Wysjinsky wil ontwapening! Een Mig-jager op een vliegveld geland Is Beria ontsnapt Anti-Indische betoging te Durban Zuidkoreaans Arrestaties in Egypte De Franse Radicaal Soc. Partij Russische hulp voor Noord-Korea KIM 1L SOENG ANTWOORD MALENKOF DE TOESTAND IN ATJEH DE „IZVESTIA" OVER TRIEST WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN VERENIGDE NATIES 900 Personen in Peizië gearresteerd Antwoord van Bidault aan Adenauer Sept. 22 6.25 23 24 25 26 6.27 6.29 6.30 6.32 18.39 18.37 18.35 18.32 18.30 18.00 18.16 18.35 18.58 19.28 5.20 6.51 8.23 9.56 11.25 Frankering bij Al onnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DINSDAG 22 SEPTEMBER 1953. 8e Jaargang No. 2952. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uuï Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur In antwoord op de toespraak van de Russische premier Ma lenkof verklaarde Noord-Kore- aanse minister-president Kim II Soeng, dat zijn land „met Russische hulp zijn vrijheid en onafhankelijkheid heeft weten te gewaren". Ook had het de agressieve plannen der Ameri kaanse imperialisten verijdeld en hen gedwongen een wapen stilstand te tekenen". „Dit is niet slechts een over winning van de Koreaanse en Chinese volken, doch van het gehele vredeskamp" verklaarde hij. Sprekend over „de grote en moeilijke taak van de wederop bouw die ons te wachten staat", verklaarde Kim II Soeng: „er bestaat geen twijfel aan dat Korea, met de broederlijke hulp van de Sowjet-Unie, de Chinese volksrepubliek en de volksdemo cratie, er in zal slagen deze moeilijkheden evenzeer te over winnen, als het, met dezelfde hulp, zijn vijanden op het slag veld wist te doen terugdeinzen". Ali Muhammad, lid van het hoofdbestuur van de Islamiti sche jongerenvereniging de G.P. I.I., heeft aan de correspondent van Pi Aneta te Kutaradja me degedeeld, dat hij naar Atjeh is gekomen om een afdeling van de Hizbullah op te richten. Ten aanzien van berichten over gespannen toestand in Atjeh zei hij, dat hij bevonden had, dat Atjeh veilig en rustig is en dat hij geen tekenen had gezien, dat Atjeh door de Darul is geïnfiltreerd. Pi Aneta verneemt uit Medan dat de Belgische cultuur maat schappij Sipef haar employé's op de ondernemingen in Atjeh met vrouwen en kinderen naar Medan heeft geroepen. Zater dagavond zijn de eerste gezin nen van de employé's in Medan aangekomen. Uit verschillende telefonische inlichtingen, welke vanuit Me dan van verschillende plaatsen in Zuid- en Midden Atjeh dit weekeinde zijn verkregen, o.a. van Pangkalbrandan, zou lijken dat de toestand rustig is. Het Russische regeringsblad „Izvestia" heeft zich bezig ge houden met het vraagstuk- Triëst. Het blad spreekt zich uit voor een regeling overeenkom stig het terzake in het met Italië gesloten vredesverdrag bepaalde. De „Izvestia" geeft de Ver. Staten „en degenen, die de be palingen van het Italiaanse vredesverdrag hebben geschon den", de schuld van de huidige spanning. Het blad meent, dat de wrijving is ontstaan omdat de Westerse mogendheden, uit eigen belang, uitvoering van de betreffende bepalingen van het vredesverdrag hebben verhin derd, „terwijl juist de Sow jet Unie vele pogingep heeft ge daan om tot een oplossing van dit probleem te komen". Volgens „Izvestia" willen de Ver. Staten Triëst als militaire basis gebruiken en houden zij daarom een regeling van de sta tus dezer stad tegen. DE INZAMELING TEN BATE VAN GRIEKENLAND. Het hoofdbestuur van het Ne- derlandsche Roode Kruis zal op 1 October zijn inzamelingsactie ten bate van de slachtoffers der aardbevingen op de Griekse eilanden beëindigen. Met grote dankbaarheid constateert het hoofdbestuur dat dank zij de of ferzin van het Nederlandse volk thans meer dan 250.000,v bij eengebracht is, voor welk geld reeds vele waardevolle goederen naar Griekenland zijn verzon den. Tot hen, die nog willen bij dragen tot de hulpverlening richt het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis het ver zoek zulks te doen vóór 1 October