Haf Je Srcvincie Eric de Noorman en de gebroken pyl" M Het Oostburgse lyceum in gebruik genomen Strijd om de macht in Duits vakverbond Spionnageproces te Leipzig NooRosrR.AXEL BRUGGE IN LAST De Westduitse invoer uit Nederland De veiligheid der V. S. Staat van beleg in Irak wordt opgeheven 99 AGENDA: P ïJSÊt&l RECHTSZAKEN STAATSSECRETARESSE Dr. A. DE WAAL VERRICHTTE DE OFFICIËLE OPENING TERNEUZEN. HULST. ZIERIKZEE. TELEF. 663 Pleidooi voor nieuwe regeling van hel stakingsrecht AARDENBURG. BRESKENS. ZAAMSLAG. H JV13V *£Si9 Onder enorme belangstelling uit geheel West Zeeuws-Vlaande- ren werd Donderdagmorgen te Oostburg het herbouwde lyceum door de staatssecretaresse van Onderwijs, mej. dr A. de Waal, officieel in gebruik genomen. dat het In de gymnastiekzaal werden de staatssecretaresse, de Commis saris der Koningin, 2 leden van G.S., inspecteur De Boer van het M.O. en de rector, die dit gezel schap binnenleidde, begroet met het Wilhelmus, dat hun werd toe gezongen door het lyceumkoor onder leiding van de heer A. Cap- pon. De heer A. Hoolhorst noemde deze dag in zijn welkomstwoord verheugend voor West Zeeuws- Vlaanderen, nu zovelen waren gekomen om het feest van de nieuwe school mee te vieren. Dat de staatssecretaresse de grote reis naar Zeeuws-Vlaanderen heeft willen maken, stemt tot dankbaarheid. Aannemer en arbeiders, die zo'n groot aandeel hadden in de totstandkoming van de school, kregen woorden van dank te ho ren. Mej. dr A. de Waal, die bij haar aankomst een hulde in ontvangst had te nemen van de schooljeugd in de vorm van een fleurige rui ker, dankte de schoolgemeen schap bij de aanvang van haar rede hartelijk voor deze warme hulde. Het welkom had haar erg geroerd. Zij noemde deze dag een vreug devolle dag, niet alleen voor Oostburg, maar voor iedere West-Zeeuws-Vlaming. Een ge lukwens mede aan de schoolge meenschap is dan ook op zijn plaats, nu aan het verblijf in ba rakken en café's een einde is ge komen en de school weer in een waardig gebouw is gevestigd. Dat men ondanks alle bekrom pen omstandigheden er de moed heeft in gehouden en de moed gevonden heeft het onderwijs op peil te houden, is een felicitatie waard. De geschiedenis der school is wel nauw verbonden met de twee wereldoorlogen. Aan de eerste wereldoorlog dankte men de tot standkoming der school, die in 1923 gereed kwam en de tweede wereldoorlog heeft de school weer vernietigd. Na een eindeloze wederop- houwgesehiedenis is het thans zo ver. dat de schooljeugd weer in een goed gebouw kan worden ontvangen. Het voorrecht middelbaar on derwijs te kunnen volgen in de eigen streek, legt de leerlingen en oud-leerlingen tegenover de streek, die meestal geboorte streek is, grote verplichtingen en verantwoordelijkheid op. De his torische achtergrond maakt de jonge mensen bewust te leven in een gemeenschap en legt hun de ve^ntjyoordelijkheid voor de De staatssecretaresse beëindig de haar rede met de wens uit te spreken, dat de gedachte, neerge- legd in het Wilhelmus: „Mijn schild ende betrouwen", voor leerlingen, docenten en de ge hele streek tot in lengte van da gen rond de nieuwe school be waarheid zou worden. ter van Oostburg, hoopte, met de ingebruikneming tweede gedeelte van de herbouw van Oostburg zou worden inge luid. Spr. noemde de heer Hool horst de fakkeldrager van het onderwijs in West Zeeuws-Vlaan- deren. De gymnasiale afdeling, het kasplantje van de school, moet gekoesterd worden tot blijkt, dat het uitgroeit tot een grotere afdeling, die zijn bestaan heeft bewezen. Namens de vereniging van bur gemeesters en secretarissen sprak de voorzitter, burgemees ter F. A. van Rosevelt van Schoondijke. De heer L. v. d. Beukei, direc teur der technische school, bood de koperen letters aan, die de naam der school vormen. Dit is werk van de leerlingen dezer am bachtsschool. Mevr. Hoolhorst werd door Et ty Baas een