SPORTNIEUWS Binnenlands nieuws Wat bresgt de Radio? „Eric de Noorman en de gebroken pyl" 1 mm Noorwegen-Nederland 4-0 *8 Harder dan kaas SCHAKEN Cv Nederland in tweede helft verslagen Voetbaluitslagen van de X.N-Y.B. van 27 September CM Het wordt eentonig te schrij ven, dat het Nederlands voetbal elftal wederom een wedstrijd heeft gespeeld, welke de slecht ste van alle tot dusver gespeelde interlands moet worden genoemd. Maar de eerlijkheid gebiedt ons deze trieste conclusie voor de zo veelste maal te trekken. Ook Noorwegen—Nederland, de eerste internationale wedstrijd van het nieuwe seizoen, heeft de troosteloze reeks van nederlagen, die nu al 2% jaar als maar groeit, dus niet kunnen onderbre ken. Met 4—0 heeft Oranje in het kleine, provinciaals aandoend Ulleval-stadion te Oslo van een lang niet sterk spelend Noors elftal verloren. Zo slecht, zo onbezield en mach teloos hebben wij Nederland zel den of nooit zien spelen. De mo menten, waarin de ploeg werke lijk goede dingen te zien heeft gegeven, zijn op de vingers van één hand te tellen. Meestal was het een armzalig spelletje, waar voor elke eerste klasser zich zou hebben geschaamd. Vooral in de tweede helft, waaraan met nog dubbelblanke stand moest wor den begonnen, werd het van Ne derlandse zijde een droevige ver toning en naarmate de Noren zich meer en meer loswerkten en na in de tiende minuut de lei ding te hebben genomen, de score met groeiend elan opvoer den, zakte de kwaliteit van het Nederlandse spel tot een schrik barend laag peil. Want behalve dat het elftal als geheel heeft gefaald, ook in dividueel vielen er in de ploeg maar heel weinig voldoende cij fers uit te delen. Van de debu tanten heeft alleen Van der Hoek als stopperspil zodanig voldaan, dat hij een tweede kans verdient. Misschien dat ook Meyers nog een keer een plaats in het elftal mag krijgen maar dan in geen geval als linksbui ten. Als rechtsbuiten zou hij in elk geval beter tot zijn recht ko men dan Van Ede, die in deze ontmoeting letterlijk nergens was. De derde nieuweling, doelman Steiger, had een moeilijk debuut. In de eerste helft, toen het krachtsverschil maar gering was, verdedigde hij zijn doel naar be horen, maar na de rust heeft de Eindhovenaar talrijke onzekere momenten gehad en aan twee der doelpunten had hij schuld. Hij had de pech een achterhoede voor zich te hebben, die als geheel niet sterk was, maar waarin boven dien Tebak erbarmelijk slecht speelde. Toen de Noren eenmaal deze zwakke stee in de Neder landse defensie hadden gevonden en bijna al hun aanvallen over rechts begonnen te leiden was de weg naar het Nederlandse doel volkomen open. De Nederlandse linksback werd telkens zonder moeite gepas seerd. In de eerste helft had hij bij een botsing een pijnlijke enkel opgelopen en bijna dankbaar, dat hij het veld kon verlaten, maakte hij daarvan gebruik om zich een kwartier voor het einde doqr La gerwaard te laten vervangen. Klaassens en Biesbrouck heb ben de verdediging wanneer het er opaan kwam geen voldoende hulp kunnen bieden. Als steun voor de aanval kon hun spel helaas nog minder betekenen. Een enkele maal trok Klaassens mee naar voren en zelfs kwam hij één keer tot een goed schot, maar het plaatsen was slecht verzorgd en het waren over het algemeen meer Noren dan Ne derlanders, die van een pass van de Venloër gebruik konden ma ken. Dat deze elf spelers, die allen onder hun vorm speelden, geen werkelijk team hebben kunnen vormen, is duidelijk. Natuurlijk hebben wij gelukkig ook goede dingen kunnen note ren, al was de voorraad prettige verrassingen schaars. Na een on zeker begin heeft de verdediging in de eerste helft behoorlijk werk gedaan met beheerst ingrijpen van Steiger en kordaat wegwer ken van Odenthal en Van der Hoek. In de aanval hebben wij Van der Kuil er een paar maal aardig tussenuit zien trekken en een