Gemis aan zelfvertrouwen Opnieuw nederlagen voor de Zeeuwse clubs Onder de loupe VtfRIGLEY CHINEZENWIJK SPORTNIEUWS en hoge prijzen! Spaak hield rede te Straatsburg Proeven met nieuwe Russische atoomwapens Frankrijks bezoekingen GIRO 777 Aalmoezenier op het verkeerde pad Een congres van de intern, broederschap van goochelaars Contra-revolutionnaire groep in China in hechtenis genomen Onbekend maakt onbemind DE JAPANSE PARELVISSERIJ Senator McCarthy gaat trouwen MEVROUW MERR1FIELD OPGEHANGEN TfPEEDE BLAD Zaterdag 19 September 1953 8e jaargang No. 2950 Incidenten om een huis in Baarle-Hertog Arrestaties in Perzië £*n IJu Sung Na de staking: is Parijs ver blijd met een prachtige nazomer, die de vele touristen, die nog wat zijn blijven hangen, het ge leden ongemak snel heeft doen vergeten en nieuwe drommen vreemdelingen naar de Franse hoofdstad heeft gelokt. Ze kun nen er nog altijd best aan hun trek komen, de schoonheid- en vermaak zoekenden. Een fraaiere stad dan Parijs moet nog worden gebouwd en wat deert het de vreemdeling, als hij het zich al realiseert, dat al die grootsheid, waarmede hij bij welhaast iedere stap wordt geconfronteerd, verbonden is aan een tijdperk, dat geenszins meer actueel is. Op gironummer 777 van het hoofdbestuur van het Neder landse Roode Kruis is tot Don- deravond voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de Griekse aardbevingsramp een bedrag gestort van 228.394,93. Woensdag luidde de stand 225.036,85. De eerste Nederlandse militair die tijdens de oefening „Grand Repulse" op het verkeerde pad is geraakt, was de divisie-aal moezenier Richelle. Pp zijn ronde langs de tenten in het ge bied, waar het eerste legercorps is gelegerd, was hij de weg kwijt geraakt. Na lang zoeken in het donker zag hij eindelijk een ver lichte tent. Hij ging er op af en kwam midden in de nacht op 'n Duitse kermis terecht, waar uit kan blijken, dat ook een aal moezenier wel eens kan dwalen. Wel actueel is het geboden amusement. De leiders van de Franse vreemdelingenindustrie verstaan hun vak als geen ander en blijven bij de tijd. Dat is de Amerikaanse tijd en dus is het vermaak op de gemiddelde Ame rikaanse smaak ingesteld: niet zo puriteins, dat het genade zou kunnen vinden in de ogen van de censor in Boston, maar ook niet zo frivool, dat mrs Smith uit Washington er zich bijzonder ge choqueerd door zoukunnen ge voelen. TREFPUNT DER GROTEN. Dezer dagen bezochten we een établissement, dat op het ogen blik zeer bij de Amerikanen in trek is: het restaurant „Au Mou- ton de Panurge". In het boek, dat aan beroemde gasten ter te kening wordt voorgelegd, vonden we de namen van Rita Hay- worth, Errol Flynn, Orson Wel les, Clark Gable overigens ook die van prins Bernhard, prins Ali Kahn, prinses Asjraf, de zus ter van de sjah van Perzië en dr Albert Schweitzer. En „Au Mouton de.Panurge" is niet eens een bijzonder dure zaak. Er zijn er, die veel en veel duurder zijn. Overigens ook hon derden goedkopere. Maar zelfs in de eethuisjes in de omgeving van de Boulevards St. Germain en St. Michel, waar de studenten een hapje plegen te eten, kost een eenvoudige maaltijd op het ogenblik al gauw vier of vijf gul den. OMLAAG? De prijzen in Frankrijk zijn een bezoeking. Blijven ze zo hoog, dan zal de toerist er tenslotte door worden weggejaagd en de Frans man zelf van staking naar sta king worden gedreven. De regering-Laniel begrijpt dit en tracht door middel van decre ten tot prijsverlaging te komen. Maar de enige prijsverlaging, die we tot nu toe konden constate ren, was die voorwild en ge vogelte. De Franse middenstand is hard en trekt zich van decreten niet al te veel aan. Inderdaad heeft de Franse burger niet het minste vertrduwen in het welslagen van de plannen der regering. En mis schien juist, omdat dit vertrou wen er niet is, zal er ook niets of zo goed als niets