b.v. door storting op gironummer 777 van het hoofdbestuur, onder vermelding: Hulp aan Grieken land. In de algemene vergadering der V. N. heeft de Russische af gevaardigde Wysjinsky Maan dag verklaard, dat de Sowjet- Unie „grote betekenis" hecht aan het werk en de rol van de V. N. Volgens spreker maakte de organisatie thans een ernsti ge crisis door, doordat zij ge maakt was tot „louter een dek mantel" van het „agressieve Noordatlantische blok". Hierop haalde Wysjinsky een passage uit het boek over de buitenland se politiek van de hand van wij len senator Taft aan, waarin de ze zou hebben aangedrongen op een „ondergrondse oorlogvoering om de Sowjet-Unie en de volks democratieën in de rug aan te vallen." Deze misdadige plannen van de „vijanden van de vrede" waren, aldus spreker, echter op niets uitgelopen. Vervolgens maakte de Russi sche afgevaardigde melding van het standpunt der Chinees-com munistische regering, dat zij zich niet kan verenigingen met de aanbevelingen der algemene vergadering inzake de deelne mende landen aan de politieke conferentie over Korea. Dat in de richting van deze conferentie geen vorderingen worden ge maakt was, volgens Wysjinsky, te wijten aan het feit, dat de V. S. er in geslaagd waren, ,,in de algemene vergadering beslissin gen door te drijven, die duidelijk niet in overeenstemming met de Koreaanse bestandsovereen komst zijn". Hij verklaarde, dat in deze overeenkomst niet wordt gezegd, dat aan de conferentie slechts 2 partijen moeten deel nemen, zoals de V.S. en hun aan hangers staande houden. Wysjinsky beschuldigde de V.S. ervan, dat zij niet pogen ge schillen door middel van onder handelingen uit de weg te rui men, maar trachten hun invloed uit te breiden, zulks ten koste van de Sowjet-Unie en haar bond genoten. In dit verband noemde de spreker de N.A.V.O. en de ver dragen, welke de Amerikaanse regering met president Rhee van Zuid-Korea en met maarschalk Tsjiang Kai-Sjek heeft gesloten. Volgens Wysjinsky ontbraken de feiten, die een bevestiging zouden kunnen vormen van de stelling van minister Dulles, toen deze in zijn jongste rede in de V.N en ook bij andere gelegen heden verklaarde dat dergelijke organisaties noodzakelijk waren. Aan het slot van zijn rede, die anderhalf uur duurde, diende de Russische afgevaardigde een re solutie in, waarin o.m. opnieuw wordt aangedrongen op het „on voorwaardelijk verbieden van atoomwapens". De veiligheids raad zou moeten worden ge vraagd onverwijld maatregelen te nemen teneinde tot een inter nationale overeenkomst over dit voorstel en een internationaal controlestelsel te komen. Voorts wil het Russische plan de algemene vergadering een be roep op de „grote vijf" laten doen om hun strijdkrachten met een derde te verminderen. Door de veiligheidsraad zou vervolgens op korte termijn een internationale conferentie moeten worden be legd om tot een vermindering van de bewapening van alle lan den te komen. Ook wordt de algemene verga dering verzocht het aanleggen van militaire bases in het buiten land te bestempelen als een ge vaar voor de vrede. De veilig heidsraad zou maatregelen moe ten nemen om deze bases te ont mantelen. Tenslotte wordt voorgesteld, dat de algemene vergadering pro paganda, die vijandigheid en haat tussen de volkeren wil zaaien, veroordeelt. „De Sowjet-Unie is er van over tuigd", zo besloot Wysinsky, „dat dit (het bovengenoemde plan) niet alleen zal leiden tot een ver mindering van de internationale spanningen, maar ook tot het ver- zekere van de vrede en de veilig heid in de wereld". Commentaren op de rede van Wysjinsky. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, noemde de rede van Wysjinsky „negatief". „Ik heb dit al eerder gehoord", zo zeide hij. Een woordvoerder van de Brit se delegatie noemde de rede „ne gatief en onvruchtbaar". „Voor zover wij kunnen zien, zijn alle oude bekende Sowjet-argumenten weer eens opgewarmd". De Franse afgevaardigde Hop- penot verklaarde: „Het was de zelfde langspeelplaat. Er was ab soluut niets nieuws in ANTWOORD DER V. N. OP Z.