fraaie in zweefduik opleverde kopbal van de rappe Velsenaar had beter lot verdiend. Zo ook ehkele schoten van Van Beurden en Bleyenberg. Maar daarmee zijn wij dan ook uitgepraat. Ver der was en bleef het van Neder landse zijde een matte vertoning, een „poor game", waarbij de ruim 25.000 toeschouwers de tribunes waren lang niet uitver kocht zich in sommige perio den mateloos verveeld hebben. Voor de Noren, bij wie zich ko ning Haakon bevond, hebben de vier Noorse doelpunten na rust veel goed gemaakt, voor de klei ne Nederlandse kolonie buiten de lijnen werd het bijna een marte ling. DE WEDSTRIJD. De eerste periode bracht de No ren enkele malen voor het Ne derlandse doel en toen Bies brouck, Tebak en Klaassens in een onzekere start een paar lelij ke missers ten beste gaven, kreeg het binnentrio der gasthe ren enkele onverwachte kansen. Intussen hadden ook de Neder landse aanvallers enkele schuch tere verkenningstochten onder nomen. Maar de combinaties lie pen vast, öf door treuzelen óf door slecht plaatsen. De stugge Noorse verdediging, die de in oranje trui en zwarte broek ge klede Nederlanders niet afwacht te, maar tegemoet trok, kon het wandelend af. Met dat al speelde de Nederlandse middenlinie in te ruggetrokken positie, waardoor eigenlijk al van de eerste minu ten af het middenveld in handen was van de Noren. Pas toen Klaassens en een enkele maal ook Biesbrouck achter de voor hoede aantrokken, hadden de Ne derlandse aanvallen enige stoot kracht. Pas na 20 minuten had Nederland zich wat losgewerkt en Meijers, die tot dusver angst vallig aan de lijn was blijven wachten op de ballen, die hij niet kreeg, ging met zelfvertrouwen het centrum opzoeken. Maar zijn dribbels liepen in hun eigen tire- lantijnen vast. Van der Kuil, die door de escapades van Meijers zijn huis kwijt was, ging het al- kon rechtsback Oddvar Hansen redding brengen. Het was een be langrijk punt in de wedstrijd, die zonder twijfel een ander verloop zou hebben gekregen, wanneer een Nederlands doelpunt ter we reld zou zijn gekomen. Nu werk te dit critieke moment kennelijk als een prikkel voor de Noren, die in de volgende minuut de grondslag voor hun grote over winning legden. Een aanval van links, een lage pass van linksbin nen Nordahl prachtig op maat in het gat achter Odenthal en Van der Hoek en voor de voeten van de toestormende Thorensen, die ineens en onhoudbaar inschoot (1_0). Het rustige publiek voel de de zege naderen en onder lui de aanmoedigingen werd het of fensief der rood-witten voortge zet. Twee minuten na het eerste doelpunt volgde het tweede. Een schot van Thorensen werd door Steiger onvoldoende weggewerkt en Strandbakke kon opnieuw in schieten. Tegen de lat nu, maar toen was Nordahl er bij om de volkomen uit positie gespeelde Steiger kansloos te slaan. De wedstrijd was beslist. Toen Strandbakke voor de zoveelste maal met een hautaine glimlach leen proberen, maar hij kwam langs Tebak gleed en een kmeho niet verder dan tot een goede Se voorzet gaf, nam Dybwad de kopbal, waarbij hij in de eerste bal ineens op zijn schoen en in plaats in buitenspelpositie stond het volgende ogenblik lag Steiger en die bovendien door Hansen voor de derde maal geslagen ter werd gestopt. Bleijenberg en Van aarde <3 0). Beurden probeerden het ieder VOETBALDRAMA, met een schot, waarmee de acti- Een Nederlands voetbaldrama viteit van de Nederlandse aanval, sieepte zich naar het einde, maar wat de eerste helft betreft, ten ^at einde zou pas komen nadat einde was. j vjerde Noorse en voor Ne- derland meest beschamende doel- DE TWEEDE HEEFT.pun(. ZOu zijn gemaakt. Een hoek- De tweede helft begon met een schop van Strandbakke werd slechte uittrap van Steiger, die even door Thoresen met het dit onderdeel overigens voortref- hoofd van richting veranderd, felijk onder de knie bleek te heb- Steiger stond, aan