gebeuren. Een nog heel wat grotere be zoeking dan de hoge prijzen is voor Frankrijk het volkomen ge mis aan overtuiging, dat men nog iets goeds tot stand kan brengen. Voor een flink deel spruit dit voort uit egoïsme en gemakzucht. Voor Frankrijk moet men ho pen, dat het op korte termijn de schok krijgt, die tot een zelfbe wuster reageren in staat stelt. En voor Frankrijk niet alleen ook voor Europa. Gaat Frank rijk verloren men ervaart het bij bijna elke stap hier dan gaat daarmee tevens een aller belangrijkst stuk van Europa te gronde. Donderdag is te Edinburgh een internationaal congres van de broederschap van gooche laars begonnen, waaraan 500 afgevaardigden deelnemen. Een van de goochelaars, Peter Warlock, heeft een week gele den het belangrijkste nieuws uit het bulletin van de B.B.C. van Donderdagavond tien uur voor speld. Een week geleden schreef Warlock zijn voorspellingen op en deed ze in een enveloppe, die verzegeld werd. 5 Minuten voordat de nieuws lezer Donderavond de belang rijkste punten uit het nieuws zou voorlezen, werd de envelop pe geopend en werden de voor spellingen voor de aanwezigen ter lezing opgehangen. Een paar minuten later bleek de gasten, dat Warlocks voor spellingen juist waren. Toen Warlock werd gevraagd, hoe hij het had gedaan, zeide hij, dat dat een beroepsgeheim was. De Verenigde Staten zijn bezig met het bouwen van een straal jager, die de onbemande, geheel automatische onderschepper zeer nabij komt, aldus deelde generaal Doolittle Woensdag te Atlantic City mede. Het toestel, de F 102, kan sneller vliegen dan het geluid. Het officiële Russische pers bureau Tass heeft Vrijdag me degedeeld, dat er in Communis tisch China weer een „contra revolutionaire groep" is gearre- steerd Een'blad uit Sjanghai hal vol gens Tass Woensdag gemeld, dat de leden van de bende „op ruiende geruchten verspreidden, gewapende aanvallen onderna men en wanorde uitlokten'De arrestaties waren te Sjanghai verricht. Een „Canberra"-straalbom- menwerper zal de deelnemers aan de volgende maand te hou den luchtrace LondenChrist- church op de hoogte houden van de weersomstandigheden in de hogere luchtlagen en boven Australië. Het toestel zal vliegen op een hoogte van 13 km, waar de deelnemers gebruik hopen te maken van een luchtstroming, die wellicht hun snelheid met on geveer 300 km zal vermeerderen. VOETBALPROGRAMMA K. N. V. B. ZONDAG 20 SEPTEMBER. EERSTE KLASSE A. DWS—Haarlem: Zwolse Boys -Be Quick (Gr.); Elinkwijk— Oosterparkers; RCHEnschede- se Boys; Heracles—Stormvogels NEC- Leeuwarden; Wageningen Ajax. EERSTE KLASSE B. Blauw Wit—Vitesse; Rigters- bleekAGOVVVSV—Sneek; 't Gooi—Go Ahead; Heerenveen —DOS; EnschedeEDO; GVAV De Volewijckers. EERSTE KLASSE C. EMMA—PSV; LONGA—Sit- tardia; VVV—NAC; Bleijerheide —Sparta; XerxesWH '16; HBSBrabantia; BWSVV. EERSTE KLASSE D. Hermes DVSADODHC MVV; EindhovenNO AD; Lim- burgia—Excelsior; Feijenoord Juliana; Willem IIRBC; Mau- ritsEBOH. Donderdag hebben zich te Baar le-Hertog incidenten voorgedaan in verband met de huizenhistorie die sedert verscheidene maanden aan de gang is. De heer Van E., wonende in het grensplaatsje Weelde-station (België) had te Baarle huizen gekocht waarover de vrederechter diende uit te ma ken of deze huizen zich op Bel gisch of Nederlands grondgebied bevinden. Donderdagmorgen was zonder vergunning van de eige naar één dezer huizen bezet door een Nederlander, de heer W. Toen de heer Van E. dit ver nam is hij naar het huis gegaan, heeft de meubels van W. op de straat geworpen en tevens de rui ten verbrijzeld. De Nederlandse marechaussee die er werd bij ge- roepen, wist niet goed wat aan te vangen. Er werd vervolgens een beroep gedaan op de rijkspolitie van Baarle-Nassau, die ter plaat se kwam. De heer Van E., die in de me ning was, dat hij zich op Belgisch grondgebied bevond, verweerde zich met geweld. Nadat