-KOREAANS DREIGEMENT. Generaal-majoor Lawton, de man die verantwoordelijk is voor het overbrengen van de Noorde lijke gevangenen, die niet naar huis willen, uit de kampen in Zuid-Korea naar de neutrale zóne, heeft verklaard, dat de Verenig de Naties van plan zijn alle ge vangenen van deze categorie aan de Indiërs over te dragen, niet tegenstaande het jongste dreige ment van de Zuid-Koreaanse ge neraal Won Joeng Dok, Deze zei- de n.l. Vrijdag, dat hij niet zou toestaan, dat de nog in Zuid- Korea aanwezige anti-communis tische gevangenen zouden wor den overgedragen, zolang de Noordelijken trachten door mid del van „intimidatie en dwang" de niet-communisten van gedach ten te doen veranderen. De Zuid-Koreaanse generaal had er niet bij gezegd, hoe hij zijn dreigement eventueel zou uitvoe ren. De gevangenkampen staan onder Amerikaanse bewaking sinds generaal Won in Juni 27.000 anti-communistisché gevangenen in vrijheid liet stellen. Een M.I.G.-jager, een straal vliegtuig van Russische makelij, is Maandagochtend omstreeks half tien op een Zuid-Koreaans vliegveld 25 km ten westen van Seoel geland. Het opperbevel van de Ver enigde Naties heeft op 27 April een bedrag van 100.000 dollar aangeboden aan de eerste com munistische piloot, die 'n M.I.G.- 15 of een andere in de Sowjet- Unie gebouwde jager, onbescha digd in geallieerde handen brengt. Vier leden van de neutrale commissie hebben zich in een jeep naar het vliegveld Kimpo begeven, waar de communisti sche piloot is geland. Een woordvoerder van het vliegveld Kimpo deelde mede, dat de naam van de vlieger en SYMINGTON CRITISEERT EISENHOWER. De Amerikaanse democrati sche senator Symington heeft in Albany critiek uitgeoefend op de besnoeiing van de militaire uit gaven door de regering van Eisenhower. De Amerikaanse re gering hecht op het ogenblik meer waarde aan geld dan aan veiligheid, aldus Symington. De senator zeide, dat volgens het merendeel van de militaire deskundigen de Sowjet-Unie van Juli 1954 af een vernietigende atoomaanval op de Ver. Staten kan ondernemen. Volgens het Amerikaanse blad „San Diego Morning Union" heeft iemand, die zich op het ogenblik in een latijns Amerikaans land schuil houdt, verklaard Beria te zijn. De man verklaart met drie beidende Sowjet-autoriteiten uit de Sowjet-Unie te zijn ontsnapt. Hij zou door een tussenpersoon contact hebben opgenomen met senator McCarthys senaatscom missie voor onderzoek om te trachten in de Ver. Staten asyl te krijgen in ruil voor inlichtin gen over de Sowjet-Unie, aldus dit bericht, dat door het Franse persbureau A.F.P. onder voorbe houd is overgenomen. Van de zijde van het Ameri- In de buurt van Durban (Z. Afrika) hebben zich ongeregeld heden voorgedaan, nadat een door een Indiër bestuurde bus een neger had overreden, die daardoor om het leven kwam. Volgens de laatste berichten is de bus vernield en zijn vier win kels van Indiërs in brand gesto ken. Een politiemacht van 100 man heeft inheemsen gearre steerd, die van deelneming aan de relletjes verdacht worden. Nader is gemeld, dat acht In dische winkels door negers in brand gestoken zijn. Bovendien werden tenmist.e zes winkels geplunderd. De politie vuurde op de plunderaars. Een neger werd doodgeschoten toen hij bezig was een winkel in brand te steken. Tien negers, die geplunderd hadden, zijn gearresteerd. Ver der zijn veertig verdachten aangehouden. Er werden ste nen naar de politie geworpen. Volgens de politie zijn vijf Indische winkels door brand vernield. Aan acht win kels werd door brand en stenen schade toegebracht. Verder brandden twee woningen van Indiërs uit. 26 Negers, onder wie een vrouw zijn wegens brandstichting, plundering en inbraak vastge houden. Ook een kind is aange houden. Volgens de laatste be richten is de rust weergekeerd Volgens de eerste schattingen is bij de ongeregeldheden te Caro Manor aan winkels, woningen en voertuigen een schade van onge veer ƒ350.000 