weerszijden ben. De betere techniek van de gastheren begon langzaam maar zeker nut af te werpen. De Noren werden sterker. Aan de andere kant, waar de Nederlandse voor hoede steeds minder aan het woord kwam, hielden de Noren na ongeveer 10 minuten hun hart vast, toen Svenssen een bal hoog op zijn doelman terugspeelde, waarbij het leder via de vuist van door een man geflankeerd, goed opgesteld op de doellijn en ge vaar leek niet aanwezig. Was ook niet aanwezig, maar niemand van het drietal stak een been of een hand naar de bal uit en on gehinderd plofte het leder in het net (4—0). Niet lang hierna kon de Deense scheidsrechter, die met deze tem po-loze en sportief gespeelde schap te Wenen Portugal met grote citers geslagen: 91. j Reeds vóór de rust hadden de Oostenrijkers zich van een 4—0 voorsprong verzekerd. De 64.000 toeschouwers, die onder de beste weersomstandig heden die men zich maar kon denken op de tribunes van het Weense stadion gezeten waren, zagen een in prima vorm stekend Oostenrijks team de Portugezen zowel vóór als na de hervatting Vrijwel overspelen. Linksbinnen Probst was de gro te man in de Oostenrijkse aanval, van de de negen doelpunten nam hij er vijf voor zijn rekening. Ocwirck, Happel (beiden zijn zo als bekend gekozen in het voor lopige Fifa-team dat op 30 Sep tember te Amsterdam speelt), Dienst en Wagner zorgden voor de overige Oostenrijkse treffers. Een kwartier na rust wist Aguas de eer voor Portugal te redden. PROFS IN HET ZWEEDSE ELFTAL? Tijdens de landenwedstrijd tus sen België en Finland, Woensdag j.l. te Brussel gespeeld voor de voorronde van het wereldkam pioenschap, welke ontmoeting in een 22 gelijk spel eindigde, kon men duidelijk constateren, dat de kracht van de Finse voor hoede vooruitgègaan was door het opnemen van een drietal spe lers, Rytkonen, Rytberg en Leh- tovirta, die tegenwoordijg in Franse profclubs uitkomen. De tijd ligt niet zo heel lang achter ons, dat het Finse voetbal uit sluitend op het amateurisme was gebaseerd. Sedert echter enkele Finse spelers naar het buitenland zijn gegaan om daar ais beroeps speler hun brood te verdienen is men in Finland van mening, dat deze spelers even goed kunnen worden opgesteld in nationale ploegen bij het spelen van lan denwedstrijden. Het eigenaardige feit doet zich thans voor, dat ook de Zweedse voetbalbond er ernstig over denkt in het nationale elftal, dat op 3 October te Brussel tegen België speelt, enkele Zweedse professio nals op te nemen. Niet Gunnar Nordahl, die in het F.I.F.A.-elftal is gekozen, zou hier/oor in aanmerking komen, maar wel de ook in Italië vertoe vende Jepsson, Gren en Skog- iund. Een definitieve keuze heeft men te Stockholm evenwel nog niet gedaan. DODE EN ZWAAR GEWONDE BIJ VERKEERSONGEVAL. Bij een verkeersongeval te Laagkeppel is de heer J. S. uit Deventer gedood en zijn vrouw zwaar gewond. Het echtpaar stak volgens de politie per motorrijwiel de ver keersweg DoetinchemDoesburg over zonder op het verkeer te letten en zonder voorrang te ver lenen aan een trolleybus van de N. V. Gelderse tramwegen op het traject ArnhemDoetinchem. Zij werden door de bus gegre pen en zwaar gewond naar een ziekenhuis in Arnhem overge bracht, waar de man later is over leden. De heer S. was ongeveer VLIEGTUIG MAAKTE NOODLANDING. Zondagmiddag heeft een één- motorig lesvliegtuig, bestuurd door de havenmeester van het vliegveld Eelde, de heer P. Vo gelzang, een noodlanding moeten maken op een bouwland onder de gemeente Havelte. De heer Vogelzang was met het vliegtuig op weg naar Hilversum toen er een motorstoring optrad. De piloot maakte een perfecte lan ding, zodat het vliegtuig niet werd beschadigd. De heer Vogel zang en een passagier liepen geen letsel op. Het euvel aan de motor kon Zondag niet worden verholpen. Het ligt in de bedoe 50 jaar oud. De toestand van de ling de reparatie