Rusland wil overwicht behouden Spaans-Amerikaans verdrag getekend w-e Castella-Vaaiwüs o^ef Strijd voor W ester se eenheid xeVmg blinkender vaat en zachtere handen! Duitse krijgsgevangenen uit de Sowjet-Unie Voormalige Gestapo- ccmmandant van Chambery berecht WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Korte vertraging op baanvak Amsterdam-Weesp ZON-en MAANSTANDEN Rapport van Stassen over Oest-West-handei Tien jaar na de moord op A. M. de Jong Straatsburg waarschuwt voor een terugsfag Generaal Gruenther in Nederland de Spoorwegongeluk in Zuid-Duitsland Arbeider door trein gegrepen KOREA De krijgsgevangenen Noord-Koreanen corrigeren telegram Vonnissen te Praag Ha de Deense verkiezingen Beschuldigingen tegen Amerikanen Aardbeving in Nevada Politiek proces Ie Cairo Frunkering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5.20 per kwartaal; per maand 1.75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 28 SEPTEMBER 1953. 8e Jaargang No. 2957. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent? iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adras Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uui Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur In de achtste Assemblee van de Verenigde Naties hebben re devoeringen van Foster Dulles en Wysjinsky het algemeen debat geopend. Foster Dulles heeft een verzoenende toon aan geslagen, maar er niettemin concreet op gewezen, dat èn in Korea èn in Indo-China èn in Oostenrijk en Duitsland èn in de omliggende satellietstaten Rus land gelegenheid heeft door da den te doen blijken van de vre deswil, die Malenkow korte tijd geleden heeft uitgesproken. Wysjinsky heeft daarop geant woord met een in Russische ogen wellicht constructieve tegen- beschouwing, die instemming zal ontmoeten, wat betreft het voor gestelde verbod van het gebruik van de waterstofbom, maar vast houdt aan het oude denkbeeld, dat de grote staten op evenredige wijze hun tegenwoordige bewa pening moeten verminderen. Dit zou niet anders betekenen dan een behoud van het door Rusland na 1945 verkregen militair over wicht. Overigens heeft Rusland aan Noord-Korea gelijk aan commu nistisch China waarmede het in zake de Koreaconferentie over leg heeft gepleegd, toezeggingen van grote economische hulp ge daan. Noord-Korea b.v. krijgt een geschenk, dat bijna een mil liard gulden omvat en zal verder op grote credieten en goederen kunnen rekenen; China even eens. Merkwaardig is ook, dat eigenlijk voor het eerst sedert 1945 de minister van Oorlog, Bul- ganin, ertoe is overgegaan bij openbare aankondiging de recru- ten van de nieuwe lichting op te roepen, waardoor dus enigszins kan worden vastgesteld, hoe groot een nieuwe militieklasse in Rusland is. HET GAAT OM CHINA. Er valt, vooral na Dulles' rede, toenadering tussen het standpunt van Amerika en dat van zijn geallieerden te bemerken. On danks de radiorede, door de op positieleider Attlee in Engeland uitgesproken, zal Engeland ach ter Amerika staan om herope ning van het Korea-debat, door Wysjinsky reeds gevraagd, te verhinderen, gelijk ook de be spreking van de toelating van communistisch China tot de Ver enigde Naties van de agenda van dit jaar is afgevoerd. Hoe men dan de Koreaconferentie, die uiterlijk op 27 October moet aan vangen, zal regelen, blijft nog raadselachtig. Stevensons rede in Chicago was tegen de rege ring van Eisenhower gericht. In feite echter komt de buitenlands se politiek, die de democraten voorstaan, overeen met die van Eisenhower, ongeacht dan in China. En China is nu juist het actuele punt. ADENAUER STERK. Dat de uitslag der Duitse ver kiezingen wordt erkend als een bij uitstek waardevolle bijdrage tegen het Russische gevaar, komt steeds meer naar voren. Adenauers positie is zo sterk, dat men