hij door de politie naar Nederlands grond gebied was overgebracht staakte hij echter alle verzet en ging ge willig mee naar de rijkspolitie kazerne te Baarle-Nassau. Daar werd hij langdurig verhoord. Er werd hem op last van de officier van justitie van Breda gezegd, dat hij thans vrijgelaten zou wor den, maar zo hij andermaal zou optreden, zoals heden, zou hij ge arresteerd blijven. De heer E. verklaarde zijnerzijds dat hij op nieuw zou beginnen indien één zijner huizen weer werd bezet. Voorts wordt vernomen dat er tussen de eigenaar en de burge meester van Baarle-Nassau on derhandelingen zouden zijn ge voerd over het verhuren van het huis in kwestie, doch dat de bur gemeester de heer Van E. geen verzekering kon geven dat hij in Belgische francs en volgens Bel gische maatstaven zou worden betaald. Hierop weigerde Van E. zijn huis te verhuren. Niettegen staande deze weigering had W. toch het huis betrokken. Aan de Nederlandse voorlich ting in het buitenland blijkt nog wel eens het één en ander te mankeren. Zo werd er door een groot Amerikaans dagblad op gewezen, dat Nieuw Guinea maar aan de Japanners moest worden toegewezen, dan konden de voormalige veroveraars van het Verre Oosten daar hun be volkingsoverschot kwijtraken. Men beschouwde de Nederlan ders zonder meer als een volk met imperialistische neigin gen. Ook is uit tal van publi- ties gebleken, dat de Indonesi sche regering met veel ijver be zig is via haar buitenlandse dienst propaganda te maken voor haar standpunt t.a.v. Nw. Guinea. Wat wordt er van Neder landse zijde gedaan voor het behoud van Nieuw Guinea voor het koninkrijk? Wij schuwen als volk een opgeblazen propaganda die moet wijzen op de goede kwaliteiten van Nederland. Maar wij zijn voorstanders van goede voorlichtingWij zijn niet zo groot, dat ons standpunt en onze belangen in de wereld vanzelf bekend zijn. Wij dienen anderen dit dus op beleef de wij ze aan het verstand te brengen. Dat moet in ruimere mate ge schieden dan thans het geval is. Verzuimen wij dat, dan zien wij Nieuw Guinea's lot in een verre toekomst door vreemden bepaald en ons gezichtspunt wordt nergens gezien en verno men. Ging het ook niet min of meer zo bij de afstand van Indonesië? Paul Henri Spaak, de voorma lige socialistische Belgische pre mier, heeft Donderdagavond het debat over de spanning tussen Oost en West in de raad van Europa geopend. Hij zei, dat verzet tegen het opnemen van Duitsland in de westelijke gemeenschap „ver raad" zou: zijn. „Er zijn nog mensen die aarze len" en zeggen dat „Duitsland te sterk is om lid van een Europese gemeenschap te zijn", doch „ik zou mijn Franse en andere vrien den willen vragen ons mee te de len of zij geloven, dat Duitsland minder sterk zou zijn als het niet met het westen zou samengaan", zo zei hij. Spaak bracht in herinnering wat twee dagen geleden 'n Frans blad als mogelijk alternatief had geopperd: „U zou niet slechts het denkbeeld van een Europese unie, doch ook dat van een At lantische unie moeten opgeven, en U zou non-agressiepacten moeten sluiten met Rusland". Onder luide bijval van de 130 aanwezige Europese parlementa riërs gaf de Belgische socialis tenleider als zijn mening: „Ik ken geen verraad, dat groter zou zijn dan een dergelijke politiek". Hierop schetste Spaak zijn uit acht punten bestaand plan voor Europa, dat omvat: een gedemi litariseerde zóne aan beide kan ten van het „ijzeren gordijn", een veiligheidsverdrag tussen de Ver. Staten, Rusland, Engeland en de voorgestelde Europese gemeen schap, en een vier-mogendheden- conferentie over Duitsland en Oostenrijk. De eenheid van de westelijke wereld moest volgens hem ge handhaafd blijven en binnen deze westelijke wereld zou een verenigd Europa meester óver eigen toekomst zijn. ZUID I. TWEEDE KLASSE B. VlissingenTSC; AllianceIn ternos; Rood Wit (W)-Middel