fraai bouquet rode anjers aangeboden. Namens de vereniging van -oud- leerlingen bood burgemeester J. A. Leenhouts van Cadzand een plaquette aan voor de hal der school, een werk van de Amster damse beeldhouwer J. Etienne. Tenslotte schonk de voorzitter der lyceumclub voor de tuin der school een zonnewijzer aan. Rector Hoolhorst dankte voor alle cadeaux en verzocht instem ming om telegrammen van hulde en trouw te zenden aan H.M. de Koningin en haar moeder, Prin ses Wilhelmina. Vervolgens werden verversin gen aangeboden, waarna ieder gelegenheid kreeg de school te bezichtigen. Het schoolkoor zong het lyceumlied en het Zeeuws- Vlaamse volkslied, dat door allen staande werd aangehoord. Inmiddels was de jeugd pre sent in het Ledeltheater, waar 't Amsterdams kamermuziekgezel schap, gevormd uit musici van het Amsterdams Concertgebouw orkest, optrad. Vóór de aanvang van het jeugd- concert, zei Els Scheen een decla matie, gemaakt door dr Jv de Vries, leraar Nederlands aan het lyceum. „Twee scholen", zoals dit stuk heette, werd aardig ge bracht en vertelde hoe het was in de oude school en hoe het moet worden in de nieuwe school. Els kreeg van de schoolgemeen schap een welverdiend applaus. De heer Marius Flothuis gaf vervolgens een uiteenzetting over de muziek, die door het kamer gezelschap ten gehore zou wor den gebracht. Allereerst vertelde hij de in houd van Divertimento, gecomp. in 1952 in opdracht van het mi nisterie voor Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Jammer was het, dat 11e musi- si herhaaldelijk om stilte moes ten verzoeken. Vervolgens bracht het kamerorkest ten gehere een octet in F. gr. op. 166 van Franz Schubert. Dit nummer werd téngehore gebracht in vier delen, waarop 'n dankbaar applaus volgde van de gehele zaal. Nu kwam de schooljeugd zelf aan het woord met een oud Ne derlands stuk „Esmoreit", dat onder regie van dr J. de Vries werd uitgevoerd. Esmoreit werd door Izak Ver douw keurig vertolkt. De aankle ding, regie en grime waren uit stekend en vormden een waardig slot van de culturele middag ter gelegehheid van de opening van het Kon. Wilhelminalyceum te Oostburg. Na de officiële opening. Na de opening door de staats- >ni secretaresse vere: digden zich aan hotel „De Vuijst." gden de geno- een lunch in Te Leipzig is een proces be gonnen tegen 7 personen, die er van worden beschuldigd econo mische spionnage en sabotage ten behoeve van de Westber- lijnse „strijdgroep tegen onmen selijkheid" te hebben gepleegd, aldus meldt het Oostduitse persbureau A.D.N. Van dezelfde zijde wordt ge meld, dat deze maand te Eulen> berg, bij Leipzig, nog een groep spionnen is „geliquideerd". De 6 leden van deze groep zouden hebben gewerkt voor het West. berlijnse radiostation Rias. Een prachtige royale Ulster. Uitstekende kwaliteit stof en een onberispelijke pasvorm Iets zeer aparts. In prijztn van l, IS Sportief De practische „Canadian heren- en jongens- maten.. Water- en winddicht. Geheel gevoerd lastex in de rug. In pryzin van 14,75 tot 51,75 Geslaagde modeshow. De grote belangstelling voor de Woensdag gehouden modeshow, samengesteld, voorgesteld en toe gelicht door de firma Van der Meer, bewees dat deze shows een traditie zijn geworden. De manne quins hebben getoond hoe de mo derne vrouw haar kleding draagt en het materiaal op deze show droeg bij tot het welslagen. Uit alles blijkt dat de hier ge vestigde zaken op gelijke voet staan met de z.g. „klassezaken" in de grote steden. Ook hier is de „cognac"-kleur geïntroduceerd, een flatteuse tint die zowel door blond als donker kan worden ge dragen. Verder waren er veel modellen in alle kleuren, gecombineerd met warme tinten. De prijzen la gen voor ieder op bereikbare hoogte. Tricotjasjes met Belgische cou pe trokken de aandacht evenals tricotpakjes. Van de accessoires trokken in het bijzonder de hoeden van het modehuis