aangericht. Onder meer werden twee van de groot ste winkels in de betrokken wijk geplunderd en in de as gelégd. Bij de relletjes kwamen twee personen om het leven en werd een persoon zwaar gewond, ter wijl bij botsingen met de politie nog een onbekend aantal men sen verwondingen opliep. In het geheel moesten 18 win kels en twee woonhuizen van In diërs het ontgelden. kaans State Department is ver klaard, dat tot dusver nog ge nerlei bevestiging van het be richt verkregen is. De mogelijkheid, dat Beria uit de Sowjet-Unie gevlucht is, acht men uiterst gering. In diplomatieke kringen te Londen wordt weinig geloof ge hecht aan de berichten, dat Beria uit de Sowjet-Unie is ge vlucht. Men gelooft, dat Beria in Rusland gevangen zit. Van de zijde van de Amerikaan se senaat is medegedeeld, dat een Amerikaanse functionaris uit Washington naar Europa is ver trokken om te onderzoeken of de man die zich op het ogenblik in een „neutraal niet-communistisch land" in Europa bevindt, inder daad de in ongenade gevallen Russische minister van Binnen landse Zaken, Beria, is. Binnen enkele dagen kan een verslag over deze kwestie worden ver wacht, aldus dit bericht. Uit dezelfde bron is vernomen, dat agenten van de sub-commis sie van onderzoek van senator McCarthy zich in verbinding heb ben gesteld met de man, die zich voor Beria uitgeeft. Beria zou de Sowjet-Unie teza men met drie medewerkers per vliegtuig hebben verlaten en in „een neutraal niet-communis tisch land" in Europa zijn aange komen. Senator McCarthy wilde niet mededelen wat zijn commissie van plan was te ondernemen. Hij zeide er niet van overtuigd te zijn, dat de man in kwestie in derdaad Beria is. Ook verklaarde MsCarthy, dat geen bezoldigd lid van zijn personeel de man per soonlijk had ontmoet. de eenheid waartoe hij behoort, niet bekend zal worden gemaakt. De controle van de personen die het vliegveld bezoeken, is verscherpt. Alleen personen, die op het vliegveld werkzaam zijn, mogen het terrein betreden. Volgens een niet bevestigd be richt zou een escadrille Ameri kaanse straaljagers het commu nistische vliegtuig naar Kimpo hebben begeleid. Ook zal een vraaggesprek met de piloot niet worden toegestaan „uit vrees voor vergelding". De bestuurder van het toestel is een Noordkoreaan. Hij volgde alle instructies, die generaal Mark Clark, opperbevelhebber der V. N.-troepen, indertijd bij het uitloven van de beloning van 100.000 dollar had gegeven, op. De piloot van de Mig-15 is een officier die „ervaren is in het besturen van vliegtuigen van dit type", zo heeft de commandant van de groep jachtvliegtuigen, welke op Kimpo is gestation- neerd, meegedeeld. De comman dant, kolonel Hall, die de piloot het eerste ondervraagde, ver klaarde, dat het toestel in goede staat verkeert. De machine is kleiner dan een straalvliegtuig van het Amerikaanse type Sa bre. De kanonnen waren geladen en de piloot was gewapend met een revolver. Volgens kolonel Hall heeft de Noordkoreaanse piloot verklaard dat hij uitgeweken was om „het communisme te ontvluchten". Het is niet zeker, of hij op de hoogte was van de beloning, die de Verbondenen hadden uitge loofd voor de eerste communist, die de Verbondenen een Mig in goede staat in handen speelde. Nadat de Mig een „goede lan ding" had uitgevoerd, kwam de Noordkoreaan te voorschijn, die glimlachend verklaarde: „Ik ben blij, dat ik hier ben". Hij droeg een blauwe vliegeniersoverall, een leren vest en laarzen. De vo rige nacht had hij niet geslapen en hij zag er vermoeid uit. Het schijnt, dat hij niemand van zijn voornemen om uit te wijken op de hoogte had gesteld. Ook had hij geen boodschap achtergela ten. Kolonel Hall kon niet zeg gen, waarheen de piloot zal wor den gebracht. Wel zeide hij dat de Mig wellicht voor een nader onderzoek naar de Ver. Staten zal worden overgebracht. Naar van betrouwbare zijde te Tokio wordt vernomen, is de pi loot een kapitein bij de Noordko reaanse luchtmacht, genaamd Kom Sjok. Ook wordt gezegd, dat hij de uitgeloofde