zo spoedig mo- vrouw is nog zeer ernstig. Ver- :_1"t l" moedelijk bestuurde de vrouw het motorrijwiel omdat zij een rijbewijs bij zich had en de man niet. De bus had een matige snelheid. de reeds uitgelopen Hansen in de t wedstrijd, geen moeite had, het doelmond viel. Op het nippertje verlossend fluitsignaal geven. EERSTE KLASSE C. LongaEmma 40. ZUID I. DERDE KLASSE D. BreskensCorn Boys 61; De ZeeuwenZeelandia 50; ODIO RCS 1—3. VIERDE KLASSE H. SteenKoewacht 23; Clinge EMM 52; AardenburgOost burg 11. ONDERAFDELING ZEELAND. Zaterdagvoetbal. Tweede Klasse D. ZaamslagAZVV 63; Tern. BoysHoek 101; SpuiDrie wegen 62. Vriendschappelijk: Hontenisse Rapenburg 83. BreskensCorn Boys 61 Met een verjongd elftal bond Breskens tegen Corn Boys de strijd aan. He't bleek al spoedig dat de jeugdige spelers van de thuisclub door hun enthousiasme Corn Boys in de verdediging drukte. In de 12e minuut strafte de rechtsbinnen Notebaert een fout in de verdediging der gasten af met een doelpunt. Breskens bleef het spel in handen houden en 8 minuten later verhoogde de linksbinnen Kruiter de score tot 20. Corn Boys, dat een zwakke indruk maakte, wist het spel niet te verplaatsen en Breskens bleef in de aanval. In de 12e minuut voor de rust was het wederom Kruiter, die het derde doelpunt wist te plaatsen. Toen er nog en kele seconden te spelen waren de poneerde Notebaert het vierde doelpunt in het doel der bezoe kers (40). Na de hervatting leek het aan vankelijk dat Corn Boys zich had hersteld en het spel ging enige tijd gelijk op. Toen het in de 22e minuut in de Br. verdediging niet vlotte, maakte rechtsbinnen Smit voor de C.B. het eerste doel punt (41). Hierop nam Bres kens weer het initiatief over en in de 30e minuut plaatste haar middenvoor Jacobs het 5e doel punt (51). Breskens bleef aan vallen en 2 minuten vóór het eindsignaal had Kruiter wederom succes, zodat de eindstand 61 werd. De jeugdige ploeg van Bres kens speelde een klasse sterker dan de Corn Boys, die beneden hun krachten speelden. VOETBAL IN BELGIE. De uitslagen van de wedstrij den, gespeeld in de Belgische ere- afdeling luiden: RC MechelenLyra 21; Til- leur FCAntwerp FC 03; FC LuikFC Mechelen 11; Lierse SKCharleroi SC 53; Daring BrusselLa Gantoise 03; Beer schotBerchem Sport 10; Un. St GilloiseStandard CL 10; Ol CharleroiSC Anderlecht 2-2. De beide leiders in de eredivisie hebben het er niet zo goed afge bracht. FC Luik kon het niet ver der brengen dan een gelijk spel tegen nummer drie van de rang lijst, de FC Mechelen, en Charle roi SC verloor zelfs met 53 van de Lierse, die n.b. de 15e plaats van de ranglijst innam. Standard CL blijft door haar nederlaag te gen Union St Gilloise onderaan de ranglijst staan. OOSTENRIJK—PORTUGAL 9-1 Het Oostenrijkse voetbalelftal heeft in de voorronde van het tornooi om het wereldkampioen Over amateurisme of beroeps voetbal is in ons land het laat ste woord nog niet gezegd. Zelfs de Vlaamse sportcriticus Loeten Tortinck trekt het zich aan. Hij schrijft hierover in de Brugsche Courant: „De Hollanders, die in den vreemde genoeg materiaal zit tel. hebben om. een luisterrijk profs-team met-namen als klok ken op ts stellen, steken,min achtend hun neus op en zweren bij 't heilig amateurisme. Ze willen zich niet vernederen en zien alle Wilke's en De Harder aan als schurftige verloren schapen en slepen den blok met hun fanatiek puritanisme. I, het hopfd van onze Benelux- broedeifs dan toch veel harder dan kaas?" VRACHTAUTO TEGEN MOTOR OPGEBOTST. Zondagmorgen om kwart voor acht heeft zich te Ouddorp bij Alkmaar op de Nieuwe Scher- merweg een ernstige aanrijding voorgedaan, waarbij de 51-jarige motorrijder Walters uit Amster dam en zijn 49-jarige echtgenote als duo-passagier door een tot nu toe onbekende vrachtauto werden aangereden. De heer Whlters kwam uit Alk maar en reed in de richting van de Schermer, toen naar hij later zelf verklaarde een vrachtauto met open laadbak hem inhaalde. De auto zou te snel weer naar rechts zijn uitge weken, ten gevolge waarvan de heer Walters met zijn motor in het gedrang kwam. Hij raakte de wagen van achte ren en kwam ten val. Zijn echtge note liep ernstig letsel op en werd naar het Centraal zieken huis te Alkmaar vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. De voorlonTê heer Walters bleef ongedeerd. De vrachtauto reed door. De rijkspolitie te Broek op Langen- dijk stelt een onderzoek in. LUIT.