burg; BaronieTerneuzen. DERDE KLASSE D. Corn. BoysAxel; RKFC Meto; ZeelandiaBiervliet; Nw BorgvlietBreskensODIODe Zeeuwen; HulstRCS. VIERDE KLASSE H. HontenisseSteen; Oostburg LuctorIJ zendijkeAarden burg; RIA (W.)Clinge; Koe wachtEMM. ONDERAFDELING ZEELAND. ZATERDAG 19 SEPTEMBER. Tweede klasse D. Tern. BoysAZVV; Hoek I Spui I; Driewegen I-Zaamslag I. Tweede klasse E. AZVV II—Tern. Boys II; Drie wegen IIZaamslag II; Spui II Beren I. ZONDAG 20 SEPT. Eerste klasse B. Groede IVogelwaarde I; PSK IRetranchement I. Res. Eerste klasse A. Hulst II—EMM II; Hontenisse II—Steen II; Oostburg II—Luc -tor II. Res. Eerste klasse B. In Perzië zijn gearresteerd ge neraal Mahmoed Mortaber, oud politieprefect en oud-militair gouverneur van Teheran onder de regering-Mossadeq, alsmede generaal Ahmad Kiani, oud onderchef van de generale staf, en generaal Mohammed Mohan- na, oud-onderminister van oorlog. De Zeeuwen IIITerneuzen III; Axel III—Vlissingen III Kruiningen IIMiddelburg III Goes III—Biervliet II. Tweede Klasse B. Breskens III—IJzendijke II; Clinge IIHulst III. Derde klasse B. Breskens IVWalcheren II Schoondijke IIEMM III; Re tranchement IIZeeuwen IV Zuidzande I—Vlissingen V. Derde klasse C. Clinge IIIRapenburg II; Vo gelwaarde IIKoewacht II; Corn. Boys III—Graauw II. De Sowjet-Unie heeft in de atoomwapenen te aanvaarden". TT«ift TTTftnot inter- afgelopen paar weken proeven genomen met verscheidene nieuwe typen atoombommen, al. dus heeft het Russische persbu reau „Tass" Donderdag bekend gemaakt. De proefnemingen werden ge. slaagd genoemd. In een bege leidende commentaar verklaar de Tass, dat de Sowjet-Unie met het oog op haar veiligheid genoodzaakt is atoomwapens te produceren, omdat „tot op he den leidende Amerikaanse krin gen hebben geweigerd Russische voorstellen voor verbod van In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. HOOFDSTUK VII. Tom maakte zich nooit erg druk over zijn schoolwerk, maar hij was goed in wiskunde en En gels en natuurlijke historie. Hij liet erwten ontkiemen in een fles en eens kocht hij een mierennest in een glazen kistje en leefde een tijd lang met de mieren. Hij zag hoe de mieren elkaar be groeten en zich voortplanten en verbeeldde zich, dat hij zelf een mier was. In het voorjaar kocht hij altijd een pot viooltjes. Hij was altijd weer verrukt over het fluwelige gevoel en de mooie kleuren van de viooltjes; alle bloemen en insecten boeiden hem. Vrijdags als Flora vis at, vroeg hij altijd aan de visboer om de kop eraan te laten. Zijn vader hield van een grote karperkop en zijn moeder bereidde er een heerlijk gerecht van met een on vergetelijk lekkere pikante saus. Als het een kleine vis was, kreeg vader altijd de kop. Vader be weerde dat er een geur en een fijnheid van smaak aan een vis- sekop was, die met niets ter we reld te vergelijken viel. Maar meestal lag de vissekop helemaal uit elkaar als hij op tafel kwam. De ogen waren er gewoonlijk uit en de kaak was dikwijls ka pot. „Wat is er met deze blinde vis gebeurd?" vroeg de vader als zij aan tafel zaten. „Tom heeft er de ogen uitge haald," legde Flora uit. Waarvoor in 's hemelsnaam?" „Ik bestudeer ze," antwoordde Tom. Tom sneed er altijd de oogbal len uit. Uit de ballen droop een soort kleverig, doorzichtig vocht. Soms zag hij zijn eigen beeld in het vissenoog. Soms vroeg hij zich af hoe hij zou kunnen zien als zijn ogen opzij van zijn hoofd zaten net als bij een vis. Hij be waarde de vloeistof in een klein glaasje. „Wat doe je daarmee?" vroeg Flora. „Het is net eiwit. Ik bewaar het." „Tom, wat ben je nog kinder achtig. Ga je er roerei van ma ken? Waarom?" „Zo maar." Zo'n heldere en doorschijnende vloeistof was iets prachtigs. Hij droomde, dat hij een toverdrank had ontdekt, die de eeuwige jeugd gaf, \>f dat hij er tenminste goede lijm van kon maken. Hij had een onvoldoende voor geschiedenis. Het enige