RADIO? Lezing van Mr i. W. Berger Sportnieuws Binnenlands Nieuws Marktberichten k AANBESTEDING AGENDA; WIELRENNEN. SCHAKEN Rijwielen Wat brengt de Geen ster maar een kleine planeet Advertentiën TERNEUZEN. HAAMSTEDE- KLOOSTERZANDE. STAVENISSE. VLISSINGEN. ZIERIKZEE. SLUIS. CLUBKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Slager Moerman GESLOTEN Uit de Provincie TOELATINGSEXAMEN RIJKSLANDBOUWSCHOOL. Tot de eerste klasse van de rijkslandbouwwinterschool te Goes zijn o.m. toegelaten Joh. Koster te Zaamslag en A. P. Kielman te Sluiskil. VEERDIENST ZIERIKZEE ANNA JACOBAPOLDER. Als gevolg van dé gunstiger weersomstandigheden heeft de Rotterdamse Tramweg Mij 't ver voer van vrachtauto's op de veer dienst ZierikzeeAnna Jacoba- polder met de laatste avond dienst van Dinsdag hervat. Men hoopt dat de wind ook vandaag gunstig blijft, opdat ook dan het zo dringend nodige autovervoer zal kunnen doorgaan, Mocht de wind vandaag weer fel opsteken, dan moet evenwel rekening wor den gehouden met het uitvallen van het vervoer van vrachtwa gens. KONIJNENZIEKTE OP SCHOUWEN-DUIVELAND. Te Burgh op Schouwen-Duive land is een geval van de zo ge vreesde konijnenziekte geconsta teerd Uit veiligheidsoogpunt werden alle konijnen van de eigenaar, de heer B. Remmers, afgemaakt. Nieuwe Wandeltocht, Het succes van de vorige wan deltocht heeft het bestuur van de personeelsvereniging -Excel sior" van de N.V. ,,De H°°P doen besluiten op 10 Oct. bij vol doende deelname een wandel tocht te organiseren van Temeu- zen via Sluiskil naar Axel en te rug Elke deelnemer (ster) die de tocht volbrengt, ontvangt een DONDERDAG 24 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7 15 Gymnastiek; 7.30 Gr.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Hoogmis; 9.30 Schoolradio; 10.00 Gew. muz.; 10.30 Morgendienst; 11 00 Voor de zieken; 11.45 Voor de school; 12.03 Luchconcert; 12.30 Mededelingen; 12.33 Cau serie; 12.45 Gram.; 13.00 Nws. 13.20 Sopraan; 13.50 Gram.; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de huis vrouw; 15.15 Ensemble; 15.-0 Gram.; 16.00 Lezing; 16.30 Ork 17 00 Voor de jeugd; 17.20 Mari nierskapel; 17.30 Gram.; 17.40 Voordracht; 18.00 Gram.; 18.15 medaille met inscriptie, terwijl elke groep met minder dan 10 uitvallers een groepsmedaille, eveneens met inscriptie zal ont vangen. De tocht zal worden op geluisterd door de drumband van de nationale reserve. Chauffeurs-examen. Bij het alhier gehouden examen slaagden voor het chauffeurs diploma B de heren P. Kroes en C. de Mul, beiden te Terneuzen, H van den Berge, D. Claessens, J F M. Lippens, C. Schieman, C M Smies en F. Vink, allen te Axel, G Blom en F. Herrewegh, beiden te Hulst, H. Nieuwenhuij- zen, C. van Rooijen en A. de We ver, allen te IJzendijke. Alle gediplomeerden zijn chauf feur bij de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij. bouw 38 Noorse woningen. De bouw van 38 Noorse wonin gen, welke zullen worden opge trokken in de gemeenten Haam stede, Renesse en Burgh, is aan Bij de gehouden aanbesteding voor de bouw van 38 Noorse wo ningen, welke zullen worden op getrokken in de gemeenten Re- nesse, Burgh en Haamstede, was de laagste inschrijving van de Schouwse aannemerscombinatie alhier met 354.500. Rampendepót ingericht. Om in noodzakelijke gevallen een snelle materiële hulp te ga randeren heeft het Nederlandse Rode Kruis alhier in de tuinbouw school een rampendepót inge richt. Bouw van een schakelhuis. De bouw van een schakelhuis met kantoor en magazijn te Kloosterzande is door de F. E. M. gegund aan