-GEN.-VLIEGER ALER NAM AFSCHEID. Luit.-gen.-vlieger I. A. Aler heeft Zaterdag in verband met zijn vertrek uit de militaire lucht vaart in de luchtvaartmess te Scheveningen een aantal geno digden een afscheidscocktail aan geboden, die zeer druk bezocht was. Er heerste op dit afscheid een zeer hartelijke stemming en ve len hebben deze gelegenheid dankbaar aangegrepen om van hun waardering voor de schei dende chef van de luchtmachtstaf te getuigen. gelijk te verrichten en hedenoch tend de reis voort te zetten. TWEE KINDEREN DOOR TREIN GEDOOD. Twee kinderen van de landbou wer Chr. E. uit Neerbosch bij Nijmegen zijn Zaterdag op een onbewaakte overweg nabij Nij megen door een trein gegrepen en gedood. De kinderen zaten op een door een paard getrokken wagen. Hun vader werd slechts licht gewond. Toen de 50-jarige landbouwer E. uit Neerbosch Za terdagmiddag met zijn plateau wagen de onbewaakte overweg nabij de St. Teunismolen onder Nijmegen passeerde, bemerkte hij niet de waarschuwende knip perlichtinstallatie, die de trein NijmegenDen Bosch aankon- HENRI DURANT BEREIKTE DENEMARKEN NIET. Ter gelegenheid van de 250ste vaart die de Haagse ballonclub organiseerde, zijn de balloncom mandanten Nini en Jan Boesman en de heer C. de Vos Klootwijk met de ballon Henri Dunant" opgestegen ter gelegenheid van de opening van de feestweek te Siddebuuren. Men stak de Dol- lard over en dreef bij zonsonder gang in de richting van Slees wij k-Holstein. Na een vaart van vijf en een half uur veranderde de wind richting plotseling en dreef de ballon in de richting van de Noordzee. Nog kon men enige uren boven Noord-izuitsland va ren. Even voor een uitgestrekt moeras werd de landingskaibel gevierd. Het was de burgemees ter van Walle, die de ballon naar beneden trok en de ballonvaar- ders onthaalde op thee met room. en kandijklontjes. OFFICIER VAN JUSTITIE WILDE NIET REQUIREREN. Tijdens de zitting van de ar rondissementsrechtbank te Dor drecht is Vrijdag iets voorgeval len,, dat waarschijnlijk nog niet eerder in de wereld van het recht is gebeurd. Terecht stond, in appèl van een vonnis van de kantonrechter, de Leidse chauffeur Jan E., ter zake van een verkeersovertreding. Om dat hij zich niet voldoende voor gelicht achtte, vroeg de substi tuut officier van justitie, mr J. P. van der Meulen, aanhouding van de zaak. Nadat de president van de rechtbank, jhr mr D. J. P. Hoeufft, had opgemerkt, dat hij dit niet noodzakelijk achtte, wei- digde. De wagen reed midden op ger(je ,je officier te requireren. de onbewaakte overweg toen de Ee rechtbank begaf zich ver- trein naderde. Het paard was de volgens in raadkamer, waarna de rails reeds gepasseerd. De wagen president de officier nogmaals ge werd gegrepen en de 7-jange Al- legenheid gaf zijn requisitoir te bert en zijn 10-jarige zusje Maria Christina, die zich op de wagen bevonden, werden vrijwel op slag gedood. De vader van de kinde ren liep slechts lichte verwondin gen op. Hij kon naar zijn woning te Neerbosch worden vervoerd. ALS DE NOODKLOK LUIDT. Jaren geleden besloot de ge meenteraad van het dorp Gueven- natten in de Elzas tot het aan brengen van een noodklok op het gemeentehuis, daar men over geen andere mogelijkheid tot het geven van alarm, zelfs geen kerktoren, beschikte. Het leven in het dorp verliep de laatste ja ren echter uitermate rustig. De klok behoefde nog nimmer geluid te worden. En om te voorkomen, dat ongestoorde rust tot roest zou "leiden, wanneer de nood wer kelijk aan de man zou komen, haar dienst zou weigeren, heeft de gemeenteraad thans besloten de noodklok bij wijze van oefe ning te luiden telkenmale als de belasting-ontvanger het dorp komt bezoeken EUWE OP DE 4e PLAATS. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de 16e ronde van het candidatentornooi te Zürich lui den: Bronstein—Tairhanov ReshevskyN a j dorf SmyslovAverbach KotovEuwe KeresPetrosian afgebroken in gelijke stellingGeilerSzabo af gebroken in gelijke stelling; Bo- leslavskyStahlberg afgebroken in iets betere stelling voor Bo- leslafsky. y2— V2 y2—y2 Y2—V2 De stand luidt thans: Smyslov 9% pnt en 1 afg. 1 partij; 2. Reshevsky 8V2 pnt en 1 afg. partij (14); 3. Najdorf 8V2 pnt; 4. Euwe IV2 pnt en 1 afg., par tij; I 5., 6. en 7. Bol'eslavsky, Petro sian, Bronsteiri, allen 7 pnt en 2 afg. partijen; 8. Keres 7 pnt en 1 afg„-partij; 9. Taimanov 7 pnt (14); 10. Kotov 7 pnt; 11. Averbach.6% pnt; M 12., 13. en 14. Gligoric, Szabo, Geiler 6 pnt en 1 afg. partij; 15. Stahlberg 314 pnt en. 1 afg. partij. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 9.40 Cau serie; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Schoolradio; 10.35 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolra dio; 11.50 Causerie; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nws.; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Amu sementsmuziek; 14.00 Gev. pro gramma; 14.50 Gram.; 15.30 Ben je zestig; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de kinderen; 17.15 Felicitaties; 17.45 Regeringsuitzending; 13.00 Gram.; 18.20 Sport; 18.30 Cau serie; 18.45 Gram.; 18.52 Repor tage; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.15 Causerie; 19.30 Gram.; 20.25 Toespraak; 20.35 Orkest; 21.35 Piano; 22.00 Causerie; 22.15 Koor; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest; 23.45 Gr. TERNEUZEN DINSDAG 29 SEPTEMBER HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Koor; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Piano; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Mededelingen; 12.40 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 14.00 Amerik. muziek- kaleiüoscoop; 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gram.; 10.30 Voor de jeugd; 17.30 Gr.; 17.45 Lichte muziek; 18.00 Nws.; 18.15 Piano; 18.25 Causerie; 19.00 Voor de kinderen-, 19.05 Orkest; 19.30 Viool; 20.00 Nws.; 20.05 Gev. programma; 21.15 Lichte muziek; 21.35 Wie komt er de volgende week?; 21.50 Dansmuz.22.30 Buitenl. over zicht; 22.45 Gram.; 23.00 Nws.; 23.15 New York Calling; 23.20 Gram. BRUSSEL VI.; 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 14.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.15 Voor de kin deren; 17.30 Gram.; 17.50 Boek bespreking; 18.00 Voor de kin deren; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Verzoekprogramma; 20.15 Voor de vrouw; 21.00 Verzoekprogr. 21.35 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 23.00 Nieuws. nemen. Toen deze voor de tweede maal weigerde kreeg de verdedi ger, mr P. Groenewegen uit Am sterdam, het woord voor het hou den van een pleidooi. Ten aanzien van de weigering van de officier merkte hij op, dat z.i. deze niet mocht weigeren. Slechts in civie le zaken is het toegestaan af te zien van het nemen van conclu sies. De officier bestreed deze op vatting. Volgens hem is een re quisitoir in een geval als het on derhavige gelijk te achten met de conclusies in een civielrechte lijke zaak. Hij deelde nog mede de zaak in cassatie tot een beslis sing te doen brengen. AUTO GESTOLEN EN TERUGGEVONDEN. Bij een autohandelaar te Apel doorn meldden zich twee onbe kende personen, die een zo goed als