beloning van 100.000 dollar zal krijgen. Een woordvoerder van de Ame rikaanse luchtmacht zeide, dat het aanbod van 50.000 dollar voor de volgende communistische pi loten die met hun vliegtuigen uit wijken, nog van kracht is. Een Perzische regeringscom missie heeft Maandag, onder voorzitterschap van premier Za- hedi de toestand besproken, die is ontstaan door de tegen de re gering gerichte houding van de Knchgai-stam in de provincie Fars. De beraadslagingen wer den bijgewoond door de gouver neur van de provincie, Ali Hey- att, de militaire gouverneur, e.a. Besloten is binnenkort een com missie onder leiding van gou verneur Heyatt naar Fars te zen den om contact op te nemen met de stamhoofden der Kaehgais. Officieel is in Teheran Verno men, dat Abdullah Entezam, broer van de Perzische delegatie leider bij de Ver. Naties, is aan gewezen als minister van Bui tenlandse Zaken. Senator Amir Hoessein Baktari is benoemd tot minister zonder portefeuille. Voorts is in Teheran vernomen dat sedert de machtsovername door generaal Zahedi in Teheran en omgeving 900 personen zijn gearresteerd. In de afgelopen vier dagen zijn 108 personen naar het zuiden van het land ge deporteerd en 38 naar Khorra- mabad. De voormalige ondermi nister van defensie generaal Mo- hanna is Zondag op vrije voeten gesteld. Radio-Caïro heeft bekend ge maakt, dat 11 personen zijn ge arresteerd op last van de revolu- tionnaire raad. Er worden meer arrestaties verwacht. Voorts is bekend gemaakt, dat een revolutionnaire rechtbank ter berechting van „verraders" in het leven geroepen zal worden. Drie personen hebben huisar rest gekregen. De elf arrestanten zullen voor de revolutionnaire rechtbank verschijnen. Op het congres van de Fran se radicaal- socialistische partij te Aix Les Bains is een motie aangenomen, waarin wordt ge vraagd om vier.mogendheden- besprekingen op het hoogste niveau. Goedkeuring van het verdrag voor een Europees leger stelde de partij afhankelijk van aan vaarding van een internatio naal statuut voor het Saarge- bied, goedkeuring van de aan het verdrag toegevoegde pro tocollen, waarin de beperkingen op gebruik door Frankrijk van zijn leger word,en vermindeird en instelling van een gemeen schappelijke boven nationaal politiek gezagsorgaan, dat ver antwoordelijk is aan een demo. cratisch gekozen assemblee. De radicale partij bezet 75 van de 627 zetels van de Franse nationale vergadering. Voorts sprak de partij zich uit voor de Europese gemeenschap en juichte zij de Europese ge meenschap voor kolen en staal toe. Betreurd werd, dat de inter nationale toestand voortijdig 't vraagstuk van een militaire ge meenschap aan de orde stelde. Op binnenlands gebied sprak de partij zich uit voor bezuini gingen, verlaging van indirecte belastingen, ontwikkeling van de productiviteit], hervorming van het vakverenigingswezen en regeling van het stakings recht. Gaston Monnerville, voorzit ter van de Fanse raad van de republiek, die het debat op het congres sloot, verklaarde, dat Frankrijk slechts aan een ver enigd Europa diende deel te ne men, als de gehele Franse unie in het verenigde Europa zou worden opgenomen. In een motie over Marokko verklaarde het congres ver heugd te zijn over de oplossing Van de recente crisis aldaar. Zaterdag hebben bij de de batten op het congres zowel voor. als tegenstanders van het E.V.G..«verdrag het woord ge voerd. Herriot, voorzitter van de na tionale vergadering, verklaarde niet tegen een Europese ge meenschap te zijn, maar wel tegen het huidige verdrag. De aanvullende protocollen had den volgens hem geen der pun ten, waartegen hij bezwaar heeft, gewijzigd. Zowel Herriot als Daladier, die Frans premier was toen de tweede wereldoorlog uitbrak, meenden, dat onderhandelingen met de Sowjet-Unie voorrang verdienden boven behandeling van het E.V.G.