wat hem aan Charlemagne interesseerde was de uitspraak van zijn naam. Voor Napoleon had hij een grote verachting. Waarom moest hij de wereld veroveren? Hij las van de slag bij Waterloo en vernam tot zijn genoegen, dat „Nappie" verslagen werd. Hij vond St. He lena een geschikte plaats voor 'hem. Hij kreeg een vier, wat hem niet dikwijls overkwam. „Hoe komt dat, Tom Fong? Je kunt goed leren, maar je doet niet genoeg je best," zei de ge schiedenisleraar, die een man van een jaar of vijftig was. „Omdat er zoveel interessante dingen te leren zijn." Hij dacht aan zijn viooltjes en zijn mieren nest en zijn vissenogen thuis. „Maar is Napoleon dan niet in teressant?" „Wat is er voor interessants aan hem? Hij was zo klein." „Hij heeft grote dingen ge daan." „Hij heeft zoveel mensen dood gemaakt. Hij wilde alleen maar groter en sterker dan alie ande ren zijn." „Zou jij geen groot man willen zijn, die de geschiedenis van de mensheid veranderde?" „Nee," antwoordde Tom lang zaam en nadenkend. De wens om de wereld te veranderen was nog nooit bij hem opgekomen. „Maar er zijn toch wel grote mannen, waar je respect voor hebt, nietwaar?" „Ja, dat wel." „Wie bijvoorbeeld?" „Newton. En Watt en Edison en Singer." „Wie is Singer? Daar heb ik nog nooit van gehoord." „Ik dacht, dat hij de naaima chine had uitgevonden. Ik wed, dat Nappie dat niet eens had ge kund." „Wie?" „Nappie. Zo noem ik Napo leon." „Wat heeft Napoleon mis daan?" vroeg de leraar, ver baasd en geamuseerd. Na dertig jaren lesgeven over Charlemag ne en Napoleon voelde hij dit als een belediging van zijn beroep. „Hij stond aan de kant van Lo- dewijk XVI. De revolutionnairen vermoordden de koning, en Nap pie vermoordde de revolution nairen. Zij maakten elkaar alle maal dood. Zij maakten het volk dood en het volk maakte hen dood. Begrijpt u wat ik bedoel? Hij was stapelgek." „Wie?" „Napoleon. Hij dacht dat hij groter was dan wij allemaal. Misschien wilde God wel, dat hij koning of zoiets werd. En hij kwam terecht in 't gekkenhuis." De Sowjet-Unie wenst inter nationale controle op atoomwa pens, aldus Tass. Inmiddels on derzoekt zij het gebruik van atoomenergie voor industriële doeleinden. De bekendmaking heeft in ambtelijke kringen te Was hington geen verrassing ge wekt. Een woordvoerder van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie zeide Donderdag avond, dat het bericht van Tass de mededeling van de commissie van 31 Augustus bevestigd had. Op die datum had de commissie medegedeeld, dat er zich op 23 Augustus in de Sowjet-Unie een atoomontploffing had voorge daan en dat deze ontploffing een van een reeks scheen te zijn. Tweede Klasse B. De uitslagen van de eerste wed strijden hebben ons al een tame lijk goed idee gegeven van de krachtsverhoudingen in de twee de klasse van Zuid I. Met aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid kunnen we nu reeds aan nemen, dat de strijd om de eerste plaats weer een Brabantse aan gelegenheid zal worden, waarbij dan voornamelijk Dosko, De Ba ronie, R. A. C., T. S. C. en wel licht Alliance betrokken zijn. In de onderste regionen ver wachten we straks een gedrang van de Zeeuwse clubs om aan de gradatie te ontkomen. Zij zullen onder elkaar moeten uitmaken wie de rode lantaarn mag mee sjouwen op de afhellende weg naar de derde klasse. Voor morgen lijken verrassin gen ons wel uitgesloten. Allian ce wint van Internos, terwijl De Baronie niet veel moeite zal heb ben met Terneuzen. Vlissingen krijgt het thuis zwaar te verant woorden tegen T. S. C„ evenals Middelburg uit tegen Rood-Wit. In beide gevallen ligt een Zeeuw se nederlaag in de lijn der ver wachtingen. Derde Klasse D. Hulst heeft voor een verras send debuut gezorgd in de derde klasse. De overwinning op De Zeeuwen in Vlissingen was in derdaad een fraaie prestatie. Er wacht nu op eigen veld een nieu we vuurproef tegen