Nobels-Molducci de aandacht. De hand van een kun dige ontwerpster, die haar leer school in Parijs had, is hieraan niet vreemd. De hoeden kunnen gedragen worden door dames met Schouwen is besloten, met een en zonder wrong. bedrag van 2.000 deel te nemen Naast de hoedjes werd onze aan de waterschapsbank. aandacht getrokken door een i klein formaat shawl, „de gau- Met duizend gulden er vandoor, rouches leuk passend bij jurk £jezer dagen kwam de te Zierik- of jumper een model, dat stor- wonende j s. tot de ontdek- menderhand Parijs veroverde, be- kin& dat een hem toebehorend geldkistje, inhoudende 1070, dat op de Scheldekade te Breskens. Hierbij bleek, dat behoudens en kele details, de gegeven aanwij zingen voldoende waren uitge voerd, waardoor aan een onver hoopte hoge waterstand weer stand kan worden geboden. Kermiskoers. Op Dinsdag 6 October wordt te Hulst een koers voor nieuwelin gen georganiseerd over een af stand van 60 km waarvoor prach tige prijzen beschikbaar zijn ge steld benevens vele premies. De start vindt om 3 uur plaats. De organisatie berust bij de W.S.C. De Sportvrienden. Boeken voor Dreischor. De bevolking van Dreischor be hoeft zich tijdens de lange winter avonden niet te vervelen. Er zijn n.l. o.a. door de plaatsen Renkum en Aalsmeer bijna 450 boeken ge zonden. De eerste zullen Zaterdag worden uitgeleend. De waterschapsbank. In een te Zierikzee gehouden verwadering van het waterschap nevens het laatste snufje, pas uit de U.S.A. geïmporteerd, de jupon in nylon. Aan de tassen en byouterieën was veel zorg besteed door de fir ma Versloot-Naeye en zo sloot al het getoonde passend aaneen. Geen detail was vergeten! De ze show heeft de dames ingewijd in al wat de mode eist en... biedt. Chauffeursexamen. Bij de onlangs gehouden exa mens voor het chauffeursdiplo ma B slaagden de volgende per sonen, allen werkzaam als chauf feur bij de Z.V.T.M.: E. J. van de Berge, K. A. Broek hoven (met lof), D. Ch. L. Caes- sens, J. L. Heerspink, I. H. P. de Praetiaeh Een vlotte, ruim zittende jekker voor de mo derne man. In prtjzcn van 57.50 tot 79.50 De sprekers. De heer Hoolhorst sprak de wens uit, dat mej. dr De Waal lang getuige zou mogen zijn van een bloeiende schoolgemeen schap. Spr. verzocht haar de rege- gering de dank van de gehele streek over te brengen. Spr. gaf vervolgens een uitge breid overzicht van de schoolge schiedenis, die niet altijd over ro zen is gegaan. De barakkenhisto- rie der laatste jaren passeerde o.a. de revue, waarna de rector de wens uitsprak, dat de school een lange reeks van jaren licht zou brengen voor West Zeeuws- Vlaanderen. jhr mr A F. C. de Casembroot sprak er zijn grote vreugde over uit, dat het Kon. Wilhelminaly ceum weer een waardig onderdak heeft. Spr. herinnerde er aan, dat Prinses Wilhelmina na vijf lange en bange jaren in deze streek voor het eerst weer voet op Ne derlandse bodem zette. Wat de verantwoordelijkheid der streek betreft hoopte de Commissaris, dat er op de de partementen waarmee hij regel matig in aanraking komt, ook Zeeuwen zullen zijn, die hij, als het er op aankomt, de woorden van de staatssecretaresse over verantwoordelijkheid voor de streek onder ogen kan brengen Mr K. Hoekzema, burgemees De federale raad van het Westduitse vakverbond heeft alle eisen afgewezen, die chris telijke arbeidersleiders na de verkiezingen van 6 September hadden gesteld om het christe lijke element grotere invloed in de vakbonden te geven. Inwil liging van deze eisen zou vol gens de raad de eerste stap kunnen betekenen op de weg naar een „gelijkschakeling" van het vakverbond. De eisen waren geformuleerd door de sociale commissie van de christelijke partij en door de leiding van de katholieke arbei dersbeweging, die van mening waren, dat de leiding van het vakverbond d<* socialistische verkiezingsactie zou hebben ge. steund. Het conflict tussen