waarschuwingen aan treft tegen zelfoverschatting en tegen het gehoor geven aan ex treme rechtse gevoelens in zijn partij. Adenauer smeedt het ijzer, nu het heet is. Het rapport- Van der Goes van Naters over het Saarvraagstuk zal niet in de Raad van Europa te Straatsburg worden behandeld; de directe Frans-Duitse onderhandelingen zullen voorrang hebben. Men gevoelt, dat Frankrijk op deze onderhandelingen op het ogen blik niet zo erg gesteld is, maar Bidault kon Adenauers uitnodi ging te moeilijker weigeren, om dat" hij op het punt staat met Laniel naar Washington te gaan. Daar zal wellicht nog over Indo-China worden gesproken, maar hoofdzaak zal toch wel zijn de verdere politiek inzake het Duitse vraagstuk, waarbij Ame rika zal aandringen op totstand koming der Europese defensie gemeenschap. En daarover is niet slechts de Franse nationale vergadering verdeeld, maar ook de regering zelf. Laniel onder vindt overigens reeds moeilijk heden genoeg bij het oplossen van 't loon- en prijzenvraagstuk, terwijl nieuwe stakingen op een dreigende achtergrond staan. WAT ZAL TITO DOEN? Het is opmerkelijk, dat het vraagstuk-Triëst, dat Italië en Joego-Slavië zo fel tegenover elkander in het geweer bracht, weer even plotseling naar de achtergrond is verschoven. Het vindt zijn verklaring hierin, dat beide partijen daarvan eigenlijk nut ondervinden. Immers zone- B is practisch in Joego-Slavische handen en in zone-A staan de ge allieerden aan Italië zoveel gezag toe, dat Triëst een Italiaanse stad is geworden. Pella heeft echter door de forse houding, in dit vraagstuk aangenomen, in tegenstelling met De Gasperi vroeger, geweldig aan gezag ge wonnen, wat hem in de binnen landse politiek zeer te stade komt. En Tito, die naarmate Moskou vriendelijker tonen doet horen, blootstaat aan drang zij ner eigen communisten om zich van het Westen af te wenden en opnieuw naar Moskou te zien, kan het Slovenisch nationalisme, dat hij over het achterland van Triëst heeft doen ontvlammen, op dit ogenblik zeer wel gebrui ken. Dat wij echter leven in een periode van koude oorlog en in ternationale spanningen, bewij zen twee nieuwe oefeningen in de lange rij, die de landen van 't Atlantisch Pact ondernemen. De ene, de oefening Mariner, is van samengestelde aard; de ander, op Duits grondgebied gehouden, de oefening Repulse, staat on der leiding van de Nederlandse generaalOpsomer. Bij beide oefeningen schijnen, zij het ook in zeer beperkte mate, atoom wapenen te worden gebruikt. VAN DER MANDERE. De opperbevelhebber der Navo- strijdkrachten, generaal Gruen ther, heeft vrijdag een „bliksem bezoek" aan ons land en in het bijzonder aan Walcheren ge bracht. De generaal deed dit naar aanleiding van de Navo-vloot- oefening „Mariner". Hij sprak o.a. met de admiraal „Benelux", schout bij nacht Burghard. Zoals is gemeld zal generaal Gruenther medio October een 2- daags officieel bezoek brengen aan Nederland. MR H. A. R. SCHUIT NIEUWE DIRECTEUR KON. NED. JAARBEURS. In de vacature van directeur van de koninklijke Nederlandse jaarbeurs, ontstaan door de be noeming van mr J. Milius tot ge delegeerd lid van de raad van be heer van deze instelling, is met ingang van 1 Januari 1954 be noemd de heer mr H. A. R. Schuit, secretaris van de directie van Van Rijmenam N.V. te 's-Gravenhage. De heer Schuit heeft gestu deerd in de rechtswetenschappen aan de rijksuniversiteit te Lei den. Na deze studie te hebben be ëindigd, was hij enige jaren werkzaam als directie-secretaris van de toenmalige Philips ver koopafdeling voor Nederland. Vervolgens heeft hij een leidende functie vervuld in een aantal middelgrote Nederlandse onder nemingen, waarbij vooral hun ex portbelangen zijn aandacht had den. In deze jaren heeft hij een bezoek gebracht aan tal van Europese landen, waarbij