de firma P. f Voet' aldaar. Paraat bij eventuële storm vloeden. Alhoewel men in Stavenisse ten aanzien van de toestand der zeewering de a.s. wintermaan den met vertrouwen tegemoet ziet heeft de burgemeester de zer gemeente na terzake des kundig advies te hebben inge wonnen een plan voor even tuele interne evacuatie voorbe reid. Met betrekking tot het gevaar voor stormvloeden is de ge meente ingedeeld in 3 zones, t.w. „gevaarlijk", „minder ge vaarlijk" en „vrij veilig". De bevolking zal bij dreiging van een stormvloed in 2 phases worden gewaarschuwd, n.l. wanneer huisraad e.d. naar de le verdieping gebracht dient te worden en zodra de bewoners van zones 1 en 2 zich naar zone 3 dienen te begeven. Dezer da gen zullen alle bewoners van Stavenisse door de burgemeester schriftelijk worden ingelicht in welke zone hun woning is gele gen en welke voorzorgsmaatre gelen getroffen dienen te wor den. Bewoners van zones 1 en 2 krijgen een adres in zone 3 toe gewezen, waarheen zij zich bij gevaar kunnen begeven. Het geheel berust op vrijwil ligheid. Proefvaart van de „Kungsho'lm" uitgesteld. De proefvaart, die het door de Mij „De Schelde" voor rekening van de Zweden-Amerikalijn ge- HEDEN; TERNEUZENConeertgeb. 8 uur: De Spaanse Vlieg. Luxor Theater, 8 uur: Het banket der smokkelaars. Hotel Rotterdam, 3 uur: Openbare Vergadering ter bespreking van het voorne men tot verplaatsing Bevrach tingscommissariaat van Ter- neuzen naar Middelburg. WESTDORPEGemeentehuis 10 uur: Aanbesteding leggen van trottoirs. AXEL: Het Centrum, 8 uur: jeugd in de branding. MORGEN TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Het banket der smok kelaars. Concertgebouw, 8 uur: De Spaanse vlieg. bouwde motorschip .Kungsholm' vandaag Vlissingen naar Rotter dam zou maken, is uitgesteld. De slechte weersomstandigheden en de lage waterstand beletten de Kungsholm' de noodsluis te Vlis singen te passeren. Veiling wrakhout. Sinds kort na de ramp ligt al hier een grote hoeveelheid wrak hout opgeslagen, dat uit de pol ders en van de dijken werd samen gebracht. Dit weinig fraaie sou venir van de watersnood zal nu gaan verdwijnen, daar de gemeen te de publieke verkoop van dit hout heeft aangekondigd. De voorzitter van het college van rijksbemiddelaars, mr. J. W. Berger, heeft gisteren voor de Haagse afdeling van het Ned. instituut voor efficiëncy een voordracht gehouden over de kwestie van lonen naar prestatie. In tal van bedrijfstakken bestaat een tendenz om de werknemers naar prestatie te belonen. Hier aan zitten echter tal van proble men vast, zoals het verschil tus sen de minimale en maximale prestaties en de daarbij behoren de minimale en maximale belo ningen; de bescherming van de werknemers tegen overinspan- ning door middel van een juiste beloningspolitiek, de begrenzing van de prestatiebeloning door de regering in verband met de door haar gevoerde loon- en prijs-poli- tiek; de fiscale aspecten bij extra prestaties, de zo zuiver mogelijke vaststelling van de prestaties en van de prestatiebeloning; de ver werking van de prestatiebeloning in de loonadministraties enz. De heer Berger heeft al deze problemen belicht en uiteengezet hoe de stand van zaken op het ogenblik is. Hij deed dit met ais achtergrond het welvaartsstre- ven. De materiële welvaart, wel ke wij nastreven, behoeft niet parallel te lopen met verhoging van het menselijk geluk. Voorts vormen de menselijke verhoudingen, de „human rela tions", een belangrijke factor. De mens is een redelijk schepsel en een streven naar meer welvaart zal nooit