de huidige leiding van het vakver bond en de christelijke leiders is hierdoor verscherpt. Katho lieke organisaties hebben aange kondigd, dat zij nog deze week bijeen zullen komen om de si tuatie te bespreken. De eisen, die aan het vakver bond waren gesteld, omvatten o.m.: afkeer van „verouderde ideologieën" en toelegging op vorming van persoonlijke mede eigendom der arbeiders in de bedrijven; uitbreiding der lei dende organen met christelijke vertegenwoordigers; vorming van christelijke fracties in de vakbonden en controle op de po litieke neutraliteit. Al deze eisen zijn door de fe derale raad afgewezen. De fractievorming zou volgens de raad in strijd zijn met -de ge- eiste neutraliteit. Toevoeging van leden aan de gekozen orga nen zou in strijd zijn met de statuten van het verbond en 't zou niet meer of minder beteke nen dan „gelijkschakeling naar het voorbeeld van totalitaire staten". De raad der vakbonden heeft de arbeiders opgeroepen de strijd om het behoud van de eenheidsvakbonden met nog hij Vrijdagavond j.l. in een lade van een kast in de voorkamer van zijn woning had geplaatst, niet meer aanwezig was. Hij deed aangifte van zijn vermissing bij de politie en als verdacht van de ze diefstal werd dezelfde dag de kostganger van S., zekere J. van K. uit Weert, aangehouden. Van K. had Zaterdag de wo ning van S. verlaten voor een be zoek aan zijn ouders. Hij bekende het kistje met inhoud te hebben ontvreemd en te hebben meege nomen naar Weert, waar hij het slot met een beitel forceerde, zich het geld toeëigende en het kistje verstopte. Van het geld gaf hij ƒ145 aan zijn moeder en ver- Jonge, J. F. M. Lippens, J. J. de zweeg haar de herkomst. Verder Meester, C. Schieman, C. M. ruilde hij in de stad zijn motor - Smies en J. F. Vinck (met lof), rijwiel met bijbetaling van 850 allen te Axel; H. A. Pijcke te voor een beter. meer activiteit dan tot dusver te voeren. „Het behoud van de Duitse eenheidsvakbeweging is niet slechts voor de sociale, maar voor de gehele politieke ontwikkeling in de bondsrepu bliek van beslissende betekenis", zo wordt in de oproep gezegd. Tegelijk met deze toespitsing van de strijd om het vakverbond heeft de Westduitse minister van Justitie, dr Thomas Dehler, in de persdienst van de liberale partij gepleit voor een nieuwe regeling van het stakingsrecht. Dehler, die een uitgesproken vijand van, het vakverbond is, heeft deze nieuwe regeling ge- eist, omdat naar zijn mening „een politieke staking een strijd is tegen de democratische orde en daarmee een inbreuk op het recht". „Het recht van staking en uitsluiting vindt zijn beperking in de algemene rechtsnormen Het moet zijn grens vinden in bedrijven, wier functionneren een levensbelang is", aldus Dehler. De minister wil voorts wettelij ke maatregelen treffen om bi; stemmingen over stakingen in de vakbonden „de democrati sche meningsvorming te verze keren". Breskens; Fr. Herwegh Jr. te Hulst; A. J. M. Persijn te Koe wacht; P. A. Schelstraete te Sas van Gent; G. J. Blom en R. J. A. Boon te St. Jansteen; P. J. Kroes (met lof), G. de Mul, J. J. Ver- hage en C. G. Wissel, allen te Terneuzen; H. Nieuwenhuise, C. van Royen en A. de Wever, allen te IJzendijke. Aanrijding. Hoewel de heer R. G. gister middag te ongeveer kwart over twee op zijn motortransportrij- wiel, in de Nieuwstraat in de richting van het postkantoor rij dende, reeds het kruispunt van de Arsenaalstraat was genaderd, wilde mej. A. J. R. uit Hoek met een door haar bestuurde auto komende uit de tegenovergestel de richting nog vóór hem de Ar senaalstraat inrijden. Het gevolg was dat de heer G. met zijn transportfiets in aanraking kwam met de rechterzijde van de auto. De heer G„ die op de straat te recht kwam, liep enige lichte schrammen op, doch het voorwiel van zijn rijwiel was geheel ver bogen en de gasregeling op het stuur werd vernield. De auto werd licht beschadigd. E.H.B.O.