hij te vens gelegenheid had kennis te nemen van bekende internatio nale jaarbeurzen. Mr Schuit is gehuwd en is 45 jaar oud. De Verenigde Staten en Span je hebben Zaterdag een defensie overeenkomst met een looptijd van 20 jaar getekend, waarbij Amerika het recht krijgt marine- en luchtbases op Spaanse bodem te bouwen en te gebruiken en Spanje militaire uitrusting van Amerika krijgt. Er zijn nog twee andere over eenkomsten gesloten, één voor economische hulp en de andere Voor wederzijdse defensiehulp. Kapitein Heinson, die in de jaren 1943 en 1944 commandant van de Gestapo te Chambery was, is te Lyon tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Hij werd er o.m. van beschuldigd, meer dan 100 personen te heb ben laten doodschieten. Ook werden hem mishandelingen van gevangenen en 50 gevallen van brandstichting ten laste ge legd. Heinson gaf de schuld aan zijn meerdere, het hoofd van de Gestapo te Lyon, Barbie. Deze houdt zich in WestJDuitsland schuil. De Amerikaanse autori teiten aldaar hebben geweigerd, hem uit te leveren. Sergeant Goubeaud, een on dergeschikte van Heinson, kreeg 5 jaar. De eerste groep Duitse krijgs gevangerten uit de Sowjet-Unie, die Vrijdagochtend aan de Pools- Oostduitse grens arriveerde, telt 598 personen, onder wie 22 vrou wen en 9 kinderen. De tweede groep oud-gevange nen, die 960 man telt, is Zater dagmiddag in het Oostduitse kamp te Füstenwalde aangeko men. Ruim 600 dezer ex-krijgsge vangenen zijn afkomstig uit W. Duitsland en reeds op weg daar heen. Een woordvoerder van het Roode Kruis verklaarde, dat het grootste deel van deze groep tot 25 jaar zware arbeid was veroor- Bij een botsing tussen een per sonentrein en e negoederentrein bij Sigmaringen in Zuid-Duits land zijn negentien personen ge wond. NEDERLANDER BETROKKEN BIJ MOORD OP MAJORCA? Een te Palma op het Spaanse eiland Majorca met haar vader wonende Amerikaanse vrouw, mevr. Baxter, is Vrijdagavond on der verdachte omstandigheden gestorven. Mevr. Baxter is getrouwd ge weest met een Amerikaanse mil- lionnair van wie zij later is ge scheiden. De arts, die mevr. Baxter on derzocht, constateerde vergifti- ginsverschijnselen en gelastte lijkschouwing. De politie heeft een Nederlan der gearresteerd, die er van ver dacht wordt de Amerikaanse ver giftigd te hebben. deeld en in een kamp nabij Swerd- lofsk gevangen werd gehouden. Velen konden minuten niets uitbrengen toen zij, na door autobussen over de zonegrens ge bracht te zijn, door de bewoners van Herleshausen werden toege juicht. De gevangenen vertelden, dat zij jarenlang dwangarbeid hadden moeten verrichten en dat hun voor het grootste deel van de tijd geen loon was uitbetaald. Een van de teruggekeerden, de arts Stratmann uit Stuttgart zei- de, dat de gevangenen alleen loon kregen indien zij veel meer werk verrichtten dan verplicht was. Voor het zwaarste werk werd 200 roebels uitbetaald. Ook vertelde de arts, dat het een vaste regel was, dat slechts twee procent van de gevangenen Per pak 25 cent Dubbel pa op de ziekenlijst mocht voorko men. Het was voor een arts zeer moeilijk, aldus dokter Stratmann, de Russen er van te overtuigen, dat iemand werkelijk ziek was als reeds twee procent van de gevan genen op de ziekenlijst voor kwam. De oud-gevangenen deelden mede, dat bijna alle personen van dit transport in 1945 als oorlogs misdadigers ter dood waren ver oordeeld. Later werd de straf ver licht tot 25 jaar gevangenis. De gevangenen hadden acht tot twaalf jaar in Russische gevan genschap doorgebracht. De teruggekeerden waren het er over eens, dat voedselpakket ten uit Duitsland duizenden ge vangenen het leven hebben ge red. Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken deelt me de, dat Spanje gedurende het jaar eindigend 30 Juni a.s. hulp tot een totaal bedrag van 226 millioen dollar krijgt op grond van het program tot wederzijdse beveiliging. Door deze overeenkomsten heeft Franco-Spanje een deelge nootschap met de Verenigde Sta ten gesloten voor de verdediging van het Westen tegen het gevaar van een Russische aanval. De overeenkomsten zijn gete kend door de Spaanse minister van buitenlandse zaken, Alberto Martin Artajo, en de Amerikaan se ambassadeur te Madrid. Het voornaamste doel van Amerika is de modernisering van het leger en de marine van Span je. Het Spaanse leger telt thans naar schatting 30 divisies. Enige Spaanse financiers die Zaterdag commentaar gaven op het verdrag, waren bezorgd over de mogelijkheid van een inflatie door het scheppen van een tegen waarde in peseta's voor het dooi de Amerikanen te zenden mate riaal. Maar in het algemeen was men van oordeel, dat dit waarschijn lijk in de naaste toekomst niet be langrijk zal zijn. De Spanjaarden waren verheugd over de nadruk die gelegd was op het feit, dat op de bases altijd de Spaanse vlag (blijft waaien. Te Washington werd van rege ringszijde medegedeeld, dat er I geen geheime clausules in het verdrag over het aantal of de plaats van de bases voorkwamen. Het Russische persbureau Tass heeft het verdrag Zaterdag „een openlijk militair bondgenoot schap" genoemd. Het blad voor de Sowjet-Russi sche strijdkrachten, de „Rode Ster", noemde Zondag het ver drag een ernstige slag voor de belangen van Engeland en Frank rijk, aldus het Sowjet-Russische persbureau Tass. „Het is een zuiver militaire, agressieve overeenkomst, die één der schakels vormt in de reeks maatregelen, die door de regerende kringen van _de V. S. zijn genomen, ter voorbereiding van een nieuwe wereldoorlog", zo schrijft de „Rode SterVolgens het blad is de ondertekening van het verdrag een nieuw bewijs van het feit dat de woorden van de mensen, die de regerende krin gen van Amerika vertegenwoor digen, in openlijke tegenspraak zijn met hun daden. „Terwijl zij trots spreken over hun liefde voor de vrede, gaan zij voort op hun weg, die gericht is op het vergroten van de spanning in de internationale betrekkingen", al dus het Sowjet-Russische blad. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. KOUDER. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tijdelijk wellicht vrij krachtige wind uit westelijke richtingen DINSDAG 29 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.59 6.34 7.14 7.24 n.m. 6.21 6.56 7.36 7.46 Sept. 28 6.35 18.25 21.01 13.57 29 6.37 18.23 22.05 14.50 30 6.39 18.21 23.17 15.29 De 48-jarige spoorwegarbeider T. Bakker uit Alkmaar is Zon dagavond met vrij ernstige ver wondingen naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam vervoerd, nadat hij ter hoogte van de overweg Oude Diemer- laan op het baanvak Amsterdam Weesp was aangereden door 'n electrische trein, die om 20.03 uit Amsterdam naar Bussum was vertrokken. Bakker was vlak voorbij de overweg met andere spoorweg arbeiders op de rajils aan hpt werk met een zware drilboor, die zij niet tijdig konden verwijderen, toen de trein naderde. Een uitstekende staaf van deze boor drong in de motor van de hard remmende trein. De motor geraakte daardoor onklaar, zo dat het treinverkeer met onge veer een uur in beide richtingen vertraagd werd. Nog niet opgehelderd is de vraag of de bestuurder van de uit Amsterdam naderende trein de arbeiders niet tijdig heeft op gemerkt, dan wel gemeend heeft, dat hij kon doorrijden, daar de arbeiders tijdig de rails zouden vrijmaken. Zeker is, dat de arbeiders het ongeluk hebben zien aankomen, want zij probeerden door luid schreeuwen de bestuurder te waarschuwen. Deze zette de rem geheel aan, doch iets te laat. De trein reed nog juist tegen de zware drilboor en greep daar bij Bakker, die tegen de grond werd gesmakt. Aangezien de motor onklaar was geraakt, ontstond er vertra ging in het treinverkeer. Een re serve-trein vertrok later uit Am sterdam en nam de passagiers over. Via een ander spoor kon deze trein de reis naar 't Gooi ver volgen. Ook in omgekeerde rich ting was er circa een uur vertra ging. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9 terneuzen moderne kapsels, vereisen mo derne coupe, de natuurlijkste dusde mooiste permanent. betere toiletartikelen. President Eisenhower heeft duidelijk gemaakt, dat hij de eis van senator McCarthy om de hulp aan bondgenoten die met communistische landen handel drijven stop te zetten, van de hand wijst. Dit standpunt is bekend ge maakt in een halfjaarlijks rap port aan het congres, dat door zijn directeur voor de hulp aan het buitenland, Harold Stassen, is opgesteld. Hierin worden dege nen, die aandringen op stopzet ting van de hulp, krachtig gecri- tiseerd wegens „geheel onware" beweringen, dat de Westeuropese bondgenoten militaire voorraden naar de Sowjet-Unie en haar bondgenoten zenden. Het rapport noemt sènator Mc Carthy niet met name. maar het richt zich klaarblijkelijk wel te gen zijn beschuldigingen jegens Amerika's Westeuropese bond genoten. Voorts wordt gezegd: 1. Het stopzetten van alle han del tussen Oost en West is onder de huidige omstandigheden on mogelijk. 2. De V.S. kunnen hun bondge noten niet dwingen, ook niet door het inhouden van hulp. De Westeuropese landen, aldus het rapport, hebben krachtige en dwingende economische redenen om althans enigszins hun tradi tionele handel met het Oosten voort te zetten, temeer daar zij geen strategische goederen ver handelen. Voorts wordt aangedrongen op verlaging van de importtarieven, om te voorkomen, dat Westelijke landen van de handel met de Communistische landen afhanke lijk zouden worden. De Indische bewakingstroepen hebben Zondagmorgen 65 Chine se krijgsgevangenen, die van hun aanvankelijke verklaring, dat zij niet naar hun land wilden terug keren, zijn teruggekomen, aan de Noordelijken overgedragen. De gevangenen behoorden tot een groep van 70 geïnterneerden in het kamp te Kojedo, die er van werden verdacht met de communisten te sympathiseren, ondanks hun verklaring niet ge repatrieerd te willen worden. Zij waren in een afgescheiden barak ondergebracht. Zaterdag vroegen 65 van hen naar hun land te mo gen terugkeren. De vijf anderen verklaarden, dat hun vaderland het eiland Formosa is. De neutrale commissie van toe zicht is met de Indische autori teiten in het betrokken kamp overeengekomen, dat de 23 Ame rikaanse krijgsgevangenen, die niet naar Amerika terug willen, telegrammen naar hun familie leden mogen zenden. Het Indi sche en het Amerikaanse Rode Kruis zullen voor de verzending van de telegrammen zorg dragen. Uit Monroe (Louisiana) wordt bericht, dat de democratische af gevaardigde in het Amerikaanse congres Passman 1000 dollar be schikbaar heeft gesteld om een fonds te stichten, om de ouders van de Amerikaanse krijgsgevan genen die niet willen repatriëren, in de gelegenheid te stellen hun zonen te bezoeken. Passman zei van plan te zijn de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dulles, te vragen, of deze de ouders wil toe staan naar Korea te gaan, om te trachten de krijgsgevangenen te bewegen aar huis terug te keren. De Noordkoreaanse regering heeft Zaterdag een telegram aan het hoofdkwartier van de Ver enigde Naties gezonden, waarin in tegenstelling tot een telegram van 14 September de Sowjet-Unie wordt genoemd als een van de landen die niet aan de Koreaanse oorlog hebben deelgenomen en die, volgens de Noordkoreaanse regering, aan de aanstaande poli tieke conferentie moeten deelne men. Dit jongste telegram was be doeld als verbetering van dat van 14 September. Eerder was op het