nieuwe auto, merk „Peugeot" te koop aanboden. De handelaar vertrouwde het zaakje niet en weigerde op de koop in te gaan. Hij noteerde evenwel het num mer van de auto en belde onmid dellijk de politie in Apeldoorn op. Spoedig bleek, dat de auto af komstig was uit Amsterdam en eigendom van de artist Wim Son- neveld. De politie ging op speur tocht en slaagde er, met aanwij zingen van de autohandelaar, in, de beide onbekende personen in Lochem te arresteren. Het waren de chauffeur W. D. uit Barchum en de koopman H. B. uit Lochem. Zij zijn naar Apeldoorn overge bracht en later aan de Amster damse politie overgegeven. De auto is in Loenen aan het kanaal teruggevonden. De man nen hadden haar wegens gebrek aan benzine moeten achterlaten. EEN DUITSE BLAUWBAARD IN FRANKRIJK? De politie heeft Zaterdag in het sonentrein en een goederentrein medegedeeld, dat de 57-jarige fa brieksarbeider Becker, die er van wordt verdacht een aantal vrou wen te hebben vermoord, nüs- schien heeft gecorrespondeerd met vrouwen in Duitsland, Por tugal, Groot-Brittannië en Neder land. Hij had een postzegelverza melaar postzegels van deze lan den gegeven, aldus de politie. Becker werd formeel beschul digd van moord op Alma Varney, die op een huwelijksadvertentie van Becker zou hebben gerea geerd. Becker plaatste huwelijks advertenties in vele Franse, Saarlandse en Duitse bladen, al dus de politie. De politie heeft ruim 130 ant woorden op deze advertenties ge vonden. Becker zei Zaterdag: „Ik heb nooit iemand gedood. Ik weet niet wat er met Alma Varney ge beurd kan zijn". v 16. Zonder zich een ogenblik te bedenken rent Erie naar 't bin nenplein, waar 'n gro te stofwolk onmiddel lijk verraadt wat er aan de hand is. Wolf is zijn vijand van daarnet, de grote grijze jachthond van Agir, tegengekomen en op het eerste ge zicht zijn de beide honden elkaar naar de keel gevlogen. Grommend en bijtend wentelen zij om en om, terwijl de andere honden luid blaffend hun makker te hulp rennen. Het is een leven als een oordeel en het ziet er voor de grij ze niet rooskleurig uit. Hij ligt op zijn rug en Wolf heeft zich in hem vastgebeten en rukt zijn slachtof fer fel heen en weer. HkMS „Hier, Wolf! Af!" schreeuwt de Noorman en tezelfder tijd ver schijnt ook Agir, die, terwijl Wolf met tegenzin zijn prooi loslaat en naar Eric toesluipt, met een lange hondenzweep de overige honden uit elkaar slaat. Terwijl Erie toeziet valt zijn blik op iets kleurigs dat temidden van een hoop afval ligt. Onopvallend loopt hij er heen en bukt zjeb. Op hetzelfde ogenblik krijgt hp een schok van verrassing. Zijn ver moedens zijn juist geweest. Hij heeft zich dus tóch niet vergist! Thans heeft hij het bewijs in han den. PcinT'-'d staart hij naar de afgebroken pjjlenschacht, die daar achteloos weggeworpen temidden van de afval ligt. De bevedering is aan drie kanten aangebracht en het windsel heeft een grijsgroene kleur... dezelfde als die van Agirs pijlen... AMERIKAANS VLIEGTUIG VERMIST. Een Amerikaans vliegtuig van het type C.-47 met vier man aan boord wordt boven de Middelland se Zee vermist. Het toestel was op weg van Burtonwood naar Barcelona. - -y Burtonwood ligt in het Engelse graafschap Lancashire. Het laatste sein van het vlieg tuig werd Zaterdagmiddag even over twee uur opgevangen. Het toestel bevond zich toen ten .W. van Marseille. De C.-47 is volgens te Perpig- nan ontvangen berichten waar genomen op 1.250 meter hoogte op de helling van de berg Noelos in de Pyreneeën. ORKAAN IN FLORIDA. Een hevige orkaan heeft Zater dagochtend aan de N.W. kust van de Amerikaanse staat Florida ge woed. De storm verloor langzaam aan kracht toen hij verder land inwaarts ging. In het gebied waar de storm het krachtigst was, wonen slechts weinig mensen. De bevolking had te kampen met watersnood.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3