-examen. Bij het beëindigen van de E.H.B.O.-cursus, die door dokter Rijk aan enige dames en heren alhier werd gegeven, werd gister middag in een zaal van hotel „De Roode Leeuw" door de chirurg H. P. de Jong uit Oostburg, aan 6 dames en 14 heren na met goed gevolg afgelegd examen, het diploma E.H.B.O. uitgereikt Het waterkerend vermogen van huizen. Donderdagmorgen heeft het dagelijks bestuur van het water schap „Het Vrije van Sluis" on der leiding van de dijkgraaf, de heer C. M. van de Broecke, schouw gehouden over het water- kerende vermogen van de huizen Het bleek dat hij bij zijn aan houding nog een bedrag van 67.50 op zak had. Het motorrij wiel en het geld werden door de Zierikzeese gemeentepolitie in be slag genomen. De gemeentepolitie te Weert legde beslag op het kistje en een bankbiljet van ƒ100 dat Van K. aan zijn moeder had gegeven. Van K. is voor de officier van justitie te Middelburg geleid. Koninklijke onderscheiding uitgereikt. Bij koninklijk besluit is de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, ver leend aan de landarbeider Jan Cornelissen, geboren 30 Septem ber 1885 en woonachtig te Zaam- slag-Veer. De heer Cornelissen is meer dan 58 jaar werkzaam ge weest op het landbouwbedrijf van de familie Abr. Dees-Bruijn- zeel, nadat hij eerst gewerkt had bij wijlen de heren Iz. de Feijter en Aarnout de Feijter. De burgemeester heeft de me daille gisteren ten huize van de heer Cornelissen uitgereikt, waarbij o.m. aanwezig waren de heren Abr. DeesBruijnzeel en Abr. DeesDees met hun dames. Nadat burgemeester Trimpe het ere-metaal had opgespeld, wenste hij de heer Cornelissen geluk met deze onderscheiding en prees hij hem om zijn nauw gezette plichtsbetrachting. Hij hoopte dat het Cornelissen ge geven zou zijn de medaille nog lang in gezondheid te kunnen dragen. De heer DeesBruijnzeel sloot zich in hartelijke bewoordingen bij de toespraak van de burge meester aan. Hij dankte de heer Cornelissen voor zijn jarenlange trouwe plichtsbetrachting en bood hem uit dank een enveloppe met inhoud aan. In een uiterst gezellige stem ming heeft de familie de verdere avond doorgebracht. Wordt het sportterrein verlicht? Naar wij vernemen bestaan er plannen om het nieuwe sportter rein electrisch te verlichten. Het plan is geopperd door de voet balvereniging. Contact is ook op genomen met de korfbalclub. Deze verlichting wordt als een proef beschouwd. Een en ander zal afhangen van de besluiten van de P.Z.E.M. en het gemeen tebestuur. Aangezien er 's avonds ge traind wordt, zou deze verlich ting een uitkomst betekenen voor de sportbeoefenaars. Wie wel eens in Brugge ge weest is, weet dat er heel wat fraais is te bewonderen. Vooral ook het kantkloswerk geniet veel belangstelling. Bij goed weer zitten de vrouwen voor hun huisje op straat en laten aan de toeristen zien, op welke rappe wijze het wonderschone kant werk tot stand komt. Tot voor kort dacht men, dat alleen de vrouwtjes van Brugge de kunst verstonden zulk fraai handwerk te vervaardigen. Dit blijkt een vergissing, want uit Brugge zelf hoorden we daarom trent waarschuwende woorden. Wat blijkt het geval te zijn? Wel, gemeld wordt, dat een Ne derlander optreedt als „leermees ter in de kantwerkschool, welke hij te Amsterdam in het leven heeft geroepen. Tot nu toe heeft hij reeds een verheugende be langstelling bij de Amsterdamse jeugd weten op te wekken." Ook Den Haag toont voor het kant belangstelling. Hier zijn het voornamelijk volwassen vrouwen die les gaan nemen „met het oog op het vervaardi gen van kant voor de opschik van het huiselijk interieur, en later, onvermijdelijk, voor de handel." En als klap op de vuurpijl: In Brussel wordt thans verkocht, dat via Amerika uit China is in gevoerd. Echte Vlaamse kant van een soort, die schier alleen in Brugge en omstreken wordt ge maakt. Deze