hoofdkwar tier een desbetreffend telegram van de communistisch-Chinese regering ontvangen, waarin de Sowjet-Unie wél genoemd werd. 18 October a.s. zal het 10 jaar geleden zijn, dat A. M. de Jong in zijn woning te Blaricum op lafhartige wijze werd vermoord. Om de grote verteller te her. denken zal een speciale uitgave van zijn levenswerk Merijntje. Gijzen verschijnen bij Em. Que- rio's uitgeversmaatschappij. Het Tsjechoslowaakse hoogge rechtshof heeft Zaterdag vijf per sonen tot gevangenisstraffen va riërend van 2 tot 25 jaar veroor deeld 'omdat zij zich van een pas sagiersvliegtuig hadden meester gemaakt, waarmee zij naar West- Duitsland waren gevlogen. Dit meldt het Tsjechische persbureau Ceteka. De beklaagden waren la ter als spionnen naar Tsjecho- Slowakije teruggekeerd. De raadgevende vergadering van de raad van Europa heeft er in een motie bij de landen van Europa op aangedrongen, dat de ze spoedig maatregelen zullen ne men, om het hoofd te bieden aan een dreigende terugslag van de handel, zo al niet een ineenstor ting, in de komende paar jaar. Zij waarschuwt, dat het econo mische klimaat in de wereld ver andert en over een paar jaar vol komen verschillend kan zijn van dat na de oorlog. Reeds zijn de prijzen van vele levensmiddelen en grondstoffen gaan dalen en door de concurrentie tussen de industrielanden verandert de ver kopersmarkt in een kopers markt. Volgens de motie zullen ook dé wijzigingen in de Weste lijke wapenproductie van invloed zijn op de toestand. „Wanneer de ze veranderingen", aldus de mo tie, „een ouderwetse ineenstor ting niet zullen verhaasten, zo zullen zij toch onvermijdelijk gro te veranderingen in het beeld van de handel brengen". In de motie wordt er bij de lan den van de organisatie voor eco nomische samenwerking op aan gedrongen, dat zij middelen zal beramen, om een tegenwicht te vinden tegen werkloosheid, wel ke uit een en ander zal kunnen voortvloeien. De Europese landen moeten een soepeler crediet-poli- tiek gaan volgen ter stimulering van de productie en niets mag worden nagelaten, om investe ring in landbouw en geselecteer de industrieën van wezenlijk be lang aan te moedigen, zo wordt in de motie nog gezegd. De Deense minister van Defen sie, Petersen heeft Zondag in een interview met een Deens blad verklaard, dat hij zijn post wenst te verlaten, wegens de sociaal democratische oppositie tegen zijn defensiepolitiek. Kolonel Djoe Jou, secretaris van de Noordkoreaans-Chinese delegatie heeft Zondag op een bijeenkomst van de secretarissen van de militaire wapenstilstands- commissie te Kaesong de aan dacht gevestigd op drie schen dingen van het Noordelijke lucht ruim door Amerikaanse vliegtui gen, aldus meldde het communis tische persbureau „Nieuw-China" Zondag. Te Reno in de Amerikaanse staat Nevada is Zaterdagavond een krachtige aardbeving ge voeld. Men hoorde ontploffingen en gerommel. Er werd slechts ge ringe schade aangericht. In Cairo is Zaterdagochtend voor 't revolutionnaire gerechts hof een proces begonnen tegen de Egyptische ex-premier Ibrahim Abdel Hady. De politie had uit gebreide voorzorgsmaatregelen genomen. Alle straten die leiden naar het gerechtsgebouw waren afgezet. Hady wordt er o.m. van be schuldigd tijdens zijn premier schap van December 1948 tot Ju li 1949 een „terreurbewind" door middel van massa-arrestaties" te hebben gevoerd. Op de terechtzitting van Zater dag ontkende Hady de hem ten- laste gelegde feiten, die voorts inhielden, dat hij dit jaar contact zou hebben gezocht met „buiten landse kringen". Zijn verdediger verzocht uitstel van het proces, omdat hij niet voldoende tijd had gehad om de zaak v'cor te berei den. De behandeling van de zaak is daarop uitgesteld tot Dinsdag 29 September.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1