de menselijke waardig heid mogen aantasten. Dit mag ons ook niet gebeuren door een loonsysteem. Dit laatste dient dan ook een waarderingsmoge lijkheid met zich te brengen. Door een werkclassificatie dient de egalisering in de beloning te worden doorkruist. De stichting van de arbeid heeft dan ook aan het college van rijksbemiddelaars geadvi seerd een betere beloning voor hoger geschoolden te bevorderen. De werkclassificatie wordt ook door de vakbeweging aanvaard. Een tariefsysteem is niet fout, mits dit geen ongeschreven duis ter recht is, maar geestelijk eigendom van de arbeider. Als voorbeeld van een goed tarief systeem noemde spr. dat bij Phi lips. Het gaat ervan uit, dat iede re werknemer in staat is een ze kere minimumprestatie te leve ren. Niet elk bedrijf leent zich voor een prestatievermogen, maar daarom behoeft men niet te be rusten in het afwezig laten van een waarderingssysteem. Waar dat is ingevoerd, is de arbeids prestatie gestegen. Elk loonsys teem zonder waarderingssysteem, is onjuist. In Amerika zijn verschillende loonsystemen met winstdeling- systemen gemengd, maar over deze laatste wilde spr. het niet hebben. Sinds de invoering van het pres- tatiesysteem in de typographic zijn de vaste en variabele kosten in het bedrijf verlaagd. Dat is ook in andere bedrijfsgroepen het geval geweest. Het is de taak van de vakbewe ging en werkgeversorganisaties deze problemen nader te bestu deren. Moedige daad van 11-jarige jongen beloond. Tijdens een korte plechtigheid, die Maandagmiddag in de R.K. jongensschool alhier plaats vond, werd de 11-jarige Kees Baay be loond voor zijn moedig gedrag, getoond op 22 November 1952. Kees was op deze dag met 2 vriendjes aan het spelen nabij het afwateringskanaal achter de wallen. Spelenderwijs kwamen zij terecht bij een balk die over dit kanaal was gelegd. Kees liep er over en van de overkant lach te hij tegen zijn kameraadjes „wie durft er over"? Hierop trok Hans Bauer de vuuiumu", --- Hierop iroK Ensemble; 18.35 Op de stelling, stolde schoenen aan en wilde zijn 18.45 Leger des Heilskwartier; vriend;je voigen. Hij gleed echter 'innnTc. 1Q 1H T .PVPnSVT*?L- I >4. ,,,^«4-/-»*» lovonVit 19.00 Nieuws; 19.10 Levensvra gen; 19.30 Gram.; 20.00 Radio krant; 20.20 Gram.: 20.50 Cau, serie; 21.05 Orgel; 21.40 Orkest; 22.30 Piano; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram uit en kwam in 't water terecht Door de kou bevangen verdween Hans onder water. Kees bedacht zich niet, trok zijn jasje uit en sprong zijn vriendje na. Met veel moeite gelukte het hem deze op het droge te brengen. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; Voor dit moedig gedrag werd 7 10 Gram.; 7.50 Dagopeninghem door het Carnegie-helden- 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 fonds als beloning een horloge Morgenwijding; 9.15 Koor; 9.30 met inscriptie toegekend, het- Voor de vrouw; 9.35 Waterstan- welk door de burgemeester van den- 9 40 Gram.- 10.50 Voor de sluis in tegenwoordigheid van jeugd- 1100 Gram.; 11.10 Caba- wethouder J. P. J- Wage, de iet 1130 Gram.; 11.45 Cause- ouders, het onderwijzend perso- rie' 12.00 Zang; 12.30 Medede- neel en de leerlingen der school linden- 12 33 Gram.; 12.50 Cau- werd uitgereikt, serie- 13.00 Nieuws- 13.15 Gr.; De burgemeester prees het moe- o 9-' orkest- 13 55 Hoorspel; dige gedrag van de jeugdige red- 14 80 Pianof15.00 Voorde zie- der en stelde dit de schooljeugd ken; 16.00 CUmserie, 16A5 Voor ten voorbeeld^ felidteer_ de jeugd, 17.30 Causerie burgemeester met de door Snort l8 25 pn