rendieren. De dag voor de Kerstvacantie had den zij een Kerstman op school; later zagen zij er een in een wa renhuis. Flora had voor Eva een Met een totaal van nog geen 13 millioen kg, in de maanden Juli en Augustus 1953, blijft de uienexport ver beneden de ver wachtingen en ver beneden de normale hoeveelheden, die an dere jaren in deze maanden hun weg naar het buitenland vin den. Engeland en Duitsland namen reeds dikwijls in één maand ieder een dergelijke hoeveelheid voor hun rekening, maar in de beide landen heeft men na de watersnoodramp, die speciaal het uienteeltgebied van Flakkee, Schouwen-Duiveland en Tholen heeft; getroffen, meer gezaaid dan normaal. Hetzelfde deed men ook in Nederland zelf, want in alle provincies, behalve Zeeland en Zuid-Holland, breidde het uien- areaal zich sterk uit. Vooral de Noordoostpolder, Noord-Holland en Friesland meenden hun kans te moeten grijpen. Maar ook Zeeland en Zuid-Holland tonen een veel kleiner verschil ten opzichte van andere jaren, dan het verlies, door het weg vallen van de eilanden, die sa men meer dan de helft van de uienteelt voor hun rekening na men, zouden doen verwachten. Ondanks het wegvallen van ge noemde gebieden werden 6100 ha met uien beplant of bezaaid. Het normale jaarlijkse areaal ligt tussen 4000 en 5000 ha. Een vuurrode muts gekocht en voor Tom drie paar sokken. Zo was Kerstmis zelfs tot de Fongs ge komen. Zij gingen de hoge stenen stoep op. De moeder was bijtijds ge waarschuwd om haar hoofd met een zwarte sjaal te bedekken, die Flora had meegebracht. Tom keek niet meer naar de beeld houwwerken aan de ingang. De kathedraal was overvol. Het was er zo groot en het dak was zo hoog, dat je meer het gevoel had in een hof met grote zuilen te zijn dan in een gebouw. De men sen stonden en liepen rond, hoe wel men probeerde stil te zijn. In de verte was een schitterend gouden altaar, waar zich witte jongensgestalten heen en weer bewogen en ergens uit die rich ting kwam een stem en schalde door de kerk. Tom en Eva waren diep onder de indruk. Toen zij hun plaatsen hadden ingenomen kon Tom zijn ogen niet van de prachtige zuilen af houden. Een gevoel van groots heid greep en bezielde hem. Hij spande zijn ogen in om te kijken. In de verte voor het altaar was een klein gebouwtje met mense- overvloedige opbrengst per bun der was daarbij no,g de oorzaak, dat men nu met een zeer groot uienoverschot zit. Dat de ramp aanleiding werd tot een op zo grote schaal telen van uien in andere gebieden, is voor de eilanden die op deze teelt zijn aangewezen en die daarmee een uitstekend middel bezaten om de werkloosheid te bestrijden, een tegenvaller. peratuur van 24,1° C. De vorige winter mochten wij als laagste temperatuur een 11,8° C. noteren, waarmede wij overigens best te vreden zijn. Willen wij besluiten met de wens uit te spreken dat in onze grafiek de staaf „Normale en iets te koude winters" moge bloeien en groeien. En als daarbij de staaf „zeer zachte winters" ook zo terloops aardig omhoog wil schieten hebben wij daar niet het minste bezwaar tegen, integen deel De Europese ronde-tafelcon ferentie, welke 13 October te Rome zal beginnen, zal gehou den worden in de villa Aldo- brandini, waar op het ogenblik ook de plaatsvervangers der 6 ministers van Buitenlandse Za ken van „Klein Europa" verga deren. Aan deze conferentie, welke door de Raad van Europa wordt georganiseerd, zullen onder lei ding van Denis de Rougemont 6 vooraanstaande Europese per soonlijkheden alsmede 15 publi cisten van naam uit alle leden- staten van de |taad van Europa deelnemen. Alice de Gasperi zal een inleidende uiteenzetting ge ven over „het geestelijke en culturele probleem van Europa in zijn historische eenheid en de middelen om die eenheid in he- dentijdse termen uit te druk ken". Verder zal gesproken wór den door Arnold Toynbee over „de gemeenschappelijke bestem ming der Europeanen, hun hi storische eenheid en hun voor uitzichten in de 20e eeuw", door Eugen