kant is vervaardigd door Chinese meisjes, die het vak bij Vlaamse missiezusters heb ben geleerd en wel verwonderlijk goed. En we lezen tot slot: „Geluk kig, dat de Brugse kantnijver heid een opflakkering kent, en zodoende haar bestaan weet te verlengen. Want stel U eens voor, dat wij (de Belgen) of onze nazaten Vlaamse kant moeten gaan kopen in Holland en China!" De Westduitse invoercommis- sie heeft bekendgemaakt, dat voor een bedrag van 1.080.000 mark aan gezouten haring, voor 300.000 mark aan gebruiksvee en 75.000 mark aan gevitaminiseer- de meel van oliezaden uit Ne derland mag worden ingevoerd. „De veiligheid der Ver. Staten zou oneindig veel meer in ge vaar zijn gebracht dan thans, indien met onderzoeken belaste congresleden niet hardnekkig spionnen en andere gezagson dermijnende elementen hadden vervolgd", verklaart de republi keinse senator Wiley in een in leiding tot een geschrift, geti teld „De Amerikaanse veilig heid" dat door de senaats commissie voor buitenlandse aangelegenheden is gepubli ceerd. De senator is voorzitter van deze commissie. Wiley prijst de „politieke moed" der onderzoekers, van wie hij er geen in het bijzonder noemt. De staat van beleg, die in No vember j.l. na ongeregeldheden in Irak werd afgekondigd, zal de volgende week worden opge heven. De politieke partijen zul len haar activiteit kunnen her vatten, aldus een woordvoerder van de Iraakse regering. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Das Land des Lacheln. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Das Land des Lacheln. Concertgebouw, 8 uur: De grote beslissing. Kantoor N.V. Schelde- veem, 11 uur: Algem. verga dering aandeelhouders. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: April in Paris. 20. Nadat Eric aldus beslist heeft, laat men geen tijd verloren gaan. Agir heeft onmiddel lijk toegestemd en na dat zijn bedienden zijn paard gezadeld heb ben, verlaten de bei de ruiters korte tijd later de hoeve om zich naar de koningsburcht te begven. Zwijgend rijden zij door het bos, terwijl Wolf vrolijk blaffend voor hen uit draaft. Erics gedachten zijn minder vrolijk. Voort durend houden zij zich met het raadsel van Jelfs dood be zig. Kan het werkelijk zijn, dat hij Agir vals heeft beschuldigd? Maar waar is Horic dan gebleven en hoe valt het dan te verklaren, dat de arme boer gedood is door een van COP MABICN TOONOCP STUOiO, Agirs pijlen? Tersluiks kijkt Eric naar Agir, doch ook hij is in ge dachten verzonken en houdt de blik strak voor zich uit gericht. Zo rijden zij verder en Eric heeft juist uitgerekend, dat het waar- schijnlijk reeds donkey zal zijn vóór zij de koningsburcht bereikt zullen hebben, als hem plotseling het vreemde gedrag van Wolf op valt. De hond heeft al die tijd op een sukkeldrafje vrolijk voor hen uit gedraafd, maar nu is hij eensklaps blijven staan. Snuffelend steekt de hond zijn neus in de lucht, zijn nekharen gaan overeind staan en hij gromt zachtjes. Ineens gaat hij er met een vaart van door. „Wat zal Wolf nu weer gevon den hebben?" zegt hij zachtjes, ter wijl hij zijn trouwe hond verbaasd nakijkt. KASSIER BOERENLEENBANK VEROORDEELD. De rechtbank te Den Haag heeft de 30-,jarige kassier van de boerenleenbank uit Voor schoten D. H. de 'R. conform de eis veroordeeld tot 1 jaar en 8 maanden met aftrek. De R. was ten laste gelegd, dat hij gedurende een aantal ja ren de leenbank had benadeeld voor ongeveer 46.100 en dat hij als penningmeester van de Zuidwijkse polder 3326 had verduisterd. Voorts had verdachte valse cheques uitgeschreven op naam van inleggers van de bank en deze gelden in zijn eigen zak gestopt. Bovendien had hij 3000, die hem door een inwoner van Voorschoten waren gegeven om op diens rekening te storten, te eigen bate aangewend. Het verduisterde bedroeg in totaal een ton.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2