zoon verdiende beloning, 18.00 Nieuws; 18.15 Sport, 18. maar 00k met hun manier van Jazz-album; 19.00 Voor de I opvoeding, waaraan het volgens deren19.05 Gesproken brie spreker voor een groot deel heeft uit Londen; 19.10 Gev- gelegen, dat hun zoon tot deze 19.30 Piano; 20.00 Nieuws, 20.1a marder van optreden is gekomen. Lichte muziek; 20.50 Hoorspel, Namens het onderwijzend per- 21.05 Opera; 22.15 Klankbeeldsoneei Werd het woord gevoerd 22.35 Dansmuziek; 23.00 Nws.; door het hoofd der school, de <1-3 ie 9.a an Gram. I heer ch. j. a. Bukkens, die zeide trots te zijn op zulk een leerling. Hoewel Kees geen „heilig boon tje" is, stelde hij deze voor dit bijzondere geval als voorbeeld voor de andere jongens. Hierna bood hij Kees een tweetal boe- 23T5 Sport; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.; 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 En» les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 16.15 Operettemuziek; 17.00 Nieuws; I ken aan. 17 10 Gram.- 17.15 Voor de kin- De heer Baaij bracht de spre- deren; 18.15 Gram.; 18.30 Voor kers dank voor hun vriendelijke de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 woorden. Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Gr.; I Toen Kees de keus werd gebo- 20 10 Missie-montage20.40 Or- den om met z'n ouders naar huis kest; 21.15 Wat is dat?; 21.45 gaan of de verdere middag op Zang; 22.00 Nieuws; 22.15 Zang; school door te brengen, koos hij 23.00 Nieuws. onverwacht het laatste. NAAMBORDEN LANGS WATERWEGEN. A.N.W.B. maakt een aan vang met plaatsing. De A.N.W.B. zal deze week een begin maken met het plaatsen van naamborden bij bruggen en veren over de voornaamste vaar waters in ons land. De komende weken zullen 120 borden worden aangebracht, ter wijl het in de bedoeling ligt dit aantal geleidelijk uit te breiden. De uitvoering van deze borden is met opzet anders gekozen dan die, welke plaatsnamen aange ven. De door de A.N.W.B. te plaatsen borden bij waterwegen zij'n wit met blauwe letters, en bovendien geeft een drietal golf lijnen onder het opschrift aan, dat dit op een rivier of kanaal betrekking heeft. Door middel van deze naam borden, die zullen worden aan gebracht op punten waai be langrijke wegen vaarwaters krui sen, zal het binnen- en buiten landse toeristen mogelijk zijn zich op hun route te oriënteren^ Het eerste bord, dat gisteren bij de Hoornbrug aan de rijks weg Den Haag—Rotterdam werd neergezet, draagt het opschrift „RijnSchiekanaal". ERNSTIG AUTO ONGELUK TE AMSTERDAM. Dinsdagochtend reed een per sonenauto van Amsterdam in de richting Amstelveen. Ter hoogte van de Ringspoorbaan wilde de bestuurder een voorligger inha len, geraakte daarbij in een slip en kwam dwars op de linkerweg helft terecht. Op dat ogenblik werd de auto in de flank gegre pen door 'n taxi uit Amstelveen. In de personenauto bevond zich een familie uit de Haarlemmer meerstraat, n.l. een echtpaar, n geestelijke, een jonge vrouw en twee kinderen. Deze zijn allen in ernstige toestand naar het Wil- helmina-gasthuis vervoerd. In de taxi was naast de chauf feur een mannelijke passagier gezeten. De chauffeur scheen niet lichamelijk gewond, doch is met een shock naar het ziekenhuis overgebracht. Ook de passagier, die een kaakfractuur opliep, is in hetzelfde ziekenhuis opgenomen. De familie Campfens was, zo verneemt A. N. P. nader, op weg naar een bruiloft in Nieuwveen. Omtrent de toestand van de De toestand van het 7-jarige jon getje is vrij goed. De man is nog buiten bewustzijn, evenals de jon ge vrouw. Over