Kogon over „de geestelij ke crisis en de wereldlijke re ligies, nationalisme en totalita risme", door mr Van Kleffens over „van de natie naar de Europese gemeenschap", door Lofstedt over „de verscheiden heid van talen en tradities sluit geen Europese levenswijze uit" en door Robert Schuman over „hoe de historische en culturele eenheid der Europeanen politiek te vertolken." De werkbijeenkomsten worden met gesloten deuren gehouden. De openings- en sluitingsbij eenkomst, waarop door de Ita liaanse premier Pella het woord zal worden gevoerd, zullen open baar zijn. Het te Djakarta verschijnende heeft, dat bij de opening van de communistische blad „Harian sportweek een poging is onder- Rakjat" maakt in grote opmaak 1 nomen Soekarno te ontvoeren. melding van een mislukte po ging om president Soekarno te ontvoeren, toen hij ter gelegen heid van de opening van de In donesische sportweek 10 dagen geleden Medan bezocht. Van officiële zijde kon op dit bericht geen enkel commentaar worden verkregen. De correspondent van het blad te Medan haalt een bevoegde bron aan, (die geheim wil blij ven), die het blad medegedeeld met zijn trillingen. Toms poriën openden zich. Weldra verhief zich een hemelse klank van man nen- en jongensstemmen. Het was onzegbaar schoon, dit gezang van mannen en jongens in vrede en harmonie en in gemeenschap pelijke verering van iets groots en bezielends. Hij had nooit tevoren zulk een koor van stemmen gehoord. Het zingen van het oratorium ging een tijd door. Terwijl de jongens stemmen op antwoordden de mannenstemmen plechtig het rhythme aangevend, en terwijl de mannenstemmen dreunden, verhieven zich de so pranen weer naar steeds nieuwe hoogten. De bas rommelde voort durend in bepaalde korte, rusti ge zinnen, maar de sopraan rekte zich omhoog, schijnbaar zonder achte op de bas te slaan maar in werkelijkheid door hem onder steund. Dan hielden de jongens stemmen stil en begonnen een lage, vertrouwende melodie, die klagend klonk en toch een hart verwarmend verhaal vertelde. Het rhythme werd sneller en Toms ogen werden vochtig. Iets, zeiden de stemmen, iets groots is Dit kon worden voorkomen door leger en politie. Naar verluidt, aldus het blad, was door de po litiebewaking bij het stadion voor de aankomst van de presi dent daar in de morgen van 20 September een melkkan met 'n handgranaat aangetroffen, op de weg naar het sportveld, waarlangs de president zou ko men. Er wordt een diepgaand onderzoek ingesteld, aldus het blad. De bron van het blad wei gerde bevestigend of ontken nend te antwoorden op de vraag of zij, die de poging pleegden tot de machtsapparaten of de regering behoorden. lijke gestalten erin en een ezel.er gebeurd. Alle stemmen klon- Tom herkende het als een minia- ken tezamen in een opwindende tuurstalletje met de Maagd Ma- en zegevierende koorzang, ver ria, die het kindje vast hield en drie prachtige geklede oude man nen. Toen galmde het orgel. Het geluid kwam van omhoog en vulde alle hoeken van de kerk Op een persconferentie aan en neer zweefden k°ord van het Italiaanse oor- Ie mannen* p<f±f}P "FeniCe" Ze*de? Prof" Piccard en zijn zoon, dat op .de bereikte diepte de duisternis volkomen is. Kleine lichtjes in deze duisternis bewezen, dat er de een of andere vorm van le ven voorkomt. Ook vertelden de beide Pic- cards, dat er geen grote tempe- ratuursschommelingen zijn op getreden in hun cabine tijdens de duik. Later vertelde Jaques Piccard te Ponza, dat men op de duik niet was uitgerust voor uitge breid wetenschappelijk onder zoek, maar bij de a.s. duiken zal men meer gegevens trachten te verzamelen. Het bestuur van de kleine ha venstad Castellamare di Stabia aan de Golf van Napels, waar prof. Piccard de laatste 6 maan den heeft doorgebracht, heeft besloten de beide Piccards tot ereburgers van de stad te ma ken. enigd in vreugdevolle verering van iets, dat groter was dan hen zelf. (Wordt vervolgd).

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5