-verdrag. Deze rechtbank bestaat uit leden van de revolutionnaire raad. Het opperbevel van het leger deelde mede, dat de arrestaties van de elf Egyptenaren in ver band staat met de aanstaande processen tegen „verraders". Een woordvoerder van het op perbevel maakte de namen van de drie personen die huisarrest hebben gekregen, bekend, name lijk de leider van de voormalige Wafdpartij Moestafa el Nahas, diens echtgenote en de indus trieel Hafez Afifi, die indertijd de voornaamste woordvoerder van het kabinet des konings on der ex-koning Faroek was. Gearresteerd zijn ondermeer de voormalige Wafdistische minis ter Ibrahim Farag en de vroege re vice-voorzitter van de Sadis tische partij Hamed Goeda Voorts zijn nog twee personen in Cairo in hechtenis genomen, n.l. de voormalige Wafdistische minister van handel Mahmoed Riaz en de kolonel van de politie Saad el Din el Sombati. Laatst genoemde wordt beschuldigd van mishandeling van een aantal leden van de Mohammedaanse broederschap. DE EGYPTISCHE PERS. Er zullen krachtige maatrege len worden genomen tegen alle Egyptische bladen, die van de rechte weg afwijken, aldus heeft de controleur-generaal voor de pers te Caïro verklaard. Hij zeide, dat de regering geen oensuur zal instellen, maar iedere krant, die een ondermijnende campagne zou voeren, zou voor een maand niet mogen verschij nen en bij herhaling verboden worden. Te Moskou, is na negen dagen van onderhandelingen tussen een Noord-Koreaanse delega tie onder leiding van premier Kim II Soeng en Sow jet-Russi sche regeringsleiders, met aan het hoofd premier Malenkof, een communiqué uitgegeven, waar om ondermeer wordt medege deeld, dat de Sowjet-Unie heeft besloten Noord-Korea te helpen bij de wederopbouw van 't door de oorlog geteisterde land. De hulp zal worden verleend door het ter beschikking stellen van Russische uitrustingsstukken en materieel, technische bijstand en het opleiden van Noord-Ko- reanen om met de te schenken machineriën te kunnen omgaan. De Sowjet-Unie zal, ten bate van de Noord-Koreaanse bevol- met de Sowjet-Russische eco nomische hulpverlening aan het Koreaanse volk, dat gedurende de krijg voor onafhankelijkheid en vrijheid grote verliezen heeft geleden". Het antwoord van Bidault, de Franse minister van Buitenland se Zaken, op het voorstel van de Westduitse kanselier Adenauer voor een conferentie over de be trekkingen tussen Frankrijk en Duitsland, is Zondag naar Bonn gezonden, aldus is te Parijs be kendgemaakt. Het Franse ministerie van Bul king, verbruiksgoederen leveren. tenlandse Zaken deelde mede, dat Voorts zal Noord-Korea een Bidault het voorstel voor een be- bedrag van 1.000.000.000 roebel spreking van vraagstukken van als gift ter beschikking worden wederzijds belang had aangeno- gesteld. men. Dan krijgt Noord-Korea uit-' stel van betaling voor vroeger door de Sow jets verleende ere- dieten. Bovendien zullen de terugbetalingsvoorwaarden wor. den verlicht.. In de bekendmaking wordt nog gezegd dat de besprekingen gekenmerkt werden door „een volledig wederzijds begrip" ver klaard dat dit „van belang is voor het verzekeren van vbede en veiligheid in het Verre Oos ten". „Beide partijen zijn het er volledig over eens", dat het slui ten van een wapenstilstand in Korea voorwaarden heeft ge- scnapen, die het gemakkelijker zullen maken het Koreaanse vraagstuk op te lessen cp basis van een herenigd Korea, waar bij het Koreaanse volk zelf in gelegenheid moet worden ge steld de Koreaanse staatsvorm te bepalen. „De Sowjet-Russische en N. Koreaanse regeringen hebben zich bereid verklaard te dien einde met alle belanghebbende staten samen te werken", aldus de bekendmaking. Opgemerkt wordt, dat „spe ciale aandacht is geschonken aan vragen samenhangende medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Guur weer. Over het algemeen veel bewol king met enkele buien. Krachtige tot harde en aan de kust nu en dan stormachtige zuidwestelijke wind. Vrij koud weer. DINSDAG 22 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 0.44 12.38 Terneuzen 1.19 1.33 Hansweert 1.59 2.13 Walsoorden 2.09 2.23

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1