de ernst van hun verwondingen kon nog niets wor den gezegd. Evenmin als die van mevr Campfens, die nog wel bij kennis is, doch klaagt over hevi ge pijn in de rug. BESCHONKEN MATROZEN. Dinsdagnacht kwam, op het Koemarktplein in Schiedam van de brug in razende vaart een auto aanrijden, die het opstalle tje van de verkeersagent in puin reed en daarna op het Koemarkt plein een verkeerspaal verniel de. Een agent van politie gaf het stopsein, maar de auto reed door, waarop de agent zijn revolver trok en met 5 schoten 3 banden lek maakte. Hierdoor werd de auto tot stoppen gedwongen, maor de chauffeur kon niet ver hinderen dat het vehikel het trottoir opreed. Het bleek een soort legerauto te zijn. De inzittenden waren twee Hol landse matrozen, n.l. de 21-jari- ge S. H. en de 22-jarige J. P. van de K. Zij waren geplaatst in Hoek van Holland, waar ze de auto vermoedelijk hebben gestolen. Ze verkeerden in beschonken toe stand. De agent heeft tot twee maal toe, door bijtijds weg te springen, het vege lijf weten te redden. men, bestaat nog de mogelijkheid van deze restitutie gebruik te maken. STILTETE KOOP. Bij de zendingen nieuwe gra- mofoonplaten uit Amerika, die hier af en toe arriveren, bevindt zich thans wel een zeer speciale plaat, die echter in de Nederland se programma's beslist niet zal worden opgenomen. Het is een nummer, dat bijzonder past in 't lawaaierige Amerika. Daar treft men in zo goed als elke publieke gelegenheid de „Nickle-Odian" aan, het apparaat, dat na in- worp van een muntstuk en een druk op de knop de melodie naar keuze speelt. Uren achtereen is het instrument in actie en dik wijls hoort men dezelfde schla ger telkens weer. Een Ameri kaanse maatschappij, die weet, dat er ook duizenden Amerikanen naar wat rust in al dat muzikaal lawaai verlangen, heeft nu een nieuwe gramofoonplaat in de handel gebracht, die in de „Nickle-Odians" zijn plaats al heeft veroverd. Wie een munt stuk in het apparaat werpt ep deze plaat kiest, krijgt de rust, die hij zoekt. Want wel zitten er normale groeven in de plaat, maarer staat niets op. „Drie minuten stilte" heet deze plaat. En zo kunnen de Amerikanen „een heel klein beetje stilte in een wereld van lawaaikopen. Heden zullen 41 clubploegen van 6 man ieder een 108 km lang parcours moeten rijden in Zuid-Brabant met als inzet het clubkampioenschap van Neder land. De ploegen starten om de 2 minuten. De tijd van de derde aankomende man van iedere ploeg geldt als clubtij d. Vorig jaar werd de clubwed strijd op de Veluwe verreden, doch gezien de hinder, die wed strijd en verkeer van elkaar hadden, heeft men voor dit jaar de Brabantse Kempen opge zocht. Al de groten uit de Neder landse rennerswereld zullen aan de start verschijnen op een cir cuit dat volgens de wielerdes- kundigen beduidend zwaarder is dan het oude Veluwe circuit. Het feit dat alleen de tijd van de derde man geldt, dwingt de ploegen het traject in een per fecte teamgeest te verrijden. JAN NOLTEN IN DE GROTE PRIJS DER NATIES. Voor de grote prijs der naties, een wedstrijd over 140 kilometer tegen het horloge, welke Zondag 27 September a.s. te Parijs wordt gehouden, zijn 21 renners aange wezen, onder wie Jan Nolten. Naast ónze landgenoot zullen starten; Blomme, De Smet (bei den België), Brun, Metzger (bei den Zwitserland), Coletto (Ita lië), Maitland, Joy (beiden Enge land), Bobet, Dupont, Berton, Dussault, Anquetil, Marree, Cre ton, Mirando, Bastianelli, Fores- tier, Huot, Mei en Chavy (allen Frankrijk). RESTITUTIE OP TABAKSAR TIKELEN NA 1 OCTOBER VRIJWEL