R. C. S.. De Souburgers zijn niet voor de poes en doelpunten maken ze aan de lopende band, zodat het morgen in Hulst weer wel een Souburgse zege zal worden. De Axelse oranjehemden heb ben ons in hun eerste ontmoe ting tegen Odio bepaald teleur gesteld. Hun uitwedstrijd tegen de Corn Boys moeten ze nu tot een goed eind brengen om niet te veel achter te raken. Odio kan o.i. van De Zeeuwen winnen en R. K. F. C. van Meto. De twee overige ontmoetingen draaien rond de buurt van een gelijk spel, maar het zou ons helemaal niet verwonderen, als Biervliet en Breskens beide voor een kleine verrassing zorgden. Vierde klasse H. In 4 H komt het voor de eerste keer tot een compleet treffen. Na de promotie van Hulst heb ben velen in Ria reeds de toe komstige kampioen gezien. Luc tor is hier, wij schreven het al, de „grote onbekende," maar wij betwijfelen, of deze nieuwe ploeg tegen Ria en Hontenisse meteen „kanspaard" zal worden. Wint Luctor morgen ook tegen Oost burg, dan krijgen we al enige tekening in de strijd en kan Ria zich alvast schrap zetten voor de dingen die komen Aardenburg is goed Voor een kleine zege op IJzendijke, terwijl Ria tegen Clinge de punten thuis kan houden. HontenisseSteen bevat perspectieven voor de thuisclub, hetgeen we niet dur ven zeggen van Koewacht fü.M.M. Als de Koewacntse grensbewoners een enkel puntje uit deze wedstrijd putten, zal het ons al meevallen. Wanneer niet op andere wijze een regeling getroffen kan wor den, zal Japan de kwestie met Australië over de parelvisserij aan 't internationaal gerechts hof te Den Haag voorleggen, al dus heeft de Japanse minister van buitenlandse zaken, Kat- soeo Okazaki, op een perscon ferentie verklaard. Hij legde er de nadruk op, dat Japan pas tot deze stap zou overgaan als er geen andere middelen meer zou den zijn. Het is echter zeer on waarschijnlijk, aldus voegde hij er aan toe, dat Japan zal in stemmen met uitbreiding van 't gebied der Australische territo riale wateren. (Wordt vervolgd). Senator Joseph McCarthy zal op 29 September te Washington in het huwelijk treden met mej. Jean Kerr, een voormalige as sistente van zijn bureau. McCarthy is 43 jaar. Hij werd in 1946 gekozen als senator. Mej. Kerr is 29. Zij werd in 1945 gekozen als knapste meisje van de „George Washington"-uni- versiteit. ARSENAL KOOPT TOMMY LAWTON. Tommy Lawton, de vroegere midvoor van het Engelse elftal, heeft Vrijdagmorgen een con tract getekend, waarmee hij zich aan Arsenal heeft verbonden. Hij zal vandaag in de wedstrijd tegen Manchester City de Londense aanval leiden. Pas enkele dagen geleden ver klaarde Lawton de functie van manager van Brentford te zullen neerleggen „om zich geheel te concentreren op het spelen voor deze club", zodat het nieuws, dat hij voortaan tot de „Gunners" zal behoren, voor de Engelse voet balwereld een donderslag bij heldere hemel betekent. Lawton is nu 35 jaar. Arsenal is de zesde club, waarvoor de voormalige nationale midvoor zal spelen. Hij begon zijn voetbal loopbaan op 17-jarige leeftijd als amateur bij Burnley. Korte tijd later ging hij als prof bij Everton spelen. Via Chelsea en Notts County kwam hij bij Brentford. Het bedrag, dat met de trans fer van Lawton naar Arsenal is gemoeid, is niet bekend gemaakt. „Ik ben blij, dat Asenal mij een kans geeft in het eerste divisie voetbal terug te komen", zei hij. „Het betekent veel voor mij en ik hoop te kunnen tonen, dat ik nog wat aan voetbalcapaciteiten in mijn mars heb". In de gevangenis van Man chester is Vrijdagochtend de 47-jarige mevrouw Louisa Mer- rifield opgehangen, die 2 maan den geleden schuldig was be vonden aan het vergiftigen van de 76_jarige mevrouw Sarah Ricketts, voor wie zij de huis houding deed. Het was de derde maal sinds 1936, dat in GrootJBrittannië oen vrouw werd terechtgesteld.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5