ONMOGELIJK. Deze zomer hebben vele reizi gers naar het buitenland kunnen profiteren van een regeling tot restitutie van de tabaksaccijns. De uit te voeren sigaretten moes ten dan ten minste een waarde hebben van 25 teneinde aan het minimumbedrag aan accijns van 15 te komen, waarvan men res titutie ontving. Met ingang van 1 October a.s., zo bericht de A.N.W.B., zal dit accijnsbedrag worden verhoogd tot 30. Het gevolg hiervan is dat de uit te voeren sigaretten ten minste een waarde moeten hebben van 50, hetgeen voor reizigers moeilijk is te bereiken, daar slechts 200 sigaretten per persoon in de omliggende landen mogen worden ingevoerd. Slechts wanneer reizigers de uit te voeren hoeveelheid sigaret ten met een minimumwaarde van BoleslavskyAverbach in iets gunstiger stelling voor Boleslavsky afgebr. GelierNajdorf in betere stelling voor Geiler afgebr. ReshevskyBronstein in gunstige stelling voor Bron stein afgebr. Na de 13e ronde luidt de stand: 1. Smyslov 8% punt (12); 2. Re shevsky 7% p. 1 afgebr. partij (12); 3. Najdorf 7 p. 1 afgebr. partij (12); 4. Bronstein 6% p. +- 1 afgebr. partij (13); 5. Petrosian 6V2 (12); 6. Boleslavsky 6 p. 1 afgebr. partij (12); 7/8/9 Keres, Euwe en Taimanov, allen 6 p. (12); 10/11 Gligoric en Szabo, bei den 5% p. (12); 12. Averbach 5 p. 1 afgebr. partij (12); 13. Kotov 4F- p (12); 14. Geiler 4 p. 1 af gebr. partij (12); 15. Stahlberg 3t& p. (13). Dezer dagen werd door Reuter gemeld, dat het astronomisch observatorium te Ukkel (B.) een nieuwe ster had ontdekt op een afstand van ongeveer 500 mil- lioen km. De ster, die men de naam 1953za .gegeven had, had een middellijn van 9 km. Nader verneemt het A.N.P., dat deze waarneming geen ster betreft doch een kleine planeet, waarvan er circa 1500 tot 2000 zijn. Het enige opmerkelijke is, dat deze kleine planeet zich vrij dicht langs de aarde beweegt, dichter dan naar astronomische maatstaven. HET CANDIDATENTORNOOI IN ZWITSERLAND. De uitslagen van de partijen, ge speeld in de 13e ronde van het candidatentornooi te Zürich luiden: Smyslov—Taimanov Stahlberg—Szabo 0—1 Kotov—Petrosian KeresGligoric A VEEMARKT ROTTERDAM. Dinsdag 22 September. Vette koeien en ossen 760; ge- bruiksvee 1008; vette kalveren 140; graskalveren 410; nuchtere kalveren 413; varkens 225; big gen 386; paarden 125; veulens 58; schapen of lammeren 418; bokken of geiten 37. Prijs per kg: Vette koeien le kw. 2,58 tot 2,70; 2e kw. f 2,44 tot f 2,583e kw. 2,10 tot 2,25. Vette kalveren le kw. 2,35 tot 2 45; 2e kw. f 2,10 tot 2,35; 3e kw. 2 tot 2,20. Slachtpaarden le kw. 1,65; 2e kw. f 1,60; 3e kw. 1,55. Prijs per stuk: Graskalveren le kw. 310; 2e kw. f 270; 3e kw. 190. Nuchtere kalveren le kw. 57; 2e kw. 50; 3e kw. 45. Biggen le kw. 50; 2e kw. 45; 3e kw. 38. Veulens le kw. f 360; jaA1 >tv3 ƒ50 bijeen kunnen voegen en slachtoffers werd vernomen, dat bldt-iuuiicio vvuiu v 1 j o- - - het 4-jarige jongetje en de kape-1 daarbij niet boven de norm van sigaretten per persoon ko- laan er zeer ernstig aan toe zijn. 12. Met een uiterste krachtsinspanning her stelt de pachter zich. Hü gaat zijn gast vóór naar de wapen kamer en peinzend be kijkt Eric de pijlen, welke Agir hem laat zien. Geen détail ont snapt hem, de aan drie kanten aange brachte bevedering, de grijs-groene kleur van het windsel, alles neemt hij in zich op, terwijl Agir hem ge spannen gadeslaat. „En deze?" vraagt Eric, terwijl hij wijst op een goed gevulde pijlkoker, die aan de muur hangt. „Die zijn van Horic," is het ant woord en iets in de toon, waarop het gegeven wordt, doet Eric vra- gen: „Horic? Dat is waar ook ik heb hem nog niet gezien! Is hij 2e kv/. 300; 3e kw. f 200; Scha pen le kw. 90; 2e kw. 80; 3e kw. 75. Lammeren le kw. f 5; 2e kw. 65; 3e kw. 60. Kalf- en melkkoeien le kw. 1050; 2e kw. 900- 3e kw. 800. Vare koeien le kw. 700; 2e kw. 600; 3e kw. 50. Vaarzen le kw. 800; 2e kw f 700; 3e kw. 575. Pinken le kw. 525; 2e kw. 477; 3e kw. 375. Overzicht: Vette koeien aan voer als vorige week, handel trcag, prijzen dalende, enkele prima's boven notering. Vette kalveren aanvoer gewoon, han del stug, prijzen niet geheel prijshoudend. Graskalveren aan. voer groter, handel stroef, prij zen teruggaand. Nuchtere kal veren aanvoer iets minder, han del redelijk, prijzen prijshou dend. Biggen aanvoer ruimer, handel flauw, prijzen teruglo pend. Slachtpaarden aanvoer kleiner, handel lui, prijzen da lend. Veulens aanvoer als vorige week, handel levendig, prijzen niet geheel prijshoudend. Scha pen en lammeren aanvoer kor ter, handel kalm, prijzen prijs houdend. Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel stil, prijzen le kw. prijshoudend, 2e en 3e kw. iets lager. Vare koeien aanvoer als vorige week, han del lui, prijzen iets teruglopend. Vaarzen en pinken aanvoer even meer, handel slepend, prij zen 2e en 3e kw. lager, verder onveranderd. T.b.c.-vrij vee aan voer iets kleiner, handel kalm, prijzen als vorige week. Met grote blijd schap geven wij kennis van de ge boorte van ons Dochtertje en Zusje JANNA ELISABETH A. DE KOEIJER N. P. DE KOEIJER— DE QUELERIJ. CORNELIS en LIESJE. Hoek B 66, 22 Sept. 1953. Getrouwd: J. H. JAGTENBEEG en E. S. STEENHART Breda, Rijpstraat 10 B. September 1953. er niet?" Die vraag overrompelt Agir. Zijn gelaat wordt vaalbleek en hij stot tert: „N-nee... eh... Horic... eh... hij is gisteren weggegaan..." Een ogenblik is Eric verbaasd, doch dan flitst er een gedachte door zijn hoofd... Jelf is vermoord om hem het zwijgen op te leggen! En de moord is geschied nadat hij hier is geweest! Waarom raakt Agir zo van streek, nadat hem naar zijn broer is gevraagd? De Noorman weet dat de verhouding tussen de beide broers nu niet be paald goed is. Zou Jelf dan mis schien ongewild getuige zijn ge weest van een moord? En heeft de moordenaar hem neergescho ten om te voorkomen, dat zijn af schuwelijke misdaad bekend zou wörden? Dat zou alles verklaren! Met een ruk keert Eric zich om en terwijl hij een beschuldigende wijsvinger naar Agir uitstrekt, vraagt hij dreigend: „Waarom hebt gij Horic ver moord?" DANKBETUIGING. Hiermede betuigen we onze hartelijke dank aan alle familieleden, vrienden en bekenden voor hun mede leven betoond vóór en tij dens het overlijden van onze lieve Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, ANNA EE PUTTER, Wed. van M. de Feijter. In het bijzonder onze dank aan de Weledelzeergel. Heer Dr. Puylaert. Uit aller naam, C. DE FEIJTER. Sluiskil, Sept. 1953. Pierssenspolderstr. 3. te HOEK Donderdag na 12 uur wegens sterfgeval Aangeb.: tegen lage prijs enkele nieuwe en gebruikte MICHIELSENS Rijwielhandel Noordstraat 74 Terneuzen Telef. 2595 Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT zul len op WOENSDAG 7 OCT., 1953, om 11 uur vjh., ten Gemeentehuize trachten aan te besteden: HET UITVOEREN VAN BESTRATINGEN MET BIJKOMENDE WERKEN rondom het Park- Bestek en tekening zijn, zo lang voorradig, tegen betaling van 7,50 (rest. 2,50), verkrijgbaar bij de Centr. Dienst v. Bouw- en Woningtoez. en Gem. Werken in O. Z.- Vlaanderen, Herengracht 10, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3